کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
تحصیل در لــهــسـتان
(2011-06-07 ساعت 10:10)angle1386 نوشته:  بچه ها کسی میدونه ددلاین دانشگاه های لهستان کی هستش ؟

ددلاین دانشگاه uitm و wroclaw تا 2 ماه دیگر است فکر می کنم....

شما تو سایت هر دانشگاهی که بروید... تاریخ ددلاین آن نوشته شده است.

موفق باشید.

[font=Arial]بـرنامه روبرو ، هــدف پیـشرو ، پــیش بـه سـوی پــیروزی.[/font]
پاسخ
تشکر کنندگان: mohammad.maleki ، winx ، sanaz-kh ، ladanlove ، FARZADprog
با سلام از آشنایی با این سایت خوشحالم.
در مورد تحصیل در دانشگاههای اروپا خیلی مترسونن میگن هزینه تحصیل و زندگی گرونه. اما با توجه به صحبتاتون یک مقدار امیدوار شدم . میشه در مورد هزینه ها با جزئیات بیشتری راهنمایی کنید . مدرک دانشگاهشون در کشورهای دیگه از جمله کانادا هم قابل قبوله ؟ آیا میشه بعد از تحصیل از کشورای دیگه مهاجرت یا پذیرش دانشگاه گرفت ؟ در ضمن رشته من کارشناسی دبیری زبان انگلیسی و برای ارشد رشتم چه دانشگاهایی پیشنهاد میکنید ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: mohammad.maleki
(2010-12-18 ساعت 13:21)xbox نوشته:  صفحه فارسی دانشگاه uitm و معرفی و امکانات این دانشگاه.
دوستان من برای ماه feb یا همون بهمن ماه می خواهم برای این داشنگاه اقدام کنم.

کسی اگر سوالی در رابطه با دانشگاه های لهستان داره...در صورت اطلاع داشتن، خوشحال می شوم جواب بدهم.SmileSmileWink

متاسفانه این تاپیک چقدر خلوتهSadSad

یعنی هیچ کس قصد سفر و تحصیل به این کشور رو نداره؟!!!Sad
من یه سوال دارم اجازه کار می دن به دانشجوووو
بعدشم شرایط پزیرشش چقدر به نمرات بستگی داره
پاسخ
xbox دیگه نمیای ؟ من تمام این هشت صفحه رو کامل خوندم. ممنون از شما. اگه هستین بگین که منم سوالاتم رو بپرسم. ممنون
پاسخ
http://www.whynotpoland.com/index.php?op...ang=enلطفا این سایت رو که مربوط به دانشگاه UITM لهستان هست ,چک کنید بسیار مفید و اگر با gmail شخص نماینده ایرانی تماس بگیرید خیلی کمک می کنند .
پاسخ
تشکر کنندگان: mory6 ، mohammad.maleki ، ladanlove ، FARZADprog
سلام دوستان لطفا منو راهنمایی کنید.من فوق دیپلم گرافیک هستم و همسرم ترم 5 برق و الکترونیک آزاد .حالا میخایم بریم یه کشور اروپایی برای تحصیل(همسرم از اول برای کارشناسی بخونه و منم از کاردانی به کارشناسی) حدودا 50 60 میلیون هم پول داریم به نظر شما کدوم دانشگاه درلهستان بریم که هم هزینمون کم باشه هم مدرک معتبر تر از ایران باشه و اینکه تحصیل به زبان انگلیسی باشه!
خیلی ممنون میشم اگه جواب بدید.مرسی
پاسخ
(2011-07-10 ساعت 20:13)mory6 نوشته:  xbox دیگه نمیای ؟ من تمام این هشت صفحه رو کامل خوندم. ممنون از شما. اگه هستین بگین که منم سوالاتم رو بپرسم. ممنون

سلام.
هستم در خدمتتون.
اگر سوالی دارید در صورت دانستن حتما جوابگو خواهم بود.SmileWink

(2011-08-07 ساعت 02:31)winx نوشته:  سلام دوستان لطفا منو راهنمایی کنید.من فوق دیپلم گرافیک هستم و همسرم ترم 5 برق و الکترونیک آزاد .حالا میخایم بریم یه کشور اروپایی برای تحصیل(همسرم از اول برای کارشناسی بخونه و منم از کاردانی به کارشناسی) حدودا 50 60 میلیون هم پول داریم به نظر شما کدوم دانشگاه درلهستان بریم که هم هزینمون کم باشه هم مدرک معتبر تر از ایران باشه و اینکه تحصیل به زبان انگلیسی باشه!
خیلی ممنون میشم اگه جواب بدید.مرسی

دوست گرامی مدرک کاردانی تنها در ایران مورد تائید است وبس. و شما مجبورید که از دوره کارشناسی مجددا تحصیل کنید.

بیشتر دانشگاه های لهستان شهریه ای ما بین 2500 تا 4000 یورو در هر ترم را دارند.

شما می توانید هم به زبان لهستانی(polish) و هم به زبان انگلیسی مشغول به تحصیل شوید... کلا در بیشتر کشور های دنیا به همین روال است که هم می توانید به زبان مادری آن کشور... و هم به زبان انگلیسی تحصیل کنید.

مسلما شهر ورشو که پایتخت لهستان است هزینه ها به نسبت دیگر شهر های لهستان بالاتر است.

[font=Arial]بـرنامه روبرو ، هــدف پیـشرو ، پــیش بـه سـوی پــیروزی.[/font]
پاسخ
تشکر کنندگان: mohammad.maleki ، winx ، sanaz-kh ، ladanlove ، FARZADprog
من اگر برای رشته پزشکی افدام کنم،آیا همسرم هم میتونه به عنوان همراه با من بیاد یا اینکه ایشون هم باید برای یک رشته دانشگاهی اپلای کنه و با ویزای دانشجویی بیاد؟
پاسخ
نه همچین چیزی امکان نداره - ویزا برای همراه (همسر شما هم باید اجازه اقامت تو لهستان رو داشته باشه که از راه های مختلفی میتونه اونو بگیره مثل تحصیل سرمایه گذاری و ...)
پاسخ
تشکر کنندگان: sanaz-kh ، ladanlove
سلام به محمد و xbox و سایر دوستان....

من 22 سالمه کاردانی کامپیوتر خدمتتم رو تازه تموم کردم ..حالا میشه کارشناسی رو اونجا بخونم

چیکار باید کنم که تو ماه آینده بتونم بیام واسه تحصیل کلا 10 میلیون دارم آبا کفاف میه واسه این 3 سال

البته اونجا اگه اجازه کار بدن میگردم کنار تحصیل کارم می کنم...فقط بگید چیکار باید کرد

به ترتیب ..............ممنون از دوستان
پاسخ
اینقدر ها هم راحت نیست با مسئول دانشگاه باید صحبت کنید فکر کنم اسم اون اقا رازقیان بود اگه اشتباه نکنم که میتونه کمکتون کنه
10 میلیون جوابگوی سه سال نیست حداقل برای 3 سال باید 30 میلیون یا بیشتر داشته باشید
و یه چیزی هم رک بگم اگه واقعا مرد باشی میتونی هم درس بخونی هم کار کنی اونجا ایران نیست موقع درس هم بتونی کار کنی دانشگاه و سرکار رو یجوری راضی نگه داری همه اینها در صورتیه که شما به زبان انگلیسی و لهستانی اشنایی کامل داشته باشی
پاسخ
تشکر کنندگان: sanaz-kh ، stopir
نقل قول:سلام
راستش من حسابی گیج شدم و چون من و همسرم بیشتر قصد گرفتن اقامت رو داریم،به گرفتن ویزای تحصیلی داریم تن در میدیم.در مورد لهستان ظاهرا اگر 5 سال اونجا باشیم اقامت میدن بنابراین ما اول فکر کردیم که اگر من پزشکی بخونم خودش 6 سال طول میکشه و اگر همسرم هم بتونه به عنوان همراه با من بیاد عالی میشه اما خوب ظاهرا نمیشه و ما 2تایی باید ویزای تحصیلی بگیریم.حالا به نظر شما کدوم کشور برای زندگی و تحصیل مناسب تره؟

شرمنده من پاسخ پیام خصوصی شما رو تو همین تاپیک میدم که پاسخ به صورت مستند برای همه باشه

بهترین راه اینه که هر دوی شما (شما و همسرتون) هر دو پذیرش تحصیلی بگیرید و جدا اقدام کنید که این یکی از راهش هست راه بعدی اینه که یکی از شما اونجا اقامت بگیره و دیگری رو دعوت کنه که اینم میشه

یه چیزی هم در مورد اقامت در این کشو یا کلا تو هر کشور دیگه بگم گرفتن یا عدم گرفتن اقامت اون کشور بستگی به شرایط مالی کاری و ... شما داره و 100 % رو گرفتن اقامت یه کشور حساب باز نکنید
پاسخ
تشکر کنندگان: sanaz-kh ، ladanlove
یعنی من با این 10 میلیون باید بی خیال تحصیل و اقامت تو لهستان بشم........

یه سوال دیگه برام پیش اومد امکان افتادن واحد هست و باز باید هزینه ان واحد رو بپردازیم

ما که مدرک زبان رو نداریم باید چقد هزینه گرفتن مدرک زبانمون کنیم .

آیا امکان پرداخت شهریه ترم ها به صورت اقصاطی هست ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
10 میلیون یعنی چیزی در حدود 9000 یورو حالا یکم بیشتر و یکم کمتر
1-چیزی در حدود 1 میلیون تومان برای ورود / سفر به لهستان لازم داری
2-در ماه باید 300 یورو خرج کنی برای زندگی دانشجویی
3-در حدود 1500 تا 2000 یورو باید برای کلاس زبان خرج کنی
و برای هر ترم در دانشگاه باید بیشتر از 2000 یورو خرج کنی
خودت حساب کن ببین در طول 5 ماه ایا پولی برات میمونه یا نه
----------------------------------------------------------------------------
100% شما تو همین ایران در دانشگاه با زبان فارسی برای کاردانی حتما یکسری از درس ها رو افتادی یا حذف کردی که حتما در لهستان هم همینجور خواهد بود
و یه هزینه ای هم باید برای دروس ضعیف اماده کنی
---------------------------------------------------------------------------
اخری رو نمیدونم باید بپرسم ولی برای ثبت نام ترم اول مطمئن هستم که باید کل هزینه رو بدی + 100 یورو هزینه ثبت نام
پاسخ
تشکر کنندگان: ladanlove ، stopir
شما خودتون اونجا تحصیل می کنید..........به نظر شما من اقدام کنم یا نه؟
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان