کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
فرزندان مجرد يا متاهل بالای 21 سال
(2011-09-08 ساعت 01:55)dreamer60 نوشته:  bsbali جان در مورد سایت uscis که اصلا" رو ش حساب نکن . این سایت به طور کلی تو در و دیواره . در مورد نامه ای هم که گفتی این همون نامه ای است که در واقع اعلام می کنه پروندتون در فلان تاریخ تکمیل شده و باید منتطر نامه تعیین وقت مصاحبه باشین. ان شا... که همینطور باشه Shy ولی برای اینکه اطمینان پیدا کنی بد نیست بگی نامه رو برات ایمیل کنن تا خودت هم یه نگاهی بش بندازی.

سلام dreamer جان
تسکر از پاسخ شما باشه میگم بفرستن تا یک نگاه بهش بکنم ولی من فقط فرم i-130 پر کردم هنوز هیچ فرم دیگه پر نکردم سوال دیگه دارم مگاه بعد از این کیس اپروو می شود اونا منتظر نمی موند تا تاریخ اولویت شما نزدیک بشه و بعد فرم ds-230 پر کنید بفرستید uscis با الباقی مدارک!!!!! بعد تازه یهتون وقت مصاحبه بدهند یا اینها می فرستن سفارت بعد دوباره درخواست مدارک می کنند؟پس چرا گفته سوالی داشتین با سفارت تماس بگیرد!!!!!
یک چیز دیگه در واقع شما فکر می کنید این همون نامه اپرووه؟!!!!!!
باتشکر
Category : F2B
Receipt Number : WAC1190XXXXXX
Priority Date : 2011 January
Approve Date : 2013 September
Welcome Letter Date : 2016 August
Document Complete Letter : 2016 December
Case Number : ANK2013XXXXXX
Interview Date : 2018 February
Visa Issue : 2019 December         
تا زمانی که امید وجود دارد زندگی هم ادامه خواهد داشت
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، dreamer60
نامه ای که اشاره کردید نشونه تکمیل پروندس ولی همونطوری که خودتون هم اطلاع دارید قبل از تکمیل پرونده باید فرم ds رو هم فرستاده باشید پس بهتره صبر کنید نا اون نامه رو براتون ایمیل کنن و یه نگاهی خودتون بهش بندازید دوستان خارج از کشور زیاد به این نامه ها دقت نمی کنن برای من هم جندین بار شد که یه نامه میومد و اونها منظور نامه رو اشتباه می فهمیدن و وقتی نامه رو خودم می خوندم تازه متوجه منظور اداره مهاجرت می شدم .
------------
دوستان من برای کتگوریه f2-b نتونستم تاپیک خلاصه وضعیت پیدا کنم . میشه یه نف زحمت بکشه و لینکش رو اینجا بزاره ؟
روال كلي پرونده من اينجاست.
این خانه قشنگ است ولی خانه من نیست  
این خاک چه زیباست ولی خاک وطن نیست

در صورت داشتن سوال مهمي ميتونيد برام پيام بگذارين ، قول ميدم شايد يه كم دير ولي حتما جواب بدم Tongue
پاسخ
تشکر کنندگان: comrun ، bsbali ، GBUSA ، battosai
(2011-09-08 ساعت 14:05)dreamer60 نوشته:  دوستان من برای کتگوریه f2-b نتونستم تاپیک خلاصه وضعیت پیدا کنم . میشه یه نفر زحمت بکشه و لینکش رو اینجا بزاره ؟
آره جاش خالیه. به نظرم بهتره یکی از دوستانی که F2b هستند مبتکر بشن و با خلاصه پرونده خودشون تاپیک خلاصه وضعیت متقاضیان مهاجرت خانوادگی - F2b را راه بیاندازند
---
نکته شیطونی: البته خیلی از این دوستان سرانجام وضعیتشون به F1 ختم میشه و از اون طریق ویزاشونو میگیرن Smile ولی بازم بد نیست که این تاپیک ایجاد بشه Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: bsbali ، dreamer60 ، GBUSA ، battosai ، Kaveh90
سلام dreamer جان
حتما نامه به دست من رسید به شما خبر می دهم که متن اش چه چیزی بوده تا ببینم منظورشان چی بوده است، فقط به نظر شما مشکل خاصی نیست که این اتفاق افتاده ؟! یا حتی ممکنه اتفاق خاصی نیز رخ داده باشد؟!
به نظر شما بهتر نیست به Nvc یک ایمیل بزنم درخواست کیس نامبر بکنم و ببینم چی جواب می دهند؟
باتشکر
پاسخ
تشکر کنندگان: comrun ، dreamer60 ، GBUSA ، battosai ، Kaveh90
بهتره اول از مفاد نامه مطلع بشین بعد ایمیل بزنید .
--------------------------
bsbali جان حالا که این قدر عجله داری برو و یه تاپیک بزن باعنوان
خلاصه وضعیت متقاضیان مهاجرت خانوادگی - گروه F2-b
یادت باشه حتما" عنوان همین باشه .
ممنونRolleyes

در صورت داشتن سوال مهمي ميتونيد برام پيام بگذارين ، قول ميدم شايد يه كم دير ولي حتما جواب بدم Tongue
پاسخ
تشکر کنندگان: comrun ، bsbali ، battosai ، frozen mind ، Kaveh90
سلام dreamer عزیز
یعنی من درست کنم تاپیک اگر دوستان بخوان درست می کنمSmile
پاسخ
تشکر کنندگان: comrun ، battosai ، anahita1361 ، dreamer60
سلام dreamer عزیز
نامه برام کامل خوانند از پشت تلفن این نامه جواب یک نامه ای است که من حدود یک ماه پیش برای uscis فرستادم برای درخواست رسیدگی مجدد پرونده قبلی من و آنها نامه دادند که فایل f4 شما دیگه اینجا نیست و به سفارت ابوظبی ارسال شده و شما اینجا در مورد این پرونده فایلی دیگه ندارید. در نامه ذکر شده که اگر آدرس شما عوض شده با سفارت اطلاع دهید و مشخصات کلی فایل قبلی ما. یک سوال از شما داشتم آیا آنها نامه را خودشون ارجاع می دهند به سفارت و یا ما مجدد با سفارت مکاتبه کنیم ؟! چون در نامه فقط در مورد اعلام آدرس جدید گفتند من حدس می رنم که خودشون برای سفارت ارسال می کنند و از آنجا مجدد برای ما جواب می فرستند.
یک سوال دیگه به نظر دوستان و شما من بعد از حدود 10 ما ارسال نامه I-130 برای کیس f2b هنوز نامه کیس نامبر و تاریخ اولویت رادریافت نکردم؟به نظر شما یک ایمیل به NVCINQUIRY@state.gov و سوال کنم ازشون بجز مشخصات که در اول نامه باید بنویسیم زیر نامه قید همین جمله کافی است برای بیان درخواستم؟

Receipt number
Petitioner's name and date of birth
Beneficiary's name and date of birth
Your full name

Dear Mr or Mrs
Please send to me, my case number and priority date
Thank so much
پاسخ
تشکر کنندگان: dreamer60 ، comrun
سلام
در این مورد که پرونده ها کی و چطور میره به سفارت من واقعا" خودم هم نمی دونم به عنوان مثال چندین ماه پیش برای من نامه اومد که پروندتون تکمیله و فرستادیم آنکارا و منتطر بمونید تا بهتون اطلاع بدیم کی زمانه مصاحبتونه...چند ماه بعدش که با سفارت تماس گرفتم این بار اونها گفتند که پروندتون هنوزدر nvc هست و هر موقع نزدیک مصاحبتون شد اون رو برای ما میفرستن !!!!!!!!! در واقع یک جور بی انظباتی در کل سازمان مهاجرت حاکم شده شایدم این سیاستشون باشه که با پاس کاری کردن زمان برای خودشون بخرند. در مورد شماره کیستون هم من فکر می کنم نامه نگاری با nvc در حال حاظر بی فایدهخ باشه چراکه هنوز ظاهرا" پروندتون در uscis هست و هنوز به nvc نرسیده .

پاسخ
تشکر کنندگان: Blaze ، bsbali ، amir2640 ، comrun ، Kaveh90
(2011-09-12 ساعت 15:10)dreamer60 نوشته:  در مورد شماره کیستون هم من فکر می کنم نامه نگاری با nvc در حال حاظر بی فایدهخ باشه چراکه هنوز ظاهرا" پروندتون در uscis هست و هنوز به nvc نرسیده .

سلام dreamer عزیز
فکر می کنی تا چند وقت دیگه باید کیس نامبر حداکثر باید برای من ارسال بشود؟!!یک سوال دیگه مشکلی نداره چند بار باهشون مکاتبه کرد با ایمیل نتیجه منفی که برای ما نداره مم الان لیمیل بزنم بعد 2 ماه بعد هم ایمیل بزنم؟!!بعد متن نامه من همین که نوشتم کافی است؟
پاسخ
تشکر کنندگان: comrun
والا برای من که خیلی طول کشید یعنی حدود 4 سال طول کشید که تازه نامه ای اومد مبنی بر اینکه پروندم از uscis به nvc منتقل شده و بعد از اون هم حدود یک ماه بعد نامه از nvc اومد که کس نامبرم رو اعلام کرده بود و ادامه روال رو مشروط به کارنت شدن به ویزا بولتن کرده بود .
در مورد نامه نگاری هم اصلا" نگران نباشید شما می توانید که هر سوالی دارید رو چه از طریق تلفن و چه از طریق ایمیل بپرید و اونها در این مورد حداقل سخت گیر نیستند .

پاسخ
تشکر کنندگان: bsbali ، amir2640 ، comrun ، Kaveh90
(2011-07-29 ساعت 18:25)mohamadtj نوشته:  
گروه F2A

سلام محمد خان
اگر تونستید اون نامه ای که گذاشته بودم (در بخش پرسش و پاسخ) را به اون ادرسها بفرستید Smile
سلام دوستان
در سایت visajourney

http://www.visajourney.com/forums/topic/...his-draft/

کسانی که در کتگوری f2a هستند نامه ای با مزمون زیر نوشتند و از همه کسانی که در این کتگوری هستند خواستن که به مراجع مربوطه مخصوصا اقای Mr. Charles Oppenheim, chief Chief of the Visa Control and Reporting Division at the U.S. Department of State بفرستیم!!
http://immigrationvoice.org/forum/forum8...nheim.html

فکر کنم فکر خوبی باشه!!!

Letter from F2A green card holders

SUB :- Huge unissued F2A visa ending in long waiting times

Respected Sir/Madam,

The very important part of family union is being hit for green card spouses with the long waits. The wait time for reunite spouse and child with permanent resident(petitioner) is nearly 4 years. United families with shorter waiting periods will add and increase economic growth, as spouses would be able to work in mental peace and can contribute more in taxes.

I am not demanding anything more. Please check the below data and you will realise NVC is not following immigration act,1990.

Below are the statistics from travel.state.gov that NVC is using only partial quota of total alloted 88000 visas to f2a (under immigration act 1990) and causing agony and a long wait times for green card holders.

Year------------------------2001------2002------2003------2004-------2005------2006------2007------2008------2009
exempted----------------20,661-----14,565----9,343----17,160-----16,770----14,987----14,602----25,798----29,588
per country limit-------16,464-----11,524----8,189-----7,877------9,540----13,101----18,078----19,002----24,687
total---------------------37,125-----26,089---17,532----25,037-----26,310----28,088----32,680----44,800----54,275

visa usage in (%)-------42%----------30%------20%-------28%--------30%-------32%-------37%-------51%-------62%
visa unused in (%)------58%----------70%------80%-------72%--------70%-------68%-------63%-------49%-------38%

I am writing this letter as I believe you are the right person who can take appropriate action on this

Thanking you,

F2A green card holder.

SEND THIS LETTER TO FOLLOWING EMAIL ADDRESSES.....

Margaret.Gleason@dhs.gov
charles.oppenheim@dhs.gov
AmericanVoices@mail.house.gov
cisombudsman.publicaffairs@dhs.gov
VISABULLETIN@STATE.GOV
listserv@calist.state.gov
nvcinquiry@state.gov
and any other address which can help us....

کتگوری : F2A
تاریخ درخواست : OCT 2009
شماره پرونده : ABD2010XXXXXX
تاریخ تکمیل : OCT 2010
دریافت نامه مصاحبه: April 10 th 2012
مصاحبه: May 21 2012
محل مصاحبه: ابوظبی
دریافت ویزا: May 23 2012
پاسخ
تشکر کنندگان: dreamer60 ، rozollina ، battosai
با سلام به همه دوستان
1ماه پیش من همراه با پدر و مادرم برای مصابه لاتاری که پدرم برنده شده بود رفتیم ابوظبی . به والدینم دادن ولی به من گفتن 20 روز بزرگتری " چون روز مصابه بالای 21 سال داشتم و این شانس بد من بود که اسمم فریز نشده بود... وقتی با نا امیدی امدم بیرون تمام ایرانیهایی که اونجا حضور داشتن به ما گفتن هر وقت والدینت رفتن امریکا سریع برن حقوق بشر اقدام کنن واست زیر یکسال میتونی بری... اگر کسی وکیل یا اشنایی در این رابطه دارد از صمیم قلب تشکر میکنم به من اطلاعات بدید ... راستی هرگونه سوالی در مورد لاتاری دارید از اول تا اخر من در خدمتتونم .....
پاسخ
تشکر کنندگان: comrun
(2011-09-28 ساعت 14:25)رضا باقری نوشته:  با سلام به همه دوستان
1ماه پیش من همراه با پدر و مادرم برای مصابه لاتاری که پدرم برنده شده بود رفتیم ابوظبی . به والدینم دادن ولی به من گفتن 20 روز بزرگتری " چون روز مصابه بالای 21 سال داشتم و این شانس بد من بود که اسمم فریز نشده بود... وقتی با نا امیدی امدم بیرون تمام ایرانیهایی که اونجا حضور داشتن به ما گفتن هر وقت والدینت رفتن امریکا سریع برن حقوق بشر اقدام کنن واست زیر یکسال میتونی بری... اگر کسی وکیل یا اشنایی در این رابطه دارد از صمیم قلب تشکر میکنم به من اطلاعات بدید ... راستی هرگونه سوالی در مورد لاتاری دارید از اول تا اخر من در خدمتتونم .....
دوستان آیا شما در مورد اینکه دوست عزیزمون میگه Sad(تمام ایرانیهایی که اونجا حضور داشتن به ما گفتن هر وقت والدینت رفتن امریکا سریع برن حقوق بشر اقدام کنن واست زیر یکسال میتونی بری)) چیزی شنیده؟
پاسخ
تشکر کنندگان: dreamer60 ، battosai
(2011-09-28 ساعت 14:25)رضا باقری نوشته:  با سلام به همه دوستان
دوست محترم درصورتی سن شما فریز میشه که مهاجرت خانوادگی داشته باشید نه لاتاری .درهرصورت ماهم از شرایط پیش امده برای شما ناراحتیممممم

پاسخ
تشکر کنندگان: dreamer60 ، comrun ، battosai
سلام و خسته نباشید به همه ی دوستان .
یه سوال داشتم که جاش تو این تایپیک نیست اما نمی دونستم کجا مطرحش کنم از شما خواشمندم جواب بدید.

خانواده ای که برنده شدن ولی دلشون نمی خواد برن اما در همین خانواده یه پسر زیر 18 سال هست که می خواهد بره به نظر دوستان آیا این موضوع امکان پذیره؟
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان