کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به استرالیا
(2016-05-06 ساعت 11:55)only_flight نوشته:  دوستان هنوزم میشه با کاردانی (فوق دیپلم ) کامپیوتر اقدام کرد ؟ آیلتس و چند سال سابقه کار میخواد با کاردانی؟
سلام
بله میشه ولی حداقل ایلتس 7 در هر چهارباند و 5 سال سابقه کار احتیلج دارید
با ارزوی موفقیت برای همه
آن مایه ز دنیا که خوری یا پوشی
معذوری اگر در طلبش میکوشی
باقی همه رایگان نیرزد هشدار
تا عمر گرانبها بدان نفروشی
پاسخ
تشکر کنندگان: asher ، only_flight ، storagemeter
سلام .
من دانشجوی کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی ومتاهل هستم ممکنه راهنمایی کنید که مهاجرت امکان پذیر هست برای بنده یا خیر

پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان کسی اطلاع داره که برای مهاجرت ویزای ‎190‎ یا ‎189‎ استرالیا رشته نرم افزار کامپیوتر باید ‎CDR‎ هم موقع ارزشیابی مدارک تهیه و ارسال بشه یا نه ؟
منبع خوبی (مثل این سایت برای لاتاری) برای استرالیا به جز ‎applyboard‎ میشناسین که مراحل کار رو بشه از تجربیات دیگران یاد گرفت ؟
باتشکر
2014  -  2015  -  2017  -  2018  -   2019 : 2019AS00007000
تاریخ آن سرزمین با "میلاد"
و تاریخ سرزمین من با "هجرت" آغاز می شود ...
پاسخ
تشکر کنندگان: asher ، storagemeter
(2016-05-10 ساعت 08:28)sheghi نوشته:  دوستان کسی اطلاع داره که برای مهاجرت ویزای ‎190‎ یا ‎189‎ استرالیا رشته نرم افزار کامپیوتر باید ‎CDR‎ هم موقع ارزشیابی مدارک تهیه و ارسال بشه یا نه ؟
منبع خوبی (مثل این سایت برای لاتاری) برای استرالیا به جز ‎applyboard‎ میشناسین که مراحل کار رو بشه از تجربیات دیگران یاد گرفت ؟
باتشکر
جواب سوالتون در پیام خصوصی دادم که قوانین مهاجر سرا رو رعایت کرده باشم. موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: sheghi ، storagemeter
می بخشید دوستان برای سابقه کاری میشه سابقه کاری صوری جور کرد؟ من فقط ازاد کار کردم نه بیمه ای رد کردم و نه چیزی
باز مانده از لاتاری 2015Tongue

پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام
اگر امکان هست کسی به من کمک کنه
من 34 سال سن دارم
مهندس مکانیک با 10 سال سابقه بیمه مرتبط مهندسی در پروژه های اجرایی و کارخانه های سیمان و آهک به عنوان مهندس مکانیک ، کارشناس نصب و مدیر کارگاه بوده و هستم
متاهل هستم و همسرم دارای مدرک کارشناسی ناپیوسته معماری اما بدون سابقه کار می باشد
سطح زبان 6.5 آیلتس دارم و در حال خواندن برای آیلتس 7 هستم
دارای مدرک کارشناسی مهندسی مکانیک گرایش حرارت سیالات از دانشگاه آزاد اسلامی ساری با معدل 15.33 می باشم

از کسانی که تجربه و سوابقی دارند خواهش می کنم راهنمایی کنند آیا می توانم برای استرالیا و نیوزلند اقدام نمایم ؟؟؟؟
آیا باید از طریق وکیل اقدام کنم ؟؟؟
هزینه وکیل چقدر است و وکیل رجیستر شده وجود دارد که معتبر باشد ؟؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
پاسخ sheghi
ببینید اگر مدرکتون از طریق ACS برای computer network and system engineer یا رشته های مرتبط دیگری اسس بشه نیاز بهCDR نداره . کلا بچه های کامپوتر از طریقACS و زمینه های شغلی مرتبط اقدام میکنند چون کمتر گیر میدن.

ولی اگر ازEAاقدام کنید CDR الزامی هستش. که نوشتنش داستانها داره .
کلا به بجه های کامپوتر توصیه میشه از ACS اسس بگیرند.
پاسخ
تشکر کنندگان: sheghi
(2016-05-10 ساعت 15:38)hamed shayan نوشته:  می بخشید دوستان برای سابقه کاری میشه سابقه کاری صوری جور کرد؟ من فقط ازاد کار کردم نه بیمه ای رد کردم و نه چیزی
صوری چرا؟ داشتن قرار داد کاری .فیش حقوقی برای هر سال یک فقره. نامه اشتغال بکار از طرف جایی که کار میکنید و پرینت حساب که نشون بده ماهیانه حقوقتون به حسابتون واریز شده در صورت نداشتن سابقه بیمه میتونید ارائه بدید . احتمالا چک محل کار توسط سفارت میشید که معمولا تلفنی و ندرتا حضوری درصورتی که محل کارتون تهران باشه .از کسی که نامه سابقه کارتون امضا کرده در مورد شغلتون استعلام میگیرند. میخای شرایطتون رو بنویس یک همفکری کنیم.
پاسخ
تشکر کنندگان: hamed shayan ، sheghi
با سلام خدمت مدیر محترم تقریبا سوال من در بعضی سوالات دوستان بود اما بهتره جواب سوالاتم رو تکمیلش کنم به کمک شما مدیر محترم.
لیسانس کامپیوتر دانشگاه آزاد هستم. (فوق دیپلم شیراز لیسانس بیضا(شهرستان فارس ) معدلم 13
8 تا مدرک تخصصی شبکه دارم MCSE-CCNA-CCNP و غیره که فرمودید باید از اونور باشه و باید معادل سازی بشه.
4 سال سابقه بیمه دارم به عنوان کارشناس کامپیوتر در شرکت ساختمانی.
آلیتس هم که 7 باید بگیرم اینجور که فرمودید.به نظر شما امکان اپلای هست یا دوستان با شرایط نزدیک به من بوده؟
و اینکه همه پرسیدن سوالات رو شما زحمت کشیدی پاسخ دادی اما نپرسیدن شما جواب ها رو از کجا میارید؟اطلاعات کامل تو سایت اداره مهاجرت هست؟با تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام بر همه عزیزان
من شغلم آتش نشان حرفه ای هست و ده سال سال سابقه کار دارم . فوق دیپلم ایمنی و بهداشت هم دارم . میخواستم از دوستان عزیز که اطلاعات دارن بپرسم برای شغل من امکان مهاجرت وجود داره ؟
اگر جواب بدین ممنون میشم .
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان یا مدیران گروه که اطلاع دارند لطفا راهنمایی بفرمایید من منتظر جواب شما هستم.سایت خیلی خلوت شده این اصلا خوب نیست برای سایت مهاجر سرا.با تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-05-14 ساعت 00:37)saeedhot نوشته:  با سلام خدمت مدیر محترم تقریبا سوال من در بعضی سوالات دوستان بود اما بهتره جواب سوالاتم رو تکمیلش کنم به کمک شما مدیر محترم.
لیسانس کامپیوتر دانشگاه آزاد هستم. (فوق دیپلم شیراز لیسانس بیضا(شهرستان فارس ) معدلم 13
8 تا مدرک تخصصی شبکه دارم MCSE-CCNA-CCNP و غیره که فرمودید باید از اونور باشه و باید معادل سازی بشه.
آلیتس هم که 7 باید بگیرم اینجور که فرمودید.به نظر شما امکان اپلای هست یا دوستان با شرایط نزدیک به من بوده؟
و اینکه همه پرسیدن سوالات رو شما زحمت کشیدی پاسخ دادی اما نپرسیدن شما جواب ها رو از کجا میارید؟اطلاعات کامل تو سایت اداره مهاجرت هست؟با تشکر
با سلام دوست عزیز گام اول ارزشیابی مدارکتون هستش . اگر مدرکتون به احتمال زیاد معادل کاردانی ارزشیابی بشه 10 امتیاز اگر لیسانس 15امتیاز +ایلتس نمره 7 در هر 4مهارت 10امتیاز+سابقه کار5 امتیاز+سنتون اگر زیر 32 سال باشه 30 امتیاز و اگر زیر 39سال 25 امتیاز. با این حساب اگر 30امتیاز سن رو گرفته باشید در بدترین حالت تنها 5امتیاز کسری دارید که میتونید با گرفتن اسپانسر ایالتی برای ویزای190 اقدام کنید یا کسری امتیاز رو با شرکت در ازمون ناتی (مترجمی )جبران کنید و برای ویزای 189اقدام کنید. موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: saeedhot
(2016-06-07 ساعت 05:23)asher نوشته:  
(2016-05-14 ساعت 00:37)saeedhot نوشته:  با سلام خدمت مدیر محترم تقریبا سوال من در بعضی سوالات دوستان بود اما بهتره جواب سوالاتم رو تکمیلش کنم به کمک شما مدیر محترم.
با سلام دوست عزیز گام اول ارزشیابی مدارکتون هستش  . اگر مدرکتون  به احتمال زیاد معادل کاردانی ارزشیابی بشه  10 امتیاز اگر لیسانس 15امتیاز +ایلتس نمره 7 در هر 4مهارت   10امتیاز+سابقه کار5  امتیاز+سنتون اگر زیر 32 سال باشه 30 امتیاز و اگر زیر 39سال 25 امتیاز. با این حساب  اگر 30امتیاز  سن رو گرفته باشید  در بدترین حالت  تنها 5امتیاز کسری دارید که میتونید با گرفتن اسپانسر ایالتی برای ویزای190 اقدام کنید یا کسری امتیاز رو با شرکت در ازمون ناتی (مترجمی )جبران کنید  و برای ویزای 189اقدام کنید. موفق باشید

با تشکر از شما دوست عزیز روحیه تازه ای گرفتم بعد از 8 سال .امتیازم جمعا 60 شد چون سن من 26 هست .فقط فکر کنم ویزای 189 و 190 هر دو کاری هستن. اگر بخوام تحصیلی هم برم میتونم بعد از رسیدن اونجا دانشگاه برم؟یا باید مدتی بگذره؟
پاسخ
تشکر کنندگان: asher
با سلام . سعید جان ویزای ساب کلاس 189 ویزای اقامت دایم هستش نه ویزای کاری. یعنی شما با داشتن این ویزا میتوانید در هر نقطه از استرالیا تحصیل و یا کارکنید از خدمات درمانی یارانه ای دولت استفاده کنید خلاصه کلیه حقوق شهروندی بجز حق رای و پاسپورت استرالیایی را دارید و زمانی هم که واجد شرایط شدین میتونید برای سیتیزن شیپ اپلای کنید . تفاوت ویزای ساب کلاس 190 با 189 اینه که ویزای 190 ویزای اقامت مشروط هست بدین صورت که در ایالتی که اسپانسر شما شده باید دو سال کار و زندگی کنید ولی هیچ تفاوتی دیگه ای از لحاظ مزایا با 189 نداره.
اما اگر برای ویزای تحصیلی اقدام کنید که صرفا به عنوان یک دانشجو حق تحصیل وکار پاره وقت دانشجویی ( فکر کنم 20ساعت در هفته دقیقا یادم نیست ) رو دارید تازه حجم درسها انقدر زیاده که عملا روی کار دانشجویی نمیشه حساب کرد. و بعد اتمام تحصیلات اگر تونستید در استرالیا کار پیدا کنید تازه باید برای تبدیل ویزاتون کلی وقت بزارید که من در این مورد شرمنده اطلاعات دقیقی ندارم .فقط اگر لطف کنید بگید که چطور امتیازتون رو محاسبه کردید ممنون میشم .
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-05-10 ساعت 17:13)habibt نوشته:  با سلام
اگر امکان هست کسی به من کمک کنه
من 34 سال سن دارم
مهندس مکانیک با 10 سال سابقه بیمه مرتبط مهندسی در پروژه های اجرایی و کارخانه های سیمان و آهک به عنوان مهندس مکانیک ، کارشناس نصب و مدیر کارگاه بوده و هستم
متاهل هستم و همسرم دارای مدرک کارشناسی ناپیوسته معماری اما بدون سابقه کار می باشد
سطح زبان 6.5 آیلتس دارم و در حال خواندن برای آیلتس 7 هستم
دارای مدرک کارشناسی مهندسی مکانیک گرایش حرارت سیالات از دانشگاه آزاد اسلامی ساری با معدل 15.33 می باشم

از کسانی که تجربه و سوابقی دارند خواهش می کنم راهنمایی کنند آیا می توانم برای استرالیا و نیوزلند اقدام نمایم ؟؟؟؟
آیا باید از طریق وکیل اقدام کنم ؟؟؟
هزینه وکیل چقدر است و وکیل رجیستر شده وجود دارد که معتبر باشد ؟؟؟؟
با سلام .
مهندسی مکانیک با کد رشته 233512 در لیست مشاغل استرالیا وجودداره پس میتونین برای استرالیا اقدام کنین . شرایط سنی و کاری و تحصیلیتون هم خوبه . . هزینه اداره مهاجرت هم در حدود 7500 دلار استرالیا در نظر بگیرین . البته بشرطی که همسر شما بتونه آیلتس اورال 4.5 رو بگیره و گرنه 5000 دلار هم بابت زبان همسرتون ازتون میگیرن .
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان