کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مراحل ازدواج در ترکیه
میشه کلا با گواهی تجرد در سفارت امریکا ازدواج کاملامدل امریکایی کرد ؟ دیگه با سازمان های وابسته به ترکیه کاری نداشته با شیم؟ به خانم بنده امریکا گفتن طرف که امد اینجا یه بار دیگه اینجا باید ثبت کنین
نوع کیس :cr1
اقدام اولیه : اپریل 2014
اپرو : دسامبر 2014
دریافت کیس نامبر : feb 2015 ابوظبی
ارسال مدارک به March 2015: Nvc
تکمیل مدارک و نامه مصاحبه هر دو باهم = اپریل 2015
مصاحبه : نیمه دوم may 2015
كلير : 2015 sep 28
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
سلام اقا امير،ببينيد يادم نيست ترجمه شناسنامه رو بخوان چون اون گوهي تجرد كه ميدين اونجا به تركي ترجمه كنن نشون ميده كه مجردين.ترجمه شناسنامه بعد از ازدواج من ميگم تركيه بدين به انگليسي بكنن و بدين همسرتون ببره+عكس5*5 +كپي مداركتون.
شما برين كنسولگري فرم هارو براتون ميدن و ميگن چيكاركنين.ويزاي ازدواج ١/٥سال فكر كنم حداقل طول ميكشه اگه امضاي من و نگا كنين نزديك ١سال طول كشيد تا من ازuscis كه مرحله اوله اپروو بشم در حالي داشتيم ٣ماهه اپرووشده بودن پارسال ولي امسال خيلي طول كشيده.و حالا پرونده من بيشتر از ١ماهه nvcهست از اونجا تكميل بشه وقت مصاحبه ميدن.
و در مورد بچه فكر نكم تاثيري داشته باشه يه اقا محمد داشتيم كه ايشون هم صاحب دختر شده بودن و بهشون بازم چك خورده بود البته زود كلير شدن.و كيس نامزدي داشتيم كه خانم بود و باردار شده بود و يكضرب گرفت.شما بايد وقت بزارين و تايپك ها رو خوب مطالعه كنيد و اين اواخر بچه هايي رفته بودن واسه ثبت از اونها هم ميتونين راهنمايي بگيرين.
امضای سانازی كه نام كاربريش شده baba manam sanaz
CR1 ازدواجى
receipt number: 20dec2012
approv : 5dec 2013!!
14jan2014:دريافت كيس نامبر
completed on: 21feb 2014!!
3apr 2014 :گرفتن وقت مصاحبه
20may2014:مصاحبه
سفارت انكارا
ويزاي يك و نيم ضرب 30may!Shy
پاسخ
تشکر کنندگان: shadoow ، msar
سلام دوستان
من تنها 5 روز مرخصی دارم
آیا میتونم توی این 5 روز اداری کلیه مراحل ثبت ازدواجم در ترکیه را به اتمام برسانم؟
ممنون میشم جواب بدید.
و دیگر اینکه کجا هتل بگیرم که به بیمارستان ، سفارت و شهرداری نزدیک باشه.

پاسخ
(2014-03-29 ساعت 12:54)iust_software نوشته:  سلام دوستان
من تنها 5 روز مرخصی دارم
آیا میتونم توی این 5 روز اداری کلیه مراحل ثبت ازدواجم در ترکیه را به اتمام برسانم؟
ممنون میشم جواب بدید.
و دیگر اینکه کجا هتل بگیرم که به بیمارستان ، سفارت و شهرداری نزدیک باشه.

ما ٤ روز پیش تو استانبول ازدواج کردیم , کارهای ما ٣ روزه انجام شد ! البته ما از یکی از شرکت هایی که کار های ازدواج انجام میدهند کمک گرفتیم و قرار بود ٢ روزه همه چیز انجام بشه ولی چون در کنسولگری ایران کارمون طولانی تر شد ٣ روز طول کشید ! ٥ روز برای این کار کاملا کافیه ! در مورد مکان هتل زیاد مطمئن نیستم ولی یک سری از کارهامون در محدوده Taksim انجام شد ! ایشالا کارهاتون با خوبی و خوشی انجام میشه Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: vania77 ، shadoow ، iust_software ، msar
گواهی تجردی که از ایران میبریم برای دفاتر ازدواج ترکیه قابل قبول نیست چون عکس دار نیست ! به همین دلیل حتی اگر تمام مدارک رو با ترجمه به تایید سفارت ترکیه در ایران برسونیم باز هم در ترکیه باید به کنسولگری ایران بریم تا مدارکمون رو تایید کنند و برگه تجرد عکس دار از همونجا برامون صادر کنند ! دفتر داری که ازدواج ما رو انجام داد گفت این مدارک برای ازدواج در ترکیه کامل و قابل قبوله ولی چون ایران قوانین خاص خودش رو داره باید حتما مدارک تایید شده از کنسولگری ایران در ترکیه رو بهشون ارائه بدیم !
پاسخ
تشکر کنندگان: vania77 ، shadoow ، msar
سلام
براي ازدواج با فرد ايراني داراي گرين كارت در تركيه نياز به ثبت داخل شناسنامه هست يا خير ؟
آيا اين روش از ويزاي نامزدي سريع تر هست ؟
ممنون مي شم جواب بديد !
ويزاي نامزدي
ارسال مدارك : ٢٨ ژانويه ٢٠١٥
دريافت رسيد نامبر : ٢ فوريه ٢٠١٥
سرويس سنتر : كاليفرنيا
اپرو : ١٢ فوريه ٢٠١٥
سفارت : ارمنستان
وقت مصاحبه :٧ آوریل
دریافت ویزا : 11 آوریل
پاسخ
سلام من دیروز از ترکیه برگشتم و ازدواجم را با همسر چکی خودم ثبت کردم قرض از نوشتن این پیام کمک به دوستان است
ازدواج در ترکیه برای من اسان نبود اما در طی 4 روز انجام شد. و این فقط تجربیات شخصی من است.
به محض رسیدن ما به دفتر ازدواج Beyoglu در اطراف میدان تقسیم رفتیم. مدارک شوهر من که در چک و با تایید سفارت ترکیه در همان کشور صورت گرفت مورد تایید بود اما من نه. (دفاتر دیگه مدارک شوهرم را هم قبول نکردن)
نکته: هیچ مدرکی از اینجا ترجمه شده نبرین چون پولتون را تو چاه ریختین.
ما به کنسولگری ایران رفتیم و در اونجا یک روزه تونستم گواهی تجرد و شناسنامه و پاسپورت بگیرم و 3 فیش 6-9-12 یوروی به حساب بانک روبرو ریختیم.
نکته: 1- حتما وکالت نامه محضری پدر داشته باشین بدون اون هیچ مدرکی نمیگیرین.
2- 2 تا عکس 3در4 داشته باشین.
3- صبور باشین.
4- پروسه یک هفته ای است ما سفارت به من خیلی خیلی کمک کرد چون تعطیلات بود یک روزه داد.
دنبال دفترهای ازدواج دیگه نرین چون تقریبا کسی قبول نمیکنه و زیر بار نمیره و مدارک بیشتری میخواد.
دفتر Beyoglu فقط ازمایش خون و عکس از قفسه سینه از بیمارستان دولتی قبول داره. هزینه برای خارجی ها هر نفر 400 لیر و 3 روز زمان میبره. که ما به یکی از شهرهای اطراف رفتیم و یک روزه 100 لیر برای دو نفر دادیم و برگشتم.
شما به یک گواهی اقامت احتیاج دارید. اگر هتل هستید حتما نامه از انجا و ما که خانه دوستان بودیم مجبور شدیم از بخش اروپایی دوستی را پیدا کرده و به دفتر ثبت یا نوتاری برویم برای ما امضا داد و نامه را به دفترازدواج با سایر نامه ها بردیم. Beyoglu حتما 20 روز وقت میخواست تا ما مدارک را امضا کنیم. و ما مجبور بودیم پس از 20 روز دوباره برگردیم. پس از تکمیل دو فرم اصلی از انها خواستیم فرم ها تحویل بگیریم و یک دفتر ازدواج در شهر دیگر 2 ساعت از استامبول دورتر بردیم و انجا با دو شاهد ازدواج کردیم.
هزینه ازدواج تقریبا 100 لیر شد. با توجه به اینکه اگر ما Beyoglu به مترجم برای مراسم عقد داشتیم اما در اون شهر کوچک نه!

دوستان توجه داشته باشید هیچ کس در ترکیه در ادارات انگلیسی صحبت نمیکنه پس حتما حتما همه مدارک را با خود ببرید و ادرسها را از گوگل مپ در بیارین. ما به لطف دوستان ترک استامبولی ساکن توانستیم طی 4 روز دوندگی ازدواج کنیم. من زوج هایی رو دیدم که 5 روز فقط دنبال پیدا کردن بیمارستان و ازمایشگاه بودن.
اگر وقت داشتیم می توانستیم نام شوهر من که مسلمان شده بودند و در ایران عقد شرعی داشتیم را هم در سفارت ایران در ترکیه به شناسنامه من وارد کنند اما این کار را به سفارت ایران در پراگ انتقال دادیم.
نکته: در ضمن سفارت ایران به همه مراکز ازدواج اعلام کرده که حتما با نامه های کنسولگری ازدواج کنند.
هر کس هر سوالی داشت من در خدمتم.
پاسخ
تشکر کنندگان: inanna ، vania77 ، Saeedv13 ، shadoow ، romance33 ، msar
(2014-04-08 ساعت 00:10)sahar_a009 نوشته:  سلام من دیروز از ترکیه برگشتم و ازدواجم را با همسر چکی خودم ثبت کردم قرض از نوشتن این پیام کمک به دوستان است
ازدواج در ترکیه برای من اسان نبود اما در طی 4 روز انجام شد. و این فقط تجربیات شخصی من است.
به محض رسیدن ما به دفتر ازدواج Beyoglu در اطراف میدان تقسیم رفتیم. مدارک شوهر من که در چک و با تایید سفارت ترکیه در همان کشور صورت گرفت مورد تایید بود اما من نه. (دفاتر دیگه مدارک شوهرم را هم قبول نکردن)
نکته: هیچ مدرکی از اینجا ترجمه شده نبرین چون پولتون را تو چاه ریختین.
ما به کنسولگری ایران رفتیم و در اونجا یک روزه تونستم گواهی تجرد و شناسنامه و پاسپورت بگیرم و 3 فیش 6-9-12 یوروی به حساب بانک روبرو ریختیم.
نکته: 1- حتما وکالت نامه محضری پدر داشته باشین بدون اون هیچ مدرکی نمیگیرین.
2- 2 تا عکس 3در4 داشته باشین.
3- صبور باشین.
4- پروسه یک هفته ای است ما سفارت به من خیلی خیلی کمک کرد چون تعطیلات بود یک روزه داد.
دنبال دفترهای ازدواج دیگه نرین چون تقریبا کسی قبول نمیکنه و زیر بار نمیره و مدارک بیشتری میخواد.
دفتر Beyoglu فقط ازمایش خون و عکس از قفسه سینه از بیمارستان دولتی قبول داره. هزینه برای خارجی ها هر نفر 400 لیر و 3 روز زمان میبره. که ما به یکی از شهرهای اطراف رفتیم و یک روزه 100 لیر برای دو نفر دادیم و برگشتم.
شما به یک گواهی اقامت احتیاج دارید. اگر هتل هستید حتما نامه از انجا و ما که خانه دوستان بودیم مجبور شدیم از بخش اروپایی دوستی را پیدا کرده و به دفتر ثبت یا نوتاری برویم برای ما امضا داد و نامه را به دفترازدواج با سایر نامه ها بردیم. Beyoglu حتما 20 روز وقت میخواست تا ما مدارک را امضا کنیم. و ما مجبور بودیم پس از 20 روز دوباره برگردیم. پس از تکمیل دو فرم اصلی از انها خواستیم فرم ها تحویل بگیریم و یک دفتر ازدواج در شهر دیگر 2 ساعت از استامبول دورتر بردیم و انجا با دو شاهد ازدواج کردیم.
هزینه ازدواج تقریبا 100 لیر شد. با توجه به اینکه اگر ما Beyoglu به مترجم برای مراسم عقد داشتیم اما در اون شهر کوچک نه!

دوستان توجه داشته باشید هیچ کس در ترکیه در ادارات انگلیسی صحبت نمیکنه پس حتما حتما همه مدارک را با خود ببرید و ادرسها را از گوگل مپ در بیارین. ما به لطف دوستان ترک استامبولی ساکن توانستیم طی 4 روز دوندگی ازدواج کنیم. من زوج هایی رو دیدم که 5 روز فقط دنبال پیدا کردن بیمارستان و ازمایشگاه بودن.
اگر وقت داشتیم می توانستیم نام شوهر من که مسلمان شده بودند و در ایران عقد شرعی داشتیم را هم در سفارت ایران در ترکیه به شناسنامه من وارد کنند اما این کار را به سفارت ایران در پراگ انتقال دادیم.
نکته: در ضمن سفارت ایران به همه مراکز ازدواج اعلام کرده که حتما با نامه های کنسولگری ازدواج کنند.
هر کس هر سوالی داشت من در خدمتم.
تبریک میگم دوست عزیز من هم اکتبر2012 در استانبول ازدواج کردم و مخارج ما خیلی خیلی بیشتر از شما شد و 10 روز درگیر کارهامون شدیم واقعا آفرین به شما ای کاش دوستان مهاجرسرایی رو زودتر میشناختم
نوع ویزا:IR1 -- اولین اقدام: آگست 2013 -- نقص مدارک: مارچ 2014 -- اپرووال: 10جولای2014 -- کیس نامبر: 10 آگست 2014 ابوظبی -- تکمیل مدارک:8جولای2015 مصاحبه: سپتامبر2015 -- کلیر:25جولای2016
پاسخ
تشکر کنندگان: romance33 ، shilerfrost ، msar
دوستان سلام در تركيه چجوري ميشه شناسنامه كارت ملي و كارت پايان خدمت را ترجمه كرد ؟؟؟
پاسخ
سلام دوستان من 4.4.2014 در ترکیه عقد خودم را ثبت کردم و با مدارک آنجا درخواست ویزا برای سفارت چک دادم و 3 هفته ای ویزای c1 به مدت سه ماه اقامت من درست شد. بقیه کارها را باید اونجا انجام بدم.
انشالله هر کدوم در این مسیر قدم بر میدارین موفق و پیروز باشید و دست خدا همراهتون...
پاسخ
تشکر کنندگان: shadoow ، inanna ، msar
با سلام. من قصد دارم با یک فرد اتریشی ازدواج کنم و به من ازدواج در ترکیه توصیه شد . سوالم اینه که آیا رضایت پدر هم در ترکیه لازمه؟ چون قبلا ازدواج نداشتم. و سوال بعدی اینکه بعد از ثبت در ترکیه آیا سفارت اتریش در تهران به من ویزا برای رفتن به اتریش رو میده؟
پاسخ
سلام
عزیزم من ازدواجم خارج از کشور انجام دادم گرجستان
ترکیه روند ازدواجش خیلی طولانی و زمان بره چون باید وقت ازدواج بگیری از شهرداری و.....
اما گرجستان نهایت 2ساعت زمان میبره و ازدواج بین الملی هستش
اگر سوال داشتی میتونی رو کمک من حساب کنی
پاسخ
تشکر کنندگان: shadoow ، vania77 ، shilerfrost ، msar
ممنونم از جوابت عزیزم. من با خوندن مطالب و نظرات مختلف در اینجا واقعا گیج و درمونده شدم. ترسم از برگشت به ایران بعد از ثبت ازدواج بین المللیه. چون من مسلمونم و همسر آیندم مسیحیه. و دوم اینکه نمیدونم که واکنش سفارت اتریش به این ازدواج چیه و چقدر زمان میبره تا بتونم ویزای اتریش رو بگیرم و برم. تو رو خدا اگه اطلاعاتی دارید بهم بگید. من تا 1 ماه و نیم دیگه وقت دارم واسه ازدواج. آها یه مطلب دیگه اینکه من حتی اجازه محضری پدرم و گواهی تجرد رو از اینجا گرفتم ، باید اونا رو از ایران ترجمه و مهر کنم یا در کشوری که میخایم ازدواج کنیم انجام میشه؟ که به توصیه شما سعی میکنیم بریم گرجستان Smile
پاسخ
(2014-06-13 ساعت 15:43)shilerfrost نوشته:  ممنونم از جوابت عزیزم. من با خوندن مطالب و نظرات مختلف در اینجا واقعا گیج و درمونده شدم. ترسم از برگشت به ایران بعد از ثبت ازدواج بین المللیه. چون من مسلمونم و همسر آیندم مسیحیه. و دوم اینکه نمیدونم که واکنش سفارت اتریش به این ازدواج چیه و چقدر زمان میبره تا بتونم ویزای اتریش رو بگیرم و برم. تو رو خدا اگه اطلاعاتی دارید بهم بگید. من تا 1 ماه و نیم دیگه وقت دارم واسه ازدواج. آها یه مطلب دیگه اینکه من حتی اجازه محضری پدرم و گواهی تجرد رو از اینجا گرفتم ، باید اونا رو از ایران ترجمه و مهر کنم یا در کشوری که میخایم ازدواج کنیم انجام میشه؟ که به توصیه شما سعی میکنیم بریم گرجستان Smile

دوست عزیز پیشنهاد میکنم برای اطلاعات بیشتر در باره ی ازدواج در گرجستان به اینجا سری بزنیدSmile
F2A# ارسال اوليه مدارك  Nov.25.2013 #اپرو feb.12.2014 #ارسال مدارك به nvc و تكميل فرمها may.13.2015 #دريافت نقص مدرك و فرستادن دوباره مدارك July.27.2015 #تكميل پرونده AUG.21.2015 #مصاحبه اواخر سپتامبر- ابوظبی
ويزاي يك ضربsep.20.2015Cool
پاسخ
ممنونم از راهنماییتون . دعا کنید که کارامون با موفقیت پیش بره. فقط می خوام بدونم شما ازدواج ایرانی هم انجام دادید یا فقط بین المللی؟ به خاطر اختلاف دینی توی ایران مشکلی برام پیش نمیاد؟
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان