کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
خلاصه وضعیت گروه F2B
حالا چرا جواب به زبان انگلیسی!؟

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-01-27 ساعت 14:41)nikoo2468 نوشته:  سلام
مامان من july 2015 برای من اقدام کرد. نامه ای اومد که تاریخ تولد من را اشتباه زده بودند. با تلفن گفتیم. sep 2015 تاریخ تولد درست شد!
دوستانی که با من اقدام کرده بودند کیس نامبر براشون آمده. برای من نیامده. معمولا چقدر طول می کشه تا کیس نامبر بیاد؟

I'm going to illuminate the sentence I wrote to you in my previous post as much as I can:   Regarding F2b category for February 2016 , NVC is  processing the cases filed on May 15, 2009 (Final action) and before. NVC schedule interview appointments for family-based visa applicants who are residing abroad according to the first chart, and oversea embassies also issue IV visas for IV applicants as per the first chart (final action). The second one ( dates for filing Immigrant Visa Application) indicates when a visa applicant must expect the receipt of welcome letter from NVC, and when visa applicants are allowed to pay the fees through ceac.state.gov website and to prepare and send to NVC their civil and financial documents.  In the meantime, if there is a visa applicant under family-based category preferences in the USA with legal status like holding a student visa, such an applicant is allowed to adjust his/her status with USCIS (not NVC) according to the second chart , and in this situation which rarely happens for Iranians only and only USCIS determines  and decides whether a visa number is available for such an applicant or not
By the way, you can check the status of your I-130 petion while pending USCIS approval through this link by entering your USCIS receipt number:    https://egov.uscis.gov/casestatus/landing.do
پاسخ
تشکر کنندگان: peidaye penhan
(2016-01-29 ساعت 09:42)samira-ol نوشته:  
(2016-01-27 ساعت 14:41)nikoo2468 نوشته:  سلام
مامان من july 2015 برای من اقدام کرد. نامه ای اومد که تاریخ تولد من را اشتباه زده بودند. با تلفن گفتیم. sep 2015 تاریخ تولد درست شد!
دوستانی که با من اقدام کرده بودند کیس نامبر براشون آمده. برای من نیامده. معمولا چقدر طول می کشه تا کیس نامبر بیاد؟

The case number you have written seems like it is a lottery case number which I guess belongs to your mother and you have most likely been left behind. First of all, you did not mention to which service center your mother had sent your I-130 petition for USCIS approval. Just click on the link to figure out the processing date of different service centers: https://egov.uscis.gov/cris/processTimesDisplayInit.do
After USCIS approval to your I-130 petition, USCIS will send your petition to the NVC (National Visa Center).  After one month, NVC will assign you a specific case number. You can send NVC an email after one month in order to find out your case number. After that, you can check the status of your case on NVC website which is ceac.state.gov   :  https://ceac.state.gov/ceac/
Meantime, you can monthly check the advancement of Visa Bulletin.  Regarding F2b category for February 2016 , NVC is  processing the cases filed on May 15, 2009 and before:  http://travel.state.gov/content/visas/en...letin.html
Unfortunately, It is a long process which could take 7 to 8 years from the beginning under F2B or even under F1 unless congress passes a legislation and president signs it into law in order to double the annually-limited visa numbers for family-based preferences so that the lengthy duration of time a family-based visa applicant has to wait for his/her visa number availability is significantly shortened.  Just bear in mind that during the time you are waiting under F2B for your visa number becoming available, you must not marry. If you marry, your I-130 petition will be revoked and cancelled forever
As of now, being in F2b category is much better and more preferable than being in F1.  Hence, It is highly suggested and recommended that your mother postpone her naturalization.  In the future, If being in F1 is  more advantageous and better than being in F2b, your mother would be well-advised to immediately become naturalized after staying in the USA for 5 years (having 30-month physical presence and continuous presence, having good moral character, and paying taxes in order to be eligible for naturalization).   If you consider getting married, you are authorized to do so only after your mother's naturalization.  In this regard, your case is going to change from F2b to F3 with longer wait times, and  in this situation you are able to get green cards for your would-be spouse and children being single and under 21 as well .  As you know, living in the USA is very difficult indeed for the people above 40, so your mother must be strong, patient and must tolerate all the sufferings resulting from living in the USA
Good Luck
P.S.  Naturalization means to become citizen of the USA
با سلام
دوست عزيز اگر تاپيك را درست امده باشي و در كتگوري F2B هستي توصيه ميكنم اصلا عجله نكن كيس نامبر ممكنه مدت چند سال طول بكشه تا بياد كل پروسه مهاجرت شما هم با احتساب زماني كه در ده سال اخير پيش رفته براي F2B از روز اقدام مادرتان بين هفت تا هشت سال است پس ديگر نياز به عجله نيست

Catagory : F2B
Interview :  Dec 2015 Sad AP
Ceac Update :  18 DEC , 19 DEC , 22 DEC , 24 DEC , 28 DEC , 31 DEC , 8 JAN , 17 MAY ,18 MAY OR Cool   CLEAR
تو کوچه ما هم عروسی میشه ...

پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، amir2640 ، peidaye penhan
سلام پدر و مادر من اپریل 2011 برای من و برادرم که هردو مجرد و بالای 21 سال بودیم درخواست گرین کارت کردند. اون زمان هر دو گرین داشتند. اما حالا در حال تقاضا برای سیتزن شیپی هستند. سوال من اینه که وقتی سیتزن بشن باید پرونده ما رو به حالت f1 تغییر بدن ؟ ایا امکانش هست که با همون f2b جلو بره ؟ ظاهرا در حال حاضر حالت f1 ( که برای فرزند بالای 21 سال سیتزن ها هستش) از f2b یک سال ونیم عقب تر هست ؟
یه سوال دیگه هم اگه ادرس محل سکونت ( کشور) من تغییر کرده باشه ایا باید از حالا اعلام کرد یا دراین مرحله لازم نیست ؟
ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، peidaye penhan
(2016-02-06 ساعت 10:39)Parniya20 نوشته:  سلام پدر و مادر من اپریل 2011 برای من و برادرم که هردو مجرد و بالای 21 سال بودیم درخواست گرین کارت کردند. اون زمان هر دو گرین داشتند. اما حالا در حال تقاضا برای سیتزن شیپی هستند. سوال من اینه که وقتی سیتزن بشن باید پرونده ما رو به حالت f1 تغییر بدن ؟ ایا  امکانش هست که با همون f2b جلو بره ؟ ظاهرا در حال حاضر حالت f1 ( که برای فرزند بالای 21 سال سیتزن ها هستش)  از f2b  یک سال ونیم عقب تر هست ؟
یه سوال دیگه هم اگه ادرس محل سکونت ( کشور)  من تغییر کرده باشه ایا باید از حالا اعلام کرد یا دراین مرحله لازم نیست ؟
ممنون

دوست عزيز شما ميتونيد وضعيت قبليتونو حفظ كنيد و به f1 تبديل نكنيد و بهتر هم اينه كه تغيير نديد و مشكلي هم پيش نمياد بشرطي كه ازدواج نكنيد !!  بنظر من آدرس محل سكونت را زمانيكه ولكام لتر تون مياد در فرم ٢٦٠ اعلام ميكنيد
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai
(2016-02-06 ساعت 15:45)m_vaziran نوشته:  
(2016-02-06 ساعت 10:39)Parniya20 نوشته:  سلام پدر و مادر من اپریل 2011 برای من و برادرم که هردو مجرد و بالای 21 سال بودیم درخواست گرین کارت کردند. اون زمان هر دو گرین داشتند. اما حالا در حال تقاضا برای سیتزن شیپی هستند. سوال من اینه که وقتی سیتزن بشن باید پرونده ما رو به حالت f1 تغییر بدن ؟ ایا  امکانش هست که با همون f2b جلو بره ؟ ظاهرا در حال حاضر حالت f1 ( که برای فرزند بالای 21 سال سیتزن ها هستش)  از f2b  یک سال ونیم عقب تر هست ؟
یه سوال دیگه هم اگه ادرس محل سکونت ( کشور)  من تغییر کرده باشه ایا باید از حالا اعلام کرد یا دراین مرحله لازم نیست ؟
ممنون

دوست عزيز شما ميتونيد وضعيت قبليتونو حفظ كنيد و به f1 تبديل نكنيد و بهتر هم اينه كه تغيير نديد و مشكلي هم پيش نمياد بشرطي كه ازدواج نكنيد !!  بنظر من آدرس محل سكونت را زمانيكه ولكام لتر تون مياد در فرم ٢٦٠ اعلام ميكنيد
خیلی ممنون از راهنماییتون با این حساب مشکلی نیست که اون ها به روند سیتی زن شیپی شون ادامه بدن ! نامه ولکام لتر به ادرس پدر و مادرم در امریکا می اد یا ایران ؟ احتمالا ادرس سکونت به تعیین سفارت برای مصاحبه بستگی داره ؟ یا تمام ایرانی های متقاضی ویزای مهاجرت در سفارت آنکارا پرونده اشون باید بررسی و نهایی بشه ؟ مثلا اگه کسی کانادا با امریکا باشه در زمان نامه ولکام لتر یا کارنت شدن پرونده می تونه همون جا واسه مصاحبه بره ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai
اگر آدرس تغییر کرده حتمن نسبت به تغییرش سریع اعمال کنید . تو کیس نامبرتون حروف اول مشخصه که کدوم سفارت هستین البته میتونید سفارتتون رو عوض کنید اگر در کانادا هستین در کانادا برید .
پاسخ
تشکر کنندگان: amir2640
سلام دوستان،
می‌شه تخمین بدین که چقدر طول میکیشه تا مصاحبه بعد از رسیدنwelcome letter
ممنون.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-02-16 ساعت 12:22)سلام
والا فاصله ولکام لتر تا مصاحبه، بستگی به کارنت شدن داره
من بالغ بر 6 ماه هست که ولکام لتر رو گرفتم ولی هنوز به مصاحبه دعوت نشدم
چون کارنت نشدم
طوری که از دوستان شنیدم، حدود 1 ماه بعد از کارنت شدن، نامه مصاحبه میاد
موفق باشین
pegah_p6 نوشته:  
سلام دوستان،
می‌شه تخمین بدین که چقدر طول میکیشه تا مصاحبه بعد از رسیدنwelcome letter
ممنون.
پاسخ
تشکر کنندگان: pegah_p6
(2016-03-28 ساعت 20:45)Survivor نوشته:  سلام به دوستان،

ممکنه دوستانی که تجربه یا اطلاعات دارن به من بگن در حال حاضر ‎F2B‎ از زمان ‎approval‎ تا زمان صدور ویزا متوسط چقدر طول میکشه؟

حدود هفت سال و نیم
Catagory : F2B
Interview :  Dec 2015 Sad AP
Ceac Update :  18 DEC , 19 DEC , 22 DEC , 24 DEC , 28 DEC , 31 DEC , 8 JAN , 17 MAY ,18 MAY OR Cool   CLEAR
تو کوچه ما هم عروسی میشه ...

پاسخ
تشکر کنندگان: Survivor ، amir2640
ممنون

تا اونجا که من میدونم برای یک مرتبه امکان این وجود داره که درخواست بدید که کیس شما را طبق F2B محاسبه کنند ولی این درخواست رو باید نزدیکهای زمان کارنت شدن بدید که ریسکش کم باشه مثلا 6-7 ماه قبل از کارنت شدن و همون موقع ها که ولکام لتر رو میفرستند. هر تغییری بالقوه هم میتونه کیس رو به تاخیر بندازه به طور میانگین برای 2 ماه... خواهشا در این مورد خوب تحقیق کنید چون من از وکیل ها شنیدم اما مطمئن نیستم.

اگر از حالا تغییر آدرس رو خبر بدید خیلی بهتره. ضمن اینکه بهشون هم ایمیلتون رو اعلام کنید که هر نامه رو همون روز که میفرستند به ایمیلتون هم برسونند. اگر شماره کیس اعلام شده مستقیم به NVC اعلام کنید ولی اگر شماره کیس رو نگرفتید به USCIS اعلام می کنید از طریق فرمشون آنلاین.

به طور پیش فرض کیس شما یا میره برای آنکارا یا ابوظبی یا یروان... اگر اقامت کشور دیگه ای رو دارید میتونید سفارت رو به سفارت کشور محل اقامتتون تغییر بدید. برای مثال من سفارت رو در کیس خودم از آنکارا به لندن تغییر دادم. در مسائلی مثل کلیرنس یا پیکاپ ویزا صددرصد به نفعتون هست... باید برای این کار یک کپی از ویزای اقامت یا کارت اقامتتون رو برای NVC بفرستید و تقاضا بدید که سفارت رو عوض کنند. فقط مطمئن باشید زمان تخمینی مصاحبه، هنوز ویزای معتبر اقامت اون کشور رو دارید. مثلا نمیشه با ویزای توریستی ایتالیا تغییر بدید ولی با ویزاهای بلند مدت ولو غیر مهاجرتی (مثل تحصیلی) اگه زمان حدودی مصاحبه هنوز ویزا داشته باشید، براتون عوض می کنند.
F2B
PD: 17 OCT 08
Approved: 12 NOV 09
Case Number: LND2015XXXX
Welcome Letter: 17 FEB 15
Completion Letter: 15 Oct 15
Interview Letter: 23 Oct 15
Interview Date: 22 Dec 15
(Administrative Processing (Missing Document
Updates: 23 Dec 2015 - 20 Jan 2016 - 25 Jan 2016
Issued: 26 Jan 2016
PRC: 24 Feb 2016
-----------
Citizenship Early Filing Application Date: 26 Nov 2020
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
ببخشید من خیلی وارد نیستم. مادرم در 2013 برای من فرم I130 را پر کردند. الان من فقط همین فرم را دارم. تا حالا هم پروندم به غیر از وقتی برای اشتباه تایپی تماس گرفتم آپدیت نشده. می خواستم ببینم سفارت کی تعیین میشه؟ از کجا باید فهمید؟ به طور کلی اگر یک منبع خوب در مورد این نوع ویزا به من معرفی کنید ممنون میشم. در حال حاظر من فقط یک فرم I130 دارم که داخلش یک receipt number داره. ممنون می شوم اگر کمکم کنید.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-04-05 ساعت 09:55)masoudHD نوشته:  سلام دوستان
ببخشید من خیلی وارد نیستم. مادرم در 2013 برای من فرم I130 را پر کردند. الان من فقط همین فرم را دارم. تا حالا هم پروندم به غیر از وقتی برای اشتباه تایپی تماس گرفتم آپدیت نشده. می خواستم ببینم سفارت کی تعیین میشه؟ از کجا باید فهمید؟ به طور کلی اگر یک منبع خوب در مورد این نوع ویزا به من معرفی کنید ممنون میشم. در حال حاظر من فقط یک فرم I130 دارم که داخلش یک receipt number داره. ممنون می شوم اگر کمکم کنید.

دوستان کسی نبود منو راهنمایی بکنه؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
Who did Opting-out in order to remain in F2B?
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-04-13 ساعت 22:18)masoudHD نوشته:  
(2016-04-05 ساعت 09:55)masoudHD نوشته:  سلام دوستان

دوستان کسی نبود منو راهنمایی بکنه؟

مادر شما با گرین کارت اپلای کردن یا سیتیزن هستند؟
اگر با گرین کارت اپلای کردن شما در کتگوری f2b هستین و الان دارن به مدارک کسانی رسیدگی میکنن که قبل از تاریخ 01SEP09 براشون اقدام کردن .
اگر با سیتیزن اپلای کردن شما در کتگوری f1 هستین و الان دارن به مدارک کسانی رسیدگی میکنن که قبل از تاریخ 22NOV08براشون اقدام کردن .
بهترین راهنمای شما استفاده از ویزا بولتن هست که هر ماه آپدیت میشه
البته اگر ازدواج کردید که در کتگوری f3 هستین و الان دارن 01DEC04 به قبل رو رسیدگی میکنن
پاسخ
تشکر کنندگان: milad_magnet ، masoudHD

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان