کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سوالات مرتبط با مدرک تحصیلی در فرم ثبت نام
لیسانس به بالا؟ ولی من شنیدم که امتیازشو میخوان بدن به دانشجوهایی که اونجا تحصیل میکنند
در هر صورت امیدوارم با این طرح موافقت نشه
we fight for a better life
تشکر کنندگان:
مهر تاییدی بر سخنان بنده
http://balatarin.com/permlink/2012/12/2/3209566
تشکر کنندگان:
دوستان در مورد بحث حذف لاتاری قبلا در همین مهاجرسرا بحث شده ولی برای دوستان تازه وارد یکبار دیگه اطلاعاتی رو که همه میدونن رو عرض میکنم.
بحث حذف لاتاری بار اولی نیست که مطرح میشه ولی همواره مخالفت شده. اما در مورد این بار هم کنگره تصویب کرده اما بعدش اوباما باید امضا کنه که امضا نمیکنه به دلایل زیادی.و بعد از اون برگشت داده میشه به سنا جایی که اکثریت اون در دست دموکرات هاست یعنی حزب خود اوباما.پس بعید هست که با دستور رییس جمهور منتخبشون مخالف کنند البته همه ی اینها احتمالات هست و ما فقط باید دعا کنیم که همچنان لاتاری پابرجا بمونه.
موفق باشید.
از همه دنیا می گذرم میام و پیدات میکنم یک عمــــــر تماشات می کنم.
تشکر کنندگان: arezoo bj
من یه سوال دارم

من خدمت بودم تازه تموم کردم. الان دارم واسه دیپلم حسابداری دبیرستان فنی حرفه ای ادامه میدم. یک ترم بیشتر نمونده. ولی تو ثبت نام لاتاری 2014 زدم دیپلمه. چون شنیدم که زیردیپلم قبول نمیکنه. بعد میگن باید حتما مدرک پیش دانشگاهی داشته باشی ما که فنی حرفه ای خوندیم چه کنیم؟

1.اگه داشتن مدرک پیش دانشگاهی الزامیه چی کار کنم؟

2.تو تبت نام زدم دیپلمه ولی سه ماه دیگه مدرک میگیرم اگه تاریخ دیپلم خرداد 1392 باشه مشکلی پیش میاد؟

ممنون میشم اگه پاسخ بدین و راهنماییم کنید.
با تشکر
تشکر کنندگان:
(2013-01-18 ساعت 15:53)brotherhood نوشته:  چرا صحبت های اینجا ربطی به موضوع پست نداره ؟ یعنی چی واقعا ؟

چون اکثر صجبت ها در مورد این تاپیک تموم شده و همه منتظر اعلام نتایج هستند
پرسیدنی ها رو پرسیدن دیگه Big Grin
تشکر کنندگان:
(2013-01-23 ساعت 17:08)BLACK_DAY نوشته:  من یه سوال دارم

من خدمت بودم تازه تموم کردم. الان دارم واسه دیپلم حسابداری دبیرستان فنی حرفه ای ادامه میدم. یک ترم بیشتر نمونده. ولی تو ثبت نام لاتاری 2014 زدم دیپلمه. چون شنیدم که زیردیپلم قبول نمیکنه. بعد میگن باید حتما مدرک پیش دانشگاهی داشته باشی ما که فنی حرفه ای خوندیم چه کنیم؟

2.تو تبت نام زدم دیپلمه ولی سه ماه دیگه مدرک میگیرم اگه تاریخ دیپلم خرداد 1392 باشه مشکلی پیش میاد؟

با تشکر

دیپلم باید 12 ساله باشه
در جواب سوال اولتون : شما باید حداقل 2سال سابقه کار در5سال گذشته داشته باشید
و سوال دومتون: خودشون گفتن که وضعیتی که در زمان ثبت نام دارید ملاک هست
این اطلاعیِ که دارم امیدوارم دوستانی که اطلاعات بیش تری دارند سوالاتون رو پاسخ بدن

موفق باشید
تشکر کنندگان:
سلام.دوستای خوبم که هنوز نگران حذف لاتاری هستید این و بخونید
البته از مدیریت تاپیکم عذرخواهی میشه که اینو اینجا میزام اما جای دیگه ای نبود :

نوشته: اکبر شیخ زاده-تورنتو...روزنامه امریکایی معتبر "واشنگتن تایمز" در شماره روز جمعه November 30, 2012 خود گزارش داده که با رای مثبت 245 جمهوری خواهان در مقابل 139 رای مخالف از سوی دموکراتها (حزب پرزیدنت اوباما)، لایحه "حذف لاتاری گرین کارت از سال جدید" که توسط نمایندگان حزب محافظه کار جمهوری خواهان به مجلس نمایندگان امریکا ارایه شده بود تصویب شد و باید برای تایید نهایی توسط مجلس سنای امریکا به رای نهایی گذاشته میشد اما مجلس سنای امریکا روز ۵ دسامبر ۲۰۱۲ پیشنهاد حذف لاتاری را رد کرده.
سناتورهای دمکرات مجلس سنای امریکا (که اکثریتش با حزب پرزیدنت اوباما است) با آوردن متخصصها و تحصیلکرده ها موافقند اما "حذف لاتاری گرین کارت" را تایید نکردند و این لایحه را بلوکه و وتو کردند. به این ترتیب فعلا همچنان این لاتاری برگزار خواهد شد.

موفق باشـــــــــــــــــــــید
FinD DeaR GOD In YouRselF  And TheN EverYthinG  Happen For YoU ♥Smile
تشکر کنندگان: pr.kia ، Omid-Aria ، ostokhan ، Hadi_20
(2013-01-23 ساعت 21:34)fairy نوشته:  

با تشکر

دیپلم باید 12 ساله باشه
این اطلاعیِ که دارم امیدوارم دوستانی که اطلاعات بیش تری دارند سوالاتون رو پاسخ بدن

موفق باشید

بلی گفتند که موقع ثبت نام وضعیت فعلی رو علامت بزنید
و در روز مصاحبه تمام مدارک گرفته شده تا اون روز و ترجمه کنید و اگر در هر یک از دانشگاه های علمی کاربردی ، آزاد ، سراسری درس میخونید مشکلی نداره و میتونید تا اون روز مدارکتون رو کامل کنید
تشکر کنندگان: BLACK_DAY
(2013-01-24 ساعت 12:38)arezoo bj نوشته:  

با تشکر

دیپلم باید 12 ساله باشه

موفق باشید

و در روز مصاحبه تمام مدارک گرفته شده تا اون روز و ترجمه کنید و اگر در هر یک از دانشگاه های علمی کاربردی ، آزاد ، سراسری درس میخونید مشکلی نداره و میتونید تا اون روز مدارکتون رو کامل کنید

یعنی من با مدرک دیپلم فنی میتونم ویزا بگیرم بدون پیش دانشگاهی؟
تشکر کنندگان:
(2013-01-24 ساعت 17:54)BLACK_DAY نوشته:  
(2013-01-24 ساعت 12:38)arezoo bj نوشته:  

با تشکر

دیپلم باید 12 ساله باشه

موفق باشید

یعنی من با مدرک دیپلم فنی میتونم ویزا بگیرم بدون پیش دانشگاهی؟

نه دیگه . ببینید من خودم هم دیپلم فنی دارم و پیش دانشگاهی ندارم و ترم 4 دانشگاه علمی کاربردی ام.شما باید تا قبولیتون یا مدرک کاردانی بگیرید تا نیاز به پیش دانشگاهی نباشه یا 2 سال سابقه کار بگیرید.یا پیش دانشگاهی ...
موفق باشید
Sad بعد از دریافت قبولی چند وقت فرصت داریم تا مدارک و به کنتاکی میل کنیم؟؟؟؟ یعنی میشه مثلا به جای می سال 2013 سال 2014 فرمهارو به کنتاکی ارسال کنیم تا وقت مصاحبه بده؟
تشکر کنندگان:
(2013-01-29 ساعت 16:06)BLACK_DAY نوشته:  Sad بعد از دریافت قبولی چند وقت فرصت داریم تا مدارک و به کنتاکی میل کنیم؟؟؟؟ یعنی میشه مثلا به جای می سال 2013 سال 2014 فرمهارو به کنتاکی ارسال کنیم تا وقت مصاحبه بده؟

خب شما هرچی دیرتر مدارکتو بفرستی دیرتر به سفارت برای مصاحبه میری که این زیاد جالب نیست و منطقی نیست کسی مصاحبشو عقب بندازه. در ضمن پیش از این ها به کیس نامبرتون هم بستگی داره Big Grin
منظورم از عقب انداختن مصاحبه برای تکمیل مدارک تحصیلی (پیش دانشگاهی) . میشه یک سال بعد از قبولی لاتاری مدارک ارسال کرد؟
کلا مهلت ارسال به کنتاکی بعد از رویت قبولی چند وقته؟؟ اگه کسی تجربه یا اطلاع داره بگه ممنون میشم Big Grin
تشکر کنندگان:
(2013-01-29 ساعت 22:38)BLACK_DAY نوشته:  منظورم از عقب انداختن مصاحبه برای تکمیل مدارک تحصیلی (پیش دانشگاهی) . میشه یک سال بعد از قبولی لاتاری مدارک ارسال کرد؟
کلا مهلت ارسال به کنتاکی بعد از رویت قبولی چند وقته؟؟ اگه کسی تجربه یا اطلاع داره بگه ممنون میشم Big Grin

نه دیگه . نمیشه که بعد از یک سال تازه مدارک رو بفرستی. دیگه تا یک سال تکلیف تمام کیس ها مشخص شده و دیگه فرستادن مدارک معنایی نداره. دیگه حداکثر باید یک ماه تا دو ماه بعد از قبولی مدارک ارسال بشه
تشکر کنندگان:
(2013-01-30 ساعت 00:25)ostokhan نوشته:  
(2013-01-29 ساعت 22:38)BLACK_DAY نوشته:  منظورم از عقب انداختن مصاحبه برای تکمیل مدارک تحصیلی (پیش دانشگاهی) . میشه یک سال بعد از قبولی لاتاری مدارک ارسال کرد؟

نه دیگه . نمیشه که بعد از یک سال تازه مدارک رو بفرستی. دیگه تا یک سال تکلیف تمام کیس ها مشخص شده و دیگه فرستادن مدارک معنایی نداره. دیگه حداکثر باید یک ماه تا دو ماه بعد از قبولی مدارک ارسال بشه

HOW LONG DO APPLICANTS WHO ARE SELECTED REMAIN ENTITLED TO APPLY FOR VISAS IN THE DV CATEGORY?
Persons selected in the DV-2014 program are entitled to apply for visa issuance only during U.S. Government Fiscal Year 2014, which spans from October 1, 2013, through September 30, 2014. Without exception, all selected and eligible applicants must obtain their visa or adjust status by the end of the fiscal year. There is no carry-over of DV benefits into the next year for persons who are selected but who do not obtain visas by September 30, 2014 (the end of the fiscal year). Also, spouses and children who derive status from a DV-2014 registration can only obtain visas in the DV category between October 1, 2013 and September 30, 2014. Applicants who apply overseas will receive an appointment notification from the Department through Entrant Status Check on the E-DV website four to six weeks before the scheduled appointment.
(منبع معتبر از سایت سفارت مجازی)

امروز اینو تو سایت سفارت دیدم این چیزی که من خوندم مثله اینکه تا پایان سال مالی سفارت امریکا یعنی 30 سپتامبر 2014 مصادف با ماه شهریور 1393 باید ویزا رو گرفته باشی یا کیست تو یکی از سفارتهای امریکا کارنت شده باشه یعنی فک کنم مهلت ارسال فرم ها به کنتاکی تا تیر ماه سال 1393 قابل قبول چون تا شهریور حتما کیست کارنت میشه. خیلی ها هستن که ممکنه همون موقع قبولی متوجه نشن یا شرایط ارسال فرم به کنتاکی رو نداشته باشن. اگه درست متوجه نشدم یکی لطفا تصحیح کنه Big Grin
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان