کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
انجمن مهندسین کامپیوتر
نقل قول:دوستان اگه با همین مدرک های مایکروسافت که ایران میدن بریم آمریکا ولی واقعا سواد اون مدرک رو داشته باشیم کار گیمون میاد ؟
اخه من شنیدم تویه آمریکا بیشتر به توانایی فرد توجه میکنند و مدرک زیاد براشون مهم نیست ؟

تا اونجا که من میدونم و یه سری چیزا دیدم 80 درصد حرف شما درسته

تجربه دوستام :: زیاد گیر مدرک نیستن ، یه مدت تست درایو داری :دی
اگه تو این مدت سر بلند باشی ، صاحب کاری
پاسخ
تشکر کنندگان:
نقل قول:درآمد شبکه چجوری تو ایران؟
اگر مدارک mcitp - ccna -voip- TMG رو داشته باشی؟

در آمد تو ایران نسبت به سطح توقع جامعه خوبه
از 700 تومن شروع میشه تا 7 الی 8 تومن

درسته خیلی ها از درآمد شبکه مینالند و حق دارند
ولی مسلما این چیزی که من میگم واسه خیلی ها نیست ، شامل اندکیه

بستگی به سطحت و از همه مهمتر برشت داره
دارم میبینم کسی رو که تو همین شهر خودم راحت داره برج 8 تومن در میاره
در ازاش کسی رو هم میشناسم که حقوقش برجی 600 هزار تومنه
همه اینا بستگی به خود آدم داره

با تهرانیا کار نکردم ، ولی شنیدم (از یه منبع معتبر) کارشون بالاتر از این حرفاست

راستی طرف مایکروسافت نرو (MCITP)
نون تو سیسکوست
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-07-29 ساعت 13:29)عشق رفتن نوشته:  
نقل قول:دوستان اگه با همین مدرک های مایکروسافت که ایران میدن بریم آمریکا ولی واقعا سواد اون مدرک رو داشته باشیم کار گیمون میاد ؟
اخه من شنیدم تویه آمریکا بیشتر به توانایی فرد توجه میکنند و مدرک زیاد براشون مهم نیست ؟

تا اونجا که من میدونم و یه سری چیزا دیدم 80 درصد حرف شما درسته

تجربه دوستام :: زیاد گیر مدرک نیستن ، یه مدت تست درایو داری :دی
اگه تو این مدت سر بلند باشی ، صاحب کاری

شما آمریکا هستید الان ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
نقل قول:شما آمریکا هستید الان ؟

نه فدات شم الهی ، من بر طبق تجربه دوستان صحبت میکنم
اکثرا زمانی که برای مصاحبه میرن میگن :
اول رزومه نقش مهمی در قبولی مصاحبه داره ، بعد فن مصاحبه کردن
خیلی کم به مدرک شده گیر بدن

(درسته که مدارک معتبر خودش شامل رزومه است ولی با این حال این چیزیه که من از دوستانم میدونم)
پاسخ
تشکر کنندگان: watson
(2013-07-29 ساعت 21:59)عشق رفتن نوشته:  
نقل قول:شما آمریکا هستید الان ؟

نه فدات شم الهی ، من بر طبق تجربه دوستان صحبت میکنم
اکثرا زمانی که برای مصاحبه میرن میگن :
اول رزومه نقش مهمی در قبولی مصاحبه داره ، بعد فن مصاحبه کردن
خیلی کم به مدرک شده گیر بدن

(درسته که مدارک معتبر خودش شامل رزومه است ولی با این حال این چیزیه که من از دوستانم میدونم)

الان من میخام برم کلاسهاش شرکت کنم کدوم کلاسها رو برم که همون ماهی 7-8 تومن بدن؟
یعنی کلاسهای TMG - EXCHANGE - SQL server - MCSE SERVER 2012 اینها رو اصلا نرم؟
منظورت اینکه : ( بستگی به سطحت و از همه مهمتر برشت داره
دارم میبینم کسی رو که تو همین شهر خودم راحت داره برج 8 تومن در میاره
در ازاش کسی رو هم میشناسم که حقوقش برجی 600 هزار تومنه
همه اینا بستگی به خود آدم داره ) چی؟

من رشتم الکترونیک شبکه بخونم درآمدش بهتر یا fpga ؟
توی سایت monster کار شبکه توی شهر westwood و san fernando vally خیلی کم؟

منتظر جوابتون هستم ----------- عشق رفتن؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستانی که رشته کاریشون کامپیوتر و گرایشهای مرتبطش هست از سایت LinkedIn غافل نشید مخصوصا اون دوستانی که مدارک بین المللی و سابقه کاری خوبی دارند.
من حدودا دو هفته هست که Location پروفایل LinkedIn رو از ایران به US تغییر دادم و یه چیزی حدود 17 تا Job offer خوب گرفتم که از Recruiter های شرکتهای بزرگ بوده.
سعی کنید از همکارها و مدیرانتون بخواید که Recommendation تو LinkedIn واستون بنویسن و Endorse کنن مهارتهای مختلفتون رو.
Recruiter ها رو Add کنید و با هاشون ارتباط بر قرار کنید.
اگر تخصص دارید توی IT مطمئن باشید کار براتون هست خوبشم هست.Shy
Done waitin' , I'm livin Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: rainyboy ، roeentan ، saeedshafiee ، amir0_0amir ، Strawberry2013 ، abz7739 ، copol
بچه ها من تقریبا تو همه زمینه ها کار کردم . تو دانشگاه که کارمون تحلیل سیستم و ساخت دیاگراما و اینا بود . خودمم برنامه نویسی اندروید کار کردم و دلفی با C# و ASP.net هم کار کردم . تو زمینه ه*ک هم سابقه تدریسشو دارم. طراحی وب و کار با جوملا و وردپرس و اینا هم میدونم . با ویندوز سرور و اینا هم کار کردم . حالا به نظر شما رو کدومش بیشتر مانور بدم. به نظر شما این یه حسن که تو زمینه های مختلف کار کردم و باید تو رزومه بیارم یا نه؟ و اینکه از نظر مالی کدومش درآمد بیشتری داره . مرسی

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-08-03 ساعت 20:21)rainyboy نوشته:  بچه ها من تقریبا تو همه زمینه ها کار کردم . تو دانشگاه که کارمون تحلیل سیستم و ساخت دیاگراما و اینا بود . خودمم برنامه نویسی اندروید کار کردم و دلفی با C# و ASP.net هم کار کردم . تو زمینه ه*ک هم سابقه تدریسشو دارم. طراحی وب و کار با جوملا و وردپرس و اینا هم میدونم . با ویندوز سرور و اینا هم کار کردم . حالا به نظر شما رو کدومش بیشتر مانور بدم. به نظر شما این یه حسن که تو زمینه های مختلف کار کردم و باید تو رزومه بیارم یا نه؟ و اینکه از نظر مالی کدومش درآمد بیشتری داره . مرسی
این مقاله میتونه کمکتون کنه خیلی زیاد نیست یه Slideshow هست در واقع.
شما می تونید چند جور رزومه داشته باشین برای حاهای مختلف رزومه های مختلف بدید و یک نکته اینکه تو رزومه از کلمه ه+ک استفاده نکنید چون بار منفی داره مگر اینکه جایی باشه که بگن ه+ک+ر می خوان. کلمه ای که بجاش استفاده میشه به صورت جنرال Security Professional می تونه باشه که باز خودتون باید ببینید که امنیت در چه زمینه ای رو بیشتر تخصص دارید تا title مناسبش رو هم پیدا کنید.
پاسخ
تشکر کنندگان: roeentan ، rainyboy ، copol
(2013-08-03 ساعت 19:10)mz64 نوشته:  دوستانی که رشته کاریشون کامپیوتر و گرایشهای مرتبطش هست از سایت LinkedIn غافل نشید مخصوصا اون دوستانی که مدارک بین المللی و سابقه کاری خوبی دارند.
من حدودا دو هفته هست که Location پروفایل LinkedIn رو از ایران به US تغییر دادم و یه چیزی حدود 17 تا Job offer خوب گرفتم که از Recruiter های شرکتهای بزرگ بوده.
سعی کنید از همکارها و مدیرانتون بخواید که Recommendation تو LinkedIn واستون بنویسن و Endorse کنن مهارتهای مختلفتون رو.

درآمد شبکه خوبه؟
تو ایران؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-08-04 ساعت 14:36)مهندس الکترونیک نوشته:  
(2013-08-03 ساعت 19:10)mz64 نوشته:  دوستانی که رشته کاریشون کامپیوتر و گرایشهای مرتبطش هست از سایت LinkedIn غافل نشید مخصوصا اون دوستانی که مدارک بین المللی و سابقه کاری خوبی دارند.

درآمد شبکه خوبه؟
تو ایران؟
در آمد شبکه تو ایران بستگی به خیلی چیزها داره. مثلا اگر در حد CCNA هم بدونی شبکه کاری در حد CCIE R&S هم بدونی شبکه کاری بنا بر این از حدود 700 800 تا 10 تومن بسته تخصص، ارتباطات و برش داره.
کلا تو هر کاری اگر تاپ باشی پول خوبی میدن کسایی که در حد CCNA و مایکروسافت و اینا میدونن زیادن اما هر گردی گردو نیست و صرفا گذروندن این کلاسها جادو نمیکنه 70% دانش توی تجربه کاری نهفته اس.
پاسخ
تشکر کنندگان: roeentan ، amir0_0amir ، copol
(2013-08-04 ساعت 17:08)mz64 نوشته:  [quote='مهندس الکترونیک' pid='386620' dateline='1375610819']
[quote='mz64' pid='386236' dateline='1375540836']
دوستانی که رشته کاریشون کامپیوتر و گرایشهای مرتبطش هست از سایت LinkedIn غافل نشید مخصوصا اون دوستانی که مدارک بین المللی و سابقه کاری خوبی دارند.

میخام ببینم این رشته آینده داره که از نظر مالی ساپورت شم؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-08-04 ساعت 00:39)mz64 نوشته:  
(2013-08-03 ساعت 20:21)rainyboy نوشته:  بچه ها من تقریبا تو همه زمینه ها کار کردم . تو دانشگاه که کارمون تحلیل سیستم و ساخت دیاگراما و اینا بود . خودمم برنامه نویسی اندروید کار کردم و دلفی با C# و ASP.net هم کار کردم . تو زمینه ه*ک هم سابقه تدریسشو دارم. طراحی وب و کار با جوملا و وردپرس و اینا هم میدونم . با ویندوز سرور و اینا هم کار کردم . حالا به نظر شما رو کدومش بیشتر مانور بدم. به نظر شما این یه حسن که تو زمینه های مختلف کار کردم و باید تو رزومه بیارم یا نه؟ و اینکه از نظر مالی کدومش درآمد بیشتری داره . مرسی
شما می تونید چند جور رزومه داشته باشین برای حاهای مختلف رزومه های مختلف بدید و یک نکته اینکه تو رزومه از کلمه ه+ک استفاده نکنید چون بار منفی داره مگر اینکه جایی باشه که بگن ه+ک+ر می خوان. کلمه ای که بجاش استفاده میشه به صورت جنرال Security Professional می تونه باشه که باز خودتون باید ببینید که امنیت در چه زمینه ای رو بیشتر تخصص دارید تا title مناسبش رو هم پیدا کنید.
مرسی . جالب بود اسلایدا. یه نکته ای که من تو کارهایی که تو لینکدین بود دیدم سابقه کار بود که میخواستن . تقریبا هر کاری دیدم حداقل ۳ سال رو میخوان . در مورد شخص من هر چیزی که بلدم خودم یاد گرفتم و مدارک مایکروسافت یا سیسکو هم ندارم.ضمن اینکه من تا همین الان دانشجو هستم و سابقه کار رسمی ندارم. فکر می کنین با این شرایط بهترین کاری که میتونم بکنم تو این مدت چیه؟

پاسخ
تشکر کنندگان: mz64
(2013-08-04 ساعت 18:43)rainyboy نوشته:  
مرسی . جالب بود اسلایدا. یه نکته ای که من تو کارهایی که تو لینکدین بود دیدم سابقه کار بود که میخواستن . تقریبا هر کاری دیدم حداقل ۳ سال رو میخوان . در مورد شخص من هر چیزی که بلدم خودم یاد گرفتم و مدارک مایکروسافت یا سیسکو هم ندارم.ضمن اینکه من تا همین الان دانشجو هستم و سابقه کار رسمی ندارم. فکر می کنین با این شرایط بهترین کاری که میتونم بکنم تو این مدت چیه؟

بله همه کارها ازتون سابقه کار میخوان اما شما کاری به اوناش نداشته باشید شما هرچقدر که میتونید یاد بگیرید و درس بخونید و برای خودتون هدف بذارید اما انتظار نداشته باشید که مثلا همون اول به شما دستمزدهای بالا بدن اما این امید رو داشته باشید که با تلاش و پشتکار با چند سال سابقه کار می تونید پیشرفت کنید. اینکه خودتون میخونید خوبه و سعی کنید اگر میتونین مدارک مرتبط با رشته و گرایشتون رو بگیرید تاثیرش کم نیست ، زبان خیلی مهمه و اینکه تو آمریکا یه معرف داشته باشید هم تاثیر زیادی داره.
خیلی از کمپانی ها اینترن میگیرن که دستمزد پائینی داره اما اگر خودتون رو نشون بدید تو اون مدت چند ماه ممکنه همونجا استخدام شید.

یه راه دیگه هم این هست که برای مستر (کارشناسی ارشد) تو یکی از دانشگاههای آمریکا ثبت نام کنی و بگذرونی خوبیش اینه که همه دانشگاههای آمریکا با صنعت و کمپانی های بزرگ پارتنرشیپ دارند و حتی تز ها و پروژه های مستر و PhD دانشجوها هم در راستای اهداف مشترک دانشگاهها و پارتنرهای تجاریشونه. بنابراین خیلی از دانشجوهای مخصوصا مستر بعد از اتمام درسشون میرن تو شرکتهای بزرگ کار میکنند ( گرچه این بستگی به خود دانشجو داره و شامل هر دانشجویی نمیشه). خلاصه شما هرچقدر تلاش کنی مطمئن باش جواب میگیری (ایشالا).
پاسخ
تشکر کنندگان: amir0_0amir ، rainyboy ، عشق رفتن ، copol
(2013-08-04 ساعت 18:37)مهندس الکترونیک نوشته:  
(2013-08-04 ساعت 17:08)mz64 نوشته:  [quote='مهندس الکترونیک' pid='386620' dateline='1375610819']
[quote='mz64' pid='386236' dateline='1375540836']

میخام ببینم این رشته آینده داره که از نظر مالی ساپورت شم؟

به نظر بنده بله.
این مقاله رو بد نیست ببینید BEST JOBS IN AMERICA + مقاله یا اسلاید شویی که تو پست قبلیم دادم.
البته اینم بگم که در حد متوسط رو به پائین در رشته IT هم دست زیاده و هم رقابت اما این وضعیت تقریبا تو همه رشته ها هست اون دستمزدهای 100k به بالا هم سابقه کاری خوب میخواد هم تخصص خوب.
پاسخ
تشکر کنندگان: rainyboy ، copol
(2013-08-04 ساعت 21:45)mz64 نوشته:  
(2013-08-04 ساعت 18:43)rainyboy نوشته:  

بله همه کارها ازتون سابقه کار میخوان اما شما کاری به اوناش نداشته باشید شما هرچقدر که میتونید یاد بگیرید و درس بخونید و برای خودتون هدف بذارید اما انتظار نداشته باشید که مثلا همون اول به شما دستمزدهای بالا بدن اما این امید رو داشته باشید که با تلاش و پشتکار با چند سال سابقه کار می تونید پیشرفت کنید. اینکه خودتون میخونید خوبه و سعی کنید اگر میتونین مدارک مرتبط با رشته و گرایشتون رو بگیرید تاثیرش کم نیست ، زبان خیلی مهمه و اینکه تو آمریکا یه معرف داشته باشید هم تاثیر زیادی داره.
خیلی از کمپانی ها اینترن میگیرن که دستمزد پائینی داره اما اگر خودتون رو نشون بدید تو اون مدت چند ماه ممکنه همونجا استخدام شید.

یه راه دیگه هم این هست که برای مستر (کارشناسی ارشد) تو یکی از دانشگاههای آمریکا ثبت نام کنی و بگذرونی خوبیش اینه که همه دانشگاههای آمریکا با صنعت و کمپانی های بزرگ پارتنرشیپ دارند و حتی تز ها و پروژه های مستر و PhD دانشجوها هم در راستای اهداف مشترک دانشگاهها و پارتنرهای تجاریشونه. بنابراین خیلی از دانشجوهای مخصوصا مستر بعد از اتمام درسشون میرن تو شرکتهای بزرگ کار میکنند ( گرچه این بستگی به خود دانشجو داره و شامل هر دانشجویی نمیشه). خلاصه شما هرچقدر تلاش کنی مطمئن باش جواب میگیری (ایشالا).

خوب من الان کارشناسی ارشدمو همین جا دارم تموم می کنم. به امید خدا آخر مرداد فارغ التحصیل میشم. راستش فکر می کنم اگه وقت و انرژیمو صرف کار کنم بهتره تا اینکه دوباره برم واسه PHD‌بخونم. زبانم از نظر کاری خوبه و مشکلی ندارم . یه سوال دیگه از طریق طرح هم نیرو جذب می کنن؟ مثلا من یه طرح برای ایمیلا دارم و دوس دارم واسه گوگل یا یاهو بفرستم . آیا امکان این هم وجود داره؟

پاسخ
تشکر کنندگان: mz64

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان