کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به استرالیا
دوستان ميشه يه وكيل خوب در مشهد براي مهاجرت به استراليا معرفي كنيد ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام و تشکر از سلیت خوبتون که کار خیلی ها رو تا حالا راه انداخته.
راستش من چند سالی هست که به بررسی شرایطم برای مهاجرت به استرالیا پرداختم و تا امسال که 32 سالم داره تموم میشه صبر کردم که از یک طرف سابقه کارم 8 سال بشه و از طرفی به حد مقبول زبان برسم که بتونم 60 امتیاز را بگیرم.
من اصفهان زندگی می کنم الان دیگه باید مراحل اقدامم را شروع کنم. ولی همسرم میگه به این وکیلا نمیشه اعتماد کرد. به هر حال من دنبال یک نفر می گردم که کارش را با وکیل انجام و به نتیجه رسونده. عاجزانه از شما می خوام اگر وکیل خوب سراغ دارید هر جای ایران که باشه به من معرفی کنید.
لطفا مراحل قدم به قدم مهاجرت را هم بزارید که اگه وکیل پیدا نکردم ببینم می تونم خودم پیگیری کنم.
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام،

می خواستم ببینم کسی از بچه های استرالیا قصد سفر به ایران رو ندارن در آینده نزدیک که یه نامه رو از دوست من در سیدنی بگیرن و برای من بیارن؟

ارادتمند
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
من با چند دفتر مهاجرتی صحبت کردم که برای ویزای 190 گفتن باید شغلت در لیست csol باشه ولی من هرچه سایت مهاجرت استرالیا رو زیرورو میکنم میبینم که برای این ویزا باید در لیست sol باشه. حالا شاید من سایت رو درست متوجه نمیشم لطفا راهنماییم کنید؟

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-07-28 ساعت 00:15)majidkavianmehr نوشته:  سلام
من با چند دفتر مهاجرتی صحبت کردم که برای ویزای 190 گفتن باید شغلت در لیست csol باشه ولی من هرچه سایت مهاجرت استرالیا رو زیرورو میکنم میبینم که برای این ویزا باید در لیست sol باشه. حالا شاید من سایت رو درست متوجه نمیشم لطفا راهنماییم کنید؟

برای ویزای فدرال 189 باید رشته شما جزو SOL باشه
برای ویزای 190 باید حتما جزو CSOL باشه البته SOL زیر مجموعه CSOL است و در حقیقت رشته های بسیار متقاضی استرالیا است. بنابراین اگر رشته ایی جزو SOL باشه حتما جزو CSOL هم خواهد بود
آن مایه ز دنیا که خوری یا پوشی
معذوری اگر در طلبش میکوشی
باقی همه رایگان نیرزد هشدار
تا عمر گرانبها بدان نفروشی
پاسخ
تشکر کنندگان: 327
سلام دوستان
من 22 سالم هست و دانشجوی رشته ی فیزیک دانشگاه آزاد شیراز هستم و تاکنون تعدادی مقاله و سمینار داخلی و همچنین یک ISI دارم که impact factor مجله 0.533 هست و از طرفی مدرک بین المللی (MCSE2012 ( Microsoft Certified Solutions Expert که تاکنون جدیدترین مدرک مایکروسافت در حوزه ی شبکه هست دارم و همچنین مدارک CCNA &CCNP سیسکو دارم ک مورد تایید وزارت علوم هست و قابل ترجمه نیز هم هست البته چندتا تخصص دیگه دارم که مدرکی براش ندارم و سابقه کاری که بابتش بیمه رد شده باشه هم ندارم اما 2-3 سال سابقه کار دارم
البته در حال خوندن آیلتس برای نمره ی 7 هستم
میخواستم بدونم کدوم کشور منو راحت تر میگیره و با چه ویزایی؟
از طریق SKILLSELECT استرالیا میتونم اقدام کنم ؟
ممنون میشم
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-08-17 ساعت 10:03)Farhang.KH نوشته:  سلام دوستان
من 22 سالم هست و دانشجوی رشته ی فیزیک دانشگاه آزاد شیراز هستم و تاکنون تعدادی مقاله و سمینار داخلی و همچنین یک ISI دارم که impact factor مجله 0.533 هست و از طرفی مدرک بین المللی (MCSE2012 ( Microsoft Certified Solutions Expert که تاکنون جدیدترین مدرک مایکروسافت در حوزه ی شبکه هست دارم و همچنین مدارک CCNA &CCNP سیسکو دارم ک مورد تایید وزارت علوم هست و قابل ترجمه نیز هم هست البته چندتا تخصص دیگه دارم که مدرکی براش ندارم و سابقه کاری که بابتش بیمه رد شده باشه هم ندارم اما ۲-۳ سال سابقه کار دارم
البته در حال خوندن آیلتس برای نمره ی ۷ هستم
میخواستم بدونم کدوم کشور منو راحت تر میگیره و با چه ویزایی؟
از طریق SKILLSELECT استرالیا میتونم اقدام کنم ؟
ممنون میشم

اگر مدارک CCNP , CCNA و MCSE را از ایران گرفته اید که ارزشی ندارند . این مدارک فقط زمانی معتبر هستند که از موسسات معتبر بین اللملی در دبی و یا ..... گرفته باشید . به غلت تحریم ها موسسات داخل ایران هیچ کدام معتبر نیستند .
رشته تحصیلی شما در دانشگاه به درد مهاجرت نمی خورد . پیشنهادم این است که یا مدارک بالا را در خارج از کشور وتوسط نمایندگی های مایکروسافت و سیسکو تهیه کنید و یا رشته تحصیلی خود را دانشگاه به کامپیوتر تعییر دهید و در رشته کامپیوتر ادامه تحصیل دهید.
با ارزوی موفقیت برای همه
پاسخ
تشکر کنندگان:
اقدام همزمان برای مهاجرت به کبک و تاثیر آن بر صدور ویزای استرالیا

با سلام

یک سوالی که ممکن است برای برخی از جمله بنده پیش بیاید این است که در صورتی که شخصی همزمان با استرالیا برای مهاجرت به کبک هم اقدام کند و ویزای کانادا را زودتر دریافت کند، این ویزا چه تاثیری بر صدور ویزای استرالیا خواهد گذاشت؟
آنطور که من شنیده ام از نظر اداره مهاجرت استرالیا این مسئله غیر قابل قبول است و قطعا با دیدن ویزای مهاجرتی کانادا در پاسپورت فرد، اپلیکیشن او را رد می کنند.
این موضوع تا چه حد صحت دارد؟

ممنون می شم اگر دوستانی که اطلاع دارند جواب بدهند.
پاسخ
تشکر کنندگان:
اگر مدارک CCNP , CCNA و MCSE را از ایران گرفته اید که ارزشی ندارند . این مدارک فقط زمانی معتبر هستند که از موسسات معتبر بین اللملی در دبی و یا ..... گرفته باشید . به غلت تحریم ها موسسات داخل ایران هیچ کدام معتبر نیستند .
رشته تحصیلی شما در دانشگاه به درد مهاجرت نمی خورد . پیشنهادم این است که یا مدارک بالا را در خارج از کشور وتوسط نمایندگی های مایکروسافت و سیسکو تهیه کنید و یا رشته تحصیلی خود را دانشگاه به کامپیوتر تعییر دهید و در رشته کامپیوتر ادامه تحصیل دهید.
با ارزوی موفقیت برای همه
[/quote]

مدرک mcse رو از ترکیه گرفتم اما بقیه اشو تو ایران و تو مدرک درج شده طبق شماره قرارداد فلان مورد تایید وزارت علوم هست
مقاله isi چی؟
تاثیری ندارن؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-08-17 ساعت 20:11)Farhang.KH نوشته:  اگر مدارک CCNP , CCNA و MCSE را از ایران گرفته اید که ارزشی ندارند . این مدارک فقط زمانی معتبر هستند که از موسسات معتبر بین اللملی در دبی و یا ..... گرفته باشید . به غلت تحریم ها موسسات داخل ایران هیچ کدام معتبر نیستند .
با ارزوی موفقیت برای همه

مدرک mcse رو از ترکیه گرفتم اما بقیه اشو تو ایران و تو مدرک درج شده طبق شماره قرارداد فلان مورد تایید وزارت علوم هست
مقاله isi چی؟
تاثیری ندارن؟
مقاله ISI برای گرفت بورسیه در مقطع دکترا می تواند به شما کمک کند اما برای فوق لیسانس خیر سودی ندارد .
اگر مدرک MCSE را از سازمانی که مورد تایید مایکروسافت است گرفته اید با داشتن ایلتس 7 در هر 4 باند و 3 سابقه کاری مرتبط می توانید برای استرالیا اقدام کنید که البته شما سابقه کاری ندارید .
پاسخ
تشکر کنندگان: 327
سلام.
دوستان من شنیدم مدرک لیسانس اگر از دانشگاه آزاد باشه توی اسسمنت 10 امتیاز حساب میشه. درسته؟!
کلا درباره اینکه چطور اون 15 امتیاز رو بگیریم توضیح بدید ممنون میشم.
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام

درباره نیوزلند هم میشه اینجا سوال کرد ؟؟؟ Cool چون اطلاعاتی درباره پذیرش مهاجر می خوام اما سایت درست درمونی پیدا نمی کنم
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام

من دنباله ی وکیل مهاجرتی در تهران هستم که هزینه مشاوره نگیره ؟؟؟ کسی سراغ داره ؟؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-10-14 ساعت 12:59)sara1818 نوشته:  سلام

درباره نیوزلند هم میشه اینجا سوال کرد ؟؟؟ Cool چون اطلاعاتی درباره پذیرش مهاجر می خوام اما سایت درست درمونی پیدا نمی کنم

http://www.immigration.govt.nz
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader
سلام
ممنون میشم اگه به من پاسخ بدین.
من و همسرم چند وقته به فکر مهاجرت به استرالیا افتادیم و هرچی بیشتر تحقیق میکنم جوابای مختلفی میگیرم.ممنون میشم شما منو راهنمایی کنید.
من 35 سالمه.مدرک دانشگاهیم معادل کاردانی مهندسی کشاورزی_علوم دامیه.یعنی کارشناسیمو تموم نکردم و با پاس کردن 107 واحد و انصراف از تحصیل مدرک معادل کاردانی به من دادن.
شغل من ربطی به مدرکم نداره.من از سال 78 مشغول کار خانوادگیمون یعنی آشپزی هستم (16 سال) و در کارم هم ماهرم و الان سرآشپز و مدیر اجرایی پروژه های شرکتی هستم که در اون مشغولم.(زمینه فعالیت شرکتمون خدمات کانتین و تهیه و طبخ و توزیع غذا هست)و متأسفانه سابقه بیمه کمی دارم.ولی هیچ مدرکی بابت آشپزی ندارم و تازه میخوام اقدام کنم برای گرفتن مدرک فنی و حرفه ای.زبانم تقریبن خوبه و فکر میکنم با کمی تمرین و کلاس بتونم آیلتسو 7 بگیرم.آیا مدرک فنی و حرفه ای آشپزی ایران معتبره و تأیید میشه؟و تکلیف سوابقم چی میشه؟

یه سوال دیگه.میشه از طریق همسرم اقدام کنیم؟
ایشون هم 35 ساله هستن.مدرک کارشناسی حسابداری از دانشگاه آزاد فیروزکوه دارن با معدل نزدیک به 17 و 12 سال سابقه کار مرتبط همراه با بیمه که البته شامل زمان دانشجوییشون هم میشه که از 85 بوده و سال 89 فارق التحصیل شدن.زبانشون متوسطه.

به نظر شما کدوممون امتیاز لازمو بدست میاریم؟

چنتا سوالم در مورد ویزاها دارم.میخواستم بدونم اگه ویزای 189 یا 190 بگیریم باید حتمن با تخصصی که وارد شدیم کار کنیم.خودمونو مثال میزنم.من و همسرم تصمیم داریم در زمینه رستوران داری کار کنیم.آیا در این صورت مشکلی برای اقامت همسرم که با مدرک حسابداری اومده پیش نمیاد؟اگه بخوایم برای 190 اقدام کنیم میخواستم بدونم آیا کوئینزلند و بریزبین رشته های آشپزی و حسابداریو اسپانسر میکنه؟

با تشکر از صبر و مطالعه شما.
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان