کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مشکل سربازی و اجازه خروج از کشور
(2015-11-21 ساعت 15:03)camaro نوشته:  دوستان من برگه اعزام گرفتم چون پارسال فارغالتحصیل شدم و الان با وثیقه پاس رو گرفتم، فقط فیش وثیقه رو ترجمه کردم، آیا برگه اعزام رو هم باید ترجمه میکردم یا نیازی نیست؟ لطفا اورژانسی جواب بدین دارم میرم
شما كه اورژانسي ج ميخاي سه تا پست بالاسرتو نگاه ميكردي اميررضا ج داده كه چي ميخواد چي نميخواد
لاتارى ، درس صبورى، تغيير و قطع وابستگى هاست و بيانگر اينه كه انسان هرچيزي رو كه بتونه تصور كنه قطعا بهش ميرسه!

طلب خير براي همه دوستان
تشکر کنندگان: Danoosh
(2015-11-21 ساعت 16:18)Interuniversal نوشته:  
(2015-11-21 ساعت 15:03)camaro نوشته:  دوستان من برگه اعزام گرفتم چون پارسال فارغالتحصیل شدم و الان با وثیقه پاس رو گرفتم، فقط فیش وثیقه رو ترجمه کردم، آیا برگه اعزام رو هم باید ترجمه میکردم یا نیازی نیست؟ لطفا اورژانسی جواب بدین دارم میرم
شما كه اورژانسي ج ميخاي سه تا پست بالاسرتو نگاه ميكردي اميررضا ج داده كه چي ميخواد چي نميخواد

والله خوندم ولی امیررضا دانشجو بوده و طبیعتا اشتغال به تحصیلشو برده ولی من فارغالتحصیل هستم اشتغال به تحصیل ندارم الان هم ابوظبی هستم و دو روز دیگه مصاحبه دارم مدیر عزیز واسه همین گفتم اورژانسیه، به هرحال اگر جواب بدین که برگه سبز اعزام به خدمت واسه آفیسر لازمه یا نه امشب میتونم بخوابم عجرکم عندالله
تشکر کنندگان: behjan
سلام دوستان آخر ما یک جواب درست و حسابی نگرفتیم
1-امکان خروج از کشور برای سربازان هست؟(سربازی که چند ماه غیبت داره!)
2-معافیت اعصاب و روان تاثیرش در گرفتن ویزا و ورود به امریکا چی هست؟(جانی یا خطرناک یا حامل بیماری عفونی نیستم!)
ممنون اگه پاسخ بدین(اگه ندینم ممنون):V
No one dies a virgin, life f#cks us all...
تشکر کنندگان:
(2015-12-26 ساعت 06:30)dadgw نوشته:  سلام دوستان آخر ما یک جواب درست و حسابی نگرفتیم
۱-امکان خروج از کشور برای سربازان هست؟(سربازی که چند ماه غیبت داره!)
۲-معافیت اعصاب و روان تاثیرش در گرفتن ویزا و ورود به آمریکا چی هست؟(جانی یا خطرناک یا حامل بیماری عفونی نیستم!)
ممنون اگه پاسخ بدین(اگه ندینم ممنون):V

سلام،

جواب سوال اولتون رو میتونم بگم که طبق قانون: اگر غیبت دارین و مشمول هستین(نرفتین) دانشگاه ها مجاز به ثبت نام شما نخواهند بود و خروج با وثیقه به شیوه آموزشی نمیتونید داشته باشید.(لینک)
همچنین به شما اجازه خروج با غیبت را نیز نمیدهند(لینک)
اگر هم سرباز هستید، تا جایی که بنده اطلاع دارم امکان ندارد، تنها مورد استثنا گرفتن پذبرش برای مقطع بالاتر از دانشگاه خارجی هستش که فرقی با قبولی در داخل نداره.

جواب سوال دوم شما رو هم نمیدونم.
تشکر کنندگان:
ممنون بابت پاسخ دقیقتون
یک مساله ای که ذهن منو درگیر کرده اینه که آیا میشه زودتر به خدمت اعزام شم تا شاید قبل عید مشمول عفو بشم و سرباز بدون غیبت محسوب شم، اونوقت بعدش تحت سفر زیارتی خارج شم از کشور؟(امسال موقع اربعین یادمه سردار صدرالسادات گفت سربازا میتونن با سفر زیارتی از کشور خارج شن ولی حرفای مخلتف منو مشکوک کردن: نظام وظیفه ی شهرستان قبلا گفت سفر علمی و نیمه علمی و ... فقط به نخبه ها میدن، حالا ایندفه گفت اصن مجوز خروج نمیدن، تلفن گویای نظام وظیفه هم که خاک تو سرشون یا اشغاله یا قط میشه بعد از چند دقیقه انتظار)
الان موندم چکار کنم
چون سال دیگه حتما طرفای زمستون باید یکبار خارج شم از کشور، یه بار دیگه هم شاید بعد چند ماه نیاز بشه برم.
تشکر کنندگان: amin_j
(2015-12-27 ساعت 00:00)dadgw نوشته:  ممنون بابت پاسخ دقیقتون
یک مساله ای ...

سلام،

متاسفانه چون قانون دقیقی وجود نداره(تا جایی که من اطلاع دارم) یا حتی از قوانین گاها اطلاع ندارن سلیقه ای برخورد میشه، حتی توی سطحی که قراره جواب نهایی رو بگیری....
برای مثال یکی از پیشنهادهایی که به ذهن بنده میرسید این بود که اگر امکانش رو داری دفترچه رو پست کن و در طول خدمت در یکی از دوره های بالاتر قبول شو و کاراتو در طول تحصیل درست کن ولی مشمولینی که پس از غیبت میرن و بعد میخوان معافیت تحصیلی بگیرن وضعیتشون معلوم نیست.
تنها راهی که بنده به شخصه محتمل میدونم اینه که اگر کارشناسی ارشد دارید یا شرکتی که پروژه کسر خدمت بهتون ارایه بده پیدا کنید و بعد از دو ماه آموزشی در دوران خدمت با انجام پروژه طول دوره رو کاهش بدین(طبق قانون از دو پروژه میتونید استفاده کنید که اگه مورد قبول باشه بین 6 تا 18 ماه کسری خواهید داشت).

البته بنده با توجه به اطلاعات محدود خودم این پیشنهادات رو نوشتم و ممکنه دوستان راههای بهتری برای این کار در نظر داشته باشن.
تشکر کنندگان: dadgw
یک مساله ای که ذهن منو درگیر کرده اینه که آیا میشه زودتر به خدمت اعزام شم تا شاید قبل عید مشمول عفو بشم و سرباز بدون غیبت محسوب شم، اونوقت بعدش تحت سفر زیارتی خارج شم از کشور؟(امسال موقع اربعین یادمه سردار صدرالسادات گفت سربازا میتونن با سفر زیارتی از کشور خارج شن ولی حرفای مخلتف منو مشکوک کردن: نظام وظیفه ی شهرستان قبلا گفت سفر علمی و نیمه علمی و ... فقط به نخبه ها میدن، حالا ایندفه گفت اصن مجوز خروج نمیدن، تلفن گویای نظام وظیفه هم که خاک تو سرشون یا اشغاله یا قط میشه بعد از چند دقیقه انتظار)
الان موندم چکار کنم
چون سال دیگه حتما طرفای زمستون باید یکبار خارج شم از کشور، یه بار دیگه هم شاید بعد چند ماه نیاز بشه برم.

من برای داداشم که سرباز بوده تلاش کردم ، آخرش رسیدم با پادگان خودش. و حفاظت پادگان اجازه نداد . حتی مراجع بالاتر هم اوکی گرفته بودم. کلا در حال خدمت خروج از کشور سخت میشه..یه راه هست. نمیدونم فرصتشو داری یا نه. درخواست اعزام زودتر بدی.که زودتر بری. و یه دانشگاه مثل پیام نور در حین خدمت قبول شی و تسویه کنی بیایی دانشجو بشی.. و ادامه داستان شدنیه.
تشکر کنندگان: dadgw
(2015-12-30 ساعت 23:02)jad1661 نوشته:  
الان موندم چکار کنم

من برای داداشم که سرباز بوده تلاش کردم ، آخرش رسیدم با پادگان خودش. و حفاظت پادگان اجازه نداد . حتی مراجع بالاتر هم اوکی گرفته بودم. کلا در حال خدمت خروج از کشور سخت میشه..یه راه هست. نمیدونم فرصتشو داری یا نه. درخواست اعزام زودتر بدی.که زودتر بری. و یه دانشگاه مثل پیام نور در حین خدمت قبول شی و تسویه کنی بیایی دانشجو بشی.. و ادامه داستان شدنیه.
دوست عزیز، میشه در این مورد بیشتر توضیح بدید؟
تشکر کنندگان:
سلام.من دانشجو ارشدم ولی مرخصی ترم گرفتم بازم میتونم خارج شم؟مرخصی ترم مشکلی ایجاد نمیکنه؟
ثبت نام در پست ابوظبی برای پیکاپ ویزا
کیس نامبر:2016AS000064XX/رویت قبولی:20 مي/ ارسال فرم:8جولای/کارنت شدن:9مارچ/تعداد افراد:1 نفر/ نامه ی دوم:26مارچ/ تاریخ مصاحبه:نیمه دوم می/ محل سفارت:آنکارا تغییر به ابوظبی/دریافت ویزا:۱۷ می/دریافت گرین کارت:-------/اولین ورود به آمریکا:۲۰ می/مقصد:شیکاگو
تشکر کنندگان:
دوستان، تا چند ماه بعد از اتمام مقطع دانشگاه میشه نامه اشتغال به تحصیل گرفت؟ (برای خروج از کشور)
تشکر کنندگان:
(2016-01-01 ساعت 10:02)azerila619 نوشته:  دوستان، تا چند ماه بعد از اتمام مقطع دانشگاه میشه نامه اشتغال به تحصیل گرفت؟ (برای خروج از کشور)
در انتظار پاسخ...
تشکر کنندگان:
رفیق این لینک پلیس+10 اطلاعات کامل سوالتون رو در بر داره
http://edafater.ir/post/437/Get%20a%20pa...l%20breaks
تشکر کنندگان: lighthouse ، Siamak ، azerila619
(2015-12-30 ساعت 23:02)jad1661 نوشته:  
الان موندم چکار کنم

داداش، هاااااااااا ای که گفتی ینی چه؟!
تشکر کنندگان:
سلام ،دوستان، مدیرا ما رو راهنمایی کنین تورو خدا...
دوستان من و همسر ویزای یک ضربو گرفتیم خدا رو شکر، فقط من سربازی دارم و اعزامم اردیبهشت سال دیگس، سربازیم هم با توجه به کسریهایی که دارم 1 سالو دو سه ماه میوفته، به نظرتون پاس سفید بگیرم بیام سربازیو برم و تو این مدت از نظر زبان و مالی خودمو آماده کنم بعد برم یا یه سر برم بمونم؟ شما بودین چیکار میکردین؟
شرایط: متاهل، 30 ساله، زبان : در حد بچه 4 ساله آمریکایی!، درآمد الان 3.5-4 م ت ماهیانه، وابستگی خانوادگی: متوسط به بالا
به نظرتون اگر الان برم ممکنه نتونم دیگه هیچ وقت نتونم بیام ایران سر بزنم یا بازم از این قانونای خرید خدمت میذارن؟
"آیا کسی نیست که مرا یاری کند؟"
تشکر کنندگان:
(2016-01-19 ساعت 12:10)camaro نوشته:  سلام ،دوستان، مدیرا ما رو راهنمایی کنین تورو خدا...
دوستان من و همسر ویزای یک ضربو گرفتیم خدا رو شکر، فقط من سربازی دارم و اعزامم اردیبهشت سال دیگس، سربازیم هم با توجه به کسریهایی که دارم 1 سالو دو سه ماه میوفته، به نظرتون پاس سفید بگیرم بیام سربازیو برم و تو این مدت از نظر زبان و مالی خودمو آماده کنم بعد برم یا یه سر برم بمونم؟ شما بودین چیکار میکردین؟
شرایط: متاهل، 30 ساله، زبان : در حد بچه 4 ساله آمریکایی!، درآمد الان 3.5-4 م ت ماهیانه، وابستگی خانوادگی: متوسط به بالا
به نظرتون اگر الان برم ممکنه نتونم دیگه هیچ وقت نتونم بیام ایران سر بزنم یا بازم از این قانونای خرید خدمت میذارن؟
"آیا کسی نیست که مرا یاری کند؟"

سلام.تبریک برای ویزای یکضربتون.راستش من فقط درین حدمیدونم که اگربرین اونور ودانشجوبشین یکسری قوانینی هست که بتونید بعنوان دانشجوی خارج ازکشور بیایید وسربازیتونوبخرید .موفق باشید.
2016as48xxچهارنفر.مصاحبه  ارمنستان خودم برنده اصلی وفرزندانم یکضرب,همسرم ای پی.که بعداز138 روزکلیرشد.ساکن هیوستون.(راستی lighthouseیعنی فانوس دریایی ( Shy
تشکر کنندگان: Danoosh ، camaro

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان