کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مهاجرت به گرجستان
(2013-12-04 ساعت 02:31)morteza111 نوشته:  با سلام و شاد باش
برای ویزای توریستی الان حداکثر چند ماه ویزا می دهند ، قصد دارم با ماشین شخصی بیام ، لب مرز ترکیه با گرجستان ( باتومی ) ویزای توریستی حداکثر چند ماهه می دهند و آیا باید از تهران اقدام کنم از سفارت گرجستان ؟
و در شهر باتومی یا اطراف آن باشگاه بزرگ ورزشی که استخر و باشگاه بدنسازی و کلاس اروبیک و ...مثل gold s gym که در بعضی کشور ها شعبه داره آیا اونجا هم شعبه داره و اگر داره نزدیکش اجاره خانه ماهیانه و خرج ماهیانه حدودا چقدر میشود ؟
با تشکر
ماکزیمم یک ماهه و در موارد خیلی نادر 45 روزه . الان به اکثر مسافرها ویزای 5 یا 10 روزه دارن میدن لب مرز
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان درود بر شما کسی واسه ویزا به ترک گوز یا باطومی نره!! از ویزا خبری نیست خود من چند روز پیش ویزا ندادن دوستان به سفارت تهران یا تبریز مراجعه کنن با تشکر از سایت خوبمون و جناب ارش میرزا
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-12-14 ساعت 19:15)mr.alicriest نوشته:  دوستان درود بر شما کسی واسه ویزا به ترک گوز یا باطومی نره!! از ویزا خبری نیست خود من چند روز پیش ویزا ندادن دوستان به سفارت تهران یا تبریز مراجعه کنن با تشکر از سایت خوبمون و جناب ارش میرزا
تبریز ؟؟؟!! گرجستان تو تبریز کنسولگری نداره !!
پاسخ
تشکر کنندگان:
پارلمان گرجستان پیش نویس قانون جدید اخذ ویزا، اقامت و مهاجرت را در شور اول به تصویب رساند.
بر اساس قانون جدید، دولت گرجستان، طی ۳ ماه می باید لیست کشورهایی که اتباع آنها می توانند بدون ویزا به گرجستان وارد شوند را به تصویب برساند و کلیه شرایط قبلی در رابطه با اتباع تمامی کشورها لغو خواهد شد.

حداکثر مدت زمان اقامت اتباع کشورهایی که با تصویب دولت، بدون ویزا به گرجستان وارد می شوند ۹۰ روز خواهد بود و اجازه اقامت ۳۶۰ روزه که بر اساس قانون قبلی برای اتباع برخی کشورها از جمله ایالات متحد آمریکا و اعضای اتحادیه اروپا وجود داشت، لغو می گردد.

طبق قانون جدید، بر خلاف گذشته، صدور ویزا تنها در کنسولگری های گرجستان در سایر کشورها و با هزینه ۵۰ دلار آمریکا انجام خواهد شد و در مبادی ورودی (فرودگاه، مرز) ویزا صادر نمی گردد. قانون جدید به دولت این اجازه را می دهد که در شرایط خاص امکان صدور ویزا در مبادی ورودی را فراهم آورد.

همچنین قانون جدید به پلیس گشت گرجستان این اجازه را می دهد تا اتباع خارجی را در هر مکان در رابطه با وضعیت اقامتشان مورد سوال قرار داده و مدارک اقامت آنها را کنترل نماید. در صورتی که فرد مذکور به صورت غیر قانونی در گرجستان اقامت داشته باشد، وزارت کشور مسئول اخراج وی بر اساس ضوابط قانونی خواهد بود.

قانون جدید تغییراتی را نیز برای صدور اجازه اقامت بلند مدت در گرجستان در نظر گرفته است. بر اساس این تغییرات، اجازه اقامت دائم تنها برای همسر، فرزندان و والدین شهروندان گرجستان (افرادی که طبق قانون تابعیت دولت گرجستان را دارند) و افرادی که طی شش سال گذشته بر اساس اجازه اقامت موقت، به صورت مستمر و قانونی در گرجستان زندگی کرده اند، صادر خواهد شد. مدت اقامت برای سایر افراد در چارچوب موارد کاری، تحصیلی، خانوادگی و ......... حداکثر ۶ سال خواهد بود.

همچنین شرایط اقامت بر اساس سرمایه گذاری نیز در قانون جدید تغییر کرده و اجازه اقامت برای سرمایه گذاران و خانواده آنها، تنها زمانی صادر خواهد شد که حداقل مبلغ ۳۰۰۰۰۰ لاری (تقریبا ۱۷۵۰۰۰ دلار آمریکا) و با تایید مقامات دولتی در این کشور سرمایه گذاری کرده باشند.
منابع http://www.teflis.com/ و http://civil.ge/geo/article.php?id=27661
پاسخ
تشکر کنندگان: satin ، peyman.n ، arashmaziar ، kingnavid ، gbtm ، mr.alicriest ، k2.hossein
مباركه!!!!!!!!!
پاسخ
تشکر کنندگان:
امیدوارم در قانون جدید سخت گیری های زیادی برای اتباع ایران وضع نشود
لطفا شرایط جدید را در صورت اطلاع اعلام فرمائید
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-12-15 ساعت 03:09)andrewlachina نوشته:  
(2013-12-14 ساعت 19:15)mr.alicriest نوشته:  دوستان درود بر شما کسی واسه ویزا به ترک گوز یا باطومی نره!! از ویزا خبری نیست خود من چند روز پیش ویزا ندادن دوستان به سفارت تهران یا تبریز مراجعه کنن با تشکر از سایت خوبمون و جناب ارش میرزا
تبریز ؟؟؟!! گرجستان تو تبریز کنسولگری نداره !!

دوست من دم مرز به ما گفتن تبریز یا تهران برید!
پاسخ
تشکر کنندگان:
درود بر همگی .
بنده از صفحه ی نخست این موضوع تا واپسین پست را تقریبا کامل مطالعه کردم و چند پرسش دارم . امیدوارم دوستانی که اطلاعاتی دارند راهنمایی نمایند
تخصص بنده تصویربرداری و مونتاژ فیلم است و سالیان زیادی است که در این زمینه فعالیت دارم (اعم از تجاری و هنری )
و حالا چند پرسش
1 . با توجه به این توانایی ها آیا می توانم در گرجستان یک شرکت کوچک یا آتلیه تاسیس کنم و آیا بازار مناسبی برای این فعالیت وجود دارد ؟
(ساخت کلیپ ، تصویربرداری مجالس و ...)
چون تا آنجا که من اطلاع کسب کردم تا پیش از این برای شرکت با مسئولیت محدود نیاز به سرمایه زیادی نبود
شاید دقیق تر بخواهم بپرسم آیا طبق قوانین جدید برای شرکت با مسئولیت محدود هم باید چنین سرمایه گذاری ای انجام داد ؟ اگر پاسخ منفی است لطفا کمترین سرمایه لازم برای شرکت با مسئولیت محدود را اعلام نمایید .
(امیدوارم این تقاضا برخلاف قوانین انجمن نباشد )

در حال حاضر ویزای کار و تحصیلی و اقامت به هیچ وجه ممکن داده نمیشود. بنابراین از انجام خودسر این مورد جدا خودداری نمایید. هر جواب منفی در پرونده شما ثبت و در زمان اجرا از طرف اتاق بازرگانی اجارا تاثیر گذار خواهد بود.

آیا این مطلب صحیح است ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
جناب ارش مازیار وبلاگ رو توجه دارید....................
پاسخ
تشکر کنندگان: arashmaziar
سلام
اول از همه سال نو میلادی را به شما ایرانیان مقیم کشورهای مسیحی تبریک میگم. Smile
بعدش میخواستم بدونم بالاخره امسال لب مرز ترکیه/گرجستان مثل سالهای قبل ویزا میدن یا نه؟ Rolleyes
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام به همه دوستان عزیز
خواهش و درخواست خیلی خیلی زیاد دارم از همه دوستان که لطف کنن و از قرار دادن آدرس سایتهایی که جنبه تجاری دارن در انجمن خودداری کنن
سایتی رو که در اینجا مطرح کردید اونطور که ازش برمیاد تنها قصدش سو استفاده از افراد هست و مباحث و قیمتهای مطرح شده در این سایت به هیچ عنوان به واقعیت نزدیک نیست.
از هزینه ها و اخبار مطرح شده تا بقیه مسایل
ضمنا عضویت در کلیه اتاقهای بازرگانی کار سختی نیست هرچند در این وبلاگ مرجعی برای اثبات داده نشده
درباره باز کردن حساب مخصوصا برای شرکتها هیچگونه هزینه جانبی احتیاج نیست, هزینه های ثبت شرکت هم به زور به 200 دلار برای افراد خارجی برسه
درباره شرایط اقامت و بقیه مسایل بدونید اگر قانونی عمل کنید هیچ مشکلی در مسیر کارتون نخواهید داشت و میتونید آخرین قوانین رو از سایت رسمی خود دولت (سازمان قوه قضاییه ) بخونید
http://psh.gov.ge/index.php?sec_id=1&lang_id=ENG
اینهم لینک شرایط اخذ اقامت موقت
http://psh.gov.ge/index.php?lang_id=ENG&sec_id=378
در مسیری که برای مهاجرت طی میکنید مطمئن باشید اکثر افرادی که به قصد کمک تبلیغ میکنن قصد سو استفاده دارن مگر اینکه خلافش ثابت بشه
متاسفم که این حرف رو میزنم اما مسایلی که در این چند سال در ترکیه, ارمنستان, عراق و گرجستان دیدم باعث شده تقریبا ارتباطم رو با ایرانی های این کشورها بسیار کم کنم و با وسواس زیادی ارتباط های جدید رو برقرار کنم
در این مدت من مدام در سفر بودم و متاسفانه نتونستم خیلی در خدمت دوستان عزیز این سایت باشم هرچند آندره عزیز همه این کمبود ها رو برطرف کرده و زحمت زیادی در این روزها کشیده که بسیار ازش ممنونم
امیدوارم چند ماهی که ثابت هستم بتونیم با کمک همه شما بخشهای گرجستان و ارمنستان رو ساماندهی کنیم و اطلاعات رو در قالبهای منظمی دسته بندی کنیم تا از تکرر سوالها جلوگیری بشه و ضمنا دسترسی به اطلاعات ساده تر بشه.
به امید سلامتی همه شما دوستان.
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، andrewlachina ، Mehran-1979 ، rs232 ، King Eagle
با سلام
من يك دي جي هستم كه در ايران تخصص و تجربه كاري عالي دارم و در كارم تجربه ارسال ميكس به شبكه هاي ماهواره اي و اجراي حد اقل 70 مجلس در بهترين باغهاي عروسي هر ساله در ايران و اجراي افتخاري در يك كلاب در هتل انتاليا هستم
از دوستان اگر كسي توانايي يافتن كار براي من در گرجستلن يا كشور ديگه در ديسكو يا كلاب هست حتما خبرم كنه
ايميل ياهو= kk_mos
پاسخ
تشکر کنندگان: alitab
سلام
من قبل تر هم توضیح دادم که به دنبال مهاجرت به گرجستان از طریق ویزای کار هستم، در حال حاضر هم تونستم زبان گرجی رو در حد پایه یاد بگیرم و در حال یادگیری بیشتر هستم. حالا میخواستم بدونم با توجه به مشکلاتی که برای اخذ ویزای بلند مدت وجود داره آیا امکان اخذ یک ویزای ۱ ساله یا ۶ ماهه از طریق ثبت نام در دوره هایی مثل دوره های زبان گرجی وجود داره که هزینش هم کم باشه هست تا به این وسیله بتونم مدتی برم تفلیس بمونم تا هم در زبان بیشتر راه بیافتم و هم بتونم دنبال کار بگردم.
البته هنوز طبق برنامه ای که دارم وقت مهاجرتم نرسیده ولی دارم پیشاپیش بررسی میکنم، ممنون میشم اطلاعاتتون در این رابطه را بفرمایید.
پاسخ
تشکر کنندگان:
خدمت همه دوستانی که این سایت رو به قصد تبلیغ انتخاب میکنند :
سایت مهاجر سرا و امثال اون در اثر زحمت و تلاش افراد زیادی با تجربه های متفاوت تبدیل به یک نوع مرجع برای افرادی با نیازهای متفاوت شده, اینکه کسی با دیدن سایتهایی که در نتایج اولیه جستجوی گوگل قرار میگیرند تصمیم به عضویت به جهت تبلیغ و به نوعی سو استفاده از نتایج زحمات افراد دیگه میگیره به هیچ عنوان کار اخلاقی و رفتار متمدنانه ای نیست.
بنابراین خدمت دوستانی که تصمیم به تبلیغ در سایت دارند عرض میکنم که با مدیران اصلی سایت تماس بگیرند و یا اینکه تجربیات خودشون رو در اختیار دیگران قرار بدهند تا دیگران در صورتیکه نیازی داشتند از طریق پیام خصوصی درخواست خودشون رو مطرح کنند.
پاسخ
تشکر کنندگان: andrewlachina ، gbtm ، ParsTrader ، omino
سلام به همگی کسی میدونه ویزا لب مرز میدن یا حتما باید از سفارت گرفت؟
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان