کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
انجمن حسابدارها
(2015-04-27 ساعت 14:07)hedyhoney نوشته:  با این هدفی که شما دارین من فکر میکنم آتلانتا در ایالت جورجیا مناسب باشه
شهریست مذهبی
چهارمین شهر بزرگ آمریکاست و جمعیت سیاه پوستان زیاده اما بقول دوستان دونت ووری
دانشگاهای معروفی داره مثل دایجست و کنسا و...
شهریست فوق العاده زیبا و آروم.البته هزینه هاش مثل لس آنجلس
برای من که فامیلا اونجان خوبه اما اگه فامیل نداشتم میرفتم آستین به قرآن

با تشکر فراوان
آستین کجاست و چه مزیتهای نسبت به لاس وگاس و لوس آنجلس داره باتشکر
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
آستین مرکز ایالت تگزاس در جنوب امریکا با یک خط ساحلی خوشگل
تنها مزیتش هم اینه که ارزونیه دانشگاه معتبری داره سطح هزینه ها خیلی پایین تر از لس آنجلس و لاس وگاس و اینکه هوای گرم و دیوانه کننده ای داره و اینکه تگزاسه.
یه سری به ویکی پدایا بزنین همه چیز دستتون میاد.درضمن حداقل حقوق ساعتی تگزاس از سایر ایالتها کمتره که خب طبیعیه
ما آزموده ایم در این شهر بخت خویش....
بیرون کشید باید از این ورطه رخت خویش....
از بس که دست میگزم و آه میکشم، آتش زدم چو گل به تن لَخت لَخت خویش
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
(2015-04-27 ساعت 14:49)hedyhoney نوشته:  آستین مرکز ایالت تگزاس در جنوب آمریکا با یک خط ساحلی خوشگل
تنها مزیتش هم اینه که ارزونیه دانشگاه معتبری داره سطح هزینه ها خیلی پایین تر از لس آنجلس و لاس وگاس و اینکه هوای گرم و دیوانه کننده ای داره و اینکه تگزاسه.
یه سری به ویکی پدایا بزنین همه چیز دستتون میاد.درضمن حداقل حقوق ساعتی تگزاس از سایر ایالتها کمتره که خب طبیعیه

خوب حالا خیلی خوب شد. با تشکر
حالا آستین برم بهتره یا لاس وگاس
برای من هزینه زندگی محیط فرهنگ ارزونی و محیط زیبا و پاکیزه مهمه
لطفا
پاسخ
تشکر کنندگان: msar ، nima24
با سلام خدمت دوستان.
دارای مدرک لیسانس و فوق لیسانس حسابداری و 4 سال سابقه معامله گری اوراق بهادار
با توجه به فرصت یکساله تا ورود به امریکا، قصد دارم خود را جهت ورود به بازار کار آنجا آماده کنم. با توجه به جستجوهای بنده، مدرک مورد نیاز در حیطه حسابداری در آنجا CPA است؛ اما با توجه به سهولت اخذ دو مدرک ACCA و CIMA در ایران:
1- با توجه به بازار کار امریکا، دوستان کدام یک را توصیه می کنید؟ داشتن کدام یک می تواند مزیتی برای یافتن کار در آنجا باشد؟
و سوال در مورد ACCA
2- در ابتدا جهت بررسی مدارک تحصیلی و تعیین معافیت ها توسط ACCA آیا هزینه ای می بایستی پرداخت کرد؟
3- در صورت قبولی در هر یک از آزمون ها، مدرکی صادر می شود؟
شماره کیس: 51XX - تاریخ رویت قبولی: 7May2015 - کنسولگری: ابوظبی - تعداد افراد منظور در کیس : ۲ نفر
ارسال فرمهای سری اول: 22May2015-  تاریخ کارنت شدن : 8Feb2016 - تاریخ مصاحبه:17APR2016 - آپدیتها: 19 , 21 آپریل و 6 ، 12 ژوین (تبدیل به Or)
تاریخ کلیرنس:.... - اولین سفر به آمریکا: Big GrinCool - وضعیت کیس ( ارشد عمران - شرکت خصوصی- معاف)
پاسخ
تشکر کنندگان: nima24
دوره ACCA را مرکز آموزش حسابداران خبره برگزار میکنه .من یک بار در کلاس توجیهی حضور داشتم و میگفتند مدرک لیسانس و بالاتر در حد معافیت 5درس این دوره هست و مدرک diploma اعطاء میشه . البته میبایستی بابت همین معافیت عضو انجمن باشی و صد البته حق عضویت هم پرداخت شود که یه چیزی حدود 500تومن آب میخوره . آنطوری که یادم میاد کلا 14 درس یا کورس هست که 5تا معاف= 9کورس را باید پاس کنی و هر کورس در حدود یک تومن تموم میشه.بابت اتمام هر کورس هم بهت مدرک میدن . همینطور دروه های CIMA رو هم برگزار میکردند . که اون کسی که داشت توضیح میداد خیلی از ارزش این مدرک تعریف میکرد . (لازم بذکره که کلیه دوره ه به زبان انگلیسی مزین هست )
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-09-21 ساعت 13:29)golia نوشته:  دوره ACCA را مرکز آموزش حسابداران خبره برگزار میکنه .من یک بار در کلاس توجیهی حضور داشتم و میگفتند مدرک لیسانس و بالاتر در حد معافیت ۵درس این دوره هست و مدرک diploma اعطاء میشه . البته میبایستی بابت همین معافیت عضو انجمن باشی و صد البته حق عضویت هم پرداخت شود که یه چیزی حدود 500تومن آب میخوره . آنطوری که یادم میاد کلا 14 درس یا کورس هست که ۵تا معاف= ۹کورس را باید پاس کنی و هر کورس در حدود یک تومن تموم میشه.بابت اتمام هر کورس هم بهت مدرک میدن . همینطور دروه های CIMA رو هم برگزار میکردند . که اون کسی که داشت توضیح میداد خیلی از ارزش این مدرک تعریف میکرد . (لازم بذکره که کلیه دوره ه به زبان انگلیسی مزین هست )

حال سوالی که پیش میاد این هست که اگر شما این دوره رو مثلا تا 8 کورس پاس کنی و بعد مهاجرت کنی آیا ادامه دوره رو میتونی در ایالتی که مقیم شدی ادامه بدی و اصلا ACCA بدرد بخور هست برای کار یا اینکه بری مدرکت رو تطبیق بزنی و چند تا واحد هم پاس کنی بهتره؟؟؟؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوست گرام ACCA خيلي تو امريكا شناخته شده نيست و علي رغم سختي هاي زيادي كه گرفتنش داره، مزاياي قابل توجهي تصيب دارندش نمي كنه.
به شما توصيه مي كنم اگه مي خواهيد در امريكا وارد كار حسابداري و مالي بشيد، بريد دنبال گرفتن CPA يا CFA.
2012AS00018XXX
دریافت نامه قبولی: 2011 , 16 Jul
کنسولگری: آنكارا
ارسال فرمها: 2011 , 2 August
مصاحبه: Jan 2012
دریافت ویزا: Mar 2012
هزینه ها: خيلي زياد
ورود به آمریکا: May 2012
دریافت گرین کارت: Jun 2012
پاسخ
تشکر کنندگان: hedyhoney ، golia
تا اونجایی که من صفحات رو خوندم اینطور متوجه شدم کسی که با مدرک لیسانس حسابداری از ایران داره و بخواد تو این رشته کار بکنه میبایستی اول از همه مدرکش رو ارزیابی کنن و بعد هم چند واحد که پاس نکرده ویا تطبیق نخورده رو بخونه .
اینطور که دوستان میگفتن دریافت CPA مستلزم داشتن فوق لیسانس هست که من ندارم .
پاسخ
تشکر کنندگان: oct 31
(2015-09-22 ساعت 16:13)golia نوشته:  تا اونجایی که من صفحات رو خوندم اینطور متوجه شدم کسی که با مدرک لیسانس حسابداری از ایران داره و بخواد تو این رشته کار بکنه میبایستی اول از همه مدرکش رو ارزیابی کنن و بعد هم چند واحد که پاس نکرده ویا تطبیق نخورده رو بخونه .
اینطور که دوستان میگفتن دریافت CPA مستلزم داشتن فوق لیسانس هست که من ندارم .

براي كساني كه ليسانس دارن يه امكان ديگه هم وجود داره و اون اين هست كه بعد از اينكه ليسانس اونها ارزيابي شد و به عنوان 120 واحد مورد پذيرش قرار گرفت، برن و تو يك كالج مورد تأييد CPA و 30 واحد پاس كنن و اون موقع مثل كسي كه فوق ليسانس داره مي تونن امتحان بدن.
پاس كردن 30 واحد شايد 1 سال بيشتر طول نكشه و اگر كسي بعد از اون يكراست بره سراغ امتحانات CPA، اون ها رو هم تو يكسال مي تونه تموم كنه و لذا جمعا دو سال وقت ميزاره. ولي ACCA در بهترين حالت 5 سال طول ميكشه و در امريكا هم ارزش زيادي نداره.

در صورتيكه تمايل به اخذ مدرك CFA داشته باشيد هم كه مشكلي نداريد چون فقط ليسانس مي خواد.
موفق باشيد
پاسخ
تشکر کنندگان: golia
سلام دوستان
بنده ارشد حسابداری هستم. کدام ایالت ها برای پیدا کردن کار در رشته های مالی و حسابداری بویژه حسابداری مدیریت مناسب ترند؟ چون به دنبال اطلاعات در مورد مدرک CMA هستم.
با تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
به نظر من شهر هاي بزرگ كه فعاليت هاي اقتصادي در اونها بيشتر هست مثل نيويورك، شيكاگو، لس انجلس و ... كار حسابداري هم بيشتر هست. ولي در كل ماهيت كار حسابداري به گونه هاي است كه به مكان خاصي محدود نميشه و مثلا مثل رشته هاي نفتي نيست كه كار تو تگزاس و آلاسكا براشون باشه و در ايالت هاي ديگه خيلي به ندرت كار پيدا بشه.
توضيح اينكه هر شخص حقيقي و حقوقي بايد هر سال اظهار نامه مالياتي پر كنه و اين يعني هر جا كه آدم هست، مي تونه زمينه اي براي كار حسابداري ايجاد كنه.
2012AS00018XXX
پاسخ
تشکر کنندگان:
میخواستم بدونم سایتی هست که بتونیم قوانین مالیاتی و یا استانداردهای حسابداری آمریکا و یا حتی کتابهای مرتبط با CPA یا CFA رو دانلود کنیم و حداقل با مسائل فنی این رشته در آمریکا بیشتر آشنا بشیم .
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
كتاب هاي CFA در ايران موجود هست و اگر سرچ كنيد مي تونيد سي دي اونها رو با هزينه خيلي كم تهيه كنيد. مؤسسه آريانا منابع كاملش رو به علاوه ماشين حساب مخصوصش رو داره.
اما كتاب هاي CPA متأسفانه در ايران نيست. البته قبلا يه سايتي بود كه كتاب هاي CPA رو گذاشته بود، ولي الان بسته شده.
اسمش بود accountingbooks.com
2012AS00018XXX
پاسخ
(2015-10-06 ساعت 11:24)golia نوشته:  میخواستم بدونم سایتی هست که بتونیم قوانین مالیاتی و یا استانداردهای حسابداری آمریکا و یا حتی کتابهای مرتبط با CPA یا CFA رو دانلود کنیم و حداقل با مسائل فنی این رشته در آمریکا بیشتر آشنا بشیم .

من چند تا فايل از كتاب هاي cpa دانلود كردم. اگر خواستيد ايميل بديد براتون ارسال كنم.
پاسخ
سلام
دوستان حسابدار
شهاب جان ...
من ليسانس اقتصاد بازرگاني با معدل 17.67 از ازاد تهران دارم.و فوق ليسانس حسابداري از ازاد بندر با معدل 16.45....الان هم در يك شركت انگليسي(BP) كار مي كنم كه همه ثبت ها و كل سيستم حسابداريمون به زبان انگليسي ثبت و اظهار نامه و همه چيزش انگليسيه.من در قسمت بهاي تمام شده و صنعتي هستم و كار با نرم افزار هاي افيس مخصوصا اكسل خوبه..
براي گرفتن CFA مدرك ليسانسم به درد مي خوره آيا؟و اينكه من ليسانسم حسابداري نيست و فوقم حسابداري براي CPA موردي پيش مياد برام ..در ضمن من براي كنكور ارشد تست هاي CPA رو ميزدم كه تو صنعتيش خوب بودم.سال 88 البته..
ممنون راهنماييت هستم
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان