کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اسپانسر
لطفا کسی اگر در مورد پر کردن فرم I864A اطلاعاتی داره این متن را تصحیح کنه
در اینجا کسی که بعنوان اسپانسر فرم I864 را پر کرده است علی می نامیم و همسر او که household است سارا می نامیم و کسی که اسپانسرش شدن محمد
پارت 1 . قسمت 1.a مشخصات خانم سارا نوشته میشود .
قسمت 2.a نام و نام خانوادگی خانم سارا و سپس ادرس کامل محل زندگی که در واقع امریکا باید باشد .
قسمت 3. بله را تیک میزنیم و دیگر نیازی به تکرار ادرس در قسمت 4.a نداریم .
در قسمت other information تاریخ تولد ومحل تولد وسوشیال سوکوریتی و ای نامبر سارا خانم نوشته میشه .
پارت 2 . C.1 : I am not the intending immigrant تیک میخوره و سپس فسمت spouse تیک میخوره .
پارت 3 . سمت و اسم کمپانی که سارا خانم کار میکنه و اگر دو جا کار میکنه ردیف 1a2 را هم پر میکنند و در قسمت 2 حقوق دریافتی تا الان را مینویسند.
پارت 4 . شماره 1 تیک نمیخورد شماره 2 در جداول سه سال متوالی با در امد هر سال نوشته میشود .
کادر optional تیک میخورد و سه سال تکس با ضمایم ارسال میشود . بعد از ان سایر داراییها نوشته میشود در صورت لزوم.
پارت 5 . در کادر زیر the sponsor اسم و فامیل علی نوشته میشود . در کادر بعدی Indicate number شماره یک نوشته میشود ( لطفا این قسمت را کنترل کنید اگر اشتباه هست بگویید )
Indicate immigrant number 1 : اسم و فامیل و تاریخ تولد محمد نوشته میشود . ای نامبر و سوشیال هم که ندارد پس چیزی دیگری لازم نیست در این صفحه نوشته شود .
( اگر قبلا اسپانسر کسی دیگری بودید در کادر Indicate number شماره دو نوشته و بعد Indicate immigrant number 2 : مشخصات نفر قبلی را نیز مینوسید.
sponsor statement : در مقابل 26.a. تیک میزنید یعنی خودتون انگلیسی میدونید و فرم را پر کردید .
sponsor contact information : تلفن منزل و موبایل و ایمل علی نوشته میشود .
و در ردیف 31.a. امضا و تاریخ مینویسد . این قسمت نباید تایپ شود و کپی باشد با خودکار ابی .
I the househole member در این کادر سارا اسم و فامیل را کامل مینویسد و در کادر بایین شماره یک نوشته میشود اگر در پارت 5 یک نوشته باشد .
پارت 6 . 1.a تیک میخورد یعنی خودتون انگلیسی میدونید و فرم را پر کردید .
در قسمت :your (the household members ) contact information تلفن منزل و موبایل و ایمل سارا نوشته میشود .
در قسمت :your (the household members ) signature اسم و فامیل و امضا و تاریخ توسط سارا نوشته میشود پرینت و کپی نباید باشد با خودکار ابی .
لطفا کسانیکه قبلا این فرم را پر کردند و سفارت ایرادی ازشون نگرفته اصلاحات لازم را انجام داده تا دیگران و من استفاده کنیم . ممنون
case:I 130 F2A   WAC
priority date:oct 31 2014
Approval : Mar 18 2015
NVC Case N: April21 ,2015
پرداخت 120 $     4 AUG , فرم DS-261
پرداخت 325 $  22  AUG , فرم Ds-260
نامه کامپلیت Dec 8 دریافت نامه مصاحبه 30 March
تاریخ مصاحبه : 4 May  مدارک بیشتری بخاطر اثبات رابطه خواستن.
13 May  تحویل پاسپورت به سفارت.
20 May  دریافت ویزا.
من مدارک را بعد از ازدواجم ترجمه کردم و دو سری اصل خواستم بدون مهر دادگستری و وزارت کشور  و یکسری کپی کردم و با گذشت بیش از ۱۸ ماه ایرادی به تاریخ و زمان و مهر ترجمه نگرفتن . زمانیکه وارد امریکا شدم دو سال و سیزده روز از تاریخ درخواستم میگذشت و بعد از پنجاه روز گرین کارت ده ساله دریافت کردم.
پاسخ
تشکر کنندگان: shadoow ، Nightsky007
(2015-10-10 ساعت 08:26)armehraboon نوشته:  
(2015-10-10 ساعت 04:24)atamata نوشته:  اگر کسی بخواد از آمریکا co sponser بشه،اصل فرمهای مربوطه رو باید به ایران بفرسته؟
یا میتونه فکس یا ای میل بکنه؟
آخه از آمریکا چیزی به ایران نمیرسه
با سلام

پرینت حساب بانکی در ایران نمیتونه کمکی به اسپانسر شدن شما بکنه.

جوینت اسپانسر باید اصل فرم های i864 رو پر کنه( البته منظور امضا کردن هست که باید اصل باشه)، همین یکی از مواردی بود که باعث نقص پرونده ما شد.
فرم های مالیاتی میتونه کپی باشه. فوقش روز سفارت اصلش ور میبرید که برای من همین رو هم نخواستند.

فقط دقت کنید با توجه به اقامت شما در ایران موضوع دامیسیل هم مطرح هست.
که باید فکری به حالش بکنید.

ممنونم از پاسختون
ولی یه چیزو متوجه نمیشم.فرم های اسپانسر رو باید به NVC بفرستیم یا روز مصاحبه باید همراه خانومم توی سفارت باشه؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
بچه ها یه سوال دیگه ام دارم،لطفا راهنمایی کنین
کسی که جوینت اسپانسر میشه،اگه خودش کلا 1 سال باشه که مقیم امریکا شده،میتونه جوینت اسپانسر بشه؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-10-21 ساعت 01:35)atamata نوشته:  
(2015-10-10 ساعت 04:24)atamata نوشته:  اگر کسی بخواد از آمریکا co sponser بشه،اصل فرمهای مربوطه رو باید به ایران بفرسته؟
با سلام

جوینت اسپانسر باید اصل فرم های i864 رو پر کنه( البته منظور امضا کردن هست که باید اصل باشه)، همین یکی از مواردی بود که باعث نقص پرونده ما شد.
فرم های مالیاتی میتونه کپی باشه. فوقش روز سفارت اصلش ور میبرید که برای من همین رو هم نخواستند.

ممنونم از پاسختون
ولی یه چیزو متوجه نمیشم.فرم های اسپانسر رو باید به NVC بفرستیم یا روز مصاحبه باید همراه خانومم توی سفارت باشه؟

(2015-10-21 ساعت 01:44)atamata نوشته:  بچه ها یه سوال دیگه ام دارم،لطفا راهنمایی کنین
کسی که جوینت اسپانسر میشه،اگه خودش کلا ۱ سال باشه که مقیم آمریکا شده،میتونه جوینت اسپانسر بشه؟

اگه ازدواجی باشید که NVC ازتون میخواد جز مدار اصلی هست نباشه وقت مصاحبه نمیده

اگه درآمدش خوب باشه میتونه اسپانسر باشه درصورت مشکل ممکنه ازتون جوینت اسپانسر دوم بخواهند
F2A
Periority Date : 07 NOV. ۲۰۱۳
Approve :27 NOV ۲۰۱۳
دریافت کیس نامبر : Jan ۲۰۱۴
دریافت اینویس نامبر : Feb ۲۰۱۵
فرم DS-261 , پرداخت 120 $: Apr ۲۰۱۵
فرم Ds-260و پرداخت 320$ : Apr ۲۰۱۵
ارسال مدارک نهایی : Feb 2015
تکمیل مدارک:2015 Aug 27
مصاحبه : Sep ۲۰۱۵
دریافت یک ضرب ویزا
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon
(2015-10-13 ساعت 09:31)Nightsky007 نوشته:  
(2015-10-10 ساعت 15:35)علیرضا علیرضا نوشته:  با سلام به همگی و تشکر از راهنمایی ها و مطالب مفیدتون.
من برای نامزدی اقدام کردم و اپروو شدم و منتظر کیس نامبر هستم.
از اونجایی که نامزدم به تازگی برای ادامه تحصیل به آمریکا رفته و و هیچ شغل و حقوقی در این سال ها نداشته. میخواستم بدونم هم نامزدم و هم کو اسپانسر هر دو باید فرم I134 رو پر کنن یا فقط کواسپانسر پر کنه کافیه؟
و اینکه آیا همین مدرک I134 و 1040 و w2 کواسپانسر به عنوان مدارکه مالی کافیه؟
ممنون میشم راهنمایی بفرمایین.

سلام دوست عزيز اين سوال هم پاسخش تو صفحات قبل هست .بله به عنوان اسپانسر اصلي بايد پركنن

سلام،
ممنونم از پاسخ شما،
آیا نامزد من که باید فرم I134 را پر کنه، باید در کناره اون نامه ای هم بنویسه و توضیح بده که چرا توی این سالها مالیات نمی داده یا دیگه با توجه به اینکه کواسپانسر داریم، لازم به انجام این کار نیست و فقط پر کردنه این فرم کافیه؟

ممنون میشم راهنمایی کنین.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-10-21 ساعت 11:31)علیرضا علیرضا نوشته:  
(2015-10-10 ساعت 15:35)علیرضا علیرضا نوشته:  با سلام به همگی و تشکر از راهنمایی ها و مطالب مفیدتون.
از اونجایی که نامزدم به تازگی برای ادامه تحصیل به آمریکا رفته و و هیچ شغل و حقوقی در این سال ها نداشته. میخواستم بدونم هم نامزدم و هم کو اسپانسر هر دو باید فرم I134 رو پر کنن یا فقط کواسپانسر پر کنه کافیه؟

سلام دوست عزيز اين سوال هم پاسخش تو صفحات قبل هست .بله به عنوان اسپانسر اصلي بايد پركنن

سلام،
ممنونم از پاسخ شما،
آیا نامزد من که باید فرم I134 را پر کنه، باید در کناره اون نامه ای هم بنویسه و توضیح بده که چرا توی این سالها مالیات نمی داده یا دیگه با توجه به اینکه کواسپانسر داریم، لازم به انجام این کار نیست و فقط پر کردنه این فرم کافیه؟

نامه تو خود سایت هم اشاره شده باید نوشته بشه توضیح داده بشه رو پرونده باشه که چرا تو این مدت کار نمیکردند
F2A
دریافت یک ضرب ویزا
پاسخ
تشکر کنندگان: علیرضا علیرضا ، armehraboon
آیا نمونه نامه ای موجود هست که چگونه باید نوشته شود؟
پاسخ
تشکر کنندگان: Nightsky007
(2015-10-21 ساعت 11:31)علیرضا علیرضا نوشته:  

سلام،
ممنونم از پاسخ شما،

با سلام

اگر پرونده شما در حال حاضر در ان وی سی هست. و مدارک رو برای اونها میخواهید ارسال کنید بله باید نامه بنویسید.
F2A
Priority Date : 16 Sep. 2013
Approve : Dec 2013
دریافت کیس نامبر : Jan 2014
دریافت اینویس نامبر : Feb 2015
فرم DS-261 , پرداخت 120 $: Apr 2015
فرم Ds-260و پرداخت 320$ : Apr 2015
ارسال مدارک نهایی : June 2015
اعلام نقص مدارک :  July 2015
ارسال مجدد مدارک برای رفع نقص : Aug 2015
تکمیل مدارک : Sep 2015
مصاحبه :  (ابوظبی) oct 2015
کلیر شدن : جولای 2016 ( ده ماه انتظار)
دریافت ویزا: آگوست 2016
ورود به آمریکا : فوریه 2017
پاسخ
تشکر کنندگان: Nightsky007 ، علیرضا علیرضا
(2015-10-21 ساعت 11:38)علیرضا علیرضا نوشته:  آیا نمونه نامه ای موجود هست که چگونه باید نوشته شود؟

چیز خاصی نیست
فقط میگید که توی سال 2014 یا 2015 امریکا نبودید.
و شاغل هم نبودید اونجا پس مالیات ندادید
فقط شماره کیس نامبر حتما بالای نامه باشه و امضا بشه.
F2A
Priority Date : 16 Sep. 2013
Approve : Dec 2013
دریافت کیس نامبر : Jan 2014
دریافت اینویس نامبر : Feb 2015
فرم DS-261 , پرداخت 120 $: Apr 2015
فرم Ds-260و پرداخت 320$ : Apr 2015
ارسال مدارک نهایی : June 2015
اعلام نقص مدارک :  July 2015
ارسال مجدد مدارک برای رفع نقص : Aug 2015
تکمیل مدارک : Sep 2015
مصاحبه :  (ابوظبی) oct 2015
کلیر شدن : جولای 2016 ( ده ماه انتظار)
دریافت ویزا: آگوست 2016
ورود به آمریکا : فوریه 2017
پاسخ
(2015-10-21 ساعت 11:43)armehraboon نوشته:  
(2015-10-21 ساعت 11:38)علیرضا علیرضا نوشته:  آیا نمونه نامه ای موجود هست که چگونه باید نوشته شود؟

چیز خاصی نیست
فقط میگید که توی سال ۲۰۱۴ یا ۲۰۱۵ آمریکا نبودید.

سلام،
کیس من نامزدی هست و نباید مدارکو برای NVC بفرستم بلکه باید با خودم به سفارت ببرم. باز هم این نامه رو میخوام؟
پاسخ
تشکر کنندگان: Nightsky007
(2015-10-21 ساعت 12:20)علیرضا علیرضا نوشته:  
(2015-10-21 ساعت 11:43)armehraboon نوشته:  

چیز خاصی نیست
فقط میگید که توی سال ۲۰۱۴ یا ۲۰۱۵ آمریکا نبودید.

سلام،
کیس من نامزدی هست و نباید مدارکو برای NVC بفرستم بلکه باید با خودم به سفارت ببرم. باز هم این نامه رو میخوام؟

فرقی نداره که هرچی که NVC لازم داره در حقیقت تو سفارت هم درخواست میشه پس سفارت لازم داشته که اداره ملی میگرفته
نوشته کسانی که فرم i864 پرمیکنند پس فرقی از لحاظ نوع ویزا نذاشته
تو سایت تراول استیت به وضوح توضیح داده شد که اگه ندارید توضیح بدهید

Financial Evidence Description
IRS Tax Transcript If you completed Form I-864, I-864A, or I-864EZ submit an IRS tax transcript from the most recent tax year.

Extensions: If you filed an extension for the most recent tax year, submit a photocopy of your IRS Form 4868 (PDF - 509 KB) or write and sign a statement indicating you filed an extension.

If you did not file taxes: If you did not file Federal Income Tax Returns for the most recent tax year, write and sign a statement indicating why you did not file taxes.

If you cannot obtain an IRS tax transcript: If you are unable to obtain an IRS tax transcript, submit a photocopy of your IRS Federal Income Tax Returns and Form(s) W-2 or schedule(s) from the most recent tax year.

درضمن به نظرم نوشتن نامه ای که توضیح میده چرا کارنکردن و تکس ندادند وهمراه داشتن اون ضرری برای شما نخواهد داشت اگه نخواستند هم چه بهتر ولی اگه خواستند و نداشتید اون موقع هست که نقص مدرک اینجوری میخورید ودردسر میشه برای شما پس به نظرم ریسک نکنید
F2A
دریافت یک ضرب ویزا
پاسخ
(2015-10-21 ساعت 02:02)Nightsky007 نوشته:  
(2015-10-21 ساعت 01:35)atamata نوشته:  
با سلام

ممنونم از پاسختون

(2015-10-21 ساعت 01:44)atamata نوشته:  بچه ها یه سوال دیگه ام دارم،لطفا راهنمایی کنین
کسی که جوینت اسپانسر میشه،اگه خودش کلا ۱ سال باشه که مقیم آمریکا شده،میتونه جوینت اسپانسر بشه؟

اگه ازدواجی باشید که NVC ازتون میخواد جز مدار اصلی هست نباشه وقت مصاحبه نمیده

اگه درآمدش خوب باشه میتونه اسپانسر باشه درصورت مشکل ممکنه ازتون جوینت اسپانسر دوم بخواهند

ممنونم از راهنماییتون
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon ، Nightsky007 ، shadoow
سلام به دوستان
آيا نمونه فرم i864 مربوط به جوينت اسپانسر وجود داره كه بتونيم از روي اون پر كنيم؟
اين جوينت اسپانسر ما اين فرما رو بلد نيست كه چيكار كنه،
ممنون ميشم كمكم كنيد

پاسخ
تشکر کنندگان: shadoow ، Nightsky007
(2015-10-25 ساعت 21:58)mehdi610 نوشته:  سلام به دوستان
آيا نمونه فرم i864 مربوط به جوينت اسپانسر وجود داره كه بتونيم از روي اون پر كنيم؟
اين جوينت اسپانسر ما اين فرما رو بلد نيست كه چيكار كنه، بخصوص كه اين فرم هم جديد شده
ممنون ميشم كمكم كنيد

خلاصه فرم جدید I-864
پارت 1
مشخصات اسپانسر
در قسمت 1d اگه شما یک جوینت اسپانسر دارید این گزینه علامت میزنید
اگر نه 1e ,...

پارت 2

اسم و فامیل شما کسی که داره مهاجرت میکنه به همراه ادرس و....

پارت 3
اسپانسر تایید میکنه که شما را ساپورت میکنه تیک بله میزنه
اگه کسی به غیر شما هم هست مثل فرزندی یا عضو دیگری که داره باشما مهاجرت میکنه تو قسمت های بعدی اعلام میکنید
در بند 28 هم باید تعداد اعضا که قرار هست اسپانسرشون بشه اعلام کنید

پارت 4
اطلاعات درمورد اسپانسر ادرس و....

پارت 5 قسمت مهم داستان

اینجا تو فرم های قبلی همه مشکل داشتند اعداد به اشتباه وارد میکردند اما تو فرم جدید اصلاحاتی انجام شده که با وارد کردن اعداد خودش جمع کل میزنه بصورت خودکار

این قسمت مربوط به هوسهلد اسپانسر هست
بند 1 هون مقداری که تو بند 28 وارد کردید اینجا باید بزنید البته تو فرم جدید خودکار اضافه شده
بند 2 بصورت خودکار عدد 1 هست خود اسپانسر هست
بند 3 همسر اگردارندعدد 1وارد میکنند
بند 4 اگر فرزندی دارند اعلام میکنند
بند 5 اگر کسی هست که وابستگی چیزی دارند تعداد اون افراداعلام میکنند
بند 6 اگه برای کسی اسپانسر شدند و فرم i864 بغیر شما پرکردند براشون اعلام میکنند
بند 7 اختیاری میتونه اعلام نکنه اگه درامدش بالا هست اعلام نکنه چون این گزینه اگه مالیتات و درامدش با همسرش یا کسه دیگه ای داره پرداخت میکنه تیک بزنه باید فرم i864a هم با اون کسی که کمک مالی میکنه پرکنه

بند 8 هم جمع کل اعدادی هست که در بندهای بالا اعلام کرده بورت خودکار خودش تغییر میده قبلا اینطوری نبود خوش به حال شما شده

پارت 6
مربوط به کار اسپانسر هست
در بند 2 مقدار درامد الانش اعلام میشه
اگه هوسهلدش هم میخوادبا درامدش کمک کنه اسم و مقدار درامد باید ذکر بشه این قسمت و همچنین اون فرم i864a هم بین اسپانسر و هوسهلد پربشه

در بند 18 اگه تکس فدرال داده شده اعلام میشه
19 هم مقدار درامد در سه سال اعلام میشه

پارت 7
اگه میخواد از اموال و دارایی هم کمک بگیره میتونه اعلا کنه

پارت 8
مربوط به امضا اسپانسر و تایید قبول کردن این فرم

ببخشید دیگه خلاصه براتون نوشتم امیدوارم موثروکارامد باشه
F2A
دریافت یک ضرب ویزا
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon ، حاجی واشنگتن ، Sam-90 ، طناز12 ، Nooshinsalamat ، melon
خيلي ممنونم دوست خوبمون nightsky007
كمك بزرگي بود

پاسخ
تشکر کنندگان: Nightsky007 ، armehraboon ، shadoow

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان