کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اشتباهات و نحوه رفع آنها (اشتباه در پر کردن فرم، ...)
سلام
همسر من سیتی زن امریکاست و ما ازدواج رسمی کردیم.از اردیبهشت اقدام کردیم و هنوز جواب مرحله دوم رو نگرفتیم.دیشب توی این سایت خوندم که ارمنستان ایرانی ها رو واسه مصاحبه نمیپذیره و متاسفانه ما ارمنستان رو توی فرم اول انتخاب کردیم.فکر میکنم وکیل امریکایی من اینو نمیدونسته.حالا نمیدونم که چکار کنم و آیا عوض کردن سفارت کارم رو عقب میندازه یا نه.تو رو خدا هر کس میدونه کمکم کنه.
نوع ویزا:cr1
تاریخ اولین ارسال مدارک:july2010
تاریخapproveشدنBig Grineceber2010
تاریخ مصاحبه:31 مارس2011
محل مصاحبه:آنکارا
تاریخ صدور ویزا:31 مارس2011
تاریخ و محل دریافت ویزا: 1 آوریل 2011
تاریخ پرواز:17 می2011
برای ماندن باید رفت،گاهی به قلب کسی ،گاهی از قلب کسی
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-09-10 ساعت 19:44)nedadd نوشته:  سلام
همسر من سیتی زن امریکاست و ما ازدواج رسمی کردیم.از اردیبهشت اقدام کردیم و هنوز جواب مرحله دوم رو نگرفتیم.دیشب توی این سایت خوندم که ارمنستان ایرانی ها رو واسه مصاحبه نمیپذیره و متاسفانه ما ارمنستان رو توی فرم اول انتخاب کردیم.فکر میکنم وکیل امریکایی من اینو نمیدونسته.حالا نمیدونم که چکار کنم و آیا عوض کردن سفارت کارم رو عقب میندازه یا نه.تو رو خدا هر کس میدونه کمکم کنه.

دوست عزیز!
من شنیدم که حتی در مواردی که فردی سفارتی مانند ابوظبی رو انتخاب میکنه و اونجا سرشون شلوغ میشه, ممکنه در نامه تائیده NVC (بعد از نامه دوم ایمیل میشه) بهش بگن که کیسشون تائید ولی به سفارت مثلا آنکارا ارجاع شده.
بنابرین زیاد نگران نباشین, ممکنه که این امر کمی تاخیر در روند کارتون ایجاد کنه اما اصلا جای نگرانی نیست.
ضمنا من اگه جای شما بودم قبل از اینکه نامه دوم به دستم برسه, در صورتی که "فایل نامبر" تونو میدونید, یک نامه به USCIS بزنید و با توضیح مورد ازشون بخواهین که محل سفارت رو عوض کنن.
پاسخ
تشکر کنندگان: nedadd ، alireza62
ممنون از جوابتون ولی من هنوز فایل نامبرم رو نگرفتم.همسرم 1ساعت پیش به اداره emmigrationتماس گرفت و بهش گفتن که اگر تا قبل approveوکیلتون نامه بده و سفارت رو عوض کنین تاخیر نمی افته.خیلی نگرانم.
نوع ویزا:cr1
تاریخ اولین ارسال مدارک:july2010
تاریخapproveشدنBig Grineceber2010
تاریخ مصاحبه:31 مارس2011
محل مصاحبه:آنکارا
تاریخ صدور ویزا:31 مارس2011
تاریخ و محل دریافت ویزا: 1 آوریل 2011
تاریخ پرواز:17 می2011
برای ماندن باید رفت،گاهی به قلب کسی ،گاهی از قلب کسی
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-09-10 ساعت 20:44)nedadd نوشته:  ممنون از جوابتون ولی من هنوز فایل نامبرم رو نگرفتم.همسرم 1ساعت پیش به اداره emmigrationتماس گرفت و بهش گفتن که اگر تا قبل approveوکیلتون نامه بده و سفارت رو عوض کنین تاخیر نمی افته.خیلی نگرانم.
سلام دوست عزیز اصلا نگرانی نداره و تو این مرحله اگر جای سفارت رو عوض کنید کارتون هم اصلا عقب نمی افته
منم سفارت رو نوشت بودم دبی(چون فکر کردم تو کنسول هم میشه مصاحبه داد) ولی چون دبی سفارت نداشت خودشون برام آنکارا را انتخاب کردم. نهایتش اینه که واسه شما هم آنکارا انتخاب میکنن
پاسخ
تشکر کنندگان: nedadd ، alireza62 ، romance33
کدوم سفارت از همه سریع تر کار انجام میده؟
خودم میخوام ابوظبی رو انتخاب کنم اما همه میگن سرشون شلوغه و کار به تاخیر میفته. please help me!
در نگاه کسی که پرواز را نمی فهمد هر چه بیشتر اوج بگیری کوچتر می شوی. «آلبر کامو»
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-09-11 ساعت 16:05)shani نوشته:  کدوم سفارت از همه سریع تر کار انجام میده؟
خودم میخوام ابوظبی رو انتخاب کنم اما همه میگن سرشون شلوغه و کار به تاخیر میفته. please help me!

من اگه مطمئن بودم که در گرفتن ویزای قبرس (یونانی) مشکلی پیدا نمیکردم اونجا رو انتخاب میکردم که به احتمال زیاد سرشون خیلی شلوغ نیست اما ویزاش زیاد ساده صادر نمیشه. اونایی هم که قبلا به اروپا (شنگن) رفتن مطمئنا فرانکفورت آلمان و یا ناپل ایتالیا بهتره براشون اما ویزای شنگن از ویزای قبرس هم سخت تر صادر میشه.
آنکارا احتمالا کمی بهتر از ابوظبی هست اما بچه های تهران و جنوب ایران باید به بعد مسافت توجه داشته باشند. تا آنکارا از تهران با اتوبوس 36 ساعت حداقل راهه و بلیط هواپیماش هم گرونه نسبت به دوبی.
پاسخ
تشکر کنندگان: romance33
سلام و عرض ادب
اگه ممکنه در مورد مصاحبه تو استانبول هم کمی توضیح بدید .
آخه نامزد من استانبول رو تو فرم اولیه انتخاب کرده ! ولی من تا حالا مطلبی راجع به تونجا ندیدم ...
ممنون از زحمات دوستان با تجربه این انجمن
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-10-10 ساعت 03:18)amirr نوشته:  سلام و عرض ادب
اگه ممکنه در مورد مصاحبه تو استانبول هم کمی توضیح بدید .
آخه نامزد من استانبول رو تو فرم اولیه انتخاب کرده ! ولی من تا حالا مطلبی راجع به تونجا ندیدم ...
ممنون از زحمات دوستان با تجربه این انجمن

استانبول برای ویزاهای مهاجرتی در نظر گرفته نشده، تقاضاهای مربوط به این قبیل ویزاها فقط در انکارا بررسی میشه.

Ankara is the only Iranian immigrant processing post in Turkey. Other Iranian immigrant processing posts are Vienna, Abu Dhabi, Frankfurt and Naples.

http://turkey.usembassy.gov/iranian_applicants.html
پاسخ
تشکر کنندگان: romance33
ضمن تشکر از هستی بانو عزیز، میشه خواهش کنم
بفرمائید حالا من باید چی کار کنم؟
یا به عبارت دیگه ...
اداره مهاجرت آمریکا در این موارد چه اقدامی انجام میده؟
اصلاً تکلیف من چی میشه ؟
سپاسگذار از توجه سرکار Shy
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-10-10 ساعت 11:07)amirr نوشته:  ضمن تشکر از هستی بانو عزیز، میشه خواهش کنم
بفرمائید حالا من باید چی کار کنم؟
یا به عبارت دیگه ...
اداره مهاجرت آمریکا در این موارد چه اقدامی انجام میده؟
اصلاً تکلیف من چی میشه ؟
سپاسگذار از توجه سرکار Shy

نمی دونم وضعیت ویزاهای نامزدی با سایر ویزاهای خانوادگی فرق داره یا خیر. اینو دوستانی که به این طریق اقدام کردن بهتر می دونن. اما در مورد ویزاهای اقامتی خانوادگی ، خودشون اتومات محل سفارت رو مشخص می کنن. بعد از مشخص شدن کیس نامبر و محل مصاحبه با ایمیل میشه درخواست تغییر محل داد.
پاسخ
تشکر کنندگان:
باز هم از توجه سرکار تشکر میکنم.
دوستان کسی میتونه بیشتر راهنمائی کنه؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-10-10 ساعت 11:27)amirr نوشته:  باز هم از توجه سرکار تشکر میکنم.
دوستان کسی میتونه بیشتر راهنمائی کنه؟

از من را خودشون فرانکفورت انتخاب کرده بودند. اما وقتی نامه رسید دستم و قرار شده من فرم DS230 رابرای اونها ارسال کنم روی فرم نامه زدم که سفارت من را به آنکارا یا ابوظبی تغییر بدند.
یک نامه هم همسر روی فرم های قبلی ارسال کرده بود که فرانکفورت از نظر اقتصادی و شرایط ویزای شنگن برای من خیلی مشکل هست.
خودشون سفارت را تغییر دادند و کیس نامبر من از FRN به ANK تغییر کرد.
شاید اگه تاخیری ایجاد بشه در حد یکی دو ماه باشه.
اما ارزشش را داره.
پاسخ
تشکر کنندگان:
وکیل ما هم از همسرم پرسیده بود که برای مصاحبه آنکارا را انتخاب می کنیم یا استانبول. همسر من هم گفت استانبول. اتفاقا برای من هم همین سوال پیش اومد بعدا. چون تا به حال کسی رو ندیده بودم که برای ویزای ازدواج بره استانبول. حالا یعنی امکان داره مصاحبه من هم با مشکل برخورد کنه؟؟ امیدوارم که آقا امیر نه برای شما و نه برای من مشکلی پیش نیاد.
تاریخ مصاحبه: اوایل مارچ، کلیر: ۱۲ جولای محل مصاحبه آنکارا
آپدیتها : ۳۱ جون، ۱و ۳و ۵و ۸ جولای
در ضمن من برنده نیستم، پیگیر کیس برادرمم Smile
پاسخ
تشکر کنندگان:
من سفارت دبی را زدم ولی مصاحبه من در انکارا بود هیچ تاخیری هم نداشتم.فکر نمیکنم که تاخیری پیش بیاد نگران نباشید.
پاسخ
تشکر کنندگان: alireza62
(2010-10-10 ساعت 17:26)دنیز نوشته:  وکیل ما هم از همسرم پرسیده بود که برای مصاحبه آنکارا را انتخاب می کنیم یا استانبول. همسر من هم گفت استانبول. اتفاقا برای من هم همین سوال پیش اومد بعدا. چون تا به حال کسی رو ندیده بودم که برای ویزای ازدواج بره استانبول. حالا یعنی امکان داره مصاحبه من هم با مشکل برخورد کنه؟؟ امیدوارم که آقا امیر نه برای شما و نه برای من مشکلی پیش نیاد.

دوست محترم (دنیز) عزیز
مطمعتاً این موضوع نمیتونه خیلی مهم باشه با توجه به این که من هنوز کیس نامبر دریافت نکردم ، و در نظر گرفتن توضیح دوستان .... فکر کنم اگه به موقع جهت تعغییر آدرس اقدام کنم، از این بابت مشکلی نداشته باشم!
من هم برای شما دوست محترم و تمام عزیزان آرزوی بهترینها رو دارم.
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان