کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
تحصیل در اسپانیا
سلام
با عرض معذرت اگر سوال من به تاپبک ارتباطی نداره
در هر حال من در حال تحصیل پیش دانشگاهی در کشور هندوستان هستم و میخواستم برای ادامه رشته پزشکی برای یکی از کشور های اوروپایی که هزینه پایینی داره اقدام کنم, طبق تحقیقات به این نتیجه رسیدم که آلمان و اسپانیا کمترین هزینه رو دارن برای رشته پزشکی اگر امکان داره یک سری اطلاعات در مورد نحوه گرفتن پزیرش و پروسه تحصیل پزشکی در اسپانیا بهم بدید.

تشکر کنندگان: mohammad.maleki ، msar
(2012-04-19 ساعت 19:09)B*N نوشته:  سلام
با عرض معذرت اگر سوال من به تاپبک ارتباطی نداره
در هر حال من در حال تحصیل پیش دانشگاهی در کشور هندوستان هستم و میخواستم برای ادامه رشته پزشکی برای یکی از کشور های اوروپایی که هزینه پایینی داره اقدام کنم, طبق تحقیقات به این نتیجه رسیدم که آلمان و اسپانیا کمترین هزینه رو دارن برای رشته پزشکی اگر امکان داره یک سری اطلاعات در مورد نحوه گرفتن پزیرش و پروسه تحصیل پزشکی در اسپانیا بهم بدید.

الان اکثر کشورهای اروپا دچار مشکلات مالی هستند ، رو اسپانیا هم زیاد نمیشه حساب باز کرد به دلیل اینکه اگه پذیرش بگیرید احتمال اینکه ویزا نگیرید خیلی زیاده
از لحاظ هزینه هم اتریش هزینه پایین داره و تقاریبا صفره ولی حالا کیفیت و کمیت چجوری هست نمیدونم
پاسخ
تشکر کنندگان: 2013 ، msar
سلام
من میخوام برا گرفتن تخصص پوست به اسپانیا برم اما نمی دونم چکار باید بکنم خواهش میکنم منو راهنمایی کنید.
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
سلام آقا محمد
اگر براتون امکان داره لینک دانشگاههای اسپانیا رو که میشه پذیرش گرفت و برام بفرستید خیلی ممنون میشم.
sahar_3034@yahoo.com
پاسخ
سلام دوستان
بنده می خوام برای phd مخابرات از اسپانیا پذیرش بگیرم لطفا اگه اطلاعاتی دارید در اختیارم بگذارید
1- هزینه زندگی
2-زبان تحصیل در دانشگاه
3- شیوه تحصیل دکترا و مدت زمان تحصیل
4- امکان کارکردن و میزان درآمد..
و کلا هرچیزی که دانستنش به درد بخوره
با تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان: mahbube ، msar
دوست عزیز من خودم دو هفته دیگه برای ادامه تحصیل میرم اسپانیا. البته من واسه مستر میرم.
1/ بستگی داره بخواین تو کدوم شهر زندگی کنین یا کجا سکونت داشته باشین مثلا خونه، سوئیت، خوابگاه، اتاق... ولی درکل بطور میانگین حدود 600 تا 800 یورو هر ماه هزینه ی یه زندگی دانشجویی متوسط هستش برای هرنفر.
2/ اکثرا اسپانیایی اما دانشگاهها انگلیسی زبانم دارن. خیلی دانشگاهاشونم هست ک بعضی رشته هاشون انگلیسی و بعضیای دیگه اسپانیایی ارائه میشه
3/ خیلی شانس اینکه بخواین دکترا رو رایگان بخونین بالاست. زمانشم 3 تا 5 سال که این مدت هم لازم نیست حتما همش اسپانیا باشین. شما میتونین اصلا ساکن ایران باشین و ترمی دو سه بار سفر کنین.
4/ امکان کار تمام وقت برای کسی ک ویزای دانشجویی داره نیست. اما پاره وقت میتونین بطور قانونی کار کنین که البته قبلش باید یه اجازه نامه مخصوصی رو از دولتشون بگیرین. وقتی که مدت تحصیلتون تموم شد، دیگه قانونا مجاز به ادامه ی کارکردنتون نیستین و اگه بخواین بیشتر بمونین باید درخواست ویزای کاری بدین یا از راههای دیگه ی اقامت استفاده کنین.
پاسخ
تشکر کنندگان: barvos ، rasti_110 ، lighter ، msar
(2012-05-14 ساعت 21:16)sahar_3034 نوشته:  سلام
من میخوام برا گرفتن تخصص پوست به اسپانیا برم اما نمی دونم چکار باید بکنم خواهش میکنم منو راهنمایی کنید.

شما میبایست از یکی از دانشگاههای کشور مورد نظر پذیرش برای تخصص بگیرید . شما میبایست از طریق سایت دانشگاه مربوطه اقدام کنید. بعد اینکه دانشگاه موافقتش رو اعلام کرد شما به همراه موافقتنامه دانشگاه و اصل و ترجمه رسمی کلیه مدارک دانشگاهیتون بهمراه پاسپورت و پرینت حساب که نشان بده شما میتونید از پس هزینه هاتون در مدت اقامت بر بیایید به سفارت مربوطه مراجعه میکنید و مراحل اخذ اقامت دانشجوییتون طی میشه.
من اطلاعات زیادی در رابطه با لینک دانشگاههای اسپانیا ندارم اما میتونید برای رشته های پزشکی به این دو تا لینک سر بزنید .

http://uab.es/english/ دانشگاه پزشکی و علوم پایه بارسلونا
http://www.uam.es/ss/Satellite/en/home.htm دانشگاه پزشکی و علوم پایه مادرید
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، lighter ، msar
درسته تحصیل رایگانه اما سوال اینجاس باید چطوری باشیم تا بپذیرنمون ؟ برای مثال برای خوندن پزشکی دراونجا . بعد میگن اسپانیا اقتصادش خرابه . برای گذران زندگی واینا کارهست برای یک دانشجو ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: mahbube ، msar
(2013-11-22 ساعت 12:47)نفیسه.ق نوشته:  درسته تحصیل رایگانه اما سوال اینجاس باید چطوری باشیم تا بپذیرنمون ؟ برای مثال برای خوندن پزشکی دراونجا . بعد میگن اسپانیا اقتصادش خرابه . برای گذران زندگی واینا کارهست برای یک دانشجو ؟

برای دانشجو همه جای دنیا کار با حقوق کم هست . تا چه کاری رو کار بدونید . اما در کل اسپانیا وضعیت کاری خوبی اصلا نداره . روراست بگم بهتره رو جیب خودتون حساب باز کنید تا آورده مالی از طریق کار !!!
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، نفیسه.ق ، fairy ، msar
شرایط ویزای دانشجویی برای دانشجوی دکتری مخابرات چگونه است؟
بنده متاهل - 22 سال سابقه کار مخابرات - معدل فوق 18.6
پاسخ
سلام.من رشته تحصیلیم الکترونیک هست و لیسانسم.معدلم هم 14 هست.میتونم ویزای تحصیلی بگیرم برای فوق و رشته MBAازو یا موسیقی از دانشگاههای رایگان؟در حال حاضر اگر برای تحصیل پذیرش دانشگاهو بگیریم بعدش میشه با کار پیدا کردن اقامت گرفت و اونجا موند؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان: rasti_110 ، msar
سلام. ممنون میشم اگه کمکم کنید. من از دانشگاه کاتالانیا پذیرش گرفتم ولی مشکلم اینه که الان ترکیه ام و درسم تموم شده نمیتونم بر گردم ایران چون سربازی نرفتم. میخوام واسه ویزا از ترکیه اقدام کنم. میشه؟ باید چه کنم؟
پاسخ
تشکر کنندگان: rasti_110 ، msar
دوستان سلام
لطفا راهنمایی کنید
1- آیا کار دانشجویی برای دانشجوی دکتری مخابرات وجود دارد؟در صورت مثبت بودن جواب،چند ساعت و ساعتی چند دلار؟
2- اگر سطح زبان خوب نباشد، آیا امکان آموزش زبان در دانشگاه وجود دارد؟
3-هزینه تحصیل و هزینه زندگی چطور است؟
راهنمایی های اضافی را اگر لازم می دانید بفرمایید. بسیار سپاسگزارم
پاسخ
با سلام
دوستان اگر کسی در رابطه با تحصیل در رشته آبزی پروری دانشگاه بارسلون اطلاعاتی داره یا اونجا تحصیل میکنه ممنون میشم اگه بتونه به سوالاتم پاسخ بده
منتظر کمک دوستان عزیز هستم
Big Grin
پاسخ
سلام
دانشجوی رشته معماری مقطع کاردانی هستم
نمره ایلس ۷ مشکل سر بازی هم ندارم میخوام لیسانسمو تو خارج از کشور بخونم مثله اینکه اسپانیا تحصیل رایگان است؟
بعد خرجه ماهیانه یک زندگی ساده در اونجا چه قدر میشه؟
میتونم ب راحتی پذیرش بگیرم؟
لطفا کسانی ک تجربه یا اطلاعات کامل دارن پاسخ بدن، با سپاس فراوان
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان