کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
کلیرنس برندگان ۲۰۱۲
(2011-10-04 ساعت 11:44)bita-p نوشته:  دوستان عزيز من تجربه خودمون رو براتون ميگم اميدوارم كمكتون كنه.من و همسرم هر دو شغل دولتي داشتيم.همسرم در س پا ه خدمت كرده بود.و برنده اصلي بود و اسمش هم كاملا عربي هست. مصاحبه ما 10 جولاي بود و هر دو برگه آبي گرفتيم و 58 روز بعد كلير شديم در حاليكه واقعا اميدي نداشتيم. من خيلي فكر كردم و دلايلي كه به نظرم باعث شد كلير ما زود بياد اينها بود1-موقع پر كردن فرمها يه توضيح 5-6 خطي در مورد كار همسرم نوشتيم و سعي كرديم كارش رو خيلي ساده جلوه بديم مثلا فرض كنيد اگر همسرم مدير بانك بود ما نوشتيم كارمند بانك وپاسخگوي ارباب رجوع.2-موقع محاسبه به آفيسر تاكيد كرديم كه ما براي ثبت نام بچه مون بايد حداكثر اواسط سپتامبر امريكا باشيم.3-وقتي ديديم كلير نشديم ايميل زديم و توضيح داديم كه ما همه زندگيمون رو فروختيم.بليط رزرو كرديم و براي اينكه پسرمون از درس عقب نيفته بايد هر چه سريعتر ايران رو به مقصد امريكا ترك كنيم.بعد از 5 روز از ارسال ايميل كلير شديم.و نكته مهم اينكه هنوز به هيچ كس نگفتيم ويزا گرفته ايم!

fخیلی ممنون که اطلاعاتتون رو در اختیار ما گذاشتید اما به شخصه معتقدم دروغ گفتن در این موارد تصلا کار درستی نیست و 1% اگر احتمال بدیم که متوجه بشن چی؟؟؟ ضمناً فکر می کنید واقعاً به خاطر ایمیلی که زدید بهتون کلیر دادن؟؟؟ اینجوری باشه که الان همه باید کایر بشن 2 روزه! احتمالا شما کارتون تموم شده بود و مصادف شده بود با ایمیل زدن شما وگرنه شما مطمئنن تنها کسی نبودید که بچه مدرسه ای داشتید...به هر حال این ها تنها نظر شخصیه منه و تجربه ی بچه های سال های قبل باز هم ممنون ازتون
شماره کیس: 39000
کنسولگری:ابوظبی
تاریخ کارنت شدن کیس:March,2012-اسفند
تاریخ مصاحبه:May2012-اردیبهشت
تاریخ دریافت ویزا:یک ضرب
تاریخ اولین ورود به امریکا: 11 آگوست 2012
تشکر کنندگان: ali.narooei ، behzad7 ، SH1A2R3 ، cmbt ، SallyD ، tamanna ، Edenbeast ، t.azimaie ، الی الی ، arman_m ، pariya2
من در اینجا لازم دونستم از دوستانی که سال قبل مصاحبه داشتند ولی بزرگوارانه به تاپیک 2012 می آیند و وقت گرانبهاشون رو برای راهنمایی ما صرف می کنند صمیمانه تشکر کنم.امیدواریم که این بزرگواری ادامه داشته باشه. ضمن آنکه آنکه از صمیم قلب آرزو میکنم اسامی دوستانی که بدلیل کلیرنس طولانی جا ماندند در برندگان 2013 دیده شود.
شماره کیس:2012AS00070XXX
تاریخ رویت قبولی:July 15th
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:August 27th
کنسولگری : آنکارا
تاریخ کارنت شدن کیس:June 2012
تاریخ مصاحبه : اواخر July
تاریخ صدور ویزا: روز مصاحبه
تعداد نفرات : 2 نفر
انجمن مهندسین برق مهاجرسرا
تشکر کنندگان: faranak.n ، behzad7 ، SH1A2R3 ، ali.narooei ، 3rip ، frz61 ، alirezagh ، tamanna ، outlaw ، Edenbeast ، sima s ، shadin_n ، golesang ، nahid.t ، arman_m
(2011-10-04 ساعت 11:44)bita-p نوشته:  دوستان عزيز من تجربه خودمون رو براتون ميگم اميدوارم كمكتون كنه.من و همسرم هر دو شغل دولتي داشتيم.همسرم در س پا ه خدمت كرده بود.و برنده اصلي بود و اسمش هم كاملا عربي هست. مصاحبه ما 10 جولاي بود و هر دو برگه آبي گرفتيم و 58 روز بعد كلير شديم در حاليكه واقعا اميدي نداشتيم. من خيلي فكر كردم و دلايلي كه به نظرم باعث شد كلير ما زود بياد اينها بود1-موقع پر كردن فرمها يه توضيح 5-6 خطي در مورد كار همسرم نوشتيم و سعي كرديم كارش رو خيلي ساده جلوه بديم مثلا فرض كنيد اگر همسرم مدير بانك بود ما نوشتيم كارمند بانك وپاسخگوي ارباب رجوع.2-موقع محاسبه به آفيسر تاكيد كرديم كه ما براي ثبت نام بچه مون بايد حداكثر اواسط سپتامبر امريكا باشيم.3-وقتي ديديم كلير نشديم ايميل زديم و توضيح داديم كه ما همه زندگيمون رو فروختيم.بليط رزرو كرديم و براي اينكه پسرمون از درس عقب نيفته بايد هر چه سريعتر ايران رو به مقصد امريكا ترك كنيم.بعد از 5 روز از ارسال ايميل كلير شديم.و نكته مهم اينكه هنوز به هيچ كس نگفتيم ويزا گرفته ايم!
میشه لطف کنین متن ایمیلی که اخرین بار فرستادین نرامون بذارین؟

2012as55XXX
مصاحبه: 27 JUNE
کلیرنس: 8 august پس از 42 روز انتظار بسیار سختBig Grin
ورود به امریکا: 3 سپتامبر2012
مقصد:کالیفرنیا/اورنج کانتی
تشکر کنندگان:
(2011-10-03 ساعت 10:15)rayan.s نوشته:  دوستان عزیز! خودتان را درگیر مسائل کلییرنس نکنید چون بازماندگان لاتاری 2011 کلا" چه عضو مهاجرسرا چه غیر عضو مهاجرسرا 1 درصد برندگان هم نیستند!!!(چون هرکس که منتظر ویزا بوده در روز آخر به سفارت مراجعه داشته که طبق نوشته دوستان در ابوظبی 12 نفر و در آنکارا 14-15 نفر و خارج از این دو سفارت 1 نفر و تعداد برندگان لاتاری چیزی بیش از 2800 کیس بود!) پس با انرژی مثبت و با آرامش روز مصاحبه حاضر بشید و از ترس مرگ خودکشی نکنید!!! یادتان هم باشه حدود 80 درصد افراد زیر 2ماه ویزا میگیرند ...موفق باشید
2800 نفر ، تعداد نفرات برنده بود نه تعداد کیس و بعضی از افرادی که پشت خط مونده بودن رو که من میشناسم خانواده های 3 نفری بودند که با فرض میانگین اگر هر کیس رو دو نفر در نظر بگیریم میشه 60 نفر

شماره کیس:2011AS19XXX
کنسولگری:ابوظبي
مصاحبه:90/03/16 (06 june)
مدت كلیرنس : 111 روز
تاریخ کلیر : 25 SEP
دریافت ویزا : 26 SEP
تاریخ پرواز : 9 مارچ
دریافت گرین کارت : 19 آوریل
خلاصه وضعیت کیس
تشکر کنندگان: behzad7 ، ali.narooei ، tamanna ، SH1A2R3 ، golesang ، arman_m
(2011-10-04 ساعت 12:45)faranak.n نوشته:  

fخیلی ممنون که اطلاعاتتون رو در اختیار ما گذاشتید اما به شخصه معتقدم دروغ گفتن در این موارد تصلا کار درستی نیست و 1% اگر احتمال بدیم که متوجه بشن چی؟؟؟ ضمناً فکر می کنید واقعاً به خاطر ایمیلی که زدید بهتون کلیر دادن؟؟؟ اینجوری باشه که الان همه باید کایر بشن 2 روزه! احتمالا شما کارتون تموم شده بود و مصادف شده بود با ایمیل زدن شما وگرنه شما مطمئنن تنها کسی نبودید که بچه مدرسه ای داشتید...به هر حال این ها تنها نظر شخصیه منه و تجربه ی بچه های سال های قبل باز هم ممنون ازتون
دوست عزيز من نگفتم دروغ بگيد.ما شغل همسرم رو كاملا درست نوشتيم ولي از ذكر جزيياتي كه ممكن بود بي جهت حساسشون كنه خودداري كرديم.هيج جاي فرم ها ننوشته كه پست سازماني تون رو شرح بديد بنابراين شما با نوشتن جزيياتي كه خواسته نشده كار خودتون رو سخت مي كنيد.روزي كه همسرم براي دريافت ويزا رفته بود با آقايي آشنا شده بود كه ميگفت وقتي آفيسر در مورد كارم ازم سوال كرد شروع كردم توضيح دادن كه يكدفعه آفيسر منو راهنمايي كرد به اتاق جداگانه وحدود نيم ساعت در مورد جزييات كارم ازم توضيح خواستند .كه با هر بدبختي بود يه جوري جمعش كردم. حالا شما فكر كنيد كارتون رو توضيح بديد و آفيسر رو حساس كنيد.نتيجه طولاني شدن بي جهت اين روند خواهد بود.براي اونها كار كردن در يك مجموعه دولتي به اندازه كافي حساسيت برانگيز هست چه برسه به اينكه اعلام كنيد مدير يا كاره اي در شغلتون هستيد. در مورد ايميل تلقي خود من اين بود كه اين ايميل كه در اون اعلام نگراني كرده بوديم در مورد تحصيل فرزندمون و همينطور اعلام آمادگي كامل كرده بوديم براي ورود به امريكا ممكنه باعث شده باشه سفارت كيس ما رو پيگيري كنه.
تشکر کنندگان: tamanna ، SH1A2R3 ، golesang ، arman_m
(2011-10-04 ساعت 14:16)naeiji1974 نوشته:  
(2011-10-03 ساعت 10:15)rayan.s نوشته:  دوستان عزیز! خودتان را درگیر مسائل کلییرنس نکنید چون بازماندگان لاتاری 2011 کلا" چه عضو مهاجرسرا چه غیر عضو مهاجرسرا 1 درصد برندگان هم نیستند!!!(چون هرکس که منتظر ویزا بوده در روز آخر به سفارت مراجعه داشته که طبق نوشته دوستان در ابوظبی 12 نفر و در آنکارا 14-15 نفر و خارج از این دو سفارت 1 نفر و تعداد برندگان لاتاری چیزی بیش از 2800 کیس بود!) پس با انرژی مثبت و با آرامش روز مصاحبه حاضر بشید و از ترس مرگ خودکشی نکنید!!! یادتان هم باشه حدود 80 درصد افراد زیر 2ماه ویزا میگیرند ...موفق باشید
2800 نفر ، تعداد نفرات برنده بود نه تعداد کیس و بعضی از افرادی که پشت خط مونده بودن رو که من میشناسم خانواده های 3 نفری بودند که با فرض میانگین اگر هر کیس رو دو نفر در نظر بگیریم میشه 60 نفر

دوست عزیز! اگر فرض کنیم که ادعای شما در مورد 2800 نفر به جای 2800 کیس درست باشه 1 درصد میشه 2درصد!!! کاش به اصل مطلب توجه بشه! موفق باشید

نمی توانیم کاری بکنیم مرغان غم بالا سرمان پرواز نکنند ولی می توانیم کاری بکنیم که روی سرمان آشیانه نسازند. . .
تشکر کنندگان: alirezagh ، tamanna ، California ، SH1A2R3 ، الی الی

من توصیه می کنم پیشنهاد دستمون رو بپذیری
من هم همه چیز رو راست گفتم و تریپ امریکن استایل گرفتم ولی خیلی هم درباره تخصص و آموزش های خارج از کشورم توضیح دادم
روز 29 سبتامبر هم بدون ویزا و با دست خالی به ایران برگشتم
این رو که میگم خوب توجه کنید: اگر سرباز سپاه بودید و حداقل تخصص را اعلام کردید و بیشترین زمان را داشتید شاید تا سبتامبر سال بعد کلیر بشید
اگر سرباز سپاه نبودید که انشالله یا یکضرب ویزا میگیرید یا با حداقل زمان کلیرانس
موفق باشید
كساني كه مخالف آزادي ديگرانند، خود لياقت آزادي را ندارند. (آبراهام لينكلن)
تشکر کنندگان: shadin_n ، ali.narooei ، SH1A2R3 ، nahid.t ، bita-p ، naeiji1974 ، alisarshar
(2011-10-05 ساعت 21:37)ali899 نوشته:  

من هم همه چیز رو راست گفتم و تریپ امریکن استایل گرفتم ولی خیلی هم درباره تخصص و آموزش های خارج از کشورم توضیح دادم
این رو که میگم خوب توجه کنید: اگر سرباز سپاه بودید و حداقل تخصص را اعلام کردید و بیشترین زمان را داشتید شاید تا سبتامبر سال بعد کلیر بشید
موفق باشید
دوستان عزیز سال پیش ، در خصوص ترجمه سابقه کار نظرتون رو میفرمایید؟
با توجه به ابنکه گفته یا دیپلم 12 ساله یا 2سال سابقه کار.

شماره کیس :2012AS10XXX
کنسولگری: ANKARA
تاریخ مصاحبه:7Dec
کلیر:25 jan

در نبرد بين روزهاي سخت و آدمهاي سخت، روزهاي سخت مي روند و آدمهاي سخت مي مانند
تشکر کنندگان: SH1A2R3
موفق باشید
[/quote]

علی جان شما چرا؟این همه سپاه با کلیرنس معمولی....شما قاطع اظهار نظر کردین نمیدونم دلیلتون چیه؟من خودم دوستم بعد 2 ماه کلیر شد پارسال.

شماره کیس :20125xxx
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:14 Aug
کنسولگری:آنکارا
تاریخ مصاحبه: Nov
تاریخ دریافت ویزا: خدا بخواد قبل از ژانویهBig Grin و خواست Big Grin دسامبر
تاریخ دریافت گرین کارت : 1 ماه پس از ورود
2 نفر
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، ali.narooei ، behzad7 ، tamanna
بادرودبه همه دوستان
من یک سوالی قبلا مطرح کرده بودم
۱- من درارسال فرم ها تاریخ عروسی راقیدکرده ام درصورتیکه تاریخ عقدیاهمان ثبت شده رسمی ایران چیزدیگر بوده . حالا آیا ایمیلی برای سفارت بزنم یاخیر؟ یادرزمان مصاحبه مدارک وتوضیحات رابدهم؟
۲- - آخرین کیس نامبری که ویزاگرفته پارسال حدود چندبوده؟
۳- آیا کسی که در۲۰۱۲ قبول شده میتواند درلاتاری ۲۰۱۳ ثبت نام کند؟
ممنون وسپاسگزارمیشوم اگرمراراهنمایی کنید
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، tamanna
(2011-10-06 ساعت 09:43)ارچین نوشته:  بادرودبه همه دوستان
۱- من درارسال فرم ها تاریخ عروسی راقیدکرده ام درصورتیکه تاریخ عقدیاهمان ثبت شده رسمی ایران چیزدیگر بوده . حالا آیا ایمیلی برای سفارت بزنم یاخیر؟ یادرزمان مصاحبه مدارک وتوضیحات رابدهم؟
دوست خوبم اولا یه ایمیل بزن و جریان رو بگو دوما در زمان مصاحبه هم قبل از قسم خوردن حتما توضیح شفاهی هم بده
در مورد سوال دوم همه کیس نامبر ها کارنت شدن و اخرین شماره ها اکثرا ویزا یک ضرب گرفتن.
در مورد سوال اخر من خودمم به وکیلم گفتم از کی سی سی سوال کنم به محض دریافت جواب اینجا میذارم تا همه استفاده کنن هنوز وقت داریم.Big Grin

2012as55XXX
مصاحبه: 27 JUNE
کلیرنس: 8 august پس از 42 روز انتظار بسیار سختBig Grin
ورود به امریکا: 3 سپتامبر2012
مقصد:کالیفرنیا/اورنج کانتی
تشکر کنندگان: ali.narooei ، behzad7 ، tamanna
(2011-10-06 ساعت 10:09)SH1A2R3 نوشته:  
(2011-10-06 ساعت 09:43)ارچین نوشته:  بادرودبه همه دوستان
دوست خوبم اولا یه ایمیل بزن و جریان رو بگو دوما در زمان مصاحبه هم قبل از قسم خوردن حتما توضیح شفاهی هم بده
در مورد سوال دوم همه کیس نامبر ها کارنت شدن و اخرین شماره ها اکثرا ویزا یک ضرب گرفتن.
در مورد سوال اخر من خودمم به وکیلم گفتم از کی سی سی سوال کنم به محض دریافت جواب اینجا میذارم تا همه استفاده کنن هنوز وقت داریم.Big Grin
دوست عزیز سلام - میشه ادرس و ایمیل وکیل تون را به من بدهید میخواستم ازشون سئوالی بکنم .
اگر میشه پیام خصوصی برام بفرستید .
شماره کیس51XXX : code
کنسولگری:ankara
تاریخ اطلاع از وضعیت : Aug,1
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:Aug,9
تاریخ کارنت شدن کیس:19April
تاریخ مصاحبه:7June
تاریخ دریافت کلیرنس:16july
جمع تقریبی هزینه ها: تا حالا 70000تومان ( پست با TNT)+بلیط انکارا 1100000 + 170000واکسن ها +5000000هزینه سفر
تشکر کنندگان: tamanna ، arman_m
(2011-10-06 ساعت 01:22)outlaw نوشته:  من توصیه می کنم پیشنهاد دستمون رو بپذیری
موفق باشید

علی جان شما چرا؟این همه سپاه با کلیرنس معمولی....شما قاطع اظهار نظر کردین نمیدونم دلیلتون چیه؟من خودم دوستم بعد 2 ماه کلیر شد پارسال.

[/quote]

outlaw عزيز
اعتراض شما را ميپذيرم و به شما حق مي دهم
اما اضافه مي كنم اگر كسي سرباز سپاه باشد به اندازه كافي امتياز منفي جهت كليرنس خوردن را دارا مي باشد و اگر مثل من چهار تا مسئله مانند يك سري آموزش تخصصي كه ذاتاً بي ربط اما ظاهراً اين احساس را به آفيسر انتقال دهد كه به نحوي با ساخت سلاح در ارتباط مي باشد ويا عنوان كردن نام محل كار (دولتي خاص) مي تواند دوره كليرنس را بسيار طولاني تر كند كه ممكن است با توجه به كارنت شدن افراد وقت كم بيايد وگرنه اگر از خودتان مطمئن هستيد كه كاره اي نيستيد هيچ مشكلي پيش نمي آيد
شاد و موفق باشيد Shy

كساني كه مخالف آزادي ديگرانند، خود لياقت آزادي را ندارند. (آبراهام لينكلن)
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، outlaw ، MPU ، ali.narooei ، behzad7 ، tamanna ، arman_m
سلام دوستان
ببینید من تنها فرزند خانواده هستم. برای آنکارا هم انشالله با وثیقه میرم ! (نمیدونم ویزا میدن بهم یا نه) ولی توی فرم نوشتم بعدا میام !
به هر حال دنبال کارهای نظام وظیفه هستم ، به من گفتن که دست شما نیست کجا خدمت کنید ، اگه سپاه نیرو کم آوردن میرید اونجا و اگه ارتش ...
به نظرتون توی مصاحبه بگم؟ ویا اینکه بعد از رفتن پدر و مادر دیگه مشکلی برای من پیش نمیاد؟

""" کسی تا الان بوده که قسمت 31B فرم DS230 رو پر کنه؟ """

با تشکر
تاریخ رویت قبولی در سایت: July 23 2012
کیس نامبر : ***8
ارسال فرمهای سری اول: August 2011
کنسولگری : Ankara
تاریخ کارنت شدن کیس: October 2011
تاریخ دریافت نامه دوم: Sept 2011
تاریخ مصاحبه : November 2011
تاریخ کلیر شدن : January 2012
تاریخ ورود به آمریکا : April 2012
دریافت گرین کارت : May 2012
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، tamanna
(2011-10-06 ساعت 14:38)oktay نوشته:  سلام دوستان
ببینید من تنها فرزند خانواده هستم. برای آنکارا هم انشالله با وثیقه میرم ! (نمیدونم ویزا میدن بهم یا نه) ولی توی فرم نوشتم بعدا میام !
به هر حال دنبال کارهای نظام وظیفه هستم ، به من گفتن که دست شما نیست کجا خدمت کنید ، اگه سپاه نیرو کم آوردن میرید اونجا و اگه ارتش ...
به نظرتون توی مصاحبه بگم؟ ویا اینکه بعد از رفتن پدر و مادر دیگه مشکلی برای من پیش نمیاد؟

""" کسی تا الان بوده که قسمت 31B فرم DS230 رو پر کنه؟ """

با تشکر

دوست عزیزم اینو تو آمریکا هم رعایت کن :

دروغ نگو اما تا ازت چیزی نپرسیدن ، چیزی نگو
(2011-10-06 ساعت 14:20)ali899 نوشته:  
(2011-10-06 ساعت 01:22)outlaw نوشته:  من توصیه می کنم پیشنهاد دستمون رو بپذیری
موفق باشید

outlaw عزيز
اعتراض شما را ميپذيرم و به شما حق مي دهم
اما اضافه مي كنم اگر كسي سرباز سپاه باشد به اندازه كافي امتياز منفي جهت كليرنس خوردن را دارا مي باشد و اگر مثل من چهار تا مسئله مانند يك سري آموزش تخصصي كه ذاتاً بي ربط اما ظاهراً اين احساس را به آفيسر انتقال دهد كه به نحوي با ساخت سلاح در ارتباط مي باشد ويا عنوان كردن نام محل كار (دولتي خاص) مي تواند دوره كليرنس را بسيار طولاني تر كند كه ممكن است با توجه به كارنت شدن افراد وقت كم بيايد وگرنه اگر از خودتان مطمئن هستيد كه كاره اي نيستيد هيچ مشكلي پيش نمي آيد
شاد و موفق باشيد Shy

[/quote]

امیدوارم یه جوری یه جایی حسابی جبران شه برات این مسئله و بتونی این سختی که کشیدی رو کاملا فراموش کنی و بهش بخندی.Rolleyes
شماره کیس :20125xxx
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:14 Aug
کنسولگری:آنکارا
تاریخ مصاحبه: Nov
تاریخ دریافت ویزا: خدا بخواد قبل از ژانویهBig Grin و خواست Big Grin دسامبر
تاریخ دریافت گرین کارت : 1 ماه پس از ورود
2 نفر
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، ali.narooei ، funnybluesolea ، behzad7 ، tamanna ، Edenbeast ، arman_m ، pariya2

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان