کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بحث و تبادل نظر درباره تکمیل فرم آنلاین DS-260
(2014-05-07 ساعت 14:50)soli asali نوشته:  
(2014-05-07 ساعت 14:12)babak12 نوشته:  سلام به همگي دوستان
سوالي دارم در مورد مدرك تحصيلي و كار است
مي خواستم بدونم كدام از مدارك زير براي نشان دادن 2 سال سابقه كار لازم است كه بايد ارائه بدم
1-گواهي اشتغال به كار 2- حكم گارگزيني 3- سابقه بيمه پردازي از سازمان تامين اجتماعي.
من در شهرداري كار مي كنم
.......
و اينكه مدرك تحصيلي ارائه بدم كفايت مي كنه(مدرك ليسانس دارم)
وقتي مي خواهيم فرم پر كنيم چطور بايد پر كنم
فقط بايد فيلد مدرك تحصيلي پر كنيم يا هر دو(كار و مدرك تحصيلي)
اگر بخوام يكدومشو ارائه بدم چطور ميشه
كسي هست در اين مورد كامل بدونه
لطفا راهنمايي كنيد
شما فقط همون لیسانستون رو ترجمه کنید ببرید اصلا نیازی به سابقه کار نیست برای شما!
برای کسایی سابقه کار مهمه که دیپلم ندارن که البته خیلی ریسکه مشاهده شده که الارقم اینکه واضح اشاره شده تو سایت یا 12 سال تحصیل یا 2 سال سابقه کار طبق اون چیزی که خودشون تعریف کردن و قبول دارن ولی باز سابقه کار رو نپذیرفتن!

مرسي از راهنمايي شما دوست گرامي
ولي داخل فرما بايد شغل اعلام كنم علاوه بر اعلام مدرك تحصيلي
بعدا براي مصاحبه اگه از مدرك بخواد يا سئوال بشه چه بايد انجام داد
2015/Abu Dhabi
کلیرTongueWink
مقصد: کالیفرنیا
تشکر کنندگان: soli asali
(2014-05-07 ساعت 15:18)babak12 نوشته:  
مي خواستم بدونم كدام از مدارك زير براي نشان دادن 2 سال سابقه كار لازم است كه بايد ارائه بدم
1-گواهي اشتغال به كار 2- حكم گارگزيني 3- سابقه بيمه پردازي از سازمان تامين اجتماعي.
من در شهرداري كار مي كنم
.......
لطفا راهنمايي كنيد
شما فقط همون لیسانستون رو ترجمه کنید ببرید اصلا نیازی به سابقه کار نیست برای شما!
برای کسایی سابقه کار مهمه که دیپلم ندارن که البته خیلی ریسکه مشاهده شده که الارقم اینکه واضح اشاره شده تو سایت یا 12 سال تحصیل یا 2 سال سابقه کار طبق اون چیزی که خودشون تعریف کردن و قبول دارن ولی باز سابقه کار رو نپذیرفتن!

بله راجعبه شغلتون میپرسه تو فرمها اما تو مصاحبه سابقه کاری ازتون نمیخواد فقط سوال میکنن احتمالا شما هم جواب میدید ! تا امروز که اینجوری بوده
[font=Tahoma]منتظرسرا عضو سبز میپذیردCool
[/font]
[font=Verdana]
کدام کشورها برای سفر نیاز به ویزا ندارند
[/font]

تشکر کنندگان: babak12 ، samansaba
دوستان من درسم پارسال تموم شد ( لیسانس‌ ) ولی هنوز برای گرفتن مدرک اقدام نکرده بودم ؛ رفتم دانشگاه مدارکم رو تکمیل کردم اما تا کی مدرک موقت صادر شه معلوم نیست ؛ از اونجایی که کیس من حدود ۲۰۰۰ هست اگه تا مصاحبه مدرک حاضر نشه گواهی خالی اوکی ؟
در ضمن مدرک قبلیم کاردانی هست که موقع ثبت نام هم دانشجو بودم و اخرین مدرک رو زدم کاردانی اما بازم اصل مدرک کاردانی دست دانشگاه برای صدور مدرک جدید .
کیس نامبر: 2XXX // سفارت: آنكارا // مصاحبه نوامبر // سربازى : س // اخرين آپديت واقعى ١٩ مى //

بازمانده لاتارى ٢٠١٥
تشکر کنندگان: soli asali ، samansaba
(2014-05-07 ساعت 20:21)satanicboy1 نوشته:  دوستان من درسم پارسال تموم شد ( لیسانس‌ ) ولی هنوز برای گرفتن مدرک اقدام نکرده بودم ؛ رفتم دانشگاه مدارکم رو تکمیل کردم اما تا کی مدرک موقت صادر شه معلوم نیست ؛ از اونجایی که کیس من حدود ۲۰۰۰ هست اگه تا مصاحبه مدرک حاضر نشه گواهی خالی اوکی ؟
در ضمن مدرک قبلیم کاردانی هست که موقع ثبت نام هم دانشجو بودم و اخرین مدرک رو زدم کاردانی اما بازم اصل مدرک کاردانی دست دانشگاه برای صدور مدرک جدید .
دوست عزیز شما اقدام کنید برای گرفتن مدرکتون و پیگیر بشید حتما کارتون درست میشه اگر لیسانس نشه حتمآ میتونید کاردانیتون را آزاد کنید هنوز تا مصاحبه شما حداقل 6 ماه وقت هست و کارتون تا اون موقع درست میشه فرضآ اگر هم درست نشد شما دیپلم را ارایه بدید
2014as65$$
ABD/26JUNE
جا مانده از لاتاری 2014

تشکر کنندگان: soli asali ، ffrfar
(2014-05-07 ساعت 17:14)babak12 نوشته:  
(2014-05-07 ساعت 16:06)soli asali نوشته:  
(2014-05-07 ساعت 15:18)babak12 نوشته:  
من در شهرداري كار مي كنم
.......
لطفا راهنمايي كنيد

بله راجعبه شغلتون میپرسه تو فرمها اما تو مصاحبه سابقه کاری ازتون نمیخواد فقط سوال میکنن احتمالا شما هم جواب میدید ! تا امروز که اینجوری بوده
مرسی از اطلاعات مفیدتون

سلام و خسته نباشید
دو تا سوال در همین ارتباط:
1- مگه میشه توی رم سابقه کار رو نزد؟! یعنی مثلا وقتی میپرسه قبلا کجا کار کرده اید؟ باید خالی گذاشت؟
2- میشه شغل را بصورت self-employed یا freelance وارد کرد؟
سپاس
با عرض سلام و تشکر از پاس دادن به سوال من

می خواست بدونم وقتی که می خوام ادرس دانشگاه یا خونه بدم باید به خروف انگلیسی باشه اما به فارسی بنویسم ؟ منظورم اینه که دیگه ترجمه نکونم مثلا بنویسم khiabane .....koche....؟

یکی اعضا در جواب مدرک تحصیلی چیز دیگه می گه می خوام نظر شما را بپرسم ؟

با عرض سلام محبت عزیز
من از شما سوال کردم که چرا مدرک IELTS همچنین سابق کار را ارایه ندم و چرا نگم دانشجوی ارشد هستم در صورتی که دوستم گفت ارایه IELTS نشان می ده که دانش زبان داری به خصوص اکادمیک در صورتی که من دارم از طریق مهاجرت میرم و ارایه سابقه کار و گواهی اشتغال به تححصیل نشان می ده که هم بیکار نیستی و هم داری تحصیل می کنی که شما گفتی نیاز نیست خوب چه بدی داره که نشان بدم یا چه اتفاقی ما افته ؟
سلام
شما اگر دارید از طریق لاتاری میرید من گفتم اینطور به این دلایل:
1- ویزای تنوع گوناگونی بعد از برنده شدن فقط دارای چهار شرط هستش حداقل تحصیلات دیپلم 12 ساله یا بالاتر----داشتن حداقل تمکن مالی یا اسپانسر----سلامت جسم به لحاظ انتقال بیماری----نداشتن سابقه حالا تو گروهکهای تروریستی یا غیره خلاصه عامل تهدید ملی براشون نباشه.
2- ارائه مدارک بالاتر از لیسانس احتمال کلیرنس رو بالا میبره و یا زمانش رو بیشتر میکنه.
3- کاسه چه کنم چه کنم گاها دست میگیرن برای حاضر نبودن مدارک و یا باید دنبال مدارکش باشید و در صورت عدم اعلام نیازی نیست.
4- هیچ مزیتی نداره داشتن فوق و یا لیسانس.
5- اصلا مدرک آیلتستون رو تحویل نمیگیرن چه برسه به اینکه به دردتون بخوره.
6- مصاحبه ها فارسی هستش و هیچ مزیتی نداره انگلیسی مصاحبه شدن حتی ممکنه گیر هم بکنید با توجه به لهجه و اصطلاحات رایج زبان آمریکائی
7- اونها صد در صد تابع قوانین هستن و یه دیپلم و دکتری به لحاظ دریافت ویزا برابرن فقط دکتر باید بیشتر چک بشه و بک گراند چک ایشون گسترده تر و طولانی تره و در لاتاریدنبال دانشمند نمیگردن و دونستن و ندونستن زبان هم اهمیتی برای اونها نداره ولی برای مهاجر چرا.
8-فکر کنم بد نباشه کل این سوال و جواب رو هم برای بقیه دوستات هم بذاری تا روشن بشن راجب لاتاری و دنبال جمع کردن مدارکی که تو این پروسه بهش نیازی ندارن نباشن.
عشق مانند پنج قرص نان و تکه ای ماهی است تا نبخشی زیاد نمی شوند.
تشکر کنندگان: Kaveh ، soli asali ، samansaba ، h.maghsoudi ، SAAM_60 ، t_arian_n ، AliT ، سوین ، r.bazargan ، Mahmood129
سلام خدمت دوستان
میشه یکی راهنمایی کنه بگه من چیکار کنم ایا موقع پر کردن فرم چی بگم؟ دانشجو ارشد یا بیکار؟
ایا بگم شغل و سابق کار و بیمه دارم یا نه؟
عشق مانند پنج قرص نان و تکه ای ماهی است تا نبخشی زیاد نمی شوند.
تشکر کنندگان: soli asali ، m007
(2014-05-07 ساعت 20:31)jjcale نوشته:  سلام و خسته نباشید
دو تا سوال در همین ارتباط:
1- مگه میشه توی رم سابقه کار رو نزد؟! یعنی مثلا وقتی میپرسه قبلا کجا کار کرده اید؟ باید خالی گذاشت؟

اگه به سوال Were you previously employed جواب No بدید اطلاعات اضافی نمیخواد ولی اگه جوابتون Yes باشه باید مشخصات شغل قبلیتون رو وارد کنید.
اگه موارد خواسته شده رو خالی بزارید، Error میده و تا اطلاعات خواسته شده رو وارد نکردید به مرحله بعد نمیره

(2014-05-07 ساعت 20:31)jjcale نوشته:  2- میشه شغل را بصورت self-employed یا freelance وارد کرد؟
سپاس

گزینه های قابل انتخاب برای Primary Occupation:
AGRICULTURE
ARTIST/PERFORMER
BUSINESS
COMMUNICATIONS
COMPUTER SCIENCE
CULINARY/FOOD SERVICES
EDUCATION
ENGINEERING
GOVERNMENT
HOMEMAKER
LEGAL PROFESSION
MEDICAL/HEALTH
MILITARY
NATURAL SCIENCE
NOT EMPLOYED
PHYSICAL SCIENCES
RELIGIOUS VOCATION
RESEARCH
RETIRED
SOCIAL SCIENCE
STUDENT
OTHER

HOMEMAKER و RETIRED: توضیح و مشخصات اضافی نمیخواد.
NOT EMPLOYED: بجای مشخصات کار، توضیح میخواد.
OTHER: هم توضیح میخواد، هم مشخصات کار
تشکر کنندگان: soli asali ، pari pariaaa ، samansaba ، t_arian_n
سلام خسته نباشید. من تاریخ پاسپورتم تموم شده به نظرتون عوضش کنم ؟ اگر عوض کنم به نظرتون چند روز طول میکشه پاسپورت جدیدم بیاد؟از 19 می تا چند روز زمان داریم؟ لطفاً راهنماییم کنید
شماره کیس: **70
تعداد نفرات: 2 نفر
مصاحبه: 2 سپتامبر
وضعیت: کلیرنس
آپدیت ها: 2 سپتامبر
(2014-05-07 ساعت 22:37)Vandadi نوشته:  با عرض سلام و تشکر از پاس دادن به سوال من

می خواست بدونم وقتی که می خوام ادرس دانشگاه یا خونه بدم باید به خروف انگلیسی باشه اما به فارسی بنویسم ؟ منظورم اینه که دیگه ترجمه نکونم مثلا بنویسم khiabane .....koche....؟

اگه آدرس دانشگاه و ... در ترجمه مدارک نوشته شده، باید عین همون رو بنویسید
وگرنه میتونید مثلاً خیابان حافظ شرقی رو East Hafez St. یا Hafez Sharghi St. بنویسید.

(2014-05-07 ساعت 22:37)Vandadi نوشته:  یکی اعضا در جواب مدرک تحصیلی چیز دیگه می گه می خوام نظر شما را بپرسم ؟

با عرض سلام محبت عزیز
من از شما سوال کردم که چرا مدرک IELTS همچنین سابق کار را ارایه ندم و چرا نگم دانشجوی ارشد هستم در صورتی که دوستم گفت ارایه IELTS نشان می ده که دانش زبان داری به خصوص اکادمیک در صورتی که من دارم از طریق مهاجرت میرم و ارایه سابقه کار و گواهی اشتغال به تححصیل نشان می ده که هم بیکار نیستی و هم داری تحصیل می کنی که شما گفتی نیاز نیست خوب چه بدی داره که نشان بدم یا چه اتفاقی ما افته ؟
سلام
شما اگر دارید از طریق لاتاری میرید من گفتم اینطور به این دلایل:
1- ویزای تنوع گوناگونی بعد از برنده شدن فقط دارای چهار شرط هستش حداقل تحصیلات دیپلم 12 ساله یا بالاتر----داشتن حداقل تمکن مالی یا اسپانسر----سلامت جسم به لحاظ انتقال بیماری----نداشتن سابقه حالا تو گروهکهای تروریستی یا غیره خلاصه عامل تهدید ملی براشون نباشه.
2- ارائه مدارک بالاتر از لیسانس احتمال کلیرنس رو بالا میبره و یا زمانش رو بیشتر میکنه.
3- کاسه چه کنم چه کنم گاها دست میگیرن برای حاضر نبودن مدارک و یا باید دنبال مدارکش باشید و در صورت عدم اعلام نیازی نیست.
4- هیچ مزیتی نداره داشتن فوق و یا لیسانس.
5- اصلا مدرک آیلتستون رو تحویل نمیگیرن چه برسه به اینکه به دردتون بخوره.
6- مصاحبه ها فارسی هستش و هیچ مزیتی نداره انگلیسی مصاحبه شدن حتی ممکنه گیر هم بکنید با توجه به لهجه و اصطلاحات رایج زبان آمریکائی
7- اونها صد در صد تابع قوانین هستن و یه دیپلم و دکتری به لحاظ دریافت ویزا برابرن فقط دکتر باید بیشتر چک بشه و بک گراند چک ایشون گسترده تر و طولانی تره و در لاتاریدنبال دانشمند نمیگردن و دونستن و ندونستن زبان هم اهمیتی برای اونها نداره ولی برای مهاجر چرا.
8-فکر کنم بد نباشه کل این سوال و جواب رو هم برای بقیه دوستات هم بذاری تا روشن بشن راجب لاتاری و دنبال جمع کردن مدارکی که تو این پروسه بهش نیازی ندارن نباشن.

با این دوستمون موافقم ولی بهتره که پنهان کاری نکنید.

نظر من اینه که سوابق تحصیلی و شغلی رو که مهمه بنویسید (ارشد و ...) و از نوشتن موارد جزئی و بی ربط (مثل IELTS و مشاغل فرعی و ...) صرف نظر کنید.

سفارت یک سری مدارک از شما میخواد تا بررسی کنه که صلاحیت دارید ویزای گوناگونی دریافت کنید یا نه. این مدارک، مدارک ضروری هستند و باید به سفارت ارائه بدید. (مثل 12 سال تحصیل، پزشکی، تمکن مالی و ...)
یک سری مدارک فرعی هم هست که موارد اعلام شده در فرم DS-260 رو ثابت میکنه و ممکنه آفیسر مصاحبه کننده این مدارک رو از شما بخواد و یا اصلاً در موردش صحبت نکنه (مثل سوابق شغلی و ...)
بنابرین هر چیزی که در فرم اظهار میکنید باید مدرکش رو هم داشته باشید تا در صورت لزوم بتونید اثباتش کنید.
تشکر کنندگان: soli asali ، aghaghia ، sunflower00 ، pari pariaaa ، soruosh ، samansaba ، Saeedv13 ، t_arian_n
(2014-05-08 ساعت 01:35)maryferfere نوشته:  سلام خسته نباشید. من تاریخ پاسپورتم تموم شده به نظرتون عوضش کنم ؟ اگر عوض کنم به نظرتون چند روز طول میکشه پاسپورت جدیدم بیاد؟

نگران نباشید هنوز فرصت هست. بهتره پاسپورتتون رو عوض کنید و در فرم، مشخصات پاسپورت جدید رو وارد کنید.

(2014-05-08 ساعت 01:35)maryferfere نوشته:  از 19 می تا چند روز زمان داریم؟ لطفاً راهنماییم کنید

اگه شماره کیس کمتر از 2000 هست بهتره قبل از آگوست فرم رو تکمیل کنید تا بموقع به مصاحبه تشریف ببرید.
تشکر کنندگان: soli asali ، pari pariaaa ، samansaba ، r.bazargan ، t_arian_n
(2014-05-07 ساعت 22:49)Vandadi نوشته:  سلام خدمت دوستان
میشه یکی راهنمایی کنه بگه من چیکار کنم ایا موقع پر کردن فرم چی بگم؟ دانشجو ارشد یا بیکار؟

سلام
منم شبیه همین سوال کردم که آیا اگر در فرم بزنید "بیکار" یا همان un-employed چه تاثیری داره؟
(از این نظر که دوستان اشاره کردند که سابقه کاری مهم نیست و مهم همون داشتن دیپلمه)
یا اینکه گزینه ای بنام self-employed داره یا خیر؟
روز خوش
تشکر کنندگان: soli asali ، samansaba ، m007
(2014-05-08 ساعت 09:15)jjcale نوشته:  
(2014-05-07 ساعت 22:49)Vandadi نوشته:  سلام خدمت دوستان

سلام
منم شبیه همین سوال کردم که آیا اگر در فرم بزنید "بیکار" یا همان un-employed چه تاثیری داره؟
(از این نظر که دوستان اشاره کردند که سابقه کاری مهم نیست و مهم همون داشتن دیپلمه)
یا اینکه گزینه ای بنام self-employed داره یا خیر؟
روز خوش

ببینید داشتنش خوبی به حساب نمیاد و بدی هم به حساب نمیاد اما باید هرچی هست رو بنویسید. رو راست رو راست.
در مجموع منظور اینه که اگه کسی بیکاره نگه وااااای حالا چه کنم، اینجا چه بنویسم ؟؟!!!! اصلا مهم نیست . کسانی هم دانشجو هستن باید بیکار نوشته بشه مگر اینکه جایی مشغول به کار هستند
[font=Tahoma]منتظرسرا عضو سبز میپذیردCool
[/font]
[font=Verdana]
کدام کشورها برای سفر نیاز به ویزا ندارند
[/font]

تشکر کنندگان: Kaveh ، pari pariaaa ، samansaba ، t_arian_n
برندگان 2015 اينو بدونيد هرچقدر پروندتون رو سنگين تر كنيد و چيزاي خيلي بيشتر در برابر چيزاهايي كه ازتون خواسته شده ارائه بدين مطمئن باشيد به ضررتون هست هرچقدر پرونده سبك تر و ساده تر باشه به نفعتونه.
پس زياد فكر اين نباشيد كه انواع و اقسام مدارك از فني تا رشته هاي ورزشي و مقام و ... ارائه بدين چون با اين كار اگه قرار باشه ويزاي يك ضرب بگيريد احتمال آن گرفتن ويزاي يك ضرب رو خيلي كم ميكنيد
هر چي ساده تر بهتر
به اميد ويزاي يك ضرب براي همه ي شما عزيزان
C.N : 18xx # interview : 14 nov Yerevan # 1 person # clrarance#update : 28-29may#cleared 29 may#196 day

!!! Every man Dies .. .not Every man Lives
همه میمیرند اما همه زندگی نمیکنند !
تشکر کنندگان: Kaveh ، Sam2014 ، aghamilad ، soli asali ، pari pariaaa ، samansaba ، sunflower00 ، m007 ، salar5452 ، t_arian_n ، AliT ، Mahmood129 ، ffrfar ، khmp ، farzad.ch
موقع ثبت نام وقتی some university courses رو انتخاب کردم یعنی دانشجو هستم دیگه
برای اثباتش اشتغال به تحصیل یا چیز خاصی می خواد؟
► ДЯМДИ ◄ نوشته:
Immediate Issued ← 25 jan : Interview ░░ 12Aug : Current ░░ 19jul ← 7jun : DS260 ░░ Abu Dhabi ← Ankara ░░ 2015AS2ΘΘΘ

تشکر کنندگان: soli asali ، samansaba ، salar5452

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان