کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
واکسیناسیون و آزمايشات پزشكي
دوستان ی سوال
این قضیه عکس ریه دقیقاً چی هست؟
چون من گهگاه قلیون میکشم حالا چیزی نشون نده مشکل ساز بشه

***As201600007
رویت قبولی :2015 22 May
ارسال فرم :  2015 Aug 29
تعداد کیس : 2 نفر 
سفارت : انتخاب  از آنکارا به ایروان 
مصاحبه : jun 14, 2016
محل مصاحبه :yerevan
مدیکال : jun 10 .2016
وضعیت : Issued.  22 Agu2016   Big Grin  Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-04-06 ساعت 11:03)Hamed_402 نوشته:  دوستان ی سوال
این قضیه عکس ریه دقیقاً چی هست؟
چون من گهگاه قلیون میکشم حالا چیزی نشون نده مشکل ساز بشه

با سلام

عکس ریه جز ازمایشها هست ولی فکر نمیکنم تا این حد مشکل ساز بشه.
باید ریه مشکل جدی و چیزی شبیه سل (البته به نظر من) نداشته باشه.
F2A
Priority Date : 16 Sep. 2013
Approve : Dec 2013
دریافت کیس نامبر : Jan 2014
دریافت اینویس نامبر : Feb 2015
فرم DS-261 , پرداخت 120 $: Apr 2015
فرم Ds-260و پرداخت 320$ : Apr 2015
ارسال مدارک نهایی : June 2015
اعلام نقص مدارک :  July 2015
ارسال مجدد مدارک برای رفع نقص : Aug 2015
تکمیل مدارک : Sep 2015
مصاحبه :  (ابوظبی) oct 2015
کلیر شدن : جولای 2016 ( ده ماه انتظار)
دریافت ویزا: آگوست 2016
ورود به آمریکا : فوریه 2017
پاسخ
تشکر کنندگان: jalayevatan
سلام دوستام
من هفته پیش رفتم برای مدیکال و همونطور که در پست قبلیم گفتم پاستور واکسنام رو کامل وارد کارت نکرده بود و در NMC هم حاضر نشدن برام دوباره بزنن چون کفته بودم در یک ماه گذشته زدمشون اما چون ویزام نامزدی بود گفتن میشه در آمریکا کامل کنم و اصلا برگ واکسیناسیون رو از پروندم در آوردن و در سفارت هم مشکلی پیش نیومد.

دکتر بهم گفت به تازگی واکسن HPV هم به لیست واکسنا اضافه شده و اون هم باید بزنم ولی هزینش 460 درهم بود که به نظرم زیاد اومد و چون دیگه عجله نداشتم نزدم. کسی اطلاع داره که این واکسن در ایران موجود هست یا نه؟
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon ، zorel13
دوستان كسي دو مورد واكسن HPV اگه اطلاعات بيشتري داره بگه لطفاً
پاسخ
تشکر کنندگان: Roo
(2016-04-06 ساعت 17:48)Sam-90 نوشته:  دوستان كسي دو مورد واكسن HPV اگه اطلاعات بيشتري داره بگه لطفاً
به واکسن گارداسیل یا HPV معروف هست
ویروس پاپیلومای انسانی )HPV( تناسلی شایعترین ویروس منتقل شده از راه متاس جنسی در ایاالت متحده است. بیش از نیمی از مردان و زنان فعال از حلاظ جنسی در دورهای از زندگی خود به HPV آلوده میشوند. در حال حاضر حدود 20 میلیون آمریکایی آلوده بوده و هر ساله حدود 6میلیون نفر دیگر نیز مبتال میشوند. HPVمعموالًاز طریق تماس جنسی منتقل میشود. در اغلب موارد عفونت HPV هیچ علامتی ایجاد نمیکند، و به خودی خود از بین میرود. اما HPV میتواند باعث سرطان دهانه رحم در زنان شود. سرطان دهانه رحم دومین علت اصلی مرگ ناشی از سرطان در میان زنان در سراسر جهان است. در ایاالت متحده، هر ساله در حدود 12000 زن به سرطان گردن رحم مبتال میشوند و انتظار میرود 4000 آنها در اثر این بیماری فوت کنند. HPVهمچنین با چندین سرطان با شیوع کمتر از جمله سرطان واژن و مهبل در زنان و سرطان مقعد و حلق )پشت گلو از جمله قاعده زبان و لوزهها( در مردان و زنان در ارتباط است. HPVهمچنین میتواند باعث زگیل ناحیه تناسلی و زگیل در گلو شود.
http://www.immunize.org/vis/farsi_hpv_gardasil.pdf

رفرنس این مطلب رو به آدرس زیر پیدا کنید همچنین PDF فایلش رو هم همین جا میزارم ببینین. من خودم در آینده مصاحبه و مدیکال دارم با این حساب کمی نگران شدم .
توی گوگل هم یک متخصص زنان در پاسخ به مریضی این رو گفتن: فقط با تماس پوست با پوست ناحیه تناسلی(حتی بدون نزدیکی کامل) و یا با نزدیکی دهانی و ا معقدی ویروس میتواند منتقل شود.بهترین سن زدن واکسن تا 26 سالگی است و بعد از آن تا 45 سالگی میتواند پاسخ ایمنی ایجاد کند.قیمت 3 دوره واکسن حدود 860 تومن میباشد(از داروخانه 13 آبان استعلام کنید)که به فاصله 2ماه بعد از اولی و 4ماه بعد از دومی تزریق میشود
http://www.dremdadi.com/post/tag/%D9%88%...B%8C%D9%84

فایل‌های پیوست
.pdf   farsi_hpv_gardasil.pdf (اندازه 167.6 KB / تعداد دانلود: 390)
پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017
(2016-04-06 ساعت 12:22)Roo نوشته:  سلام دوستام
من هفته پیش رفتم برای مدیکال و همونطور که در پست قبلیم گفتم پاستور واکسنام رو کامل وارد کارت نکرده بود و در NMC هم حاضر نشدن برام دوباره بزنن چون کفته بودم در یک ماه گذشته زدمشون اما چون ویزام نامزدی بود گفتن میشه در آمریکا کامل کنم و اصلا برگ واکسیناسیون رو از پروندم در آوردن و در سفارت هم مشکلی پیش نیومد.

دکتر بهم گفت به تازگی واکسن HPV هم به لیست واکسنا اضافه شده و اون هم باید بزنم ولی هزینش 460 درهم بود که به نظرم زیاد اومد و چون دیگه عجله نداشتم نزدم. کسی اطلاع داره که این واکسن در ایران موجود هست یا نه؟

لطفا دوستان هر اطلاعات و آپدیتی دارین دقیقا توضیح بدید که بهتر کمک بشه به اعضا
1-دکتر سفارت در باره HPV چی بهتون گفت و گفتن باید ایران میزدی میومدی؟
2- یا گفتن که HPV رو باید وقتی رسیدی آمریکا این رو بزنی؟
3- آیا دلیل ناقص بودن کارت واکسنتون نبود واکسن HPV بود یا واکسن دیگه ایی رو وارد نکرده بودند؟
4- لطفا اسم واکسنی رو هم که پاستور وارد نکرده بودند توی کارت واکسنتون رو هم بگید
مچکرم
پاسخ
تشکر کنندگان: Roo ، jalayevatan
(2016-04-08 ساعت 13:28)zorel13 نوشته:  

لطفا دوستان  هر اطلاعات و آپدیتی دارین دقیقا توضیح بدید که بهتر کمک بشه به اعضا
3- آیا دلیل ناقص بودن کارت واکسنتون نبود واکسن HPV بود یا واکسن دیگه ایی رو وارد نکرده بودند؟
4- لطفا اسم واکسنی رو هم که  پاستور وارد نکرده بودند توی کارت واکسنتون رو هم بگید
مچکرم

ممنون از اطلاعاتی که گذاشتید، 1. من دکتر سفارت رو ندیدم! دکتر بیمارستان NMC بهم گفت از فبریه امسال این واکسن هم باید زده بشه، حالا ایران یا اونجا فرقی نداره،  گفتن دو نمونه از این واکسن دارن که یکیش 380 درهم بود یکیش 460، گفت برای خانم ها فرقی نداره کدوم ورژنش رو بزنن ولی برای آقایون یکیشون (اونکه گرون تر بود) بهتره.
2.من چون برای ویزای نامزدی رفتم زدن واکسن ها قبل از ورود به آمریکا برام اجباری نبود ولی برای کیس های دیگه حتما باید قبل از رفتن زده بشه.
3. دلیل ناقص بودن کارتم این بود که واکسن TD رو که من تا حالا 3 مرحله زده بودم رو یک مرحله اون هم به تاریخ 11 سال پیش وارد کرده بودن پاستور و اصلا دو مرحلش رو که یکیش رو ماه گذشته زده بودم ننوشته بودن برام!
4. من ساکن اهوازم و کارتم رو پدرم بردن پاستور که وارد کارت بین المللی کنن، گفتن 3 تا خانم وارد کردن، واقعا متاسفم از این بی دقتیشون، شانس اوردم که ویزام نامزدی بود وگرنه نقص مدرک می خوردم.

من کمی توی اینترنت سرچ کردم و خبری از اضافه شدن این واکسن ندیدم! فکر می کنم با توجه به قیمت بالای این واکسن بد نیست از سفارت بپرسیم. تا جایی که متوجه شدم این واکسن سال 2009 از لیست برداشته شده بود.

تجربه خودم رو هم از بیمارستان NMC بگم شاید بد نباشه، من توی مهاجرسرا خونده بودم که بیمارستان خوبیه و قیمت پایین تری نسبت به بیمارستان های دیگه داره، من هم همون روزی که رسیدم دبی حدود ساعت 4 با مترو رفتم اونجا و از جایی که دکترشون ساعت 5 میان آزمایشات و ... که خودتون می دونید رو انجام دادن و منتظر شدم تا دکتر بیاد. اولین چیزی که باعث شد شوکه شم این بود که دیدم 3 تا از پرستاراشون روی زمین سرویس بهداشتی خوابیدن و دستمال رولی هایی که حتما بعدا میزارن برای استفاده مردم زیر سرشون بود! وبا هم می گفتن و می خندیدن. تا این صحنه رو دیدم در رو بستم و برگشتم توی سالن انتظار! بعد هم که جناب دکتر تشریف اوردن و رفتم پیششون مثل اینکه از دنده چپ بلند شده بودن، اولا که من شنیده بودم ایشون فارسی صحبت می کنن که حتی یک کلمه فارسی با من حرف نزدن و لحنشون هم ار اول طوری بود که انگار من کسی رو کشته بودم و ایشون قاضی بودن، صد رحمت به اداهای دکتر های ایران! رسید به جایی که یک لیست بلند بالا داشتن روی کاغذ از بیماری ها که می پرسیدن تا به حال بهشون ابتلا داشتم یا نه، زبان انگلیسی من خیلی خوبه ولی خوب اسم همه بیماری ها رو به انگلیسی نمی دونم و با لحجه غلیظ هندی ایشون هم کار سخت تر می شد، رسید به یک بیماری که اصلا متوجه نشدم، خم شدم به سمت کاغذی که روی میز گذاشته بودن و گفتم ببخشید من متوجه این کلمه نشدم، امکانش هست ببینم کلمه رو؟ انگلیسم در حد دونستن اسم همه بیماری خوب نیست. یکدفعه دیدم ایشون کاغذ رو بلند کردن و پرت کردن توی صورت من! و گفتن اگر می خوای نگاه کنی من اینجا چه کارم! من آدم فوق العاده آرومی هستم و سعی می کنم در اجتماع خوش برخورد و مودب باشم برای همین خیلی کم پیش میاد که جایی در برخورد با دیگران مشکلی برام پیش بیاد. با این حال به جای بحث با ایشون معذرت خواهی کردم و گفتم قصد توهین به کار شما!!! رو نداشتم و به خاطر انگلیسی بد خودم هست! ( ایشون هم اصلا پیشنهاد نکردن که چیزی رو به فارسی بگن) خلاصه دو دقیقه ای دست به سینه به حالت قهر نشستن بعد کاغذ رو برداشتن و ادامه دادن! من هم دیگه هرچی پرسیدن رو درست یا غلط جواب دادم و بعد هم صحبت واکسنا رو کردن که گفتم آمریکا می زنم و رفتم و الان با خودم می گم کاش دو برابر که هیچ 10 برابر هزینه کرده بودم ولی جایی نمی رفتم که اینطور باهام برخورد بشه.
پاسخ
تشکر کنندگان: shadoow ، zorel13 ، jalayevatan
(2016-04-08 ساعت 16:35)Roo نوشته:  
(2016-04-08 ساعت 13:28)zorel13 نوشته:  

لطفا دوستان  هر اطلاعات و آپدیتی دارین دقیقا توضیح بدید که بهتر کمک بشه به اعضا
4- لطفا اسم واکسنی رو هم که  پاستور وارد نکرده بودند توی کارت واکسنتون رو هم بگید
مچکرم

ممنون از اطلاعاتی که گذاشتید، 1. من دکتر سفارت رو ندیدم! دکتر بیمارستان NMC بهم گفت از فبریه امسال این واکسن هم باید زده بشه، حالا ایران یا اونجا فرقی نداره،  گفتن دو نمونه از این واکسن دارن که یکیش 380 درهم بود یکیش 460، گفت برای خانم ها فرقی نداره کدوم ورژنش رو بزنن ولی برای آقایون یکیشون (اونکه گرون تر بود) بهتره.
2.من چون برای ویزای نامزدی رفتم زدن واکسن ها قبل از ورود به آمریکا برام اجباری نبود ولی برای کیس های دیگه حتما باید قبل از رفتن زده بشه.
3. دلیل ناقص بودن کارتم این بود که واکسن TD رو که من تا حالا 3 مرحله زده بودم رو یک مرحله اون هم به تاریخ 11 سال پیش وارد کرده بودن پاستور و اصلا دو مرحلش رو که یکیش رو ماه گذشته زده بودم ننوشته بودن برام!
4. من ساکن اهوازم و کارتم رو پدرم بردن پاستور که وارد کارت بین المللی کنن، گفتن 3 تا خانم وارد کردن، واقعا متاسفم از این بی دقتیشون، شانس اوردم که ویزام نامزدی بود وگرنه نقص مدرک می خوردم.

من کمی توی اینترنت سرچ کردم و خبری از اضافه شدن این واکسن ندیدم! فکر می کنم با توجه به قیمت بالای این واکسن بد نیست از سفارت بپرسیم. تا جایی که متوجه شدم این واکسن سال 2009 از لیست برداشته شده بود.

سلام
همونطور که گفتید این واکسن از سال 2009 به بعد لازم نیست. لینک های زیر هم از سایت مرکز پیشگیری و کنترل بیماری ها هم همینو تایید میکنه:
http://www.cdc.gov/immigrantrefugeehealt...q.html#hpv

http://www.cdc.gov/immigrantrefugeehealt...l#december
CR1
سفارت: انکارا
ارسال مدارک: 4/2/2015‎
نامه تایید مدارک: ‎11/2/2015
نامه تایید درخواست : ‎25/6/2015‎
دریافت کیس نامبر: ‎26/07/2015
تحویل مدارک ان وی سی: 7/08/2015
ایمیل تکمیل مدارک: ‎26/08/2015‎
ایمیل مصاحبه: 30/03/2016
زمان مصاحبه: 9/05/2016
دریافت ویزا: یکضرب!   Smile 11/05/2016
پاسخ
تشکر کنندگان: Roo ، zorel13
دوستان بلاخره چي شد تازگيها كسي نرفته سفارت كه اين واكسن و بزنه؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-04-08 ساعت 18:53)Rima1 نوشته:  
(2016-04-08 ساعت 16:35)Roo نوشته:  
(2016-04-08 ساعت 13:28)zorel13 نوشته:  لطفا دوستان  هر اطلاعات و آپدیتی دارین دقیقا توضیح بدید که بهتر کمک بشه به اعضا
مچکرم

سلام
همونطور که گفتید این واکسن از سال 2009 به بعد لازم نیست. لینک های زیر هم از سایت مرکز پیشگیری و کنترل بیماری ها هم همینو تایید میکنه:
http://www.cdc.gov/immigrantrefugeehealt...q.html#hpv

http://www.cdc.gov/immigrantrefugeehealt...l#december

ممنونم از اطلاعات کاملتون دوست عزیز و از رفتار توهین آمیز دکتر معتمد سفارت رو با شما متاسفم . این جور که شما تعریف کردید به نظر میرسه خود دکتر کلا اون روز شخصا مشکلی و ناراحتی داشتن از شانس شما زمان مناسبی ایشون رو ندید و فکر می کنم که اسم HPV, رو واسه این آوردن که هم اعصاب شما خورد بشه هم هول بشین کلا یه جوری حال شما رو هم بگیرن. انشالا که در بقیه مراحل موفق باشین و به سلامت برسید به امریکا و نامزدتون.
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon ، Roo
(2016-04-08 ساعت 20:23)Sam-90 نوشته:  دوستان بلاخره چي شد تازگيها كسي نرفته سفارت كه اين واكسن و بزنه؟

به نظر همون 5 تا واکسن لازمه
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon
(2016-04-08 ساعت 20:30)zorel13 نوشته:  
(2016-04-08 ساعت 20:23)Sam-90 نوشته:  دوستان بلاخره چي شد تازگيها كسي نرفته سفارت كه اين واكسن و بزنه؟

كدوم پنج تا؟
من مي خوام مديكال مجدد انجام بدم، تهران هم نيستم.
بردم بهداشت گفته واكسنهات كامله، ولي دكتر شوملا را كه ميشناسيد...
پاسخ
تشکر کنندگان: zorel13
(2016-04-08 ساعت 20:38)Sam-90 نوشته:  
(2016-04-08 ساعت 20:30)zorel13 نوشته:  

كدوم پنج تا؟

نگران نباشین انشالا که درسته
منظور از 5 تا
1- TD
2- مننژیت
3- تست آبله مرغان
4- MMR
5- هپاتیت
در فصول سرد آنفولانزا هم تزریق میکنن اما من از پاستور محض احتیاط پرسیدم اگر نیاز باشه بزنم اما گفتن از مارچ به بعد نیاز نیست.
شما MMr نوبت دوم رو کی تزریق کردین؟
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon ، Sam-90
(2016-04-08 ساعت 20:59)zorel13 نوشته:  
(2016-04-08 ساعت 20:38)Sam-90 نوشته:  
(2016-04-08 ساعت 20:30)zorel13 نوشته:  به نظر همون 5 تا واکسن لازمه

كدوم پنج تا؟

نگران نباشین انشالا که درسته
منظور از 5 تا
1- TD
2- مننژیت
3- تست آبله مرغان
4- MMR
5- هپاتیت
در فصول سرد آنفولانزا هم تزریق میکنن اما من از پاستور محض احتیاط پرسیدم اگر نیاز باشه بزنم اما گفتن از مارچ به بعد نیاز نیست.
شما MMr  نوبت دوم رو کی تزریق کردین؟

٧ ماه پيش
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-11-07 ساعت 19:28)ep30lon نوشته:  به قول  دوستمون دکتر پاستور تجریش از در رفتم تو کل ماجرا رو ریخت رو دایره برام
حرفه ای و خیلی مسلط
سئوال ها : وقت مصاحبه ات کی هست ؟ چند سالته ؟ و کجا مصاحبه داری .....
هزینه واکسن در آنکارا مجموعا 400 دلار میشه و اگر کارت پزشکی داشته باشین بدون واکسن  150 دلار و هر واکسن از 20 دلار تا 200 دلار که با کارت پاستور شما فقط باید 80 دلار آبله مرغان را بدهید ( اگر اشتباه می کنم اصلاح فرمایید . پس نتیجه : ..............
-----------------------------
واکسن هاتون ایران بزنید من بعد از کلی تحقیق به این نتیجه رسیدم هم از نظر پولی و هم از نظر غیر پولی به شرط اینکه حداق یک ماه یا دو ماه وقت داشته باشید.
( اینجا نمی شه عکس آپلود کرد من تایپ می کنم :

متن کامل نوشته روی دیوار در انستیتو پاستور تجریش
واکسن ها                                  مخصوص سفارت آمریکا                توضیحات
======================================================
MMR سرخک سرخچه اوریون     {  متولدین 1957 میلادی به بعد }     |     2 نوبت
Hep.B هپاتیت B                    { ریز 18 سال                               |    3 نوبت
TD دیفتری کزاز                       {  بالای 50 سال       3 نوب }   { 40 تا 50 سال   2 نوبت  }             {زیر40 سال   1 نوبت }
آبله مرغان Varicella             { آزمایش آنتی بادی به غیر از سفارت آمریکا }
Flu آنفولانزا                         { فصلی پاییز و زمستان }           |        1 نوبت
پنوموکوک Peneumoccocal    { بالای  65 سال }    { سفارت آنکارا  بالای 60 سال }         |     1 نوبت
Meningococcal  مننژیت       { 11 تا 18 سال }              |  1 نوبت
\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/
مراکز تزریق واکسن MMR
شهرک غرب  تلفن 09125152394 و 22087160
سیدخندان پگاه    22887579 تا 22887582
پارک وی ( فرشته)  22669473
ملاصدرا ( کلینیک غرب )  88034928 الی 32
قیطریه ( نسیم )     22212327 الی 9
انقلاب ( 16 آذر)   66469352
اشرفی اصفهانی ( بهرداد)    44059760

قبل از مراجعه تماس بگیرید
\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/
لیست قیمت انواع خدمات واکسیناسیون
صدور کارت بین الملل با ویزیت پزشک 99 هزار تومان
تکمیل فرم دانشجویی با ویزیت پزشک 99 هزار تومان
تزریق واکسن هپاتیت بی  7 هزار تومان
آزمایش آبله مرغان 9 هزار 800 تومان
آزمایش هپاتیت بی 18 هزار تومان
تزریق واکسن 2 هزار تومان

مدارک دریافت کارت بین المللی واکسیناسیون
حضور فرد ( بالای 18 سال)
اصل پاسپورت
کارت واکسیناسیون
( البته به من گفت یک قطعه عکس بیار حالا نمی دونم می خواد یا نه )

مراجعین محترم قبل از رفتن به سفارت از کارت واکسن بین المللی ( برای خود) کپی تهیه فرمایید
( این مورد خیلی توصیه خوبی بود )

عکسهایی تابلو اعلانات اونجا هم در لینک ذیل قابل دانلود هستند.
http://imgur.com/a/byIJE

این مطلب رو دوستان قبل از رفتن به پاستور بخونند
CR1 PD:27OCT2014
Approve : 7 Jan 2015
دریافت کیس نامبر : Jan 2015
دریافت اینویس نامبر : march  2015
فرم DS-261 , پرداخت 320$ 120 $: March 2015
ارسال مدارک نهایی : Jun 2015
اعلام نقص مدارک : Dec 2015 رفع dec 2015
تکمیل پرونده از NVC به سفارت 19 feb
تکمیل تا مصاحبه 120روز
مصاحبه : آنکارا یکضرب
آرامش-خوشحالی-کودتا-ترس-نگرانی-آرامش
خوشحال بودیم ویزا گرفتیم حالا خوشحالیم که زنده ایم.
ورود به آمریکا30 جولای
گیرین 10 اکتبر

==============
همیشه معجزه ای در حال اتفاق هست گوش بزنگ باش.
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon ، Pargosha ، dv2017 ، Sam-90 ، sheghi ، mani_badb0y ، mulan1979 ، hosseinslm ، copol ، عدلی

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان