کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
انجمن مهندسین کامپیوتر
(2013-08-04 ساعت 22:24)rainyboy نوشته:  
(2013-08-04 ساعت 21:45)mz64 نوشته:  
(2013-08-04 ساعت 18:43)rainyboy نوشته:  
(2013-08-04 ساعت 00:39)mz64 نوشته:  
(2013-08-03 ساعت 20:21)rainyboy نوشته:  بچه ها من تقریبا تو همه زمینه ها کار کردم . تو دانشگاه که کارمون تحلیل سیستم و ساخت دیاگراما و اینا بود . خودمم برنامه نویسی اندروید کار کردم و دلفی با C# و ASP.net هم کار کردم . تو زمینه ه*ک هم سابقه تدریسشو دارم. طراحی وب و کار با جوملا و وردپرس و اینا هم میدونم . با ویندوز سرور و اینا هم کار کردم . حالا به نظر شما رو کدومش بیشتر مانور بدم. به نظر شما این یه حسن که تو زمینه های مختلف کار کردم و باید تو رزومه بیارم یا نه؟ و اینکه از نظر مالی کدومش درآمد بیشتری داره . مرسی
این مقاله میتونه کمکتون کنه خیلی زیاد نیست یه Slideshow هست در واقع.
شما می تونید چند جور رزومه داشته باشین برای حاهای مختلف رزومه های مختلف بدید و یک نکته اینکه تو رزومه از کلمه ه+ک استفاده نکنید چون بار منفی داره مگر اینکه جایی باشه که بگن ه+ک+ر می خوان. کلمه ای که بجاش استفاده میشه به صورت جنرال Security Professional می تونه باشه که باز خودتون باید ببینید که امنیت در چه زمینه ای رو بیشتر تخصص دارید تا title مناسبش رو هم پیدا کنید.
مرسی . جالب بود اسلایدا. یه نکته ای که من تو کارهایی که تو لینکدین بود دیدم سابقه کار بود که میخواستن . تقریبا هر کاری دیدم حداقل ۳ سال رو میخوان . در مورد شخص من هر چیزی که بلدم خودم یاد گرفتم و مدارک مایکروسافت یا سیسکو هم ندارم.ضمن اینکه من تا همین الان دانشجو هستم و سابقه کار رسمی ندارم. فکر می کنین با این شرایط بهترین کاری که میتونم بکنم تو این مدت چیه؟

بله همه کارها ازتون سابقه کار میخوان اما شما کاری به اوناش نداشته باشید شما هرچقدر که میتونید یاد بگیرید و درس بخونید و برای خودتون هدف بذارید اما انتظار نداشته باشید که مثلا همون اول به شما دستمزدهای بالا بدن اما این امید رو داشته باشید که با تلاش و پشتکار با چند سال سابقه کار می تونید پیشرفت کنید. اینکه خودتون میخونید خوبه و سعی کنید اگر میتونین مدارک مرتبط با رشته و گرایشتون رو بگیرید تاثیرش کم نیست ، زبان خیلی مهمه و اینکه تو آمریکا یه معرف داشته باشید هم تاثیر زیادی داره.
خیلی از کمپانی ها اینترن میگیرن که دستمزد پائینی داره اما اگر خودتون رو نشون بدید تو اون مدت چند ماه ممکنه همونجا استخدام شید.

یه راه دیگه هم این هست که برای مستر (کارشناسی ارشد) تو یکی از دانشگاههای آمریکا ثبت نام کنی و بگذرونی خوبیش اینه که همه دانشگاههای آمریکا با صنعت و کمپانی های بزرگ پارتنرشیپ دارند و حتی تز ها و پروژه های مستر و PhD دانشجوها هم در راستای اهداف مشترک دانشگاهها و پارتنرهای تجاریشونه. بنابراین خیلی از دانشجوهای مخصوصا مستر بعد از اتمام درسشون میرن تو شرکتهای بزرگ کار میکنند ( گرچه این بستگی به خود دانشجو داره و شامل هر دانشجویی نمیشه). خلاصه شما هرچقدر تلاش کنی مطمئن باش جواب میگیری (ایشالا).

خوب من الان کارشناسی ارشدمو همین جا دارم تموم می کنم. به امید خدا آخر مرداد فارغ التحصیل میشم. راستش فکر می کنم اگه وقت و انرژیمو صرف کار کنم بهتره تا اینکه دوباره برم واسه PHD‌بخونم. زبانم از نظر کاری خوبه و مشکلی ندارم . یه سوال دیگه از طریق طرح هم نیرو جذب می کنن؟ مثلا من یه طرح برای ایمیلا دارم و دوس دارم واسه گوگل یا یاهو بفرستم . آیا امکان این هم وجود داره؟
بله PhD به درد کسی میخوره که Research کردن رو دوست داشته باشه.
والا در مورد ارائه طرح خیلی اطلاع ندارم. اما خوبه باهاشون تماس بگیرید.
فقط قبلش تحقیق کنید که بهترین راه رو برای ارتباط باهاشون پیدا کنید و در ضمن کارهای ثبت ایده و روالهای قانونیش هم انجام بدید که طرح رو ندزدن.
این چندتا لینک هم پیدا کردم:
http://www.webmoneyguy.com/business/get_paid
http://www.newideatrade.com/
http://www.cbsnews.com/8301-505125_162-5...l-an-idea/
http://www.entrepreneur.com/article/83496

موفق باشید.
Done waitin' , I'm livin Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: rainyboy ، عشق رفتن ، copol
سلام من در زمینه کامپیوتر و نرم افزار هیچ سابقه ای ندارم!سال دیگه دارم می رم San Jose,CA می خوام تو یکی از زمینه های نرم افزار و IT فعالیت کنم و دوره ببینم و مدرکی بگیرم تا سال دیگه تو آمریکا به دردم بخوره! اما نمی دونم از کجا شروع کنم و چه شاخه هایی اونجا دقیقا بازار کار بهتری داره!! می شه لطفا راهنماییم کنید که حد اقل بدونم از کجا شروع کنم؟؟
**Case Number : 2014AS000014
مقصد : San Jose,CA
Smile Aug 29th - Qatar airways Cool
**نخستين و بالاترين پيروزي، تسلط بر خويش است**
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
کدام رشته چه تو ایران چه تو امریکا پردرآمدتر در شبکه؟؟؟

با مدرک لینوکس lpic1 -lpic2 - RHCE میشه اونور کار کرد؟
با تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان: عشق رفتن
(2013-08-10 ساعت 23:10)niloosin نوشته:  سلام من در زمینه کامپیوتر و نرم افزار هیچ سابقه ای ندارم!سال دیگه دارم می رم San Jose,CA می خوام تو یکی از زمینه های نرم افزار و IT فعالیت کنم و دوره ببینم و مدرکی بگیرم تا سال دیگه تو آمریکا به دردم بخوره! اما نمی دونم از کجا شروع کنم و چه شاخه هایی اونجا دقیقا بازار کار بهتری داره!! می شه لطفا راهنماییم کنید که حد اقل بدونم از کجا شروع کنم؟؟

نيلو جان
من رشته درسي و سابقه كارم كامپيوتر شبكه هست و يك سالي هست دنبال كار مرابط هستم ولي متاسفانه هنوز پيدا نكردم ، برخلاف رشته هاي ديگه كه شايد لازم باشه تا حتما مدرك از امريكا داشته باشي كامپيوتر يي از رشته هايي هست كه بيشتر به جاي مدرك دانشگاهي تخصص فني و مدرك هاي اينترتش نال اينجا براشون مهمتره ! همه نوع تخصص كامپيوتر هم از شبكه برنامه نويسي وب ... بازار كار داره ولي بأيكم سرچ ميتواني ببيني كدام ايالت ها بازار كار بهتري براي تخصص شما را دارند . از نظر من فوكس كن بر روي دوره هاي بروز و يا اپگريد كردن اطلاعاتي كه داريد و حتما روي گرفتن مدرك بين المللي اين دوره ها برنامه ريزي كن بخصوص بهتره كه بياي امريكا و اينجا امتحان دوره را بدهي و ندرك را از امريكا بگيري همين مسئله بعنوان يك رفرنس خوب كه دانش فني شما را گارانتي ميكنه موقع كار پيدا كردن خيلي بدرد بخور ميشه !
اينها تجربيات من بعد از يك سال دنبال كار بودن و حداقل بيش از ٢٠ مصاحبه تخصصي هست .
پاسخ
تشکر کنندگان: saeedshafiee ، sib 24 ، copol
(2013-07-30 ساعت 10:16)مهندس الکترونیک نوشته:  
(2013-07-29 ساعت 21:59)عشق رفتن نوشته:  
نقل قول:شما آمریکا هستید الان ؟

نه فدات شم الهی ، من بر طبق تجربه دوستان صحبت میکنم
اکثرا زمانی که برای مصاحبه میرن میگن :
اول رزومه نقش مهمی در قبولی مصاحبه داره ، بعد فن مصاحبه کردن
خیلی کم به مدرک شده گیر بدن

(درسته که مدارک معتبر خودش شامل رزومه است ولی با این حال این چیزیه که من از دوستانم میدونم)

الان من میخام برم کلاسهاش شرکت کنم کدوم کلاسها رو برم که همون ماهی 7-8 تومن بدن؟
یعنی کلاسهای TMG - EXCHANGE - SQL server - MCSE SERVER 2012 اینها رو اصلا نرم؟
منظورت اینکه : ( بستگی به سطحت و از همه مهمتر برشت داره
دارم میبینم کسی رو که تو همین شهر خودم راحت داره برج 8 تومن در میاره
در ازاش کسی رو هم میشناسم که حقوقش برجی 600 هزار تومنه
همه اینا بستگی به خود آدم داره ) چی؟

من رشتم الکترونیک شبکه بخونم درآمدش بهتر یا fpga ؟
توی سایت monster کار شبکه توی شهر westwood و san fernando vally خیلی کم؟

منتظر جوابتون هستم ----------- عشق رفتن؟؟؟

سلام
من يك متين براي دوستمون نيلو نوشتم
رشته من شبكه هست و همچنان بعد از يك سال كار پيدا نكردم ولي تا بخواهيد مصاحبه با شركتهاي خوب دعوت شدم . دوره هايي كه از شبكه نوشتيد خوبه اگر وقت داريد تو ايران بخونيد ولي حتما حتما حتما مدركش رو بيايد از اينجا بگيريد كافيه برنامه ريزي كنيد فقط امتحان رو تو امريكا بدهيد ! من مصاحبه هايي كه رفتم همش بدليل رزومه خوبم و تجربيات فني ام بود ولي دليل نگرفتن كار اينه كه فرد مخاطب شما نميتواند به راحتي به دانش شما كه اون هم بيرون از امريكا كسب كرديد اطمينان كنه .
يك گارانتي نياز دارند تا بهشون ثابت كنه شما تمام تخصص هايي كه تو رزومه تون نوشتيد را داريد ! اين گارانتي ميشه همون مدرك بين المللي و از يك انستيتو در امريكا كه با دادن مدرك به شما در واقع مهر تاييد روي دانش شما ميزنه !
مشخص ميشه كه شما گرچه از امريكا مدرك تحصيلي و يا سابقه كار نداريد اما از شركت معتبري مثل مايكروسافت سيسكو ... مدركي داريد كه دانش شما رو تضمين ميكنن!
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، mz64 ، afshin4749 ، copol ، afshin007x
دوستان
يك سوال ! از بين مهاجرهاي ايراني كه تازگي حداقل يك سال هست امدن امريكا كسي هست توانسته باشه توي رشته خودش كامپيوتر سركار رفته باشه ؟
اگر هست ممنون ميشوم بتونه اطلاعاتي كه داره رو شير كنه تا بدونم رمز موفقتيش چي بوده Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: saeedshafiee
(2013-09-02 ساعت 04:05)Strawberry2013 نوشته:  دوستان
يك سوال ! از بين مهاجرهاي ايراني كه تازگي حداقل يك سال هست امدن امريكا كسي هست توانسته باشه توي رشته خودش كامپيوتر سركار رفته باشه ؟
اگر هست ممنون ميشوم بتونه اطلاعاتي كه داره رو شير كنه تا بدونم رمز موفقتيش چي بوده Big Grin

فکر کنم من یکی از اون هایی هستم که شما دنبالش می گردید البته حداقل یکسال نیست که اومدم حداکثر یکساله.
اگر بگید دقیقا چه اطلاعاتی می خواهید بهتر می تونم راهنمایی کنم اما به صورت کلی تصور من اینه که اگر موفقیتی در زمینه کار پیدا کردن رشته تخصصی لااقل در کامپیوتر باشه وجود تجربه کاریه و داشتن انواع مدارک مختلف از تخصصی گرفته تا تحصیلی صرفا اگر هم لازم بشه فقط شرط لازم هست و نه کافی.
2013AS1017 ≈≈ ویزا از سفارت ایروان ≈≈ ساکن مریلند، ویرجینیا از ۱ اپریل ۲۰۱۳ ≈≈ داستان من و لاتاری ۲۰۱۳
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، roeentan ، el333 ، saeedshafiee ، afshin4749 ، بازگشت ، sib 24 ، copol ، afshin007x
(2013-09-02 ساعت 09:23)afs نوشته:  
يك سوال ! از بين مهاجرهاي ايراني كه تازگي حداقل يك سال هست امدن امريكا كسي ه.....

فکر کنم من یکی از اون هایی هستم که شما دنبالش می گردید البته حداقل یک........

دوست عزیز
ممنون میشم در این ضمینه بیشتر توضیح بدهید.
کیس نامبر: **2014AS000000 (همسرم) / سفارت: آنکارا --> ایروان / ارسال فرمها : 8 June (ایمیل) / دریافت تاییدیه : 16 June / تاریخ دریافت نامه دوم: 13 September/ زمان مصاحبه : هفته اول نوامبر / کلیر همسرم: 21 می بعد از 199 روز و کلیر شدم خودم : روز 9 جولای ، ورود به خاک آمریکا در تاریخ 5 دسامبر ، /[/color] معرفی یک وسیله کاربردی 220V<->110V

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-09-02 ساعت 14:36)saeedshafiee نوشته:  
يك سوال ! از بين مهاجرهاي ايراني كه تازگي حداقل يك سال هست امدن امريكا كسي ه.....

دوست عزیز

دوستان من الان يك سال هست كه امريكا آمدم و كامپيوتر شبكه تخصصي در ايران كار كردم و رزومه خوب و تجربه خوبي هم دارم همين رزومه تا به امروز باعث شد كه شركتهاي مطرح شيكاگو،دالاس ... من را مصاحبه دعوت كنند . گرچه در زمان مصاحبه ها همه چي خوب و چشمگير بود ولي تا به امروز هيچ پيشنهاد كاري فاينالي نداشتم ! دوست دارم بدونم از مهاجرهاي ايراني كدامشون تونستند وارد بازار كار تخصصي خودشان البته تو زمينه كامپيوتر بشوند و چه كارهايي انجام دادن . اطلاعات شير بشه تا همه دوستان بتوانيم هدفدار تر به اينده فكر كنيم
پاسخ
تشکر کنندگان: saeedshafiee ، sib 24

دوست عزیز

من کمتر از ۶ ماه هست که به امریکا اومدم و در مریلند ساکن شدم. هفته دومی برای کار اقدام کردم و ۴ روز بعد در اولین مصاحبه کار رو گرفتمو از هفته سوم ورود کارم رو در زمینه تخصصی خودم شروع کردم.

تخصصم برنامه نویسی وب بود. ۸ سال سابقه کار داشتم. مدرک تحصیلیم لیسانس نرم افزار بود. هیچ مدرک بین المللی نداشتم اما تقریبا در تمام زمینه های کاری حرفه خودم کار کرده بودم.
تمرکز اصلی کارم برنامه نویسی PHP هست و تجربه طراحی وب، طراحی رابط کاربری و برنامه نویسی طرف کاربر هم داشتم.
کاری که الان انجام می دم برنامه نویسی PHP و توسعه ماژول های کاربردی برای نرم افزار مدیریت محتوای تایپو۳ هست. البته به فراخور پروژه های شرکت مجبور به انجام کارهای دیگه هم هستم که در هر صورت کاملا با این حرفه مرتبط هست.

یکی از دوستان دیگه مهاجرسرایی که البته کمتر فعال هستند هم یک ماه بعد از من به مریلند اومدند. ایشون تخصصشون برنامه نویسی جاوا بود و فکر می کنم ۴ سال هم سابقه کار در ایران داشتند. کمتر از یک ماه به استخدام یکی از کانترکتور های دولت در اومدن و باحقوق بالای ۶۰ هزارتا الان دارند کار می کنند.

من فقط یک مصاحبه رفتم پس نمی تونم زیاد مقایسه بکنم اما ایشون ۳ ۴ مصاحبه رفته بودند و نقطه اشتراک تمام اون ها حتی با مصاحبه ای که من داشتم این بود که کارفرما به دنبال تجربه کاری مشابه با چیزی هست که به دنبال هایرکردن شما برای اون هست. یکی از پارامتر های مهم دیگه هم با صرفه بودن شما هست اگر قیمت دستمزد شما در مقایسه با فردی که سابقه چندساله کار در امریکا داره با صرفه نباشه قاعدتا کار رو به شما نمی دند و به طور کامل جستجوی کار در امریکا بر اساس عرضه و تقاضا است که شما به عنوان ارائه کننده خدمات به حساب میایید و کارفرما می خواهد از خدمات شما با قیمت مناسب بهره مند بشود.

اگر جزئییات بیشتری مد نظر شما هست بفرمایید چون دقیقا نمی دونم چه طور و دقیقا چه جور اطلاعاتی ممکنه کمک کنه.
2013AS1017 ≈≈ ویزا از سفارت ایروان ≈≈ ساکن مریلند، ویرجینیا از ۱ اپریل ۲۰۱۳ ≈≈ داستان من و لاتاری ۲۰۱۳
پاسخ
تشکر کنندگان: saeedshafiee ، roeentan ، Saeedv13 ، sib 24 ، ParsTrader ، afshin4749 ، amir-fazli ، mhb161 ، بازگشت ، pejman_shi ، samanyy ، abz7739 ، copol
(2013-09-02 ساعت 19:18)afs نوشته:  

دوست عزیز

من کمتر از ۶ ماه هست که به آمریکا اومدم و در مریلند ساکن شدم. هفته دومی برای کار اقدام کردم و ۴ روز بعد در اولین مصاحبه کار رو گرفتمو از هفته سوم ورود کارم رو در زمینه تخصصی خودم شروع کردم.

تخصصم برنامه نویسی وب بود. ۸ سال سابقه کار داشتم. مدرک تحصیلیم لیسانس نرم افزار بود. هیچ مدرک بین المللی نداشتم اما تقریبا در تمام زمینه های کاری حرفه خودم کار کرده بودم.
تمرکز اصلی کارم برنامه نویسی PHP هست و تجربه طراحی وب، طراحی رابط کاربری و برنامه نویسی طرف کاربر هم داشتم.
کاری که الان انجام می دم برنامه نویسی PHP و توسعه ماژول های کاربردی برای نرم افزار مدیریت محتوای تایپو۳ هست. البته به فراخور پروژه های شرکت مجبور به انجام کارهای دیگه هم هستم که در هر صورت کاملا با این حرفه مرتبط هست.

یکی از دوستان دیگه مهاجرسرایی که البته کمتر فعال هستند هم یک ماه بعد از من به مریلند اومدند. ایشون تخصصشون برنامه نویسی جاوا بود و فکر می کنم ۴ سال هم سابقه کار در ایران داشتند. کمتر از یک ماه به استخدام یکی از کانترکتور های دولت در اومدن و باحقوق بالای ۶۰ هزارتا الان دارند کار می کنند.

من فقط یک مصاحبه رفتم پس نمی تونم زیاد مقایسه بکنم اما ایشون ۳ ۴ مصاحبه رفته بودند و نقطه اشتراک تمام اون ها حتی با مصاحبه ای که من داشتم این بود که کارفرما به دنبال تجربه کاری مشابه با چیزی هست که به دنبال هایرکردن شما برای اون هست. یکی از پارامتر های مهم دیگه هم با صرفه بودن شما هست اگر قیمت دستمزد شما در مقایسه با فردی که سابقه چندساله کار در آمریکا داره با صرفه نباشه قاعدتا کار رو به شما نمی دند و به طور کامل جستجوی کار در آمریکا بر اساس عرضه و تقاضا است که شما به عنوان ارائه کننده خدمات به حساب میایید و کارفرما می خواهد از خدمات شما با قیمت مناسب بهره مند بشود.

اگر جزئییات بیشتری مد نظر شما هست بفرمایید چون دقیقا نمی دونم چه طور و دقیقا چه جور اطلاعاتی ممکنه کمک کنه.

ممنون از اطلاعات واقعا برايتان ارزوي موقفيت ميكنم خوشحالم ميشنوم كه سركار تخصصي تان هستيد ، كار را چجوري پيدا كرديد از طريق اينترنت و شركتهاي كاريابي يا كسي بشما معرفي كرد ؟ رفرنس نخواستند ؟ ميتونم بدونم زبان انگليسي شما در حده ؟
من حقيقتا بالاي بيست مصاحبه دعوت شدم و همه رو رفتم روزي نيست كه براي مصاحبه تلفنم تماس نداشته باشه خوشبختانه زبانم هم عاليه و اصلا روي بحث حقوق و دستمزد رقم گذاري نكردم ولي تا امروز هيچكدام از مصاحبه ها به نتيجه نرسيده Sad
كماكان كه من شيكاگو زندگي ميكنم و بازار خيلي خوبي براي كار داره حتي دفتر اصلي شركت careerbuilder هم اينجا هست ولي نميدانم مشكل كار چيه
پاسخ
تشکر کنندگان: saeedshafiee ، samanyy
(2013-09-02 ساعت 19:42)Strawberry2013 نوشته:  ممنون از اطلاعات واقعا برايتان ارزوي موقفيت ميكنم خوشحالم ميشنوم كه سركار تخصصي تان هستيد ، كار را چجوري پيدا كرديد از طريق اينترنت و شركتهاي كاريابي يا كسي بشما معرفي كرد ؟ رفرنس نخواستند ؟ ميتونم بدونم زبان انگليسي شما در حده ؟
من حقيقتا بالاي بيست مصاحبه دعوت شدم و همه رو رفتم روزي نيست كه براي مصاحبه تلفنم تماس نداشته باشه خوشبختانه زبانم هم عاليه و اصلا روي بحث حقوق و دستمزد رقم گذاري نكردم ولي تا امروز هيچكدام از مصاحبه ها به نتيجه نرسيده Sad
كماكان كه من شيكاگو زندگي ميكنم و بازار خيلي خوبي براي كار داره حتي دفتر اصلي شركت careerbuilder هم اينجا هست ولي نميدانم مشكل كار چيه

ممنون از شما و من هم امیدوارم هرچه سریع تر کار در خور و مطابق میلتون پیدا کنید.
من کار رو از طریق اینترنت و سایت های کاریابی پیدا کردم. با اینکه ایمیل های زیادی از شرکت های کاریابی دریافت می کردم کاری که الان دارم توسط خود شرکت اصلی آگهی شده بود و من رزومم رو در سایت indeed برای این کار ارسال کردم. البته شرکت کوچکی هست اما درآمد قابل قبولی در حال حاضر برای من داره.

بعد از انجام مصاحبه و اعلام پیشنهاد کار از من رفرنس خواستند که خوش بختانه من چند رفرنس خوب داشتم.

زبان من در حد متوسط هست و به نظر خودم اصلا تعریفی نداره.
راستش یکم اظهار نظر کردن در مورد اینکه چرا اوضاع این طور برایتان پیش رفته سخته اما چرا این رو هم امتحان نمی کنید که دستمزد خودتون رو خودتون پیشنهاد بدید و اعلام کنید که قیمت شما فلان قدر است؟
یک سوال دیگه البته عذرخواهی می کنم این طور می پرسم، می شه دقیقا بگید زمینه تخصصی شما چی هست و چه کارهای عملی انجام دادید؟
پاسخ
تشکر کنندگان: el333 ، Saeedv13 ، saeedshafiee ، mhb161 ، sib 24 ، copol
(2013-09-03 ساعت 04:47)afs نوشته:  
(2013-09-02 ساعت 19:42)Strawberry2013 نوشته:  ممنون از اطلاعات واقعا برايتان ارزوي موقفيت ميكنم خوشحالم ميشنوم كه سركار تخصصي تان هستيد ، كار را چجوري پيدا كرديد از طريق اينترنت و شركتهاي كاريابي يا كسي بشما معرفي كرد ؟ رفرنس نخواستند ؟ ميتونم بدونم زبان انگليسي شما در حده ؟

ممنون از شما و من هم امیدوارم هرچه سریع تر کار در خور و مطابق میلتون پیدا کنید.
من کار رو از طریق اینترنت و سایت های کاریابی پیدا کردم. با اینکه ایمیل های زیادی از شرکت های کاریابی دریافت می کردم کاری که الان دارم توسط خود شرکت اصلی آگهی شده بود و من رزومم رو در سایت indeed برای این کار ارسال کردم. البته شرکت کوچکی هست اما درآمد قابل قبولی در حال حاضر برای من داره.

بعد از انجام مصاحبه و اعلام پیشنهاد کار از من رفرنس خواستند که خوش بختانه من چند رفرنس خوب داشتم.

زبان من در حد متوسط هست و به نظر خودم اصلا تعریفی نداره.
راستش یکم اظهار نظر کردن در مورد اینکه چرا اوضاع این طور برایتان پیش رفته سخته اما چرا این رو هم امتحان نمی کنید که دستمزد خودتون رو خودتون پیشنهاد بدید و اعلام کنید که قیمت شما فلان قدر است؟
یک سوال دیگه البته عذرخواهی می کنم این طور می پرسم، می شه دقیقا بگید زمینه تخصصی شما چی هست و چه کارهای عملی انجام دادید؟

من پنج سال سابقه تخصصي كار شبكه دارم دوره هاي روتينگ و مايكروسافت و ... ايران أدمين شبكه بودم و رزومه قابل ملاحظه اي دارم كه تعداد زيادي مصاحبه رو برايم بهمراه داشته ، زبان انگليسي هم مسلط و تافل دارم ولي نميدانم چرا نتونستنم تا بحال رسما جايي مشغول بكار بشوم گرچه در حد مشاغل بالا هم اپل اي نكردم چون مطمئنم مشاغل بالا رو فعلا به مهاجرين بدون سابقه نميدهن .
ميتونم بپرسم رفرنس شما كي بوده ؟ يعني شخصي بوده يا كسي كه كارتون رو گارانتي كرده در امريكا؟
پاسخ
تشکر کنندگان: saeedshafiee ، copol
(2013-09-03 ساعت 04:54)Strawberry2013 نوشته:  من پنج سال سابقه تخصصي كار شبكه دارم دوره هاي روتينگ و مايكروسافت و ... ايران أدمين شبكه بودم و رزومه قابل ملاحظه اي دارم كه تعداد زيادي مصاحبه رو برايم بهمراه داشته ، زبان انگليسي هم مسلط و تافل دارم ولي نميدانم چرا نتونستنم تا بحال رسما جايي مشغول بكار بشوم گرچه در حد مشاغل بالا هم اپل اي نكردم چون مطمئنم مشاغل بالا رو فعلا به مهاجرين بدون سابقه نميدهن .
ميتونم بپرسم رفرنس شما كي بوده ؟ يعني شخصي بوده يا كسي كه كارتون رو گارانتي كرده در امريكا؟

به نظر من که سابقه کار شما این قدر خوب هست که بخوان کار خوب بهتون بدن. حالا ایراد کار چیه. نکنه فکر کنند دستمزد شما خیلی خیلی بالاتر از چیزیه که فکر می کنند؟

من ۴ رفرنس داشتم که ۲ نفرشون در امریکا منیجر هستند و یکیشون در یکی استارتاپ در غرب امریکا برنامه نویس شناخته شده ای هست. مدت های خیلی قبل با این افراد در ایران همکار بودم و یک رفرنس کانادایی داشتم که مدیر یک شرکت طراحی وب بود و به فراخور چند تجربه کاری خارجی که داشتم با ایشون کار کرده بودم.
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، saeedshafiee ، mhb161 ، sib 24 ، copol
(2013-09-03 ساعت 04:58)afs نوشته:  
(2013-09-03 ساعت 04:54)Strawberry2013 نوشته:  من پنج سال سابقه تخصصي كار شبكه دارم دوره هاي روتينگ و مايكروسافت و ... ايران أدمين شبكه بودم و رزومه قابل ملاحظه اي دارم كه تعداد زيادي مصاحبه رو برايم بهمراه داشته ، زبان انگليسي هم مسلط و تافل دارم ولي نميدانم چرا نتونستنم تا بحال رسما جايي مشغول بكار بشوم گرچه در حد مشاغل بالا هم اپل اي نكردم چون مطمئنم مشاغل بالا رو فعلا به مهاجرين بدون سابقه نميدهن .

به نظر من که سابقه کار شما این قدر خوب هست که بخوان کار خوب بهتون بدن. حالا ایراد کار چیه. نکنه فکر کنند دستمزد شما خیلی خیلی بالاتر از چیزیه که فکر می کنند؟

من ۴ رفرنس داشتم که ۲ نفرشون در آمریکا منیجر هستند و یکیشون در یکی استارتاپ در غرب آمریکا برنامه نویس شناخته شده ای هست. مدت های خیلی قبل با این افراد در ایران همکار بودم و یک رفرنس کانادایی داشتم که مدیر یک شرکت طراحی وب بود و به فراخور چند تجربه کاری خارجی که داشتم با ایشون کار کرده بودم.

داشتن رفرنس خيلي مهمه متاسفانه من ندارم :-(
ولي بعد از يك سال مصاحبه هاي متعدد و جلسه با كاريابهاي معروف دوتا رزومه تهيه كردم يكي مخصوص مشاغل متوسط و سطح ادمين و يكي مخصوص مشاغل در سطوح اوليه شبكه بعنوان كارشناس و تكنسين چون همونطوري كه ميدونيد نه بايد over qualified بشويد نه اينكه خيلي پايين تر باشيد
خلاصه جريان كار در كيس من خيلي طولاني مدت شده و الان هم به دليل موارد خاص چند ماهي مسافر ايران هستم اما اميدوارم بعد برگشتم در زمستون بتوانم كار مناسب پيدا كنم در حال دوره كردن درسهاي قبلي هم هستم كه بلافاصله بعد از ورود مجددم به شيكاگو ازمونهاي اين دوره ها رو بدهم و مدرك امريكا داشته باشم تا بنحوي بتوانه مهر تاييد به تخصصم بزنه و موضوع رفرنس رو كمرنگتر بكنه
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، saeedshafiee ، copol

کاربران در حال بازدید این موضوع: