کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
گرفتن اقامت ترکیه
سلام.من و همسرم دندانپزشکبم. مدرکم در ترکیه قابل قبوله؟ چه مراحلی باید طی کنیم؟
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
سلام خدمت دوستان
من مهندسی حفاری و استخراج نفت خوندم و نامزدم مهندسی معماری می خوام اقدام کنم برای مهاجرت
می خوام بدونم مهاجرت به ترکیه با توجه به بازار کار و تخصص برای ما امکان پذیر هست یا خیر اگه هست از کجا بهتره اقدام کنیم؟؟؟
پاسخ
سلامت به دوستان عزیز .من 24 سالمه و سرمایه حدود 200 تا 240 میلیون تومانی دارم خواستم ببینم با این پول میتونم اونجا کاری انجام بدم؟یا باید حتما با خرید خونه اونجا اقامت بگیرم؟ به نظر شما بهترین راه چیه ؟میشه راهنمایی کنید؟
پاسخ
با سلام خدمت تمامی اعضای محترم فروم
من با ویزای توریستی همون سه ماهه وارد ترکیه شدم و الان 80 روز هست که استانبول و با یه خانواده ترک هستم و زندگی میکنم و نیاز دارم که اقامتم رو حداقل چند ماه دیگر تمدید کنم. ممنون میشوم با توجه به اینکه زمانی ندارم راهنمایی بفرمایید . شریعترین راه و کم هزینه ترین راه چی هست و آیا خودم میتونم اقدام کنم و یا باید به شرکتی جایی مراجعه کنم؟
من زبان ترکی بلد نیستم فقط انگلیسی آیا به اداره پلیس مراجعه کنم با این دوست ترک و راهنمایی بگیرم؟
مرسی از راهنماییتون
پاسخ
سلام با گرین کارت امریکا می شه اقامت ترکیه رو گرفت؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
من توضیحات زیدی را تو سایتم دادم اما نمی دونم اینجا میشه عنوان کرد یا خلاف قوانین سایت هست?
پاسخ
تشکر کنندگان: microbit
(2015-10-18 ساعت 04:55)Facetoface1 نوشته:  من توضیحات زیادی را تو سایتم دادم اما نمی دونم اینجا میشه عنوان کرد یا خلاف قوانین سایت هست?

سلام
برادر آردس سایتت رو برام پیام خصوصی کن لطفا. ممنون

Lottery 2012 Not been selected
Lottery 2013 Not been selected
Lottery 2014 Not been selected
Lottery 2015 Not been selected
Lottery 2016 Not been selected
Lottery 2017 Not been selected
Lottery 2018 Not been selected
پاسخ
تشکر کنندگان:
خیلی از توضیحات دوستان رو که مربوط به 4-5 سال پیش بود تا به الان خوندم ولی هنوز به نتیجه درستی نرسیدم.
هرکسی یه جور اطلاعات میده.
خب سوالاتی که پیش رو هست ایناست:
در خصوص اعتبار بانکی، آیا باید مبلغ رو در حساب بانکی ایران بریزم و پرینت و ترجمه کنم یا باید این حساب رو در ترکیه باز کنم؟
مبلغ مورد نظر برای حساب بانکی هر نفر 6000 دلار هست یا لیر؟ جای دیگه ای هم خوندم که 12000 دلار هست؟ کدومشه؟
بنده میخوام اقامت یکساله بر اجاره منزل بگیرم.؟ آیا مادامی که قرارداد رو تمدید کنم امکان اقامت وجود داره یا نه و اگر داره تا چند سال؟
طی این مدت آیا اول باید کار پیدا کنم بعد اجازه کار بگیرم یا اول باید اجازه کار بگیرم بعد!!؟
برای کسی که بخواد مثلا خدمات سیار مثل لوله کشی یا هرچیزی که نیازی به جا و مکان نباشه اجازه کار یا حرکت خاصی نیازه ؟
فرض بر اینکه من افامت بر اجاره رو گرفتم و بعد اگه بخوام مثلا بعد از شش ماه تومر شرکت کنم، وضعیت اقامت چی میشه؟ دوباره یکسال اضافه میشه یا خیر؟
آیا برای باز کردن مغازه ارسال کالا به ایران، باید مراحل خاصی طی بشه.؟
و درآخر بین آنکارا و ازمیر کدوم شهر بهتره؟ به لحاظ پیدا کردن کار، مردمش، آب و هواش و....

ممنونم میشم یک به یک توضیحات دقیق و اطلاعات جدید و مستند ارائه بشه.
Lottery 2012 Not been selected
Lottery 2013 Not been selected
Lottery 2014 Not been selected
Lottery 2015 Not been selected
Lottery 2016 Not been selected
Lottery 2017 Not been selected
Lottery 2018 Not been selected
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-10-18 ساعت 13:37)microbit نوشته:  خیلی از توضیحات دوستان رو که مربوط به ۴-۵ سال پیش بود تا به الان خوندم ولی هنوز به نتیجه درستی نرسیدم.
هرکسی یه جور اطلاعات میده.
خب سوالاتی که پیش رو هست ایناست:
در خصوص اعتبار بانکی، آیا باید مبلغ رو در حساب بانکی ایران بریزم و پرینت و ترجمه کنم یا باید این حساب رو در ترکیه باز کنم؟
مبلغ مورد نظر برای حساب بانکی هر نفر 6000 دلار هست یا لیر؟ جای دیگه ای هم خوندم که 12000 دلار هست؟ کدومشه؟
بنده میخوام اقامت یکساله بر اجاره منزل بگیرم.؟ آیا مادامی که قرارداد رو تمدید کنم امکان اقامت وجود داره یا نه و اگر داره تا چند سال؟
طی این مدت آیا اول باید کار پیدا کنم بعد اجازه کار بگیرم یا اول باید اجازه کار بگیرم بعد!!؟
برای کسی که بخواد مثلا خدمات سیار مثل لوله کشی یا هرچیزی که نیازی به جا و مکان نباشه اجازه کار یا حرکت خاصی نیازه ؟
فرض بر اینکه من افامت بر اجاره رو گرفتم و بعد اگه بخوام مثلا بعد از شش ماه تومر شرکت کنم، وضعیت اقامت چی میشه؟ دوباره یکسال اضافه میشه یا خیر؟
آیا برای باز کردن مغازه ارسال کالا به ایران، باید مراحل خاصی طی بشه.؟
و درآخر بین آنکارا و ازمیر کدوم شهر بهتره؟ به لحاظ پیدا کردن کار، مردمش، آب و هواش و....

ممنونم میشم یک به یک توضیحات دقیق و اطلاعات جدید و مستند ارائه بشه.
در ترکیه باید حساب باز کنید بعضی بانک ها مثل zeraat bank بدون داشتن اقامت هم حساب باز میکنند. بگید حساب دلاری برای اقامت میخوام. Ikaamet Izni hesap Açmak ıstiyorum
۶۰۰۰ دلار در حساب شخصی هر نفر
من که خودم همون ۶۰۰۰ دلار رو از این حساب به اون حساب ریختم با همون دو تا حساب ۶۰۰۰ دلاری باز کردم و پرینتشو با مهرو امضا گرفتم.
قبلن میشد از صرافی یا دوویز یه برگه بگیری که ۶۰۰۰ دلار چینج کردی اما امسال یه کم گیر میدادن. در ضمن امسال کارت اقامت با عکس اومده پارسال بدون عکس بود. کار خصوصی حتمن باید با سرمایه گزاری و اجازه کار انجام میشه اگر غیر قانونی کار کنید و بفهمن دیپورت میشید و جریمه باید بدید.
برای مغازه حتمن باید اجازه کار داشته باشید مامورای مالیت مدام به مغازه ها سرکشی دارند. باید برای ویزای کار و در خواست سرمایه گذاری اقدام کنید میتونید از همین دوستمون که پیغام گذاشته مشاوره بگیرید. من خودم سال اول از وکیل استفاده کردم بعد خودم یادگرفتم شاید بهتر باشه شما هم با وکیل مشاوره کنید. شماره وکیل هم اگه خواستید شماره وکیل خودمو میتونم بدم. پول میگیرن دیگه!
پاسخ
تشکر کنندگان: microbit ، Danoosh
سلام دوستان با گرين كارت امريكا ايا مي شه اقامت تركيه را گرفت؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام خدمت حضار محترم/
سوال من در مورد اخذ تابعیت ترکیه میباشد. قابل ذکر است که پدر مرحومم یک ترک بوده است.
در مرحله اول چنانچه بتوانم توسط وکیلی از ایران اقدام کنم (از طریق کنسولگری)و چنانچه میسر نبود از یکی از شهرهای ترکیه(از طریق وکیل معتبر یا سازمانها و سازمانهای ذیربط).
از کمک شما کمال تشکر را دارم.
دمیرکل
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام من یک سوال داشتم
در مورد یو ان و اقدام برای پناهندگی کسی می تونه یک وکیل معتبر معرفی کنه برای کیس و راهنمایی کنید پروسه موندن توی ترکیه برای جواب گرفتن از یو ان چقدر هستش؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
من و همسرم 1 سال پیش بعد از کلی پرس و جو واسه قبرس اقدام کردیم. خیلی راحت تر از جاهای دیگه بود. پیشنهاد میکنم حتما در مورد قبرس شمالی هم تحقیق گنید قبل اینکه واسه ترکیه اقدام کنید
پاسخ
تشکر کنندگان:
نرید دنبال یو ان ...یو ان دیگه تموم شد ...حماقت نکنید ..من رفتم برگشتم ...نکنید....پول ندید به کیس نویس ...یو ان دیگه دست ایرانی ها رو رو کرده
فهمیده داستان چیه

وقتی که غورباقه ها هفتیرکشن بهم حق انقدر زود پیر بشم......امان از روزی که دو زاریم پیش خودش فک کنه تراوله  Wink            ///////      سایه ها همیشه دروغ میگن!     //////
پاسخ
تشکر کنندگان: gbtm
سلام خدمت همه. دوستان عزیز اکثریت توضیحات خیلی قدیمی هستند. خواهش میکنم یک بزرگوار با تجربه ما را راهنمایی بکند.
راه های گرفتن اقامت ترکیه چیست؟
من و همسرم تصمیم داریم بریم ترکیه، لطفا بدون در نظر گرفتن شرایط مالی یا تحصیلی یا کاریمون یکی توضیح کامل بده شرایط و راه حل های گرفتن اقامت در ترکیه چیست. تمام راه ها رو بگید ممنون میشم. در ضمن ترک بودن امتیاز خاصی دارد؟ یا ترکی بلد بودن؟
پاسخ
تشکر کنندگان: yami

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان