کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سوالات مرتبط با مدرک تحصیلی در فرم ثبت نام
(2012-09-04 ساعت 00:45)امیر مهاجر نوشته:  نه متأسفانه نداره! حالا اینکه کدام را انتخاب کنید، بحث در موردش زیاده.
من خودم کاردانی فنی حرفه ای رو زدم University Degree. چون در هر صورت نه مدرک دبیرستانی است و نه پیش دانشگاهی!
خودم تلفنی با کی سی سی صحبت کردم در این مورد. اپراتور هم نمیدونست کدام درسته! به من گفت other را بزن و توی توضیحات بنویس Associate Degree. البته این که میگم رو توی فرمهای بعد از قبولی مینویسه. برای ثبت نام چاره ای جز انتخاب University Degree نمیبینم.
ضمنا این نظر شخصی منه.

ببخشید شما کاردانی رو از آموزشکده فنی گرفتید؟ آخه من کاردانیمو از آموزشکده فنی که وابسته به آموزش و پرورش هست گرفتم. و توی مدرک اصلی چیزی در مورد 2 سال تحصیل و معدل ننوشته . فقط قید کرده که مدرک کاردانی در رشته نرم افزار کامپیوتر با موفقیت به پایان رسیده.
تشکر کنندگان: pariya2
(2012-09-20 ساعت 03:35)badbat نوشته:  سلام

من که دانشجو هستم

اگر گزینهٔ Some University Courses

را بزنم زمانی‌ اگه قبول شدم و رفتم سفارت

مگه نباید مدرک داشته باشم؟

بعد من اونجا چه مدرکی‌ باید ببرم؟!

مدرکی‌ که واحد دانشگاهی پاس کردم؟!

کسی جواب منو نمیدونه؟ Sad
Sad

تشکر کنندگان:
(2012-09-20 ساعت 23:08)badbat نوشته:  
(2012-09-20 ساعت 03:35)badbat نوشته:  سلام

من که دانشجو هستم

اگر گزینهٔ Some University Courses

را بزنم زمانی‌ اگه قبول شدم و رفتم سفارت

مگه نباید مدرک داشته باشم؟

بعد من اونجا چه مدرکی‌ باید ببرم؟!

مدرکی‌ که واحد دانشگاهی پاس کردم؟!

کسی جواب منو نمیدونه؟ Sad

سلام شما اگر مدرکتونو تا اون موقع بگیرید باید مدرکتونو ببرید. اگر هم تا اون موقع نگیرید باید گواهی اشتغال به تحصیل بگیرید و ترجمه کنید
تشکر کنندگان: badbat ، mortezafox
دیپلم کاردانش کدوم گزینه رو باید انتخاب کنیم؟
...
تشکر کنندگان:
(2012-09-20 ساعت 10:52)Amin@2 نوشته:  سلام.

منم مثل خیلی ها فوق دیپلم ( تربیت بدنی) دارم. خیلی ضدحاله که قبول نمی کنند. تازه من یه ضدحال دیگه هم خوردم.. میخواستم از طریق 2 سال سابقه کار برم، رفتم دیدم شغل الانم ، نمرش 2 هستش ( رسپشن هتل ).
نه دیپلممونو قبول میکنند ، نه مدرک دانشگاهیمون ، نه شغلمون .... ای بخشکی شانس ،

چرا قبول نمیکنند؟
یقیــن دارم که ما روزی پــروانه خواهیــم شد. بگذار روزگار هـــر چه میـــخواهد پیــله کنـــد.
[font=Tahoma]زندگی در شیکاگو[/font]
تشکر کنندگان:
(2012-09-23 ساعت 09:38)omidooo نوشته:  

منم مثل خیلی ها فوق دیپلم ( تربیت بدنی) دارم. خیلی ضدحاله که قبول نمی کنند. تازه من یه ضدحال دیگه هم خوردم.. میخواستم از طریق 2 سال سابقه کار برم، رفتم دیدم شغل الانم ، نمرش 2 هستش ( رسپشن هتل ).

چرا قبول نمیکنند؟
قبول نمی کنند چون .....
1=دیپلم تو شاخه فنی حرفه ای که کامل نیست چون پیش دانشگاهی نداره 2=فوق دیپلم یه چیز مسخره است ، تقریبا هیچ جا تو ایران هم قبول نمی کنند..هرجای میریم، لیسانس میخواند..اصلا نمیدونم فوق دیپلم تو کشورهای دیگه تعریف شدست یا یه چیز من در بیاری از سازمان آموزشی ماست !!!!!
3=شغل رسپشنی هتل هم تو سایت جاب زون رتبش 2 هستش...
خدددددداااااااااااااا
Amin From Nesfe Jahan
تشکر کنندگان:
(2012-09-23 ساعت 21:16)Amin@2 نوشته:  

چرا قبول نمیکنند؟
قبول نمی کنند چون .....
1=دیپلم تو شاخه فنی حرفه ای که کامل نیست چون پیش دانشگاهی نداره 2=فوق دیپلم یه چیز مسخره است ، تقریبا هیچ جا تو ایران هم قبول نمی کنند..هرجای میریم، لیسانس میخواند..اصلا نمیدونم فوق دیپلم تو کشورهای دیگه تعریف شدست یا یه چیز من در بیاری از سازمان آموزشی ماست !!!!!
خدددددداااااااااااااا

داداش من شما تو دانشگاه واحدهای پیشدانشگاهی رو هم پاس کردی و اگه خوب تحقیق کنی میبینی لاتاری یا از شما پیش میخواد یا تحصیلات دانشگاهی بعدشم شما خیلی الاقه زیاد به پیش داری برو لاتاری ثبتنامت و انجام بده و بعد پیش رو هم بخون اینشالا وقتی قبول شدی پیشتم میگیری ولی همین مدرکت ok هست برای لاتاری.
شماره کیس: 2013AS2xx،کنسولگری: آنکارا،تاریخ کارنت شدن:13 August،تاریخ دریافت نامه دوم: 20 September،تاریخ مصاحبه :nov-w3 ،تاریخ کلیر: 26march ، تاریخ دریافت ویزا: 4April، مقصد:LA

تشکر کنندگان: Amin@2 ، pariya2 ، sepideh.razavi93

چرا قبول نمیکنند؟
قبول نمی کنند چون .....
خدددددداااااااااااااا

دوست گرامی
من دلیل قانع کننده ای از شما ندیدم و تمام دلایل شما کاملا احساسی است.
مدرک شما کاملا مورد قبول برای ثبت نام لاتاری است.
به دلایل زیر:
1- شما مدرک قوق دیپلم دارید و دیگه نیازی به پیش دانشگاهی ندارید.( چون مدرک بالاتر دارید)
2- در هیچ کجای ثبت نام لاتاری قید نشده که در چه رشته ای و در کدام دانشگاه تحصیل کرده اید.
3- وقتی شما مدرک دیپلم و یا بالاتر دارید نیازی به سابقه کار نخواهید داشت.
پس با خیال راحت ثبت نام کن.
موفق باشید
یقیــن دارم که ما روزی پــروانه خواهیــم شد. بگذار روزگار هـــر چه میـــخواهد پیــله کنـــد.
[font=Tahoma]زندگی در شیکاگو[/font]
تشکر کنندگان: Szsanazsz ، Amin@2 ، pariya2
(2012-09-24 ساعت 10:33)omidooo نوشته:  

چرا قبول نمیکنند؟
قبول نمی کنند چون .....
خدددددداااااااااااااا

دوست گرامی
من دلیل قانع کننده ای از شما ندیدم و تمام دلایل شما کاملا احساسی است.
مدرک شما کاملا مورد قبول برای ثبت نام لاتاری است.
به دلایل زیر:
1- شما مدرک قوق دیپلم دارید و دیگه نیازی به پیش دانشگاهی ندارید.( چون مدرک بالاتر دارید)
2- در هیچ کجای ثبت نام لاتاری قید نشده که در چه رشته ای و در کدام دانشگاه تحصیل کرده اید.
3- وقتی شما مدرک دیپلم و یا بالاتر دارید نیازی به سابقه کار نخواهید داشت.
پس با خیال راحت ثبت نام کن.
موفق باشید
ممنونم که بهم امیدواری دادید دوستان خوبم...نمی دونید با این حرفاتون چه شوقی توم ایجاد شده برای ثبت نام..
حالا من بااین وضعیتم کدام گزینه را باید انتخاب کنم ؟
Amin From Nesfe Jahan
تشکر کنندگان:
در سال 2012 که برای DV-2013 ثبت نام می کردیم ، دوستان برای قسمت مدرک تحصیلی (بالاترین مدرک تحصیلی که قبلاً صادر شده و در روز ثبت نام در اختیار شماست) چنین راهنمایی هایی را داشتند:

Primary school only : مدرک دبستان (ترک تحصیل کرده ها که باید از طریق سابقه کار اقدام کنند)
High School,no degree : دبیرستان ناتمام(بدون مدرک)برای کسانی که در روز ثبت نام دیپلم نگرفتن(دانش آموز دبیرستان یا پیش دانشگاهی هستند یا ترک تحصیل کرده اند) و باید از طریق سابقه کار اقدام کنند
High School degree : در روز ثبت نام دیپلم دبیرستان + پیش دانشگاهی (12 ساله) شما صادر شده است
Vocational School : در روز ثبت نام مدرکی از آموزشگاه های فنی و حرفه ای برای شما صادر شده است
Some University Courses : در روز ثبت نام دانشجوی فوق دیپلم یا لیسانس هستید (اگر اول فوق دیپلم (کاردانی) گرفتید و سپس دانشجوی لیسانس(کارشناسی) شدید،باید University Degree رو انتخاب کنید)
University Degree : در روز ثبت نام مدرک فوق دیپلم (کاردانی) یا لیسانس (کارشناسی) شما صادر شده است
Some Graduate Level Courses : در روز ثبت نام دانشجوی فوق لیسانس هستید
Master's Degree : در روز ثبت نام مدرک فوق لیسانس شما صادر شده است
Some Doctorate Level Courses : در روز ثبت نام دانشجوی دکتری هستید
Doctorate Degree : در روز ثبت نام مدرک دکتری شما صادر شده است

گویا فارغ التحصیلان هنرستان نمی توانند به عنوان دیپلم یا حتی بالاتر ثبت نام کنند. مواردی این چنین پیش اومده که فارغ التحصیلان هنرستان را به دلیل اینکه دیپلم 12 ساله ندارند قبول نکردند(در روز مصاحبه) حتی با وجود اینکه با همان مدرک هنرستان وارد دانشگاه شده بودند و موفق به اخذ مدرک فوق دیپلم شده بودند (لینک منبع) و باید با سابقه کار اقدام کنند یا مدرک پیش دانشگاهی تهیه کنند ( دیپلم 12 ساله )

موفق باشید
تشکر کنندگان: Yashar1989 ، sosol ، S0SHiANT ، badbat ، pariya2 ، sepideh.razavi93 ، arash1986
[/b][/font][/size][/color]
[/quote]

تو دنیا دیپلم 12 ساله شناخته شده .شما در کل باید 12سال تحصیل کرده باشی .دیپلم فنی مورد قبول هست به شرط اینکه شما بری یه پیش دانشگاهی هم بگیری .من خودم دیپلم فنی هستم و کاردانیم و گرفتم الان دانشجوی کارشناسی هستم .. اگه هیچ کدوم از اینا رو هم نداری باید 2سال سابقه کار داشته باشی...
[/quote]
اقا منم شرایط شما رو دارم کدوم گزینه مدرک بزنم

(2012-08-29 ساعت 00:06)armin1 نوشته:  
(2012-08-28 ساعت 23:49)S0SHiANT نوشته:  
(2012-08-28 ساعت 23:43)armin1 نوشته:  [quote='S0SHiANT' pid='208068' dateline='1346180683']
نقل قول:تو دنیا دیپلم 12 ساله شناخته شده .شما در کل باید 12سال تحصیل کرده باشی .دیپلم فنی مورد قبول هست به شرط اینکه شما بری یه پیش دانشگاهی هم بگیری .من خودم دیپلم فنی هستم و کاردانیم و گرفتم الان دانشجوی کارشناسی هستم .. اگه هیچ کدوم از اینا رو هم نداری باید 2سال سابقه کار داشته باشی...

[font=Arial]مطمعنید ؟ یعنی توی مصاحبه آفیسر میپرسه پیش دانشگاهی خوندی یا نه ؟
اگه قبول شم و دانشجو هم باشم موقع مصاحبه اونموقع چطور؟
من 3ترم دانشگاه رفتم اما انصراف دادم به خاطر اینکه مجبور بودم برم سربازی...
[/font]

نقل قول:بله افیسر هم میپرسه هم شما باید مدارکتونو ترجمه کنید پست کنید براشون ! دوست عزیز اگه شما تاپیکهای سالهای قبلو مطالعه کنید جواب همه سوالاتنو میگیرید !

[font=Arial]مثلا من سابقه کارم توی شغل آزاد بوده . اینم محسوب میشه ؟ چه مدرکی ببرم ترجمه کنم آخه؟
میگم اگر قراره مطالب سالهای گذشته رو بخونیم دیگه چرا تاپیک راه انداختید که دردسر بشه براتون داداش؟ تا 2تا دونه پست میفرستیم و جواب میدید بهمون فوری میگید برید تاپیک سالهای قبل رو بخونید !
بین اینهمه صفحه و اینهمه پست چجور بگردیم دقیقا مثل سوال خودمون پیدا کنیم؟

[/font]

دوست عزیز اینجا مال من نبست منم مثل شما لاتاری ثبت نام کردم و خدا رو شکرامسال قبول شدم و ما هم مثل شما رفتیم تاپیکها رو خوندیم وقتی نمی تونستیم جوابی را پیدا کنیم سوال میکردیم و اما جواب شما :
شغلهایی باید باشه که دولت آمریکا اونو قبول داشته باشه یه سایت مخصوص هست که متاسفانه من هر چی تو سیستمم میگردم نمی تونم پیدا کنم از تو اون باید سرچ کنید.. اگه به امید خذا قبوا شی یه گواهی اشتغال به کار باید بگیری که ثابت کنی 2سال کار کردی و مدارک دیگه نظیر دیپلم و کارت ملی و ..... باید ترجمه شه...

سایت برای روزمه اینه اون یکی یادم نیستhttp://www.linkedin.com/
تشکر کنندگان:
(2012-09-04 ساعت 00:45)امیر مهاجر نوشته:  
(2012-09-04 ساعت 00:20)somayeh8159 نوشته:  
(2012-09-03 ساعت 23:54)Sheriff نوشته:  
(2012-09-03 ساعت 23:34)ostokhan نوشته:  شما با مدرک فوق دیپلم مشکلی نخواهید داشت در لاتاری.البته در فرم های مربوطه باید قسمت vocation degree رو پر کنید

فوق دیپلم میشه: Associate Degree
Vocational Degree میشه رشته های فنی مثل مکانیکی خودرو، جوشکاری یا خیاطی که فقط یک درس رو میخونند و بس.

گزینه Associate Degree رو نمی بینم تو فرم!

نه متأسفانه نداره! حالا اینکه کدام را انتخاب کنید، بحث در موردش زیاده.
من خودم کاردانی فنی حرفه ای رو زدم University Degree. چون در هر صورت نه مدرک دبیرستانی است و نه پیش دانشگاهی!
خودم تلفنی با کی سی سی صحبت کردم در این مورد. اپراتور هم نمیدونست کدام درسته! به من گفت other را بزن و توی توضیحات بنویس Associate Degree. البته این که میگم رو توی فرمهای بعد از قبولی مینویسه. برای ثبت نام چاره ای جز انتخاب University Degree نمیبینم.
ضمنا این نظر شخصی منه.

سلام من مدرکم فوق دیپلم هست الان هم ترم 4 ناپیوسته هستم کدومو بزنم؟
تشکر کنندگان:
Some University Courses

(2012-09-25 ساعت 08:57)mortezafox نوشته:  سلام من مدرکم فوق دیپلم هست الان هم ترم 4 ناپیوسته هستم کدومو بزنم؟
تشکر کنندگان:
سلام
همسر من مدرک تحصیلیش دیپلم کار و دانشه (کامپیوتر) ، میخوام بدونم با فرض اینکه از الآن اقدام کنه برای گرفتن پیش دانشگاهیش یا از زمانی که بفهمه مثلا اگر برنده بشه ، الآن باید گزینه ی high school degree رو علامت برنه ؟و این vocational school دقیقا چیه ؟ ممنون میشم جواب بدید
تشکر کنندگان:
(2012-09-25 ساعت 20:24)عارفه نوشته:  سلام
همسر من مدرک تحصیلیش دیپلم کار و دانشه (کامپیوتر) ، میخوام بدونم با فرض اینکه از الآن اقدام کنه برای گرفتن پیش دانشگاهیش یا از زمانی که بفهمه مثلا اگر برنده بشه ، الآن باید گزینه ی high school degree رو علامت برنه ؟و این vocational school دقیقا چیه ؟ ممنون میشم جواب بدید

سلام دوست عزیز. اولا که vocation school مر بوط به همسر شما نمیشه و اصلا کاری به همسر شما نداره. ثانیا چونکههمسر شما مدرک دیپلم کاردانش داره بنابراین شما الان دیپلم 12 ساله رو ندارید وبنابراین گزینه high school هم نمیتونید بزنید. من پیشنهاد میکنم که همسرتون فعلا برای ثبت نام no degree رو بزنه. بعدش هم الان برای پیش دانشگاهی ثبت نام کنه و مدرکشو بگیره. اونوقت اگه شما قبول بشید با مدرک پیش دانشگاهی می تونید در سفارت high school degree رو انتخاب کنید. ولی ملاک برای ثبت نام وضعیت الانتونه. چون اگه high school رو الان بزنید به هر دلیل ممکنه همسرتون یه وقت موفق نشه مدرک پیش دانشگاهیشو بگیرهBig Grin
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان