کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سیاتل، ایالت واشنگتن
(2016-02-09 ساعت 05:33)_royaye_sabz_ نوشته:  با سلام . طوری که تاپیک تو برندگان  لاتاری ۲۰۱۵ خوندم اقا رضا هم به سیاتل رسیدن . خیلی دوست دارم نظرشو بعد از رسیدن به آمریکا و سیاتل بدونم !مشتاقانه .... ☺
دوست عزیز اگر به صفحات قبل رجوع کنید فکر کنم حدود 10 یا 12 صفحه قبل ایشان به سیاتل رسیدند راضی بودند و کار هم پیدا کردند تجربیاتشان راجب بانک و اوبر نوشتند احتمالا در حال حاضر وقت ندارند و مشغول هستند  ارزو میکنم خوب و خوش باشند .
ازدواج با سیتیزن +فرزند زیر21سال سیتیزن
ارسال مدارک28 نوامبر2014
رسیپت 1 دسامبر
اپرو 30 دسامبر
ارسال مدارک به nvcژانویه 2015
تاییدتکمیل مدارک 18 مارچ 2015
سفارت: ابوظبی
مصاحبه 16 دسامبر
ویزا یکضرب دریافت پاسپورت 21دسامبر
ورود 8 مارچ 2016
هرچه قدرزندگی بدباشد، وقتی زندگی هست امید هم هست (هاوکینگ)
پاسخ
تشکر کنندگان: taherifar
(2016-02-12 ساعت 19:50)barfi1 نوشته:  سلام دوستان عزیز ما بلاخره به سختی یک سوئیت در یک هتل برای 10 روز اجاره کردیم امیدوارم تو این 10 روز بتونیم یک مورد مناسب برای یکسال پیدا کنیم.
ما 8 مارچ میرسیم کسی را انجا نداریم مطمئنا پیدا کردن خانه و باز کردن حساب و گرفتن سوشیال نامبر وقت زیادی را خواهد گرفت ولی جشن گرفتن سال نو در کنار هموطنان مهربان دلچسب تر است ایا در سیاتل جامعه ایرانی برای نوروز جشنهای عمومی دارد؟
قبلا از لطفتون ممنونم.

بهتون تبریک میگم.برای باز کردن حساب بهتون توصیه میکنم wells fargo باز کنید. Bank of America به ایرانی بودن من که حداقل گیر داد با اینکه همسرم سیتیزن بود.chaseهم گرین کارد میخواست.اما well fargo همون روز و بدون هیچ دردسری حساب باز کردم و شرایطشم بنظرم بهتر از بقیه بود. سوشیال هم برای من ده روزه به ادرسم پست شد.برای سیزده بدر میتونید پارک نزدیک دریاچه sammamish برید.اکتر ایرانیها اونجا خواهند بود. اگر سوالی داشتین اگر بدونم حتما جواب میدم.موفق باشین
پاسخ
تشکر کنندگان: golia ، Ccroperator ، Amir.AA ، قصه گو ، امیر مهاجر ، barfi1 ، taherifar ، copol ، ali.b ، sheghi ، AlireZaz ، gbtm
(2016-02-16 ساعت 10:36)free pigeon نوشته:  
(2016-02-12 ساعت 19:50)barfi1 نوشته:  سلام دوستان عزیز ما بلاخره به سختی یک سوئیت در یک هتل برای 10 روز اجاره کردیم امیدوارم تو این 10 روز بتونیم یک مورد مناسب برای یکسال پیدا کنیم.
ما 8 مارچ میرسیم کسی را انجا نداریم مطمئنا پیدا کردن خانه و باز کردن حساب و گرفتن سوشیال نامبر وقت زیادی را خواهد گرفت ولی جشن گرفتن سال نو در کنار هموطنان مهربان دلچسب تر است ایا در سیاتل جامعه ایرانی برای نوروز جشنهای عمومی دارد؟
قبلا از لطفتون ممنونم.

بهتون تبریک میگم.برای باز کردن حساب بهتون توصیه میکنم wells fargo باز کنید. Bank of America به ایرانی بودن من که حداقل گیر داد با اینکه همسرم سیتیزن بود.chaseهم گرین کارد میخواست.اما well fargo همون روز و بدون هیچ دردسری حساب باز کردم و شرایطشم بنظرم بهتر از بقیه بود. سوشیال هم برای من ده روزه به ادرسم پست شد.برای سیزده بدر میتونید پارک نزدیک دریاچه sammamish برید.اکتر ایرانیها اونجا خواهند بود. اگر سوالی داشتین اگر بدونم حتما جواب میدم.موفق باشین

١٥ مارچ رو هم از دست نديد. چهارشنبه سوري، آلكاي بيچ:
http://www.nwiranians.com/2016/4shanbeh-...in-seattle
مراسم نوروز هم من سال اول رفتم بلويو كالج. رايگان نيست، مبلغي بابت غذا ميگيرند. همه چيز بجز كيفيت غذا رضايتبخش بود. 
بنده هم تأييد ميكنم، ولز فارگو بانك بسيار خوبيه. من چيس هم حساب دارم. با حساب يو اس بانك هم كار كردم. اما ولز فارگو يه چيز ديگه است.
پاسخ
تشکر کنندگان: maria2000 ، golia ، غنچه ، barfi1 ، taherifar ، Siamak ، قصه گو ، humsun ، free pigeon ، Amir.AA ، copol ، Interuniversal ، dd7472003 ، ali.b
دوستان عزیزم free pigeon و امیر مهاجر محترم سپاسگزارم از اطلاعات مفید و دلگرم کننده شما شاد و پیروز باشید.
ازدواج با سیتیزن +فرزند زیر21سال سیتیزن
ارسال مدارک28 نوامبر2014
رسیپت 1 دسامبر
اپرو 30 دسامبر
ارسال مدارک به nvcژانویه 2015
تاییدتکمیل مدارک 18 مارچ 2015
سفارت: ابوظبی
مصاحبه 16 دسامبر
ویزا یکضرب دریافت پاسپورت 21دسامبر
ورود 8 مارچ 2016
هرچه قدرزندگی بدباشد، وقتی زندگی هست امید هم هست (هاوکینگ)
پاسخ
تشکر کنندگان: golia ، امیر مهاجر ، free pigeon ، taherifar ، copol
سلام دوستان، يه آپارتمان ٢ خوابه بسيار تميز در شهر لينوود براي اجاره موجوده با قيمت مناسب و موقيعت مكاني خوب ( ١٠ دقيقه تا ترانزيت سنتر و كالج و الدروود مال داره ) من ميخوام جا به جا شم ميخوام اجاره رو واگذار كنم. قرارداد تا آخر ماه جون هستش اگه بخوايد ميتونيد با صاحب خانه تمديد كنيد خودتون. اگه كسي خواست بهم پيغام بده تا مبلغ اجاره و شرايط رو توضيح بدم،
شماره كيس: 37XX / آنكارا / كارنت: 9 DEC / نامه دوم: 12 DEC / مصاحبه: 17 FEB / وضعيت: AP
آپديت ها: 17feb, 19feb, 26feb, 27feb, 2march, 9march, 20march, 01jun, 02jun, 05 jun
كلير : Jun 05 بعد از 108 روز انتظار، دريافت ويزا jun 10
ورود به امريكا: July 06 Tongue
پاسخ
تشکر کنندگان: barfi1 ، golia ، سیاتل آبی
سلام به همه دوستان
کسی آرایشگر ایرانی برای آقایآن سراغ داره ؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-03-12 ساعت 03:39)peyman222 نوشته:  سلام به همه دوستان
کسی آرایشگر ایرانی برای آقایآن سراغ داره ؟؟

به گمانم تفاوت چندانی میان آرایشگاه ها نباشه. منهای قیمت!
اگر پی آرایشگر یا پیرایشگر ایرانی هستید:
14220 NE 20th st. Bellevue, WA 98007
پاسخ
تشکر کنندگان: barfi1 ، peyman222 ، taherifar ، copol
با سلام خدمت دوستان
کسی از دوستان هست که رشته اش برق باشه یا کار مرتبط با برق اینجا انجام میده میخواستم ازشون کمک بگیرم ,مثلا برقکار ساختمانی یا برقکار صنعتی
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-02-24 ساعت 14:31)hamid66 نوشته:  سلام دوستان، يه آپارتمان ٢ خوابه بسيار تميز در شهر لينوود براي اجاره موجوده با قيمت مناسب و موقيعت مكاني خوب ( ١٠ دقيقه تا ترانزيت سنتر و كالج و الدروود مال داره ) من ميخوام جا به جا شم ميخوام اجاره رو واگذار كنم. قرارداد تا آخر ماه جون هستش اگه بخوايد ميتونيد با صاحب خانه تمديد كنيد خودتون. اگه كسي خواست بهم پيغام بده تا مبلغ اجاره و شرايط رو توضيح بدم،

دوست عزیز متاسفانه من تازه عضو شدم و نمیتونم پیلم خصوصی برای شما بفرستم اگر ممکنه شرایط اجاره را برای بنویسید
پاسخ
تشکر کنندگان: golia
ويزا رو از سفارت رفتيم، ايشالا تا يكي دو ماه ديگه به دوستان سياتلي اضافه ميشم
Case Number: 2016AS20** => 4 Person =>DS260:23 May => interview:Yerevan, 27 October => AP
uptade: None                                    Cleared : 2 March

Live in Pullman, Washington
پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017 ، copol ، nora ، barfi1 ، Siamak ، قصه گو ، Fardad205 ، golia ، sheghi
اینطور که من احساس کردم هرچی از جنوب امریکا دورتر و به کانادا نزدیک میشیم یک مقدار کلاس و تحصیلات افراد میره بالاتر،
فقط آخرش من نفهمیدم اونجا یخ بندونه؟اب و هوای نرمال داره؟گرمه؟کسی که میخاد تصمیم بگیره و ببینه دووم میاره یا نه باید بدونه چهار فصل رو اونجا کامل داره یا فقط افراد سرمایی و گرمایی نظراتشونو انتقال دادن؟
یک مورد دیگه،دید افراد نسبت به مسلمونها چطوره؟براشون مهمه؟واسه موقع کار پیدا کردن میگم
پاسخ
تشکر کنندگان:
#اطلاعات_ایالات_و_شهرهای_آمریکا#
ایالت واشنگتن،سیاتل

این شهر بزرگترین شهر در ایالت واشنگتن است.

[عکس: zszp_downtown-seattle-1.jpg]

در منطقه شهری جمعیتی در حدود  612000 نفر زندگی میکنند.
78% مردم انگلیسی،4%مردم اسپانیایی حرف می زنند.

میانگین هزینه زندگی و مسکن  بالاتر از شاخص ملی است.
(هزینه زندگی در سیاتل 26٪ بالاتر از میانگین ایالت واشنگتن است.
هزینه زندگی در سیاتل 42 % بالاتر از میانگین ملی است.
هزینه مسکن در سیاتل 106٪ بالاتر از میانگین ملی است.
در ایالت واشنگتن مالیات بر فروش 28 درصد بالاتر از میانگین ملی است.
در ایالت  واشنگتن  مالیات بر درآمد 100٪ پایین تر از میانگین ملی است).

نرخ جرم و جنایت به طور کلی در سیاتل 127٪ بالاتر از از میانگین ملی است.
نرخ بیکاری 3.3% در سال 2015 است.

این شهر مقر شرکت های بزرگی همچون مایکروسافت،بوئینگ، استار باکس،... و همچنین حدود 2000 شرکت در رابطه با توسعه نرم افزار است.
نکته جالب و خوب:بیش از 90%مردم زباله های خود را یا از خانه ویا از سطل های زباله جداگانه کنار خیبان ها تفکیک میکنند.

[عکس: fbuv_download_(1).jpg]

ترکیب نژادی در سیاتل، 70.3٪ سفید ، 10.1٪ سیاه ، 1.4٪؛ بومیان آمریکا، 14.2٪ آسیایی می باشد.
آب و هوا: زمستان های معتدل و تابستان های خنک،
متوسط درجه حرارت سالانه: ژانویه 3.9 درجه سانتی گراد (39.1 ° F)؛ اوت 33.6 درجه سانتی گراد (65.6 ° F)

با توجه به اداره آمار ایالات متحده، سیاتل رتبه بالاتر از میانگین ملی را در  سطح آموزشی داراست.چنان که  86.4% از افراد 25 سال وبالاتر از دبیرستان فارغ التحصیل شده اند، و 37.9 % دارای مدرک کارشناسی یا بالاتر هستند،در صورتی  که  در مقایسه با میانگین ملی 82 درصد و 23 درصد، به ترتیب رتبه خوبی را داراست.

[عکس: 3xfm_seattle_kerry_park.png]

ستاره های مشهور این شهر:
ماری مک کارتی ،کرت کوبین ،بیل گیتس ،ویلیام بوئینگ ،جودی کالینز، جیمی هندریکس، تام رابینز  و کولی رز لی

اتوبوس در مرکز شهر خدمات رایگان ارائه می دهد.
روي كاغذ خم شده بود
بنويسد «آزادي»
بالای سرش
بيست قرن پرنده بود
كه در هوا مي‌چرخيد
هر دور خسته‌تر
هر دور، بالاتر و، دورتر.
پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017 ، Danoosh ، golia ، copol ، nora ، sheghi ، taherifar ، asher ، ttrz ، مسافر تنها ، free pigeon ، ali.b ، قصه گو ، AlireZaz
سلام به همه دوستان
بچه ها من یک ماه هستش با خانوادم اومدم سیاتل به خاطر اینکه فکر میکردم کار مرتبط به رشتم زیاده (کامپیوتر- مخابرات) ولی هرجا درخواست میزنیم
خبری نمیشه کسی تو شرکتی - فروشگاهی و ... مشغول هستش میتونه کمکی در زمینه استخدام انجام بده یا راهنمایی بکنه ممنون میشم
با تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-04-24 ساعت 23:39)matinryan نوشته:  سلام به همه دوستان
بچه ها من یک ماه هستش با خانوادم اومدم سیاتل به خاطر اینکه فکر میکردم کار مرتبط به رشتم زیاده  (کامپیوتر- مخابرات) ولی هرجا درخواست میزنیم
خبری نمیشه کسی تو شرکتی - فروشگاهی و ... مشغول هستش میتونه کمکی در زمینه استخدام انجام بده یا راهنمایی بکنه ممنون میشم
با تشکر

سلام،
بله درسته، کار برنامه نویسی بسیار زیاده اینجا و بازار خیلی داغی داره. باید به دنبال ایراد کار باشید:
  • رزومه ضعیف یا با قالب و تدوین نادرست؟
  • زبان ضعیف؟ (نتیجه نگرفتن در مصاحبه تلفنی یا حضوری)
  • نداشتن دانش یا تسلط کافی در زمینه مورد نیاز؟
ضمن اینکه یکماه زمان بسیار اندکی است. بویژه برای پیدا کردن اولین شغل در آمریکا. صبور باشید و سعی کنید نقاط ضعف احتمالیتون (موارد بالا) رو برطرف کنید.
کار برای فروشگاه خیلی راحت و بی درد سر پیدا میشه. مگر اینکه مشکل اعتیاد یا سوء پیشینه وجود داشته باشه یا اینکه سطح زبان بسیار پایین باشه. فقط کافیه اقدام کنید.
موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: ?!Seattle ، copol ، dv2017 ، taherifar ، sheghi ، golia ، قصه گو
(2016-05-02 ساعت 07:07)Pigeon نوشته:  پیجن وارد می شود
هر سوالی دارید که به نتیجه نرسیدید از من بپرسید
با سلام
سوال اول اینکه چجوری با تعداد پست 1 کاربر می تونه رتبه 11 داشته باشه؟ ( این شوخی بود شما جواب نده) Big Grin

سوال دوم در مورد شهر بلینگهام در نزدیکی سیاتل اطلاعاتی دارین؟ وضعیت اشتغال در شغل هایی بدون نیاز به تخصص اولیه. آب و هوا و ...

ممنون
از چی می خوای بگذری و به چی می خوای برسی؟ با ساختار اینجا واقعا مشکل داری؟ خودت این کاره نیستی؟ اینجا واقعا چقدر تلاش کردی و نتیجه نگرفتی؟ فکر می کنی چه چیزی برای اون کشوری که بهش مهاجرت می کنی ارمغان می بری که انتظار داری اونها هم برای شما قدمی بر دارن؟ چقدر خودت رو آماده کردی( زبان، حرفه، دوری از وابستگی ها و ..)؟ با جواب به این سوال ها مسیرت مشخصه. پشیمانی برای شخصی پیش میاد که از اول نفهمیده یا نخواسته بفهمه برای چی داره کاری رو انجام می ده و در قبال کاری که می خواد بکنه چقدر باید هزینه کنه (مادی و معنوی و...) و فقط خودش رو توی یه جریان رها کرده تا ببینه اون جریان کجا می ره حالا مهاجرت یا انقلاب یا هر چیز دیگه.
پاسخ
تشکر کنندگان: سیاتل آبی

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان