کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ویزای EB3
101% درست میگید. تشکر از توضیحات کاملتون
پاسخ
تشکر کنندگان: sherwean001
سلام دوستان ايا اين مراحل براي اسپانسر پيتزا هات هم به همين روال است

EB3
interwove:september20/2016
AP Rolleyes  
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام من تازه با اين نوع ويزا اشنا شدم
تو سايتهاي وكلا نوشته كه مدرك و سطح زبان مهم نيست و كاري كه اونجا انجام ميديد خدماتيه
ميخواستم بدونم سطح كار چجوريه؟؟؟در حد ظرفشويي رستوران و تميز كردن منازل يا بهتر؟؟؟
سن و سال هم ظاهرا ملاك نيست و بالاي ١٨ سال ميتونند اقدام كنند

دوستان لطفا هركسي با وكيل مطمئني كار كرده اينجا معرفي كنه.
پاسخ
تشکر کنندگان:
درود زيبا جان
من حدوز يك ماه پيش اقدام كردم قبلش هم خيلي تحقيق كردم تقريبا همه حرفها يكي بود مبلغ هم همينطور حدود شصت هزار دولار فرايند كار هم همونطور كه دوستان توضيح دادن درسته كار اونجا هم خوب براي كارهاي بدون تخصص هست شما پايين ترين سطح رو درنظر بگير اما جا براي پيشرفت هست خوب از بيكاري كه بهتره شايد هم شانس بياري شايد هم سطح زبان شما كمك بيشتري به شما بكنه ولي خوبي اين روش اينه كه همه ميگفتن كه امكان بالاي پذيرش است

EB3
AP Rolleyes  
پاسخ
تشکر کنندگان: ziba62ka
سلام دوستان
کسی اطلاع داره که واسه اقدام از طریق EB3، حتما احتیاج به کارت پایان خدمت ( یا معافیت دائم ) هست یا نه؟
از چند وکیل که پرس و جو کردم می گفتن اگه معافیت تحصیلی حدود 2 سال داشته باشی مشکلی نیست، اما یکی از وکیلا که امروز باهاش مشورت کردم گفت بایستی حتما کارت پایان خدمت و یا معافیت دائم داشته باشی!
اگه اطلاعاتی تو این زمینه دارید، ممنون میشم کمکی کنید.
Category: EB3 - unskilled worker
PERM filed with DOL: Apr 2015
PERM Approved: Oct 2015
I-140 Filed with USCIS: PENDING
I-140 Approved: PENDING
Visa Interview: PENDING
Clearance: PENDING
Visa Granted: PENDING
پاسخ
تشکر کنندگان: sherwean001
(2015-02-19 ساعت 00:34)lordsaroman نوشته:  من چند صفحه ی قبل رو که خوندم متاسفانه بسیاری از اطلاعات اشتباه بوده. علت اشتباه نوشتن صد در صد عمدی نیست بلکه قوانین الان با قوانین هفت هشت سال پیش متفاوت هست و همین طور زمان بررسی کیس ها. من توی این پست تمامی مراحل رو می گم با ذکر منبع که جای هیچ شبهه ای نباشه توش.

مرحله ی اول: فایل کردن PERM
منبع: http://www.hooyou.com/lc/perm_process.html
مراحل فایل کردن PERM:
الف - کارفرما Job Description ی که مناسب فرد باشه رو با کمک وکیل آماده می کنه
ب - وکیل PWD را با Department of Labor فایل می کنه تا مقدار حداقل دستمزد اون کار معلوم بشه. قبلا این پروسه یکی دو هفته ای انجام می شد اما در حال حاضر 3 ماه طول می کشه.
ج - کارفرما شغل را advertise می کنه برای 1 ماه
د - کارفرما برای 1 ماه cooling off period رزومه های رسیده را بررسی و با افرادی که اپلای کردند مصاحبه می کنه
ه - اگر هیچ آمریکایی qualified پیدا نشد برای اون کار وکیل با اجازه کارفرما می تونه PERM رو با Department of Labor فایل بکنه
مهم: زمان فایل PERM می شه Priority Date شما نه زمان قبول شدن آن
مهم: پروسه ی PERM قبلا خیلی سریع انجام می شد (مثلا یک یا دو ماه) اما الان 5 یا 6 ماه طول می کشه. طبق سایت وزارت کار الان کیس های Sep 2014 برای بررسی کارنت هستند.
منبع: بر روی PERM Processing Time کلیک کنید https://icert.doleta.gov
مهم: به هیچ وجه PREMIUM PROCESSING وجود نداره که بشه با پرداخت پول بیشتر طی مدت کوتاه تری پرونده بررسی بشه
مهم: احتمال این وجود داره که کیس Audit بخوره. اگه این اتفاق بیفته متاسفانه پروسه PERM چیزی بین 18 تا 20 ماه طول می کشه
مهم: اگه کارفرمای شما سابقه ی خوبی با DOL نداشته باشه حتما کیس Audit می خوره
اگه PERM قبول بشه اصل Labor Certicate بعد از 2 هفته به وکیل فرستاده می شه.

مرحله ی دوم - فایل کردن I-140
این مرحله با USCIS فایل می شه. پروسه ی معمول چیزی بین 4 تا 5 ماه طول می کشه در حال حاضر.
منبع:http://www.uscis.gov/green-card/green-card-through-job/green-card-through-job-offer
مهم: اینجا شما می تونید با پرداحت $1,225 پروندتون طی 15 روز کاری بررسی بشه. یا به اصطلاح PREMIUM PROCESSING
منبع: http://www.uscis.gov/i-907
وقتی I-140 قبول شد وارد مرحله بعد می شید

مرحله سوم: اگر شما در آمریکا باشید باید فرم I-485 رو فایل کنید اما اگر در اون موقع خارج آمریکا باشید و روی فرم I-140 گزینه Consular Processing رو انتخاب کرده باشید USCIS پرونده ی شما رو به National Visa Center (NVC) می فرسته
مهم: هر ماه USCIS ویزاهای کارنت ماه بعد رو منتشر می کنه مثلا برای ماه بعد:
http://travel.state.gov/content/visas/en...-2015.html
اگر Priority Date شما قبل از تاریخ منتشر شده جلوی گروه ویزای شما در جدول آن صفحه بود یا اینکه حرف C بجای تاریخ بود کیس شما کارنت هست و شما طبق قانون ایالات متحده می تونید ویزا بگیرید
مهم: همان طور که گفتم Priority Date شما تاریخی است که PERM فایل می شه نه تاریخی که PERM قبول می شه یا تاریخی که I-140 فایل می شه.
استثنا: اگه EB2-NIW یا EB1 هستید که نیازی به PERM نباشه اون وقت Priority Date می شه تاریخ فایل I-140

مرحله چهارم: بعد از کارنت شدن کیس شما، NVC کیس شما رو به سفارت آمریکا می فرسته و برای شما وقت مصاحبه تعیین می شه. شما برای مصاحبه می رید و ممکنه که Clearance یا Adminstrative Processing بخورید که متاسفانه هیچ محدودیت زمانی برای Clearance وجود نداره. اما به طور معمول شاید 3-4 ماه طول بکشه. بعد از اتمام پروسه شما ویزا رو می گیرید و به آمریکا سفر می کنید تا بعد از یک ماه گرین کارت صادر بشه.
مهم: بعصی وقت ها تاریخ current شده ها عقب گرد می کنه که بسیار بد شانسی هست برای کسانیکه در پروسه ی clearance هستند. چون حتا اگه clearance اون ها OK بشه باید روز صدور ویزا کیس کارنت باشه وگرنه ویزا صادر نمی شه و باید صبر کنند تا وقتی کیس دوباره کارنت بشه.

سلام
ممنون از توضیحات کاملتون. بعد از خوندن پیغامتون فهمیدم که مورد من Audit خورده و خب 2ماه پیش وکیل ایمیلی براین من تحت عنوان Audit some cases randomly زده بودن و گفتن اداره کار امریکا بصورت رندم بعضی از فایلها را حسابرسی میکند، که مطمن باشند تبانی بین کار فرما و پرسنل در حال استخدام، وجود نداشته باشد . اتفاقا یکی از فایلها ، فایل من هست!! در نتیجه الان علاوه بر 6 ماه باید 3 تا 5 ماه دیگر هم منتظر باشم برای صدور labor certificate که البته شما نوشته بودین 18 تا 20 ماه کارمون به تعویق میفته. آیا این میتونه مشکل جدی ایجاد کنه در کل پروسه و زمان تاخیر بلاخره چقدر هست؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-02-23 ساعت 20:55)sara.e نوشته:  
(2015-02-19 ساعت 00:34)lordsaroman نوشته:  من چند صفحه ی قبل رو که خوندم متاسفانه بسیاری از اطلاعات اشتباه بوده. علت اشتباه نوشتن صد در صد عمدی نیست بلکه قوانین الان با قوانین هفت هشت سال پیش متفاوت هست و همین طور زمان بررسی کیس ها. من توی این پست تمامی مراحل رو می گم با ذکر منبع که جای هیچ شبهه ای نباشه توش.

مرحله ی اول: فایل کردن PERM
منبع: http://www.hooyou.com/lc/perm_process.html
مراحل فایل کردن PERM:
الف - کارفرما Job Description ی که مناسب فرد باشه رو با کمک وکیل آماده می کنه
ب - وکیل PWD را با Department of Labor فایل می کنه تا مقدار حداقل دستمزد اون کار معلوم بشه. قبلا این پروسه یکی دو هفته ای انجام می شد اما در حال حاضر 3 ماه طول می کشه.
ج - کارفرما شغل را advertise می کنه برای 1 ماه
د - کارفرما برای 1 ماه cooling off period رزومه های رسیده را بررسی و با افرادی که اپلای کردند مصاحبه می کنه
ه - اگر هیچ آمریکایی qualified پیدا نشد برای اون کار وکیل با اجازه کارفرما می تونه PERM رو با Department of Labor فایل بکنه
مهم: زمان فایل PERM می شه Priority Date شما نه زمان قبول شدن آن
مهم: پروسه ی PERM قبلا خیلی سریع انجام می شد (مثلا یک یا دو ماه) اما الان 5 یا 6 ماه طول می کشه. طبق سایت وزارت کار الان کیس های Sep 2014 برای بررسی کارنت هستند.
منبع: بر روی PERM Processing Time کلیک کنید https://icert.doleta.gov
مهم: به هیچ وجه PREMIUM PROCESSING وجود نداره که بشه با پرداخت پول بیشتر طی مدت کوتاه تری پرونده بررسی بشه
مهم: احتمال این وجود داره که کیس Audit بخوره. اگه این اتفاق بیفته متاسفانه پروسه PERM چیزی بین 18 تا 20 ماه طول می کشه
مهم: اگه کارفرمای شما سابقه ی خوبی با DOL نداشته باشه حتما کیس Audit می خوره
اگه PERM قبول بشه اصل Labor Certicate بعد از 2 هفته به وکیل فرستاده می شه.

مرحله ی دوم - فایل کردن I-140
این مرحله با USCIS فایل می شه. پروسه ی معمول چیزی بین 4 تا 5 ماه طول می کشه در حال حاضر.
منبع:http://www.uscis.gov/green-card/green-card-through-job/green-card-through-job-offer
مهم: اینجا شما می تونید با پرداحت $1,225 پروندتون طی 15 روز کاری بررسی بشه. یا به اصطلاح PREMIUM PROCESSING
منبع: http://www.uscis.gov/i-907
وقتی I-140 قبول شد وارد مرحله بعد می شید

مرحله سوم: اگر شما در آمریکا باشید باید فرم I-485 رو فایل کنید اما اگر در اون موقع خارج آمریکا باشید و روی فرم I-140 گزینه Consular Processing رو انتخاب کرده باشید USCIS پرونده ی شما رو به National Visa Center (NVC) می فرسته
مهم: هر ماه USCIS ویزاهای کارنت ماه بعد رو منتشر می کنه مثلا برای ماه بعد:
http://travel.state.gov/content/visas/en...-2015.html
اگر Priority Date شما قبل از تاریخ منتشر شده جلوی گروه ویزای شما در جدول آن صفحه بود یا اینکه حرف C بجای تاریخ بود کیس شما کارنت هست و شما طبق قانون ایالات متحده می تونید ویزا بگیرید
مهم: همان طور که گفتم Priority Date شما تاریخی است که PERM فایل می شه نه تاریخی که PERM قبول می شه یا تاریخی که I-140 فایل می شه.
استثنا: اگه EB2-NIW یا EB1 هستید که نیازی به PERM نباشه اون وقت Priority Date می شه تاریخ فایل I-140

مرحله چهارم: بعد از کارنت شدن کیس شما، NVC کیس شما رو به سفارت آمریکا می فرسته و برای شما وقت مصاحبه تعیین می شه. شما برای مصاحبه می رید و ممکنه که Clearance یا Adminstrative Processing بخورید که متاسفانه هیچ محدودیت زمانی برای Clearance وجود نداره. اما به طور معمول شاید 3-4 ماه طول بکشه. بعد از اتمام پروسه شما ویزا رو می گیرید و به آمریکا سفر می کنید تا بعد از یک ماه گرین کارت صادر بشه.
مهم: بعصی وقت ها تاریخ current شده ها عقب گرد می کنه که بسیار بد شانسی هست برای کسانیکه در پروسه ی clearance هستند. چون حتا اگه clearance اون ها OK بشه باید روز صدور ویزا کیس کارنت باشه وگرنه ویزا صادر نمی شه و باید صبر کنند تا وقتی کیس دوباره کارنت بشه.

سلام
ممنون از توضیحات کاملتون. بعد از خوندن پیغامتون فهمیدم که مورد من Audit خورده و خب 2ماه پیش وکیل ایمیلی براین من تحت عنوان Audit some cases randomly زده بودن و گفتن اداره کار آمریکا بصورت رندم بعضی از فایلها را حسابرسی میکند، که مطمن باشند تبانی بین کار فرما و پرسنل در حال استخدام، وجود نداشته باشد . اتفاقا یکی از فایلها ، فایل من هست!! در نتیجه الان علاوه بر 6 ماه باید 3 تا 5 ماه دیگر هم منتظر باشم برای صدور labor certificate که البته شما نوشته بودین 18 تا 20 ماه کارمون به تعویق میفته. آیا این میتونه مشکل جدی ایجاد کنه در کل پروسه و زمان تاخیر بلاخره چقدر هست؟

سلام. این Audit واقعا خیلی ناجوانمردانه هست. این 18-20 ماه زمان بررسی PERM هست وقتی Audit می خوره به جای زمان معمول که 5-6 ماه هست. شما اگه به سایت وزارت کار برید و روی PERM Processing Time کلیک کنید
https://icert.doleta.gov/
می بینید که الان کیس های فایل شده در Sep 2014 در حال بررسی هست. یعنی حدود 5 ماه تو نوبت بودند. اما الان کیس های در حال بررسی Audit مربوط به June 2013 هست! یعنی کسایی که June 2013 فایل کردن و بعدش بهشون خبر دادند Audit خوردی تازه الان دارند اون ها رو بررسی می کنند. این یعنی 20 ماه پیش طرف فایل کرده PERM رو و هنوز وزارت کار به اون کیس ها دست نزده! واسه همین می گم که این پروسه ی Audit واقعا به طرز مسخره و "غیر انسانی" ای طولانی شده.
چند سال پیش کیس های معمول PERM طی یکی دو ماه بررسی می شد و کیس های Audit طی 5-6 ماه. متاسفانه الان دیگه این جوری نیست.
Category: EB2 (Advance Degree) - PERM filed with DOL: Sep2014 - PERM Approved: Feb2015 - I-140 Filed with USCIS: Mar2015 - I-140 Approved: Apr2015- I-485 Approved: Jun2015 - Green Card Received: July2015

N400 Filed: April2020
پاسخ
تشکر کنندگان: sara.e ، JAVID2015 ، sherwean001 ، amir.1317
(2015-02-23 ساعت 15:57)alirezadehghan2000 نوشته:  درود زيبا جان
من حدوز يك ماه پيش اقدام كردم قبلش هم خيلي تحقيق كردم تقريبا همه حرفها يكي بود مبلغ هم همينطور حدود شصت هزار دولار فرايند كار هم همونطور كه دوستان توضيح دادن درسته كار اونجا هم خوب براي كارهاي بدون تخصص هست شما پايين ترين سطح رو درنظر بگير اما جا براي پيشرفت هست خوب از بيكاري كه بهتره شايد هم شانس بياري شايد هم سطح زبان شما كمك بيشتري به شما بكنه ولي خوبي اين روش اينه كه همه ميگفتن كه امكان بالاي پذيرش است

این که بعضی از دوستان می گویند 60 هزار دلار خرجش هست البته باید حواستون باشه که این می ره تو جیب شرکت واسط که کار رو جور می کنه وگرنه که خرج وکیل برای این کار 5-6 هزار دلار بیشتر نیست.
منبع: http://www.hooyou.com/lc/attorneyFee.html

اگه کسی مستقیم کار از یک شرکت پیدا کنه و اون شرکت حاظر باشه براش اقدام کنه قیمت کل پروسه صفر دلار هست. (مثل کیس من) یعنی خود کارفرما هزینه ی وکیل و غیره رو پرداخت می کنه و اصلا اصلش همین باید باشه. چون تو پروسه ی PERM یکی از چندین دلایل Audit اینه که اون ها مشکوک می شند که شما پولی به کارفرما پرداخت کردید و اگه این باشه کیس ریجکت می شه.
Category: EB2 (Advance Degree) - PERM filed with DOL: Sep2014 - PERM Approved: Feb2015 - I-140 Filed with USCIS: Mar2015 - I-140 Approved: Apr2015- I-485 Approved: Jun2015 - Green Card Received: July2015

پاسخ
تشکر کنندگان: ziba62ka ، sherwean001 ، jakq32 ، parisa.tk
(2015-02-23 ساعت 23:28)lordsaroman نوشته:  

این که بعضی از دوستان می گویند 60 هزار دلار خرجش هست البته باید حواستون باشه که این می ره تو جیب شرکت واسط که کار رو جور می کنه وگرنه که خرج وکیل برای این کار 5-6 هزار دلار بیشتر نیست.

اگه کسی مستقیم کار از یک شرکت پیدا کنه و اون شرکت حاظر باشه براش اقدام کنه قیمت کل پروسه صفر دلار هست. (مثل کیس من) یعنی خود کارفرما هزینه ی وکیل و غیره رو پرداخت می کنه و اصلا اصلش همین باید باشه. چون تو پروسه ی PERM یکی از چندین دلایل Audit اینه که اون ها مشکوک می شند که شما پولی به کارفرما پرداخت کردید و اگه این باشه کیس ریجکت می شه.

خب ميشه بگيد چطوري توتستيد مستقيما كار رو پيدا كنيد؟؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان: JAVID2015

اميدوارم موفق باشيد و به نتيجه برسيد،بهتون گفتند كه چه مدت بايد تو اون كار فعاليت كنيد؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان: arman.keshavarz
حداقل يك سال

EB3
AP Rolleyes  
پاسخ
(2015-02-24 ساعت 12:08)ziba62ka نوشته:  
(2015-02-23 ساعت 23:28)lordsaroman نوشته:  

خب ميشه بگيد چطوري توتستيد مستقيما كار رو پيدا كنيد؟؟؟؟

من چهار سال هست امریکا زندگی می کنم. البته ویزای غیر مهاجرتی که مربوط به این تاپیک نمی شه.

پاسخ
سلام
من قصد دارم واسه EB3 اقدام کنم
تو این هفته ای که گذشت 3، 4 تا شرکت مهاجرتی سر زدم و ازشون مشورت گرفتم.
اما هنوز یه تردیدی تو ذهن من هست..
راستش نمیدونم اعتبار این شرکت های مهاجرتی رو چطور میشه بررسی کرد و بهشون اعتماد کرد، چون این شرکت ها اغلب تو یه خونه هستن که هرموقع دلشون بخواد می تونن درش رو ببندن و برن Big Grin به هرحال مجموعا صحبت سر $ 60000 پوله که باید منتقل بشه!!
عزیزانی که اقدام کردن ممنون میشم یه راهنمایی بکنن که کاراشون به چه صورت پیش میره و از شرکت ها و وکیل هایی که واسه مهاجرت انتخاب کردن رضایت دارن یا نه!
سپاسگزارم
Category: EB3 - unskilled worker
PERM filed with DOL: Apr 2015
PERM Approved: Oct 2015
I-140 Filed with USCIS: PENDING
I-140 Approved: PENDING
Visa Interview: PENDING
Clearance: PENDING
Visa Granted: PENDING
پاسخ
تشکر کنندگان: arman.keshavarz
سلام دوستان عزیز. من خودم در مورد انتخاب وکیل خیلی تحقیق کردم و با خیلی از وکلا صحبت کردم. نهایتا از شرکتی که انتخاب کردم خیلی راضی هستم چون واقعا افراد راستگویی هستن. اقوام خارج از کشور آفیس مرکزی آنها رفته بودند و از صحت کار مطمئن شدم. بعد از من هم دوستم کار را با آنها شروع کرد که خیلی راضی است.
ممنو
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان ، من حدود ١/٥ ماه پيش از طريق وكيل براي كار در پيتزا هات اقدام كردم و هنوز هيچ پيشرفتي نداشتم. مي خواستم بدونم كسي از دوستان از اين طريق اقدام كرده؟ ايا پيشرفتي داشته؟ چقدر زمان برده؟
مرسي از همه دوستان.
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان