کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مصاحبه برندگان ۲۰۰۹ در آنکارا
جناب تهرانی پور گرامی شما میتونید از این آدرس استفاده کنید سرعتش هم خیلی خوبه عکسهایی که ما تو تاپیک تصاویر دیدنی از مناطق مختلف آمریکا گذاشتیم از همین سایت استفاده کردیم.
البته تو خود مهاجرسرا هم میتونید آپلود کنید البته به صورت لینک در متن یا بصورت پیوست.
2010AS3xxx
تشکر کنندگان: tehranipoor ، SH1A2R3
یعنی تو همین متن در جای عکس یه اینتر بعد از اضافه کردن در حالی که کرسر در همون محل مورد نظر عکسه دکمه درج در ارسال را بزنید
مثل این
-->
عکس در مهاجرسرا آپلود می شه
شماره کیس: 2010AS00002xxx
نامه قبولی: می 2009
کنسولگری: Abu Dhabi
نامه دوم : سپتامبر 2009
مصاحبه: 6 اکتبر 2009
ویزا: روز مصاحبه
سفر به آمریکا: 29 اکتبر 2009
دریافت گرین کارت: 13 نوامبر 2009
CoolCool
تشکر کنندگان: tehranipoor ، SH1A2R3
بچه ها جون من الان كه دارم اين مطلبو مي نويسم احتمالا هواپيماي ما در حال بلند شدن از زمين(تهران) به سمت آنكاراست.
اما متاسفانه من و همسرم نتونستيم بريم به خاطر گرفتاري همسرم تو اين مملكت گل و بلبل !
(حتما خيلي تون مي تونين حدس بزنين كه مشكل چيه كه نمي تونيم بريم و معلوم نيست كه كي بتونيم ، واصلا بتونيم يا نه !)
من برنده اصلي هستم و تاريخ مصاحبه ما 5 شنبه 23 جولاي هست.وقت دكترمون هم 21 جولايه. كه ما ديگه به احتمال قريب به يقين نخواهيم رسيد به هيچ كدوم.
من امروز يه ايميل زدم به اين آدرس:webmaster_ankara@state.gov و مشكلمو كامل توضيح دادم. يه كپي هم به kcc فرستادم. فردا هم مي خوام زنگ بزنم به اين شماره00903124555555 و سعي كنم يه وقت ديگه بگيرم. (شايد تا اون روز همسرم بتونه بياد) به نظرتون امكان داره يه وقت جديد بدن (با توجه به اينكه فقط 4 روز به تاريخ مصاحبمون مونده)؟ آدرس و شماره ام درسته ديگه ؟

به نظرتون چند روزه جواب مي دن كه خيال من راحت بشه ؟ و اگه2-1 روزه جواب ندادن ، به نظر شما پا شم و سعي يه جوري تنهايي راه بيافتم و خودمو تا روز 5 شنبه برسونم آنكارا ؟ فوقش بدون جواب معاينات پزشكي مي رم ديگه...

واي دارم ديوونه ميشم خوش به حال همتون . همه اونايي كه هم شماره من بودن الان مصاحبه هم شدن اما من بدبخت .... بعد يه سال انتظار اين بوده عاقبتم... تورو خدا راهنماييم كنيد.
ضمنا اين چند روزه به اين نتيجه رسيدم كه تو U.S توالت شستن خيلي بهتره از اينجا رئيس فلان اداره بودنه.
بريد با اطمينان و مطمئن باشيد به اين رفتن. من اظهار ندامت فراوان مي كنم براي ترديدهايي كه در گذشته داشتم .
از laili , mewedeal براي پاسخ قبلي شون سپاسگزارم.

CASE NUMBERE: 322xx
تشکر کنندگان: SH1A2R3
دوسنان عزيز مخصوصا ميشه لطف كنيد شماره تلفني كه بايد باهاش تماس بگيرم و آدرسي كه ايميل بايد مي زدم رو چك كنيد ببنيد درسته يا نه... اين 3 روز كه سفارت تعطيل بود و من مجبورم تا فردا صبح صبر كنم واسه تلفن كردن . امشب اگه بهم جواب بدين خيلي خيلي ممنون ميشم...
دعا كنيد برام....
از مديران محترم عذرخواهي مي كنم اگه تاپيك رو رعايت نكرده باشم...
ای داد بی داد بوف جان نگران کردی ما رو. منظورت چیه می تونیم حدس بزنیم. نکنه با جریانات اخیر مرتبطه؟
ببین ایمیل رو باید به این ادرس بری و تو فرم خودشون مطلبو بفرستی وگرنه جواب نمی دن. همین الان اینکارو بکن:
http://turkey.usembassy.gov/iv-form2.html
حتماً فردا اول وقت زنگ بزن. مطمئنم اگه جریان همین باشه باهات همکاری می کنن. ببین اونا چی می گن. اگه هم لازم شد و چاره دیگه ای نداشتی خودت تنهایی برو بعداً می تونی برای همسرت اقدام کنی. وقتی که از دکتر گرفتی اصلاً اهمیتی نداره کافیه یه روز زودتر اونجا باشی چهارشنبه کارت انجام می شه. ولی شماره تلفنو من مطمئن نیستم.
موفق باشی
شماره کیس: **342
تاریخ دریافت نامه قبولی:خرداد 87 (ژوئن 2008)
کنسولگری: آنکارا
تاریخ کارنت شدن کیس: ژوئیه 2009
تاریخ دریافت نامه دوم: 13 تیر، 2 ژوئن
تاریخ مصاحبه: 18 تیر، 9 ژوئیه
تاریخ دریافت کلیرنس: 1 سپتامبر (بعد از 51 روز)
مرسي تهراني پور جان خيلي خيلي لطف كردي. من اون ايميلو فرستادم به اون آدرسي كه گفتي. ولي مثل اين كه قراره در ظرف 5 روز كاري جواب بدن ... واي خيلي ديره ... من 3 روز ديگه مصاحبمه و اقلا بايد 2 روز قبلش بدونم كه بايد برم يا نه تازه 2 روزه هم شايد نرسم بليط و... گير نياد يا پرواز نباشه. چون پرواز ما كه امروز بود و پريد و رفت...
پس تورو خدا يكي هر چه سريع تر شماره تلفني كه در آنكارا بايد بهش زنگ بزنمو بهم بگه... واي دارم مي ميرم از استرس... كاش فردا بهم يه وقت جديد بدن...
و ضمنا ما يه آشنا تو انكارا داريم(كه دانشجوئه و من مطمئن نيستم الان اونجاست يا نه ولي اگه باشه )، اگه من نتونستم تا 5 شنبه برسم ، اونو بفرستم تو وقت ما بره ، و همه چيو توضيح بده ؟
كمكم كنيييييييييد تو رو خداااااااااااا........
دوستان سلام
قبل از هر چیز از این همه زحمتی که برای سایت کشیده شده ممنونم.
با توجه به استفاده زیادی که از این سایت کردم حتما لازم بود که سفرنامم رو بنویسم.

اول از همه باید بگم که من و همسرم هر دو تا چک پروسه اداری بهمون خورد.
سربازیم رو خریدم و هیچ کدوم کار دولتی نداشتیم. مصاحبه رو هم به زبان انگلیسی انتخاب کردیم. مصاحبه ما یک کمی با بقیه فرق داشت.
آزمایش دادیم. واکسن خوردیم ولی مثل دو تا بچه خوب گریه نکردیم !

تو سفارت 1550 دلار رو دادیم. قسم خوردیم. انگشت نگاری شدیم. هیچ سوال خاصی پرسیده نشد فقط کنسول نسبت به یکی از محلهای کار من و همسرم حساسیت نشون داد که قبلا تو یکی از خودروسازها بوده. از انگلیسیمون تعریف کرد. هیچ سوالی در مورد اینکه کجا میخواهیم بریم ازمون نپرسید. فقط نسبت اسپانسر رو پرسید و همین و بس. کلی هم مدارک بهمون پس داد. رو هم رفته شد 5 دقیقه برای دو نفر.

گفت پروسه اداری (نه چک اف بی آی) 4 ماه طول میکشه که امید کمی هست و شغلتون رو ترک نکنین تا جواب نیومده (there is a small chance!) !!! بعد که دید ناراحت شدیم گفت البته پارسال جواب همه اومد ولی برای امسال نمیدونم. با توجه به سفرنامه بقیه دوستان فکر کنم کنسولی که با ما صحبت کرد با بقیه فرق داشته باشه البته امیدوارم که این طور باشه. خلاصش اینکه یک کمی ما رو نگران کرد.

راستی تو هتل ددمان اقامت داشتیم که خوب بود. غذا و آب هم داخل بردیم. دو تا تور هم تو این مدت گرفتیم یکی به قونیه برای تماشای رقص سما و دیگری به کاپادوکیا که خیلی جالب بودن. البته راهشون دور بود (به ترتیب حدود 8 و 10 ساعت رفت و برگشت) ولی به هر حال از خرید بیخودی نجاتمون داد و یک هفته اقامتمون رو عوض کرد.

برای همه منتظران آرزوی موفقیت دارم.
تشکر کنندگان: reza22 ، SH1A2R3
بوف نوشته: مرسي تهراني پور جان خيلي خيلي لطف كردي. من اون ايميلو فرستادم به اون آدرسي كه گفتي. ولي مثل اين كه قراره در ظرف 5 روز كاري جواب بدن ... واي خيلي ديره ... من 3 روز ديگه مصاحبمه و اقلا بايد 2 روز قبلش بدونم كه بايد برم يا نه تازه 2 روزه هم شايد نرسم بليط و... گير نياد يا پرواز نباشه. چون پرواز ما كه امروز بود و پريد و رفت...
پس تورو خدا يكي هر چه سريع تر شماره تلفني كه در آنكارا بايد بهش زنگ بزنمو بهم بگه... واي دارم مي ميرم از استرس... كاش فردا بهم يه وقت جديد بدن...
و ضمنا ما يه آشنا تو انكارا داريم(كه دانشجوئه و من مطمئن نيستم الان اونجاست يا نه ولي اگه باشه )، اگه من نتونستم تا 5 شنبه برسم ، اونو بفرستم تو وقت ما بره ، و همه چيو توضيح بده ؟
كمكم كنيييييييييد تو رو خداااااااااااا........

سلام بوف عزیز
متاسفم که بعد از یک سال یک همچین اتفاقی تو این شرایط براتون افتاده.
آدرس و شماره تلفن همونه ولی بعید میدونم که با تلفن بتونی جواب بگیری. به هر حال فردا صبح تلاش خودت رو بکن.
من اگرجای شما بودم با توجه به زمان اندکی که باقی مونده سر زمان مصاحبه حاضر میشدم و موضوع رو توضیح میدادم. فکر کنم حضوری وضعیت رو بتونی بهتر توضیح بدی و حتی وقت دیگری رو برای همسرت بخواهی و حتما براتون حالت خاصی رو در نظر میگیرند. به علاوه اینکه اگه خودت موفق بشی به دریافت ویزا بعدا برای همسرت حتما میتونی اقدم کنی.

نا امید نباش. افکارت رو جمع کن و نگذار مایوس بشی. مطمئن هستم تصمیم مناسب میگیری و موفق میشی.
ان شالله درست میشه قصه نخور.
تشکر کنندگان:
راستی بوف عزیز
تو سفارت کسی غیر از خود شما رو راه نمیدن ، پس وقت رو تلف نکنید.
ایمیل قبلیتون رو هم با یک عنوان most urgent هر چه سریعتر برای همون آدرس قبلی webmaster_ankara ارسال کنید، فکر کنم این جوری سریع پاسخ بدن. یک سری از آژانسها هم شبانه روزی هستند. فردا میتونید پروازها رو به آنکارا باهاشون چک کنین و هم زمان منتظر پاسخ سفارت باشین و بهترین گزینه رو انتخاب کنین.
برا ی آزمایشات پزشکی یک روز قبل اونجا باشین کافیه، پکیج رفت و برگشت و اقامت هتل رو از جزیره بهشت چک کنین قیمتهاش نسبت به جاهای دیگه مناسبتر بود. ضمنا از ایران به هر حال هر روز به ترکیه پرواز هست فوقش مجبور میشین دو تکه برین آنکارا (مثلا به استانبول یا ازمیر و از اونجا به آنکارا) اگر بجنبید به قرارتون برای چهارشنبه تو دکتر و 5 شنبه تو سفارت میرسین. حتما کلیه مدارک همسرتون رو با خودتون ببرین به همراه هر مدرک یا مستندی که مشکل همسرتون رو بتونه نشون بده!

فقط غصه نخورین. بجنبین و تمرکز داشته باشین حل میشه.
تشکر کنندگان:
بوف عزیز.................من نمیفهمم شماره برای چی میخواهی؟به نظر من خودت تنها برو و مشکلتو توضیح بده حتی اگه به مدیکال هم نرسیدی ولی وقت سفارت و از دست نده من اگه بودم با این توضیحاتی که دادی اصلا وقت و تلف نمیکردم و هر طوری شده خودم و به آنکارا میرسوندم در مورد بلیط دوست من تو آژانس هواپیمائی کار میکنه از زیر سنگ هم شده برات بلیط گیر میاره اگه خواستی بهم بگو.....................اگه بخواهی از یه شهر دیگه مثل استامبول بری 13 ساعت باید تو اتوبوس باشی وقت داری؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟اگه هر شماره ی فوری خواستی میتونی از
سفارت سوئیس که حافظ منافع آمریکا تو ایرانه بگیری..................

زندگی تاس خوب آوردن نیست ..........زندگی تاس بد را خوب بازی کردنه...................
جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
تشکر کنندگان:
دوستان عزيزم خيلي ممنونم از راهنمايي هاي شما
ليلي جون ، من امروز(دوشنبه) مي خوام سعي كنم وقتمو تلفني تغيير بدم.اگه بتونم اين كارو بكنم همه جوره برام بهتره چون اون موقع مي تونيم با همسرم دوتايي بريم و خيلي حسن هاي ديگه هم داره برامون نسبت به تنهايي و عجله اي رفتن . ولي اگه نتونستم و تا فردا هم جواب ايميلم نيومد ، اگه فردا(سه شنبه) اقدام كنم، مي تونم واسه پس فردا (چهارشنبه) بليط واسه آنكارا گير بيارم ؟ ضمنا وقت دكترما سه شنبه بود نه چهارشنبه . در نتيجه من قطعا به وقت دكتر نمي رسم حالا اگه بدون نتيجه پزشكي برم هيچ فايده اي نداره ؟ يعني نمي شه بعد از مصاحبه اونو برد ؟
مي توني از دوستت بپرسي كه آياميشه سه شنبه واسه چهارشنبه بليط گرفت يا نه ؟
كلا اگه دوستان لطف كنن و هر چي شماره آژانس واسه تهيه بليط مي دونن ، اينجا واسم بذارن ، يا با پيغام شخصي بفرستند ، خيلي خيلي ممنون مي شم.

يعني شما مي گين اگه وقت مصاحبه بگذره و من نتونم خودمو برسونم ديگه يه وقت ديگه نمي دن ؟ حتي اگه مدارك ببرم كه مشكل واسمون پيش اومده ؟ مثلا فكر كنين يكي يه تصادف سخت بكنه و نتونه به مصاحبه اش برسه ديگه لاتاري رو از دست داده ؟
تشکر کنندگان:
سلام بوف عزیز
این شماره یک آژانس 24 ساعته هستش: بهاران تو سهروردی جنوبی30- 88847725 و 29-88325922
شماره جزیره بهشت رو هم تو اینترنت میتونی پیدا کنی
راستی منظور من از پرواز دو تکه از استانبول بود به آنکارا بود نه با اتوبوس یعنی با پرواز برین استانبول و از اونجا با یک پرواز داخلی دیگه برین آنکارا و برگشت رو مستقیم از آنکارا به تهران بگیرین، آژانسها همه این ها رو انجام میدن.
برای تغییر زمان مصاحبه من نتونستم از تلفن استفاده کنم ولی جواب ایمیل من رو با موضوع most urgent خیلی سریع داده بودن
در ضمن برای رفتن به دکتر اصلا نیازی به وقت گرفتن ندارین، صبح میرین مطب و کارهاتون رو انجام میدن حتی وقت رو ازتون نمیگیرن.

راستی نیمای بی سواد! غصه با غین هستش نه با قاف.
ببخشید
درست میشه.
تشکر کنندگان:
نيما جون ، يه دنيا ممنون از جواب سريعت. بهترين ها رو آرزو مي كنم واسه هركي كه منو واسه رهايي از اين معضل كمك كنه . تورو خدا آن لاين باش فعلا.. . مي خواستم ببينم ايميلتو به آدرسwebmaster_ankara زدي ؟
تشکر کنندگان:
سلام

از این مشکلی که برای شما پیش آمده متاسفم.

فکر کنم اگر نتونستی با تلفن وقت مصاحبه را تعقییر بدی حضوری بری
و مشکل را به افسر امیگریشن بگی برات نقص مدارک می زنه و تعیین وقت
2باره هنوز فرصت داری حتما میشه اگر افسر را رازی کنید.اگر 3شنبه خودتو برسونی می تونی 4شنبه بری مدیکال.
چون من پارسال وقت مصاحبه برای 24 سپتامبر هم دیدم.توی آنکارا
نظر خود من اینه که زمان را از دست نده حتی اگر احتماش بسیار ضعیف باشه.
حداقل سعی خودتو کردی.
موفق باشی
توکل بر تو ای خدای مهربان
تشکر کنندگان:
واسه حضور نداشتن همسر نقص مدارك مي زنن ؟ واسه نداشتن نتايج پزشكي چطور ؟ كلا بعد از گذشتن تاريخ مصاحبه نمي شه اونو تغيير داد ؟ يعني يه وقت ديگه گرفت ؟
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان