کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اسپانسر و مدارک مرتبط با آن
دوستان کسی می تونه راهنمایی کنه که:
۱- کدوم فرم باید برای ساپرت پر بشه؟
۲- آیا اسپانیر باید هم برای من و هم برای همسر من فرم پر کنه یا فقط برای من که برنده شدم فرم پر کنه؟
ممنون میشم
تشکر کنندگان: SH1A2R3
سلام شما هیچ فرمی نباید پرکنی.
شما باید این فرمها را از این لینک زیر دانلود کنی(یا لینک رو برای اسپانسرت ارسال کنی) ایشون خودش کارهارو انجام میده.
اسم تمامی افرادی که مصاحبه میرن باید تو فرم باشه(برای خودم که اینطور بود)
فقط یک پیشنهادی که میکنم که البته بستگی به تاریخ مصاحبت داره تقریبا نزدیک مصاحبت این کار رو انجام بده مثلا حدود 1 ماه به دو دلیل 1- اگر اسپانسرت مشکل مالیاتی داره بتونه به موقع اونو حل کنه(مثل من که مشکل داشت ولی بموقع حل شد) 2- اینکه به اسپانسرت بگو مدارک رو بدست خودت برسونه تا خیالت راحت باشه نه مثل من که سفارت گفت ما پستی چیزی قبول نمیکنیم ولی خدارو شکار رو پروندم بود.البته خوب بعضیا میگن امکان داره پست ایران پاکتهای ارسالی از آمریکا رو رد نکنهSad
اگر دبی یا آنکار کسی رو داری بگو به که به اونجا ارسال کنه اگر هم نه میفرستن سفارت و 99% به دست سفارت میرسه.
لینک فرمها
تشکر کنندگان: emran_no ، SH1A2R3
(2011-08-30 ساعت 07:46)majid89 نوشته:  
(2011-08-30 ساعت 00:43)پریچهر م نوشته:  سلام به دوستان خوبم

من هرچی تلاش کردم وفرمi-134 رو پیدا نکردم.میشه لطفا دقیقا به من بگید از کجا میتونم دانلودش کنم؟ متشکرم بسیار فراوان.

http://www.uscis.gov/i-134
یه دنیا ممنون
کیس:2012AS000209XX * قبولی: JULY/16/11
ارسال فرمها: AGU/09/11 * کنسولگری: آنکارا
کارنت شدن:11/ 10/DES * مصاحبه:FEB/01/12
ویزا:MAY/30/2012 * ورود به آمریکا:JUL/17/12
گرین کارت :JUL/25/12
میشه از دوستان پرسید کجا نوشته شما اسپانسر می خواهید و فرم شماره 134 باید پر بشه ؟
PLEASE READ THIS WEB carefully .http://travel.state.gov/visa/immigrants/types/types_1326.htm
Diversity Visa Program - Visas provided are drawn from countries with low rates of immigration to the U.S. Unlike other immigrant types, Diversity Visas (DV) do not require a U.S. sponsor, and therefore a petition is not needed.

Step 2 - After the immigrant petition has been approved (excluding DV applicants) by USCIS, then the next step is preliminary processing for a visa with the Department of State, National Visa Center. Visit Immigrant Visa Processing – the National Visa Center for information related to:
(2011-08-31 ساعت 13:19)ashkanmn نوشته:  میشه از دوستان پرسید کجا نوشته شما اسپانسر می خواهید و فرم شماره 134 باید پر بشه ؟
PLEASE READ THIS WEB carefully .http://travel.state.gov/visa/immigrants/types/types_1326.htm
Diversity Visa Program - Visas provided are drawn from countries with low rates of immigration to the U.S. Unlike other immigrant types, Diversity Visas (DV) do not require a U.S. sponsor, and therefore a petition is not needed.

Step 2 - After the immigrant petition has been approved (excluding DV applicants) by USCIS, then the next step is preliminary processing for a visa with the Department of State, National Visa Center. Visit Immigrant Visa Processing – the National Visa Center for information related to:
عزیزم تمکن مالیتو باید ثابت کنی نه اسپانسرو.... اسپانسر خیلی محکمه واسه پروندت البته خوبش.شما اگه آنکارا مصاحبه داری سری به سایتش بزن ببین توضیح داده.
شماره کیس :20125xxx
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:14 Aug
کنسولگری:آنکارا
تاریخ مصاحبه: Nov
تاریخ دریافت ویزا: خدا بخواد قبل از ژانویهBig Grin و خواست Big Grin دسامبر
تاریخ دریافت گرین کارت : 1 ماه پس از ورود
2 نفر
تشکر کنندگان: 3rip ، ali.narooei ، SH1A2R3
(2011-08-29 ساعت 17:41)majid89 نوشته:  در زمینه تعهدات اسپانسر بر اساس فرم I-134 من رفتم کلی مطلب خوندم.
چکیده این مطالب به شرح زیره:
1)
هدف از این فرم اینه که شخص مهاجر مبدل به Public Charge نشه

Public charge” means an individual who is likely to become primarily dependent on the government for subsistence, as demonstrated by either the receipt of public cash assistance for income maintenance or institutionalization for long-term care at government expense.
به زبون ساده یعنی وبال گردن دولت امریکا نشه!

2)
اسپانسر متعهد میشه در صورتی که مهاجر بخواد از تسهیلات زیر استفاده کنه، شرایط مالی اون هم در نظر گرفته بشه.
این یعنی اگر مثلا من مهاجر برای یه برنامه رفاهی (کمکهای دولتی) ثبت نام کنم که به افرادی تعلق می گیره که در ماه فقط 500 دلار درامد دارن و من شخصا ماهیانه 400 دلار درامد دارم و اسپانسر من ماهیانه 5000 دلار، این برنامه به من تعلق نمی گیره.

برنامه های رفاهی اینها هستن:
Food Stamp Program : کارت ماهیانه غذا که فکر کنم 50 دلار باشه
Supplemental Security Income - SSI: کمک ماهیانه برای افراد بالای 65 سال و..
Temporary Assistance for Needy Families - TANF

در مجموع یعنی فرد مهاجر این تسهیلات رو نمی گیره.
منبع: خود فرم I-134 بخش 6c و همچنین راهنمای فرم I-134 بخش Sponsor and Alien Liability

3)
اما مواردی که شامل public charge نمیشه طبق گفته USCIS اینها هستن:
Medicaid and other health insurance and health services (including public assistance for immunizations and for testing and treatment of symptoms of communicable diseases; use of health clinics, short-term rehabilitation services, and emergency medical services) other than support for long-term institutional care
Children's Health Insurance Program (CHIP)
Nutrition programs, including Food Stamps, the Special Supplemental Nutrition Program for Women, Infants and Children (WIC), the National School Lunch and School Breakfast Program, and other supplementary and emergency food assistance programs
Housing benefits
Child care services
Energy assistance, such as the Low Income Home Energy Assistance Program (LIHEAP)
Emergency disaster relief
Foster care and adoption assistance
Educational assistance (such as attending public school), including benefits under the Head Start Act and aid for elementary, secondary, or higher education
Job training programs
In-kind, community-based programs, services, or assistance (such as soup kitchens, crisis counseling and intervention, and short-term shelter)
خبر خوش اینکه تسهیلات مسکن و بیمه درمانی و حتی مواردی مثل کارت غذا برای بچه ها و زنها شامل این قانون نمیشه.
منبع: USCIS

4)
مورد دیگه اینکه چه مدت این تعهد ادامه داره؟
ظاهرا فرم I-134 ارزش قانونی آنچنانی نداره و مواردی که دوستان گفتن (مثل 10 سال کار، مرگ و ...) برای فرم I-864 اهمیت پیدا می کنه. (البته این چیزیه که یه شخص گفته و باید منبع بهتری براش پیدا بشه)
منبع:
http://www.visajourney.com/forums/topic/...-resp-end/

دوستان کسی نظری نداره؟ مخصوصا مورد چهارم؟
ورود به آمریکا: 2012
اساسا می خوام بدونم اگه کسی اسپانسر بشه کار شاقی می کنه .
من الان درگیرم که منت کی رو باید بکشم .
به آشنا رو بزنم یا غریبه؟
شماره کیس :2012AS0004XXXX
تاریخ رویت قبولی در سایت:18,july,20011
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:4,Aug,2011
کنسولگری:kuala lumpur
تاریخ کارنت شدن کیس:
تاریخ دریافت نامه دوم:
تاریخ مصاحبه:
تاریخ دریافت ویزا:
تاریخ ورود به آمریکا :
تاریخ دریافت گرین کارت
سلام ظاهرا یکم دردسر داره برای شخص مورد نظرWink
سلام
یکی از دوستان اسپانسر رو قبول نکرد. الان موندیم.
بیش از 25 میلیون نمیتونیم جور کنیم. فقط یک آپارتمان و خانه ی قدیمی + چند تا زمین. کلا میشه 100 میلیون تومان !
میتونیم ارزش گذاری کنیم؟
و اینکه در تالار 2011 گفته بودند گردش یک سال حساب رو میخوان. 25م که میگم دست یک نفر هست و داره سودش رو به ما میده. توی حساب بیشتر از 4-5م نیست. در این مورد هم لطفا شفاف سازی کنید.

و اینکه اون 25م رو هم فکر میکنم باید ... چون من باید ایران بمونم و همچنین قسط و ... هست. با اون آپارتمان و زمینی که گفتم میشه ....؟
و اگه میشه باید تمام اسناد زمین و خونه رو ببریم سفارت یا اینکه نه فقط ترجمه؟

تاریخ رویت قبولی در سایت: July 23 2012
کیس نامبر : ***8
ارسال فرمهای سری اول: August 2011
کنسولگری : Ankara
تاریخ کارنت شدن کیس: October 2011
تاریخ دریافت نامه دوم: Sept 2011
تاریخ مصاحبه : November 2011
تاریخ کلیر شدن : January 2012
تاریخ ورود به آمریکا : April 2012
دریافت گرین کارت : May 2012
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، mohammadm64
(2011-09-02 ساعت 13:26)oktay نوشته:  سلام
بیش از 25 میلیون نمیتونیم جور کنیم. فقط یک آپارتمان و خانه ی قدیمی + چند تا زمین. کلا میشه 100 میلیون تومان !
میتونیم ارزش گذاری کنیم؟
و اینکه در تالار 2011 گفته بودند گردش یک سال حساب رو میخوان. 25م که میگم دست یک نفر هست و داره سودش رو به ما میده. توی حساب بیشتر از 4-5م نیست. در این مورد هم لطفا شفاف سازی کنید.

و اینکه اون 25م رو هم فکر میکنم باید ... چون من باید ایران بمونم و همچنین قسط و ... هست. با اون آپارتمان و زمینی که گفتم میشه ....؟

گردشو بیخیال شو. مانده حساب رو ببر.بچه ها گفتن ارزش گراری نمی خواد اما 100 میلیون زیاد نمیشه بکنی بهتره.کم هم نیست فقط حسابو اگه میشد 40 میلیون کردش بهتر بود(1 روزه).اگه نشد بازم مهم نیست اینقد نگران نباش.برای سفارت هم اصل هم ترجمه
2 نفر
تشکر کنندگان: ali.narooei ، oktay ، SH1A2R3 ، mohammadm64
(2011-09-02 ساعت 14:44)outlaw نوشته:  
میتونیم ارزش گذاری کنیم؟

گردشو بیخیال شو. مانده حساب رو ببر.بچه ها گفتن ارزش گراری نمی خواد اما 100 میلیون زیاد نمیشه بکنی بهتره.کم هم نیست فقط حسابو اگه میشد 40 میلیون کردش بهتر بود(1 روزه).اگه نشد بازم مهم نیست اینقد نگران نباش.برای سفارت هم اصل هم ترجمه

مرسی ممنونم ، ببینیم انشالله که بشه جور کرد.
فقط اینارو رو باید ببرن نه؟ یا باید مثل مدارک دیپلم و ... پست کنن سفارت؟

با تشکر
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، mohammadm64
(2011-09-02 ساعت 17:22)oktay نوشته:  
میتونیم ارزش گذاری کنیم؟

با تشکر
اصلو می برن کپی ها 15 روز قبل باید سفارت باشه با ترجمش.
2 نفر
تشکر کنندگان: oktay ، SH1A2R3
(2011-09-02 ساعت 23:19)outlaw نوشته:  
(2011-09-02 ساعت 17:22)oktay نوشته:  
میتونیم ارزش گذاری کنیم؟

با تشکر
اصلو می برن کپی ها 15 روز قبل باید سفارت باشه با ترجمش.

خیلی ممنونم که راهنماییم کردید Smile
هنوز هیچ کاری نکردن این اولیا گرامی !
با تشکر
تشکر کنندگان: outlaw ، SH1A2R3 ، mohammadm64
سلام یک سوال مهم بالاخره اسپانسر من باید فرم i 134 رو پر کنه یا i 864 لطفا سریع جواب بدید چون من آبان باید برم سفارت
شماره کیس :2012AS4XXX
تاریخ کارنت شدن کیس: Big Grin
تاریخ دریافت روز مصاحبه از KCC:روز بعد از کارنت شدن
تاریخ مصاحبه:31 OCT
تاریخ کلیرنس:JUN 04
تاریخ دریافت ویزا:April/04/2012<<<<>>>>>June/21/2012
تاریخ ورود به آمریکا :April/18/2012<<<<>>>>August/04/2012
تاریخ دریافت گرین کارت:
(2011-09-05 ساعت 12:09)javad_2 نوشته:  
(2011-09-05 ساعت 11:58)armtin نوشته:  سلام یک سوال مهم بالاخره اسپانسر من باید فرم i 134 رو پر کنه یا i 864 لطفا سریع جواب بدید چون من آبان باید برم سفارت

سلام
همون I-134 بعدشم میره محضر جلوشون امضا میکنه خلاص میفرسته براتون

با سلام
تو توضیحات مربوط به فرم I-134 دقیقا گفته که برای امضای این فرم نیاز به تایید محضر نیست ولی اگه اینجوری مطمئن تر هستید همینکار رو انجام بدید.
شماره کیس : 2012AS00067XXX
تاریخ رویت قبولی در سایت: 15 جولای 2011
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:25 جولای 2011، DHL
کنسولگری: آنکارا
تعداد همراهان: 1 نفر
تاریخ دریافت نامه دوم: 17 می 2012
تاریخ مصاحبه: 3 جولای 2012
نتیجه: برگه آبی
کلیرنس:8 آگوست 2012
دریافت ویزا: 16 آگوست 2012

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان