کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
لاتاری از آغاز تا پایان - راهنمایی جامع برای برندگان ۲۰۱۲
(2011-07-19 ساعت 10:36)sinswimer نوشته:  
(2011-07-18 ساعت 16:14)alirezagh نوشته:  
(2011-07-18 ساعت 16:00)sinswimer نوشته:  سلام
من نميدونم كه توي فرم 122 در قسمت 6b در ستون Dgrees or certificates received در قسمتهاي سال اول تا سوم كه هيچ مدركي نگرفتيم چي بايد بنويسيم؟
ميشه لطفا" راهنمايي كنيد.
ممنون ميشم

سلام، نیازی نیست هر سال که درس خوندید رو بنویسید، فقط پایان دوره ها رو بنویسید به ترتیب از آخر به اول، مثلا اگه شما فوق لیسانس دارید:
ردیف اول: مدرک فوق لیسانس
ردیف دوم: مدرک لیسانس
ردیف سوم: مدرک پیش دانشگاهی یا اگه ناپیوسته بودید مدرک فوق دیپلم
ردیف سوم: مدرک دیپلم
ردیف چهارم: ...

سلام
alirezagh عزيز از توجه تو خيلي خيلي تشكر ميكنم كه بالاخره يك نفر جواب منو داد.
دوست عزيز من باز مشكلم حل نشده براي كسي كه مثلا" فقط ديپلم داره در همون ريف اول بايد بنويسه. تا اينجا مشكلي ندارم ولي بايد تاريخ اول دبيرستان تا آخر سال چهارم رو بنويسه يا اينكه تاريخ فقط سال آخر رو بنويسه؟
من تو اينش موندم دوست عزيز
لطفا" بزرگواري كنيد و پاسخ من رو بدين.

خواهش میکنم؛
شما می توانید به این فرمت بنویسید:

Pre-University : سال شروع پیش دانشگاهی تا سال پایان پیش دانشگاهی
High School Diploma : سال شروع مقطع دبیرستان (سال اول) تا سال پایان دوره دبیرستان (سال سوم)
Secondary School : ...

یا اگه دبیرستان چهار سال بوده پیش دانشگاهی رو ننویسید و بجای اون برای دبیرستان از سال اول تا چهارم رو بنویسید.
تشکر کنندگان: **USA**
با سلام خدمت مدیریت سایت و دوستان عزیز

میخواستم بگم در راهنمای لاتاری از آغاز تا پایان نوشته شده که فرم DSP122وDS-230 را همه اعضا پر کنند ولی در سایت www.dvselectee.state.govنوشته فقط فرم DS-230 را همه اعضا پر کنند وDSP122 را فقط فرد برنده لاتاری پر کند.

تشکر کنندگان:
(2011-07-19 ساعت 21:57)soniarazmi نوشته:  
(2011-07-19 ساعت 21:21)mahtabi نوشته:  سلام من اسمم در اومده ولی این کیس نامبری که میگین مال من اینطوری که بچه ها تو این سایت میگن *** یا علامت دیگه ای نداره نوشته 2012ودوتاحروف انگلیسی و *********** وتاریخ ارسال نامه ای هم نزده واین که همش اطرافیانم میگن دروغ کلاه برداریه هیچکی باورم نمیکنه!!کسی هست تو مشهد یک وکیل یا یکی وارد معرفی کنه حضوری برم پیشش از استرس دارم میمیرم اطلا نمیدونم دقیقا باید چیکار کنم؟؟؟

دوست عزیز کیس نامبر هیچ کس در اصل *** نداره. برنده ها برای این که حدود کیس نامبرشون رو به دیگران در سایت اعلام کنن ولی در عین حال شماره شون هم مورد سواستفاده واقع نشه به جای یکان، دهگان و صدگان شمارشون ستاره می ذارن این جا. توصیه می کنم هرچه زودتر این پستتون رو پاک کنید تا براتون مشکلی ایجاد نشه. درضمن اگر شما با confirmation number خودتون توی سایت لاتاری پک کردید و این کیس نامبر رو به شما داده هیچ کلاهبرداری در کار نیست و شما واقعا برنده شدید.

من براش پیغام خصوصی دادم که فوری پاکش کنه
شما هم لطفا پستتو پاک کن
چون تو قسمت پاسخ ، شماره کیس بنده خدا رو نوشته
ممنون
تشکر کنندگان:
ببخشید من چند تا سوال در خصوص فرم 120 داشتم اگر ممکنه دوستان جواب بدهند ، پیشاپیش متشکرم
1- در قسمت 3 در صورت عوض نشدن آدرس لزومی به نوشتن دوباره آدرس هست
2- کلمه مترادف لیسانس رو چی بنویسم
3- دوره دیپلم رو از چه زمانی باید محاسبه کرد
4-من مدیر مالی یک اداره دولتی هستم آیا باید قسمت 7a رو yes بزنم یا no ?
5-قسمت 7c رو جی باید پرکنم یا خیر ؟
باتشکر فراوان
کنسولگری:انکارا
تاریخ مصاحبه: 2012/02/02
نتیجه مصاحبه: برگ آبی
تاریخ دریافت کلیرنس: 2012/5/15

تشکر کنندگان: **USA** ، Hediyeh
(2011-07-20 ساعت 03:34)nellyala نوشته:  دوستان خواهر همسر من امسال لاتاری برنده شده ولی کیس نامبرش خیلی بالاست. بالای 68 هزار. بزرگ یا کوچک بودن کیس نامبر چه تاثیری داره؟ در زمان مصاحبه تاثیر داره، درسته؟ هر چه بالاتر باشه زمان مصاحبه دیرتر خواهد بود، نه؟ در شانس گرفتن ویزا چطور، موثره؟ یکی از دوستان گفته بودند که شنیدند برای آسیا بهتره زیر 30000 باشه، این صحت داره؟ ممنون می شم اگر در خصوص کیس نامبر یک توضیح کلی داده بشه. خوش باشید.

سلام.
هر چه کیس نامبر پایین تر باشه زمان مصاحبه نزدیک تره و به اصطلاح زودتر کارنت می شن. در کل در مورد کیس های بالا نگرانی درباره ی این است که اصلا به آن ها وقت مصاحبه ندهند.
ولی هر سال یه جوره و نمی شه قطعی نظری داد. 2011 کیس 44000 خیلی بالا بود که احتمال کارنت شدنشون خیلی کم بود و لی چند هفته پیش همه خوشبختانه کارنت شدن، یعنی آسیا All Corrent شد. پس نگرانی نداشته باشید و فرم هاتون رو پر کنید، انشاالله که برای امسال هم مشکلی پیش نمیاد.
تشکر کنندگان: nellyala ، vahidvm60
ببخشید من چند تا سوال در خصوص فرم 120 داشتم اگر ممکنه دوستان جواب بدهند ، پیشاپیش متشکرم
2- آیا نیازی به نوشتن نوع لیسانس و فوق لیسانس هم هست : مثلاً لیسانس حسابداری
6- دوره راهنمائی رو هم باید بنویسیم
7- آدرس محل تحصیل هم باید حتماً پر بشه ؟؟
9- آیا می شه همون عکسهای ثبت نام در لاتاری رو برای kcc فرستاد وعکس جدید نفرستاد ؟؟؟
باتشکر فراوان
کنسولگری:انکارا
تاریخ مصاحبه: 2012/02/02
نتیجه مصاحبه: برگ آبی
تاریخ دریافت کلیرنس: 2012/5/15

تشکر کنندگان: **USA** ، Hediyeh
سلام. من چند تا سوال دارم كه ميخوام بپرسم:
مدرك فوق ليسانس من دست خودم نيس. چون تعهد كاري دارم و بورسيه بودم و نميتونم اصل مدركم رو بگيرم. چيكار كنم؟
واسه سربازي توي يه شركت دولتي امريه بودم. درجه نظامي هم ستوان يكم (واسه درجه و شاخه چي بنويسم بهتره؟) بود. واسه قسمت 34 كه شغلي كه در سربازي داشتم رو ميخواد شغل توشركت رو بنويسم يا چيزي نگم؟
من و همسرم هر دو شغل دولتي داريم.
اسپانسر نداريم ولي هركدوم سند خونه، زمين و حساب بانكي و ... داريم.
برا قسمتي كه محل مدارس رو هم ميخاد اگه فقط اسم كشور يا شهر رو بنويسم كافيه؟ آخه جا نيست.
با اين تفاسير كدوم سفارت رو بزنم؟ آنكارا يا ابوظبي؟
شماره کیس : 2012AS0##
کنسولگری: آنکارا
مصاحبه:1نوامبر2011
كليرنس: 13 دسامبر
دريافت ويزا: 7 فوريه
ورود به امریکا: April 2012- Houston
تشکر کنندگان: pooya.s
سلام
تبریک به همه دوستانی که برنده شدن

یه سوال دارم. من وقتی لاتاری رو میفرستادم مجرد بود اما الان نامزد دارم و داریم ازدواج می کنیم . باید حتما عقد کنم بعد مدارک رو بفرستم یا پروسه دیگه ای رو باید انجام بدم. یه نامه به KCC فرستادم و ازشون سوال کردم اما هنوز جواب ندادن. اگه مدارکمو دیر بفرستم مشکلی پیش میاد؟
(2011-07-21 ساعت 19:45)manitala نوشته:  سلام
تبریک به همه دوستانی که برنده شدن

یه سوال دارم. من وقتی لاتاری رو میفرستادم مجرد بود اما الان نامزد دارم و داریم ازدواج می کنیم . باید حتما عقد کنم بعد مدارک رو بفرستم یا پروسه دیگه ای رو باید انجام بدم. یه نامه به KCC فرستادم و ازشون سوال کردم اما هنوز جواب ندادن. اگه مدارکمو دیر بفرستم مشکلی پیش میاد؟

دوست عزیز سلام
ببخشید که رک جوابتو مینویسم ولی اینجوری بهتره. خودت بخونی میفهمی:
در سال 2010 یک نفر دقیقا با شرایط شما در روز مصاحبه کیسشون رد شد. به این دلیل که در زمان نامزدی و به امید ازدواج کیس رو متاهل ثبت نام کرده بود و بعد از بهم خوردن نامزدی و برنده شدن ایشون، هزاران نامه که بهkcc زده بودند هم بی نتیجه ماند و کیس مردود شد.
پس:
اگر واقعا تصمیم قطعی برای ازدواج دارید جواب سوالتان "بله" هست.عقد کنید و عقدنامه و ترجمه شناسنامه متاهلیتون لازمه
اگر هم که قصدتون فعلا 100% مطلق نیست ، کیستون رو مجرد اعلام کنید و هر زمان که قطعی شدید میتونید با ایمیل به kcc اطلاع بدید که آقا من متاهل شدم و خانمم هم باهامه
اونام میگن مبارکه و اشکالی نداره
پس اول تصمیم قطعی بگیر بعد راهو برای پشیمونی روی خودت ببند
موفق باشی
(2011-07-21 ساعت 10:13)gulu نوشته:  سلام دوستان
من هم يك سوال داشتم كه ممنون مي شم اگه كسيكه اطلاع داره جواب بده :
من اسمم زهرا السادات هست ولي متأسفانه در ثبت نام اوليه لاتاري اسمم رو زهرا نوشتم البته يادم نيست كه خودم ادامه رو ( السادات ) رو ننوشتم يا بدليل محدوديت در تعداد حروف اسم جا نشد اصلاً يادم نمي آد كسي يادش هست محدوديت در تعداد حروف اسم وجود داشت يا نه ؟ و الان كه جزو برندگان مرحله اول لاتاري هستم برام اومده Dear Zahra ، حالا كه مي خوام فرمها رو پر كنم و بفرستم و بايد اسم كاملم رو بنويسم به نظرتون ممكنه به دليل اين مشكل رد بشم ؟ خيلي نگرانم منتظر پاسخ هستمSad

فرم ثبت نام محدودیت نداره و حتما خودتون خلاصش کردید
خیر به این دلیل کیستون رد نمیشه. هر چند نیازه که حتما در این مورد با kcc مکاتبه ایمیلی داشته باشید
نمونه مکاتبات باkcc هم در تاپیکی به همین نام در انجمن برندگان 2011 موجوده...
بخونیدو استفاده کنید و حالشو ببرید. فقط زیاده روی نکنید Big Grin
تشکر کنندگان: gulu ، pooya.s
(2011-07-21 ساعت 08:17)Man نوشته:  سلام. من چند تا سوال دارم كه ميخوام بپرسم:
مدرك فوق ليسانس من دست خودم نيس. چون تعهد كاري دارم و بورسيه بودم و نميتونم اصل مدركم رو بگيرم. چيكار كنم؟
واسه سربازي توي يه شركت دولتي امريه بودم. درجه نظامي هم ستوان يكم (واسه درجه و شاخه چي بنويسم بهتره؟) بود. واسه قسمت 34 كه شغلي كه در سربازي داشتم رو ميخواد شغل توشركت رو بنويسم يا چيزي نگم؟
برا قسمتي كه محل مدارس رو هم ميخاد اگه فقط اسم كشور يا شهر رو بنويسم كافيه؟ آخه جا نيست.

سلام دوست عزیز و مبارکتون باشه
1-مدرک میتونید تحصیلاتتون رو لیسانس معرفی کنید که علما فرموده اند هر چه تحصیلات بالای دیپلم کمتر ، کلیرنس کوتاهتر اکر هم خیلی وجدانتون درد میگیره حقیقتو بنویسید و روز مصاحبه برای آفیسرتون توضیح بدید.البته بازهم ترجمه لیسانستون نیازه
2-منم امریه بودم. هر چی توی اصل و ترجمه کارت پایان خدمتتون نوشته همونو باید بنویسی نه کمتر و نه توضیح بیشتر
3-داشتن شغل دولتی فقط کلیرنس رو طولانی میکنه و باز علما جایی مستند اعلام نکردند که دلیل رد شدن باشه
4- نداشتن اسپانسر هم کاملا اکی و در بعضی روایتهای دوستان (از خود من هم نقل شده است) در کوتاه کردن کلیرنس بی تاثیر نیست. البته به شرطی که حساب بانکی توپول (20-30 تا برا هر نفر) داشته باشید
5-توضیحات هرچه کاملتر بنویسید بهتره. هر چیش جا میشه شما بنویس داداش.نصفه هم موند بزار بمونه
6- در انتخاب سفارت کاملا نظرات متفاوت و همه هم درسته. بستگی به خودت و شانست داره. کسی اصلا نمیتونه سفارت خاصیو بهت پیشنهاد کنه. هر کدوم بیشتر به شرایطتون میخوره همونو اکی کنید.
موفق باشید
تشکر کنندگان: pooya.s ، mortx ، Man
(2011-07-22 ساعت 02:04)vahidvm60 نوشته:  
(2011-07-21 ساعت 08:17)Man نوشته:  سلام. من چند تا سوال دارم كه ميخوام بپرسم:

سلام دوست عزیز و مبارکتون باشه
1-مدرک میتونید تحصیلاتتون رو لیسانس معرفی کنید که علما فرموده اند هر چه تحصیلات بالای دیپلم کمتر ، کلیرنس کوتاهتر اکر هم خیلی وجدانتون درد میگیره حقیقتو بنویسید و روز مصاحبه برای آفیسرتون توضیح بدید.البته بازهم ترجمه لیسانستون نیازه
2-منم امریه بودم. هر چی توی اصل و ترجمه کارت پایان خدمتتون نوشته همونو باید بنویسی نه کمتر و نه توضیح بیشتر
3-داشتن شغل دولتی فقط کلیرنس رو طولانی میکنه و باز علما جایی مستند اعلام نکردند که دلیل رد شدن باشه
4- نداشتن اسپانسر هم کاملا اکی و در بعضی روایتهای دوستان (از خود من هم نقل شده است) در کوتاه کردن کلیرنس بی تاثیر نیست. البته به شرطی که حساب بانکی توپول (20-30 تا برا هر نفر) داشته باشید
5-توضیحات هرچه کاملتر بنویسید بهتره. هر چیش جا میشه شما بنویس داداش.نصفه هم موند بزار بمونه
6- در انتخاب سفارت کاملا نظرات متفاوت و همه هم درسته. بستگی به خودت و شانست داره. کسی اصلا نمیتونه سفارت خاصیو بهت پیشنهاد کنه. هر کدوم بیشتر به شرایطتون میخوره همونو اکی کنید.
موفق باشید

سلام وحيد جان. بخاطر پاسخت ازت ممنونم.
در مورد سربازي نميدونم معادل مثلا ستوان يكم چي ميشه يا مثلا branch رو چي بنويسم. آيا منظور از شاخه همون نيروي زميني، هوايي، ارتش و سپاه و... هست؟
(2011-07-20 ساعت 20:45)kopol نوشته:  ببخشید من چند تا سوال در خصوص فرم 120 داشتم اگر ممکنه دوستان جواب بدهند ، پیشاپیش متشکرم
2- آیا نیازی به نوشتن نوع لیسانس و فوق لیسانس هم هست : مثلاً لیسانس حسابداری
6- دوره راهنمائی رو هم باید بنویسیم
7- آدرس محل تحصیل هم باید حتماً پر بشه ؟؟
9- آیا می شه همون عکسهای ثبت نام در لاتاری رو برای kcc فرستاد وعکس جدید نفرستاد ؟؟؟
باتشکر فراوان

دوست خوبم خوشحالم كه با هم همكار هستيم و افتخار ميكنم كه به شما كمكي كرده باشم . حضور شما عرض ميكنم كه بله در صورتي كه داراي سابقه كار هستيد بايد Yes را انتخاب كنيد و نيازي به ارائه نوع مدرك نداريد فقط در قسمت تحصيلات (‌ 6a ) ميگيد كه داراي درجه تحصيلي دانشگاهي هستيد در قسمت 7b بايد شرح خلاصه اي از وظايفي كه داشتيد بنويسيد . در قسمت 7c نيز بايد نام و آدرس محل كار در پنج سال گذشته نوشته بشه . ساير موارد نيز تا دوره ابتدايي بايد كامل بشه . درضمن عكسها معمولاً تا شش ماه بيشتر اعتبار نداره سعي كنيد عكس جديد ارائه بديد مگه چقدر طول ميكشه فقط يك ساعت به دردسر بعديش نمي ارزه
(2011-07-19 ساعت 21:41)mahtabi نوشته:  سلام من 24 سالمه وتاآخر تابستان فارغ التحطیل میشم و هیچ سابقه ی کاری ندارم ولی آشنا دارم واسم رد کنه ولی بدون بیمه قبول میکنن؟؟چقدر مهمه؟؟ و اینکه من پروژه و کارآموزی و یک درس 3واحدی دارم که تا آخر تابستون ان شالله تموم میشه و الان نمیدونم تو فرمم چی بزنم؟؟
لطفا جوابم بدین

دوست عزيز اگر تحصيلات دانشگاهي شما به اتمام ميرسه اصلاً نيازي به سابقه كار نداريد . توي قوانين لاتاري ميگه كه بايد 12 سال تحصيلات و يا دوسال سابقه كاري كه در اون آموزش ديده باشيد . مثلاً مراكز فني و حرفه اي . پس نگران نباش انشاءالله ميري آمريكا

تشکر کنندگان: mortx

در مورد سربازي نميدونم معادل مثلا ستوان يكم چي ميشه يا مثلا branch رو چي بنويسم. آيا منظور از شاخه همون نيروي زميني، هوايي، ارتش و سپاه و... هست؟
[/quote]

سلام
معادل ستوان یک میشه first lieutenant
برای رسته هم ماها که امریه بودیم میشد infantry یعنی پیاده نظام (هرچند نیرو هوایی با دریایی هم بوده باشید بازم همین میشه)
بازم روزه شک دار نگیرید
بدید کارتتون رو ترجمه کنند وهمه تاریخها و عناوین رو از رو اون بزنید
ترجمه کارت پایان خدمت بین 10 تا 15 هزینه داره و دو روزه میدن بهت. در مراحل آینده هم بدردت میخوره و لازم میشه
موفق باشید
تشکر کنندگان: Man
دوستان، من صاحب شرکتی هستم که مدیریت آن رو به عهده دارم، با توجه به اینکه من خودم Self employer هستم شما برای قسمت 7 فرم 122 چه توصیه ای دارید؟ چون اونجا نوشته سابقه کاری رو که نیازمند 2 سال آموزش بوده رو اگه دارید توضیح بدید- من اگه اینجا چیزی ننویسم و تو فرم 230 که سابقه کارم رو در 10 سال گذشته می خواد بنویسم تناقض محسوب نمی شه؟
CN:2012AS63XXX
ارسال فرمها: 21 july 2011
سفارت:آنکارا
مصاحبه:june 21
دریافت ویزا:23 June
اولین سفر : 3rd NOV
هزینه ها
سفرنامه
تشکر کنندگان:
(2011-07-22 ساعت 12:48)vahidvm60 نوشته:  
(2011-07-22 ساعت 07:32)Man نوشته:  

سلام
معادل ستوان یک میشه first lieutenant
برای رسته هم ماها که امریه بودیم میشد infantry یعنی پیاده نظام (هرچند نیرو هوایی با دریایی هم بوده باشید بازم همین میشه)
بازم روزه شک دار نگیرید
بدید کارتتون رو ترجمه کنند وهمه تاریخها و عناوین رو از رو اون بزنید
ترجمه کارت پایان خدمت بین 10 تا 15 هزینه داره و دو روزه میدن بهت. در مراحل آینده هم بدردت میخوره و لازم میشه
موفق باشید
[/quote]

بازم سلام. ممنونم به خاطر پاسخ سریعت. راستش من الان موقعیت اینو ندارم که کارتم رو بدم واسه ترجمه. کلمه infantry درسته ولی بعضی ها هم Conscript زدن واسه شاخه سربازی. منم موندن کدوم رو بنویسم.
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان