کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
خرید سیم کارت و گوشی موبایل
(2011-06-19 ساعت 12:41)Radian نوشته:  
(2011-06-17 ساعت 21:57)Lamborghini نوشته:  توضیح: در آمریکا اپراتورهای بزرگ AT&T و T-Mobile از نوع GSM هستند و بسیاری از سرویس های کوچکتر که معمولاً Prepaid هستند مانند Simple Mobile و غیره هم از آنتن های این دو اپراتور استفاده می کنند و آنها هم GSM هستند. (اپراتورهای ایران و بسیاری از کشورهای دیگه هم از این نوع هستند.)

ولی اپراتورهای Verizon و Sprint از تکنولوژی CDMA استفاده می کنند و از نظر فنی متفاوت از GSM هستند و گوشی مخصوص خود را دارند. نمی دونم چه تفاوت خاصی بین این دو تکنولوژی وجود داره ولی می دونم که تکنولوژی CDMA یک محدودیت فنی داره که نمی تونید به طور همزمان از سرویس مکالمه و داده استفاده کنید. یعنی نمی تونید در حالی که دارید حرف می زنید با اینترنت هم کار کنید مگر اینکه مکالمتون هم از سرویس داده استفاده کنید (مثل استفاده از Skype). به همین علت استفاده از قابلیت Facetime در آیفون با سرویس Verizon با مشکلاتی روبروست. با این حال هر دو اپراتور به خصوص Verizon از نظر کیفیت سرویس دهی و خدمات معروف هستند و بر خلاف AT&T وجهه خیلی مثبتی در آمریکا دارند.

--------------------------------------------------------------------------------------

لینک:

http://store.apple.com/us/product/MC603LL/A

منظورتون اینه که میشه از گوشی های موبایلی که در ایران میخریم در آمریکا

هم استفاده کنیم ؟

راستش من کمی در این باره گیج شدم . چون نمیخوام دوباره هزینه کنم .

من تو ایران یک Galaxy S Samsung دارم . به صورت تئوری باید بشه که بیارمش

آمریکا و سیم کارت از اونجا بگیرم .

ولی در عمل بعضی ها گفتن که نمیشه ؟

نظر شما چیست ؟ صرفه داره همچین کاری ؟

سلام
در پاسخ به سولاتون بايد بگم اگه گوشي دارين و ازش راضي هستين مي تونين توي امريكا ازش استفاده كنين ولي اگه گوشي هاي فوق مدرن بخواين اينجا مي تونين از اوپراتوري كه ازش خط مي گيرين گوشي خوب با قيمت مناسب بگيرين
N73 و N72 نوكيا براي من كار كرد

2010AS9500
Visa: Sep 2010
First Travel: Dec2010-Mar2011
SSN: After 7 days
Green Card: After 27 days
Second Travel: Nov2011-Dec2011

گاهـــــــــــــــــــــی وقتـــــــــــــــــها . . .

از کنار غصه ها باید رد شد و گفت :

میـــــــــــــــــــــــگ میـــــــــــــــــــــــــگ . . .
پاسخ
تشکر کنندگان: mml ، shahrzad_a ، emankh101 ، mitr.p ، AmericanHamid ، Solitude ، رجبعلی ، زری وحدتی ، jsmlz
سلام دوستان،

من ۱-۲ ماه می‌خوام آمریکا بمونم...برای این مدت چه سیم کارتی بگیرم بهتره ؟ فعلا چیزی که کارم رو راه بندازه..انشالا سری بعدی که بیام پکیج کامل بگیرم با اینترنت و اینا...؟
پاسخ
تشکر کنندگان: mml ، زری وحدتی ، jsmlz
(2011-06-24 ساعت 21:13)f.r نوشته:  سلام دوستان،

من ۱-۲ ماه می‌خوام آمریکا بمونم...برای این مدت چه سیم کارتی بگیرم بهتره ؟ فعلا چیزی که کارم رو راه بندازه..انشالا سری بعدی که بیام پکیج کامل بگیرم با اینترنت و اینا...؟

فکر کنم tracfone و یا net10 کارتون رو راه بندازه. گوشیشم رو سیم کارت میدن و ارزونه. گوگل سرج کنید.
پاسخ
تشکر کنندگان: emankh101 ، f.r ، mml ، زری وحدتی ، jsmlz
(2011-06-24 ساعت 21:13)f.r نوشته:  سلام دوستان،

گزینه های Prepaid مناسب هستند. مثلا از شرکت T-Mobile می توانید با 30 دلار یک سیمکارت بگیرید (گوشی از خودتان) و با آن می توانید 1500 دقیقه/پیان و 30 مگابایت اینترنت استفاده کنید.

اگر تماس کمی دارید می توانید از سرویس های Pay-as-you-go استفاده کنید. در این حالت به ازای هر دقیقه/پیام مبلغ مشخصی را پرداخت می کنید. (در این حالت ممکن است در یک تماس با ایران که ممکن است در هفته های اول زیاد هم باشد، بیش از نیم ساعت صحبت کنید. اگر احتمال استفاده زیاد دارید از این طرح استفاده نکنید)

موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: f.r ، mml ، mitr.p ، emankh101 ، hamed_gh ، AmericanHamid ، رجبعلی ، amir0_0amir ، زری وحدتی ، jsmlz
دوستان جدید الورود به آمریکا!
تجربه خودم رو در مورد تماس با ایران با شما در میان میذارم! یکی دوبار ازین کارتهای تلفن اینترنتی که در ایران هم مرسومه خریدم و حسابی نقره داغ شدم!! ظاهرا اینجا مرسومه که هر کارت تلفن اینترنتی که میخرین, بمحض استفاده اول یک مبلغی رو کم میکنه و اگه کارت رو در هفته اول بعد از تماس اول استفاده نکنین, هر هفته همان مبلغ کارمزد رو بصورت هفتگی ازتون کم میکنه! با این حساب یک مدلهایی مجبورتون میکنه که کارت 5 دولاری رو بمحض تماس اول یک دو هفته ای تموم کنین.
بنده به شما دو فقره پیشنهاد دارم!

1- همانطور که میدونین بخاطر اینکه در آمریکا و کانادا حتی برای زنگ ورودی هم هزینه کم میکنن, تلفن زدن به اینجا از ایران خیلی از ایران ارزونتره. اگه مشکلی در مورد این هزینه ندارین, به خانواده بگین که همیشه یک کارت تلفن اینترنتی دم دست داشته باشن. هر وقت کار داشتین باهاشون میتونین با تک زنگ زدن یا استفاده از سیستم پیامک رایگان www.opilo.com یا کارت پیامکهای پولی که در ایران میفروشن به خانواده بگین با شما تماس بگیرن.

2- اگه مصر هستین که حتما خودتون زنگ بزنین و اینترنت هم همیشه دم دستتون هست, خرید اعتبار ازین تلفنهای اینترنتی مثل گوگل ویس یا justvoip خیلی بصرفه تره. هم ارزونه و هم اعتبارتون رو هر وقت خواستین استفاده میکنن و سوخت نمیشه.

خلاصه من از وقتی اومدم به هیچ وجه به خونه زنگ نزدم بجز یکبار روز اول که حسابی نقره داغ شدم!!
پاسخ
از دوستان خوب برای پست های مفیدشون سپاسگذارم
=منو همسرم هم فعلا برای یک ماه میاییم امریکا .تا سفر بعدی انشا الله دایمی بشه
برای این یک ماه هم با توجه به نوشته دوستان تصمیم گرفتیم که از t-mobile سیم کارت طرح Prepaid همون 30 دلاری اش رو بگیریم.
برای ایران در این یک ماه ما خیلی تماس با ایران خواهیم داشت. (برای کار همسرم)
حالا چندسوال برام پیش اومده:
1- در خود سایت t-mobile ی قسمتی زده به اسم : International Unlimited Talk and Text ماهیانه 10 دلار.
در توضیحاتش نوشته که برای یکسری کشورها با تخفیفه که توش ایران هم داره برای خطوط ثابت و موبایل ی نرخی رو گذاشته
کسی میتیونه برای این ی توضیح بده
2- این ی سیم کارت جداست؟؟و یا اینکه ی نوع طرحه و یابد 10 دلار اضافه بدیم تا با اون سیم کارت 30 دلاری بشه 40 دلار؟؟
3- اگه بخواهیم با کارت با ایران تماس بگیریم میتونیم از گوشیمون استفاده کنیم؟؟یعنی همون دقیقه از گوشی کم میشه؟؟(هم از گوشی و هم از کارت)

ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: mml ، emankh101 ، AmericanHamid ، رجبعلی ، زری وحدتی ، jsmlz
(2011-06-25 ساعت 13:35)mitr.p نوشته:  حالا چندسوال برام پیش اومده:
1- در خود سایت t-mobile ی قسمتی زده به اسم : International Unlimited Talk and Text ماهیانه 10 دلار.
در توضیحاتش نوشته که برای یکسری کشورها با تخفیفه که توش ایران هم داره برای خطوط ثابت و موبایل ی نرخی رو گذاشته
2- این ی سیم کارت جداست؟؟و یا اینکه ی نوع طرحه و یابد 10 دلار اضافه بدیم تا با اون سیم کارت 30 دلاری بشه 40 دلار؟؟
3- اگه بخواهیم با کارت با ایران تماس بگیریم میتونیم از گوشیمون استفاده کنیم؟؟یعنی همون دقیقه از گوشی کم میشه؟؟(هم از گوشی و هم از کارت)

ممنون

دقیقه ای 34 سنت میفته ! برای ایران فقط تخفیف داره
پاسخ
تشکر کنندگان: mitr.p ، emankh101 ، رجبعلی ، زری وحدتی ، jsmlz
دوستان من این تکنولوژی رو جدیدا کشف کردم!! http://www.ooma.com
دستگاهی هست شبیه Majick Jack با این تفارت که مجیک جک رو حتما باید به کامپیوتر وصل کنید ولی این دستگاه مستقیما به مودم ADSL وصل میشه و بعد بهش یک گوشی تلفن معمولی وصل میکنین و تماس با تمام شماره های آمریکا مجانی هست (با این حساب یعنی باید این دستگاه رو خرید و به ایران فرستاد بعد از اکتیو کردن).
یک تفاوت عمده این دستگاه با دستگاههای مشابه اینه که محصولات رقیب بعد از مدتی شما رو ماهیانه شارژ میکنن ولی چون این دستگاه رو در اول کمی گرون میخرین (رفوربیش حدود 140 دولار) دیگه هزینه ماهیانه نخواهد داشت!!
از دوستان اگه کسی این دستگاه رو اکتیو کرده و به ایران فرستاده و نتیجه گرفته, لطفا نتیجه رو اعلام کنه.
ممنون همتون هستم.
پاسخ
دوستان Simple Mobile هم بد نیست چون هم مکالمه و مسیج کاملا نامحدوده فقط با 40 تا -دقیقا عین تبلیغات شد خدایش این شرکت باید یه درصدی به من بده

http://mohajersara.com/showthread.php?ti...#pid101001

2010AS9500
Visa: Sep 2010
First Travel: Dec2010-Mar2011
SSN: After 7 days
Green Card: After 27 days
Second Travel: Nov2011-Dec2011

گاهـــــــــــــــــــــی وقتـــــــــــــــــها . . .

از کنار غصه ها باید رد شد و گفت :

میـــــــــــــــــــــــگ میـــــــــــــــــــــــــگ . . .
پاسخ
تشکر کنندگان: emankh101 ، Lamborghini ، mitr.p ، AmericanHamid ، mahakk ، زری وحدتی ، jsmlz
(2011-06-27 ساعت 12:50)mitr.p نوشته:  
(2011-06-25 ساعت 22:56)shahrzad_a نوشته:  
(2011-06-25 ساعت 13:35)mitr.p نوشته:  حالا چندسوال برام پیش اومده:

ممنون

دقیقه ای 34 سنت میفته ! برای ایران فقط تخفیف داره

ممنون شهرزاد جان
کس دیگه ای برای بقیه سوال هام جوابی نداره؟
در کل بهرتین تماس با ایران چیه؟
با سلام 3-حتما میشه از گوشی استفاده کرد چون اگه نشه که عمل صحبت کردن محقق نمیشود از هر دو اش هم کم میکنند خیلی هزینه اش زیاده چاره دیگه ای هم متاسقانه نیست موفق باشید

کیس نامبر2010
ورود اول اکتبر 2010
ورود دوم:می2011
باآرزوی توفیق برای شما
someil=سمیل=اسماعیل=samuel
پاسخ
تشکر کنندگان: mitr.p ، رجبعلی ، زری وحدتی ، jsmlz
(2011-06-27 ساعت 12:50)mitr.p نوشته:  ممنون شهرزاد جان

www.google.com/voice دقیقه ای 10 سنت و کیفیت خوب و بدون تاریخ انقضا. منم همون prepaid unlimited تی موبایل رو دارم.از همه جا با همون موبایلم میرم تو این سایت و تماس میگیرم. غیر از این هم که مامان و بابام رو برای OOVOO ترین کردم! بعضی فروشگاههای ایرانی هم هستند که مثلا get 1 get 2nd free می زنن و قیمت خوبی برای کارتها در میاد
پاسخ
تشکر کنندگان: emankh101 ، mitr.p ، AmericanHamid ، Mehdiest ، رجبعلی ، mahakk ، زری وحدتی ، jsmlz
(2011-06-27 ساعت 19:58)shahrzad_a نوشته:  
(2011-06-27 ساعت 12:50)mitr.p نوشته:  ممنون شهرزاد جان

www.google.com/voice دقیقه ای 10 سنت و کیفیت خوب و بدون تاریخ انقضا. منم همون prepaid unlimited تی موبایل رو دارم.از همه جا با همون موبایلم میرم تو این سایت و تماس میگیرم. غیر از این هم که مامان و بابام رو برای OOVOO ترین کردم! بعضی فروشگاههای ایرانی هم هستند که مثلا get 1 get 2nd free می زنن و قیمت خوبی برای کارتها در میاد
منم تقریبا از زمانی که اومدم آمریکا از همین Google Voice دارم استفاده میکنم. هم قیمتش خوبه و هم کیفیتش عالی.....
حتی میتونید تنظیم اتوماتیک وقتی زیر 2$ رسید خودش مجددا از روی کارت شما شارژ کنه.
توصیه من هم به دوستان همین هست....
نوع ویزا: CR1 (ازدواجی)
اولین اقدام: DEC 2009
مصاحبه: 9 نوامبر 2010 - آنکارا
مدت زمان کلیرینس: 64 روز
کلیر: 12 ژانویه 2011
تاریخ گرفتن ویزا: 18 ژانویه 2011
طول مدت پروسه گرفتن ویزا (بدون وکیل) :1 سال و 1 ماه و 15 روز
تاریخ پرواز: 25 فوریه 2011- Texas- Houston
پاسخ
دوستان, من از AT&T طرح خانواده استفاده میکنم. یعنی چون خانواده خانمم اینجا این شرکت و عضو هستن, منو هم ادد کردن به پلنشون و واسه همون برام ماهی ده هزار تومن (!!!) بیشتر آب نخورد. البته همونطور که میدونین در این حالت مکالمه شما چه جواب دادن چه زنگ زدن هر دو از مجموع ایر تایم کل پلن خانواده کم میشه و چون من معمولا به دوستان و خانواده نهایتا تک زنگ میزنم یا ایمیل میزنم که بهم زنگ بزنن و اونا هم معمولا شنبه و یکشنبه ها زنگ میزنن که جواب دادن رایگانه, واسه همین این سیم کارت برام کاملا مناسب بیده. در ضمن تماس با دیگر شماره های AT&T هم همیشه رایگانه و فلوریدا هم معمولا مردم از AT&T استفاده میکنن. چیز جالب در آمریکا اینه که مثل ایران با پیش شماره نمیشه فهمید که اپراتور چیه و شماره مال کجاست!! (تا مثلا اگه مال AT&T نبود جواب ندین تا هزینه نیوفته!!! - آخر خساست!!)
پاسخ
تشکر کنندگان: emankh101 ، amir53 ، hamed_gh ، Mojhdeh ، AmericanHamid ، رجبعلی ، خانه ، زری وحدتی ، jsmlz
کارتی که ما استفاده میکنیم برا ایران دقیقه ای 4.5 سنت هست. این 1 شرکت ایرانیه که چند ایالت شعبه داره.
آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ
تشکر کنندگان: behzadb57 ، shahrzad_a ، emankh101 ، mitr.p ، رجبعلی ، زری وحدتی ، jsmlz
اگر کسی خواستش از ایران سیم کارت AT&T و یا SIMPLE بخره من می تونم راهنماییش کنم

--> -->
پاسخ
تشکر کنندگان: emankh101 ، Pedram.mt ، ARASH@MH ، kourosh2011 ، jsmlz

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان