کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ادامه تحصیل پزشکی در آمریکا
سلام دوستان،من تازه از پزشكي فارق التحصيل شدم و دارم واسهusmle step2ck ميخونم،كسي هست كه با هم اطلاعات مبادله كنيم و روحيهبه هم بديم و اينا؟؛)
راستي ياشار ماري كجان؟يه وبلاگ دارن؟كسي ادرسشو داره؟
پاسخ
تشکر کنندگان: NEURON ، sina454 ، nedaba ، sadaf44
(2014-04-25 ساعت 12:11)مسكاتي نوشته:  سلام دوستان،من تازه از پزشكي فارق التحصيل شدم و دارم واسهusmle step2ck ميخونم،كسي هست كه با هم اطلاعات مبادله كنيم و روحيهبه هم بديم و اينا؟؛)
راستي ياشار ماري كجان؟يه وبلاگ دارن؟كسي ادرسشو داره؟
ياشار خان احتمالن الان يا دارن کار مى کنند يا رزيدنت هستند در بلاد کفر
من استپ ۱مى خونم ولى با سرعت پاين تا ببينم ويزا مى شه يا نمى شه Smile
@@CN:2014AS35
ایروان/1نفر/ارسال ایمیل/مصاحبه4wفوریه/منتظر کلير بووودم دیگه نیستم Sad
اسمان همه جا ابی بود داره به سیاهی می زنه آیا؟-زد تموم شد رفت پی کارش-دوباره خودم رنگش می کنم
پاسخ
تشکر کنندگان: nedaba
مى خواستم اين قضيه وٽيقه گذاشتن رو براى مدرک پزشکى جمع بندى کنم
اول اينکه هيچ مفهومى به معناى خريد مدرک يا طرح وجود ندارد
دوم اينکه مسئله وٽيقه براى مدرک و وٽيقه براى هزينه اموزش رايگان دو مسئله جدا هستند
و اينکه تا همين ۱۳۹۳ وٽيقه مدرک با مخلفاتش ( ىعنى اموزش رايگان ) ۴۰ ميليون هست که به ازاى هر سال از طرح که رفته باشيد ۳ میليون کم مى شود ( که اين ىکسال بدون احتساب ظريب منطقه محروم محل طرح هست يعنى کار ندارند پشت کوه داشتى با تف دهان انژيوکت مى زدى يا وسط شهر بزرگ با پنبه الکل بسته بندى شده ( البته شوخى بود تف الودست) Smile )
و اما بايد اينو بگم که اگه حيفت اومد که اين ۴۰ تومان رو تا اخر طرحت و تسويه هزينه اموزش رايگانت بزارى تو بانک تا اب خنک بخوره بهتره حساب سپرده ميان مدت يا طولانى مدت باز کنى تا از ۱۷ درصد سود اون لذت ببرى Wink))))))
که در اينصورت سر کيسه رو کمى هم شل مى کنى و حدود ۲-۳ ميليون ديگه هم روش مى ذارى تا بانک قبول کنه که سود بده
در ضمن قانونن ۲ ماه مدرکت رو مى دن دستت بعدش بايد برگردونى به ويترينه وزارت تا طرح تمام بشه ; صندوق رفاه که زياد هم مرفه نبود پولش رو ازت بگيره و تايديه بده و هزينه تحصيل نچندان رايگان رو هم بدى بدى تا بالاخره مدرک رو بگيرى و اون ۴۰ تومانت آزاد بشه
اسمان همه جا ابی بود داره به سیاهی می زنه آیا؟-زد تموم شد رفت پی کارش-دوباره خودم رنگش می کنم
پاسخ
تشکر کنندگان: pari pariaaa ، nedaba ، sanaz.m ، maral-map
(2014-04-25 ساعت 18:08)NEURON نوشته:  مى خواستم اين قضيه وٽيقه گذاشتن رو براى مدرک پزشکى جمع بندى کنم
اول اينکه هيچ مفهومى به معناى خريد مدرک يا طرح وجود ندارد
دوم اينکه مسئله وٽيقه براى مدرک و وٽيقه براى هزينه اموزش رايگان دو مسيله جدا هستند
و اينکه تا همين ۱۳۹۳ وٽيقه مدرک با مخلفاتش ( ىعنى اموزش رايگان ) ۴۰ ميليون هست که به ازاى هر سال از طرح که رفته باشيد ۳ مليون کم مى شود ( که اين ىکسال بدون احتساب ظريب منطقه محروم محل طرح هست يعنى کار ندارند پشت کوه داشتى با تف دهان انژيوکت مى زدى يا وسط شهر بزرگ با پنبه الکل بسته بندى شده ( البته شوخى بود تف الودست) Smile )
و اما بايد اينو بگم ککه اگه حيفت اومد که اين ۴۰ تومان رو تا اخر طرحت و تسويه هزينه اموزش رايگانت بزارى تو بانک تا اب خنک بخوره بهتره حساب سپرده ميان مدت يا طولانى مدت باز کنى تا از ۱۷ درصد سود اون لذت ببرى Wink))))))
که در اينصورت سر کيسه رو کمى هم شل مى کنى و حدود ۲-۳ ميليون ديگه هم روش مى زارى تا بانک قبول کنه که سود بده
در ضمن قانونن ۲ ماه مدرکت رو مى دن دستت بعدش بايد برگردونى به ويترينه وزارت تا طرح تمام بشه ; صندوق رفاه که زياد هم مرفه نبود پولش رو ازت بگيره و تايديه بده و هزينه تحصيل نچندان رايگان رو هم بدى بدى تا بالاخره مدرک رو بگيرى و اون ۴۰ تو

نورون عزيز يك سوال از خدمتتان داشتم، شما كه مصاحبتون را انجام داديد به شما فرم ٩سوالى دادند يا احيانا خبر داريد از پزشك ها هم cv و پاسخ به اين فرم را مى خواهند يا نه؟ مرسى
F2a, PD:15Nov 2015
پاسخ
تشکر کنندگان: NEURON ، nedaba
خواهش مى کنم
نه ازم نخواستند از همکناران هم نشنيدم که خواسته باشند ولى دوستان پزشک سال قبل مى گفتند که به پزشکان طرح رفته کليرنس مى زنند
پاسخ
تشکر کنندگان: Abamos ، nedaba
رفرنس جي خوبه؟؛)
من دارم لكچر ويد،و با لكچر نوت ميخونم بعد هر مبحث هم مستر د بورد،
اما احساس ميكنم اين مستر د بورد اضافه هستSmile
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-04-26 ساعت 10:15)مسكاتي نوشته:  رفرنس جي خوبه؟؛)
من دارم لكچر ويد،و با لكچر نوت ميخونم بعد هر مبحث هم مستر د بورد،
اما احساس ميكنم اين مستر د بورد اضافه هستSmile

من استپ يك ميخونم از فرست ايد و يو ورلد و پاتوما.
پاسخ
لكچر نوت نميخوني؟فيرست ايد خيلي خلاصه نيست؟
پاسخ
(2014-04-26 ساعت 13:45)مسكاتي نوشته:  لكچر نوت نميخوني؟فيرست ايد خيلي خلاصه نيست؟

بله فرست ايد خيلى خلاصه است اما با نكات يوورلد و پاتوما جمع بندى ميكنم . من اصلا از كتاباى كاپلان خوشم نمياد كلا ترجيح ميدم چندبار يك خلاصه را دوره كنم و تست بزنم. البته من ١٢ سال پيش از عمومى فارغ التحصيل شدم، دوران تخصص هم اينقدر از رفرنسهاى مختلف و حجيم بايد مى خوندم كه حالم از كتابهاى حجيم بهم ميخوره ولى چاره اى ندارم توكل به خدا. اما اگر شما تازه نفس هستيد از لكچرنوت هم بخونيد به نفعتونه. موفق باشيد.
پاسخ
Here are the list I think is the most of help and I did nothing more than that

Goljan pathology :rapid review which is a blue colored around 600 pages book

First Aid usmle step1: is a MUST. Write notes from UWorld on it read it as much as you can like 10 times,then you will kill the test

Neuroanatomy: high yield is the best and you will have 10-15 questions from it on test.you need this 150 something pages book

Pathoma book plus it online lectures: read it and listen to lectures 1-2 months before your test.

UWorld question bank: something you should start ASAP. The more you read the higher score.

You don't need anything else!

When you thought you are ready try the NBME 13,then 15 to evaluate where you are standing.
اين ايميل يكي هست كه ظاهرا نمره اش خوب هم شده،گفتم شايد به درد شما هم بخوره،استپ١[/quote]

اما درباره ويديو كسي اطلاع داره؟
پاسخ
تشکر کنندگان: NEURON ، nedaba ، aaraam ، maral-map
با سلام دوستان من متخصص وطرحی هستم و واسه استپ 1 تازه شروع کردم کسی هست که شرایط مشابه داشته باشه وواسه خوندن با من match شه؟
کیس نامبر18xx تاریخ رویت قبولی 2 می سفارت انکارا سابمیت فرم 7 جون و اپدیت 16 جولای افراد کیس 1 نفر دريافت نامه دوم ٢٤ نوامبر مصاحبه ژانويه , كلير ٢٤مارچ، ويزا ٢٨ مارچ
پاسخ
دوستان میخواستم بدونم کسی که تو آمریکا باشه و گرین کارتی و ایناستیت بشه اگه بخواد پزشکی بخونه چکار باید بکنه. وام بهش تعلق میگیره؟ و اگه بخواد جراح عمومی بشه چقدر زمان میبره. کلا اگه توضیح کامل بدید ممنون میشم.
پاسخ
با سلام خدمت دوستان. من برنده لاتاری 2014 هستم و همسرم پزشکه. در حال حاضر من ویزام رو گرفتم و همسرم کلیرنس خورده.من می دونم که ادامه تحصیل در رشته پزشکی در امریکا احتیج به قبول شدن در سه مرحله امتحان usmleداره اما می خواستم بدونم کسی از دوستان میدونه اگر همسرم بخواد برای research position در امریکا اقدام کنه از چه طریق باید این کارو بکنه؟ و اگر بخواد از این طریق ویزا بگیره چه مدت بعد از زمانیکه اقدام میکنه می تونه ویزا بگیره؟
you never khnow how strong you are
until being strong
is the only choice you have
CN:2014as76xx - تعداد اعضای کیس 2 نفر- کنسولگری: آنکارا - خودم ویزای یه ضرب - همسرم: بازمانده از لاتاری2014 Sad
پاسخ
تشکر کنندگان: nedaba ، amirarsalan20 ، NEURON
(2014-08-02 ساعت 12:15)manamilad نوشته:  با سلام خدمت دوستان. من برنده لاتاری 2014 هستم و همسرم پزشکه. در حال حاضر من ویزام رو گرفتم و همسرم کلیرنس خورده.من می دونم که ادامه تحصیل در رشته پزشکی در آمریکا احتیج به قبول شدن در سه مرحله امتحان usmleداره اما می خواستم بدونم کسی از دوستان میدونه اگر همسرم بخواد برای research position در آمریکا اقدام کنه از چه طریق باید این کارو بکنه؟ و اگر بخواد از این طریق ویزا بگیره چه مدت بعد از زمانیکه اقدام میکنه می تونه ویزا بگیره؟
تا جایی که بنده می دونم برای گرفتنش باید به اساتیدی که در زمینه تحقیقاتی مورد علاقه شما کار می کنند (در واقع برعکس اساتیدی که شما در زمینه تحقیقاتی اونها دارید کار می کنید یا فقط علاقمندید) ایمیل بزنید یا اساتید دیگر واسطه بشوند که اگر در آزمایشگاه یا پروژه های خودشون نیاز به کسی دارند شما رو قبول کنند که البتههه در امریکا حتما از شما رزومه کاری می خوان و باز هم البته اگر بخواین مفت کار کنید مسئله بسیار راحتتر خواهد بود
پاسخ
تشکر کنندگان: jojo_hami ، aaraam
اگه کسی لیسانس معماری، عمران، کامپیوتر و ... از ایران داشته باشه، این مدرک به عنوان پریمد حساب میشه؟
در واقع دو تا موضوع هست:
1. لیسانس غیرمرتبط با پزشکی
2. لیسانس از ایران
پاسخ
تشکر کنندگان: NEURON

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان