کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
پرسش و پاسخ - ویزاهای مهاجرت خانوادگی
سلام دوستان يك سوال داشتم آيا كسي كه وارد آمريكا شده و منتظر دريافت گرين كارد هست مي تونه قبل از اومدن گرين كارد از آمريكا خارج بشه وبا همون ويزا دوباره وارد بشه يا بايد حتما صبر كنه تا گرين كاردش بياد؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-07-31 ساعت 11:06)Sbadvi نوشته:  سلام دوستان يك سوال داشتم آيا كسي كه وارد آمريكا شده و منتظر دريافت گرين كارد هست مي تونه قبل از اومدن گرين كارد از آمريكا خارج بشه وبا همون ويزا دوباره وارد بشه يا بايد حتما صبر كنه تا گرين كاردش بياد؟

درود
شما ميتونيد قبل از آمدن گرين كارد خارج بشيد اما براي ورود دو حالت پش مياد:
1- اگر در زماني كه قصد ورود داريد گرين كارد شما صادر شده باشد به هيچ عنوان با ويزا نميتوانيد وارد شيد، اين به اون معني هست كه اگر در ايران هستيد و گرين كارد به آدرس پستي شما در آمريكا رفته، اقوام و دوستان بايد به هر طريقي شده به دستتان برسانند.

2- اگر در زمان ورود بر روي كامپيوتر آفيسر عدم صدور گرين كارد ثبت شده باشه، شما ميتونيد با همون ويزا وارد شيد.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-08-01 ساعت 14:11)asrainman نوشته:  
(2016-07-31 ساعت 11:06)Sbadvi نوشته:  سلام دوستان يك سوال داشتم آيا كسي كه وارد آمريكا شده و منتظر دريافت گرين كارد هست مي تونه قبل از اومدن گرين كارد از آمريكا خارج بشه وبا همون ويزا دوباره وارد بشه يا بايد حتما صبر كنه تا گرين كاردش بياد؟

درود
شما ميتونيد قبل از آمدن گرين كارد خارج بشيد اما براي ورود دو حالت پش مياد:
1- اگر در زماني كه قصد ورود داريد گرين كارد شما صادر شده باشد به هيچ عنوان با ويزا نميتوانيد وارد شيد، اين به اون معني هست كه اگر در ايران هستيد و گرين كارد به آدرس پستي شما در آمريكا رفته، اقوام و دوستان بايد به هر طريقي شده به دستتان برسانند.

2- اگر در زمان ورود بر روي كامپيوتر آفيسر عدم صدور گرين كارد ثبت شده باشه، شما ميتونيد با همون ويزا وارد شيد.

ممنونم از راهنماييتون دوست عزيز
پاسخ
تشکر کنندگان: asrainman
سلام دوستان، كيس من f1 هستش و احتمالا ماه ديگه كارنت ميشم، priority date اكتبر ٢٠٠٩ هستش. سوالم اينه حالا مرحله بعدي چيه؟؟ چه مدت طول ميكشه تا مصاحبه؟؟؟ بعد از مصاحبه چي ميشه؟؟ و كلا از زمان كارنت شدن حدودا چقدر طول ميكشه تا پامون به امريكا برسه؟؟ اگر يه توضيح كلي بهم بدين ممنونتون ميشم،
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-06-07 ساعت 15:39)طناز12 نوشته:  سلام
دوست من می خواد برای دخترش که بالای 21 و مطلقه هست درخواست اقامت بده
من یه لیست از مدارک تهیه کردم اگه نقصی داره راهنمایی کنید لطفا
ممنون

تکمیل فرم I130
تکمیل فرم I864
مانی اوردر
ترجمه شناسنامه مادر و فرزند
ترجمه طلاقنامه ی فرزند
کپی برابر با اصل پاسپورت فرزند
کپی مدارک اقامتی مادر
مدارک دارایی مادر مثل سند منزل و ماشین و ...
مدرک incom مادر
تکس ریترن 2015

نوع ویزا F2b

چون کتگوری f2b هستش و در این کتگوری به صراحت ذکر شده که "فرزندان مجرد و هیچگاه ازدواج نکرده(مطلقه شاملش نمیشه چون ازدواج کرده و طلاق گرفته) بالای 21 سال" پس ایشون نمیتونه اپلای کنه
پاسخ
تشکر کنندگان:

سلام
من پارسال قبل از اینکه گرین کارتم بیاد خارج شدم، 1 هفته بعدش گرین کارت به آدرس خانوادم در امریکا اومد. من 6 ماه بعد بدون گرین کارت امریکا اومدم. افیسر گفت که اگر گرین کارت داری نمی تونی با این مهر بیای. من چون خونوادم فرودگاه دنبالم اومده بودن خیلی اشکال نگرفت اما گفت برو داخل اتاقی که چک می کنن. داخل اون اتاق هم مجدد همون سوالا رو پرسید و چون گفتم گرین کارت پیش خونوادم که فرودگاه هستن دیگه خیلی ایراد نگرفت.
البته خود کشور هایی که سوار میشید برای پرواز یا ترانزیت دارید و پاستونو چک می کنن اونا هم ممکنه نفهمن و ایراد بگیرن. من سویس بودم، یکم اونا هم پاسپورتو اینور اونور بردن و پرسیدن از یکی دوتا افیسر که ببینن این مهر معتبره یا چه جوریه. که در نهایت مشکل یا معطلی خاصی نداشت.
F1
تشکیل پرونده: آگوست 2007 |مصاحبه: جون 2015 ،ارمنستان | ویزا: یکضرب
ورود اول به امریکا: جون 2015 | دریافت سوشال: 2 هفته بعد از ورود - گرین کارت: 6 هفته بعد از ورود
سفرنامه
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-08-13 ساعت 18:51)Survivor نوشته:  سلام اشتباه ميفرمايند ايشان. كاملا هم ميشه اقدام كرد. هيچ جا از صحبت از never-married sons and daughters در F2B نشده. مجرد بودن در زمان petition كافيه.

(2016-08-13 ساعت 14:18)saeednia نوشته:  [quote='طناز12' pid='714210' dateline='1465297747']
سلام
ممنون

تکمیل فرم I130
تکمیل فرم I864
مانی اوردر
ترجمه طلاقنامه ی فرزند
کپی مدارک اقامتی مادر
مدرک incom مادر
تکس ریترن 2015

نوع ویزا F2b

چون کتگوری f2b هستش و در این کتگوری به صراحت ذکر شده که "فرزندان مجرد و هیچگاه ازدواج نکرده(مطلقه شاملش نمیشه چون ازدواج کرده و طلاق گرفته) بالای 21 سال" پس ایشون نمیتونه اپلای کنه

[/quoدوست عزیز اطلاعات درست بدید.unmarried در زبان انگلیسی یعنی مجردی که ازدواج نکرده.میتونین بفرمایین divorced ,widow,widower با هم چه فرقی دارن؟به برشی از ویزا بولتن توجه کنین:
B. (F2B) Unmarried Sons and Daughters (21 years of age or older) of Permanent Residents: 23% of the overall second preference limitation..
اگر نیاز دارین دلایل بیشتری بیارم.اطلاع ندارین اطلاعات غلط ندین.گمراه نکنین لطفا
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام

به نظر من هم Unmarried Sons and Daughters منظور کسی هست که الان مجرده و مهم نیست که طلاق گرفته باشه ( البته از لحظ لغوی اون چیزی که شما میگید درسته ). چون این متنی رو که شما میفرمایید رو جلوی کتگوری f1 هم نوشته و خاله بنده به دلیل این که از همسرشون جدا شده بودن حتی با وجود این که فرزند هم داشتن کتگوریشون f1 محسوب شد و چندین سال پیش مطابق با ویزا بولتن f1 کارنت شدن ویزاشونو هم گرفتن ...
اما در کل بهتره این دوستمون در مورد چنین مسایلی با یکی دو تا وکیل قابل اعتماد هم مشورت کنند
كتگوري F3
تاريخ اپلاي 2004 AUG
کیس نامبر  ABD2010

پاسخ
تشکر کنندگان: واهیک آقاجانی
(2016-08-13 ساعت 23:10)saeednia نوشته:  
(2016-08-13 ساعت 18:51)Survivor نوشته:  سلام اشتباه ميفرمايند ايشان. كاملا هم ميشه اقدام كرد. هيچ جا از صحبت از never-married sons and daughters در F2B نشده. مجرد بودن در زمان petition كافيه.

(2016-08-13 ساعت 14:18)saeednia نوشته:  
(2016-06-07 ساعت 15:39)طناز12 نوشته:  سلام
ممنون

تکمیل فرم I130
تکمیل فرم I864
مانی اوردر
ترجمه طلاقنامه ی فرزند
کپی مدارک اقامتی مادر
مدرک incom مادر
تکس ریترن 2015

نوع ویزا F2b

[/quoدوست عزیز اطلاعات درست بدید.unmarried در زبان انگلیسی یعنی مجردی که ازدواج نکرده.میتونین بفرمایین divorced ,widow,widower با هم چه فرقی دارن؟به برشی از ویزا بولتن توجه کنین:
B. (F2B) Unmarried Sons and Daughters (21 years of age or older) of Permanent Residents:  23% of the overall second preference limitation..
اگر نیاز دارین دلایل بیشتری بیارم.اطلاع ندارین اطلاعات غلط ندین.گمراه نکنین لطفا
من الان چک کردم و درست میفرمایین.دقیقا اشاره شده که در زمان اپلای مجرد باشن.بسیار زیاد عذر میخام و امیدوارم بپذیرین
پاسخ
تشکر کنندگان: amir2640 ، واهیک آقاجانی ، asrainman
سلام دوستان عزيز
من الان بايد پرداخت ١٢٠ دلار داشته باشم ميخواستم سوال كنم راه هاي پرداخت به چه صورت مي باشد؟ درسايت زده اگر routing number و check number و account number داشته باشيد مي توانيد به صورت انلاين پرداخت كنيد و من اين ها رو دارم . ايا به همين مشخصات مي شود انلاين پرداخت كرد و نيازي به ارسال چك نيست؟! چطور انها با همين مشخصات پول را بدون دريافت اصل چك از حساب برداشت مي كنند؟! ايا نيازي نيست اصل چك براي انها پست شود؟ چون مادرم نمي تواند چك را امضا كند به علت اينكه الان ايران هستند.
يك سوال ديگه اينكه حتما بعد از ٢ هفته از زمان انتخاب agent پرداخت را انجام بدهم؟ و اينكه بعد از اين مبلغ باز واريز داريم و پرداخت ان مثل قبل خواهد بود؟!
باسپاس
Category : F2B
Receipt Number : WAC1190XXXXXX
Priority Date : 2011 January
Approve Date : 2013 September
Welcome Letter Date : 2016 August
Document Complete Letter : 2016 December
Case Number : ANK2013XXXXXX
Interview Date : 2018 February
Visa Issue : 2019 December         
تا زمانی که امید وجود دارد زندگی هم ادامه خواهد داشت
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان سلام
در مورد سوالي كه در كامنت قبل پرسيدم و متاسفانه هيچكدام از دوستان راهنمايي نكردند بايد بگم كه من مبلغ را با استفاده از مشخصات چك پرداخت كردم و در همان صفحه مربوط به ارسال مشخصات agent را عوض كردم و مشكلي پيش نيامد.
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان

خواهش میکنم جواب پست را بدهید وقتی ما سوالی را در اینجا مطرح میکنیم یعنی خودمان کامل اگاهی از آن نداریم و نیاز به کمک سایر دوستان داریم.
من 120 دلار پرداخت کردم و توسط سایت تایید شد ولی مبلغ 325 دلار هنوز برای من در سایت نشان داده نمی شود که پرداخت کنم تا بتوانم فرم Ds-260 را پرکنم آیا بعد از ارسال مدارک و فرم I-864 این مبلغ در سایت مشخض می شود و باید پرداخت شود یا باید قبل از آن این مرحله انجام شود چون الان فقط در سایت از من درخواست I-864 کرده است. در حالی که در مراحلی که در سایت NVC زده است فرم DS-260 قبل از ارسال مدارک ساپورت مالی است.
باسپاس
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوست عزیز سلام،
من به شخصه اول 320 دلار را واریز کردم و سپس مدارک ارسال کردم چون کارت پایان خدمتم دیر حاضر شد.
ولی میتوانید هم زمان 320$ و فرمهای مربوط به اسپانسر و خودتان را ارسال کنید . ولی برای واریز 320$ باید قسمت پرداخت مانند 120$فعال شود.هرموقع واریز شد فرم DS 260 رو هم آنلاین پرکنید.
اگر فرمهای مربوط به اسپانسر و مدارک خودتان هم آماده است که چه بهتر پست کنید.
موفق باشید.
کتگوری F3
تاریخ اپلای : sep2004
case number:ank2010561xxx
تاریخ مصاحبه: 4Aug
وضعیت: AP
پاسخ
تشکر کنندگان: bsbali
سلام خدمت دوستان ، اینجانب ۳۲ ساله مجرد هستم، مادرم که بتازگی سیتیزن شده می خواهد برای من اقدام کنه، جهت اقدامودر نیاز هست..؟؟
شناسنامه های دو طرف با مهر دارالترجمه را آماده کردیم
آیا به مدرک دیگری نیاز هست؟ (مثل ترجمه قباله ازدواج پدر و مادر یا .....)
آیا غیر از مهر مترجم نیازی به مهر دادگستری یا امورخارجه هست یا خیر؟
پس از پر کردن فرم های I-130 و I-864
به کجا باید مراجعه کرد ؟؟؟لطفا نحوه اقدام و ارائه فرم را بفرمائید.
با تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-08-20 ساعت 08:34)واهیک آقاجانی نوشته:  دوست عزیز سلام،
من به شخصه اول 320 دلار را واریز کردم و سپس مدارک ارسال کردم چون کارت پایان خدمتم دیر حاضر شد.
ولی میتوانید هم زمان 320$ و فرمهای مربوط به اسپانسر و خودتان را ارسال کنید . ولی برای واریز 320$ باید قسمت پرداخت مانند 120$فعال شود.هرموقع واریز شد فرم DS 260 رو هم آنلاین پرکنید.
اگر فرمهای مربوط به اسپانسر و مدارک خودتان هم آماده است که چه بهتر پست کنید.
موفق باشید.

سلام دوست عزیز

برای من هنوز بخش مربوطه به 320 دلار فعال نشده است آیا به نظر شما دلیل خاصی دارد؟ ایا پس از اینکه که 120 دلار پرداخت کردید و agent را انتخاب کردید و تایید شد مجدد برای شما نامه ای ارسال شد؟

باسپاس
پاسخ