کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سوالات مرتبط با مدرک تحصیلی در فرم ثبت نام
"یه وضعیت پیچیده ! "

یکی از دوستام مدرک پیش دانشگاهی تجربی داره
و بعد از قبولی در کنکور به دانشگاه رفت (برای مقطع کارشناسی)
بعد از چند سال دیگه ادامه نداد و پیگیری هم نکرد، چند سال بعدش تصمیم گرفت بره سربازی، توی نامه ای که از دانشگاه برای نظام وظیفه گرفته بود نوشته بود "ترک تحصیل مقطع کارشناسی" و معادل مدرک کاردانی، توی کارت پایان خدمتشم مدرک تحصیلیش کاردانی درج شده
زمانی که رفته بود دانشگاه برای مدرکش، گفته بودن الان فقط باید تسویه حساب کنه(یعنی دیگه نمیتونه ادامه تحصیل بده، مگر با دادن کنکور مجدد و تطبیق دادن واحدهای گذرانده)، و دانشگاه هم مدرک کاردانی براش صادر میکنه، که اون هنوز اقدامی برای تسویه حساب نکرده، و از دانشگاه فقط یه ریز نمرات واحدهای گذرانده داره بعلاوه برگه ای که جهت معرفی به نظام وظیفه گرفته بود
ولی اصل مدرک پیش دانشگاهی و اصل دیپلمش موجوده
به نظر دوستان با تجربه چه گزینه ای رو برای مدرک تحصیلی انتخاب کنه بهتره؟

گزینه هایی که من فکر میکنم:

1-"تعدادی واحد دانشگاهی " ( آیا فقط برای کسانی هست که در زمان ثبت نام مشغول تحصیل بودن یا شامل ایشون هم میشه؟)
2- "دارای مدرک دانشگاهی" (آیا حتما باید مدرک صادر شده باشه یا در دست اقدام برای صدور هم شامل میشه و برای این مورد خاص که ممکنه در آینده تاریخ اتمام مدت تحصیل در مدرکش قبل از ثبت نام بخوره و تاریخ دریافت مدرک نخوره تکلیف چیه؟)
3-"دارای دیپلم 12 ساله" (آیا اگر بعد از قبولی و موقع پرکردن فرمها و ارائه مدارک به کی سی سی، فوق دیپلم صادر شده باشه یا در دست اقدام باشه باید اعلام کنه که قبل از ثبت نام در دانشگاه واحدهایی گذرانده بوده و داره الان مدرکشو میبره سفارت یا اصلا بروی مبارک هم نیاره که دانشگاهی هم رفته بوده [که خب اینجوری اصل صداقت نقض میشه] یا مثلا بگه چون مدرکی دال بر اثبات محکمه پسند نداشته از اعلام موقع ثبت نام منصرف شده یا ....؟؟؟؟)

میدونم قضیه یکم زیادی پیچیده شدTongue، و شاید با یه وکیل خبره هم مشورت کردیم براش،
ولی اگه از دوستان با تجربه کسی همچین موردی رو باهاش برخورد کرده راهنمایی کنه، تا بعد از قبولی مشکلی تو سفارت براش پیش نیاد .

با سپاس برای وقتی که گذاشتین و این پست رو مطالعه کردین و راهنمایی صحیح میکنینShyCool
تشکر کنندگان:
سلام من با این دفعه میشه بار 3 که شرکت میکنم
دیپلم 11 ساله دارم چون فنی حرفه ای بودم.الان مدرک کاردانی مو گرفتم والانم ترم 2 کارشناسی هستم. با تشکر اگر راهنمایی کنید که چه گزینه ای برا من مناسبهCool
تشکر کنندگان:
(2012-10-02 ساعت 23:34)sasybala69 نوشته:  سلام من با این دفعه میشه بار 3 که شرکت میکنم
دیپلم 11 ساله دارم چون فنی حرفه ای بودم.الان مدرک کاردانی مو گرفتم والانم ترم 2 کارشناسی هستم. با تشکر اگر راهنمایی کنید که چه گزینه ای برا من مناسبهCool

چون دانشجو هستین باید some university courses انتخاب کنین
در زمان مصاحبه هم میتونین یه گواهی اشتغال به تحصیل بعلاوه ریز نمرات قابل ترجمه برای ارائه به آفیسر سفارت تهیه کنین و یا انشاا... گواهی مدرک کارشناسیو ببرین

با آرزوی قبولی
تشکر کنندگان: 3rip
سلام دوستان

من امروز عضو شدم و سوالی داشتم که امیدوارم بتونید کمکم کنید...

من حدود 10 سال پیش مدرک لیسانس مهندسی شیمی از یه دانشگاه معتبر دولتی گرفتم و چند سال بعد هم تو همین رشته مدرک فوق لیسانس گرفتم...اونم از یه دانشگاه دولتی ولی وابسته به ص ن ا ی ع د ف ا ع ...حالا می خواستم بدونم می تونم هنگام پر کردن فرم ها با مدرک لیسانسم اقدام کنم و حرفی از فوقم نزنم...ممکنه بعدا به مشکل بر بخورم؟

من با مدرک لیسانس استخدام شدم ولی در حال حاضر حکمم با مدرک فوق لیسانس هست...
ممنون...
تشکر کنندگان:
سلام
من دیپلم دبیرستان دارم
سابقه کاری هم ندارم
حداقل سرمایه ی که باید برای تضمین بذارم چقدره؟
...
تشکر کنندگان:
آقا استرس وارد کردین !
اگه دیپلم هنرستان باشیم مدارک بالاتر رو قبول نمیکنند ؟؟ من دیپلم هنرستان بودم الان کارشناسی دارم.
توی فرم هم University Degree زدم .
حالا بعد از قبولی ترجمه دیپلممون هم میخوان مگه ؟
تشکر کنندگان:
دوستان من که الان دانشجوی کارشناسی ارشد(فوق لیسانس) هستم باید کدوم گزینه رو بزنم؟
تشکر کنندگان:
(2012-10-04 ساعت 00:14)ostokhan نوشته:  دوستان من که الان دانشجوی کارشناسی ارشد(فوق لیسانس) هستم باید کدوم گزینه رو بزنم؟
Some Graduate Level Courses
کمی جستجو = پاسخ تمام سوال ها
تشکر کنندگان: myfriendsmy2010
لطفآ یکی راهنمایی کنه !!!
من دیپلم 11 ساله فنی دارم و فوق دیپلمی که از آموزشکده فنی وابسته به آموزش و پرورش صادر شده و توی مدرکم معدل و 2 سال تحصیل قید نشده الان هم دانشجوی ترم 2 کارشناسی توی یه دانشگاه غیر انتفاعی هستم ولی رشته تحصیلی رو تغییر دادم . به نظر شما توی فرم چه گزینه ای رو انتخاب کنم؟ ضمنآ افسرها گواهی اشتغال به تحصیل از یک دانشگاه غیر انتفاعی رو قبول دارن ؟ یا ریز نمرات هم می خوان؟گیر نمی دن به تغییر رشته تحصیلی؟ البته توی یک اداره دولتی مشغول هستم و اگر این رو بهشون نگم مشکلی پیش میاد؟ یعنی می فهمن در هر صورت؟
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
من در دانشگاه پیام نور درس میخونم ایا از نظر مدرکی برای اونا معتبره؟
و باید چه گزینه ای رو بزنم ؟
تشکر کنندگان:
(2012-10-04 ساعت 02:30)sam_sabz نوشته:  سلام دوستان
من در دانشگاه پیام نور درس میخونم ایا از نظر مدرکی برای اونا معتبره؟
و باید چه گزینه ای رو بزنم ؟
بله. معتبره. هر گزینه ای که با وضعیت شما هنگام ثبت نام همخوانی دارد را انتخاب کنید
تشکر کنندگان: sam_sabz
(2012-10-04 ساعت 01:08)tenesi نوشته:  
(2012-10-04 ساعت 00:14)ostokhan نوشته:  دوستان من که الان دانشجوی کارشناسی ارشد(فوق لیسانس) هستم باید کدوم گزینه رو بزنم؟
Some Graduate Level Courses
کمی جستجو = پاسخ تمام سوال ها

اون گزینه برای وقتی هستش که فوق لیسانس رو انصراف داده باشین و تا یه حدی خونده باشین و واحد پاس کرده باشین اما نه کامل

(2012-10-03 ساعت 22:14)iSaeid نوشته:  آقا استرس وارد کردین !
اگه دیپلم هنرستان باشیم مدارک بالاتر رو قبول نمیکنند ؟؟ من دیپلم هنرستان بودم الان کارشناسی دارم.
توی فرم هم University Degree زدم .
حالا بعد از قبولی ترجمه دیپلممون هم میخوان مگه ؟

دیپلم و فوق دیپلمتون رو قبول ندارن اما لیسانستون رو قبول دارن و اینکه
university Degree
رو درست زدی
فقط آخرین مدرکتون رو می خوان نه قبلی ها رو

(2012-10-03 ساعت 13:29)Yashar1989 نوشته:  سلام
من دیپلم دبیرستان دارم
سابقه کاری هم ندارم
حداقل سرمایه ی که باید برای تضمین بذارم چقدره؟

سرمایه نباید جایی بزاری که برای ثبت نام
اگر هم قبول بشی باید یا اسپانسر داشته باشی یا 20000 دلار تو حساب بانکیت
تشکر کنندگان: Yashar1989 ، iSaeid
(2012-10-05 ساعت 10:16)new نوشته:  اون گزینه برای وقتی هستش که فوق لیسانس رو انصراف داده باشین و تا یه حدی خونده باشین و واحد پاس کرده باشین اما نه کامل
دوست عزیز لطفاً اطلاعات اشتباه ندهید .
یه سر به ویکی مهاجرسرا به نشانی http://wiki.mohajersara.com بزنید و بعد از انتخاب "ویزای گوناگونی" وارد "راهنمای تکمیل فرم ثبت نام اینترنتی قرعه کشی ویزای گوناگونی" شوید.
خواهید دید که گزینه Some Graduate Level Courses مخصوص دانشجوی کارشناسی ارشد است.
اینکه انصراف داده باشد رو از کدام منبع اعلام کردید؟
تشکر کنندگان: myfriendsmy2010
با سلام دوستان عزیز
من در خارج از کشور زندگی میکنم
در حال حاضر از در حال تحصیل هستم و تا آخر امسال مدرک دیپلم را خواهم گرفت
آیا الزامی است که در زمان ثبت نام مدرک رو داشته باشی یا با شرایط من هم ممکن است؟
ممنون
تشکر کنندگان:
(2012-10-05 ساعت 13:23)novacounter نوشته:  با سلام دوستان عزیز
من در خارج از کشور زندگی میکنم
در حال حاضر از در حال تحصیل هستم و تا آخر امسال مدرک دیپلم را خواهم گرفت
آیا الزامی است که در زمان ثبت نام مدرک رو داشته باشی یا با شرایط من هم ممکن است؟
ممنون
مشکلی نیست دوست عزیز با خیال راحت ثبت نام کنید
شماره کیس: 2013AS2xxx مصاحبه:dec(ابوظبی) دریافت ویزا:13 مارچ مقصد:LA
اموزش زبان با استفاده از Goenglish
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان