کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
نداشتن اسپانسر و راه حل ه‍ا
(2012-09-11 ساعت 12:19)raam12000 نوشته:  سلام به همه دوستان
تاریخ گرفتن موجودی لاتین تا چند ماه قبل از مصاحبه و ارسال مدارک باشه بهتره؟
طبق تجربه بچه ها هر چی به مصاحبه نزدیکتر باشه بهتره..یکماه قبل مصاحبه ایده آل به نظر میاد.موفق باشید.
2013AS4xxx
تشکر کنندگان: مانترا
شما درست خواندی دوست عزیز، ویزای لاتاری نیاز به اسپانسر نداره به این معنی که اجباری نیست و شما فقط می تونی با نشان دادن دارایی های خودت ویزا رو بگیری. اما اگر کسی دارایی نداره یا داراییش کمه باید از اسانسر استفاده کنه...

(2012-09-11 ساعت 11:06)mk_2002ir نوشته:  
(2012-09-04 ساعت 20:33)NarcisJ نوشته:  
(2012-08-25 ساعت 10:20)mea694 نوشته:  بچه ها من یه چیزی توی صفحه 6 گفتم فکر کنم کسی متوجه نشده حالا دوباره میگم
این عین جمله سایت کنتاکی هستش: برخلاف سایر ویزاها ویزای لاتاری نیاز به اسپانسر ندارد.

مرسی از توجهت، من هم روزی که برنده شدنم رو دیدم همین جمله رو خوندم ولی فراموش کردم تو سایت به اشتراک بگذارم...

میشه لطف کنید و لینکش رو اینجا بگذارید؟
تشکر کنندگان: mitr.p ، mea694 ، goody ، kavirr
الان که دلار آزاد شده 2600-700 ، باز هم ما باید دارایی رو با 1226 تومن دولتی حساب کنیم ؟

و اینکه دوستان مطلع اند صد در صد که برای یک نفر 18000 دلار کافیه ؟ کمتر یا بیشتر نیست ؟

(خدا بخیر بگذرونه وقتی قیمت دلار دولتی بره بالا ! )
تشکر کنندگان:
(2012-09-12 ساعت 04:17)zaza2z نوشته:  الان که دلار آزاد شده 2600-700 ، باز هم ما باید دارایی رو با 1226 تومن دولتی حساب کنیم ؟

و اینکه دوستان مطلع اند صد در صد که برای یک نفر 18000 دلار کافیه ؟ کمتر یا بیشتر نیست ؟

(خدا بخیر بگذرونه وقتی قیمت دلار دولتی بره بالا ! )
در این لینک خط فقر آمریکا در سال 2012 مشخص شده.که بالاترین آمار مربوط به ایالت Alaska میباشد.دقت کنید که سفارت میگه حداقل موجودی باید برابر آمار مربوطه باشد.پس موجودی خود را معقولانه تا جای ممکن افزایش بدید.درباره محاسبه به نرخ دولتی یا آزاد اینو در نظر بگیرن که خود بانک موجودی شما رو بر مبنای ارز دولتی تبدیل میکنه.
2013AS4xxx
تشکر کنندگان: مانترا ، shekari
Question 
سلام دوستان ممنون میشم اگه منو راهنمایی کنید

من 24سال دارم دانشجو هستم سابقه کار هم ندارم میخواستم ببینم به نظرتون من اگه 30000 دلار تمکن مالی بگیرم کافی هست یا کم یا زیادش کنم ؟

مرسی از راهنماییتون.
شماره کیس: 2013AS2xx،کنسولگری: آنکارا،تاریخ کارنت شدن:13 August،تاریخ دریافت نامه دوم: 20 September،تاریخ مصاحبه :nov-w3 ،تاریخ کلیر: 26march ، تاریخ دریافت ویزا: 4April، مقصد:LA

تشکر کنندگان:
سلام من تو سایت سفارت در آنکارا رفتم با این موضوع برخورد کردم که باید گردش حساب برا یک سال بگیریم و موجودی تنها کافی نیست. با این حساب اینکه شما بیای و در عرض مدت کوتاهی پول تو حساب بگذاری و بعد از گرفتن موجودی پولت رو برداری آیا ممکنه که مشکل ایجاد کنه؟
متن مربوطه:
Statement from a senior officer of a bank showing present balance of applicant’s account, date account was opened, the number and amount of deposits and withdrawals during the past 12 months, and the average balance during the year (if there have been recent unusually large deposits, an explanation should be given);
تشکر کنندگان:
(2012-09-14 ساعت 07:39)gzafarabadi نوشته:  سلام من تو سایت سفارت در آنکارا رفتم با این موضوع برخورد کردم که باید گردش حساب برا یک سال بگیریم و موجودی تنها کافی نیست. با این حساب اینکه شما بیای و در عرض مدت کوتاهی پول تو حساب بگذاری و بعد از گرفتن موجودی پولت رو برداری آیا ممکنه که مشکل ایجاد کنه؟
متن مربوطه:
Statement from a senior officer of a bank showing present balance of applicant’s account, date account was opened, the number and amount of deposits and withdrawals during the past 12 months, and the average balance during the year (if there have been recent unusually large deposits, an explanation should be given);

بله اینو نوشته ولی مشکلی ایجاد نمیکنه.... واسه سالهای 2012 و 2011 هم نوشته بود اینو و همه رفتن بدون گردش حساب و مشکلی پیش نیومد.

(2012-09-14 ساعت 03:16)armin1 نوشته:  سلام دوستان ممنون میشم اگه منو راهنمایی کنید

من 24سال دارم دانشجو هستم سابقه کار هم ندارم میخواستم ببینم به نظرتون من اگه 30000 دلار تمکن مالی بگیرم کافی هست یا کم یا زیادش کنم ؟

مرسی از راهنماییتون.

به نظر من کافیه فقط به نرخ دلار آزاد
2013AS000035XX Post :Abu Dhabi, Interview Date : February 2013
سفرنامه
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، rezagh ، Ali DV-2013 ، farmiz ، kavirr
(2012-09-14 ساعت 03:16)armin1 نوشته:  سلام دوستان ممنون میشم اگه منو راهنمایی کنید

مرسی از راهنماییتون.

دوست عزیز شک نکن که کافیه ،خط فقر تو آمریکا ۱۸۰۰۰ دلار هست.
شماره کیس:***2013AS00008 تاریخ رویت قبولی: 2 می 2012 کنسولگری:ابوظبی افراد كيس: 2 نفر مصاحبه:نیمهٔ June . ویزا : یک ضرب مقصد : لاس وگاس سفر نامه
تشکر کنندگان: armin1
سلام

در مورد وكالت بلاعزل ميشه توضيح بديد؟ يعني مثلا يك خونه مال پدر من هست ، بعد ايشون وكالت بلاعزل ميده كه اين خونه مال من باشه ؟ يا معناي ديگه اي ديگه داره؟؟؟
دوستاني كه دقيقا مطمئن هستند لطفا پاسخ بدهند ممنون ميشم.
تشکر کنندگان: imojen
(2012-09-02 ساعت 18:54)talayeh2013 نوشته:  سلام دوستان
بنا به مشکلی که برام پیش اومده امکان ارسال هیچ مدرک مالی رو قبل از مصاحبه همراه مدارک درخواستی که باید دو هفته قبل از مصاحبه به دستشون تو سفارت برسه رو ندارم! و میخوام مدارک مالی رو برای روز مصاحبه با خودم ببرم به نظرتون مشکلی ایجاد میشه؟خیلی این مسئله نگرانم کرده!

هیچ کس کمک نمیتونه بکنه؟
قایقی باید ساخت
تشکر کنندگان:
(2012-09-16 ساعت 17:27)talayeh2013 نوشته:  
بنا به مشکلی که برام پیش اومده امکان ارسال هیچ مدرک مالی رو قبل از مصاحبه همراه مدارک درخواستی که باید دو هفته قبل از مصاحبه به دستشون تو سفارت برسه رو ندارم! و میخوام مدارک مالی رو برای روز مصاحبه با خودم ببرم به نظرتون مشکلی ایجاد میشه؟خیلی این مسئله نگرانم کرده!

هیچ کس کمک نمیتونه بکنه؟

اگه اسپانسر داشته باشی شانس دریافت ویزای یک ضرب رو از دست میدی چون وقتی برای بررسی مدارک اسپانسرت به اونا نمیدی...
در کل یه مقدار ریسک میکنی (فقط برای گرفتن ویزای یکضرب)
پیشنهاد من اینه همون روزی که رفتی آنکارا (2 3 روز قبل مصاحبه) مدارک مالی رو با UPS براشون بفرست که وقت برای بررسی کردنشون داشته باشن
سفرنامه
تشکر کنندگان:
(2012-09-15 ساعت 18:28)پروا نوشته:  سلام

در مورد وكالت بلاعزل ميشه توضيح بديد؟ يعني مثلا يك خونه مال پدر من هست ، بعد ايشون وكالت بلاعزل ميده كه اين خونه مال من باشه ؟ يا معناي ديگه اي ديگه داره؟؟؟

یه وکالتی هستش که پدر شما در مورد خونش به شما میده که این اجازرو به شما میده که بدون حضور پدرتون خونشو بفروشی یا حتی به نام خودت بزنی...فرقش با وکالتهای معمولی اینه که پدر شما هیچ وقت نمیتونه این وکالتو از شما بگیره مگر اینکه خودش قبل اینکه شما بفروشی، خودش بفروشتش... در اصل صاحب ملک پدرتونه و شما از طرف ایشون وکیلی ملکو به هر کی خواستی بفروشی...البته این مسئله اختیار فروش ملک توسط خود پدر شما رو سلب نمیکنه... این مسئله بلاعزل بودن یه استثنا هم داره که اونم زمان فوت پدر شما یا جنون ایشونه...یعنی اگه پدر شما فوت کنه یا دچار جنون بشه شما دیگه وکیل نیستین و اون ملک میره جزء ورثه
به نظر من این کارو نکن و به جاش به پدرت بگو ملک رو به نامت بزنه ... این وکالت بلاعزل به نظر من به هیچ عنوان جزو دارایی های شما حساب نمیشه (البته شاید یه ذره ته دل آفیسرو محکم کنه)... دلیل صحبتم اینه که شاید اصلاً خود پدر شما شاید اون ملکو بعد از اینکه به شما وکالت داده باشه بفروشه...اونوقت شما وکیل هیچی هستی!!! و اون هیچیو میری به آفیسر نشون میدی و اونم باید باور کنه که شما این ملکو داری که در اصل نداری!!!
از طرفی هم برای اینکه خیال پدرتم راحت باشه و هر موقع خواست ملکشو بفروشه یه وکالت بلاعزل به پدرت بده که در غیاب شما بفروشتش... البته انتقال سند هم خیلی دنگو فنگ داره هم خیلی خرج داره ... حداقل 1 هفته زمان میخواد (برای شهرداری و دارایی و ثبت و محضر خونه)
ولی به جاش یه سند محکمه که به عنوان تمکن مالی میتونی ارائه بدی.
سفرنامه
تشکر کنندگان: achi686
(2012-09-16 ساعت 17:27)talayeh2013 نوشته:  

هیچ کس کمک نمیتونه بکنه؟

دوست عزيز اگر مدارك مالي تون بحث اسپانسر نداره و گواهي موجودي يا سند ملك هست ، من در سفرنامه بچه‌هاي 2012 يك مورد ديدم كه خانمي اسپانسر نداشت و نرسيده بود مدارك مالي اش رو جور كنه و مجبور شده بود مدارك مالي رو همراه خودش ببره. آفيسر قبول كرده بود و نقص مدارك نخورد مشكلي هم براي ايجاد نشد. راستش يادم نيست كه يه ضرب گرفت يا نه ولي خلاصه ويزا رو گرفت. Smile
2013ASxxx فقط خودم / آنکارا
مصاحبه: NOV 2012 فرم 9 سوالی
کلیرنس: ژانویه 2013 / 80 روز آزگار!
ورود: آپریل 2013 واشینگتن
سوشال 17 و گرین کارت 20 روز پس از رسیدن Cool
کار: آگوست 2013 نفت و گاز
Project Planner/Scheduler Engineer
هیوستون تگزاس
تشکر کنندگان:
(2012-09-16 ساعت 18:43)enchantress_boy نوشته:  
(2012-09-15 ساعت 18:28)پروا نوشته:  سلام

یه وکالتی هستش که پدر شما در مورد خونش به شما میده که این اجازرو به شما میده که بدون حضور پدرتون خونشو بفروشی یا حتی به نام خودت بزنی...فرقش با وکالتهای معمولی اینه که پدر شما هیچ وقت نمیتونه این وکالتو از شما بگیره مگر اینکه خودش قبل اینکه شما بفروشی، خودش بفروشتش... در اصل صاحب ملک پدرتونه و شما از طرف ایشون وکیلی ملکو به هر کی خواستی بفروشی...البته این مسئله اختیار فروش ملک توسط خود پدر شما رو سلب نمیکنه... این مسئله بلاعزل بودن یه استثنا هم داره که اونم زمان فوت پدر شما یا جنون ایشونه...یعنی اگه پدر شما فوت کنه یا دچار جنون بشه شما دیگه وکیل نیستین و اون ملک میره جزء ورثه
به نظر من این کارو نکن و به جاش به پدرت بگو ملک رو به نامت بزنه ... این وکالت بلاعزل به نظر من به هیچ عنوان جزو دارایی های شما حساب نمیشه (البته شاید یه ذره ته دل آفیسرو محکم کنه)... دلیل صحبتم اینه که شاید اصلاً خود پدر شما شاید اون ملکو بعد از اینکه به شما وکالت داده باشه بفروشه...اونوقت شما وکیل هیچی هستی!!! و اون هیچیو میری به آفیسر نشون میدی و اونم باید باور کنه که شما این ملکو داری که در اصل نداری!!!
از طرفی هم برای اینکه خیال پدرتم راحت باشه و هر موقع خواست ملکشو بفروشه یه وکالت بلاعزل به پدرت بده که در غیاب شما بفروشتش... البته انتقال سند هم خیلی دنگو فنگ داره هم خیلی خرج داره ... حداقل 1 هفته زمان میخواد (برای شهرداری و دارایی و ثبت و محضر خونه)

البته دور از جون پدرشون!
این را هم مد نظر داشته باشید که در صورت ارائه وکالت بلا عزل باید اصل و ترجمه سند ملک هم توسط آفیسر رؤیت بشه و اگر سند منتقل شده باشه (فروش رفته باشه) دیگه این کار میسر نیست.
تشکر کنندگان: mani.iht ، enchantress_boy ، پروا ، Ali DV-2013
(2012-09-17 ساعت 01:38)Sheriff نوشته:  
(2012-09-16 ساعت 18:43)enchantress_boy نوشته:  [quote='پروا' pid='214121' dateline='1347717523']
سلام

البته دور از جون پدرشون!
این را هم مد نظر داشته باشید که در صورت ارائه وکالت بلا عزل باید اصل و ترجمه سند ملک هم توسط آفیسر رؤیت بشه و اگر سند منتقل شده باشه (فروش رفته باشه) دیگه این کار میسر نیست.

درود بر شما دوست گرامي

من هم وضعيت عينا مشابه دوستمون رو دارم، يعني وكالت بلاعزل جهت فروش منزل مادرم گرفتم، يعني من بايد 100% اصل و ترجمه سند منزل مادرم رو هم بايد به همراه ببرم و قبل از مصاحبه هم ترجمه سند رو براي سفارت تو آنكارا پست كنم؟ آيا بابت اين مطلب از دوستاني كه قبلا براي مصاحبه به آنكارا رفته اند نقل قول خاصي رو توي سفرنامه ها سراغ داريد كه به بنده معرفي كنيد؟؟
اگر واقعا نيازي نيست يك دنيا از محبت شما ممنون ميشم راهنمايي كنيد كه تو اين بازه زماني كوتاه دوباره درگير كارهاي ترجمه و غيره نشم

با سپاس فراوان
كيس نامبر 2013AS000006XX/نامه اول:MAY1 2012/سفارت:ANK/كارنت شدن كيس:OCT/نامه دوم:SEP/مصاحبه:NOV/كليرنس: 44 روز/دريافت ويزا:16 Jan/مقصد:سياتل/ تاريخ حدودي ورود به سياتل:May
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان