کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سوالات مرتبط با مدرک تحصیلی در فرم ثبت نام
[quote='mehrdad.mohajersara' pid='253452' dateline='1356123548']
از مدیر محترم تقاضا میکنم یه topic بسازه واسه همه کسایی که منتظرن تا نتایج اعلام بشه. که لااقل بریم انجا حرف بزنیم- دعا کنیم- نزری بدیمو این حرفا.
من واقعا باید قبول شم.نیاز دارم به این green card آخه به کی بگم دردمو Cool

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
من هم موافقم ,پیشنهاد هم دادم قبلا.مطمئنا تاپیک خوبیه و استفبال میشه.
منتظریمWink
تشکر کنندگان: mehrdad.mohajersara ، گل نهال
(2012-08-28 ساعت 12:28)amir_cool_2001 نوشته:  با سلام خدمت دوستان لازم دونستم که در خصوص نظام های آموزشی قدیمی توضیحاتی ارائه کنم امیدوارم که مفید واقع بشه. در خصوص آموزش ابتدای و متوسطه در ایران پنج نظام وجود داره
1- نظام قدیم قدیم
2- نظام قدیم جدید
3- نظام جدید قدیم
4- نظام جدید فعلی
5- نظام آینده

توضیح در خصوص این 5 نظام آموزشی به شرح زیر است:

1- نظام قدیم قدیم
این نظام شامل 6 سال آموزش ابتدایی و 6 سال آموزش متوسطه بود که متوسطه به سه گروه ادبی، طبیعی، ریاضی تقسیم می شد. و در پایان سال ششم متوسطه مجموعا با گذراندن 12 سال تحصیلی مدرک فارغ التحصیلی ارائه میشد. این نوع دیپلم ها نزد سفارت کاملا مورد قبول و تاییده.
اين نظام آموزشی از مهر سال 1336 شروع شد

2- نظام قدیم جدید
این نظام شامل 5 سال تحصیلات ابتدایی و سه سال تحصیلات راهنمایی و 4 سال تحصیلات متوسطه بود. و با گذراندن امتحانات نهایی سال چهارم دبیرستان مدرک دیپلم ارائه می شد. این گونه مدارک نیز کاملا نزد سفارت معتبره. این نظام شامل سه گرایش نظری، تجربی و انسانی بود.
اين نظام آموزشی از مهر سال 1353 شروع شد

3- نظام جدید قدیم (ترمی واحدی)
این نظام با کمی تفاوت، شباهت زیادی به نظام قبل داشت ولی در این نظام آموزشی دانش آموزان در دوره متوسطه در هر سال تحصیلی دو نیم ترم داشته و با گذراندن 6 نیم ترم (3 سال تحصیلی )به آنها دیپلم ارائه می شد و در این 6 نیم ترم دانش آموز میبایست 96 واحد تحصیلی به غیر از انظباط بگذراند. ولی برای شرکت در مقطع كارشناسي پيوسته در کنکور سراسری یا دانشگاه آزاد میبایست یک دوره یکساله پیش دانشگاهی نیز بگذراند. مدرک دیپلم این نظام بدون مدرک پیش دانشگاهی برای سفارت قابل قبول نیست. که مجموعا 5 سال ابتدایی 3 سال راهنمایی و 3 سال دبیرستان و 1 سال پیش دانشگاهی مجموعا 12 سال می شود. که فقط داشتن مدرک ÷یش دانشگاهی برای سفارت حکم دیپلم را دارد. این نظام شامل چهار گرایش تجربی ، ریاضی فیزیک، فنی و حرفه ایی، و کارو دانش بود.
اين نظام آموزشی از مهر سال 1371 شروع شد

4- نظام فعلی (سالی واحدی)
با کمی تفاوت این نظام نیز شامل 5 سال ابتدایی 3 سال راهنمایی و سه سال متوسطه است و دروس به شيوهٔ واحدى و به‌صورت پيوسته در طول سال تحصيلى به دانش‌آموز ارائه مى‌شود (هر یک ساعت آموزش در هفته 1 واحد تلقی میشود) و به دانش‌آموزان این نظام پس از گذراندن حداقل ۹۶ واحد دیپلم ارائه میشود
اين نظام آموزشی از مهر سال 1378 شروع شد

5- همانند نظام قدیم قدیم 6 سال ابتدایی و 6 سال متوسطه دارد که 6 سال متوسطه سالی واحدی است. ولی هنوز اجرا نشده و ممکن است تغییراتی داشته باشد. با این همه تغییرات بعد از 65 سال نظام آموزشی کشور به سال 1336 برگشت.
تشکر کنندگان: sajedeh ، hesam.inanloo
آرتین جون سپاسگذاریم برای اطلاعات مفیدت
احساس تاسف بهم دست داد وقتی به مورد آخر رسیدم. البته این فقط نظام آموزشی بود بگذریم از دیگر نظام ها... هیییییییی
HAS NOT BEEN SELECTED
تشکر کنندگان: gbtm
دوستای عزیز سال میلادی 2013 رو به همتون تبریک می گم امیدوارم 2 سال دیگه حالا یا کم تر یا بیشتر در همچین روزی هممون تو خاک U.S باشیم و سال جدید را با خانواده هامون جشن بگیریم.

(2013-01-01 ساعت 00:47)artinjoon نوشته:  
(2012-08-28 ساعت 12:28)amir_cool_2001 نوشته:  با سلام خدمت دوستان لازم دونستم که در خصوص نظام های آموزشی قدیمی توضیحاتی ارائه کنم امیدوارم که مفید واقع بشه. در خصوص آموزش ابتدای و متوسطه در ایران پنج نظام وجود داره
1- نظام قدیم قدیم
2- نظام قدیم جدید
3- نظام جدید قدیم
4- نظام جدید فعلی
5- نظام آینده

توضیح در خصوص این 5 نظام آموزشی به شرح زیر است:

1- نظام قدیم قدیم
این نظام شامل 6 سال آموزش ابتدایی و 6 سال آموزش متوسطه بود که متوسطه به سه گروه ادبی، طبیعی، ریاضی تقسیم می شد. و در پایان سال ششم متوسطه مجموعا با گذراندن 12 سال تحصیلی مدرک فارغ التحصیلی ارائه میشد. این نوع دیپلم ها نزد سفارت کاملا مورد قبول و تاییده.
اين نظام آموزشی از مهر سال 1336 شروع شد

2- نظام قدیم جدید
این نظام شامل 5 سال تحصیلات ابتدایی و سه سال تحصیلات راهنمایی و 4 سال تحصیلات متوسطه بود. و با گذراندن امتحانات نهایی سال چهارم دبیرستان مدرک دیپلم ارائه می شد. این گونه مدارک نیز کاملا نزد سفارت معتبره. این نظام شامل سه گرایش نظری، تجربی و انسانی بود.
اين نظام آموزشی از مهر سال 1353 شروع شد

3- نظام جدید قدیم (ترمی واحدی)
این نظام با کمی تفاوت، شباهت زیادی به نظام قبل داشت ولی در این نظام آموزشی دانش آموزان در دوره متوسطه در هر سال تحصیلی دو نیم ترم داشته و با گذراندن 6 نیم ترم (3 سال تحصیلی )به آنها دیپلم ارائه می شد و در این 6 نیم ترم دانش آموز میبایست 96 واحد تحصیلی به غیر از انظباط بگذراند. ولی برای شرکت در مقطع كارشناسي پيوسته در کنکور سراسری یا دانشگاه آزاد میبایست یک دوره یکساله پیش دانشگاهی نیز بگذراند. مدرک دیپلم این نظام بدون مدرک پیش دانشگاهی برای سفارت قابل قبول نیست. که مجموعا 5 سال ابتدایی 3 سال راهنمایی و 3 سال دبیرستان و 1 سال پیش دانشگاهی مجموعا 12 سال می شود. که فقط داشتن مدرک ÷یش دانشگاهی برای سفارت حکم دیپلم را دارد. این نظام شامل چهار گرایش تجربی ، ریاضی فیزیک، فنی و حرفه ایی، و کارو دانش بود.
اين نظام آموزشی از مهر سال 1371 شروع شد

4- نظام فعلی (سالی واحدی)
با کمی تفاوت این نظام نیز شامل 5 سال ابتدایی 3 سال راهنمایی و سه سال متوسطه است و دروس به شيوهٔ واحدى و به‌صورت پيوسته در طول سال تحصيلى به دانش‌آموز ارائه مى‌شود (هر یک ساعت آموزش در هفته 1 واحد تلقی میشود) و به دانش‌آموزان این نظام پس از گذراندن حداقل ۹۶ واحد دیپلم ارائه میشود
اين نظام آموزشی از مهر سال 1378 شروع شد

5- همانند نظام قدیم قدیم 6 سال ابتدایی و 6 سال متوسطه دارد که 6 سال متوسطه سالی واحدی است. ولی هنوز اجرا نشده و ممکن است تغییراتی داشته باشد. با این همه تغییرات بعد از 65 سال نظام آموزشی کشور به سال 1336 برگشت.

ببخشید در بند3 رشته ی علوم انسانی رو ذکر نکردید یعنی اونا این رشته رو ندارند.؟
تشکر کنندگان:
در کاردانش یک سال پیش دانشگاهی نبود و دیپلم رو پس از سال سوم ارائه میدادند، با این تفاسیر این دیپلم برای سفارت معتبر نیست!؟ روش نوشته "گواهینامه پایان تحصیلات دوره متوسطه" کامل با مهر آموزش و پرورش... ؛ الان به ما بدون پیش دانشگاهی دیپلم دادند تکلیفمون چی میشه ؟
تشکر کنندگان:
سلام به همگی :
من 12 سال پیش در دانشگاه آزاد مکانیک خواندم ولی نیمه کاره رها کردم و دیپلم نظام قدیم دارم . در قسمت مدرک تحصیلی some course... را انتخاب کردم . آیا این برای من مشکل ساز می شود یا درست انتخاب کردم؟ الان خلبان هستم ولی در ایران خلبانی مدرک دانشگاهی نیست. در ضمن من 3 سال سابقه کار دارم و در جاب زون 5 هم هستم. یک مقدار استرس دارم اگه جواب درست بدید ممنون میشم.
تشکر کنندگان:
(2013-01-14 ساعت 17:32)mehrdad.mohajersara نوشته:  
(2013-01-14 ساعت 17:13)Saeed1979 نوشته:  سلام به همگی :
من 12 سال پیش در دانشگاه آزاد مکانیک خواندم ولی نیمه کاره رها کردم و دیپلم نظام قدیم دارم . در قسمت مدرک تحصیلی some course... را انتخاب کردم . آیا این برای من مشکل ساز می شود یا درست انتخاب کردم؟ الان خلبان هستم ولی در ایران خلبانی مدرک دانشگاهی نیست.الان در جاب زون ٥ هستم اين كمكي ميكنه؟

با سلام
درست انتخاب کرید
منم کارم یه جورایی مثله شماس - به منو شما certificate بینل المللی دادن اما مورد تایید وزارت علوم نیستن - جالبه مدرکمون رو همه ی دنیا فبول دارن الا کشور خودمون.
شما بعد از اینکه قبول شدی توی فرمهایی که بایدبه kcc بفرستید vocational school رو انتخاب کنید و آدرس جایی که آموزش دید رو پایینش بنویسید.

ببين بهتر نبود high school رو انتخاب مي كرديم? اين افيسر قبول ميكنه كه من ١٢ سال قبل مثلا ٥٠ واحد قبول شدم؟ باعث نشه ريجكت بشيم؟
تشکر کنندگان: mehrdad.mohajersara
(2013-01-15 ساعت 17:36)mehrdad.mohajersara نوشته:  
(2013-01-15 ساعت 00:42)Saeed1979 نوشته:  
(2013-01-14 ساعت 17:32)mehrdad.mohajersara نوشته:  
(2013-01-14 ساعت 17:13)Saeed1979 نوشته:  سلام به همگی :
من 12 سال پیش در دانشگاه آزاد مکانیک خواندم ولی نیمه کاره رها کردم و دیپلم نظام قدیم دارم . در قسمت مدرک تحصیلی some course... را انتخاب کردم . آیا این برای من مشکل ساز می شود یا درست انتخاب کردم؟ الان خلبان هستم ولی در ایران خلبانی مدرک دانشگاهی نیست.الان در جاب زون ٥ هستم اين كمكي ميكنه؟

با سلام
درست انتخاب کرید
منم کارم یه جورایی مثله شماس - به منو شما certificate بینل المللی دادن اما مورد تایید وزارت علوم نیستن - جالبه مدرکمون رو همه ی دنیا فبول دارن الا کشور خودمون.
شما بعد از اینکه قبول شدی توی فرمهایی که بایدبه kcc بفرستید vocational school رو انتخاب کنید و آدرس جایی که آموزش دید رو پایینش بنویسید.

ببين بهتر نبود high school رو انتخاب مي كرديم? اين افيسر قبول ميكنه كه من ١٢ سال قبل مثلا ٥٠ واحد قبول شدم؟ باعث نشه ريجكت بشيم؟

آقای سعید عزیز
ببینید اونجا ایران نیست که - آمریکاسSmile به همه چی از قبلش فک میکنن.
در جواب باید بگم که من یه مقاله خوندم که به خاطر native نبودن و نداشتن تسلط کامل به زبان انگلیسی کسانی که شرکت میکنن در لاتاری (Enterant ها) اینا یه ضریب خطا هم قایل میشن واسه ملتی که خطا وارد کنن بعضی اطلاعات رو .واسه همینه که بعضیا تو همین سایت میگن آقا من دیپلم داشتم اما Master زده بودم کاریم نداشتن خرشون کردم کلی هم ذوق میکنه.پس در واقع اونا خر نشدن - میدونستن همچین آدمایی هم پیدا میشه که شاید اشتباه وارد کنن بعضی اطلاعات رو.
پس آقایون هرکی اشتباه زده مدرک تحصیلیشو اشکالی نداره.
اگه قبول شدید باید 2تا فرم رو پر کنید بفرستید. تو اونا باید نهایت دقت رو به خرج بدید که اونجا هم بازم اگه اشتباه زدید بازم راه داره.
---- دیگه خودتون بگیرید قضیه رو این ثبت نام اولیه هستش که فقط یه confirmation number بدن دستمون که اعلام کنیم اقا ما رو هم شرکت بدید از موقه ای که قبول شدید و case number تعلق گرفت بهتون اونوقت پرونده ایجاد میشه.------
سعید جان نمیدونم آلان rank شما چی هستش اما هر وقت Captain شدی توی همه جای دنیا مدرک شما رو به عنوان فوق لیسانس قبول میکنن اما توی ایران نه - تا چند سال پیش توی ایران هم همچین چیزی بود به اسم مدرک معادل که مجلس محترم زد له و لورده کرد این طرحو.
(ملت رفتن با دکترای تقلبی مقام و منصب گرفتن میخواستن جلو این کارارو بگیرن زدن داقون کردن این طرح روSad)

بابا أنقدر كه ما رو ترسؤندن ميكن سر يك فاميلي به سر هم يا جدا ريجكت كردن و.... الان رنك من f/o تو ايران علمي كاربردي جديدا زده فوق ليسانس تو امريكا ميشه bachelor Degree يه سؤال بأيد كسي تو امريكا حمايتت كنه ? من كسي رؤ ندارم كه بكم ميرم أون ايالت. ميشه ادرس هتل داد
تشکر کنندگان: sajedeh
سلام.دوستان عزیز من تازه عضو این سایت شدم و خیلی از استرسم کم شد.
سوالم اینه که آیا مدرک تحصیلی توی دریافت ویزا تاثیر داره؟من دانشجو هستم و میخوام رشتم و عوض کنم و باید از ترم یک بخونم اما چون تو لاتاری 2014 ثبت نام کردم میترسم تاثیر گذار باشه. راستی اینم بگم که گفتید مدرک 12 ساله.من دیپلم فنی دارم و هنرستان پیش دانشگاهی نداره و العتم ترم 4 دانشگاه علمل کاربردی هستم.قبول نمیشم؟ Sad ممنون میشو جوابم و بدید
و سوال بعدیم اینه که من تو ثبت نام اولیه تو قسمتی که پرسید کشور ما واجد شرایط است زدم نه و بعد که متوجه اشتباهم شدم فرم دیگه ای پر کردم و فرستادم.امکان داره که درخواستم رد شه؟
ممنون
Smile
تشکر کنندگان: shiraz
سلام دوستای خوبم
ببخشید من یه سوالی دارم.
من که دیپلمم فنیه و پیش ندارم حالا اگه بخوام سابقه کار از آشناهای خودم بگیرم امکانش هست که مشکلی برام پیش بیاد؟
ممنون
تشکر کنندگان:
من چقدر این سایت رو دوست دارم. خوبه که آدم کلی همدرد و یه جا ببینه.
تشکر کنندگان:
(2013-01-16 ساعت 05:00)arezoo bj نوشته:  سلام.دوستان عزیز من تازه عضو این سایت شدم و خیلی از استرسم کم شد.
سوالم اینه که آیا مدرک تحصیلی توی دریافت ویزا تاثیر داره؟من دانشجو هستم و میخوام رشتم و عوض کنم و باید از ترم یک بخونم اما چون تو لاتاری 2014 ثبت نام کردم میترسم تاثیر گذار باشه. راستی اینم بگم که گفتید مدرک 12 ساله.من دیپلم فنی دارم و هنرستان پیش دانشگاهی نداره و العتم ترم 4 دانشگاه علمل کاربردی هستم.قبول نمیشم؟ Sad ممنون میشو جوابم و بدید
و سوال بعدیم اینه که من تو ثبت نام اولیه تو قسمتی که پرسید کشور ما واجد شرایط است زدم نه و بعد که متوجه اشتباهم شدم فرم دیگه ای پر کردم و فرستادم.امکان داره که درخواستم رد شه؟
ممنون
Smile

یعنی2بار کانفرمیشن نامبر گرفتین؟؟؟
we fight for a better life
(2013-01-16 ساعت 12:24)fairy نوشته:  
(2013-01-16 ساعت 05:00)arezoo bj نوشته:  سلام.دوستان عزیز من تازه عضو این سایت شدم و خیلی از استرسم کم شد.
ممنون
Smile

Sad بلی. در خواستم رد میشه؟
Sad خیلی ناراحاتم لطفا جوابم و بدید
(2013-01-16 ساعت 18:29)arezoo bj نوشته:  
ممنون
Smile

دوست عزیز
من تا الان 12 سال پیاپی ثبت نام کرده ام و حتی یک بار هم قبول نشدم. اما امسال برای خواهرم برای بار اول ثبت نام کردم و قبول شد. کلا این پروسه به شانس بستگی دارد نه هیچ چیز دیگر. پس به صحیح بودن ثبت نام زیاد فکر نکنید.
با آنکه سالهاست قصد رفتن دارم اما مطمئنم که خواهم رفت.
تشکر کنندگان:
(2013-01-16 ساعت 19:44)Last chance نوشته:  
(2013-01-16 ساعت 18:29)arezoo bj نوشته:  
ممنون
Smile

دوست عزیز
من تا الان 12 سال پیاپی ثبت نام کرده ام و حتی یک بار هم قبول نشدم. اما امسال برای خواهرم برای بار اول ثبت نام کردم و قبول شد. کلا این پروسه به شانس بستگی دارد نه هیچ چیز دیگر. پس به صحیح بودن ثبت نام زیاد فکر نکنید.

سلام و مرسی از جوابتئن دوست عزیز.
آخه من العان دو بار Confirmation Number گرفتم که فقط شماره فرو دومم رو نگه داشتم که میدونستم کامل و درست فرستادم.
Sad نگرانم که ببینن دوتاست و رد کنن
امید وارم امسال حتما برنده شید دوست من
تشکر کنندگان: Last chance ، shiraz

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان