کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بحث و تبادل نظر درباره تکمیل فرم آنلاین DS-260
من فکر نمی کنم هموم کیس باشه چون اگر کیس باشه پس دومین document chie و تاریخ چیه من از مدیران و استادان این سات می خواهم email bezanan به kcc و یا از افراد مطلع بپرسن با خدس و گمان که نمیشه پر کردش......
عشق مانند پنج قرص نان و تکه ای ماهی است تا نبخشی زیاد نمی شوند.
تشکر کنندگان: soli asali ، Poziero ، A_A ، sunflower00 ، Mahboy
سلام لطفا یکی در مورد invoice id number یه جوابی بیابد
مرسی
شماره کیس: ***2015AS0001 ///نفرات: 3 ///سفارت: آنکارا ///ارسال فرمها: 20 می ///کارنت: اگوست ///نامه دوم: 23 اکتبر ///مصاحبه: 10 دسامبر///کلیرنس: 3 آوریل
تشکر کنندگان: soli asali ، A_A
(2014-05-05 ساعت 21:50)arash723 نوشته:  با سلام
1) ایا زمان پر کردن 260 تاثیری در زمان مصاحبه داره؟
2- فرم آنلاين DS-260 از 19 مي تا چه تاريخي در دسترس برندگان لاتاري خواهد بود؟

بله به نظر من تا 4 نهایتا 5 ماه بعد از این اگه بفرستید مثل بقیه مصاحبه میشید اما اگه دیرتر بشه دیرتر مصاحبه میشید !
[font=Tahoma]منتظرسرا عضو سبز میپذیردCool
[/font]
[font=Verdana]
کدام کشورها برای سفر نیاز به ویزا ندارند
[/font]

تشکر کنندگان: r.bazargan ، arash723 ، ebi1988 ، m007
(2014-05-06 ساعت 01:01)amirh20 نوشته:  سلام لطفا یکی در مورد invoice id number یه جوابی بیابد
مرسی

توی لیتکش که بری میرسی به اینجا
2.Enter the NVC case numberlocated in the instructions that you received from the National Visa Center (NVC).
3.Enter the NVC Invoice ID Number provided to you by the NVC. The information is located in the NVC instructions you received. If your case was not handled by the NVC (because the petition was filed at a U.S. Embassy or Consulate overseas), you will not have an NVC Invoice ID number. Enter the principal applicant’s date of birth in YYYYMMDD format instead.
من کیس نامبر رو برای ادرسی که گفته بود ایمیل کردو ولی هنوزnvc number نگرفتم ..!! نمی دونم باید چی کار کنسم؟
اگه کسی میدونه کمک کنه
تشکر کنندگان: soli asali ، ebi1988
سلام
عرض تبريك خدمت اساتيد وهمچنين برندگان امسال
سه سوال بنده اين هست:
1-
2-
3- با توجه به اينكه از اعتبار گذرنامه بنده زماني در حدود شش ماه باقي مونده، آيا مغايرت شماره گذرنامه اعلامي در فرم با شماره گذرنامه جديدي كه در آينده خواهم گرفت وبا اون به مصاحبه خواهم رفت مشكلي ايجاد ميكنه؟
[/quote]

دوست عزیز، عقل حکم میکنه که اول پاسپورتتون رو عوض کنید و با پاسپورت جدید ثبت نام کنید.
هم روز را تو می سازی ، هم روزگار را ، امروز را زیباتر بساز...

Case Number: 2011AS9700
تاریخ پرواز به ایالات متحده: 2011 Apr 21
BEAVERTON, OREGON

تشکر کنندگان: soli asali ، m007 ، a.farzad
دوستان عزیز، من که فرم DS-260 رو خوندم اثری از مشخصات همسر ندیدم!!!

فقط اشاره شده به Previous Spouse. کسی اینو دیده یا من اشتباه میکنم؟!!

در ضمن دوستان این تاپیک برای "بحث و تبادل نظر درباره تکمیل فرم آنلاین DS-260" ولی ظاهراً دوستان به اون دقت ندارند.

لطفاً الکی صفحات رو پر نکنید Smile
هم روز را تو می سازی ، هم روزگار را ، امروز را زیباتر بساز...

Case Number: 2011AS9700
تاریخ پرواز به ایالات متحده: 2011 Apr 21
BEAVERTON, OREGON

تشکر کنندگان: r.bazargan ، tapartoor600 ، soli asali ، ebi1988 ، سولماز جون
برای من هم این مورد سئواله
Document ID دوم هم مسئله ای هست که جواب پیدا نشده واسش هنوز.
DV 2008: HAS NOT BEEN SELECTED
DV 2009: HAS NOT BEEN SELECTED
DV 2010: HAS NOT BEEN SELECTED
DV 2011: HAS NOT BEEN SELECTED
DV 2012: HAS NOT BEEN SELECTED
DV 2013: HAS NOT BEEN SELECTED
DV 2014: HAS NOT BEEN SELECTED
DV 2015: HAS NOT BEEN SELECTED
DV 2016: HAS NOT BEEN SELECTED
تشکر کنندگان: soli asali ، A_A ، m007
سلام خسته نباشین من قبول شدم ولی متوجه شدم جای اسم و نام فامیلمو موقع ثبت نام اشتب زدم ایا مشکل خاصی پیش میاد
تشکر کنندگان: soli asali ، m007
سلام دوستان
در مورد NVC Case Number and Invoice ID

همون طور که میدونیم فرم DS_260 قبلا برای ویزاهای خانوادگی بود وکیس های خانوادگی توسط nvc پردازش میشه پس به NVC Case Number and Invoice ID ولی در مورد کیس های لاتاری که توسط KCC پردازش میشه دیکه نیازی به NVC Case Number and Invoice ID نیست و در فرم بچه های لاتاری هم حذف شده است.پس دیگه نیازی به اینها نیست.
تشکر کنندگان: soli asali ، r.bazargan ، ebi1988 ، mahsa_a ، hesam427 ، m007 ، SAAM_60
(2014-05-06 ساعت 11:16)meisamistatis نوشته:  سلام خسته نباشین من قبول شدم ولی متوجه شدم جای اسم و نام فامیلمو موقع ثبت نام اشتب زدم ایا مشکل خاصی پیش میاد
درود بر شما
باید در فرم یا در سفارت توضیح بدین براشون.
موفقیت های بزرگ لازمه اراده ی قوی هستند.!
تشکر کنندگان: soli asali ، m007
It means what kind of document are you using and what ID number the
. document has
I think document type is passport, document id is passport number , expiry date and the issue date of the passport

(2014-05-04 ساعت 19:38)..... نوشته:  
(2014-05-04 ساعت 13:35)soli asali نوشته:  
(2014-05-04 ساعت 10:32)m.taheri نوشته:  Document Type:
Document ID: منظورشون چیه؟؟ میشه راهنماییم کنین!

من فکر میکنم شماره هر سند و مدرکی که تو اون پاراگراف داره راجعبش سوال میپرسه رو میخواد! مثلا شماره ثبت سند ازدواج

نه اطلاعات کیسو میخاد مثلا ازدواج یا تحصیلی یا گرین کارت و...
و کیس نامبرش

document has.
I think document type is passport, document is passport number and .....[/align]
(2014-05-04 ساعت 19:38)..... نوشته:  
(2014-05-04 ساعت 13:35)soli asali نوشته:  
(2014-05-04 ساعت 10:32)m.taheri نوشته:  Document Type:
Document ID: منظورشون چیه؟؟ میشه راهنماییم کنین!

من فکر میکنم شماره هر سند و مدرکی که تو اون پاراگراف داره راجعبش سوال میپرسه رو میخواد! مثلا شماره ثبت سند ازدواج

نه اطلاعات کیسو میخاد مثلا ازدواج یا تحصیلی یا گرین کارت و...
و کیس نامبرش
تشکر کنندگان: soli asali
(2014-05-06 ساعت 12:34)..... نوشته:  دوستان در مورد Document ID و Document Type
همون طور که دوستان اطلاع دارند فرم ds-260 قبلا برای ویزاهای خانوادگی بوده و این نوع ویزا شامل ویزاا های مهاجرتی و غیر مهاجرتی میشود غیر مهاجرتی مثل دید و بازدید و مهاجرتی هم که می دونید و این نوع ویزا خودش شامل چند دسته است مثل نامزدی و ازدواج و...
پس لازم بوده در این فرم دو بار در مورد Document Type سوال شود یه بار برای اینکه ایا ویزای مها جرتی است و یا غیر مهاجرتی و بار دیگر نوع ویزا میباشد.
اما در مورد دوستان گرین کارتی هر دو یکی می باشد.

توجه:این پست فقط نظر شخصی میباشد .

. document has
I think document type is passport, document id is passport number , expiry date and the issue date of the passport
تشکر کنندگان: Rooz ، omidjon2001 ، khmp
سلام .
لطفا فرم انلاین را از اینجا ببینید.
https://docs.google.com/file/d/0ByW6p0Pz...edit?pli=1
این فرم به نظرم دقیق تره ، ضمننا همانطور که در 2 پست قبلی جواب دادم document id , document type , expiry and issue date همگی مربوط به مشخصات پاسپورت هست. در مورد petiotion مربوط به کیسهایی هست که یکی از اعضای خانواده در آمریکا اقامت داره حالا میخواد ما را ببره! که باید اسم و مشخصات او را اینجا یتویسیم. این ها نظر شخصی من هست ( البته با توجه به سرچهایی که کردم) دوستان صاحب نظر لطفا نظر بدن؟؟
تشکر کنندگان: soli asali ، omidjon2001 ، aftaab ، SH_USA
Toungue 
نحوه ورود و تکمیل فرم DS-260 ویژه برندگان DV-2015

[عکس: wcrz_001.jpg]

[عکس: t4ge_002.jpg]

برای ورود به شماره کیس و تاریخ تولد نیاز هست.
در قسمت I am the موارد زیر نوشته شده:
APPLICANT متقاضی
ATTORNEY وکیل
THIRD-PARTY AGENT شخص ثالث

[عکس: 8itr_003.jpg]

APPLICANT رو انتخاب کرده و روی Continue کلیک کنید.

[عکس: lsoy_004.jpg]

همانطور که در تصویر هم مشاهده میکنید، نام متقاضی اصلی و همراهان لیست شده و افراد جدید رو با Add Aplicant میتونید اضافه کنید.
تمام اعضای کیس باید فرم DS-260 رو پر کنند.
زیر ستون IV Application وضعیت تکمیل فرم هرکدوم از اعضای کیس مشخص شده:
NOT STARTED شروع به تکمیل فرم نکرده
INCOMPLETE فرم رو کامل پر نکرده (یا ثبت نهایی نکرده)
SUBMITTED فرم رو ثبت کرده

برای شروع روی NOT STARTED کلیک کنید.

مراحل بعدی مشابه کیسهای NVC هست که میتونید ScreenShot این مراحل رو همراه با جزییات از لینک زیر دانلود کنید:
http://s5.picofile.com/file/8122401168/DS_260.pdf.html

توجه داشته باشید که فایل PDF بالا مربوط به کیسهای NVC هست و نه KCC

توضیحات صفحه اول PDF رو با دقت بخونید (بجز مورد 6 که مربوط به کیسهای NVC هست)

فرم DS-260 متغیر هست و با توجه به انتخاب گزینه های مختلف، قسمتی از فرم حذف شده یا اضافه می شود. در این فایل تمام مراحل با حالتهای مختلف بررسی شده و گزینه های قابل انتخاب و توضیحات لازم بالای هر صفحه نوشته شده.

آدرس فرم:
https://ceac.state.gov/iv/
برندگان لاتاری DV-2015 بعد از 19 می به فرم DS-260 دسترسی پیدا میکنن

در مورد Document Type:
همانطور که در توضیحات فایل PDF هم خواهید دید، در بخش Document Type فقط گزینه های Passport و Other Travel Document قابل انتخابه.
در صورت انتخاب PASSPORT باید شماره پاسپورت (Document ID)، کشور محل صدور، تاریخ صدور و ناریخ انقضا رو مشخص کنید.

در مورد Petitioner Information:
این صفحه مربوط به کیسهای NVC هست (که با درخواست سیتیزن یا دارنده گرین کارت ایجاد شده)
برای کیسهای لاتاری احتمالاٌ این صفحه حذف بشه یا تغییر کنه.
(با توجه به اینکه متقاضی اصلی یا خودش هست یا همسر یا پدر یا مادر)
اگه این صفحه تغییر نکرد:
برنده اصلی در فرم خودش، SELF میزنه و نیاز به وارد کردن اطلاعات اضافی نیست.
همراهان، نسبتشون با برنده اصلی رو مشخص میکنند و مشخصات برنده اصلی رو مینویسند.

این بخش برای کیسهای لاتاری (DV) حذف شد.

در مورد بخش Security and Background:
معمولاً به اکثر پرسشهای این بخش باید جواب NO بدید. ولی
در اولین صفحه این (Medical and Health) مورد دوم نوشته که
Do you have documentation to establish that you have received vaccinations in accordance with U.S. law?
دقت کنید که NO نزنید. چون کارت واکسیناسیون که تهیه میکنید، مدرکی هست که نشون میده شما واکسنهایی رو مطابق با قوانین آمریکا دریافت کردید.

در مورد Social Security Number Information:
در این صفحه 3 سوال پرسیده:
1. Have you ever applied for a Social Security number
که NO میزنید چون هنوز SSN ندارید.
2. Do you want the Social Security Administration to issue a Social Security number and a card?
YES بزنید تا برای شما کارت و شماره SSN صادر بشه
3. Do you authorize disclosure of...
باید YES بزنید تا بتونید SSN دریافت کنید.

در مورد عکس:
فرم DS-260، عکس درخواست نمیکنه
برندگان دوره های قبل، باید 2 قطعه عکس همراه با فرم DS-230 به KCC پست میکردن و برای مصاحبه هم باز 2 قطعه عکس دیگه همراهشون میبردن
ولی از این دوره فقط 2 قطعه عکس 5x5 (چاپ شده) به سفارت میبرید.

دوستان توجه کنند بعد از ثبت نهایی فرم، امکان ویرایش نیست.
با این حال میتونید برای ویرایش به KCC درخواست بدبد فرم رو دوباره باز کنند یا روز مصاحبه تغییرات رو اعلام کنید.
مورد بعد اینکه مهلت تکمیل فرم، فقط 19 می نیست و بعد از اون هم میتونید فرم رو تکمیل کنید
(از نظر تئوری تا 30 سپتامبر 2015 فرصت هست ولی در عمل بهتره حداقل 2 ماه قبل از کارنت شدن تکمیل کنید تا بموقع به مصاحبه تشریف ببرید)

بنابرین عجله نکنید و فرم رو با دقت تکمیل کنید.

توضیحات دوست عزیزمون ostaad در مورد نحوه تکمیل بخش سوابق تحصیلی:

(2014-06-05 ساعت 21:31)ostaad نوشته:  در قسمت Work/Education/Training Information سوال مربوط به Number of Educational Institutions Attended: رو به این صورت جواب بدید:
اگه همه ی دوره های 1-دیپلم دبیرستان 2- پیش دانشگاهی 3- کاردانی 4- لیسانس 5- فوق لیسانس 6- دکترا رو گذروندید ، این تعداد رو باید 6 بزنید. اما اگه از این مراحل بعضی موارد رو نگذروندید ، به تعداد دوره ای که گذروندید این سوال رو جواب بدید. مثلا کسی که مدارک دیپلم/پیش دانشگاهی/لیسانس رو داره ، باید به این سوال جواب 3 رو بده.

سپس در قسمت بعد ، مدارکی که گرفتید رو از بالاترین درجه به پایین ترین درجه بنویسید. به طور مثال یعنی 1-دکترا 2-فوق لیسانس 3-لیسانس 4-کاردانی 5-پیش دانشگاهی 6-دیپلم دبیرستان
در هرکدام از این مدارج ، منظور از course of study ، همان رشته تحصیلی هست که برای مدارج بالاتر از کاردانی باید عنوان رشته ی دانشگاهیمون رو بنویسیم و برای پیش دانشگاهی و دیپلم غیر فنی حرفه ای عبارت ACADEMIC (همون نظری معنی میده) و برای دیپلم فنی و حرفه ای عبارت vocational (همون حرفه ای معنی میده) رو باید بنویسیم. (البته در مورد تعریف vocational هنوز کاملا مطمئن نیستم)
چون در راهنمای خود این قسمت اومده که برای نوشتن course of study دوران دبیرستان ، فقط از دو کلمه ی ACADEMIC یا vocational استفاده کنید.
منظور از degree,diploma or certificate received ، نوع مدرک تحصیلی هست که گرفتیم که باید به صورت زیر نوشته بشه:
برای دیپلم : high school diploma
برای پیش دانشگاهی: pre university degree
برای کاردانی : Associate Degree
برای لیسانس : bachelor degree
برای ارشد : master degree
با سلام
از دوستان کسی هست که راجبه فرم و روش کار کسانی که در آمریکا هستند اطلاعاتی داشته باشه؟ سایتش رو نگاه کردم گویا کلآ روند کار متفاوت هست. ممنون می شم اگه اطلاعاتی دارید در سابت بگذارید.
با تشکر فراوان
تشکر کنندگان: soli asali ، kiarashs ، samansaba ، omidjon2001 ، Darious ، MARY31 ، SAMI 71

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان