کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
پرسش و پاسخ - ویزاهای مهاجرت خانوادگی
(2016-06-07 ساعت 11:16)asrainman نوشته:  
(2016-05-10 ساعت 18:37)nahal_64 نوشته:  سلام دوستان کتگوری من F2B  بود ولی من ازدواج کردم و این موضوع رو هم یکماه پیش به NVC  اطلاع دادم ولی اخیرا برام نامه اومده که سند ازدواج و کپی شناسنامه همسرم و براشون بفرستم. این به چه معنی میتونه باشه؟ آیا این نشونه خوبیه؟
خواهش میکنم جواب منو بدین

سلام دوست خوبم
اميدوارم كه شما به سرنوشت ما دچار نشيد، اما اين به اون معني هست كه ميخوان كيس شما رو باطل كنند و احتياج به مدرك كافي دارند.
ما هم مثل شما دقيقا نامه اومد كه مدارك ازدواج رو بفرستيد و ما هم خوشحال بوديم كه پرونده باطل نشده، اما بعد از 20 روز نامه اومد كه كيس باطل شده!!
اميدوارم كه كيس شما متفاوت باشه
و در مورد انتقال شما به f3 كه كار بسيار سختي هست و دوندگي بسياري داره بايد عرض كنم در صورتي امكان پذير هست كه تاريخ سيتيزن شدن مادر يا پدر شما قبل از عقد شما باشه، البته در كل من توي اينكه امكان change statues وجود داره شك دارم.

سلام دوست عزیز باید خدمتتون بگم که بله شما دقیقا درست گفتین و کیس من نیز هم باطل شد....
حالا باید چشم امید به لاتاری امسال ببندیم. Rolleyes
پاسخ
تشکر کنندگان: asrainman
(2016-08-27 ساعت 22:49)bsbali نوشته:  درود دوستان عزیز

دوستان می شود فرم i-864 برای Petitioner جداگاه پر شود و به همراه سایر مدارک Civil document به Nvc ارسال شود و Joint sponsor هم جداگانه مدارک خودش را پست کند ؟ یا حتما باید همه با هم ارسال شود؟
در فرم I-864 بهتر ادرس Petitoner هم mailing و هم Physical آدرس یک آدرس در آمریکا باشد حتی اگر در ایران است ؟ مشکلی پیش نمیاد اگر ادرس در آمریکا داده شود و Petitioner در ایران باشد؟ اگر ادرس آمریکا بدهم در داخل فرم Ds-260 هم بهتره همون ادرس آمریکا برای مادرم که Petitioner است پر کنم یا ایران هم بزنم فرقی نمیکنه؟

در فرم Ds-260 در قسمت آدرس مادر اگر مادرم الان آمریکا نیستند آدرس همان آمریکا وارد کنم یا آدرس ایران ؟ که در این صورت در قسمت Petitioner همان ادرس کپی می شود که البته می توان آنرا تغییر داد به نظر شما دوستان که تجربه دارید چه کاری صلاح می باشد؟

باسپاس

سلام
به نظر من اگر مادرتون به آمریکا در رفت و آمد هستند و آنجا محل سکونت (از خودشان یا اجاره ای) دارند که بهتر است محل سکونت را در آمریکا بزنید. چون اگر آدرس را ایران بزنید باید یه سری مدارک برای اثبات Domecile ارائه کنید.
اما اگه رفت و آمد ندارند، نمیدونم واقعا چیکار باید کرد؟!! دوستانی که تجربه دارند لطفا راهنمایی کنند
پاسخ
تشکر کنندگان: bsbali
(2016-08-29 ساعت 16:39)hosseinkht نوشته:  

دوستان می شود فرم i-864 برای Petitioner جداگاه پر شود و به همراه سایر مدارک Civil document به Nvc ارسال شود و Joint sponsor هم جداگانه مدارک خودش را پست کند ؟ یا حتما باید همه با هم ارسال شود؟
در فرم I-864 بهتر ادرس Petitoner هم mailing و هم Physical آدرس یک آدرس در آمریکا باشد حتی اگر در ایران است ؟ مشکلی پیش نمیاد اگر ادرس در آمریکا داده شود و Petitioner در ایران باشد؟ اگر ادرس آمریکا بدهم در داخل فرم Ds-260 هم بهتره همون ادرس آمریکا برای مادرم که Petitioner است پر کنم یا ایران هم بزنم فرقی نمیکنه؟

در فرم Ds-260 در قسمت آدرس مادر اگر مادرم الان آمریکا نیستند آدرس همان آمریکا وارد کنم یا آدرس ایران ؟ که در این صورت در قسمت Petitioner همان ادرس کپی می شود که البته می توان آنرا تغییر داد به نظر شما دوستان که تجربه دارید چه کاری صلاح می باشد؟

باسپاس

سلام
به نظر من اگر مادرتون به آمریکا در رفت و آمد هستند و آنجا محل سکونت (از خودشان یا اجاره ای) دارند که بهتر است محل سکونت را در آمریکا بزنید. چون اگر آدرس را ایران بزنید باید یه سری مدارک برای اثبات Domecile ارائه کنید.
اما اگه رفت و آمد ندارند، نمیدونم واقعا چیکار باید کرد؟!! دوستانی که تجربه دارند لطفا راهنمایی کنند

سپاس از پاسخ شما
مادر من مرتب هر 6 ماه رفت و آمد دارند و هر بار حدود 2 ماه در انجا هستند و در منزل خاله ام ساکن هستند در این صورت به نظر شما آدرس انجا را بدهم ؟
Category : F2B
Receipt Number : WAC1190XXXXXX
Priority Date : 2011 January
Approve Date : 2013 September
Welcome Letter Date : 2016 August
Document Complete Letter : 2016 December
Case Number : ANK2013XXXXXX
Interview Date : 2018 February
Visa Issue : 2019 December         
تا زمانی که امید وجود دارد زندگی هم ادامه خواهد داشت
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-08-29 ساعت 17:00)bsbali نوشته:  
(2016-08-29 ساعت 16:39)hosseinkht نوشته:  

باسپاس

سلام

سپاس از پاسخ شما
مادر من مرتب هر 6 ماه رفت و آمد دارند و هر بار حدود 2 ماه در انجا هستند و در منزل خاله ام ساکن هستند در این صورت به نظر شما آدرس انجا را بدهم ؟

آدرس آمریکا؟برای چی؟این ریسک به معنی از دست دادن شانستونه.مدارکتون هم باید ثابت کنه که ایشون در امریکا اقامت دارن و اگر ایران هم میان فقط برای دیدار خانوادس.ریسک نکنید.اگر خاستید بهتون اطلاعات بدم چون همین کار رو خودم کردم و هزینه هم کردم براش که این مدارک رو تهیه کنم
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-08-29 ساعت 18:12)saeednia نوشته:  
(2016-08-29 ساعت 17:00)bsbali نوشته:  
(2016-08-29 ساعت 16:39)hosseinkht نوشته:  سلام

سپاس از پاسخ شما

آدرس آمریکا؟برای چی؟این ریسک به معنی از دست دادن شانستونه.مدارکتون هم باید ثابت کنه که ایشون در آمریکا اقامت دارن و اگر ایران هم میان فقط برای دیدار خانوادس.ریسک نکنید.اگر خاستید بهتون اطلاعات بدم چون همین کار رو خودم کردم و هزینه هم کردم براش که این مدارک رو تهیه کنم

درود دوست عزیز
آدرس آمریکا برای قسمت مشخصات مادرم چون ایشان درخواست دهند اصلی هستند و اگر آدرس ایران بدهم به نظرم مشکل ایجاد می شود باز اگر اطلاعات دارید خوشحال می شوم بفرمایید ولی در هر صورت شما در روز مصاحبه مجبور هستید که ثابت کنید درخواست دهنده در انجا هستند در کل قضیه تفاوتی ایجاد نمیکنه موضوع فقط میخواستم بدونم الان در فرم DS-260 در قسمت اطلاعات مادرم ادرس ایران وارد کنم بهتره یا آمریکا چون همین آدرس را در بخش Petitioner هم در همین فرم بعد کپی می کند.
حالا یک سوال دیگه آیا امکان داره آدرس بخش مشخصات مادرم را ایران بدهم و در بخش Petitioner که ایشان هستند را آمریکا دوستان چطور عمل کرده اند بطورکلی ؟
باسپاس
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-08-29 ساعت 18:45)bsbali نوشته:  
(2016-08-29 ساعت 18:12)saeednia نوشته:  
(2016-08-29 ساعت 17:00)bsbali نوشته:  سپاس از پاسخ شما

آدرس آمریکا؟برای چی؟این ریسک به معنی از دست دادن شانستونه.مدارکتون هم باید ثابت کنه که ایشون در آمریکا اقامت دارن و اگر ایران هم میان فقط برای دیدار خانوادس.ریسک نکنید.اگر خاستید بهتون اطلاعات بدم چون همین کار رو خودم کردم و هزینه هم کردم براش که این مدارک رو تهیه کنم

درود دوست عزیز
آدرس آمریکا برای قسمت مشخصات مادرم چون ایشان درخواست دهند اصلی هستند و اگر آدرس ایران بدهم به نظرم مشکل ایجاد می شود باز اگر اطلاعات دارید خوشحال می شوم بفرمایید ولی در هر صورت شما در روز مصاحبه مجبور هستید که ثابت کنید درخواست دهنده در انجا هستند در کل قضیه تفاوتی ایجاد نمیکنه موضوع فقط میخواستم بدونم الان در فرم DS-260 در قسمت اطلاعات مادرم ادرس ایران وارد کنم بهتره یا آمریکا چون همین آدرس را در بخش Petitioner هم در همین فرم بعد کپی می کند.
حالا یک سوال دیگه آیا امکان داره آدرس بخش مشخصات مادرم را ایران بدهم و در بخش Petitioner که ایشان هستند را آمریکا دوستان چطور عمل کرده اند بطورکلی ؟
باسپاس

سلام دوست عزیز

به نظرم ادرس امریکا رو بدید بهتر باشه.مثلا اگه مادرتون وقتی که امریکا تشریف دارن پیش خالتون هستن خب ادرس خالتون رو بدید.
كتگوري F3
تاريخ اپلاي 2004 AUG
کیس نامبر  ABD2010

پاسخ
(2016-08-29 ساعت 20:54)amir2640 نوشته:  
(2016-08-29 ساعت 18:45)bsbali نوشته:  
(2016-08-29 ساعت 18:12)saeednia نوشته:  آدرس آمریکا؟برای چی؟این ریسک به معنی از دست دادن شانستونه.مدارکتون هم باید ثابت کنه که ایشون در آمریکا اقامت دارن و اگر ایران هم میان فقط برای دیدار خانوادس.ریسک نکنید.اگر خاستید بهتون اطلاعات بدم چون همین کار رو خودم کردم و هزینه هم کردم براش که این مدارک رو تهیه کنم

درود دوست عزیز
باسپاس

سلام دوست عزیز

به نظرم ادرس آمریکا رو بدید بهتر باشه.مثلا اگه مادرتون وقتی که آمریکا تشریف دارن پیش خالتون هستن خب  ادرس خالتون رو بدید.

جمله اول من اشتباه تایپ بود.منظورم آدرس ایران رو ندید.ایران و امریکا جاشون اشتباه شد(و چه اشتباهی!!کاش میشد یه روز آمریکایی ها برای اقامت ایران این اشتباه رو بکنن!!!!)کاملا اینکه ایران زندگی میکنه یا بیشتر ایام سال در ایرانه رو فراموش کنید.همونطور که میدونید این قبیل ویزا و اقامت ها تحت عنوان family reunification هستند.پتیشنر که اقامت آمریکا رو داره کسیست که سایر اعضا بهش ملحق میشن و محل الحاق هم امریکاست.آدرس ایشون هم طبیعتا آمریکاست.
پاسخ
(2016-08-30 ساعت 13:56)saeednia نوشته:  
(2016-08-29 ساعت 20:54)amir2640 نوشته:  
(2016-08-29 ساعت 18:45)bsbali نوشته:  درود دوست عزیز
باسپاس

سلام دوست عزیز

به نظرم ادرس آمریکا رو بدید بهتر باشه.مثلا اگه مادرتون وقتی که آمریکا تشریف دارن پیش خالتون هستن خب  ادرس خالتون رو بدید.

جمله اول من اشتباه تایپ بود.منظورم آدرس ایران رو ندید.ایران و آمریکا جاشون اشتباه شد(و چه اشتباهی!!کاش میشد یه روز آمریکایی ها برای اقامت ایران این اشتباه رو بکنن!!!!)کاملا اینکه ایران زندگی میکنه یا بیشتر ایام سال در ایرانه رو فراموش کنید.همونطور که میدونید این قبیل ویزا و اقامت ها تحت عنوان family reunification هستند.پتیشنر که اقامت آمریکا رو داره کسیست که سایر اعضا بهش ملحق میشن و محل الحاق هم آمریکاست.آدرس ایشون هم طبیعتا آمریکاست.

آیا مدارک دامیسیل رو مهیا کردین؟
پاسخ
(2016-08-30 ساعت 13:58)saeednia نوشته:  
(2016-08-30 ساعت 13:56)saeednia نوشته:  
(2016-08-29 ساعت 20:54)amir2640 نوشته:  سلام دوست عزیز

جمله اول من اشتباه تایپ بود.منظورم آدرس ایران رو ندید.ایران و آمریکا جاشون اشتباه شد(و چه اشتباهی!!کاش میشد یه روز آمریکایی ها برای اقامت ایران این اشتباه رو بکنن!!!!)کاملا اینکه ایران زندگی میکنه یا بیشتر ایام سال در ایرانه رو فراموش کنید.همونطور که میدونید این قبیل ویزا و اقامت ها تحت عنوان family reunification هستند.پتیشنر که اقامت آمریکا رو داره کسیست که سایر اعضا بهش ملحق میشن و محل الحاق هم آمریکاست.آدرس ایشون هم طبیعتا آمریکاست.

سلام دوست عزيز
يكي از دوستانم ادرس ايران داده بود و در صفحه پتيشنر ادرس امريكا داده بود ايشان هم مادرشون درخواست دهنده بودند. مادر من حدود ٤ ماه از ٦ ماه ايران هستند. چون در انجا زده current address بهتر نيست ادرس ايران را بدهيم و در صفحه پتيشنر ادرس امريكا بدهيم؟!
نه هنوز اماده نكرده ام چون الان هنوز لازم نيست و معمولا در روز مصاحبه بايد ارائه بدهيم.
باسپاس
پاسخ
تشکر کنندگان:
باسلام، لطفاً بفرمایید این پراگراف به چه معناست؟
Processing Pending
Your visa case has been refused under Section 221(g) of the U.S. Immigration and Nationality Act.

Further administrative processing of your application is required before a decision can be made regarding your eligibility for a visa. Administrative processing, on average takes four months, but we are unable to estimate the amount of time it will take for any particular applicant.
As soon as this processing is completed, the Embassy will send you an email providing further instructions.You may also check your case's status at the website listed below. There is no other means to check the status of your case.
Before you return to the Embassy
Applicants should not submit their passports or travel to the Embassy until notified through this website, or by email from the Consular section. Be advised the Status Check provided by the CEAC website is based on an automated computer script, and may not consider all information relavant to your case.
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام و خسته نباشید ، متاسفانه جوابی در مورد این سوالام دریافت نکردم.
این پاراگراف به چه معناست؟
Processing Pending
Your visa case has been refused under Section 221(g) of the U.S. Immigration and Nationality Act.

Further administrative processing of your application is required before a decision can be made regarding your eligibility for a visa. Administrative processing, on average takes four months, but we are unable to estimate the amount of time it will take for any particular applicant.
As soon as this processing is completed, the Embassy will send you an email providing further instructions.You may also check your case's status at the website listed below. There is no other means to check the status of your case.
Before you return to the Embassy
Applicants should not submit their passports or travel to the Embassy until notified through this website, or by email from the Consular section. Be advised the Status Check provided by the CEAC website is based on an automated computer script, and may not consider all information relavant to your case.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-08-30 ساعت 21:10)bsbali نوشته:  
(2016-08-30 ساعت 13:58)saeednia نوشته:  
(2016-08-30 ساعت 13:56)saeednia نوشته:  جمله اول من اشتباه تایپ بود.منظورم آدرس ایران رو ندید.ایران و آمریکا جاشون اشتباه شد(و چه اشتباهی!!کاش میشد یه روز آمریکایی ها برای اقامت ایران این اشتباه رو بکنن!!!!)کاملا اینکه ایران زندگی میکنه یا بیشتر ایام سال در ایرانه رو فراموش کنید.همونطور که میدونید این قبیل ویزا و اقامت ها تحت عنوان family reunification هستند.پتیشنر که اقامت آمریکا رو داره کسیست که سایر اعضا بهش ملحق میشن و محل الحاق هم آمریکاست.آدرس ایشون هم طبیعتا آمریکاست.

سلام دوست عزيز
يكي از دوستانم ادرس ايران داده بود و در صفحه پتيشنر ادرس امريكا داده بود ايشان هم مادرشون درخواست دهنده بودند. مادر من حدود ٤ ماه از ٦ ماه ايران هستند. چون در انجا زده current address بهتر نيست ادرس ايران را بدهيم و در صفحه پتيشنر ادرس امريكا بدهيم؟!
نه هنوز اماده نكرده ام چون الان هنوز لازم نيست و معمولا در روز مصاحبه بايد ارائه بدهيم.
باسپاس

آدرس ایران رو ندید.ببینید ایشون ساک آمریکا هستن.current address رو بدید امریکا.اگر هم 4ماه از 6 ماه ایران هستن به یاد داشته باشین که ساکن امریکا هستن ولی به هر دلیلی که اگر مورد سوال قرار گرفتین باید جواب بدین،مجبور بودن مدت بیشتری به ایران بیان.ببینین تجربیات دیگران اینو میگه که نحوه ی گفتار شما به افسر مصاحبه القا میکنه که پتیشنر کجا رو محل اقامت خودش قرار داده.مثلا اگر شما بگین که:ایرانه و سالی... ماه میره امریکا،یعنی ایشون ایران رو محل اقامت قرار داده.جایگزین این جمله اینه که:امریکا زندگی میکنه ولی به دلیل... مجبور بوده ... ماه رو در سال به ایران سفر کنه(نه در ایران زندگی کنه،بلکه سفر کنه).پس آدرسها امریکا باشه بهتره(بهتر که نه،لازمه که باشه)
پاسخ
(2016-08-29 ساعت 16:35)nahal_64 نوشته:  
(2016-06-07 ساعت 11:16)asrainman نوشته:  
(2016-05-10 ساعت 18:37)nahal_64 نوشته:  سلام دوستان کتگوری من F2B  بود ولی من ازدواج کردم و این موضوع رو هم یکماه پیش به NVC  اطلاع دادم ولی اخیرا برام نامه اومده که سند ازدواج و کپی شناسنامه همسرم و براشون بفرستم. این به چه معنی میتونه باشه؟ آیا این نشونه خوبیه؟
خواهش میکنم جواب منو بدین

سلام دوست خوبم
اميدوارم كه شما به سرنوشت ما دچار نشيد، اما اين به اون معني هست كه ميخوان كيس شما رو باطل كنند و احتياج به مدرك كافي دارند.
ما هم مثل شما دقيقا نامه اومد كه مدارك ازدواج رو بفرستيد و ما هم خوشحال بوديم كه پرونده باطل نشده، اما بعد از 20 روز نامه اومد كه كيس باطل شده!!
اميدوارم كه كيس شما متفاوت باشه
و در مورد انتقال شما به f3 كه كار بسيار سختي هست و دوندگي بسياري داره بايد عرض كنم در صورتي امكان پذير هست كه تاريخ سيتيزن شدن مادر يا پدر شما قبل از عقد شما باشه، البته در كل من توي اينكه امكان change statues وجود داره شك دارم.

سلام دوست عزیز باید خدمتتون بگم که بله شما دقیقا درست گفتین و کیس من نیز هم باطل شد....
حالا باید چشم امید به لاتاری امسال ببندیم. Rolleyes
نهال عزيز بسيار بسيار متاسفم
اميدوارم كه اين اتفاق تلخ ، شروع يك اتفاق عالي در زندگي شما باشه.
پاسخ
تشکر کنندگان: omid311 ، nahal_64
دوستان سلام

یک سوال داشتم در مورد دو قطعه عکسی که سفارت میگیره آیا برای صدور ویزا روی پاسپورت استفاده میکنه

آیا برای روی گرین کارت هم از همین عکس استفاده میکنند یا عکس روی گرین کارت را خودشون می گیرن
F4
f4
sep2003
کیس :ANK2009

پاسخ
تشکر کنندگان: واهیک آقاجانی
(2016-09-10 ساعت 20:54)alireza88 نوشته:  دوستان سلام

یک سوال داشتم  در مورد دو قطعه عکسی که سفارت میگیره  آیا برای صدور ویزا روی پاسپورت استفاده میکنه

آیا برای روی گرین کارت هم از همین عکس استفاده میکنند یا عکس روی گرین کارت را خودشون می گیرن
F4

هم برای ویزا اسکن میشه و هم برای گرین کارت استفاده میشه
پاسخ
تشکر کنندگان: واهیک آقاجانی ، Iransalar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان