کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
انتخاب مدرک تحصیلی در فرم ثبت نام
مرسی مرسی از همه [عکس: 39.gif] [عکس: 43.gif]
تشکر کنندگان:
اقا یک چیزی اخرش من نفیمیدم که دیپلم هنرستان که 11 سال باید درس بخونی قبول هستش؟ من زدم دیپلم هنرستان.
تشکر کنندگان:
Ali364 نوشته: سلام منم مشکل شمارو دارم مدرک منم فوق دیپلمه یعنی هیچ کس نمی تونه با اطمینان بگه از بین اینا کدوم گزینه رو باید بزنیم؟
5)Some university courses, دانشگاه بدون مدرک (یعنی تمومش نکردید يا فقط چند واحد دانشگاهي گذرونديد)
6)University degree, ليسانس دانشگاه
7)Some graduate level courses, degree, فوق ليسانس بدون مدرک (یعنی تمومش نکردید يا فقط چند واحد فوق ليسانس گذرونديد)

با سلام
دوست عزیز متاسفانه هر شخصی در این مورد یک نظری رو داره و هنوز منبع رسمی پیدا نشده، اما یک نکته رو میخواستم یادآوری کنم.
فوق دیپلم که گزینه 7 نمیشه , اون میشه تعدادی واحد دانشگاهی اون هم در مقطع فوق لیسانس نه لیسانس. و نکته مهم اینکه به نظر بنده ، مدرک فوق دیپلم یک مدرک صادر شده از دانشگاه است و میتوان به آن University degree گفت .
گیریم هم شما گزینه ی 5 رو انتخاب کردید آیا نشانگر داشتن مدرکی است؟؟
از بین گزینه 5 و 6 هر کی یه نظر داره اما به نظر من Some university courses که مدرک نمیشه !!! (فکر کنم یه چیزی مثله ریز نمرات باید تهیه کرد یا گواهی اشتغال به تحصیل)
اگر گزینه 5 رو زدیم ، چه جوری روز مصاحبه بگیم این هم مدرک فوق دیپلم ؟؟!!
حداقل گزینه 6 یه کلمه Degree توش هست.
البته باز هم عرض میکنم این نظر بنده هستش.

میل با خودتونه میتونید مدرک دیپلم رو بزنید و قال قضیه رو بکنید ، اما بعدش قبول میکنند فوق دیپلم را یا نه خدا میدونه.
البته فکر نکنم اگر اصل دیپلمتون رو دارید و بزنید دیپلم فردا بگن چرا نزدی فوق دیپلم، خلاصه تصمیم با خودتونه.

پیروز باشید.
تشکر کنندگان: Enter_The_Love ، sousangerd
دیپلم هنرستان که 11 سال باید درس بخونی قبول هستش یا باید یک مدرک دیگه درست کنم تا بشه معادل دیپلم گرفت؟
تشکر کنندگان:
سلام پیشنهاد می کنم که از فرشاد بپرسی. فکر کنم که او هم مثل تو بود و ظاهرا رد شد.
شماره کیس: 2008AS11xxx
دریافت اولین نامه: May 2007
دریافت نامه دوم: Dec 2007
مصاحبه: July 2008
آمدن کلیرنس : Sep 2008 - (بعد از 65 روز)
دریافت ویزا: Sep 2008

تشکر کنندگان:
وای بدبخت شدم پس.
من فقط یک ترم دانشگاه درس خوندم و بعد انصرف دادم هالا همون چند واحد رو هم دانشگا به من نمیده گ میگه وقتی یک دانشگاه دیگه قبول شدی خدمون میفرستیم مدارکت رو. حالا خیر سرم یک مدرک ICDL دارم. ببینم میشه با اون کاری کرد یا نه.
این اقا فرشاد کجاست؟
تشکر کنندگان:
سلام.
من این رو نگفتم که نگران بشی . اصلا جای نگرانی نیست .
افسر های سفارت خیلی مهربون ، صادق و بی غل و غش هستند. و با دید مثبت به متقاضی لاتاری نگاه می کنند. اونها معتقد اند که بزرگ ترین خان در لاتاری همون قبول شدن است و وقتی کسی قبول بشه ، یک مصاحبه فرمالیته و تشریفاتی با اون ( برای آشنایی! ) انجام می دن. یه چک امنیتی ساده و بعد هم ویزا = این بود لاتاری !
در مورد فرشاد نیز من گفتم که یه چیز هایی درباره اش شنیدم و مطمئن نیستم. یه پیام خصوصی بهش بده ببین جواب می ده
شماره کیس: 2008AS11xxx
دریافت اولین نامه: May 2007
دریافت نامه دوم: Dec 2007
مصاحبه: July 2008
آمدن کلیرنس : Sep 2008 - (بعد از 65 روز)
دریافت ویزا: Sep 2008

تشکر کنندگان: hamid_p
دوستان عزیز با سلام
من در حال حاضر سربازی نرفتم و ترم 5 در دانشگاه مشغول به تحصیلم میخواستم بدونم اگر در dv2010 قبول شدم چقدر وقت دارم تا با انصراف از دانشگاه دنبال کارهای معافیم برم وبعدش پاسپورت بگیرم(که حدودا این مراحل یعنی انصراف و...6 ماه طول میکشه)
1)ایا اصلا اگه قبول بشی 6 ماه برای این کارا وقت داری؟
2)ارسال مدارک بعد از نامه اول که دوستان ذکر کردن این مدارک شامل چه چیزایی هست؟
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
من امروز كلي تو سايت هاي گوناگون چرخ زدم تا بتونم اين مشكل اساسي رو كه هچ كدام از دوستان نتونستند به اون جواب مشخصي بدند رو تو يه سايت پيدا كردم كه البته اگه مطالب اون درست باشه ميشه گفت مدرك فوق ديپلم يه مدر داراي اعتبار در امريكا هست و اونو مي شه به همراه ليسانس تو فرم لاتاري University Degree علامت گذاشت ادرس اين سايت رو انجا من قرار مي دم لطفا شما هم بررسي كنيد و نظر بديد
http://avand.parsiblog.com/-222177.htm
شماره کیس: 2012ASxxx
قبولی: بزودی 100% همین امسال
ارسال مدارک: ?
دریافت پاکت دوم: ?
مصاحبه: ?
كليرنس: ?
دريافت ويزا: ?
دریافت کارت: ?
تشکر کنندگان:
eliazarei نوشته: دوستان عزیز با سلام
من در حال حاضر سربازی نرفتم و ترم 5 در دانشگاه مشغول به تحصیلم میخواستم بدونم اگر در dv2010 قبول شدم چقدر وقت دارم تا با انصراف از دانشگاه دنبال کارهای معافیم برم وبعدش پاسپورت بگیرم(که حدودا این مراحل یعنی انصراف و...6 ماه طول میکشه)
1)ایا اصلا اگه قبول بشی 6 ماه برای این کارا وقت داری؟
2)ارسال مدارک بعد از نامه اول که دوستان ذکر کردن این مدارک شامل چه چیزایی هست؟
نتایج اولیه ثبت نام معمولا تو ماههای اردیبهشت و خرداد به دستتون می رسه که تا اواخر تیر بهتره که فرمهای سری اول رو براشون بفرستین بعد از اون هم با توجه به شماره تون باید منتظر زمان مصاحبه بمونید که شاید تا یک سال هم طول بکشه یعنی تیر ماه سال بعدش .
بعد از این که برای مصاحبه هم رفتید اگه قبول شدید باید تا شش ماه برید آمریکا .پس اگه تو مرحله اول قبول شدید تا یکسال الی یکسال و نیم وقت دارید که وارد خاک آمریکا بشید
اگه سوال دیگه داشتید به وبلاگ زیر سر بزنید
http://greeencard.blogfa.com/
تشکر کنندگان: eliazarei
در مورد مدرك فوق ديپلم ، من كه مطمئن شدمUniversity degree درسته چون بچه هايي كه سال 2008 فوق ديپلم داشتند و اين گزينه رو انتخاب كرده بودند الان تو آمريكا هستند . مثل بيتاي عزيز كه مي تونيد نوشته هاشو تو همين سايت بخونيد.دستش درد نكنه كه بالاخره ما رو از سرگردوني نجات داد.
از طرفي چون اونا گفتند آخرين مدرك تحصيلي رو مشخص كنيد ، شايد اگر شما مثلا ديپلم رو انتخاب كنيد، از جايي متوجه بشن كه شما مدرك بالاتري داريد و اون موقع شك كنند كه چرا مخفي كردين . مثلا نكنه تو دانشگاه خلافي كردين يا عضو گروه تروريستي بودين ! يا...
درسته ؟ پس به نظر من همون University degree رو بزنيد و قال قضيه رو بكنيد.
موفق باشين همگي
تشکر کنندگان:
سلام.
اگه در فرم ثبت نام در قسمت انتخاب مدرک تحصیلی اشتباه کنیم ( بجای دیپلم هنرستان دیپلم دبیرستان بزنیم ) ایا بعد از اومدن نامه ی اول یا در هنگام مصاحبه مشه درستش کرد یا خیر؟
ممنون میشم اگه جواب بدید
تشکر کنندگان:
hamid_p نوشته: سلام.
اگه در فرم ثبت نام در قسمت انتخاب مدرک تحصیلی اشتباه کنیم ( بجای دیپلم هنرستان دیپلم دبیرستان بزنیم ) ایا بعد از اومدن نامه ی اول یا در هنگام مصاحبه مشه درستش کرد یا خیر؟
ممنون میشم اگه جواب بدید

سلام

میشه بگید چی زدید به انگلیسی؟ Vocational Schoolیا High School no diploma؟
شماره کیس: 2009AS17XXX
نامه قبولی: 08 6th May
ارسال فرمهای سری اول: 9th Jun 08
کارنت: 9th Feb 09
نامه دوم: 09 20s Mar از طریق ایمیل
معاینه پزشکی: 09 31st Mar
مصاحبه: 09 14th April
کلیرنس و ویزا: 09 31st Aug (پس از 130 روز)
هزینه قبل از ورود به آمریکا:1050€ نفری
ورود به آمریکا: 09 16th Nov
دریافت گرین کارت: 09 22nd Dec
تشکر کنندگان:
سلام
بجای vocational school زدم high school dgree. میشه درستش کرد بعدا؟
تشکر کنندگان:
hamid_p نوشته: سلام
بجای vocational school زدم high school dgree. میشه درستش کرد بعدا؟

سلام

دقیقا نمی دونم که میشه یا نه؟ ولی دیگه کاری که شده و زیاد بهش فکر نکن. هر چی قسمتت بود. انشااله وقتی قبول شدی درستشو توی فرمها بنویس.

موفق باشيد
شماره کیس: 2009AS17XXX
نامه قبولی: 08 6th May
ارسال فرمهای سری اول: 9th Jun 08
کارنت: 9th Feb 09
نامه دوم: 09 20s Mar از طریق ایمیل
معاینه پزشکی: 09 31st Mar
مصاحبه: 09 14th April
کلیرنس و ویزا: 09 31st Aug (پس از 130 روز)
هزینه قبل از ورود به آمریکا:1050€ نفری
ورود به آمریکا: 09 16th Nov
دریافت گرین کارت: 09 22nd Dec
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان