کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مهاجرت به گرجستان
من به اکثر بانک ها ایمیل زدم بانک المانی پروکریدیت جواب بهم داده که برای ایرانی ها حساب باز میکنه
فقط گفته که محدودیت برای انتقال و فرستادن پول به ایران برای مشتریان ایرانی داریم که این رو همه می دونن
مدارک هم گفته فقط پاسپورت
اگر دوستان بانک دیگه ای رو هم پیدا کردند بگند چون شنیدم این بانک کارتهاش از المان صادر میشه و
14 روز بعد باید بری بگیری
پاسخ
تشکر کنندگان: 1404 ، saeedfweb
(2012-03-10 ساعت 16:27)alibati نوشته:  
(2012-03-10 ساعت 10:00)shahram_s نوشته:  بانک های TBC و KSB رو مطمئن هستم چون خودم توی این دو بانک حساب باز کردم. یک هزینه ای برای افتتاح حساب می گیرن و یک هزینه ای هم برای صادر کردن ویزا کارت اگه مایل باشین. ویزا کارت هم قیمتش بستگی به نوعش داره که الکترون باشه یا نوع دیگه که الکترون از همه ارزون تره اما بیش از 2500 دلار توی روز باهاش نمیشه از حسابت برداشت کنی.
یک بانک اکراینی هم به اسم privat توی تفلیس شعبه داره که برای ایرانی ها حساب باز میکنه اما به شرطی که ساکن تفلیس (یا گرجستان) باشی و توریست نباشی.

درکل فکر کنم همه بانک های گرجی برای بازکردن حساب برای ایرانی ها مشکلی ندارند، شرایطش هم فقط پاسپورت.

بانک tbc که جدیدا برای ایرانی ها کمتر از 50000 هزار دلار حساب باز نمیکنه
bank of gorgia هم باهاشون تماس گرفتم و گفتن برای ایرانی ها حساب از نمیکنن
من تمام بانکهای گرجستان رو پیدا کردم اما وقتی بانک اصلی شون برای
ایرانی ها حساب باز نمیکنه دیگه بانک های دیگه که سهامداراشون
غیر گرچی هستند دیگه چه توقعی میشه داشت
من می خوام یه حساب با مبلغ 1000 تا 2000 تا باز کنم
و همراه اون دبیت کارت و اینترنت بانک کامل بگیرم
بله بانک TBC دیگه برای حساب های خرد برای طرف ایرانی حساب باز نمیکنه. اومدم خبر رو به روز کنم که دیدم شما هم متوجه شدید.

به بانک KSB مراجعه کنید، همونطور که گفتم حساب من توی بانک KSB هزار دلار بیشتر نیست و کارت ویزا رو هم 2-3 روز کاری تحویل میدن (الکترون)

بانک پروکردیت رو ایکاش تاکید میکردید که ساکن گرجستان نیستید. چون همونطور که گفتم اون بانک اوکراینی برای ایرانی ها حساب باز می کرد اما به شرطی که ویزا و کارت اقامتی داشته باشید نه توریستی
پاسخ
تشکر کنندگان: saeedfweb ، alibati
(2012-03-13 ساعت 10:46)shahram_s نوشته:  
(2012-03-10 ساعت 16:27)alibati نوشته:  
(2012-03-10 ساعت 10:00)shahram_s نوشته:  بانک های TBC و KSB رو مطمئن هستم چون خودم توی این دو بانک حساب باز کردم. یک هزینه ای برای افتتاح حساب می گیرن و یک هزینه ای هم برای صادر کردن ویزا کارت اگه مایل باشین. ویزا کارت هم قیمتش بستگی به نوعش داره که الکترون باشه یا نوع دیگه که الکترون از همه ارزون تره اما بیش از 2500 دلار توی روز باهاش نمیشه از حسابت برداشت کنی.
یک بانک اکراینی هم به اسم privat توی تفلیس شعبه داره که برای ایرانی ها حساب باز میکنه اما به شرطی که ساکن تفلیس (یا گرجستان) باشی و توریست نباشی.

درکل فکر کنم همه بانک های گرجی برای بازکردن حساب برای ایرانی ها مشکلی ندارند، شرایطش هم فقط پاسپورت.

بانک tbc که جدیدا برای ایرانی ها کمتر از 50000 هزار دلار حساب باز نمیکنه
bank of gorgia هم باهاشون تماس گرفتم و گفتن برای ایرانی ها حساب از نمیکنن
من تمام بانکهای گرجستان رو پیدا کردم اما وقتی بانک اصلی شون برای
ایرانی ها حساب باز نمیکنه دیگه بانک های دیگه که سهامداراشون
غیر گرچی هستند دیگه چه توقعی میشه داشت
من می خوام یه حساب با مبلغ 1000 تا 2000 تا باز کنم
و همراه اون دبیت کارت و اینترنت بانک کامل بگیرم
بله بانک TBC دیگه برای حساب های خرد برای طرف ایرانی حساب باز نمیکنه. اومدم خبر رو به روز کنم که دیدم شما هم متوجه شدید.

به بانک KSB مراجعه کنید، همونطور که گفتم حساب من توی بانک KSB هزار دلار بیشتر نیست و کارت ویزا رو هم 2-3 روز کاری تحویل میدن (الکترون)

بانک پروکردیت رو ایکاش تاکید میکردید که ساکن گرجستان نیستید. چون همونطور که گفتم اون بانک اوکراینی برای ایرانی ها حساب باز می کرد اما به شرطی که ویزا و کارت اقامتی داشته باشید نه توریستی

بانک پروکریدیت مشکلی نداره یکی از دوستان هم باهاش حساب داره
چون گفته برای حساب باز کردن فقط پاسپورت می خواد و پر کردن مدارک
نمیشه به جای ویزا الکترون بیزینس یا گلد بگیریم ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
بله میشه به من هم پیشنهاد کردند، اما من الکترون انتخاب کردم چون هزینه کمتری داشت
پاسخ
تشکر کنندگان: alibati
سلام به همه دوستانی که قصد سفر و سرمایه گذاری و اقامت در گرجستان را دارند.

من بعد از چندین سفر به این کشور و بررسی یکسری از کارها و برخورد با تعدادی از هموطنان در این کشور به نتایجی رسیدم که خواستم با شما در میان گزارم.

اول از هم اینکه متاسفانه تبلیغات دروغین در مورد سرمایه گذاری و اقامت در این کشور از طرف بعضی صورت گرفته و خیلی ها فکر می کنند اینجا چه خبر هست !!

من در اینجا با تعدادی ایرانی برخورد داشتم که بدون اطلاع از نحوه کار و پرداخت مالیات و شرایط ثبت شرکت آمده بودند که اینجا شرکت ثبت کنند و کارت اقامت بگیرند و به قول خودشان بعد از 2-3 سال دیگر که این کشور به اتحادیه اروپا می پیوندد آنها هم اروپایی شوند ولی غافل ازاینکه اینجا از این خبرها نیست. اینجا حتما" باید فعالیت اقتصادی داشت و به دولت مالیات های سنگین پرداخت نمود در اینجا مبلغ مالیات آنقدر بالاست که خود شهروندان گرجی هم از این وضعیت ناراحت هستند.

خیلی ها با دیدی که از ایران و جمعیت و بازار ایران دارند به اینجا می آیند که کار کنند ( صادرات - واردات و ... ) ولی این دید کاملا" اشتباه است چون اینجا انگشت کوچیکه ایران هم نیست چه از نظر جمعیت و بازار کار و نقدینگیه مردم !! اینجا کشوری محدود با بودجه ای محدود و به مراتب کمتر از ایران است. مردم اینجا در یک هاله ای از ابهام زندگی می کنند، دقیقا" نمی توان تشخیص داد این مردم پولدار هستند و یا در فقر خاصی زندگی می کنند ولی انچه مسلم است این است که نقدینگیه زیادی در دست اکثریت مردم نیست.

در این کشور دولت شریک 20 درصد پول شما هست به این معنی که در تمام تبادلات پولی ( از خرید و فروش مایحتاج زندگی گرفته تا ماشین و مستغلات و کار های خدماتی و تولیدی ) دولت 20 درصد پولی که شما دریافت می کنید را از شما بدون چون و چرا می خواهد !!

خیلی از ایرانی ها به واسطه تبلیغات غلط به این کشور می آیند و با پول نسبتا" اندک می خواهند شروع بکار کنند ولی متاسفانه باید بگویم که اینجا با پول کم نمی توان کاری کرد که خرج زندگی معمولی را داد و آنچرا هم که آورده اید بصورت خرد خرد از دست می دهید !!

اخیرا" هم بعلت تعدد شرکت های ثبت شده و فعال نشده توسط ایرانی ها دولت این کشور قوانین و شرایط خاصی را قرار داده است از جمله اینکه برای دریافت کارت اقامت حتما باید آدرس محل شرکت که فعال شده باشد را به اداره ثبت شرکت ها معرفی نمایید و دیگر آدرس های صوری را نمی پذیرند و یا اینکه بانک تی بی سی برای موجودی های کمتر از 50000 دلار حساب باز نمیکند !!

خلاصه اینکه هر کسی که می خواهد در اینجا ثبت شرکت کند باید کاسب باشد و هوای دولت را داشته باشد و مالیات را حتما پرداخت کند و در غیر این صورت هرگونه هزینه ای در زمینه ثبت شرکت پرداخت کنید پولتان را دور ریختین !!
پاسخ
تشکر کنندگان: alibati ، mahdicivil ، jordanir ، mavarfan ، andrewlachina ، man-ari-ram ، hesam1 ، LordKia
من قصد ثبت شرکت در گرجستان رو ندارم
فقط قصد افتتاح حساب بانکی رو دارم
ایا به درامدی که وارد حساب من میشه مالیات بهش تعلق میگیره ؟
اینطور که به من گفتند بهترین زمان برای رفتن اواخر اردیبهشت و خرداد هست چون در ایام عید هم سرد و هم شلوغ و گرون هست
پاسخ
تشکر کنندگان: saeedfweb
نه به درامدی که وارد حساب شما میشه مالیات تعلق نمیگیره. اما ماهانه مبلغ اندکی بابت ویزا کارت از حساب شما کسر میشه و همینطور اگه از دستگاه خود پرداز بانک دیگه ای پول برداشت کنید و ... که این تعرفه ها رو میتونید از سایت بانک ارائه کننده بفهمید یا اینکه بپرسید از خود بانک.
پاسخ
(2012-01-22 ساعت 01:04)andrewlachina نوشته:  
(2012-01-20 ساعت 18:00)mani_bm63 نوشته:  با سلام به همه دوستان

سوالاتی داشتم در رابطه با ثبت شرکت در گرجستان !!

1- آیا در زمان ثبت شرکت باید نوع فعالیت شرکت در اساسنامه شرکت ثبت شود و فقط شرکت در همان زمینه اعلام شده باید فعالیت داشته باشد ؟

2- زمان ثبت شرکت تا شروع فعالیت شرکت چند روز می توان تاخیر انداخت ( مثلا" اگر امروز شرکت ثبت کنم آیا می توانم سال آینده شروع به کار کنم ؟ )

3- آیا ملک مسکونی ( همان منزلی که جهت سکونت اجاره کرده ایم ) را می توان بعنوان محل شرکت معرفی کرد ؟

4- در یکی از پست های قبلی نوشته بودین که اگر شرکت ثبت شود و فعالیت نکند جریمه می شود !! لطفا" بیشتر توضیح دهید جریمه به چه علت و به چه میزان است !!؟

5- آیا در گرجستان هم مانند ایران اجناس چینی بازار را اشباع کرده اند و یا از واردات کالا از چین جلوگیری می شود و دولت شرایط خاصی را قرار داده است ؟

6- در پست های قبلی فرموده بودین که هرگونه فعالیت کشاورزی و خرید زمین زراعی برای اتباع خارجی ممنوع است !! آیا شما از این موضوع کاملا مطمعن هستید ؟ چون یکی از دوستان می گفت چون گرجستان می خواهد میزان تولیدات کشاورزی خود را بالا ببرد و واردات مواد غذایی را از سایر کشور ها کاهش دهد قوانین جدیدی در این مورد اتخاذ کرده و شرایط مناسبی را برای سرمایه گذاری های خارجی قرار داده است !!

7- آقا andrewlachina عزیز لطفا" شماره دوستتان که کارهای ثبت شرکت را انجام می دهند را برای من ارسال نمایید. ایشان گرجی هستند یا ایرانی ؟!

1:بله باید ثبت شود ولی میتوانید اساسنامه را طوری تنظیم کنید که انعطاف پذیر باشد .
2: میشود به تاخیر انداخت ولی نیاز به تنطیم دفاتر مالیاتی و اطلاع دادن به اداره دارایی است . کار من و شما نیست حسابدار مالیاتی این کار را باید انجام دهد .
3: بعید میدانم ایراد بگیرند چون ایجاد کسب و کار در خانه در گرجستان بسیار معمول است اما باز هم میپرسم .
4: الزاما خیر ولی رویه دوستان ایرانی متاسفانه این شده که صرافا برای اامت گرفتن یک شرکت صوری ثبت میکنند و بعدش هم هیچ فعالیتی نمیکنند دولت گرجستان با این گونه موارد برخورد میکند ولی اگر برای تاخیر در فعالیت دلیل منطقی وجود داشته باشد مشکلی ندارید . که البته این هم برای مدت زمان محدود پذیرفتنیست .
5: جنس چینی هست ولی نه به افتضاحی ایران . کلا مردم گرجستان علاقه ای به خرید کالاهای ساخت چین ( وکلا اسیا ) ندارند کالاهای اروپایی به خصوص المانی را بیشتر میخرند .
6: بله دولت سرمایه گذاری را تشویق مکند اما زمین کشاورزی به اتباع خارجی قابل فروش نیست و برای کار در این رشته شریک گرجی لازم است اصولا هیچ کشوری زمین کشاورزی را به خارجی نمیفروشد ایران هم همین طور است یک کشور 70 سال پیش این کار را کرد و نتیجه اش اوارگی مردمش شد .
شماره را برایتان پیام خصوصی کردم . ایشان گرجی هستند ولی زبان فارسی میداند .

سلام
ميشه بشماره دوستتون رو براي منم بفرستين
من بالاخره تصميم به ثبت شرکت و راه اندازي کاري در گرجستان گرفتم. مي خوام ارديبهشت آينده برم تفليس.
بهروز
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام. من تقریبا تمام مطالب رو خوندم. مدتهاست میخوام از ایران برم با خانوادم. اما برای کانادا و انگلیس شرایطم مناسب نیست. من 34 سالمه. همسرم 35 سال ایشون استاد دانشگاه هستن و هنر خوندن منهم مترجم زبان انگلیسی هستم. یک دختر 4 ساله هم داریم. میخواستم روی کشورهایی کار کنم که به ایران نزدیکتر هستن. امارات و کشورهای عربی رو اصلا دوست ندارم. چون جای پیشرفتی نمونده درش. برای ارمنستان هم خیلی تحقیق کردم متوجه شدم اوضاع کار مناسب نیست برای خودشون هم کار کم هستش. میخواستم بدونم برای گرجستان میتونم اقدام کنم.؟ از کجا باید شروع کنم. چه کاری میتونم اونجا انجام بدم؟ هزینه ای که برای اقامت باید بپردازم چقدر هستش. برای آینده دخترم اونجا مناسب هست؟ هزینه خونه رو خوندم ماهی 400 دلار میشه. الان راحت میشه اقامت گرفت ؟ همون شهری که فرمودید بهترین شهر گرجستانه؟ بی صبرانه منتظر پاسختان هستم. ممنون و سپاس فراوان.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-04-02 ساعت 18:10)s_ostad2000 نوشته:  سلام. من تقریبا تمام مطالب رو خوندم. مدتهاست میخوام از ایران برم با خانوادم. اما برای کانادا و انگلیس شرایطم مناسب نیست. من 34 سالمه. همسرم 35 سال ایشون استاد دانشگاه هستن و هنر خوندن منهم مترجم زبان انگلیسی هستم. یک دختر 4 ساله هم داریم. میخواستم روی کشورهایی کار کنم که به ایران نزدیکتر هستن. امارات و کشورهای عربی رو اصلا دوست ندارم. چون جای پیشرفتی نمونده درش. برای ارمنستان هم خیلی تحقیق کردم متوجه شدم اوضاع کار مناسب نیست برای خودشون هم کار کم هستش. میخواستم بدونم برای گرجستان میتونم اقدام کنم.؟ از کجا باید شروع کنم. چه کاری میتونم اونجا انجام بدم؟ هزینه ای که برای اقامت باید بپردازم چقدر هستش. برای آینده دخترم اونجا مناسب هست؟ هزینه خونه رو خوندم ماهی 400 دلار میشه. الان راحت میشه اقامت گرفت ؟ همون شهری که فرمودید بهترین شهر گرجستانه؟ بی صبرانه منتظر پاسختان هستم. ممنون و سپاس فراوان.

با اجازه آندرو جان .

اول باید بدونی هدفت از مهاجرت چیه . گرجستان کشوری نیست که بتونی توش ثروتمند بشی اما واسه زندگی عالی هست .
چرا نتونی اقدام کنی خیلی ساده اما پیشنهاد میکنم یک سفر داشته باشید . ویزا که نمیخواد فقط کمی هزینه های هتل اونم نه مثل امارات ( به خاطر گران شدن دلار ) بالاست البته اگه ارز دولتی تهیه کنید خب که خوبه .
برای شروع میتونی از یک وکیل شروع کنی تا تمامی مراحل و هزینه ها رو به شما بگه . اما ایرانی نباشه به نفع شماست .
اینکه چه کاری میتونید انجام بدید بستگی به سرمایه شما داره باید تحقیق کنی .
هزینه ی اقامت قبل کمی پایین بود الان هم سخت تر شده هم بالاتر رفته . الان حرف 3000 تا یا 2500 دلار هست .
مردم گرجستان مردمی بسیار دوست داشتنی و راستگو هستند اینی که دارن میگن اونجا فلا و چنان اولا که همه جا خوب و بد داره بعدم ایرانی هایی که از بچگی با دروغ و دغل بزرگ شدن هر جا میرن فکر میکنن مردم اونجا هم مثل خودشون هستند .
هزینه ی خونه بستگی به جاش . متراژ و ... متفاوته اگه پست های قبلی رو چک کنی من یک سایت گذاشتم که میتونی توش در مورد املاک اجاره ای گرجستان سرچ کنی .
تبلیس یا به فارسی تفلیس مرکز کشور گرجستان هست خب امکانات هم بیشتر از هر جای دیگه و هزینه ها هم بالاتر اما جاهای دیگه مثل باتومی هم خوبه .

از آندرو جان هم خواهش میکنم تایید و رد یا تکمیل کنند . گفته های منو .

پاسخ
تشکر کنندگان: s_ostad2000 ، mavarfan ، andrewlachina ، alibati ، man-ari-ram ، yasi1 ، hesam1 ، mehdiokey
ممنون پستهارو چک میکنم. من فقط یک مکان اروم برای زندگی میخوام و اینکه بتونم دخترم رو با امنیت و ارامش بفرستم بیورن و در اجتماع و بتونم سالهای بعد زا اون کشور به جای دیگه ای مهاجرت کنم. به نظر شما با 60 میلیون میشه اونجا کار و زندگی کرد؟ ممنونم.
این 3000 دلار که عنوان کردید برای ماه هستش یا سال.؟و شامل اجاره منزل و خوراک هم میشه یا خیر؟
پاسخ
بعد از اینکه سفر تفریحی رفتم به این کشور با چه کسی برای اقامت باید صحبت کنم؟ وکیلی رو میتونید معرفی کنید؟ و بین دبی و گرجستان مدام رو و بچه دلیلی پیشنهاد میکنید؟ ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-04-07 ساعت 17:53)s_ostad2000 نوشته:  ممنون پستهارو چک میکنم. من فقط یک مکان اروم برای زندگی میخوام و اینکه بتونم دخترم رو با امنیت و ارامش بفرستم بیورن و در اجتماع و بتونم سالهای بعد زا اون کشور به جای دیگه ای مهاجرت کنم. به نظر شما با 60 میلیون میشه اونجا کار و زندگی کرد؟ ممنونم.
این 3000 دلار که عنوان کردید برای ماه هستش یا سال.؟و شامل اجاره منزل و خوراک هم میشه یا خیر؟

اگه جای اروم میخواهید و به فکر دخترتان هستیددور دبی و کلا کشورهای عربی رو خط بکشید . با 60 تومن با توجه به ارزش فعلی ریال هیچ جا نمیتوانید بروید مگر بتوانید در رشته تخصصی خودتان کار کنید و این پول رو برای استارت استفاده کنید . که اون هم زبان قوی میخواد . من توصیه دوستومونو تایید میکنم اول گرجستان را ببینید بعد . پست ها را هم کامل بخوانید تقریبا در باره همه چیز توضیح کافی هست . اون 3000 دلار هم صرفا دستمزد وکیل هست برای اقامت گرفتن . اگر خواستید هم چند تایی موسسه حقوقی معتبر سراغ دارم .
(2012-04-07 ساعت 15:22)forexme نوشته:  
(2012-04-02 ساعت 18:10)s_ostad2000 نوشته:  سلام. من تقریبا تمام مطالب رو خوندم. مدتهاست میخوام از ایران برم با خانوادم. اما برای کانادا و انگلیس شرایطم مناسب نیست. من 34 سالمه. همسرم 35 سال ایشون استاد دانشگاه هستن و هنر خوندن منهم مترجم زبان انگلیسی هستم. یک دختر 4 ساله هم داریم. میخواستم روی کشورهایی کار کنم که به ایران نزدیکتر هستن. امارات و کشورهای عربی رو اصلا دوست ندارم. چون جای پیشرفتی نمونده درش. برای ارمنستان هم خیلی تحقیق کردم متوجه شدم اوضاع کار مناسب نیست برای خودشون هم کار کم هستش. میخواستم بدونم برای گرجستان میتونم اقدام کنم.؟ از کجا باید شروع کنم. چه کاری میتونم اونجا انجام بدم؟ هزینه ای که برای اقامت باید بپردازم چقدر هستش. برای آینده دخترم اونجا مناسب هست؟ هزینه خونه رو خوندم ماهی 400 دلار میشه. الان راحت میشه اقامت گرفت ؟ همون شهری که فرمودید بهترین شهر گرجستانه؟ بی صبرانه منتظر پاسختان هستم. ممنون و سپاس فراوان.

با اجازه آندرو جان .

اول باید بدونی هدفت از مهاجرت چیه . گرجستان کشوری نیست که بتونی توش ثروتمند بشی اما واسه زندگی عالی هست .
چرا نتونی اقدام کنی خیلی ساده اما پیشنهاد میکنم یک سفر داشته باشید . ویزا که نمیخواد فقط کمی هزینه های هتل اونم نه مثل امارات ( به خاطر گران شدن دلار ) بالاست البته اگه ارز دولتی تهیه کنید خب که خوبه .
برای شروع میتونی از یک وکیل شروع کنی تا تمامی مراحل و هزینه ها رو به شما بگه . اما ایرانی نباشه به نفع شماست .
اینکه چه کاری میتونید انجام بدید بستگی به سرمایه شما داره باید تحقیق کنی .
هزینه ی اقامت قبل کمی پایین بود الان هم سخت تر شده هم بالاتر رفته . الان حرف 3000 تا یا 2500 دلار هست .
مردم گرجستان مردمی بسیار دوست داشتنی و راستگو هستند اینی که دارن میگن اونجا فلا و چنان اولا که همه جا خوب و بد داره بعدم ایرانی هایی که از بچگی با دروغ و دغل بزرگ شدن هر جا میرن فکر میکنن مردم اونجا هم مثل خودشون هستند .
هزینه ی خونه بستگی به جاش . متراژ و ... متفاوته اگه پست های قبلی رو چک کنی من یک سایت گذاشتم که میتونی توش در مورد املاک اجاره ای گرجستان سرچ کنی .
تبلیس یا به فارسی تفلیس مرکز کشور گرجستان هست خب امکانات هم بیشتر از هر جای دیگه و هزینه ها هم بالاتر اما جاهای دیگه مثل باتومی هم خوبه .

از آندرو جان هم خواهش میکنم تایید و رد یا تکمیل کنند . گفته های منو .
خواهش میکنم .
با گفته هاتون موافقم . فقط یه توضیح تکمیلی . بعد از قتل فجیعی که توسط یک ایرانی وسط تفلیس روز روشن رخ داد . اداره مهاجرت خیلی سخت گیر شده و من از یکی از اشنایان که اونجا کار میکنه شنیدم که اصولا تمایل چندانی به دادن اقامت به ایرانی ها دیگه ندارند . در حال حاضر هم گویا ابتدا به ساکن دیگه اقامت بعد ثبت شرکت نمیدن و باید چند ماهی با ویزاهای 45 روزه هی تمدید کنید و بعد این که کارکرد و واقعی بودن شرکت ثابت شد اقامت میدن البته این موضوع صرفا برای ایرانی ها و اتباع چند کشور دیگه هست و برای بقیه کماکان همون مقررات سابق سر جاشه .
پاسخ
تشکر کنندگان: mavarfan ، man-ari-ram ، hesam1
سلام من رشته تحصلیم ریاضی و رشته تحصیلی شوهرم مدیریت دولتی تا ۱۵۰ میلیونم می تونیم سرمایه گذاری کنیم آیا گرجستان میتونیم سرمایه گذری کنیم در چه زمینه
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-04-08 ساعت 11:50)ramineh نوشته:  سلام من رشته تحصلیم ریاضی و رشته تحصیلی شوهرم مدیریت دولتی تا ۱۵۰ میلیونم می تونیم سرمایه گذاری کنیم آیا گرجستان میتونیم سرمایه گذری کنیم در چه زمینه
با سرمایه شما بله میشود کار کرد و در امد نسبتا مناسبی هم داشت بهترین فعالیت هم در حال حاضر توریسم است فکر کنم بتوانید یک رستوران خوب راه بیندازید .
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان