کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
نداشتن اسپانسر و راه حل ها
(2010-09-26 ساعت 16:45)kamran22 نوشته:  سلام ، آيا مي شود ابتدا مبلغ در يك حساب باشد مثلا" بنام برنده اصلي وگواهي بانكي گرفت و سپس پول را به حساب همسر برنده منتقل كردو مجددا" يك گواهي بانكي به نام وي گرفت ؟ آيا شما چنين كار ي كرديد.
(2010-09-19 ساعت 11:27)yas نوشته:  
(2010-09-19 ساعت 00:52)Donkey chance نوشته:  rayan.s نوشته است:
طبق نوشته شرایط حساب بانکی برای متقاضی در نامه دوم سال پیش :

Statement from a senior officer of a bank showing present balance of applicant’s
account, date account was opened, the number and amount of deposits and withdrawals during the
past 12 months, and the average balance during the year (if there have been recent unusually large
deposits, an explanation should be given);
تاریخ افتتاح حساب،میزان متوسط در یک سال و اگر افزایش ناگهانی داشته دلیلش چی بوده باید در نامه ایی که از بانک گرفته میشه لحاظ شده باشه حالا با وجود اینکه در سالهای پیش به این موردها اهمیت نمیدادند و امیدوارم امسال هم اینچنین باشه ولی اگر کسی میخواد ریسک نکنه و از لحاظ مالی امکانش رو داره (( نمیخواد پول برای یه روز قرض کنه )) افتتاح حساب ارزی ریسکش کمتره و توجیه پذیر تره از حساب بانکیه. (( میشه گفت پولامو از حساب خارج کردم و ارز گرفتم که که با خودم ببرم آمریکا )) البته این نظر شخصی منه و هر کس هر کاری که فکر میکنه به صلاحشه انجام میده.

این پست در بخش اسپانسر و مدارک آن بود که بنابه گفته دوستان آوردم اینجا و مجدداً هم یک سئوال داشتم :
کسی از عزیزان مطلع هست که آیا در نامه دوم سال پیش2010 ، دقیقاً متن انگلیسی بالا بوده یا نه؟

کلی گشتم تا نامه دوم رو پیدا کردم!
بله دقیقا همینه ولی اصلا و ابدا این پاراگراف رو رعایت نمیکنن.
من 60 میلیون برای 12 ساعت در بانک پارسیان گذاشتم و گواهی تمکن مالی گرفتم که توش فقط موجودی حسابم و نرخ برابری دلار و ریال رو نوشته بود و به راحتی آب خوردن ویزا گرفتم. همسرم هم گواهی 80 میلیونی داشت و آفیسر ازمون پرسید با این همه پول چرا میخوایین برین آمریکا؟

دوست عزیز؛ اگه شما نامه تمکن مالیتون برای روزای متفاوت باشه قاعدتا" آفیسر ممکن به صحت مدارک شک کنه.

نمی توانیم کاری بکنیم مرغان غم بالا سرمان پرواز نکنند ولی می توانیم کاری بکنیم که روی سرمان آشیانه نسازند. . .
تشکر کنندگان: lorecance ، najibi
من 2 ماه هست یک زمین تو شمال ( نمک آبرود ) خریدم نکته اینجاست که زمین فعلا سندش قولنامه است ( مباینامه ) آیا میشه از این استفاده کرد یا خیر ؟

میشه توضیح دهید ؟
تشکر کنندگان:
(2010-09-30 ساعت 20:51)vahid tavassol نوشته:  من 2 ماه هست یک زمین تو شمال ( نمک آبرود ) خریدم نکته اینجاست که زمین فعلا سندش قلامه ای است ( مباینامه ) آیا میشه از این استفاده کرد یا خیر ؟

میشه توضیح دهید ؟

شما میتونید قولنامه را با مهر دادگستری ترجمه کنید ولی وزارت امور خارجه مهر نمیکنه به هر حال بردنش بهتر از نبردنه.

نمی توانیم کاری بکنیم مرغان غم بالا سرمان پرواز نکنند ولی می توانیم کاری بکنیم که روی سرمان آشیانه نسازند. . .
تشکر کنندگان: mr.amir
سلام
من اسپانسر مالي در آمريكا ندارم
2 دانگ سند يك منزل دارم
مي توانم براي روزاي آخر قبل از مصاحبه تا 100 ميليون هم پول جور كنم
آيا اينا كيافيست ؟
آيا براي سند ملك بايد ارزشگذاري بشود يا فقط ترجمه اش كافيست؟
بانك ها خودشان تمكن مالي را ترجمه شده مي دهند ؟

نداشتن اسپانسر و شنيدن اخبار و اطلاعات گوناگون و ضد و نقيض صراحتا منو نگران كرده است
تشکر کنندگان:
tahsino عزيز شما ميتوني همين الان تا سه نفر رو اسپانسر بشين! ديگه اسپانسر مي خواين چكار؟ دونقطه دي!

اسپانسر داشتن يعني اينكه نهايت پوشش مالي رو در آمريكا داشتن و براي سفارت اين ايده آل است. اما نداشتن اسپانسر هيچ مشكلي نيست! شما با همين وضعيت مشكلي نخواهيد داشت!
به نظر من سند نياز به ارزشگذاري نداره (هرچند سفارت خواسته كه ارزشگذاري بشوند.) بيشتر فرمابيته است. و يك مقداري هزينه اضافي! ترجمه رسمي با تاييد دادگستري و خارجه كافيست.

بانك ها هم خودشون گواهي انگليسي با نرخ تبديل $ مي دهند. ديگه نيازي به ترجمه و تاييد نيست.

(2010-10-05 ساعت 10:43)TAHSINO نوشته:  سلام
من اسپانسر مالي در آمريكا ندارم
2 دانگ سند يك منزل دارم
مي توانم براي روزاي آخر قبل از مصاحبه تا 100 ميليون هم پول جور كنم
آيا اينا كيافيست ؟
آيا براي سند ملك بايد ارزشگذاري بشود يا فقط ترجمه اش كافيست؟
بانك ها خودشان تمكن مالي را ترجمه شده مي دهند ؟

نداشتن اسپانسر و شنيدن اخبار و اطلاعات گوناگون و ضد و نقيض صراحتا منو نگران كرده است

تشکر کنندگان: rayan.s ، taraneh@mini ، TAHSINO ، binahayat_m ، lorecance ، najibi
کسی می داند که داشتن اسپانسر به کوتاهتر شدن زمان کلیرنس کمکی می کند یا خیر؟
کیس نامبر:2011AS 12000
مصاحبه:27ژانويه آنکارا
کلیرنس:4 مارس

تشکر کنندگان:

سلام
اسپانسر من فرم 134 و1040 رو خودش به سفارت آنکارا فرستاد و من امروز به سفارت mail زدم
و سفارت این جواب رو به من داد:
2009 Poverty Guidelines FEB2010.docx
Dear Sir/ Madam,
Please note that we have received your documents. But please note that the income of your sponsor is not sufficient to sponsor you. Her household size is 4 and including 2 of you, it's lower than the required poverty guideline attached. You will need to find another sponsor.

Regards
IMMIGRANT VISA UNIT
با توجه به اینکه مصاحبه من نوامبر هست دوستان چه راه حلی پیشنهاد میکنن؟

تشکر کنندگان:
(2010-10-07 ساعت 17:42)has55 نوشته:  سلام
اسپانسر من فرم 134 و1040 رو خودش به سفارت آنکارا فرستاد و من امروز به سفارت mail زدم
و سفارت این جواب رو به من داد:
2009 Poverty Guidelines FEB2010.docx
Dear Sir/ Madam,
Please note that we have received your documents. But please note that the income of your sponsor is not sufficient to sponsor you. Her household size is 4 and including 2 of you, it's lower than the required poverty guideline attached. You will need to find another sponsor.

Regards
IMMIGRANT VISA UNIT
با توجه به اینکه مصاحبه من نوامبر هست دوستان چه راه حلی پیشنهاد میکنن؟

مطالب همین تایپیک رو بخونید تا راه حلتون رو پیدا کنید.

تشکر کنندگان: najibi
سلام دوستان

این مطلب رو برای کسایی می نویسم که مثل من اسپانسر ندارن...
من از بانک ملی گواهی گرفتم($19000) سند زمین هم داشتم بدون ارزش گذاری ,موقعی که تو هتل بودم 2 روز قبل از مصاحبه یکمی دلشوره گرفتم بخاطر این میگم که یکی از دوستان منو ترسوند البته ایشون نیت خیر داشتند که وای که چرا از بانک ملی گرفتی چون تحریمه من هم چون در برابر این استرس ها فولاد ابیده شده بودم هیچ حرکت انفجاری نکردم....Big Grin..که حالا چی کار کنم یا نکنم ....Tongue
شما هم اگر در مورد مدارک مالی کسی به شما شکی وارد کرد جدی نگیرید
تنها راه حل های دوستان مهاجر سرا رو مد نظر قرار بدید...
و اینو بگم که هیچی در مورد اسپانسر ازم سوالی نپرسید....
اصلا نگران نباشید دوستان بدون اسپانسرSmile
.
.
.
به قول پدر بزرگوارمان خدا یار بی کسان است Smile
شماره کیس : 2011AS000000xx
تاریخ دریافت نامه قبولی: 2010 ,may19
کنسولگری: انکارا
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:may 26,2010
تاریخ کارنت شدن کیس: Sep. 2010
تاریخ دریافت نامه دوم: 2010 ,September 4
تاریخ مصاحبه: october 04, 2010
تاریخ دریافت ویزا:october 04,2010
سلام
همسر من خانه دار هستن (مدرک لیسانس) وبرنده اصلی
ما اسپانسر نداریم
من به حساب همسرم 120 میلیون (سامان)و2 دانگ وکالت ملک وحساب خودم 50 میلیون(سامان)و80 میلیون ثامن الائمه بلند مدت و 6دانگ و4 دانگ سند خانه میخوام بفرستم
به نظر مدیران عزیز افیسر شک نکنه و مثلا بگه 120 میلیون همسرتون از کجا اومده حساب که خانه داره؟
لطفا راهنمای کنید خیلی برام مهمه در ضمن من مهندس و ساخت و ساز میکنم
ممنون
سلام
ما اسپانسر نداریم
من به حساب همسرم 120 میلیون (سامان)و2 دانگ وکالت ملک وحساب خودم 50 میلیون(سامان)و80 میلیون ثامن الائمه بلند مدت و 6دانگ و4 دانگ سند خانه میخوام بفرستم
به نظر مدیران عزیز افیسر شک نکنه و مثلا بگه 120 میلیون همسرتون از کجا اومده حساب که خانه داره؟
ممنون
تشکر کنندگان:
(2010-10-11 ساعت 00:41)has55 نوشته:  سلام
ما اسپانسر نداریم
ممنون
سلام
ما اسپانسر نداریم
ممنون

ببین دوست گرام این از اون سوالاست که جواب دقیقی نداره . من یکی از رفیقام برای ویزای 5 ساله انگلیس اقدام کرده بود ایرادی که ازش گرفتن پولدار بودنش بود!!! حالا به نظر من برای خودت و خانومت یه حساب حداکثر 100 میلیونی رو برای سفارت بفرست بقیه رو با خودت زوز مصاحبه ببر اگه گیر داد یکی یکی رو کن تا گیرش تموم بشه.ولی یه موردم یادت باشه برای وضعیت مالی کسی رو رد نمیکنند. ( حداقل در مهاجر سرا موردی وجود نداره)

تشکر کنندگان: maryam_goli ، has55 ، satusa ، lorecance ، najibi
(2010-10-11 ساعت 01:10)rayan.s نوشته:  
ما اسپانسر نداریم
ممنون
سلام
ما اسپانسر نداریم
ممنون

ببین دوست گرام این از اون سوالاست که جواب دقیقی نداره . من یکی از رفیقام برای ویزای 5 ساله انگلیس اقدام کرده بود ایرادی که ازش گرفتن پولدار بودنش بود!!! حالا به نظر من برای خودت و خانومت یه حساب حداکثر 100 میلیونی رو برای سفارت بفرست بقیه رو با خودت زوز مصاحبه ببر اگه گیر داد یکی یکی رو کن تا گیرش تموم بشه.ولی یه موردم یادت باشه برای وضعیت مالی کسی رو رد نمیکنند. ( حداقل در مهاجر سرا موردی وجود نداره)

ممنون از راهنماییت rayan عزیز
اسپانسر ما مدارکش رو فرستاده آنکارا ولی به خاطر حقوق کمش قبول نکردن
و گفتن یک اسپانسر دیگه پیدا کنید و ماهمه مدارکمون رو فرستاده بودیم به غیر از مدارک مالی که گفتیم روز مصاحبه میبریم. حالا که گفتن یک اسپانسر دیگه پیدا کنید ما میخواهیم مدارک مالی رو بفرستیم آنکارا. به نظر شما سفارت ایراد نگیره؟ ما مدارک مالی رو بفرستیم یا روز مصاحبه ببریم با خودمون؟
لطفا سریعا جواب بدین چون روز مصاحبمون خیلی نزدیکه
ممنون
تشکر کنندگان:
(2010-10-11 ساعت 12:47)has55 نوشته:  
(2010-10-11 ساعت 01:10)rayan.s نوشته:  
ما اسپانسر نداریم
ممنون
سلام
ما اسپانسر نداریم
ممنون

ممنون از راهنماییت rayan عزیز
اسپانسر ما مدارکش رو فرستاده آنکارا ولی به خاطر حقوق کمش قبول نکردن
و گفتن یک اسپانسر دیگه پیدا کنید و ماهمه مدارکمون رو فرستاده بودیم به غیر از مدارک مالی که گفتیم روز مصاحبه میبریم. حالا که گفتن یک اسپانسر دیگه پیدا کنید ما میخواهیم مدارک مالی رو بفرستیم آنکارا. به نظر شما سفارت ایراد نگیره؟ ما مدارک مالی رو بفرستیم یا روز مصاحبه ببریم با خودمون؟
لطفا سریعا جواب بدین چون روز مصاحبمون خیلی نزدیکه
ممنون

من خودم تمام مدارکم رو کپی فرستادم ولی اصل نامه های بانک رو فرستادم نداشتن اسپانسر مهم نیست فکرش رو نکن نامه بانک و ترجمه ملک و ... را رو با خودت ببر روز مصاحبه با اصل مدارکت تحویل بده اگرم گفت چرا یه اسپانسر دیگه پیدا نکردی بگو وقت نشد تازه خودم یه پا اسپانسرم.موفق باشی

تشکر کنندگان: has55 ، satusa ، lorecance ، najibi
سلام.ممنون میشم بگید آیا مدارک بانکی از قبیل مانده حساب رو باید اصلش رو برا سفارت پست کرد؟یا کپیش رو؟>آخه تو اطلاعات خواسته شده درشت ذکر کرده از فرستادن اصل مدارک جلوگیری کنید
تشکر کنندگان:
(2010-10-13 ساعت 18:29)saman.saman نوشته:  سلام.ممنون میشم بگید آیا مدارک بانکی از قبیل مانده حساب رو باید اصلش رو برا سفارت پست کرد؟یا کپیش رو؟>آخه تو اطلاعات خواسته شده درشت ذکر کرده از فرستادن اصل مدارک جلوگیری کنید

دوست عزیز
توی دستورالعمل آنکارا نوشته که کلیه مدارکی که obtainable هستند (یعنی میشه دوباره گرفت) و ترجمه های انگلیسی باید اصلشون ارسال بشه و مدارکی نظیر شناسنامه، پاسپورت، مدرک تحصیلی و ازدواج و پایان خدمت و ... باید اصلشون در زمان مصاحبه همراهتون باشه.

بوکلت آنکارا صفحه 5 از 13 بند 3:
ORIGINAL DOCUMENTS: Please submit your originals such as passport, diploma, marriage certificate, divorce decrees, court documents or Iranian military exemption documents to our office during your interview. Originals of obtainable documents such as the Turkish birth certificate (Nüfus Kayıt Örneği), police certificates or original English translations should be sent to our office before the interview.

بنابراین گواهی مالی رو باید اصلش رو بفرستید

موفق باشید
تشکر کنندگان: najibi

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان