کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
خرید سیم کارت و گوشی موبایل
دوستان یک مشکلی که در آمریکا در اکثر مغازه های سیم کارت فروشی مثل تی موبیل یا ای تی اند تی یا .... وجود داره اینه که هر فروشنده ای یا براساس ناآگاهیهایی که داره یا برای جذب مشتری یکسری آفرهایی میده که ممکنه وقتی به بقیه فروشنده ها میگید همه انکار کنند و بگویند که چنین آفری وجود نداره . بنابراین هر فروشنده ای که به شما آفر خوبی داد بگویید برای شما در جایی بنویسد که بعدا شما بتوانید به بقیه ثابت کنید که این آفر را همکارشان داده .
مثلا ما یک فمیلی پلن چها نفره از تی موبایل گرفتیم و فروشنده به ما گفت که چون شما کارت تریپل ای دارید از شما اکتیوشن فی که حدود 120 دلار برای 4 نفر بود را الان میگیریم ولی در ماه بعد پس میدهیم . ما چون تا به حال از این حرفها از این کمپانیها زیاد شنیده بودیم که اتفاقا معمولا بقیه هم انکارش را میکنند ،گفتیم اگر میشود برایمان روی کارتت این قضیه را بنویس. او هم نوشت و کارت را به ما داد. نشان به آن نشان که دیگر این فروشنده به کل از آن مغازه غییش زد و هر روزی که ما دنبال زنده کردن پولمان رفتیم نبود ، دوماه گذشت و هیچ خبری از پول نشد هر بار هم که به تی موبیل رفتیم و به بقیه میگفتیم ،می گفتند ما اصلا چنین آفری نداریم ولی یک روز منیجر آن مغازه را دیدیم وکارت و نوشته آن فروشنده را نشانش دادیم . او فقط یک کپی از آن گرفت و بدون هیچ چانه زدنی گفت که پول را پس میدهد و همان ماه پس داد.
نتیجه اخلاقی اینکه اگر کسی به شما آفر خوبی داد فکر نکنید که بقیه همکارانش هم همان آفر را میدهند و اگر قرار شد پولی را بدهید که بعدا به شما پس بدهند حتما از آنها نوشته بگیرید که بتوانید پی گیری کنید.
در ضمن اگر تمام این قضایا تلفنی اتفاق افتاده بود و شما دیدید که وعده وعیدهای فروشنده عملی نشد و بقیه چیز دیگری میگویند میتوانید که درخواست دهید که تلفنتان را مانیتور کنند چون تمام مکالمات مشتریها و کاستومر سرویس این کمپانیها ضبط میشود و شما به محض اثبات حرفتان که زیاد هم کار سختی نیست به حقتان میرسید.
در هر صورت در آمریکا اصولا حق با مشتریست و اگر فروشنده ای حرفی بزند باید خودش و کمپانیش پای حرفی که او زده بایستند و البته شما هم باید پی گیر حقوق خود باشید.
برنده لاتاری ۲۰۰۹. ساکن لس انجلس.

وبلاگ: https://rasaraplanet.wordpress.com سیاره راساراسا
پاسخ
(2011-03-29 ساعت 09:51)senator274@gmail.com نوشته:  بهزاد جان من از فروشگاهی که simple می فروخت در مورد تماس خارجی پرسیدم گفت نداره باید کارت بخری اما تو سایت گزینه داره برای 10 # اضافی می تونی به خارج هم زنگ بزنی البته نمیدونم دقیقه ای چند سنت
اگه تونستی یه نمه توضیح بده

دوست عزيز من هيچ وقت با موبايلم به ايران يا جايي خارج از us نزنگيدم البته پلنهايي هست كه براي صحبت با ايران با قيمت كمتر از 10 سنت در دقيقه مي دن يكي از دوستان مي گفت پلني كه گرفته 6-7 سنت بيشتر براش آب نمي خوره در ضمن اين پلنها هيچ ربطي هم به كمپاني كه ازش تلفن گرفتين نداره و مي تونيد از يك شركت ديگه بگيريد
در ضمن دوستان فروشنده‌اي كه موبايلو (Simple mobile) ازش خريدم گفت 40 دلار موقع كه مي خواستم پول بدم گفت 60 تا. بعد از اعتراض من گفت 20 تا به خاطر فعال سازي و من گفتم چرا اينو اول نگفتي كه اون گفت اينكارو كردم و شما شايد متوجه نشديد و به هر حال بعدش گفت كه 50 تا بده
يعني فعال سازي يك مبلغي در اختيار فروشنده و ربطي به كمپاني نداره (اگه بشه اينجوري نتيجه گرفت)

2010AS9500
Visa: Sep 2010
First Travel: Dec2010-Mar2011
SSN: After 7 days
Green Card: After 27 days
Second Travel: Nov2011-Dec2011

گاهـــــــــــــــــــــی وقتـــــــــــــــــها . . .

از کنار غصه ها باید رد شد و گفت :

میـــــــــــــــــــــــگ میـــــــــــــــــــــــــگ . . .
پاسخ
تشکر کنندگان: mavarfan ، emankh101 ، mml ، AmericanHamid ، mitr.p ، Solitude ، رجبعلی ، زری وحدتی ، jsmlz
سلام
دوستان کسی میتونه یه پلان با ماهی حدود 20 $ معرفی کنه تکست یا اینترنت هم لازم نیست حالا اگه gps داشته باشه بد نیست ممنون
شماره کیس:2010AS152**
تاریخ دریافت نامه قبولی: june 2009
کنسولگری:abudhabi
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:july2009 تاریخ کارنت شدن کیس:march2010
تاریخ دریافت نامه دوم:هیچوقت نرسید
تاریخ مصاحبه:may2010
تاریخ دریافت کلیرنس:پس از70روز .دریافت ویزا:5 اوت 2010
پاسخ
تشکر کنندگان: mml ، زری وحدتی ، jsmlz
سلام
سیمکارتهای تی موبایل طرح های پیش پرداخت هزینه فعال سازی ندارند. نباید این هزینه رو پرداخت کنید. هزینه فعال سازی فقط برای طرح های قرارداد دار مثل طرح خانوادگی است. که معمولا برای هر خط سی و پنج دلار است البته در تی موبایل که دیگر اپراتورها هم تقریبا همبن مقدار را درخواست می کنند.

به نظر من براب مهاجران تازه وارد طرح پیش پرداخت سی دلاری تی موبایل شامل ۱۵۰۰ دقیقه یا مسیج و سی مگابایت اینترنت مناسب است. می تواتید از گوشی های خود نیز استفاده کنید.
ارزانتر از این طرح پانزدن دلار است. در این حالت سیمکارت شما تا سه ماه فعال است. اما براب مکالمه مسیج یا دیتا باید سیمکارت را شارژ کنید. می توانید کارت سارژ بخرید و استفاده کنید. در این حالت هزینه هر دقیقه مکالمه(خروجی و ورودی) و هر مسیج و نیز هر مگ دیتا جداگانه محاسبه می شود. پانزده دلار در واقع ابونمان سیمکارت سه ماهه شماست.

بوست موبایل و ویرجین موبایل هم طرح های ارزانی دارند. برای شروع می توانید از انها نیز استفاده کیبد.

اما در جواب فیدل عزیز: جی پی اس یکی از ویژگی های گوشی است نه طرح و سبمکارت. ساده تر بگم مثلا ممکنه لپ تاپ شما بتونه به شبکه وایرلس وصل بشه. در لین صورت لپ تاپ شما دارای ابزار وایرلس است. جی پی اس نیز یک سخت افزار است که باید در گوشی وجود داشته باسد.
پاسخ
(2011-05-25 ساعت 07:45)User نوشته:  سلام
سیمکارتهای تی موبایل طرح های پیش پرداخت هزینه فعال سازی ندارند. نباید این هزینه رو پرداخت کنید. هزینه فعال سازی فقط برای طرح های قرارداد دار مثل طرح خانوادگی است. که معمولا برای هر خط سی و پنج دلار است البته در تی موبایل که دیگر اپراتورها هم تقریبا همبن مقدار را درخواست می کنند.

به نظر من براب مهاجران تازه وارد طرح پیش پرداخت سی دلاری تی موبایل شامل ۱۵۰۰ دقیقه یا مسیج و سی مگابایت اینترنت مناسب است. می تواتید از گوشی های خود نیز استفاده کنید.
ارزانتر از این طرح پانزدن دلار است. در این حالت سیمکارت شما تا سه ماه فعال است. اما براب مکالمه مسیج یا دیتا باید سیمکارت را شارژ کنید. می توانید کارت سارژ بخرید و استفاده کنید. در این حالت هزینه هر دقیقه مکالمه(خروجی و ورودی) و هر مسیج و نیز هر مگ دیتا جداگانه محاسبه می شود. پانزده دلار در واقع ابونمان سیمکارت سه ماهه شماست.

بوست موبایل و ویرجین موبایل هم طرح های ارزانی دارند. برای شروع می توانید از انها نیز استفاده کیبد.

اما در جواب فیدل عزیز: جی پی اس یکی از ویژگی های گوشی است نه طرح و سبمکارت. ساده تر بگم مثلا ممکنه لپ تاپ شما بتونه به شبکه وایرلس وصل بشه. در لین صورت لپ تاپ شما دارای ابزار وایرلس است. جی پی اس نیز یک سخت افزار است که باید در گوشی وجود داشته باسد.

با سلام از پاسختون ممنونم میتونید مقرون به صرفه ترین گوشی موبایلgps دار وطرح مربوطه و هزینه اش را ترجیحا از ویرجین یا.... پیشنهاد بدید؟
شماره کیس:2010AS152**
تاریخ دریافت نامه قبولی: june 2009
کنسولگری:abudhabi
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:july2009 تاریخ کارنت شدن کیس:march2010
تاریخ دریافت نامه دوم:هیچوقت نرسید
تاریخ مصاحبه:may2010
تاریخ دریافت کلیرنس:پس از70روز .دریافت ویزا:5 اوت 2010
پاسخ
تشکر کنندگان: mml ، jsmlz
اگر گوشی خودتون جی پی اس داره همون رو با خودتون بیارید.
اگر نداره دوتا گزینه دارید:
1- گوشی هایی که سخت افزار جی پی اس رو دارند. فکر کنم ارزانترین گوشی باید 100 دلار باشه.
2- گوشی های که این سخت افزار رو ندارند اما قابلیت نصب برنامه های جاوا رو دارند. در این صورت م یتونید نرم افزا رنقشه های گوگل رو روی گوشی نصب کنید و با استفاده از اینترنت نقشه ها رو نشون بده و می تونید از همه امکانات نقشه گوگل کامپیوتر، روی موبایل هم استفاده کنید. در این صورت گوشی های ارزان قیمتی هم می توانید تهیه کنید. مثلا با 50 دلار می توانید چنین گوشی رو خریداری کنید.

من طرح 1500 دقیقه/مسیج + 30 مگ دیتای تی موبایل رو پیشنهاد میدم که با 30 دلار در ماه خریداری میشه. و هر وقت هم نخواستید ادامه اش بدید می تونید اپراتور رو عوض کنید. گوشی رو هم خودتون از ایران بیاورید.
حتا اگر برنامه ای هم روی گوشی نصب نکنید می توانید با مرورگر گوشی به آدرس maps.google.com رفته و با دادن آدرس مقصد و مبدا مسیر (ماشین، اتوبوس یا پیاده) رو دریافت کنید.

پاسخ
تشکر کنندگان: gadfly ، Linspire ، emankh101 ، mml ، mitr.p ، AmericanHamid ، houmanes ، Solitude ، رجبعلی ، mahakk ، زری وحدتی ، jsmlz
این سرویسی هست که من یک ماه استفاده کردم و راضیم:
از شرکت Consumer cellular
300 دقیقه
500 text
20 mg internet
گوشی مجانی
هزینه اولیه 35 دلار
هزینه ماهانه که از ماه دوم حساب میشه 25 دلار
پاسخ
تشکر کنندگان: User ، mml ، mohsen66 ، emankh101 ، mitr.p ، Mehdiest ، Solitude ، رجبعلی ، زری وحدتی ، jsmlz
در کشور آمریکا شرکت‌های مختلفی سرویس‌های تلفن همراه (Cell Phone) را ارائه می‌دهند. قیمت و کیفیت خدمات این شرکت‌ها یکسان نیست و بسته به میزان مبلغی که مایلید هزینه کنید، گزینه‌های مختلفی وجود دارد. ارائه دهندگانِ اصلیِ خدمات تلفن همراه در آمریکا عبارتند از T-Mobile، at&t، Verizon و Sprint. در یک نگاه کلی می‌توان گفت T-Mobile مقرون به صرفه‌ترین خدمات و Verizon بهترین کیفیت را ارائه می‌دهد.

اگر مایل به تخصیص بودجه‌ی زیادی نیستید، با پرداخت ماهیانه حدود ۴۰ دلار می‌توانید از T-Mobile سرویسی بگیرید که شامل ۱۰۰۰ دقیقه مکالمه در روزهای عادی و مکالمه‌ی نامحدود بعد از ساعت ۹ شب و آخر هفته‌ها (شنبه و یکشنبه) است و در صورت عقد قرارداد دو ساله گوشی مجانی نیز دریافت خواهید کرد. همچنین در صورتی که با تلفن همراه خود بیش از ۳۰۰ دقیقه در ماه صحبت نمی‌کنید، می‌توانید از تلفن‌های پیش‌پرداخت شده (Prepaid) این شرکت استفاده نمایید. چنانچه مبلغ ۱۰۰ دلار در ابتدا بپردازید به ازاء هر دقیقه مکالمه ۱۰ سنت از اعتبار شما کاسته می‌شود و اعتبار پرداختی شما تا یکسال معتبر خواهد بود و در صورت خریدِ مجددِ اعتبار قبل از سپری شدن یکسال، باقیمانده‌ی اعتبار شما به سال آینده منتقل می‌شود. لازم به ذکر است که پوششِ سیگنالِ T-Mobile نسبتاً خوب است؛ به خصوص در ایالت کالیفرنیا کاربران این شرکت مشکل چندانی از این نظر نخواهند داشت.

چنانچه مایل به پرداخت هزینه‌ی بیشتر و دریافت خدمات بهتر هستید می‌توانید سری به وب سایت شرکت ورایزن( www22.verizon.com)بزنید و از این شرکت خدمات بگیرید. Verizon دارای پیشرفته‌ترین شبکه‌ی مخابراتی تلفن همراه در آمریکاست و پوشش سیگنال بسیار خوبی هم دارد.

شرکت at&t نیز از جمله شرکت‌های بزرگ ارائه کننده خدمات تلفن همراه است. چنانچه مایلید همیشه به اینترنت و ایمیل خود دسترسی داشته باشید و از نظر مالی نیز محدودیتی ندارید، می‌توانید در مورد خرید iPhone از این شرکت فکر کنید. هزینه خرید iPhone حدود ۴۰۰ دلار است و هزینه ماهیانه‌ی دریافت سرویس نیز حداقل ۶۰ دلار در ماه است که شامل ۴۵۰ دقیقه مکالمه در روزهای عادی، ۵۰۰۰ دقیقه مکالمه در شب و آخر هفته‌ها و همچنین دسترسی نامحدود به اینترنت می‌باشد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر در این مورد می‌توانید به این آدرس مراجعه نمایید.(http://www.att.com/wireless/iphone/)

استفاده از خدمات شرکت Sprint چندان توصیه نمی‌شود،‌ زیرا این شرکت مشکلات زیادی از نظر پوشش سیگنال و کیفیت خدمات دارد.

منبع:www.usa.ir
تونل ها نشان می دهند در دل سنگ ها هم میتوان راه ساخت.....

"اینجآ بجز دوری تــو چیزی به مــن نزدیک نیست"
پاسخ
دوستان سلام من در لس آنجلس از page plus استفاده میکردم که برای 1200 دقیقه مکالمه در ماه 30 دلار بود و برای unlimited یعنی صحبت کردن به طور نامحدود 45 دلار که خیلی عالی بود و ما راضی بودیم. که البته سیستم page plus فکر میکنم زیر نظر شرکت verizon بود چون رو گوشی هایی که باید از خود اونها خریداری میکردی آرم verizon بود.
پیروز باشید.
پاسخ
تشکر کنندگان: gadfly ، emankh101 ، nicole.gemini ، mml ، AmericanHamid ، رجبعلی ، sssamane ، زری وحدتی ، jsmlz
برای مقایسه سرویس pre-paid شرکتهای مختلف میتونید از این سایت اطلاعات خوبی بدست بیاورید:
http://www.prepaidreviews.com/compare/
( حتما review هایی که مشتری ها گذاشته اند را هم بخونید)
One day your life will flash before your eyes, make sure it's worth watching.
پاسخ
تشکر کنندگان: yousef156 ، mavarfan ، emankh101 ، mml ، mitr.p ، AmericanHamid ، Mehdiest ، Solitude ، رجبعلی ، mahakk ، زری وحدتی ، jsmlz
از روز 14 June اپل به طور رسمی شروع به فروش گوشی های آیفون Unlocked شده با سرویس GSM کرده. همانطور که می دانید تا الان آیفون به طور رسمی فقط با اپراتورهای AT&T و Verizon قابل استفاده بود و برای استفاده اون در اپراتورهای دیگه باید اصطلاحاً Jailbreak میشد که بعضاً مشکلاتی به همراه داشت. بنابراین از این به بعد می تونید گوشی آیفون رو با اپراتورهای دیگه از نوع GSM هم استفاده کنید. قیمت مدل 16GB اون 650 دلار و قیمت 32GB اون 750 دلاره.

توضیح: در آمریکا اپراتورهای بزرگ AT&T و T-Mobile از نوع GSM هستند و بسیاری از سرویس های کوچکتر که معمولاً Prepaid هستند مانند Simple Mobile و غیره هم از آنتن های این دو اپراتور استفاده می کنند و آنها هم GSM هستند. (اپراتورهای ایران و بسیاری از کشورهای دیگه هم از این نوع هستند.)

ولی اپراتورهای Verizon و Sprint از تکنولوژی CDMA استفاده می کنند و از نظر فنی متفاوت از GSM هستند و گوشی مخصوص خود را دارند. نمی دونم چه تفاوت خاصی بین این دو تکنولوژی وجود داره ولی می دونم که تکنولوژی CDMA یک محدودیت فنی داره که نمی تونید به طور همزمان از سرویس مکالمه و داده استفاده کنید. یعنی نمی تونید در حالی که دارید حرف می زنید با اینترنت هم کار کنید مگر اینکه مکالمتون هم از سرویس داده استفاده کنید (مثل استفاده از Skype). به همین علت استفاده از قابلیت Facetime در آیفون با سرویس Verizon با مشکلاتی روبروست. با این حال هر دو اپراتور به خصوص Verizon از نظر کیفیت سرویس دهی و خدمات معروف هستند و بر خلاف AT&T وجهه خیلی مثبتی در آمریکا دارند.

--------------------------------------------------------------------------------------

لینک:

http://store.apple.com/us/product/MC603LL/A
پاسخ
تشکر کنندگان: emankh101 ، behzadb57 ، mml ، AmericanHamid ، Mehdiest ، houmanes ، Solitude ، رجبعلی ، زری وحدتی ، jsmlz
(2011-06-17 ساعت 21:57)Lamborghini نوشته:  ولی اپراتورهای Verizon و Sprint از تکنولوژی CDMA استفاده می کنند و از نظر فنی متفاوت از GSM هستند و گوشی مخصوص خود را دارند. نمی دونم چه تفاوت خاصی بین این دو تکنولوژی وجود داره ولی می دونم که تکنولوژی CDMA یک محدودیت فنی داره که نمی تونید به طور همزمان از سرویس مکالمه و داده استفاده کنید. یعنی نمی تونید در حالی که دارید حرف می زنید با اینترنت هم کار کنید مگر اینکه مکالمتون هم از سرویس داده استفاده کنید (مثل استفاده از Skype). به همین علت استفاده از قابلیت Facetime در آیفون با سرویس Verizon با مشکلاتی روبروست. با این حال هر دو اپراتور به خصوص Verizon از نظر کیفیت سرویس دهی و خدمات معروف هستند و بر خلاف AT&T وجهه خیلی مثبتی در آمریکا دارند.

مرسی از اطلاعاتتون. فقط الان توجه من جلب شد که با اینکه از T-Mobile
استفاده می کنم وقتی گوشیم زنگ می خوره بلافاصله می نویسه End Pocket data ? یعنی هم زمان نمیشه استفاده کرد .!! اما AT&T تو تبلیغاتش این رو میگه که از هر دو میشه همزمان استفاده کرد.
پاسخ
(2011-06-17 ساعت 22:11)shahrzad_a نوشته:  
(2011-06-17 ساعت 21:57)Lamborghini نوشته:  ولی اپراتورهای Verizon و Sprint از تکنولوژی CDMA استفاده می کنند و از نظر فنی متفاوت از GSM هستند و گوشی مخصوص خود را دارند. نمی دونم چه تفاوت خاصی بین این دو تکنولوژی وجود داره ولی می دونم که تکنولوژی CDMA یک محدودیت فنی داره که نمی تونید به طور همزمان از سرویس مکالمه و داده استفاده کنید. یعنی نمی تونید در حالی که دارید حرف می زنید با اینترنت هم کار کنید مگر اینکه مکالمتون هم از سرویس داده استفاده کنید (مثل استفاده از Skype). به همین علت استفاده از قابلیت Facetime در آیفون با سرویس Verizon با مشکلاتی روبروست. با این حال هر دو اپراتور به خصوص Verizon از نظر کیفیت سرویس دهی و خدمات معروف هستند و بر خلاف AT&T وجهه خیلی مثبتی در آمریکا دارند.

مرسی از اطلاعاتتون. فقط الان توجه من جلب شد که با اینکه از T-Mobile
استفاده می کنم وقتی گوشیم زنگ می خوره بلافاصله می نویسه End Pocket data ? یعنی هم زمان نمیشه استفاده کرد .!! اما AT&T تو تبلیغاتش این رو میگه که از هر دو میشه همزمان استفاده کرد.

تا جایی که می دونم T-Mobile این مشکل رو نداره و میشه هر دو رو با هم استفاده کرد.

در ضمن طبق شایعات، اپل گوشی جدید خودش رو (بعضی میگن اسمش iPhone 4s هستش و بعضی میگن iPhone 5) تو ماه سپتامبر عرضه می کنه. کسانی که تصمیم دارن iPhone بخرن اگه عجله ای برای خرید گوشی ندارن می تونن تا اون موقع صبر کنن.

از قرار Minor Upgrade هستش ولی مهمترین تغییرش قابلیت استفاده از شبکه پر سرعت تر 4G LTE هستش.
پاسخ
تشکر کنندگان: shahrzad_a ، gadfly ، emankh101 ، behzadb57 ، mml ، Solitude ، رجبعلی ، زری وحدتی ، jsmlz
(2011-06-17 ساعت 21:57)Lamborghini نوشته:  توضیح: در آمریکا اپراتورهای بزرگ AT&T و T-Mobile از نوع GSM هستند و بسیاری از سرویس های کوچکتر که معمولاً Prepaid هستند مانند Simple Mobile و غیره هم از آنتن های این دو اپراتور استفاده می کنند و آنها هم GSM هستند. (اپراتورهای ایران و بسیاری از کشورهای دیگه هم از این نوع هستند.)

ولی اپراتورهای Verizon و Sprint از تکنولوژی CDMA استفاده می کنند و از نظر فنی متفاوت از GSM هستند و گوشی مخصوص خود را دارند. نمی دونم چه تفاوت خاصی بین این دو تکنولوژی وجود داره ولی می دونم که تکنولوژی CDMA یک محدودیت فنی داره که نمی تونید به طور همزمان از سرویس مکالمه و داده استفاده کنید. یعنی نمی تونید در حالی که دارید حرف می زنید با اینترنت هم کار کنید مگر اینکه مکالمتون هم از سرویس داده استفاده کنید (مثل استفاده از Skype). به همین علت استفاده از قابلیت Facetime در آیفون با سرویس Verizon با مشکلاتی روبروست. با این حال هر دو اپراتور به خصوص Verizon از نظر کیفیت سرویس دهی و خدمات معروف هستند و بر خلاف AT&T وجهه خیلی مثبتی در آمریکا دارند.

--------------------------------------------------------------------------------------

لینک:

http://store.apple.com/us/product/MC603LL/A

منظورتون اینه که میشه از گوشی های موبایلی که در ایران میخریم در آمریکا

هم استفاده کنیم ؟

راستش من کمی در این باره گیج شدم . چون نمیخوام دوباره هزینه کنم .

من تو ایران یک Galaxy S Samsung دارم . به صورت تئوری باید بشه که بیارمش

آمریکا و سیم کارت از اونجا بگیرم .

ولی در عمل بعضی ها گفتن که نمیشه ؟

نظر شما چیست ؟ صرفه داره همچین کاری ؟

شماره کیس: 2010AS00029XXX
کنسولگری: ابوظبی
تاریخ مصاحبه: September 2
تاریخ دریافت کلیرنس: September 14
پاسخ
تشکر کنندگان: mml ، AmericanHamid ، Solitude ، زری وحدتی ، jsmlz
(2011-06-19 ساعت 12:41)Radian نوشته:  منظورتون اینه که میشه از گوشی های موبایلی که در ایران میخریم در آمریکا

هم استفاده کنیم ؟

راستش من کمی در این باره گیج شدم . چون نمیخوام دوباره هزینه کنم .

من تو ایران یک Galaxy S Samsung دارم . به صورت تئوری باید بشه که بیارمش

آمریکا و سیم کارت از اونجا بگیرم .

ولی در عمل بعضی ها گفتن که نمیشه ؟

نظر شما چیست ؟ صرفه داره همچین کاری ؟

بله می تونید از گوشیتون استفاده کنید به شرطی که از اپراتورهایی که با تکنولوژی GSM کار می کنند خدمات بگیرید مثل AT&T و T-Mobile و خیلی از اپراتورهای Prepaid که دوستان هم در مهاجرسرا معرفی کرده اند.

اگر گوشی رو از قبل دارید که هیچ، ولی خرید گوشی از ایران در صورتی که بخواهید از سرویس هایی با قرارداد دو ساله استفاده کنید، به صرفه نیست چون گوشی رو خودشون به قیمت خیلی پایین می فروشند. البته این گوشی فقط با سرویس خودشون کار می کنه و برای اینکه با سرویس دیگه ای کار کنه باید Unlocked بشه. برای مثال جدیدترین و قوی ترین اسمارت فون های سامسونگ رو به قیمت 200 دلار می فروشند.

البته اگر کسی رو در اینجا ندارید، چون کردیت ندارید و نمی تونید قرارداد دو ساله ببندید، مجبورید از سرویس های Prepaid استفاده کنید. تو این مدت اون گوشی که از ایران میارید باعث صرفه جویی در هزینه هاتون میشه.

جریان آیفون هم که گفتم اینه که تا الان آیفون به صورت رسمی فقط همراه با قرارداد دو ساله با یکی از اپراتورهای AT&T و Verizon به قیمت 200 دلار برای مدل 8 گیگ و 300 دلار برای مدل 16 گیگ عرضه میشد. ولی از این به بعد می تونید به صورت رسمی مدل Unlocked اون رو به قیمت 650 دلار برای مدل 8 گیگ و 750 دلار برای مدل 16 گیگ خریداری کنید و با هر اپراتور GSM که خواستید کار کنید.
پاسخ
تشکر کنندگان: gadfly ، emankh101 ، mml ، f.r ، mitr.p ، Solitude ، زری وحدتی ، shekari ، jsmlz

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان