کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
پرسش و پاسخ - ویزاهای مهاجرت خانوادگی
فروزن.نامه ی سفارت.۴-۶ هفته بعد از کارنت شدن میرسه؟
ترنج به نظرت مصاحبه ی من کیه؟۸ مارس f1 ۲۰۰۵
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind
بنظرتون بد از کارنت شدن،چند هفته طول میکش که به آمریکا برسیم؟

مرسی‌ واسه جوابتون :x
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-03-10 ساعت 14:54)farshid.ok نوشته:  بنظرتون بد از کارنت شدن،چند هفته طول میکش که به آمریکا برسیم؟
مرسی‌ واسه جوابتون :x
فرشید جان، عزیز دلم یه زحمت بکش نگاهی به تاپیکهای موجود در تالار مهاجرت خانوادگی بنداز، مخصوصا خلاصه وضعیتهای بچه ها رو، تا عیار کار دستت بیاد. ضمن تورق صفحات تالار به نکاتی بر می خوری که برات خیلی مفید هستن اما در عین حال اصلا به ذهنت هم خطور نکرده تا بپرسی.

من نمی تونم برای شما زمان تعیین کنم. چون بعد از کارنت شدن باید مصاحبه بشی، بعد با توجه به وضعیتت احتمالا باید منتظر آمدن کلیرنس بشی تا بتونی ویزاتو بگیری. اعتبار ویزا هم از زمان انجام مدیکال چک هستش. یعنی اگر موقع گرفتن ویزا از اعتبار مدیکالت 2 ماه مونده باشه، اعتبار ویزات هم ۲ ماه خواهد بود. یعنی دو ماه فرصت داری بری آمریکا در غیر این صورت ویزات باطل میشه.

راستی، شما خلاصه وضعیتت رو در تاپیک مربوط نوشتی؟ اگر ننوشتی لطفا زودتر بنویس تا با شما بیشتر آشنا بشیم. ممنون.
[en] PD: Jan. 6, 2001
Visa: July 2012
F4
[/en]
پاسخ
تشکر کنندگان: farshid.ok ، Toranj ، comrun ، battosai
مرسی‌ فروزن جان.مادربزرگم ۷-۸ ساله پیش سیتیزن آمریکا شد،تقریبا همون موقع(مارث ۲۰۰۵) واسهٔ مادرم اقدام کرد.اون موقع مادرم متأهل بود،و جزو کتگوری ف‌‌۳ بود،ولی‌ الان مجرد و جزو کتگوری ف‌‌۱ حساب می‌شه،همون مواقع یه وکیل گرفتیم که کارای انتقالمونو بین کتگوریا انجام بده.منم سنم زیر ۲۱ ساله.واسهٔ همین منم همراه مادرم گرین کارت میگیرم.

ولی‌ یه مدت بود که این بولتنا جلو نمیرفتن،یک سالی‌ هست که قراره کارنت بشیم،ولی‌ هنوز نشدیم.راستش تو بد سنی‌ ایران گیر کردم...نمیدونم برم دانشگاه،برم سر کار،زبان بخونم.ورزش کنم...خو همشونو که نمی‌شه باهم انجام داد:د
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، amir2640 ، hoda2012
سلام.دیروز وکیلمون زنگ زده خواهرم که تو آمریکاست،ازش عکس و آدم سو پیشینه منو خواسته.بنظرتون واسه چی‌ می‌خواسته؟:د یعنی‌ پروندم در چه مرحله‌ای است؟:x
مرسی‌
[en] F1
PD: March 2005
Interview: ?
Visa: ?
Departure Date: ? [/en]
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-03-11 ساعت 01:24)farshid.ok نوشته:  سلام.دیروز وکیلمون زنگ زده خواهرم که تو آمریکاست،ازش عکس و آدم سو پیشینه منو خواسته.بنظرتون واسه چی‌ می‌خواسته؟:د یعنی‌ پروندم در چه مرحله‌ای است؟:x
مرسی‌

اینکه سوپیشینه خواستن عجیبه ، چون من تاحالا نشنیدم حداقل قبل از مصاحبه از کسی‌ سو پیشینه بخوان ، تاحالا موردی که NVC از کسی‌ سو پیشینه خواسته باشه بیاد نمیا‌رم ، در ارتباط با عکس هم باید بگم که معمولا واسه تکمیل پرونده بجز عکس مدارک دیگه‌ای هم میخوان ، مثل مدارک مالیاتی اسپانسر ، فرم درخواست ویزا و رسید پولی‌ که بابت صدور ویزا بصورت آنلاین پرداخت می‌کنید . که اگه اینطور باشه پروندهٔ شما در مرحله قبل از تکمیل شدن و اعلام وقت مصاحبه است . البته شما وکیل دارید و میتونید از ایشون بپرسید که مطمئن بشوید داستان چیه .
[en]Category: F2B
PRIORITY DATE = OCTOBER 2003
APPROVAL NOTICE = JUNE 2008
CASE NUMMBER = YRV2012XXXXXX
CHOICE OF ADDRES AND AGENT = MARCH 2010
P3U AGENT UNIVERSAL = AUGUST 2010
تکمیل مدارک : FEB 2011
دریافت نامه مصاحبه: Jul 2012
مصاحبه: Aug 2012
محل مصاحبه: ایروان
تاریخ دریافت ویزا : یک ضرب Big Grin
[/en]
پاسخ
تشکر کنندگان: farshid.ok ، frozen mind ، comrun ، battosai
(2012-03-11 ساعت 03:10)SAEED 60 نوشته:  
(2012-03-11 ساعت 01:24)farshid.ok نوشته:  سلام.دیروز وکیلمون زنگ زده خواهرم که تو آمریکاست،ازش عکس و آدم سو پیشینه منو خواسته.بنظرتون واسه چی‌ می‌خواسته؟:د یعنی‌ پروندم در چه مرحله‌ای است؟:x
مرسی‌

اینکه سوپیشینه خواستن عجیبه ، چون من تاحالا نشنیدم حداقل قبل از مصاحبه از کسی‌ سو پیشینه بخوان ، تاحالا موردی که NVC از کسی‌ سو پیشینه خواسته باشه بیاد نمیا‌رم ، در ارتباط با عکس هم باید بگم که معمولا واسه تکمیل پرونده بجز عکس مدارک دیگه‌ای هم میخوان ، مثل مدارک مالیاتی اسپانسر ، فرم درخواست ویزا و رسید پولی‌ که بابت صدور ویزا بصورت آنلاین پرداخت می‌کنید . که اگه اینطور باشه پروندهٔ شما در مرحله قبل از تکمیل شدن و اعلام وقت مصاحبه است . البته شما وکیل دارید و میتونید از ایشون بپرسید که مطمئن بشوید داستان چیه .
از من تو سفارت خواستن اما بعد کلیرنس گفتن که درخواست غیرقانونی بوده!!! در هر صورت عادت میکنین به شاهکارهای NVC!!!!!!!!

پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، farshid.ok ، SAEED 60 ، amir2640 ، Toranj ، comrun ، battosai
(2012-03-17 ساعت 21:15)alisarvareharchiabi نوشته:  نکته مهم frozen عزیز هیچ نامه ای برای ایران که الان در این وضعیت هست نمیشه ارسال کرد پس اینکه میگی منتظر نامه باشید این رو یه توضیح مختصر بدید ممنون میشم.

علی جان سرور-هرچی-آبی، نمی دونم منظور شما چه نامه ئیه، اما حدس می زنم نامه از NVC رو میگین. در این صورت باید بگم هیچ نامه یی به صورت نامه کاغذی به نشانی شما ارسال نمیشه، بلکه به صورت فایل PDF به ایمیلی که قبلا بهشون اعلام کردین ارسال میشه. بنابراین نگران نرسیدنش نباشین.
F4
[/en]
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، storagemeter ، sasan_rock
سلام دوستان
کیس نامبر من : EAC-341*****8
سال 2006 مادرم که گرین کارت داشتند اقدام کردن و JUN 2011 سیتیزن شدن و الان من کتگوری F1 هستم.حالا سوال دارمEAC اول شماره من یعنی چی؟ و کسی می تونه بگه چقدر وقت دیگه طول میکشه؟
ممنون
آگوست 2006 اقدام اولیه (فرزند مجرد بالای 21 والدین گرین کارت)
جون 2011 آپدیت پرونده (والدین سیتیزن )
شماره پرونده ******AKN2009
منتظر تا به امروز 26 جولای 2013
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai
سلام به همگی

خلاصه وضعیت من توی امضام هست و طبق این زمان بندی بولتن حدودای شهریور دوباره نوبت مصاحبه میشه، اما از اونجا که شک بودم برای تجدید مدارک ساپورت مالی و Tax Return ها در آمریکا با 2 وکیل تماس گرفتم : دکتر *** در شبکه OI.PN و فی*سبوق دکتر م*** ، که هر 2 در جواب گفتند چون آخرین مدارک ساپورت مالی مربوط به 2009 هست به احتمال زیاد هنگام مصاحبه مجدد از شما گزارش های ساپورت مالی جدید (2011)را خواهند خواست، اما سوال من:

مدارک ساپورت مالی جدید (که مربوط به 2011 میشود) را پیش از مصاحبه برای سفارت پست کنیم یا هنگام مصاحبه هراه خود ببریم ؟
پیشاپیش ممنون از پاسختون
__
فروزن جان اگه شما هم لطف کنی پاسخ بدی خاطر جمع تر میشم ، آخه وضعیت کیس شما خیلی شبیه ماست (F4 ، عقبگرد و این داستانا !)
F4
Priority Date: 27 March2001
ارسال فرمهای سری اول: 7 مه 2009
کارنت شدن کیس (نوبت اول!): ژولای 2010
Interview: 4Jan 2011
کارنت شدن مجدد پس از عقبگرد ویزابولتن : 8 نوامبر 2012
VISA: 17Jan2013
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، frozen mind
(2012-04-01 ساعت 02:43)alisarvareharchiabi نوشته:  سلام نازنین خانوم سفارتی هست که باید برین من تا اینجا مطمئن نیستم اما فکر کنم eac صنعا باشه پایتخت یمن . اطلاعات تکمیلی رو دوستان بگن .... من زیاد مطمئن نیستم.

نه علی جان، اینطور نیست.

تشکیل پرونده در چهار مرکز EAC, WAC, LIN, SRC امکانپذیره. این مراکز عبارتند از:
[en]
EAC: Eastern Adjudication Center (Now: Vemont Service Center)
WAC: Western Adjudication Center (Now: California Service Center)
LIN: Northern Service Center (Now: Nebraska Service Center)
SRC: Southern Regional Center (Now: Texas Service Center)
[/en]
پرونده متقاضیان بعد از تشکیل و تایید، از این مراکز به NVC ارسال میشه.
برای دریافت فرم گسترده حروف اختصاری اداره مهاجرت آمریکا از جدول U.S. Immigration Abbreviations and Acronyms استفاده کنین.
F4
[/en]
پاسخ
تشکر کنندگان: storagemeter ، GBUSA ، battosai
(2012-04-01 ساعت 01:23)usamilad نوشته:  سلام به همگی
خلاصه وضعیت من توی امضام هست و طبق این زمان بندی بولتن حدودای شهریور دوباره نوبت مصاحبه میشه، اما از اونجا که شک بودم برای تجدید مدارک ساپورت مالی و Tax Return ها در آمریکا با 2 وکیل تماس گرفتم : دکتر *** در شبکه OI.PN و فی*سبوق دکتر م*** ، که هر 2 در جواب گفتند چون آخرین مدارک ساپورت مالی مربوط به 2009 هست به احتمال زیاد هنگام مصاحبه مجدد از شما گزارش های ساپورت مالی جدید (2011)را خواهند خواست، ...

بله حتما باید مدارک مالیاتی جدید را ارائه کنیم. اما این که زودتر بفرستیم یا با خودمون ببریم مسئله ایه که باید روش فکر کنیم و تصمیم بگیریم.
من چند ماه پیش با ایمیل از سفارت پرسیدم وقتی دوباره کارنت بشم چیکار باید بکنم؟ گفتن هر وقت کارنت شدی به موقع بهت خبر میدیم که چه مدارکی باید برای ما بفرستی.
خب از این جواب سفارت میشه فهمید که ارسال مدارک ممکن هست. اما از اونجایی که من دیگه به کارکنان سفارت اطمینان ندارم، ترجیح میدم مدارک رو بعد از اینکه دوباره کلیر شدم با خودم به سفارت ببرم و همونجا منتظر بشم تا ویزامو صادر کنن (و با پست به هتلم بفرستن).

یک نکته مهم: کسانی که قبلا مصاحبه شدن (مثل من) دیگه مصاحبه دوم ندارن! برای این منظور به سفرنامه و توضیحات Cumron عزیزمون رجوع کنین.

در ضمن، لطفا از آوردن نام اشخاص غیرمهاجرسرایی، مخصوصا وکلا، جدا خودداری کنین. به همین منظور من اسامی پست شما رو ادیت کردم.
F4
[/en]
پاسخ
تشکر کنندگان: GBUSA ، usamilad ، comrun ، Blaze ، battosai
مرسی فروزن جان ، خیالم راحت شد ، ما هم چشممون به کارمندای سفارت ابوظبی آب نمیخوره ! بهتره خودمون مدارک جدید رو ببریم

مظلوم ترین افراد F4 هائی هستند که دچار Retrogression (عقبگرد) ویزا بولتن شدن !Big Grin

در مورد اسم آوردن از وکلا، حق با شماست

اینو هم اضافه کنم شاید بدرد یه عده از دوستان خورد :
ما Joint Sponsor (اسپانسر کمکی) رو از دست دادیم و طبق گفته همون آقای وکیل **** باید به فکر یه اسپانسر کمکی جدید باشیم

F4
Priority Date: 27 March2001
ارسال فرمهای سری اول: 7 مه 2009
کارنت شدن کیس (نوبت اول!): ژولای 2010
Interview: 4Jan 2011
کارنت شدن مجدد پس از عقبگرد ویزابولتن : 8 نوامبر 2012
VISA: 17Jan2013
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، battosai
(2012-04-01 ساعت 10:18)frozen mind نوشته:  تشکیل پرونده در چهار مرکز EAC, WAC, LIN, SRC امکانپذیره. این مراکز عبارتند از:
[en]
EAC: Eastern Adjudication Center (Now: Vemont Service Center)
...[/en]
پرونده متقاضیان بعد از تشکیل و تایید، از این مراکز به NVC ارسال میشه.
برای دریافت فرم گسترده حروف اختصاری اداره مهاجرت آمریکا از جدول U.S. Immigration Abbreviations and Acronyms استفاده کنین.
ممنون از راهنماییتون.میدونید حدودا چند وقت دیگه نوتم می شود؟

لطفا مشخصاتتونو مثل من در امضاتون بذارین تا بتونیم کمکتون کنیم. متشکرم
Frozen Mind
آگوست 2006 اقدام اولیه (فرزند مجرد بالای 21 والدین گرین کارت)
جون 2011 آپدیت پرونده (والدین سیتیزن )
شماره پرونده ******AKN2009
منتظر تا به امروز 26 جولای 2013
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai
سلام. خانواده یکی از دوستان من 11 سال قبل از طریق داییشان تقاضای گرین کارت دادند و چون بچه ها زیر 21 سال بودند علاوه بر مادر و پدر ، آنها هم شامل گرین کارت شده اند اما به یکی از پسر ها تعلق نگرفته است (با اینکه او هم در ان زمان زیر 21 سال بوده است) . وقتی هم از آمزیکا پیگیری کرده اند جواب درستی به آنها داده نشده و صرفا بیان شده که بنا به دلایلی به ایشان گرین کارت نمیدهیم. سئوال من اینست که اولا چرا همچین موضوعی اتفاق می افتد؟(آیا صرف گذاشتن عکس های سربازی در فیس بوک می تواند باعث چنین موضوعی گردد؟) و دوم اینکه راه حل این موضوع چیست.چون قانونا به ایشان نیز گرین کارت تعلق می گیرد.

با تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان