کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مشکل سربازی و اجازه خروج از کشور
سلام، سوال من ابينه كه هنگام ورود و زندگي در امريكا، بعد از مدتي انقضا پاسپورت تموم ميشه و كسي هم كه مشمول هست نميتونه بره ايران براي تمديد، چجوريه شرايطش؟ آيا نميشه عوض كرد؟
Case Number: 2016AS20** => 4 Person =>DS260:23 May => interview:Yerevan, 27 October => AP
uptade: None                                    Cleared : 2 March

Live in Pullman, Washington
تشکر کنندگان: lighthouse
(2015-06-03 ساعت 17:58)lordsaroman نوشته:  
(2015-06-03 ساعت 02:39)SomeOneX نوشته:  
(2015-06-02 ساعت 22:07)lordsaroman نوشته:  یک مورد پنجمی هم هست که بنده اضافه می کنم به فرمایشات شما:
بازگشت به ایران بعد از گرفتن گرین کارت

در این مورد طرف شما دفتر حفاطت منافع ایران در واشنگتن هست. بنده بک بار برای تعویض پاسپورت آنجا رفتم.

لینک زیر شرایط و مراحل را توضیح داده:

http://www.daftar.org/forms/passports/301.pdf

خیلیییی ممنون دوست عزیز

خیلی عجیبه برام ، الان من نفهمیدم چی شد ، به نظرم من اشتباه فهمیدم که برام عجیبه

میشه توضیح کوچیک بدید این فرم چیه و دقیقا چه کاربردی داره ؟

شما وقتی تشریف بیارید آمریکا و گرین کارت رو بگیرید و شروع کنید اینجا زندگی کردن، هنوز مشمول هستید. حالا این یعنی شما تا آخر عمر نمی تونی به ایران سر بزنی؟ خیر! قانون بک استثنا قائل می شه. البته بگم این قانون موقتی هست و یک تاریخ انقضا داره که بعدا ممکنه عوض بشه:
کسانیکه مشمول هستند و بیش از سه ساله که در آمریکا اقامت دارند، می تونند اون فرم رو پر کنند و به دفتر حفاطت منافع ایران در واشنگتن ببرند یا با مدارک لازم پست کنند به دفتر حفاظت. اون موقع اون فرد می تونه مهر خروج از کشور بگیره به شرط آنکه سفرش به ایران بیش از دو بار در سال نباشه، و سفرش بیش از سه ماه هم نباشه. یعنی اگر شما با این مهر به ایران بری و ۴ ماه بمونی دیگه نمی تونی از ایران خارج بشی. نکته مهم این هست که شما باید قبل از خارج شدن از آمریکا این مهر خروج رو از دفتر حفاظت بگیرید نه اینکه برید ایران و اقدام کنید.

عه پس درست متوجه شدم
دیشب از خوشحالی پنج صبح خوابم برد Big Grin
مخصوصا وقتی به خونواده ام خبر دادم ، دیگه گریه نمیکنن به خاطر دوری من و ترک همیشه وطن Big Grin
البته من ریسک نمیکنم و بعد سیتیزن شیپی با این قانون برمیگردم

به نظرم با اینکار دقیقا میفهمن هر ایرانی مشمول توی خارج داره چیکار میکنه
بیشتر به نظر میاد واسه جمع اوری اطلاعات باشه .... که نمیشه بیشتر توضیح بدم ، قوانین سایت ....
پس حتما این قانون تمدید میشه

(2015-06-03 ساعت 22:36)arminbhz نوشته:  سلام، سوال من ابينه كه هنگام ورود و زندگي در امريكا، بعد از مدتي انقضا پاسپورت تموم ميشه و كسي هم كه مشمول هست نميتونه بره ايران براي تمديد، چجوريه شرايطش؟ آيا نميشه عوض كرد؟

همین دو سه پست قبل رو بخونید
برای تمدید یا صدور مجدد پاسپورت به دفتر حافظ منافع کشور توی واشینگتن باید مراجعه کرد
شماره کیس 0XX
ایروان
ویزا
ورود به آمریکا
تشکر کنندگان: lighthouse ، arminbhz ، sinar
(2015-05-15 ساعت 09:07)nahid.t نوشته:  
(2015-05-15 ساعت 08:22)m_kh نوشته:  مرسي از راهنماييتون ولي چون مدرك فوق ليسانس داره فك كنم در صورت قبولي در دكتري فقط ميتونه از معافي استفاده كنه اگه من تنها اقدام كنم چند سال طول ميكشه تا همسرم بتونه بياد ??

شما نميتونيد تنها أقدام كنيد چون احتمالا تو فرم ها أعلام كرديد متأهل هستيد اگر تنهايي قدام كنيد به مشكل ميخوريد اگر ميتونيد پاسپورت زيارتي چيزي بگيريد براي مصاحبه هر دوتون باشيد انشالله اگر ويزاي يه ضرب گرفتيد از هم اونجا با همسرتون بريد و پاس سفيد براي دو سال بگيريد اگر هم همسرتون كلرينس خورد صبر كنيد تا جوابه بياد بعد از اومدن جواب ٦ ماه ويزاي شما اعتبار داره وميتونيد دوباره براي وبيزاي زيارتي أقدام كنيد و بريد پاس سفيد بگيريد تا به سلامتي با خيال راحت سربازيشون تموم شه فقط من نميدونم به سربازها هم براي زيارت پاسپورت ميدن يا نه؟
به سرباز فقط در صورتی پاس زیارتی میدن که اسمش واسه حج تمتع در اومده باشه که اونم باید از قبل ثبت نام میکردید
تشکر کنندگان: m_kh
(2015-06-04 ساعت 00:01)SomeOneX نوشته:  
(2015-06-03 ساعت 17:58)lordsaroman نوشته:  
(2015-06-03 ساعت 02:39)SomeOneX نوشته:  
(2015-06-02 ساعت 22:07)lordsaroman نوشته:  یک مورد پنجمی هم هست که بنده اضافه می کنم به فرمایشات شما:
بازگشت به ایران بعد از گرفتن گرین کارت

در این مورد طرف شما دفتر حفاطت منافع ایران در واشنگتن هست. بنده بک بار برای تعویض پاسپورت آنجا رفتم.

لینک زیر شرایط و مراحل را توضیح داده:

http://www.daftar.org/forms/passports/301.pdf

خیلیییی ممنون دوست عزیز

خیلی عجیبه برام ، الان من نفهمیدم چی شد ، به نظرم من اشتباه فهمیدم که برام عجیبه

میشه توضیح کوچیک بدید این فرم چیه و دقیقا چه کاربردی داره ؟

شما وقتی تشریف بیارید آمریکا و گرین کارت رو بگیرید و شروع کنید اینجا زندگی کردن، هنوز مشمول هستید. حالا این یعنی شما تا آخر عمر نمی تونی به ایران سر بزنی؟ خیر! قانون بک استثنا قائل می شه. البته بگم این قانون موقتی هست و یک تاریخ انقضا داره که بعدا ممکنه عوض بشه:
کسانیکه مشمول هستند و بیش از سه ساله که در آمریکا اقامت دارند، می تونند اون فرم رو پر کنند و به دفتر حفاطت منافع ایران در واشنگتن ببرند یا با مدارک لازم پست کنند به دفتر حفاظت. اون موقع اون فرد می تونه مهر خروج از کشور بگیره به شرط آنکه سفرش به ایران بیش از دو بار در سال نباشه، و سفرش بیش از سه ماه هم نباشه. یعنی اگر شما با این مهر به ایران بری و ۴ ماه بمونی دیگه نمی تونی از ایران خارج بشی. نکته مهم این هست که شما باید قبل از خارج شدن از آمریکا این مهر خروج رو از دفتر حفاظت بگیرید نه اینکه برید ایران و اقدام کنید.

عه پس درست متوجه شدم
دیشب از خوشحالی پنج صبح خوابم برد Big Grin
مخصوصا وقتی به خونواده ام خبر دادم ، دیگه گریه نمیکنن به خاطر دوری من و ترک همیشه وطن Big Grin
البته من ریسک نمیکنم و بعد سیتیزن شیپی با این قانون برمیگردم

به نظرم با اینکار دقیقا میفهمن هر ایرانی مشمول توی خارج داره چیکار میکنه
بیشتر به نظر میاد واسه جمع اوری اطلاعات باشه .... که نمیشه بیشتر توضیح بدم ، قوانین سایت ....
پس حتما این قانون تمدید میشه

(2015-06-03 ساعت 22:36)arminbhz نوشته:  سلام، سوال من ابينه كه هنگام ورود و زندگي در امريكا، بعد از مدتي انقضا پاسپورت تموم ميشه و كسي هم كه مشمول هست نميتونه بره ايران براي تمديد، چجوريه شرايطش؟ آيا نميشه عوض كرد؟

همین دو سه پست قبل رو بخونید
برای تمدید یا صدور مجدد پاسپورت به دفتر حافظ منافع کشور توی واشینگتن باید مراجعه کرد

واقعا ممنون از شماااا و این خبر بسیار خوبتون
ثبت نام در پست ابوظبی برای پیکاپ ویزا
کیس نامبر:2016AS000064XX/رویت قبولی:20 مي/ ارسال فرم:8جولای/کارنت شدن:9مارچ/تعداد افراد:1 نفر/ نامه ی دوم:26مارچ/ تاریخ مصاحبه:نیمه دوم می/ محل سفارت:آنکارا تغییر به ابوظبی/دریافت ویزا:۱۷ می/دریافت گرین کارت:-------/اولین ورود به آمریکا:۲۰ می/مقصد:شیکاگو
تشکر کنندگان:
(2015-06-17 ساعت 16:50)sin3pal نوشته:  با سلام خدمت دوستان عزیز
من از برندگان لاتاری ۲۰۱۶ هستم ولی متاسفانه هم اکنون درحال گذراندن خدمت سربازی هستم Sad
با چند تا مشکل روبرو شدم:
۱: برای مصاحبه میشه با گذاشتن وثیقه ازکشور خارج شد؟
۲: توی فرم 260، تاریخ اتمام خدمت رو چی بنویسم؟! هنوز ۱ سال از خدمتم مونده!
لطفا راهنماییم کنین.

این سوال پرسیدن داره آخه؟در حین خدمت خیر نمیشه با گذاشتن وثیقه خارج شد باید صبر کنید خدمتتون تموم بشه یا اینکه دانشجو بشید و از معافیت تحصیلی برای گرفتن پاسپورت استفاده کنید.با توجه به اینکه 1 سال از خدمتتون مونده می تونید با مکاتبه و عقب انداختن زمان مصاحبه بعد از اتمام خدمت سربازی از کشور خارج بشید و برید برای مصاحبه البته کیس نامبر هم خیلی تاثیر داره در زمان مصاحبه.کیس نامبرتون چنده؟
خدایا چنان کن سرانجام کار تو خشنود باشی و ما رستگار
تشکر کنندگان:
(dv 2016) ببخشید دوستان من این سالا قبلان تو فروم 2016 پرسیدم اما چون تا آخر december یعنی‌ اواخر آذر فقط میتونم از کشور خارج شم دوباره این سوال می‌کنم ,من فرم را اول july پر کردم کیس هم سه رقمیه یکی‌ میگه سه ماه یکی‌ میگه پنج ماه طول میکش فرم را بررسی کنند‌??� خواهشاً یکی‌ بهم میگه از شما با تجربه ها که کی‌ نوبتم می‌شه برا مصاحبه یعنی‌ کی‌ نامه دومم میاد�
تشکر کنندگان:
بچها یه سوال دیگه البته شرمندها

تو این یک سال فرجه تحصیلی‌

چند بر میتونیم مهر خروج بگیریم؟
تشکر کنندگان:
(2015-07-06 ساعت 12:00)j.sh نوشته:  بچها یه سوال دیگه البته شرمندها

تو این یک سال فرجه تحصیلی‌

چند بر میتونیم مهر خروج بگیریم؟

سلام ،شما هنوز دانشجویی؟؟
شش ما بعد از فارغ التحصیلی هم میتونید با وثیقه از کشور خارج بشین
نظام وظیفه هر ترم دو بار را میزاره از کشور خارج بشین
واسه تاریخ مصاحبه هم تو تاپیک مشابه 2015 نگاه کنید ببین کیس های مشابه شما بعد از چند ماه رفتند مصاحبه
کیس: ****5، .........سفارت خونه: ابوظبی ،...... تعداد نفرات:خودم , .........نامه دوم:.24 مارچ ،........مصاحبه:6 می که دو بار تغییر دادم شد 25 جون،............ وضعیت ویزا :کلیرنس. , ........تاریخ کلیر : July23 با ایمیل و تماس........ ورود به آمریکا: انشالله به زووودی
تشکر کنندگان:
(2015-06-27 ساعت 14:37)Hadi_20 نوشته:  
(2015-06-17 ساعت 16:50)sin3pal نوشته:  با سلام خدمت دوستان عزیز
من از برندگان لاتاری ۲۰۱۶ هستم ولی متاسفانه هم اکنون درحال گذراندن خدمت سربازی هستم Sad
با چند تا مشکل روبرو شدم:
۱: برای مصاحبه میشه با گذاشتن وثیقه ازکشور خارج شد؟
۲: توی فرم 260، تاریخ اتمام خدمت رو چی بنویسم؟! هنوز ۱ سال از خدمتم مونده!
لطفا راهنماییم کنین.

این سوال پرسیدن داره آخه؟در حین خدمت خیر نمیشه با گذاشتن وثیقه خارج شد باید صبر کنید خدمتتون تموم بشه یا اینکه دانشجو بشید و از معافیت تحصیلی برای گرفتن پاسپورت استفاده کنید.با توجه به اینکه ۱ سال از خدمتتون مونده می تونید با مکاتبه و عقب انداختن زمان مصاحبه بعد از اتمام خدمت سربازی از کشور خارج بشید و برید برای مصاحبه البته کیس نامبر هم خیلی تاثیر داره در زمان مصاحبه.کیس نامبرتون چنده؟
ببین نگران نباش سربازی رو تموم کن پاسپورت بگیرفوقش زمان مصاحبه را میندازی عقب ،ولی بابت اینکه تو سربازی امکان داره یا نه با اینکه فکر کنم نمیشه پاسپورت گرفت ولی یکی از دوستام فردا میخواد بره نظام وظیفه میگم بپرسه واست
کیس: ****5، .........سفارت خونه: ابوظبی ،...... تعداد نفرات:خودم , .........نامه دوم:.24 مارچ ،........مصاحبه:6 می که دو بار تغییر دادم شد 25 جون،............ وضعیت ویزا :کلیرنس. , ........تاریخ کلیر : July23 با ایمیل و تماس........ ورود به آمریکا: انشالله به زووودی
تشکر کنندگان: arash3445
(2015-05-30 ساعت 11:33)alirezasadrearhami نوشته:  سلام دوستان من ۲ سوال دارم ممنون میشم راهنمایی کنین
۱- با وثیقه 15 میلیونی تا جایی که من میدونم ۱ ماه میشه سفر کرد نه 20 روز این قانونش چیه دقیق؟
۲- اگه ویزا بتونی بگیری روی صفحه روادید گذرنامه برگه ویزات چسبیده میشه بعد اگه برگردی ایران و نظام وظیفه ویزا را تو پاسپورت ببینه میزاره دوباره با وثیقه خارج بشی؟ یعنی مشکلی پیش نمیاد؟ یا چون ویزا آمریکا داری دیگه اجازه خروج نمیده؟ این خیلی نگران کننده شده برام!!!!!!

اره بیست روز میشه خارج شد ،من خودم از نظام وظیفه پرسیدم گفت ویزا آمریکا بخوره تو پاپورت مشکلی نداره دوباره میتونی تا زمانی که دانشجویی وثیقه بزاری بری
تشکر کنندگان:
دوستانی که دانشجو هستند حواستون باشه نظام وظیفه میگه بعد از فروردین 94 قانون اومده که اگر تقاضای خروج از کشور بدی ولی خارج نشی تا شش ماه بعدش نمیتونی از کشور خارج بشی ،باز هم بپرسید که خدایی نکرده به مشکل برنخورید
تشکر کنندگان: Aghaman ، USIMMIGRANT ، ALIREZA_DEN ، pasha_iv ، amin_j
(2015-07-06 ساعت 12:46)M.d نوشته:  دوستانی که دانشجو هستند حواستون باشه نظام وظیفه میگه بعد از فروردین 94 قانون اومده که اگر تقاضای خروج از کشور بدی ولی خارج نشی تا شش ماه بعدش نمیتونی از کشور خارج بشی ،باز هم بپرسید که خدایی نکرده به مشکل برنخورید

دوست عزيز مطمئن هستيد همچين قانوني وجود داره؟ من براي گرفتن پاسپورت وثيقه گذاشتم ولي خارج نشدم. ولي خدا را شكر اگه باشه هم 6 ماه را رد مي كنم براي مصاحبه ديگه قانون جديدي كه نيست؟؟؟SadRolleyes
تشکر کنندگان:
(2015-07-06 ساعت 14:44)alirezasadrearhami نوشته:  
(2015-07-06 ساعت 12:46)M.d نوشته:  دوستانی که دانشجو هستند حواستون باشه نظام وظیفه میگه بعد از فروردین 94 قانون اومده که اگر تقاضای خروج از کشور بدی ولی خارج نشی تا شش ماه بعدش نمیتونی از کشور خارج بشی ،باز هم بپرسید که خدایی نکرده به مشکل برنخورید

دوست عزيز مطمئن هستيد همچين قانوني وجود داره؟ من براي گرفتن پاسپورت وثيقه گذاشتم ولي خارج نشدم. ولي خدا را شكر اگه باشه هم ۶ ماه را رد مي كنم براي مصاحبه ديگه قانون جديدي كه نيست؟؟؟SadRolleyes

ببين نظام وظيفه همينو ميگه،ولي يكي از دوستام پولشو گرفت و دوباره يك هفته بعدش اقدام كرد مشكلي نداشت و دوباره مجوز خروج گرفت،فقط حواستون باشه تاريخ را درست بزنين چون عوض كردنش دردسر داره
تشکر کنندگان: ALIREZA_DEN
(2015-07-06 ساعت 15:41)M.d نوشته:  
(2015-07-06 ساعت 14:44)alirezasadrearhami نوشته:  

دوست عزيز مطمئن هستيد همچين قانوني وجود داره؟ من براي گرفتن پاسپورت وثيقه گذاشتم ولي خارج نشدم. ولي خدا را شكر اگه باشه هم ۶ ماه را رد مي كنم براي مصاحبه ديگه قانون جديدي كه نيست؟؟؟SadRolleyes

ببين نظام وظيفه همينو ميگه،ولي يكي از دوستام پولشو گرفت و دوباره يك هفته بعدش اقدام كرد مشكلي نداشت و دوباره مجوز خروج گرفت،فقط حواستون باشه تاريخ را درست بزنين چون عوض كردنش دردسر داره

ممنون دوست عزیز فقط مشکل 20 روز هست ای کاش همون 30 روز بود
تشکر کنندگان:
(2015-07-06 ساعت 11:35)j.sh نوشته:  (dv ۲۰۱۶) ببخشید دوستان من این سالا قبلان تو فروم ۲۰۱۶ پرسیدم اما چون تا آخر december یعنی‌ اواخر آذر فقط میتونم از کشور خارج شم دوباره این سوال می‌کنم ,من فرم را اول july پر کردم کیس هم سه رقمیه یکی‌ میگه سه ماه یکی‌ میگه پنج ماه طول میکش فرم را بررسی کنند‌??� خواهشاً یکی‌ بهم میگه از شما با تجربه ها که کی‌ نوبتم می‌شه برا مصاحبه یعنی‌ کی‌ نامه دومم میاد�

دوست عزیز تا جایی که من میدونم شما ماه اول کارنت میشی اما چون فرم. رو جولای فرستادی کارت رو عقب انداختی و نمیشه زمان دقیق رو پیش بینی کرد ! نهایتش اینه که اخر دسامبر بری ساکن دوبی یا ترکیه یا ایروان شی تا زمان مصاحبه
شماره کیس2015 43xx تعداد 4 نفر مصاحبه 14 اپریل ابوظبی اپدیت ها 14,15,19,21,اپریل
19 می,
23 جون,
1جولای
ایمیل کلیرنس 4 جولای بعد از ایمیل پیگیری خودم
دریافت ویزا 13 جولای
اعلام کلیرنس در سایت ابوظبی انجام نشد !! و ظاهرا خیال نداره انجام بشه
ورود به امریکا : ۱۹ اگوست
ثبت نام سایت و واریز 165 دلار 20 آگوست
دریافت سوشال 3 هفته و 4 روز بعد از ورود
دریافت گرین کارت یکماه و 3 روز بعد از ورود
خداوندا راضیم به انچه تو خواسته ای و به ان رضا داری. تسلیم!!Smile
تشکر کنندگان: