کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
برای من در آمریکا چه شغلی هست؟
با دوست خوبمون mavarfan موافقم.
چطور وقتی میخواهیم یک ماشین بخریم به هزار و یک نفر نشان میدیم؟ تعمیرکار، صافکار، و ..... تا از انتخابمون مطمئن بشویم؟
مگر مسئله مهمتری از راحتی و آسایش انسان هم هست؟ دوستان عزیز مهاجرت یک پروسه دگرگون کننده هست و ما باید برنامه زندگیتان رو از پایه برنامه ریزی کنیم.
آخه چطور توی این دنیای تکنولوژی و IT امکان داره بدون پشتوانه مالی، دانش کافی و آگاهی دست به چنین ریسکی زد؟ مگر اینکه با پشتوانه بسیار بسیار کافی دست به چنین کاری زد که اون بحثش جداست.

شاید دارم پا رو فراتر میزارم و بیشتر از حقم حرف میزنم اما آدم دلش میسوزه وقتی یک فرد بدون داشتن هیچ دانشی، سرمایه، پشتیبان و ... میره توی غربت و انتظار داره همه چیز واسش درست بشه؟؟؟

چند مطلب مهم رو عرض میکنم:

*دوستان در حال حاضر و با توجه این بحران اقتصادی شرکت ها و ادارات افرادی رو میخوان که کار بلد باشند و بتونن با کمترین هزینه براشون بیشترین سود رو به ارمغان بیارن.

*عزیزان مدارک تحصیلی ما با توجه به این مورد که سیستم آموزشی ما خیلی خیلی به سیستم آموزشی آمریکا نزدیکه اما هیچ کارفرمایی حاضر نیست ریسک کنه و یه فرد با مدرک تحصیلی خارجی رو استخدام کنه و با آزمون و خطا بفهمه به دردش میخوره یا نه !

*بهتره علاوه بر مدارک تحصیلی انواع آموزش ها رو ببینیم مثلا آفیس، نرم افزار های تخخصی رشته مون، نرم افزار های عمومی و مکاتبات، نرم افزارهای پر کاربرد و ....

*روابط عمومی توی پیدا کردن شغل فوق العاده مهمه مثلا با همسایه ها و افراد زود دوست بشیم و یا به دوستان و آشنایان بسپاریم.

* و مهمترین موضوع زبان هست اونو دست کم نگیرید چون وقتی متوجه حرف زدن شما نشن کاری از دستشون براتون بر نمیاد
و خیلی موارد دیگه.
راستی آقای بادامکی لطف کردن دو تا آگهی شغل توی پیج دالاس گذاشتند کسانیکه به دردشون میخوره یه سر بزنن.
باتشکر ویژه از آقای بادامکی
به آرزوم میرسم، شک ندارم Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: hoda2012 ، golesang ، soheilbadami ، MAHDI2012 ، M_star1316 ، emrah66 ، mavarfan ، مانترا ، 327
از دوستان اگر کسی دامپزشک هست لطفا راهنمایی کند چون من هم دکتر دامپزشک هستم. با تشکر سیاوش
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام خدمت دوستان،
از بچه های با تجربه سوال دارم:
من پیش دانشگاهی درسم رو ول کردم خالا تعریف نکنم چرا، حالا نگم حوصلم سر میرفت! (یاد استیو نیفتید Smile
درسم تو ریاضیات پیشرفته عالی بود، با بچه های برق همسایه هامون لاپلاس کار میکردم واسه امتحاناشون! خودم سوم دبیرستان بودم! خلاصه الانم ۵ ساله مدام پشت کامپیوترم و یه عالمه برنامه نوشتم و شغلمم کد نویسی و سایت سازیه. آرزومم راه یافتن به گوگل یا اپل تو فلوریداست! اصلا واسه این دارم میرم. Big Grin
(تعریف از خود بسه Cool )
خلاصه میخوام بدونم واسه من اونجا کاری هست؟ میتونم راحت کار پیدا کنم؟ ینی مدرک هیچی ندارم، دیپلمم دارم ولی نرفتم بگیرم، (چون ارزشی نداره!)
و چطوری میتونم وارد دانشگاه بشم و چه چیزایی میخواد، مراحلش چیه، پروسه چیه و اینکه معیار چیه؟ مدرک میخواد؟
من فقط گوگل رو میدونم که مدرک نمیخواد اگر خودتو ثابت کنی.
یه توضیحی در مورد افرادی مثل من برای کار و تحصیل بدید ممنون میشم. (ترجیحا فلوریدا)
پاسخ
تشکر کنندگان:
فوق دیپلم زبان و ادبیات فارسی و اموزش زبان انگلیسی دارم .چه کارهایی میتونم انجام بدم؟
پاسخ
تشکر کنندگان: golesang
(2012-04-22 ساعت 13:16)zaherbin نوشته:  دوست عزیز اگر از نعمت پول داری برخورداری شما به مجتمع فنی تهران برو و به دپارتمان tafe
طی سه سال با اساتید استرالیایی کاردانی میگیرد(امکان داره در استرالیا برگزار بشه) بعد اگر لاتاری قبول شدید بنده بشخصه در خدمتت هستم
در کل بهت میگم تا درس نخونی بقیه گزینه هات Null.

ممنون که جواب دادید. فقط قسمتی از متنتون پاک شد. به هر صورت چیزی که گفتید چقدر خرج داره؟ و آدرسش کجاست تو تهران؟
و درمورد گزینه ای هم که گفتید، من شرایطش رو دارم و انگیزه اش رو هم به حد کافی دارم. (گفتنش فکر کنم خلاف قانون باشه)، در هرصورت در این مورد هم خوشحال میشم توضیح بدید، (اگر نشد لطف کنید پیام خصوصی یا ایمیل بدید)
ممنون Smile
پاسخ
(2012-04-22 ساعت 12:17)nimanj نوشته:  با سلام خدمت دوستان،
از بچه های با تجربه سوال دارم:
من پیش دانشگاهی درسم رو ول کردم خالا تعریف نکنم چرا، حالا نگم حوصلم سر میرفت! (یاد استیو نیفتید Smile
درسم تو ریاضیات پیشرفته عالی بود، با بچه های برق همسایه هامون لاپلاس کار میکردم واسه امتحاناشون! خودم سوم دبیرستان بودم! خلاصه الانم ۵ ساله مدام پشت کامپیوترم و یه عالمه برنامه نوشتم و شغلمم کد نویسی و سایت سازیه. آرزومم راه یافتن به گوگل یا اپل تو فلوریداست! اصلا واسه این دارم میرم. Big Grin
(تعریف از خود بسه Cool )
خلاصه میخوام بدونم واسه من اونجا کاری هست؟ میتونم راحت کار پیدا کنم؟ ینی مدرک هیچی ندارم، دیپلمم دارم ولی نرفتم بگیرم، (چون ارزشی نداره!)
و چطوری میتونم وارد دانشگاه بشم و چه چیزایی میخواد، مراحلش چیه، پروسه چیه و اینکه معیار چیه؟ مدرک میخواد؟
من فقط گوگل رو میدونم که مدرک نمیخواد اگر خودتو ثابت کنی.
یه توضیحی در مورد افرادی مثل من برای کار و تحصیل بدید ممنون میشم. (ترجیحا فلوریدا)
دوست عزیز در درجه اول پیش دانشگاهیتو حتما بگیر چون تا اونجا که من اطلاع دارم مدرک معادل 12 سال تحصیل تمام از واجبات مهاجرت به هر جای دنیا هست . در درجه دوم بنظر من برو مدرک MCPD مایکروسافت رو بگیر که برای برنامه نویس ها هست و در تمام دنیا شناخته شده و معتبره البته امتحاناتش خارج از ایران برگزار میشه و در درجه سوم زبان بخون اگه زبان بلد نیستی این کار رو در درجه اول قرار بده .
بنظر من شما اگه از طریق دانشجویی اقدام کنید بهتره البته اگه حدود 80هزار دلار دارید و معدل دیپلم شما هم بالای 17 هست میتونم دانشگاهی در ترکیه رو بشما معرفی کنم که دو سال آخر تحصیل رو در آمریکا هستید و اکثر فارغ التحصیلاش هم توی شرکت های معروف نرم افزاری استخدام شدند
پاسخ
تشکر کنندگان: golesang ، nimanj ، zaherbin ، ParsTrader ، ali899
سلام دوستان
من لیسانس عمران هستم و 10 سال سابقه کار دارم و تقریبأ 6 سالشو در رده های مدیریتی پروژه های عمرانی کار کردم و زبانم هم بد نیست و 8 ماه در ایران وقت دارم تقویتش کنم. به نظر شما میتونم در آمریکا شغلی پیدا کنم؟ با توجه به اینکه ظاهرأ در آمریکا چند ماه باید امتحان بدم و دوره هایی رو بگذررونم آیا از همون اول میتونم شغل مرتبط پیدا کنم یا باید کار موقتی رو داشته باشم تا کار خودم رو پیدا کنم. آیا کسی میدونه کانزاس برای کسی مثل من مناسبه؟ و بهترین جای آمریکا برای عمرانی ها کدوم شهر یا ایالته ؟
با عرض پوزش میزان درآمد برای مهندس عمران چقدره . اگه مجبور بشم برای شروع کار موقت بگیرم چه کارهایی هست و تقریبأ چه قدر درآمد خواهد داشت.
تشکر.
شماره کیس:2012AS00038XXX
کنسولگری: آنکارا
تاریخ مصاحبه : 11July
تاریخ دریافت کلیرنس:7sepBig Grin
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-05-05 ساعت 08:23)mehrdadalemi نوشته:  با سلام
من مدتی است که به کالیفرنیا آمده ام ، زبانم خیلی خوب نیست ولی بد هم نیست ، رشته ام کامپیوتر بوده و در ایران 4 سال سابقه پشتیبانی نرم افزار دارم . حال مدتی است که ASP.net را شروع کردم ولی نمی دانم بعد از اینکه آنرا تمام بکنم چگونه کار بگیرم و چطور وارد بازار کاری شوم که هیچ معرفی یا دوستی ندارم. اگر کسی تجربه اینچنین دارد یا مطلبی به ذهنش می رسد که می تواند مرا راهنمایی کند یا برایم مفید باشد با کمال میل می شنوم. با تشکر

طراحی سایت اگه بلدی رو ماشینت ازین استیکر ها بزن که طراحی سایت میکنی و ارزون هم کار کن چند تا بلکه کم کم برات مشتری پیدا شد. سایت VistaPrint رایگان میتونی یکی ازین بنرهای آهنربایی طراحی کنی و فقط با پرداخت هزینه پستش برات میفرستن.
پاسخ
تشکر کنندگان: faranak.n ، mehrdadalemi ، mavarfan ، honey62
من در ایران 10 ساله که در دبیرستان فیزیک تدریس میکنم .در حال تقویت زبان هم هستم .ایا در اونجا کار برای من پیدا میشه و لطف کنید درامدش هم چقدره ؟ ممنون میشم.
شنيده ام كه در بلاد كفر آدميان ديندارترند.
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام من عضو جدید هستم
من 28 مارچ 2012 برای مصاحبه به آنکارا رفتم که چون کارمند هستم FBI چک به من خورد و تا دو ماه یعنی (28 می) باید از توی سایت چک کنم تا برای گرفتن ویزا برم. تقاضای گرین کارت من از طرف برادرم بوده ولی من واقعاً نگرانم که مهاجرت کنم چون سن من کم نیست و تازه همراه با پسرم (19ساله)دارم میرم کالیفرنیا(LOS ANHELES,ORANGE COUNTY) چون متاسفانه برادرم اونجاست. من 39 سالمه، لیسانش کتابداری دارم، و ده سال هم سابقه کار مدیریت کتابخانه دارم. زبانم خوبه ولی باید بیشتر کار کنم. حالا مطمئن نیستم بتونم اونجا شغلی پیدا کنم. اگر بتونید کمکم کنید ممنون میشم که آیا اصلااً کسی مثل من باید بره یا نه؟؟؟؟
ممنون، کتایون
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، honey62
(2012-05-05 ساعت 17:42)razeghi نوشته:  سلام من عضو جدید هستم
من 28 مارچ 2012 برای مصاحبه به آنکارا رفتم که چون کارمند هستم FBI چک به من خورد و تا دو ماه یعنی (28 می) باید از توی سایت چک کنم تا برای گرفتن ویزا برم. تقاضای گرین کارت من از طرف برادرم بوده ولی من واقعاً نگرانم که مهاجرت کنم چون سن من کم نیست و تازه همراه با پسرم (19ساله)دارم میرم کالیفرنیا(LOS ANHELES,ORANGE COUNTY) چون متاسفانه برادرم اونجاست. من 39 سالمه، لیسانش کتابداری دارم، و ده سال هم سابقه کار مدیریت کتابخانه دارم. زبانم خوبه ولی باید بیشتر کار کنم. حالا مطمئن نیستم بتونم اونجا شغلی پیدا کنم. اگر بتونید کمکم کنید ممنون میشم که آیا اصلااً کسی مثل من باید بره یا نه؟؟؟؟
ممنون، کتایون

زبانتونو عالی کنین و سریع یک کتابخانه پیدا کنین برای کار مفتی داوطلبانه تا با سیستم آشنا بشین و بلکه موقعی که استخدام دارن با توجه به سابقه کار شما در ایران و کار داوطلبانه تون در آمریکا استخدام بشین. حتما حتما حتما به اندازه کافی مدارک ترجمه شده و تایید شده از سوابق کاریتون در ایران با خودتون بیارین. حتی عکس از محل کارتون هم ممکنه در استخدامتون کمک کنه و ببینن که جای باکلاسی بودین.
پاسخ
تشکر کنندگان: mavarfan ، frozen mind ، honey62
(2012-05-06 ساعت 09:01)melina0005 نوشته:  سلام به دوستان خوب من لیسانس گرافیک دارم و تجربه کاری هم دارم اما نمی دونم سیستم اونجا چطوری هیت قطعا خیلی فوی تره از ایرانه زبانم در حد متوسطه باید کار کنم می خواستم راهنمایی بگیرم از دوستان که میتونم اونجا کار پیدا کنم و چقدر حقوق می دن یا اینکه از دوستان هنرمندی که اونجا کار میکنن راهنمایی کنن که کدوم برنامه ها اونجا تو بورسه و اینکه می تونم اونجا ارشد بخونم ؟؟

شما تخمینی چقدر تا اومدن به اینجا وقت دارین؟ یعنی حدودا چند ماه دیگه آمریکا هستین؟
پاسخ
(2012-05-05 ساعت 20:49)masih sh نوشته:  من چندین بار جستجو کردم ولی چیزی در مورد کار در ار ت.ش پیدا نکردم .بی زحمت لینکشو بزارید.
مرسی

تمامی پستهای قدیمی و جدید مربوط به ار ت.ش حذف شده اند. لطفا بحث استخد ام در ار ت.ش کشور متخا صم را ادامه ندهید.
متشکرم
[en] PD: Jan. 6, 2001
Visa: July 2012
F4
[/en]
پاسخ
ممنون از راهنمایی شما دوستان عزیز

یک سوال دیگه هم دارم و اینکه آیا امکان ادامه تحصیل من در اونجا هست و اگر هست چقدر هزینه داره؟ من رتبه دوم دانشگاه بودم آیا این میتونه تاثیر داشته باشه یا خیر؟

باز هم ممنون
پاسخ
(2012-05-06 ساعت 16:24)razeghi نوشته:  ممنون از راهنمایی شما دوستان عزیز

یک سوال دیگه هم دارم و اینکه آیا امکان ادامه تحصیل من در اونجا هست و اگر هست چقدر هزینه داره؟ من رتبه دوم دانشگاه بودم آیا این میتونه تاثیر داشته باشه یا خیر؟
t

لطفا به سایت و فاروم زیر مراجعه کنید . برای تحصیلات خیلی میشه راهنمایی و کمک گرفت
http://www.applyabroad.org/forum/
[font=Times New Roman]صبورانه در انتظار زمان بمان ! هر چیز در زمان خودش رخ میدهد .
باغبان حتی اگر باغش را غرق اب هم کند درختان خارج از فصل خود میوه نمی دهند[/font]
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان