کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
چه چیزهایی میتوانیم با خود ببریم؟
(2012-09-16 ساعت 18:24)sayeh_m نوشته:  یکی از فامیل های ما هم وقتی از اینجا میرفت برای خودش چندین بسته خرما خرید . البته میگفت اونجا خرما هست ولی این سیاه درشتها نیست Winkتازه از این آلوچه کثیفهای غیر بهداشتی هم برد گفت همه خیلی دوست دارن Big Grin نمیدونم والا Cool

مامان سایه سلام
اتفاقاً یکی از چیزهایی که من شنیدم به خاطر هسته دار بودنش گیر میدن خرماست.پیشنهاد میشه نبرید
سفرنامه بعد از قبولی لاتاری

راهنمای اقدام برای سیتیزن شدن

تاریخ ورود و اخذ گرین کارت : June 2013
تاریخ اقدام برای سیتیزن شیپی: نوروز 97 (March 20)
تاریخ مصاحبه: 9 November
تاریخ سیتیزن شیپی:  November 15th Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: sayeh_m ، shkhmo ، parsush ، satin ، sare ، mohammadrezah ، r_ent ، farshadsh ، duteh ، آلیس-1980
بیات عزیز درسته خرما را اصلا نمیگذارن حداقل3ripازبچه های2012این تجربه را داشنه اند
.از جاماندگان سابق لاتاری 2013
پاسخ
تشکر کنندگان: shkhmo ، bayat_r ، kasrafo ، mohammadrezah ، r_ent ، farshadsh ، آلیس-1980
(2012-11-12 ساعت 19:53)bayat_r نوشته:  
(2012-09-16 ساعت 18:24)sayeh_m نوشته:  یکی از فامیل های ما هم وقتی از اینجا میرفت برای خودش چندین بسته خرما خرید . البته میگفت اونجا خرما هست ولی این سیاه درشتها نیست Winkتازه از این آلوچه کثیفهای غیر بهداشتی هم برد گفت همه خیلی دوست دارن Big Grin نمیدونم والا Cool

مامان سایه سلام
اتفاقاً یکی از چیزهایی که من شنیدم به خاطر هسته دار بودنش گیر میدن خرماست.پیشنهاد میشه نبرید

البته خرماهای خیلی خوبی اینجا هست.
پاسخ
تشکر کنندگان: shkhmo ، laili ، bayat_r ، کیانا ، kasrafo ، mohammadrezah ، r_ent ، farshadsh ، آلیس-1980
سلام دوستان یک سوال داشتم . آیا ما می تونیم کیس ( کیس PC) با خودمون ببریم؟ ( پاورش رو تغییر میدم) ایا اجازه داریم ببریم؟ ( این کیس برای خانمم هست که قطعاتش رو خودش خریده وبسته و برای کارش فقط با همین راحته).

ممنون میشم اگر می دونید راهنمایی کنید.
شماره کیس : 2013AS000XXX - سه نفر-سفارت : انکارا - مصاحبه : NOV - کلیر: DEC 10 Smile - مقصد:کالیفرنیا. دریافت گرین کارت : اپریل . خدایا شکرت.
پاسخ
تشکر کنندگان: shkhmo ، farshadsh ، mehdi47
(2012-11-15 ساعت 14:51)ali234 نوشته:  سلام دوستان یک سوال داشتم . آیا ما می تونیم کیس ( کیس PC) با خودمون ببریم؟ ( پاورش رو تغییر میدم) ایا اجازه داریم ببریم؟ ( این کیس برای خانمم هست که قطعاتش رو خودش خریده وبسته و برای کارش فقط با همین راحته).

دوست عزیز فکر نمی کنم مشکلی باشه ولی خوب هزینه اضافه بار و غیره را هم حساب کنید به هر حال اگر هم اضافه بار نخورید باعث میشه که موارد ضروری کمتری بتونید با خودتون ببرید.
از نظر من کلا استفاده از دسک تاپ دیگه چند سالی داره منسوخ میشه من که شخصا ترجیح می دم کلیه کارام چه از کارهای ابتدایی مثل گذشت و گذار در اینترنت چه کارهای تخصصی را روی لپ تاپ انجام بدم.
نوع ویزا : CR1 ✷ مصاحبه : هفته آخر نوامبر ۲۰۱۲ - ایروان ✷ دریافت ویزا : یکضرب ✷ مقصد : L.A ✷ تاریخ ورود : ۱۲/۱۲/۱۲
پاسخ
تشکر کنندگان: ali234 ، shkhmo ، laili ، Danoosh ، bayat_r ، Blaze ، kasrafo ، mohammadrezah ، r_ent ، farshadsh
(2012-11-15 ساعت 14:51)ali234 نوشته:  سلام دوستان یک سوال داشتم . آیا ما می تونیم کیس ( کیس PC) با خودمون ببریم؟ ( پاورش رو تغییر میدم) ایا اجازه داریم ببریم؟ ( این کیس برای خانمم هست که قطعاتش رو خودش خریده وبسته و برای کارش فقط با همین راحته).

هاردشو بیار بهترشو بخر.الان کامپیوتر پارسال قیمت نو داره ایران
پاسخ
تشکر کنندگان: shkhmo ، ali234 ، 3pideh ، mohammadrezah ، farshadsh

دوست عزیز این کار اصلا منطقی نیست ، اگر هم خیلی ضروریست ، بهتره که قطعات اصلی مثل مین بورد و هارد و سی پی یو و کارت گرافیک و ... رو باز کنید و داخل چمدان بذارین و اونجا فقط یک کیس بخرید و سر هم کنید. جسارت نباشه اما بردن کیس که یه مقدار خنده داره.
دریافت نامه قبولی: May.2010
کیس نامبر: 2011AS44xxx
کارنت: jul.2011
مصاحبه و دریافت ویزا: sep.2011
اولین سفر: feb.2012
دومین سفر: feb.2013

خدایا شکرت...
پاسخ
تشکر کنندگان: Danoosh ، bayat_r ، Blaze ، ali234 ، victorygo ، kasrafo ، IN.USA@2013 ، mohammadrezah ، farshadsh
(2012-09-22 ساعت 09:39)hasti_banoo نوشته:  
(2012-09-17 ساعت 01:45)behzadb57 نوشته:  هستی بانوی عزیز
لطفا اگه طلاهاتون رو فروختین ما رو هم فقط در تجربش شریک کنینBig Grin
ممنونWink

نه دوست عزیز اونقدری نیست که ارزش فروش داشته باشه :-)

دوستان اگه قبل رفتن میدونید که از طلاهاتون استفاده نمیکنید و فقط صرف ارزش و برای فروختن میخواین ببرین (مثل سکه و...)، به نظرم طلاهاتون رو ذوب کنید و ببرین بهتر باشه، دیگه همش سر جمعه و قیمت گذاری و فروختنش راحت تر.
دریافت نامه قبولی: May.2010
کیس نامبر: 2011AS44xxx
کارنت: jul.2011
مصاحبه و دریافت ویزا: sep.2011
اولین سفر: feb.2012
دومین سفر: feb.2013

خدایا شکرت...
پاسخ
تشکر کنندگان: bayat_r ، 3pideh ، behzadb57 ، farshadsh ، mohammadrezah
دوستان وسایل نقاشی هنری ( رنگ روغن ) می تونیم ببریم؟ کسی تجربه داره؟
شماره کیس : 2013AS000XXX - سه نفر-سفارت : انکارا - مصاحبه : NOV - کلیر: DEC 10 Smile - مقصد:کالیفرنیا. دریافت گرین کارت : اپریل . خدایا شکرت.
پاسخ
تشکر کنندگان: farshadsh ، پروا ، mohammadrezah
(2012-11-22 ساعت 14:27)ali234 نوشته:  دوستان وسایل نقاشی هنری ( رنگ روغن ) می تونیم ببریم؟ کسی تجربه داره؟

من همسرم نقاشی رنگ روغن می کند یکسری رنگ را که از تهران تهیه کرده بودیم برده است بدون مشکل و فقط یکسری قلم مو را که جامانده است من خواهم برد.
نوع ویزا : CR1 ✷ مصاحبه : هفته آخر نوامبر ۲۰۱۲ - ایروان ✷ دریافت ویزا : یکضرب ✷ مقصد : L.A ✷ تاریخ ورود : ۱۲/۱۲/۱۲
پاسخ
تشکر کنندگان: ali234 ، Almond ، mohammadrezah ، farshadsh ، Soap McTavish ، آلیس-1980
سلام
من دارم بالای ۱۰۰ کیلو فریت بار انجام میدم و به همراهه بار ۲ تا فرش هم دارم میفرستم ، دوستان عزیز به نظر شما فرستادن فرش از این طریق مشکلی ایجاد میکنه؟ یا من به همراه چمدان با خودم ببرم؟
پاسخ
تشکر کنندگان: farshadsh ، آلیس-1980
دوستان گلم ، میخوام در مورد موضوعی که فکرمو مشغول کرده بلند بلند فکر کنم شاید بتونید باهام همفکری کنید .

ما اگر خدا بخواد فروردین ماه قصد عزیمت داریم . تقریبا هر شب با همسرم در مورد اینکه "با اسباب زندگی چیکار کنیم؟" صحبت میکنیم . خوب سه تا گزینه که بیشتر به ذهنمون نمیرسه : 1- بفرستیمشون آمریکا 2- بفروشیمشون 3 - نگهشون داریم تو ایران .

1- خوب در مورد فرستادنشون به آمریکا از راه هوایی که تو فرومهای مختلف این سایت راجع بهش صحبت شده ولی یه کم گرونه ! برای همین من که کارم بازرگانی سعی کردم راه ارسال دریایی پیدا کنم . البته فقط برای بررسی و امکان سنجی . پیدا هم کردم . 18 تن بار تو یک کانتینر 20 فوت تقریبا 6000 دلار هزینه داره . ولی اصلا نمیدونم این هزینه ارزش داره یا نه که تیر و تخته و .... بفرستیم آمریکا ! معقوله اصلا ؟!

2- اگر قرار به فروختنشون هم باشه که خودتون بهتر میدونید که چه چوب حراجی باید به زندگی زد . "بز" که هیچی "غاز" هم نمیخرن و کلی از وسایل هم به اطرافیان بخشوده خواهد شد . من تو این حراجی مهاجرین رفتم . دلم براشون سوخت . اینگار ماله مرده برمیداشتن مردم !
اینم که پس معقول نیست

3- اگر هم قرار به نگهداری وسایل اینجا باشه که کلی هزینه جا بیخودی برای یه سری اسباب بدون استفاده باید صرف بشه که تازه خود اون اسباب ارززش داه هر روز کمتر میشه !

به نظر شما چیکار باید کرد ؟ دوستان قدیمی که رفتن میشه تجربشون رو به اشتراک بزارن ؟

ضمنا مدیران عزیز تاپیکی مرتبط تر از این پیدا نکردم برای عنوان این موضوع . اگر جای بهتری براش سراغ دارید لطفا بفرمایید که منتقلش کنم .

سپاس - سعید
شماره کیس: 2013AS000016XX
تاریخ رویت قبولی: JUN 16th 2012
کنسولگری: آنکارا
تعداد افراد کیس: 4 نفر
ارسال فرم های سری اول: Jun 21
دریافت توسط کی سی سی:14 Jun 26 ,cnfrmd Aug
کارنت شدن کیس: Aug 15
تاریخ مصاحبه :هفته اول دسامبر
جمع تقریبی هزینه ها: عکس +پست 80 +ترجمه 170+واکسن 140
پاسخ
تشکر کنندگان: peyman1355 ، maka2 ، el333 ، Blaze ، ابی هانی ، nika ، IN.USA@2013 ، afs ، parsush ، Tomas ، kasrafo ، mitme ، mohammadrezah ، farshadsh ، mdna ، سمانه777
سلام من فکر میکنم بسته به نوع .حجم وارزش دلاری کالا از هر 3 گزینه استفاده کنید بهتره
.از جاماندگان سابق لاتاری 2013
پاسخ
تشکر کنندگان: Blaze ، ابی هانی ، kasrafo ، nika ، bayat_r ، Tomas ، mohammadrezah ، farshadsh
(2012-12-18 ساعت 18:20)sph نوشته:  دوستان گلم ، میخوام در مورد موضوعی که فکرمو مشغول کرده بلند بلند فکر کنم شاید بتونید باهام همفکری کنید ...

سپاس - سعید
سعید عزیز
این موضوع بستگی به شرایط هرکسی داره و فقط خودشه که میتونه تصمیم بگیره.اما تا اونجایی که من میدونم هزینه ارسال با خرید مجدد تقریبا برابری میکنه .شما اونجا میتونید از حراجیهایی خرید کنید مثل گاراژ که از شیر مرغ تا جون آدمیزاد توش پیدا میشه.همچنین خیلی از اجناسی که دست دوم هستند اما از دست اول اینجا هم شاید بهتر باشند رو میتونید با قیمت خیلی مناسب تهیه کنید.سایتهای زیادی در این مورد هست که اگه سرچ کنید راحت میتونید ببینید.پس به نظر من بردن وسایل از اینجا اشتباهه مگر اینکه شما اجناس خیلی قیمتی مثل فرش ابریشم یا مشابه اینها رو داشته باشین.
مطلب دیگر اینکه به نظر من هیچ وقت تمام پلهای پشت سرتونو خراب نکنید.چون اگه خدایی نکرده به هر دلیلی نخواستین و یا نتونستین بمونید و بخواین برگردین فرصتهای برای برگشتتون داشته باشین.لااقل برای مدتی وسایلتونو نگه دارین بعد که همه چیتون ok شد میتونید به کسی که اینجا دارین بسپرین براتون بفروشند.
حالا اگه فکر میکنید که مفت میخرن میتونید مثل من همشو به دیگران واگذار کنید که هم فال باشه هم تماشا.مگر اینکه قیمتش خیلی بالا باشه و براتون مهمه.
ببخشید که اینها ر گفتم .قصدم فضولی نبود فقط ایدم رو گفتمBig Grin
کیس نامبر:70xx.ابوظبی.2نفر.مصاحبه:هفته اول می.مقصد:مریلند.کلیر:25جون سفرنامه
پاسخ
تشکر کنندگان: Blaze ، kasrafo ، sasbk ، nika ، ali234 ، bayat_r ، achi686 ، afs ، mdna ، parsush ، امیر مهاجر ، enchantress_boy ، Tomas ، mitme ، sph ، mohammadrezah ، Emad_L ، farshadsh ، nasam ، آلیس-1980
سعید جان ، همون طور که پدی گفت بهترین استفاده از هر 3 گزینه هست.

همه همین مشکلو دارن ، ما هم وسائل بزرگ مثل یخچال و گاز و مبل اینرا فروختیم ، یک کمی ریز تر هاشم که ارزش داشتشو تو منزل یکی از اقوام نگه داشتیم . خیلیش هم بخشیدیم. البته هیچی نبردیم و نمی خواهیم ببریم امریکا چون هررر جوری حساب کردیم دیدیم نمی صرفه. فقط 2 تا قالیچه 6 متری مونده که لازم هم داریم که اونم میگن گمرک فرودگاه امریکا نمیزاره اونم ببریم که دق شده ! سرویس آینه شمعدان هم که ارزشمند بود رو نمی دونم چه کنم، اصرار از خانمم که بیاریم انکار از من که نمیشه سنگینه و آینشم میشکنه !

این بود تجربه ما...
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان