کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
انجمن مهندسین برق
(2012-12-07 ساعت 02:08)farmad نوشته:  باسلام به همه دوستان ShyShyهمچنین دوست عزیز آقای ehsan99 میخواستم بدونم شما گرایش اصلی تون چیه ؟

من ليسانس و فوق رو مکاترونيک گرفتم و دانشجوی دکترا مخابرات ( زير شاخه wireless sensor network) هستم

LabVIEW ابزار بسيار قدرتمنديست برای Instrumentation.بخصوص اگه کارتون Data acquisition باشه. در کنار متلب قدرترمندترين ابزار سيموليشنه و toolbox های بسيار زيادی هم داره
پاسخ
تشکر کنندگان: farmad ، amir82 ، amir2640 ، peyman1355 ، mdna ، H Pier
با سلام خدمت دوستان من مدرک و سابقه دارم در کار بر روی شبکه های برق به صورت برق دار یا بدون برق حدود 5 سال اسم بین المللیش هست lineman به نظر شما براش تو آمریکا کار هست البته الان دارم مهندسی برق هم میخونم ممنون میشم اگر راهنمایی کنین
پاسخ
تشکر کنندگان: amir2640 ، peyman1355 ، Mamadreza ، shiraz mamali
درود بر دوستان گرامي

من با مدرك كارداني فني برق/الكترونيك، حدود 23 سال سابقه كار مرتبط دارم، تخصص اصلي من تعميرات بردهاي الكترونيكي و مخابراتي است و در زمينه تعميرات سيستمهاي صوتي و تصويري و همچنين ماشينهاي اداري (فتوكپي، پرينتر، فكس و ...) به ترتيب 17 سال نيمه وفت و 7 سال تمام وقت به صورت حرفه اي مشغول به كار بوده ام، در حال حاضر هم در بزرگترين شركت آي تي كشور در بخش تعميرات سيستمهاي Main Frame و همينطور تعميرات پايانه هاي ارتباطي ماهواره اي حدود 6 ساله كه مشغول به كار هستم.
با توجه به تخصص كاري بنده، دوستان بستر كاري مناسب در كدام ايالت يا شهر رو براي من پيشنهاد مي كنند؟در صورت امكان بنده رو راهنمايي كنيد.

يك دنيا سپاسگزارم.
كيس نامبر 2013AS000006XX/نامه اول:MAY1 2012/سفارت:ANK/كارنت شدن كيس:OCT/نامه دوم:SEP/مصاحبه:NOV/كليرنس: 44 روز/دريافت ويزا:16 Jan/مقصد:سياتل/ تاريخ حدودي ورود به سياتل:May
پاسخ
تشکر کنندگان: mdna ، amir2640 ، dreamer60 ، moon_rose ، mohammadg846
سلام به همه دوستان عزیز - اونهایی که توus هستند وتجربه دارند یک سوالی داشتم : اونجا چه دوره های معتبری وجود داره که مثلا کسی که تازه وارد هست وسابقه کار نداره بتونه بگذرونه مثلا دوره های فنی حرفه ای خاصی هست؟ در زمینه برق و کنترل و اتوماسیون صنعتی ؟ اگه میشه اسمش چیه لطفا بچه هایی که اونجا هستند یک راهنمایی جزیی وکلی در مورد این دوره ها بفرمایند یا لینک معتبر معرفی کنند؟
ممنون از لطف همه دوستان
براى تو هيچ شهرى بهتر از شهر ديگر نيست،بهترين شهرها شهرى است كه تو را بپذيرد و در آن آسوده باشى
. امام علی(ع)حکمت434

پاسخ
تشکر کنندگان: peyman1355 ، amir2640 ، H Pier ، mohammadg846
سلام
بر دوستان و همکاران گرامی
من جزو برنده های لاتاری 2013 هستم و درحال طی پروسه مهاجرت به امريکا و مهندس برق و الکترونيک از دانشگاه سراسری هستم و کارم در زمينه تجهيزات امنيتی و حفاظتی ساختمان مثل اعلام حريق مداربسته و سيستم های کنترل تردد و صوت و تصوير ( جريان ضعيف ) هستش و گريد 2 سازمان نظام مهندسی هم دارم
اولا خيلی خوشحال شدم که چنين تاپيکی توسط دوستان ايجاد شد و اعلام آمادگی خودم رو در زمينه فعال تر کردن اين تاپيک اعلام می کنم
دوما دوستان مهاجر در امريکا خوشحال می شم که در زمينه کار من ( جريان ضعيف ) تجربه ای اگر دارند من رو راهنمايي کنند

با تشکر فراوان از همه دوستانSmileSmileSmile
کیس:2013AS000078xx @ کسولگری: ایروان @ قبولی :MAY 5
ارسال فرم : 23 MAY @ کیس :3نفر@ کارنتی:مارچ 2013 @ مصاحبه: 17 MAY @ وضعیت : HELLO USBig Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: peyman1355 ، MPU ، amir2640 ، H Pier
سلام دوستان
من این تایپیک رو تازه پیدا کردم...
ایول دارید همتون..
همه حرفایی که زده بودید رو خوندم. ولی کسی شرایتش مثه من نبود. منم شرایتم رو میگم ، ممنون میشم راهنمایی کنید..
من 21 سالمه...
دیپلم ریاضیم(وقت زیاد تلف کردم!!)
مدرک برق صنعتی درجه 2 رو از فنی حرفه ای گرفتم..
الانم دارم دوره 18 ماهه برق صنعتی(درجه ممتاز) رو میگذرونم که 2400 ساعت طول دوره هست.
برق ساختمان هم آزاد کار کردم...
میخواستم ببینم اگه من مدرکم رو گرفتم با این مدرکا هم میشه اونجا کاری کرد؟!
هی میگن مدرکش بین المللیه و از این جور حرفا.
راسته؟!
پاسخ
تشکر کنندگان: amir2640 ، hassanpore ، H Pier
(2013-01-30 ساعت 23:07)ahmad_z نوشته:  سلام دوستان
من این تایپیک رو تازه پیدا کردم...
ایول دارید همتون..
همه حرفایی که زده بودید رو خوندم. ولی کسی شرایتش مثه من نبود. منم شرایتم رو میگم ، ممنون میشم راهنمایی کنید..
من 21 سالمه...
دیپلم ریاضیم(وقت زیاد تلف کردم!!)
مدرک برق صنعتی درجه 2 رو از فنی حرفه ای گرفتم..
الانم دارم دوره 18 ماهه برق صنعتی(درجه ممتاز) رو میگذرونم که 2400 ساعت طول دوره هست.
برق ساختمان هم آزاد کار کردم...
میخواستم ببینم اگه من مدرکم رو گرفتم با این مدرکا هم میشه اونجا کاری کرد؟!
هی میگن مدرکش بین المللیه و از این جور حرفا.
راسته؟!
سلام آقای احمد
من در زمینه مدرک فنی و حرفه ای تجربه ای ندارم اما فکر می کنم عنوان کردن این موضوع بد نباشد که توانایی انجام کار در اینجا خیلی مهم هست. نمی گم براشون مدرک اهمیتی نداره ولی توانستن انجام کار خیلی مهم هست و در اوایل می توانید خوب پیش بروید و با توانایتان کار کنید ولی برای بهتر شدن شرایط لازم هست که مدرک یا لایسنسی از اینجا داشته باشید.
این که گفتم تجربه شخصی من هست و ممکن است دیگر دوستان تجربه متفاوتی داشته باشند.
موفق باشید
درد من تنهایی نیست؛ بلکه مرگ ملتی است که گدایی را قناعت؛ بی عرضگی را صبر و با تبسمی بر لب این حماقت را حکمت خداوند می نامند...... گاندی

كيس نامبر:2011As4800
تاريخ مصاحبه:2 دسامبر(انكارا)
تاريخ كلير:23 دسامبر
پاسخ
Wink 
سلام دوستان حال و احوال شما اینور آبی ها و اونور آبی ها 3 تا سوال داشتم که اگه دوستان لطف کنن جواب بدن ممنون میشم شاید بدرد بقیه دوستای برقی مون هم بخوره ؟
هر کسی هم که اون طرفه و مشغول کار هست چه کم تجربه و چه پر تجربه و باسابقه موضوع رو تحلیل کنه وراهنمایی کنه لطفا ؟ ممنون میشم ؟
1- برای یک نفر تازه وارد لیسانس برق که دیپلم هنرستانی فنی هم هست . دوره هایی که میتونه بگذرونه توی U-S-A و یک مدرک ولایسنس بگیره برای شروع کار چیه ؟ برای زمینه کاری مثلا اتوماسیون کنترل و .... چه جور دوره هایی هست ؟
2- برای زبان فنی به نظر شما که اونجا هستید و کار میکنید آیا مثلا تمرین کردن و ور رفتن با manual های تجهیزات خوبه ؟ یا همون کتابهای فنی دانشگاهی اینجا تو دانشگاه گفته میشه ؟ برای تمرین مناسب هست ؟ یا پیشنهاد خاصی دارید ؟ مثلا خود سایت شرکت ها مثلا ALLEN-BRADLY ویا ....
3-به صورت کلی من اینجوری تحلیل میکنم نمیدونم درسته یا نه ولی دوستان میتونن ما رو هم از نظرات و واقعیات مطلع کنند من توی این مورد یکم گیر دارم ؟ دنبال یک زمینه ای میگردم (مثلا اتوماسیون - کنترل-PLC) که اینجا یک حدودی رو را بیفتم که هم تونسته باشم یک مقدمات برای خودم فراهم کرده باشم هم اینکه وقتم رو درست استفاده کرده باشم ولی ومثلا تو این زمینه نمی دونم از کجا شروع کنم که توی هر دو طرف مشترک باشه (مثلا سیستم اینجا اکثرا plc ها زیمنس هست در صورتی که اونجا آلن بردلی که حتی اموزشش هم نیست یا خوب کاربرد نداره اینجا)؟ اگه کسی پیشنهادی داره با یک مثال واضح وکاربردی وصنعتی بگه کا هم استفاده کنیم یا یک شاخه رو توی این زمینه یک معرفی بده برای خط دادن و جزیی بگه و واضح(مثلا همین plc و کنترل )؟

لطف کنند دوستامون که اونجا هستند ودستی بر آتش دارن راهنمایی کنن ممنون میشیم ؟
"آخ که چقدر عالی میشه یک دوست پیدا بشه یک راهنمایی بکنه و جواب بده تو جوابشم با این جمله شروع نکنه که : نمیخوام نا امیدت کنم ولی اینجا......" Wink Wink Wink Wink Wink Wink Wink Wink Wink Wink
براى تو هيچ شهرى بهتر از شهر ديگر نيست،بهترين شهرها شهرى است كه تو را بپذيرد و در آن آسوده باشى
. امام علی(ع)حکمت434

پاسخ
تشکر کنندگان: amir2640 ، samansaba ، mohammadg846 ، lotfe.kh
سلام به بچه های برقCool
بابا یکم فعالتر کنید انجمن رو Wink. بچه ها با هر سطح تجربه کم و زیاد جواب بدید استفاده کنیم از چیزهای مفیدی که یاد گرفتید به درد ما هم میخوره در سطح خودمون Wink دمتون گرمCool . بچه های برق تو دانشگاه تو صنعت تو اکثر جاها خیلی فعال ترن و با همکار های بقیه رشته ها توی رقابت تنگاتنگی هستن . دوستان کمک کنید پرچم انجمن برق رو بلندش کنیم خیلی ساکته اینجا ؟ دلم میگیره ها ؟
ای ول به همه بچه های مهاجر سرا که لطف دارن به هم دیگه بازم ایول به بچه انجمن ShyRolleyes
. امام علی(ع)حکمت434

پاسخ
تشکر کنندگان: amir82 ، amir2640 ، dreamer60 ، mohammadg846
با سلام به همه اساتید.
من از برندگان لاتاری 2013 هستم و ویزا هم اومده و تا 2-3 ماه آینده به US سفرمیکنم. مهندس برق قدرت هستم و کارم هم تعمیرات دستگاه های صنعتی- اتوماسیون و PLC Allen-Bradely هست. می خواستم بدونم تو کدوم ایالت بیشتر فرصت شغلی میتونم داشته باشم؟
با تشکر
شماره کیس : **2013AS46 , افراد:1نفر , کنسولگری :آنکارا , مصاحبه :مارچ، ویزا: یک ضرب ، محل اقامت: MI
پاسخ
تشکر کنندگان: samansaba ، H Pier
(2013-02-22 ساعت 22:08)farmad نوشته:  سلام دوستان حال و احوال شما اینور آبی ها و اونور آبی ها 3 تا سوال داشتم که اگه دوستان لطف کنن جواب بدن ممنون میشم شاید بدرد بقیه دوستای برقی مون هم بخوره ؟
هر کسی هم که اون طرفه و مشغول کار هست چه کم تجربه و چه پر تجربه و باسابقه موضوع رو تحلیل کنه وراهنمایی کنه لطفا ؟ ممنون میشم ؟
1- برای یک نفر تازه وارد لیسانس برق که دیپلم هنرستانی فنی هم هست . دوره هایی که میتونه بگذرونه توی U-S-A و یک مدرک ولایسنس بگیره برای شروع کار چیه ؟ برای زمینه کاری مثلا اتوماسیون کنترل و .... چه جور دوره هایی هست ؟
2- برای زبان فنی به نظر شما که اونجا هستید و کار میکنید آیا مثلا تمرین کردن و ور رفتن با manual های تجهیزات خوبه ؟ یا همون کتابهای فنی دانشگاهی اینجا تو دانشگاه گفته میشه ؟ برای تمرین مناسب هست ؟ یا پیشنهاد خاصی دارید ؟ مثلا خود سایت شرکت ها مثلا ALLEN-BRADLY ویا ....
3-به صورت کلی من اینجوری تحلیل میکنم نمیدونم درسته یا نه ولی دوستان میتونن ما رو هم از نظرات و واقعیات مطلع کنند من توی این مورد یکم گیر دارم ؟ دنبال یک زمینه ای میگردم (مثلا اتوماسیون - کنترل-PLC) که اینجا یک حدودی رو را بیفتم که هم تونسته باشم یک مقدمات برای خودم فراهم کرده باشم هم اینکه وقتم رو درست استفاده کرده باشم ولی ومثلا تو این زمینه نمی دونم از کجا شروع کنم که توی هر دو طرف مشترک باشه (مثلا سیستم اینجا اکثرا plc ها زیمنس هست در صورتی که اونجا آلن بردلی که حتی اموزشش هم نیست یا خوب کاربرد نداره اینجا)؟ اگه کسی پیشنهادی داره با یک مثال واضح وکاربردی وصنعتی بگه کا هم استفاده کنیم یا یک شاخه رو توی این زمینه یک معرفی بده برای خط دادن و جزیی بگه و واضح(مثلا همین plc و کنترل )؟

لطف کنند دوستامون که اونجا هستند ودستی بر آتش دارن راهنمایی کنن ممنون میشیم ؟
"آخ که چقدر عالی میشه یک دوست پیدا بشه یک راهنمایی بکنه و جواب بده تو جوابشم با این جمله شروع نکنه که : نمیخوام نا امیدت کنم ولی اینجا......" Wink Wink Wink Wink Wink Wink Wink Wink Wink Wink
دوست عزیز سلام
من هنوز تجربه ای از زندگی در US ندارم و نمیتونم شما رو راهنمایی کنم ولی با PLC های Allen-Bradley زیاد کار کردم. به نظر من این PLC خیلی با زیمنس متفاوت است و در ابتدا نیاز به آموزش میباشد. برنامه نویسی آنها مانند زیمنس به سه دسته تقسمیم میشود ولی با نام جدیدتر:
1- Ladder
2-(ST(Structure Text
3-(SFD(Sequential Function Chart
من خودم از Ladder شروع به یادگیری کردم و در ابتدا گمان میکردم که شباهت با زیمنس زیاد است ولی پس از فراگیری 2 زبان بعدی ، در ابتدا کمی گیج شدم چون بنظرم سخت تر بود.
ناگفته نماند که basic تمام زبان های برنامه نویسی یکسان میباشد ولی آشنای با برنامه نویسی جدید در سطح پیشرفته کمی مشکل میباشد.
بنظر من برای شروع شما میتواند از Ladder شروع کنید. برای این کار نیاز به RS Logix 5000 دارید که فکر کنم قفل شکسته آن را در بازار تهران بشود پیدا کرد. ورژن روز فکر میکنم V21 باشد ولی شما با V15 هم میتوانید شروع کنید. از Help نرم افزار میتوانید برای شناخت توابع کمک بگیرید. آشنای بیشتر در دوره های آموزشی(به علت وجود سخت افزار) و یا صرف زمان زیادتر در YouTube پیشنهاد میشود.
یکی دیگر از مسائلی که باعث سختی کار با Allen-Bradley میشود آن است که شما برای هر کار باید یک نرم افزار مخصوص داشته باشید. به عنوان مثال شما برنامه را در RS-Logix مینویسید، در RS Net-Worx روابط Device-Net تعریف میکنید و توسط RS-Links مسیر شبکه اترنت تعیین میکنید(و IP کنترلر) تا بتوانید برنامه را در کنترلر Down load کنید.

همچنین مباحثی مانند انتقال اطلاعات بین کنترلر ها یا بین کنترلر و Remote I/O از پیچیدگیها و نکات ظرفی بر خوردار است که به عقیده بنده به روش Self Study قابل درک نمی باشد.
شماره کیس : **2013AS46 , افراد:1نفر , کنسولگری :آنکارا , مصاحبه :مارچ، ویزا: یک ضرب ، محل اقامت: MI
پاسخ
تشکر کنندگان: dreamer60 ، amir2640 ، maani ، farmad ، amir82 ، samansaba ، H Pier ، AFSHIN-PIC ، mohammadg846
سلام
راحتترین کشور الان برای مهاجرت مهندسی الکترونیک چیه؟
(دانشگاه دولتی-دارای مدرک زبان-بدون سابقه کار)
ممنون میشم جواب بدید
پاسخ
تشکر کنندگان: mohammadg846
سلام دوست عزیز Mamadreza
ممنونم از راهنمایی های مفیدتون من با LAD یکم کار کردم ویه حدودی کم آشنایی دارم البته به اندازه شما وارد نیستم و جسارت نمیکنم . و بدون شک شما استاد من هستید . از راهنمایی های مفیدتون بینهایت ممنونم و خوشحال شدم . Shy
سپاس
. امام علی(ع)حکمت434

پاسخ
تشکر کنندگان: Mamadreza ، mohammadg846
(2013-04-13 ساعت 23:52)farmad نوشته:  سلام دوست عزیز Mamadreza
ممنونم از راهنمایی های مفیدتون من با LAD یکم کار کردم ویه حدودی کم آشنایی دارم البته به اندازه شما وارد نیستم و جسارت نمیکنم . و بدون شک شما استاد من هستید . از راهنمایی های مفیدتون بینهایت ممنونم و خوشحال شدم . Shy
سپاس
سلام به Farmad عزیز
قربان شما خیلی لطف دارین و بنده رو شرمنده کردین. متاسفانه زمینه کار با کنترلرهای امریکایی در ایران کمتر میباشد و همچنین مراکز آموزشی خاصی نیز وجود ندارد. به هر صورت اگه اطلاعالتی داشته باشم در خدمتگذاری حاظرم.
همونطوری که اشاره کردین این تاپیک خلوت است و گویا دوستان دلمشغولی های دیگری دارند!
با آرزوی موفقیت
پاسخ
تشکر کنندگان: amir82 ، farmad ، H Pier ، mohammadg846
یکیم جواب منو بده ثواب داره به گرعان گسم
البته دوستان سطح بالا صحبت میکنند
بالاخره صحبت در مورد PLCهای آلن بردلی خدا بیامرز که زیمنس به گرد پاش نمیرسه چیز کمی نیست.
یا برنامه نویسی Ladder
(توی دوره راهنمایی درس حرفه و فن برنامه هایی سطح بالاتر از لدر آلن بردلی میکشیدیم)
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان