کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
نمونه مکاتبه با کی سی سی (KCC) و سفارت
با سلام، من یکی از مدارکم رو نمیتونم به سفارت ببرم و حالا میخوام ببینم چه مدرک معتبر دیگه ای میتونم جایگزینش ارائه بدم و تا حالا با فاصله دو هفته، دو بار به سفارت ایمیل زدم (تو فرم مخصوص که تو سایت سفارته) و جوابی نگرفتم. شما دوستان تا به حال هرچی به سفارت ایمیل زدین جواب گرفتین؟ممکنه چون هنوز کارنت نشدم جواب نمیدن؟

شماره کیس: 35000
کنسولگری:آنکارا
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: August
تاریخ کارنت شدن کیس:Febraury
تاریخ مصاحبه:May
تاریخ دریافت کلیرنس:
تاریخ دریافت ویزا:
جمع تقریبی هزینه ها:
تشکر کنندگان:
(2011-12-29 ساعت 00:19)pantea_l3lu3 نوشته:  با سلام، من یکی از مدارکم رو نمیتونم به سفارت ببرم و حالا میخوام ببینم چه مدرک معتبر دیگه ای میتونم جایگزینش ارائه بدم و تا حالا با فاصله دو هفته، دو بار به سفارت ایمیل زدم (تو فرم مخصوص که تو سایت سفارته) و جوابی نگرفتم. شما دوستان تا به حال هرچی به سفارت ایمیل زدین جواب گرفتین؟ممکنه چون هنوز کارنت نشدم جواب نمیدن؟

سلام

خب بگید مدرکتون چی هست؟
تشکر کنندگان:
(2011-12-29 ساعت 09:19)3rip نوشته:  
(2011-12-29 ساعت 00:19)pantea_l3lu3 نوشته:  با سلام، من یکی از مدارکم رو نمیتونم به سفارت ببرم و حالا میخوام ببینم چه مدرک معتبر دیگه ای میتونم جایگزینش ارائه بدم و تا حالا با فاصله دو هفته، دو بار به سفارت ایمیل زدم (تو فرم مخصوص که تو سایت سفارته) و جوابی نگرفتم. شما دوستان تا به حال هرچی به سفارت ایمیل زدین جواب گرفتین؟ممکنه چون هنوز کارنت نشدم جواب نمیدن؟

سلام

خب بگید مدرکتون چی هست؟

دیپلم و پیش دانشگاهی، البته از شما ممنونم که قبلا در مورد گرفتن ریز نمرات راهنماییم کردین ولی خواستم نظر سفارت رو هم بپرسم که جوابی ندادن
شماره کیس: 35000
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: August
تاریخ کارنت شدن کیس:Febraury
تاریخ مصاحبه:May
تاریخ دریافت کلیرنس:
تاریخ دریافت ویزا:
جمع تقریبی هزینه ها:
تشکر کنندگان:
با سلام از دوستان عزیز می خواستم ببینم برای سفارت آنکارا باید ایمیل از بابت رسیدن مدارک بزنیم یا نه؟ اگه امکان داره متن مناسبی جهت کنترل رسیدن مدارک فوق را برایم بگزارید بسیار ممنون میشم.
کیس نامبر: ***2012AS00012
تاریخ مصاحبه:20 ژانویه
تاریخ دریافت ویزا:22Feb
تاریخ ورود به آمریکا:june 21 2012Wink
تاریخ گرفتن گرین کارت:July 26 2012
تشکر کنندگان: Serendipity
[/align]
(2012-01-01 ساعت 21:07)M.Haghighi نوشته:  با سلام از دوستان عزیز می خواستم ببینم برای سفارت آنکارا باید ایمیل از بابت رسیدن مدارک بزنیم یا نه؟ اگه امکان داره متن مناسبی جهت کنترل رسیدن مدارک فوق را برایم بگزارید بسیار ممنون میشم.

دوست عزیز سلام، در واقع این اولین پست من هست چون جواب خیلی سوالمو اینجا پیدا کردم، من هم باید به بقیه کمک کنم؛
من جواب این سوال شما رو تو پست های ۲۰۱۱ پیدا کردم، اولا خوبه که ایمیل برای تایید بزنیم کار از محکم کاری عیب نمیکنه. در ثانی، سفارت در آنکارا یکم در جواب دادن ایمیل سوسوله ، ما چندین بار این ایمیل رو زدیم والی جواب ندادن ؛ دست آخر از اون پست فهمیدیم که سفارت تقریبا فقط به ایمیل هایی که با فرمت پیشنویس از داخل سایت خود سفارت آمریکا در آنکارا زاده بشه، جواب میده. لذا برید به این لینک: http://turkey.usembassy.gov/iv-form2.html
در مورد متن نامه:
Dear Sir / Madam
I have posted the documents, photographs and bar code sheet by ... post with No. ... .The shipment delivered on ...and signed by ... .Please confirm it if my documents have been received and are acceptable for the continuation of my visa processing. In case of any shortage or
defect please do not hesitate to inform me for revision
Sincerely,
[align=left]
شماره کیس: 2012AS00017xxx
کنسولگری: آنکارا
تاریخ ارسال فرمهای اول: 4 Aug 2011
تاریخ کارنت شدن کیس: 7 Nov 2011
تاریخ مصاحبه: January 2012
نتیجه مصاحبه: ویزا یکضرب خانم(برنده اصلی) و برگه آبی (من)
تاریخ دریافت کلیرنس: 19 April
تعداد افراد: 2
جمع تقریبی هزینه ها: مقدمات و بلیط و هتل1,645,000 + سفارت و ...1900$
تشکر کنندگان: emrah66 ، parsy631 ، M.Haghighi ، soheila_chem ، viona
سلام دوست عزیز شاید شما بجای کانفرمیشن نامبر دارید کیس نامبر رو وارد می کنید. البته از وقتی کارنت می شید 10 روز کاری طول میکشه که سایت نامه روز مصاحبتون رو آماده کنه
کیس نامبر;2012as19xxx
تاریخ ارسال فرم ها:
تاریخ مصاحبه:
تاریخ دریافت ویزا:
تاریخ پرواز:
جمع هزینه ها: تا الان 140000 تومان
تشکر کنندگان: 3rip
سلام.من دیروز 1390/10/25 برای سفارت ایمیل زدم که ببینم مدارکم (اصل ترجمه+کپی مدارک) رسیده یا نه ؟ برام ایمل زیر اومده ، نفهمیدم بالاخره مدارکم رسیده دستشون یا نه؟لطفاً کمکم کنید:

Dear ...:

Greetings from US Embassy, Ankara

This is in regards to your immigrant visa application which is being processed at our office. We would like to inform you that your file has been prepared for your interview on:

31-JAN-2012 08:30

You may use this e-mail message in lieu of an appointment letter.

On the day of your interview, please bring the following documents to our office and hand them to the Consular Greeter in the following order:

- Passport

- Photos

- Medical report

- Diploma (original)

- National ID Card (original)

- Birth Certificate (Shenasname) (original)

- Marriage Certificate (original)

- Original I-134 Affidavit of Support form from the sponsor

- 1040 Individual Income Tax returns and W2 forms for 2010from the sponsor

- Copy of co-sponsor’s US passport or green card

- $819 Diversity Visa application fee per person, payable by credit card or in cash (if you prefer to pay in cash, please bring exact change).

Please make sure to have all of the documents listed above in your possession on the day of your interview. Failure to submit all of the listed documents will cause delay in your interview process and in the issuance of your visa.

We would like to remind you that additional documentation, information or processing may be required for your file after the interview.

This email is UNCLASSIFIED.
کیس:2012AS00013XXX
تاریخ مصاحبه:2012-jan-31
تاریخ دریافت ویزا:2012-jan-31 یکضرب
جمع حدودی هزینه ها برای 2 نفر : 8.000.000 تومان(دریافت ویزا و بازگشت از ترکیه) + 12.000.000 تومان (بلیط رفت به آمریکا و تهیه دلار)
تعداد نفرات همراه این کیس:1 نفر
تاریخ بلیط رفت به آمریکا: 2012-may-12
تشکر کنندگان: vroom
سلام دوستان، من هم همین مشکل رو دارم ،ولی من مشکلم اینه که به روزه تعطیلی دکتراونگان میخورم. حالا نمیدونم چه کار باید بکنم???؟به نظر شما دکتر امکان داره که جوابه آزمایشات رو همون روز به ما تحویل بده؟ خیلی ممنون میشم اگه زود به من جواب بدین.
تشکر کنندگان:
دوستان من مدارك رو با دي اچ ال فرستادم به سفارت آنكارا و روز ده ژانويه رسيد به اونجا براي اطمينان همون شب به سفارت ايميل زدم (از همون صفحه كانتكت)كه تاييد كنند مداركمو گرفتند يا نه ولي با گذشت حدود يك هفته هنوز جوابي به من نيامده به نظر شما دوستان چيكار كنم دوباره ايميل بزنم يا زنگ بزنم؟
کیس نامبر: 2012as2xxxx
کنسولگری:انکارا
مصاحبه: فبريوري ٢٠١٢
کلیرنس: مارچ ٢٠١٢
دريافت ويزا: آپريل ٢٠١٢
تاریخ ورود به آمريكا: جون ٢٠١٢
تعداد افراد در این کیس نامبر: 3 نفر
تشکر کنندگان:
(2012-01-16 ساعت 16:58)ANAMAL نوشته:  سلام.من دیروز 1390/10/25 برای سفارت ایمیل زدم که ببینم مدارکم (اصل ترجمه+کپی مدارک) رسیده یا نه ؟ برام ایمل زیر اومده ، نفهمیدم بالاخره مدارکم رسیده دستشون یا نه؟لطفاً کمکم کنید:

Dear ...:

This is in regards to your immigrant visa application which is being processed at our office. We would like to inform you that your file has been prepared for your interview on:

On the day of your interview, please bring the following documents to our office and hand them to the Consular Greeter in the following order:

- Passport

- Photos

- Medical report

- Diploma (original)

- $819 Diversity Visa application fee per person, payable by credit card or in cash (if you prefer to pay in cash, please bring exact change).

Please make sure to have all of the documents listed above in your possession on the day of your interview. Failure to submit all of the listed documents will cause delay in your interview process and in the issuance of your visa.

We would like to remind you that additional documentation, information or processing may be required for your file after the interview.

بچه ها خواهش می کنم راهنماییم کنید.
کیس:2012AS00013XXX
تاریخ مصاحبه:2012-jan-31
تاریخ دریافت ویزا:2012-jan-31 یکضرب
جمع حدودی هزینه ها برای 2 نفر : 8.000.000 تومان(دریافت ویزا و بازگشت از ترکیه) + 12.000.000 تومان (بلیط رفت به آمریکا و تهیه دلار)
تعداد نفرات همراه این کیس:1 نفر
تاریخ بلیط رفت به آمریکا: 2012-may-12
تشکر کنندگان:
(2012-01-16 ساعت 23:22)ANAMAL نوشته:  
(2012-01-16 ساعت 16:58)ANAMAL نوشته:  سلام.من دیروز 1390/10/25 برای سفارت ایمیل زدم که ببینم مدارکم (اصل ترجمه+کپی مدارک) رسیده یا نه ؟ برام ایمل زیر اومده ، نفهمیدم بالاخره مدارکم رسیده دستشون یا نه؟لطفاً کمکم کنید:

Dear ...:

- Passport

- Photos

- Medical report

- Diploma (original)

بچه ها خواهش می کنم راهنماییم کنید.

گفته در روز مصاحبه باید این مدارک رو همراه داشته باشی
تاریخ مصاحبه: 2012/02/02
نتیجه مصاحبه: برگ آبی
تاریخ دریافت کلیرنس: 2012/5/15

تشکر کنندگان:
دوستان عزیز، من عذر میخوام اگر یکم عصبانی شدم، واقعیت اینه که بطور ناگهانی، به ما ایمیل زدن و گفتن وقت مصاحبه تون چند روز جلو افتاده!!! و واقعا ما رو به هم ریختن! آخه چطور چنین چیزی ممکنه که به این راحتی آدم همه برنامه ریزیشو تغییر بده؟
حالا این حرفا رو بیخیال، من فکر کنم این کار دالتون هاست.
سوال اول: آیا کسی چنین تجربه ای داشته یا چنین چیزی رو شنیده ؟اگر کسی تجربه مشابهی داره لطفآ با ما در میون بزاره.
سوال دوم: آیا امکان اینکه دکتر اونگان جوابه مدیکال ما رو همون روز انجام آزمایشات بده چقدر است؟ چون با این حساب ما فقط یک روز قبل از مصاحبه میتونیم بریم برای مدیکال و باید همون روز هم جواب رو بگیریم.
سوال سوم: اگر جوابه مدیکال برای تاریخ مصاحبه حاضر نشه، آیا سفارت قبول میکنه که بعد از مصاحبه جواب مدیکال رو ببریم؟ و در پروسه ویزا چقدر تاثیر خواهد داشت؟
خیلی خیلی ممنون میشم اگه زود جواب بدین و ما رو از نگرانی در بیارین.

تشکر کنندگان:
(2012-01-17 ساعت 01:11)Lucky Luke نوشته:  دوستان عزیز، من عذر میخوام اگر یکم عصبانی شدم، واقعیت اینه که بطور ناگهانی، به ما ایمیل زدن و گفتن وقت مصاحبه تون چند روز جلو افتاده!!! و واقعا ما رو به هم ریختن! آخه چطور چنین چیزی ممکنه که به این راحتی آدم همه برنامه ریزیشو تغییر بده؟
حالا این حرفا رو بیخیال، من فکر کنم این کار دالتون هاست. اگر کسی تجربه مشابهی داره حتما و حتما و حتما و حتما ... با ما در میون بزاره .

مگه چند روز جلو انداختند؟
کیس نامبر: 2012as2xxxx
مصاحبه: فبريوري ٢٠١٢
کلیرنس: مارچ ٢٠١٢
دريافت ويزا: آپريل ٢٠١٢
تاریخ ورود به آمريكا: جون ٢٠١٢
تعداد افراد در این کیس نامبر: 3 نفر
تشکر کنندگان: kopol
(2012-01-17 ساعت 01:11)Lucky Luke نوشته:  دوستان عزیز، من عذر میخوام اگر یکم عصبانی شدم، واقعیت اینه که بطور ناگهانی، به ما ایمیل زدن و گفتن وقت مصاحبه تون چند روز جلو افتاده!!! و واقعا ما رو به هم ریختن! آخه چطور چنین چیزی ممکنه که به این راحتی آدم همه برنامه ریزیشو تغییر بده؟
حالا این حرفا رو بیخیال، من فکر کنم این کار دالتون هاست.
سوال اول: آیا کسی چنین تجربه ای داشته یا چنین چیزی رو شنیده ؟اگر کسی تجربه مشابهی داره لطفآ با ما در میون بزاره.
سوال دوم: آیا امکان اینکه دکتر اونگان جوابه مدیکال ما رو همون روز انجام آزمایشات بده چقدر است؟ چون با این حساب ما فقط یک روز قبل از مصاحبه میتونیم بریم برای مدیکال و باید همون روز هم جواب رو بگیریم.
سوال سوم: اگر جوابه مدیکال برای تاریخ مصاحبه حاضر نشه، آیا سفارت قبول میکنه که بعد از مصاحبه جواب مدیکال رو ببریم؟ و در پروسه ویزا چقدر تاثیر خواهد داشت؟
خیلی خیلی ممنون میشم اگه زود جواب بدین و ما رو از نگرانی در بیارین.
سلام دوست عزیز اصلاً نگران نباش به احتمال زیاد جواب شما همان روز آماده نمی شه و هیچ اشکالی هم نداره ، در روز مصاحبه نقص مدرک می خوری و فردای آنروز بین ساعت 13 تا 13/30 دقیقه جواب آزمایش رو می بری سفارت و تحویل می دهی ، حتی من شنیده ام اگر پرونده شما نواقص دیگری هم داشته باشد جواب آزمایش رو بعداً هم می تونی با سایر نواقص براشون ببری
این قضیه رو با نیت خیر بهش نگاه کن شاید بخاط همینکار شرمنده شما بشوند و ویزات رو یکضرب بدهندSmile
تاریخ مصاحبه: 2012/02/02
نتیجه مصاحبه: برگ آبی
تاریخ دریافت کلیرنس: 2012/5/15

تشکر کنندگان: Lucky Luke ، alirezagh ، **USA**
(2012-01-17 ساعت 01:22)armanbala نوشته:  
حالا این حرفا رو بیخیال، من فکر کنم این کار دالتون هاست. اگر کسی تجربه مشابهی داره حتما و حتما و حتما و حتما ... با ما در میون بزاره .

مگه چند روز جلو انداختند؟

سلام دقیقا ۲ روز جلو انداختن ولی اشکاله کار این هاست که وقت مدیکال روزه قبل مصاحبه میفته!!!!.
تشکر کنندگان: kopol

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان