کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بازگشت به آمريكا پس از غيبت طولاني
(2016-11-16 ساعت 00:23)farshad_dg نوشته:  سلام به همه دوستان

من سال پیش از طریق لاتاری گرین کارت گرفتم و تاریخ 12 دسامبر 2015 رفتم آمریکا حدود 7 ماه آمریکا بودم و تاریخ 24 جولای 2016 برگشتم ایران میخواستم بودم تا چه مدتی میتونم بدون مشکل خاصی در ایران بمونم ؟
بعضی از دوستان میگن چون 12 دسامبر 2015 وارد آمریکا شدی باید حتما قبل از 12 دسامبر 2016 برگردی تا از یک سال نگذره ایا این قانون درسته؟
الان حدود 4 ماه هست که از آمریکا خارج شدم.
ببخشید اگه سوال تکراری هست میخواستم اخرین قوانین رو بدونم.
مرسی.

دوستان میشه راهنمایی کنید.
2015AS00006xxx<قبولی:1 MAY<کنسولگری:آنکارا <مصاحبه : هفته اول جولای < تعداد اعضای کیس: یک نفر
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-11-03 ساعت 01:25)armin777 نوشته:  سلام دوستان
مدت ها است سایت را دنبال میکنم
من هم مشکلاتی مشابه افراد دیگر دارم
و هم چندتا  سوال دارم
و هم اینکه میخواهم تجربیاتمو در اختیار دوستان بزارم
سال 2012 گیرین کارت گرفتم ( ورود به لس انجلس )
2 ماه در آمریکا بودم و پاس سفید گرفتمو برگشتم ایران.
تا 2014 وقت داشتم خودمو برسونم آمریکا که متاسفانه نشد و وقت پاس سفید هم تمام شد . الان 2 سال از ان جریان گذشته و حالا میخواهم بر گردم .
با وکیل امور مهاجرت دکتر کاملی  ( بعد از واریز 150 دلار از طریق صرافی ) تلفنی صحبت کردم و مشاوره گرفتم . بهم گفتند از طریق ایرلاین های  اروپایی نیاین چون در فرودگاه هماه شهر ( مثلا با ایرلاین ایر فرانس - در شهر پاریس ) افیسر اونجا بهت گیر میده . و از طریق قطر هم همینطور . به من هواپیمایی امارات و فرودگاه دبی را پیشنهاد دادند به دلیل اینکه اونجا افیسر ها واسشون مهم نیست که چرا به آمریکا دیر رفتی.
موضوع دیگه ای که بهم گفتند این بود که اول ایرلاین مهم است بعد مقصد . گفتند کسانی که دیر به آمریکا میان بهتره که از طریق فرودگاه شیکاگو یا دالاس وارد بشند چون افسرهای اونجا زیاد گیر نمیدن . ولی به هیچ عنوان از طریق فرودگاه لس انجلس و واشنگتن وارد نشوند که سختگیر ترین افیسر ها را دارد .
بعد اینکه گفتند اونجا اگر افیسرو قانع کردین که چرا دیر امدین ( با توجه به مدارکی که ترجمه شده و همراهتون است ) که کاریتون نداره . اگر قانع نشد گیرین کارت از شما میگیره شما را میفرستد اداره مهاجرت . بین 1 ماه تا 6 ماه طول میکشه نوبتتون بشه . اونجا اگر تونستین قانع بکنید که گیرین کارتو پس میدن . اگر هم نتونستید به شما حالا وقت دادگاه میدن .
به گفته ی دکتر کاملی وقت دادگاه می تواند بین 1 ماه بعد تا 4 سال بعد باشد و  در این مدت حق خروج از آمریکا رو ندارید مگر نه گیرین کارت باطل 100%  میشود . در دادگاه که رفتید باید مدارکی که نشون بدید که چرا در ایران بودین و به آمریکا نیومدین+ مدارکی که نشان بده شما از الان به بعد قصد ماندن در خاک آمریکا را دارید. مثل سند خانه در آمریکا یا اجاره خانه در آمریکا یا درخواست کار و . . .
اگر قانع شدن که گیرین کارت را پس میدن به علاوه ی 600 دلار جریمه که باید بپردازید. اگر قانع نشدن گیرین کارت شما گرفته میشه و به شما ویزا توریستی میدن که بعد از اتمام زمان ان باید آمریکا را ترک کنید برای همیشه .
این از تجربیات و صحبت هایی که با اقای دکتر کاملی داشتم.
حالا سوالاتی دارم از دوستان عزیز
من برای 19 DEC یعنی 50 روز دیگه بلیط گرفتم . با هواپیمایی امارات به مقصد شیکاگو .
از دوستان کسانی هستند که مدت زیادی از اخرین ورودشون گذشته باشه و از طریق این فرودگاه وارد شده باشند ؟
درسته با وکیل حرف زدم ولی دلم شور میزنه.
این درسته که به افیسر مربوط میشه که گیر بده یا نده . ولی دوستان عزیز از نظر شما و طبق تجربیات شما الان که دارم بعد از 2 سال وارد میشم ( در واقع 4 سال ولی 2012 تا 2014 با وایت پس و قانونی بوده  ) امکان داره گیرین کارتمو بگیرن یا نه ؟
ممنون میشم دوستان تجربیاتشونو بگویند

سلام. امیدوارم که سفر هفته ی بعدتون بدون هیچ مشکلی انجام بشه.
ممنون می شم اگه بعدا تجربتون رو در فرودگاه شیگاگو با ما درمیان بگذارید.
Category: EB2 (Advance Degree) - PERM filed with DOL: Sep2014 - PERM Approved: Feb2015 - I-140 Filed with USCIS: Mar2015 - I-140 Approved: Apr2015- I-485 Approved: Jun2015 - Green Card Received: July2015

N400 Filed: April2020
پاسخ
تشکر کنندگان: hasti1985 ، آلیسا
سلام دوستان . من به شیکاگو رسیدم گرین کارتمم نگرفتن . البته قبلش کارهایی کردم که نتیجه بخش بود .درباره کارایی که کردم هرکس اطلاعات بیشتری میخواد بهم پیام خصوصی بده تا توضیح بدم .
پاسخ
تشکر کنندگان: ed2008 ، gbtm ، amir1345 ، mpas89 ، aydinaghajani ، sahar2016 ، mfarazz ، hasti1985 ، roza63 ، farnaz82 ، naeiji1974
(2017-01-17 ساعت 14:37)armin777 نوشته:  سلام  دوستان . من به شیکاگو رسیدم گرین کارتمم نگرفتن . البته قبلش کارهایی کردم که نتیجه بخش بود .درباره کارایی که کردم هرکس اطلاعات بیشتری میخواد بهم پیام خصوصی بده تا توضیح بدم .
سلام پدر مادر من گرین کارت دارند و یکبار پاس سفید گرفتم که دورش دو هفته دیگه سر میاد قرار بود بیان که پدرم مشکل شبکیه چشم پیدا کرد و همین هفته ایمرجنسی جراحیش کردند که دکتر گفته تا ۶ ماه نمیتونه بیاد حالا فقط مامانم میخواد بیاد
می تونید به من کمک کنید لطفا که من چکار کنم که گرین کارتون رو از دست ندهند
در ضمن پدرم تمام مدارک پزشکی رو داره و بهش گفتم ترجمه اش کنه
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-01-22 ساعت 10:38)سونیا فرید نوشته:  
(2017-01-17 ساعت 14:37)armin777 نوشته:  سلام  دوستان . من به شیکاگو رسیدم گرین کارتمم نگرفتن . البته قبلش کارهایی کردم که نتیجه بخش بود .درباره کارایی که کردم هرکس اطلاعات بیشتری میخواد بهم پیام خصوصی بده تا توضیح بدم .
سلام پدر مادر من گرین کارت دارند و یکبار پاس سفید گرفتم که دورش دو هفته دیگه سر میاد قرار بود بیان که پدرم مشکل شبکیه چشم پیدا کرد و همین هفته ایمرجنسی جراحیش کردند که دکتر گفته تا ۶ ماه نمیتونه بیاد حالا فقط مامانم میخواد بیاد

سلام

با توجه به ادله پزشکی فکر نمی کنم برای شما مشکلی پیش بیاد، به نظرم جای نگرانی نیست
به سان رود که در نشیب دره سر به سنگ میزند رونده باش امید هیچ معجزه ای زمرده نیست زنده باش. خدا پشت پناه همتون باشه دوستان
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان کسی به کاربری محترم armin777 دسترسی داره ؟ در خصوص کارهایی که انجام داده اند برای ورد به امریکا با تاخیر از طریق فرودگاه شیکاگو ب، نیاز مبرم به راهنمایی های ایشان دارم

مرسی از همتون
به سان رود که در نشیب دره سر به سنگ میزند رونده باش امید هیچ معجزه ای زمرده نیست زنده باش. خدا پشت پناه همتون باشه دوستان
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان عزیز
خاله من 3 سال پیش بعد از غیبت طولانی به امریکا رفت و گرین کارتشو گرفتن. خوشبختانه رای دادگاه به نفعشون بود بنا شد تا گرین کارتشونو پس بدن. 4 5 ماه پیش هم انگشت نگاریشون رو انجام دادن اما هیچ خبری از گرین کارت نیست. رسیدی هم برای پیگیری ندارن.
ممنون میشم اگر اطلاع دارین چجوری میشه وضعیت گرین کارت رو پیگیری کرد راهنماییم کنین.
F3
تعداد نفرات: 4 نفر
محل مصاحبه: آنکارا
اقدام اولیه: اکتبر 2001
تشکیل پرونده: آگوست 2008
مصاحبه: دسامبر 2016 (کنسل به دلیل برف سنگین!)
مصاحبه اصلی: 8 مارس 2017
نتیجه: ناقصی مدارک و پروسه اداری(AP)
صدور ویزا: 16 مارچ برای متقاضی اصلی و یک نفر از اعضای کیس(ورود به امریکا 7 می)
دو نفر دیگر: AP
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-03-16 ساعت 11:29)aydinaghajani نوشته:  دوستان کسی به کاربری محترم armin777 دسترسی داره ؟ در خصوص کارهایی که انجام داده اند برای ورد به آمریکا با تاخیر از طریق فرودگاه شیکاگو ب، نیاز مبرم به راهنمایی های ایشان دارم

مرسی از همتون

مديران محترم
با سلام

لطفا راهنماي فرماييد نياز مبرم دارم
مرسي از همتون
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-03-16 ساعت 11:23)aydinaghajani نوشته:  
(2017-01-22 ساعت 10:38)سونیا فرید نوشته:  

سلام

با توجه به ادله پزشکی فکر نمی کنم برای شما مشکلی پیش بیاد، به نظرم جای نگرانی نیست

من تجربه شخصیم رو میگم.تعمیم نمیدم به کل.مادر من 2010 گرین کارت گرفت.یک ماه موند و برگشت.2016 دوباره رفت.بعد از 6 سال.10 روز موند و برگشت.2017 دوباره رفت باز هم بدون مشکل.فقط دو بار اخیر سوال شد که کی از امریکا خارج شدی که 2016 راستش رو نگفت.چون بالای 80 سال سن داره کنترلش نکردن.نتیجه حرفم اینه که در صورت کهولت سن کنترل نمیکنن معمولا که در سیستم مرزبانی نگاه کنن ببینن کی خارج شده.شما هم اگر چنین شرایطی رو دارین و پدرتون بالای 70سال دارن نگران نباشین
پاسخ
تشکر کنندگان: reza6966 ، aydinaghajani
(2017-04-19 ساعت 09:05)saeednia نوشته:  من تجربه شخصیم رو میگم.تعمیم نمیدم به کل.مادر من 2010 گرین کارت گرفت.یک ماه موند و برگشت.2016 دوباره رفت.بعد از 6 سال.10 روز موند و برگشت.2017 دوباره رفت باز هم بدون مشکل.فقط دو بار اخیر سوال شد که کی از آمریکا خارج شدی که 2016 راستش رو نگفت.چون بالای 80 سال سن داره کنترلش نکردن.نتیجه حرفم اینه که در صورت کهولت سن کنترل نمیکنن معمولا که در سیستم مرزبانی نگاه کنن ببینن کی خارج شده.شما هم اگر چنین شرایطی رو دارین و پدرتون بالای 70سال دارن نگران نباشین
مادر شما که از 2010 تا 2017 روی هم رفته 3 ماه هم آمریکا سکونت نداشته, مشکلی واسه گرین کارتش پیش نمیاد ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-04-19 ساعت 13:41)reza6966 نوشته:  
(2017-04-19 ساعت 09:05)saeednia نوشته:  من تجربه شخصیم رو میگم.تعمیم نمیدم به کل.مادر من 2010 گرین کارت گرفت.یک ماه موند و برگشت.2016 دوباره رفت.بعد از 6 سال.10 روز موند و برگشت.2017 دوباره رفت باز هم بدون مشکل.فقط دو بار اخیر سوال شد که کی از آمریکا خارج شدی که 2016 راستش رو نگفت.چون بالای 80 سال سن داره کنترلش نکردن.نتیجه حرفم اینه که در صورت کهولت سن کنترل نمیکنن معمولا که در سیستم مرزبانی نگاه کنن ببینن کی خارج شده.شما هم اگر چنین شرایطی رو دارین و پدرتون بالای 70سال دارن نگران نباشین
مادر شما که از 2010 تا 2017 روی هم رفته 3 ماه هم آمریکا سکونت نداشته, مشکلی واسه گرین کارتش پیش نمیاد ؟

براش مهم نیست.فقط برای بچه هاش مهم بود که سه تاشون ویزا گرفتن و یکی کلیرنس داره.حتی برای ری انتری پرمیت هم اقدام کرد کسی نگفت خرت به چند من.روز مصاحبه همین سوال رو افسر پرسید که چطور از این تاریخ تا اون تاریخ نرفته و هنوز گرین کارت داره؟گفتم من از این چیزا سر در نمیارم!!مگر نباید داشته باشه؟!!به سه نفرمون درجا ویزا داد.گمونم ملاحظه سن رو کرد و شرح بیماری که من دادم.خیلی استثنایی بود اون مصاحبه.
پاسخ
تشکر کنندگان: reza6966
(2017-04-19 ساعت 13:54)saeednia نوشته:  براش مهم نیست.فقط برای بچه هاش مهم بود که سه تاشون ویزا گرفتن و یکی کلیرنس داره.حتی برای ری انتری پرمیت هم اقدام کرد کسی نگفت خرت به چند من.روز مصاحبه همین سوال رو افسر پرسید که چطور از این تاریخ تا اون تاریخ نرفته و هنوز گرین کارت داره؟گفتم من از این چیزا سر در نمیارم!!مگر نباید داشته باشه؟!!به سه نفرمون درجا ویزا داد.گمونم ملاحظه سن رو کرد و شرح بیماری که من دادم.خیلی استثنایی بود اون مصاحبه.
ممنون از پاسخت , ایشالله همیشه سایش بالا سر فرزنداش باشه
پاسخ
تشکر کنندگان: saeednia
(2017-04-19 ساعت 09:05)saeednia نوشته:  
(2017-03-16 ساعت 11:23)aydinaghajani نوشته:  
(2017-01-22 ساعت 10:38)سونیا فرید نوشته:  سلام پدر مادر من گرین کارت دارند و یکبار پاس سفید گرفتم که دورش دو هفته دیگه سر میاد قرار بود بیان که پدرم مشکل شبکیه چشم پیدا کرد و همین هفته ایمرجنسی جراحیش کردند که دکتر گفته تا ۶ ماه نمیتونه بیاد حالا فقط مامانم میخواد بیاد

سلام

من تجربه شخصیم رو میگم.تعمیم نمیدم به کل.مادر من 2010 گرین کارت گرفت.یک ماه موند و برگشت.2016 دوباره رفت.بعد از 6 سال.10 روز موند و برگشت.2017 دوباره رفت باز هم بدون مشکل.فقط دو بار اخیر سوال شد که کی از آمریکا خارج شدی که 2016 راستش رو نگفت.چون بالای 80 سال سن داره کنترلش نکردن.نتیجه حرفم اینه که در صورت کهولت سن کنترل نمیکنن معمولا که در سیستم مرزبانی نگاه کنن ببینن کی خارج شده.شما هم اگر چنین شرایطی رو دارین و پدرتون بالای 70سال دارن نگران نباشین

سلام
موقع ورود كه افيسرها اين سوال رو مي كنن كه چه مدت خارج از امريكا بوده اي، مادر شما موقع ورود در سال 2016 در پاسخ به اين سوال ف حقيقت را گفتند؟
راستش خانم دوست من هم بعد سه سال كه پرونده شوهرش هم در جريان گرين كارت نامزدي بود رفت موقع ورود ازشون پرسيده بودن گفته بود سه ماه! و پرونده شوهرش هم بخاطر عدم حضورش در امريكا هم رد شده بود! ولي بدون مشكل رفت و پرونده شوهرش هم اوكي شد.

ولي من كه حدودا 27 ماهه كه نرفتم و به شدت مي ترسم وكلا كلا منو ترسوندن!!! Sad Sad Sad Sad Sad
دوستان تجريه دقيقشون رو بزارن، دقيقا پاسخ سوالهايي كه افيسر ازشون پرسيده

مرسي از همتون
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-04-20 ساعت 18:32)aydinaghajani نوشته:  
(2017-04-19 ساعت 09:05)saeednia نوشته:  
(2017-03-16 ساعت 11:23)aydinaghajani نوشته:  سلام

من تجربه شخصیم رو میگم.تعمیم نمیدم به کل.مادر من 2010 گرین کارت گرفت.یک ماه موند و برگشت.2016 دوباره رفت.بعد از 6 سال.10 روز موند و برگشت.2017 دوباره رفت باز هم بدون مشکل.فقط دو بار اخیر سوال شد که کی از آمریکا خارج شدی که 2016 راستش رو نگفت.چون بالای 80 سال سن داره کنترلش نکردن.نتیجه حرفم اینه که در صورت کهولت سن کنترل نمیکنن معمولا که در سیستم مرزبانی نگاه کنن ببینن کی خارج شده.شما هم اگر چنین شرایطی رو دارین و پدرتون بالای 70سال دارن نگران نباشین

سلام
موقع ورود كه افيسرها اين سوال رو مي كنن كه چه مدت خارج از امريكا بوده اي، مادر شما موقع ورود در سال 2016 در پاسخ به اين سوال ف حقيقت را گفتند؟
راستش خانم دوست من هم بعد سه سال كه پرونده شوهرش هم در جريان گرين كارت نامزدي بود رفت موقع ورود ازشون پرسيده بودن  گفته بود سه ماه! و پرونده شوهرش هم بخاطر عدم حضورش در امريكا هم رد شده بود! ولي بدون مشكل رفت و پرونده شوهرش هم اوكي شد.

ولي من كه حدودا 27 ماهه كه نرفتم و به شدت مي ترسم وكلا كلا منو ترسوندن!!! Sad  Sad  Sad  Sad  Sad
دوستان تجريه دقيقشون رو بزارن، دقيقا پاسخ سوالهايي كه افيسر ازشون پرسيده

مرسي از همتون

ببین دوست عزیز سال 2016 که از مادرم پرسیدن کی از آمریگا خارج شدی جواب دادخه بود 2 ماه پیش.افسر یه نوت 3 کلمه ای نوشته بود که تاریخ قبلی اظهار شده رو عنوان کرده بود.من برای 2017 پاسپورتش رو به چندین دلیل عوض کردم که یکیش همین مسئله بود که اگر هم مجدد در فرودگاه ازش پرسیدن و کنترل کردن ردی نداشته باشن.این چشم پوشی رو من به دلیل سن مادرم میدونم در وحله اول.
پاسخ
تشکر کنندگان: aydinaghajani
همش بستگی به افیسر داره من این دفعه که وارد شدم حتی ازم نپرسید که کی ایران بودی در صورتی که دو دفعه پیش کلی سوال وجواب شدم البته من زیر ششماه هر دفعه وارد شدم
**29:CN
آنکارا- - -ایروان 4wژانویه برگه آبی---11جون ---11جولای دریافت ویزا...ورود به امریکا 1اکتبرلس آنجلس سوشیال 5روز بعد از ورود وگرین کارت 3ماه ونیم بعد از ورود
up6feb 5marSmileSmile

پاسخ
تشکر کنندگان: aydinaghajani ، ofrfar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان