کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مراحل ازدواج در ترکیه
(2013-10-22 ساعت 14:32)LadyF نوشته:  ازدواج با اتباع خارجی تو ایران هم خیلی دردسر داره و حدودآ 1-2 ماه طول میکشه Sad

فکر کنم اگه به همسرتون بگید که با سفارت کشورشون تو ترکیه تماس بگیرن و بپرسن که میتونن سند ازدواج ترکیه رو میتونن تایید کنن. اینطوری شاید مثل این باشه که رفتین تو اون کشور ازدواج کردین!! در ضمن سفارت هام اگه از اپراتور بپرسین اصلا جواب درستی نمیدن. به من که اول گفتن ما اینجا اصلا ویزای ازدواج نداریم!!!
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-11-07 ساعت 04:31)omid84 نوشته:  سلام دوستان

من مطالب مربوط به نحوه ازدواج در ترکیه رو خوندم. اما فکر میکنم موضوع من خاص هست:

من گرین کارت آمریکا دارم و در آمریکا زندگی میکنم، قصد دارم که با دختر مورد علاقه ام بالاخره پس از سالها مخالفت های خانواده اش ازدواج کنیم. مشکل اینجاست که من ایران نمیتونم برگردم و چون از طریق پناهندگی و از ترکیه وارد آمریکا شدم در حال حاضر تراول داکیومنت دارم. و البته قید ثبت ازدواج در ایران رو هم زدیم

من قصد دارم که ترکیه ازدواج کنم و به این منظور نیاز به برگه تجرد از سفارت ایران دارم که در سایتش نوشته که فقط شناسنامه نیاز داره، سوالم اینجاست که بعد از اینکه برگه تجرد گرفتم و باید به دفترخانه ترکیه مراجعه کنم اونها از من پاسپورت ایرانی نمیخوان؟ اگر اونجا تراول داکیومنت آمریکا رو نشون بدم اونوقت نمیگن برو از سفارت آمریکا برگه تجرد بگیر؟ اصلا اونجا پاسپورت نیاز هست؟

در آخر ممکنه اگر آدرس دفترخانه ها و دارالترجمه های با قیمت مناسب و نزدیک به سفارت ایران در آنکارا را میشناسید بگید؟
دوست گرامی شما برای هرکاری تو سفارت ایران به پاسپورت ایرانی احتیاج داری. بهتره یک کشور دیگه ازدواج کنید. ارمنستان یا گرجستان رو بررسی کنید.
نوع ویزا: ازدواجی با سیتیزن/فرستادن مدارک: ۳۰ آگوست ۲۰۱۲/ پذیرش: ۲۶ نوامبر ۲۰۱۲/ دریافت کیس نامبر: ۷ دسامبر ۲۰۱۲/ مصاحبه: سپتامبر ۲۰۱۳/ کلیرنس: در حال انتظار
پاسخ
تشکر کنندگان:
گرفتن برگه تجرد از سفارت ایران نیازی به پاسپورت نداره:

1) اصل شناسنامه بانضمام تصویر کلیه صفحات شناسنامه
2) اصل رضایتنامه رسمی پدر برای دوشیزگان و در صورت فوت، اصل گواهی فوت پدر
3) دو قطعه عکس متقاضی (جهت بانوان با حجاب اسلامی)
4) اصل قبض بانکی به حساب ذیل
TÜRKİYE İŞ BANKASI

این به نقل از وبسایت سفارت ایران در آنکارای ترکیه است : http://iranembassy-tr.ir/tabid/69/Default.aspx

ایرانی های زیادی در ترکیه هستند که بدون پاسپورت، برگه تجرد از سفارت ایران میگیرند و اغلب پناهنده هستند و پاسپورت ندارند. البته مزیتی که اونها به نسبت من دارند اینه که اونها "کیم لیک" (دفترچه هویت ترکیه) دارند و هنگام مراجعه به شهرداری برای ازدواج کیم لیک رو نشون میدهند. من سوالم اینه که موقع مراجعه به شهرداری در آنکارا از کسی پاسپورت خواستند یا برگه تجرد کافی هست؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
اتباع ايراني مي بايستي از کنسولگريهاي ايران برگ تجرد گرفته و به تائيد وزارت امور خارجه ترکيه در آنکار برسانند. حداکثر زمان براي اتمام مراحل ازدواج در ترکيه 2 روز مي باشد. در زير مراحل کامل عقد ازدواج آمده است

1.مراجعه به کنسولگري کشور متبوع خارجيها

اگر يکي يا هردوي طرفين ازدواج ايراني باشند، هردو شخهصا مي بايستي به کنسولگري مراجعه کرده و پس از واريز 9 يورور براي هر نفر در بانک ايش بانک برگه تجرد دريافت داشته و جهت تائيد به وزارت امور خارجه برده مي شود. لازم به توضيح است که دختران ايراني بر اساس قوانين ايران مي بايستي اجازه پدر داشته باشند و يا گواهي فوت وي را به کنسولگري ارائه دهند. براي دريافت برگ تجرد اصل شناسنامه به اضافه پاسپورت و 3 قطعه عکس خواسته مي شود

2. تائيديه از وزارت امور خارجه ترکيه

برگ تجرد صادر شده از سوي کنسولگري به وزارت خارجه ترکيه ارائه شده و در تائيديه وزارت خارجه بايد اخذ شود. در اين مرحله 15 لير ترک براي هر برگه درخواست مي گردد.

3. آزمايش خون

براي آزمايش خون متقاضيان ازدواج مي بايستي به بيمارستانهاي دولتي و يا موسسات غير انتفاعي و خيريه مراجعه کرده و در مورد بيماريهاي ارثي و خوني آزمايشاتي انجام پذيرد. آزمايش خون در بيمارستهاي دولتي مجاني مي باشد ولي براي خارجيان در زمينه تست ازدواج ارائه خدمت نمي کنند که مي توان به موسسات خيريه نظير مبارزه با تالاسمي مراجعه کرده و نتيجه آزمايشات که معمولا روز بعدي مشخص مي شود را به مراکر ويژه براي تائيد آنها داده مي شود. در اين مرحله زوجين بايد حضور داشته باشند.

4. امضا فرمهاي ويژه در دفاتر ثبت اسناد رسمي

فرمهاي ويژه از شهرداريها گرفته شده و فرم ويژه ازدواج در دفاتر ثبت اسناد بايد به تائيد برسد که در اين مرحله ترجمه پاسپورت خواسته مي شود. مي توانيد پاسپورتتان را به هر يک از دفاتر ترجمه برده و آنرا در نوتر يا دفاتر ثبت اسناد تائيد کنيد

5. تعيين وقت عقد رسمي

پس از انجام اين امور 20 لير براي کمک به درختکاري پرداخت مي کنيد و بسته به نوع سالن نکاح مبلغي از 40 لير تا 300 لير پرداخت مي کنيد. در صورتيکه خواهان حضور عاقد در محلي غير از شهرداري باشيد بايد هزينه هاي اياب و ذهاب او نيز پرداخت شود

Necessary documents for the marriage

Petition of the marriage. To start an action, the groom and bride must file a petition of the marriage in person at the Municipality (Belediye), called as "Evlenme Beyannamesi" in Turkish.
Passport and birth certificate, which has to be translated in Turkish by relevant authorities; this can be the Turkish Embassy in your country of origin or a certified notary in Turkey.
Health certificate, which has to be taken from a State medical institution in Turkey, named as "Saglik Ocagi" or "Devlet Hastanesi" in Turkish. Any report to be issued by private hospitals or clinics will not be accepted.
Six passport size photos belonging to bride and to groom.
Certificate of Capacity to Marry (Certificate of Celibacy), which states if a person is single, divorced, or widow. To be taken from the proper Civil Status Register of his/her own country. If this Certificate is to be issued in the country of the foreigner then it should be certified by the Turkish Consulate or Embassy there or it should have an apostil. It should also be translated into Turkish and notarized, otherwise it will not be valid. The Certificate of Celibacy can also be issued by the Consulate of the country of the foreigner located in Istanbul which has to be certified by the Governor of Istanbul (Istanbul Valiligi) located in Cagaloglu neighbourhood. Or if it's issued by the Embassy of the country of the foreigner in Ankara then it has to be certified by the Ministry of Foreign Affairs of the Turkish Republic in Ankara.
Accommodation document. If both partners are foreigners then a letter should be written by the hotel that they're staying. In this letter, the duration of stay and date of departure will be written.
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13
سلام دوستان
نامزد من اهل چک است و ما میخواهیم ازدواج کنیم ایشون مسلمان می شن. و ما میخواهیم عقد شرعی کنیم کسی میدونه راهترین راه برای ازدواج چیه؟
برای تشکیل پروانه زناشویی چقدر زمان میخواد؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-11-08 ساعت 02:54)omid84 نوشته:  گرفتن برگه تجرد از سفارت ایران نیازی به پاسپورت نداره:

1) اصل شناسنامه بانضمام تصویر کلیه صفحات شناسنامه
2) اصل رضایتنامه رسمی پدر برای دوشیزگان و در صورت فوت، اصل گواهی فوت پدر
3) دو قطعه عکس متقاضی (جهت بانوان با حجاب اسلامی)
4) اصل قبض بانکی به حساب ذیل
TÜRKİYE İŞ BANKASI

این به نقل از وبسایت سفارت ایران در آنکارای ترکیه است : http://iranembassy-tr.ir/tabid/69/Default.aspx

ایرانی های زیادی در ترکیه هستند که بدون پاسپورت، برگه تجرد از سفارت ایران میگیرند و اغلب پناهنده هستند و پاسپورت ندارند. البته مزیتی که اونها به نسبت من دارند اینه که اونها "کیم لیک" (دفترچه هویت ترکیه) دارند و هنگام مراجعه به شهرداری برای ازدواج کیم لیک رو نشون میدهند. من سوالم اینه که موقع مراجعه به شهرداری در آنکارا از کسی پاسپورت خواستند یا برگه تجرد کافی هست؟
این لینک به من خیلی کمک کرد تا مراحل ازدواج در ترکیه رو انجام بدم
http://emlak.ir/index.php/tutorials/marriage-in-turkey
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام به همگی Smile
من تازه به سایت ملحق شدم , میخواستم در مورد ازدواج در ترکیه جدید ترین اطلاعات رو بدونم , پست هایی که دارم میخونم خیلی کمک کننده هستند ولی تاریخ ها جدید نیست ,میخواستم بدونم مراحل هنوز به همین شکل هست یا قوانین تغییر کرده ؟ من دارم سفرم رو برنامه ریزی میکنم که با نامزدم که امریکایی و سیتیزن هست در ترکیه ازدواج کنیم و برای ویزای من اقدام کنیم , میخواستم بدونم بعد از ثبت ازدواجمون در ترکیه همون موقع باید برای ویزا اقدام کنیم یا همسرم باید با مدارک ازدواجمون به امریکا برگرده و از اونجا برای من apply کنه ؟ این اولین دیدار حضوریمون با هم هست , فکر میکنید در مرحله مصاحبه برامون مشکل پیش بیاد ؟ و میخواستم بدونم چه مدارکی نیاز داریم همراه داشته باشیم? هم برای ازدواج هم برای ویزا و مصاحبه ! ( در صورتی که بتونیم برای ویزا هم در همین سفر apply کنیم) و اگر برای ویزای من باید از امریکا اقدام بشه پس فرقی نمیکنه اگه تو هر شهر دیگه در ترکیه ازدواج کنیم ؟ یا حتما باید در آنکارا یا استانبول این کار انجام بشه ؟ این اولین باره که به ترکیه سفر میکنیم و زبان ترکی رو اصلا نمیدونیم , تو ترکیه میشه با انگلیسی کارمون رو پیش ببریم یا حتما باید مترجم داشته باشیم ؟ دوستانی که در حال طی کردن همین مراحل هستند میشه لطفآ راهنمایی کنید ؟ برخورد سفارت با case های مثل ما که رابطمون از طریق اینترنت شروع شده به چه شکله ؟ میدونم الان برای ویزای نامزدی خیلی سخت گیری میکنند ! خیلی لطف میکنید اگه سریع جواب بدین ! یه نکته دیگه هم که نیاز دارم بدونم اینه که نمیخام همسرم دینش رو تغییر بده ,بنا بر این اسمشون تو شناسنامه من وارد نمیشه البته ما نمیخواهیم تو ایران زندگی کنیم پس مشکلی نخواهیم داشت , درسته ؟   امیدوارم کار هممون هرچه زودتر و بی دردسر تر انجام بشه Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: shadoow
(2014-01-24 ساعت 17:31)inanna نوشته:  سلام به همگی Smile
من تازه به سایت ملحق شدم , میخواستم در مورد ازدواج در ترکیه جدید ترین اطلاعات رو بدونم , پست هایی که دارم میخونم خیلی کمک کننده هستند ولی تاریخ ها جدید نیست ,میخواستم بدونم مراحل هنوز به همین شکل هست یا قوانین تغییر کرده ؟ من دارم سفرم رو برنامه ریزی میکنم که با نامزدم که آمریکایی و سیتیزن هست در ترکیه ازدواج کنیم و برای ویزای من اقدام کنیم , میخواستم بدونم بعد از ثبت ازدواجمون در ترکیه همون موقع باید برای ویزا اقدام کنیم یا همسرم باید با مدارک ازدواجمون به آمریکا برگرده و از اونجا برای من apply کنه ؟ این اولین دیدار حضوریمون با هم هست , فکر میکنید در مرحله مصاحبه برامون مشکل پیش بیاد ؟ و میخواستم بدونم چه مدارکی نیاز داریم همراه داشته باشیم? هم برای ازدواج هم برای ویزا و مصاحبه ! ( در صورتی که بتونیم برای ویزا هم در همین سفر apply کنیم) و اگر برای ویزای من باید از آمریکا اقدام بشه پس فرقی نمیکنه اگه تو هر شهر دیگه در ترکیه ازدواج کنیم ؟ یا حتما باید در آنکارا یا استانبول این کار انجام بشه ؟ این اولین باره که به ترکیه سفر میکنیم و زبان ترکی رو اصلا نمیدونیم , تو ترکیه میشه با انگلیسی کارمون رو پیش ببریم یا حتما باید مترجم داشته باشیم ؟ دوستانی که در حال طی کردن همین مراحل هستند میشه لطفآ راهنمایی کنید ؟ برخورد سفارت با case های مثل ما که رابطمون از طریق اینترنت شروع شده به چه شکله ؟ میدونم الان برای ویزای نامزدی خیلی سخت گیری میکنند ! خیلی لطف میکنید اگه سریع جواب بدین ! یه نکته دیگه هم که نیاز دارم بدونم اینه که نمیخام همسرم دینش رو تغییر بده ,بنا بر این اسمشون تو شناسنامه من وارد نمیشه البته ما نمیخواهیم تو ایران زندگی کنیم پس مشکلی نخواهیم داشت , درسته ؟   امیدوارم کار هممون هرچه زودتر و بی دردسر تر انجام بشه Smile

Wow ! من همین الان این پست های جدید رو دیدم !!! ولی به هر حال هر اطلاع جدید تر که بتونید به من بدید ممنون میشم !
پاسخ
سلام دوستان
طبق اخرین اخبار رفتن به کنسولگری ایران جهت گرفتن برگ تجرد، به اضافه همراه داشتن شناسنامه و کارت ملی و پاسپورت الزامی است تا برای ما برگه گواهی تجرد صادر کنند. من با کنسولگری ترکیه در تهران صحبت کردم و آنها گفتن میتونید برگه تجرد و پاسپورت و شناسنامه را همین جا توی ایران توی دار الترجمه رسمی ترجمه کنید با مهر دادگستری و تاییده وزارت کشور ببرید کنسولگری ترکیه تا تایید کنند.
دقیقا همون راهی که باید تو ترکیه و از طریق سفارت ایران انجام داد.

دوستان کسی اخیرن در جریان ازدواج تو ترکیه بوده؟؟؟؟ کسی میدونه چند روز وقت نیاز داریم؟؟؟ و ایا بدون رفتن به سفارت با در دست داشتن این مدارک میشه پروسه را سریع تر انجام داد؟؟؟
یه اقایی تو کنسولگری استامبول گفت 1 ماه!!!! من با توجه به مدارک و نوشته های این سایت 4 روز وقت اداری در ترکیه هستیم...

من خیلی به کمک شما احتیاج دارمSadSadSadSadSad
ممنون ازتون
پاسخ
تشکر کنندگان: Nightsky007 ، shadoow ، inanna
(2014-02-03 ساعت 18:40)sahar_a009 نوشته:  سلام دوستان
طبق اخرین اخبار رفتن به کنسولگری ایران جهت گرفتن برگ تجرد، به اضافه همراه داشتن شناسنامه و کارت ملی و پاسپورت الزامی است تا برای ما برگه گواهی تجرد صادر کنند. من با کنسولگری ترکیه در تهران صحبت کردم و آنها گفتن میتونید برگه تجرد و پاسپورت و شناسنامه را همین جا توی ایران توی دار الترجمه رسمی ترجمه کنید با مهر دادگستری و تاییده وزارت کشور ببرید کنسولگری ترکیه تا تایید کنند.

دوستان کسی اخیرن در جریان ازدواج تو ترکیه بوده؟؟؟؟ کسی میدونه چند روز وقت نیاز داریم؟؟؟ و ایا بدون رفتن به سفارت با در دست داشتن این مدارک میشه پروسه را سریع تر انجام داد؟؟؟
یه اقایی تو کنسولگری استامبول گفت 1 ماه!!!! من با توجه به مدارک و نوشته های این سایت 4 روز وقت اداری در ترکیه هستیم...

ممنون ازتون

سلام نه فكر كنم١هفته اي تموم كنين كارارو.اگه زود بجننبين صبح زود كارارو بكنين زودتر.ترافيك استانبول واسه خودش يه مساله ايه..تايپك رو خوب مطالعه كنيد.اگه ميتونين برين گرجستان اونجا انگار دنگ و فنگ تركيه رو نداره و راحت تره.موفق باشيد
امضای سانازی كه نام كاربريش شده baba manam sanaz
CR1 ازدواجى
receipt number: 20dec2012
approv : 5dec 2013!!
14jan2014:دريافت كيس نامبر
completed on: 21feb 2014!!
3apr 2014 :گرفتن وقت مصاحبه
20may2014:مصاحبه
سفارت انكارا
ويزاي يك و نيم ضرب 30may!Shy
پاسخ
تشکر کنندگان: Nightsky007 ، shadoow
ممنون از جوابتون.
دوستان اگه من ترجمه گواهی تجرد و شناسنامه و پاسپورت را تو ایران با تایید وزارت کشور و سفارت ترکیه بگیرم اگه نیازی است ترکیه درگیر سفارت ایران بشم؟

ما میخواهیم عقد بین الملل کنیم.
پاسخ
(2014-02-03 ساعت 23:12)sahar_a009 نوشته:  ممنون از جوابتون.
دوستان اگه من ترجمه گواهی تجرد و شناسنامه و پاسپورت را تو ایران با تایید وزارت کشور و سفارت ترکیه بگیرم اگه نیازی است ترکیه درگیر سفارت ایران بشم؟

ما میخواهیم عقد بین الملل کنیم.
بله باید سفارت ایران در ترکیه تاییدش کنه
نوع ویزا:IR1 -- اولین اقدام: آگست 2013 -- نقص مدارک: مارچ 2014 -- اپرووال: 10جولای2014 -- کیس نامبر: 10 آگست 2014 ابوظبی -- تکمیل مدارک:8جولای2015 مصاحبه: سپتامبر2015 -- کلیر:25جولای2016
پاسخ
تشکر کنندگان:

ممنون ازتون
ما اخیرا در استانبول ازدواج کردیم و با اینکه گواهی تجرد و ترجمه شناسنامه رو از تهران آماده برده بودم ولی باز هم بایستی برید سفارت ایران در استامبول و تاییدشو بگیرید
میتوانید از ترن استفاده کنید هم به صرفه تره و هم سریع تره
نوع ویزا:IR1 -- اولین اقدام: آگست 2013 -- نقص مدارک: مارچ 2014 -- اپرووال: 10جولای2014 -- کیس نامبر: 10 آگست 2014 ابوظبی -- تکمیل مدارک:8جولای2015 مصاحبه: سپتامبر2015 -- کلیر:25جولای2016
پاسخ
تشکر کنندگان: baba manam sanaz

ممنون ازتون
من هم همین مراحل رو الان دارم طی میکنم ! هنوز مشغول برنامه ریزی برای سفرمون هستیم , من شنیده بودم که اگر مدارک رو ترجمه شده به تایید سفارت ترکیه تو ایران برسونیم دیگه لازم نیست به کنسولگری ایران تو ترکیه مراجعه کنیم !!! راستی همسر من امریکاییه و امروز شنیده که برای دریافت marriage certificate در سفارت امریکا باید ترجمه شناسنامه من رو که محضری تایید شده باشه با خودش ببره ! یعنی من باید مدارکم رو به انگلیسی هم ترجمه کنم ؟ فکر میکردم marriage certificate رو باید از دفاتر ازدواج گرفت نه سفارت !  راستی من شنیدم که این پروسه  ٣ تا ٥ روز بیشتر زمان نمیبره ! چه طور اون آقا گفته یک ماه ؟  امیدوارم کار هممون با خوبی و خوشی انجام شه ! Smile
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان