کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سوالات مرتبط با مدرک تحصیلی در فرم ثبت نام
با عرض سلام و آرزوی قبولی برای مهاجر سرایی های عزیز
من کارشناسی ارشد رو گذروندم ولی به دلایلی برای دفاع نرفتم و تصمیم هم ندارم که برم
اگه توی فرم بنویسم لیسانس مشکلی پیش نمیاد ؟؟؟
مثلا زمان مصاحبه نمیگن چرا دروغ نوشتی شما فوق لیسانس رو گذوندی ؟
تشکر کنندگان:
(2015-10-20 ساعت 22:22)الهام جااان نوشته:  با عرض سلام و آرزوی قبولی برای مهاجر سرایی های عزیز
من کارشناسی ارشد رو گذروندم ولی به دلایلی برای دفاع نرفتم و تصمیم هم ندارم که برم
اگه توی فرم بنویسم لیسانس مشکلی پیش نمیاد ؟؟؟
مثلا زمان مصاحبه نمیگن چرا دروغ نوشتی شما فوق لیسانس رو گذوندی ؟

نه دوست عزیز شما در صورتی باید بزنی فوق لیسانس که مدرک فوق لیسانس رو گرفته باشی
اگر بزنی لیسانس دروغی نگفتین
بهتره Some Graduate Level Courses رو انتخاب کنین
تشکر کنندگان: الهام جااان ، Amir.AA
(2015-10-20 ساعت 15:26)amirabas93 نوشته:  
(2015-10-20 ساعت 14:29)mishka نوشته:  سلام
دوستان مطلع لطفا راهنمایی کنین
مدرک پزشکی عمومی باید کدام گزینه را انتخاب کنه ؟

ممنون

سلام
دوست عزیز چند تا پست بالاتر رو اگر نگاه میکردید در ارسال شماره 81 گفته شده.
مدرک دکترا
Doctorate degree
عمومی و خصوصی هم نداره. بعد از برنده شدن در فرم های بعد اطلاعات کامل تری ازتون خواسته میشه.
موفق باشید

سلام
شما اطمینان دارین ؟ چون من چندین جا دیدم که گفته شده اگر تخصص گرفته باشند باید این را انتخاب کنند و گرنه باید master degree را برای دکترای عمومی انتخاب کنند

آیا مدرک معتبری هست که این گزینه باید انتخاب بشه ؟

خیلی ممنون
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
من مدرک دیپلم 11 ساله دارم(جوشکاری)کاردانش دارم
در عوض موقع تموم شدن تحصیل به جز دیپلم بهمون گواهینامه مهارت فنی حرفه ایی دادن 4 تا
1-جوشکاری قوس الکتریکی استاندارد درجه دو به مدت 394 ساعت
2-جوشکاری قوس الکتریکی سطح 2(E9) استاندارد درجه یک به مدت 80ساعت
3جوشکاری قوس الکتریکی سطح 1(E8) استاندارد درجه یک به مدت 338 ساعت
4-جوشکاری قوس الکتریکی استاندارد درجه یک 216 ساعت

آیا من ثبت نام کنم و عنوان مدرک رو فنی حرفه ایی بزنم --وبعد از قبولی مدارک که بالا گفتم رو اراعه بدم مورد قبول هستش؟؟؟؟؟؟؟؟؟
تشکر کنندگان:
(2015-10-21 ساعت 15:14)mishka نوشته:  
(2015-10-20 ساعت 15:26)amirabas93 نوشته:  
(2015-10-20 ساعت 14:29)mishka نوشته:  سلام
دوستان مطلع لطفا راهنمایی کنین
مدرک پزشکی عمومی باید کدام گزینه را انتخاب کنه ؟

ممنون

سلام
دوست عزیز چند تا پست بالاتر رو اگر نگاه میکردید در ارسال شماره 81 گفته شده.
مدرک دکترا
Doctorate degree
عمومی و خصوصی هم نداره. بعد از برنده شدن در فرم های بعد اطلاعات کامل تری ازتون خواسته میشه.
موفق باشید

سلام
شما اطمینان دارین ؟ چون من چندین جا دیدم که گفته شده اگر تخصص گرفته باشند باید این را انتخاب کنند و گرنه باید master degree را برای دکترای عمومی انتخاب کنند

آیا مدرک معتبری هست که این گزینه باید انتخاب بشه ؟

خیلی ممنون

همون طور که از نامش هم پیداست مدرک دکتری همین گزینه میشه. اسمی از تخصص هم نیومده. فقط نوشته مدرک دکتری. master میشه فوق لیسانس. شما اگر دکتر هستید، شک نکنید که باید همین گزینه رو انتخاب کنید.
من این مطالب رو از شرکت معتبر که در زمینه مهاجرت فعالیت میکنند منتقل کردم. معتبرترین منبع همون سایت لاتاری هستش که نوشته Doctorate degree و اشاره ای به موارد خاص نکرده. اطلاعات بیشتر در فرم های بعدی ثبت خواهد شد.
موفق باشید
CN: AS64XX >>> FIRST LETTER: MAY 10 >>> DS-260: JUNE 14 >>> PERSON: 1 >>> EMBASSY: YEREVAN >>> CURRENT: MARCH 09 >>> INTERVIEW: MAY 10 >>> VISA ISSUANCE: MAY 13
تشکر کنندگان: mishka ، Neda Gh ، ehsan TT
(2015-10-21 ساعت 15:21)delikanle نوشته:  سلام دوستان
من مدرک دیپلم 11 ساله دارم(جوشکاری)کاردانش دارم
در عوض موقع تموم شدن تحصیل به جز دیپلم بهمون گواهینامه مهارت فنی حرفه ایی دادن ۴ تا
۱-جوشکاری قوس الکتریکی استاندارد درجه دو به مدت 394 ساعت
۲-جوشکاری قوس الکتریکی سطح ۲(E9) استاندارد درجه یک به مدت 80ساعت
۳جوشکاری قوس الکتریکی سطح ۱(E8) استاندارد درجه یک به مدت 338 ساعت
۴-جوشکاری قوس الکتریکی استاندارد درجه یک 216 ساعت

آیا من ثبت نام کنم و عنوان مدرک رو فنی حرفه ایی بزنم --وبعد از قبولی مدارک که بالا گفتم رو اراعه بدم مورد قبول هستش؟؟؟؟؟؟؟؟؟

درود
دوست عزیز گواهینامه های فنی حرفه ای مورد قبول نیستند. شما یا باید مدرک پیش دانشگاهی داشته باشید یا مدارک آکادمیک دانشگاهی ارائه بدید.

کسانی که مدرک دیپلم فنی و حرفه ای یا کارودانش که به تحصیلات 11ساله ختم می شود را دارند باید بدانند که واجد شرایط دریافت ویزا نخواهند بود و بخاطر عدم داشتن دیپلم و پیش دانشگاهی که معادل 12 سال تحصیلات در ایالات متحده آمریکا می باشد در زمان مصاحبه نقص مدرک می خورند یا پروندشون ریجکت خواهد شد.

*اما راه حل:
۱-دریک شاخه نظری تحصیل کنید و در آخر هم پیش دانشگاهی بگیرید (آموزش های از راه دور مورد قبول سفارت نخواهند بود).
۲- راه حل بعدی پذیرفته شدن در مقطع فوق دیپلم می باشد که تا قبل از مصاحبه باید حداقل یکسال در دوره فوق دیپلم تحصیل کرده باشید و باید ریزنمرات این دوره تا قبل از مصاحبه را ترجمه کنید و همراه با ترجمه مدرک دیپلم و ریزنمرات این دوره به سفارت ارائه کنید.
۳-دانشجو بشید و مقطع فوق دیپلم را به پایان برسانید و موفق به کسب دانشنامه این مقطع گردید.
۴-در پنج سال گذشته حداقل ۲سال سابقه کاری داشته باشید که آن کار نیاز به دوسال آموزش یا تجربه نیاز داشته باشد.
اگر حداقل ۲سال سابقه کار در ۵سال گذشته دارید باید ببینید که آیا عدد SVP شغل شما برابر یا بزرگتر از عدد ۷ است یا خیر.

برای اینکه مشاغل مورد تایید برنامه قرعه کشی گرین کارت لاتاری را مشاهده کنید باید وارد پایگاه اطلاعاتی O*Net OnLine ( http://www.onetonline.org/ ) وزارت کار آمریکا بشوید
زمانی که شما در O*Net OnLine وارد شدید، این مراحل را طی کنید تا ببینید که آیا شغل شما واجد شرایط دریافت ویزا می باشد یا خیر:

١-به قسمت مشاغل (Find Occupations) بروید و از لیست کشویی موجود گزینه گروه شغلی(Job Family) را انتخاب کنید.

٢-در گروه شغلی جستجو کنید و شغل مورد نظر خود را انتخاب کنید و بر روی دکمه "Go" کلیک کنید.

۳-بر روی پیوند مربوط به شغل مورد نظرتان کلیک کنید.

۴-در صفحه باز شده به قسمت "گروه شغلی"(Job Zone) بروید و عدد SVP گروه شغلی معین شده خود را در این قسمت می توانید مشاهده کنید.

امیدوارم که این توضیحات به شما دوستان عزیز در ثبت نام در لاتاری کمک بکنه و قضیه این دیپلم 11ساله هنرستانی ها برای همیشه تکلیفش برای بچه ها معلوم شده باشه.
همگی موفق باشید
CN: AS64XX >>> FIRST LETTER: MAY 10 >>> DS-260: JUNE 14 >>> PERSON: 1 >>> EMBASSY: YEREVAN >>> CURRENT: MARCH 09 >>> INTERVIEW: MAY 10 >>> VISA ISSUANCE: MAY 13
تشکر کنندگان: delikanle ، Neda Gh ، ehsan TT
با سلام و درود
ضمن آرزوي قبولي تمامي دوستواني كه واقعا برنامه مهاجرت دارن يك سئوال در مورد تحصيلات فرم ثبت نام دارم
بنده براي همسرم كه حدود 7 واحد از مدرك كارداني رو نگذرانده گزينه Vocational School رو انتخاب كردم
ولي حالا كه متن پايين رو مطالعه كردم پيام vocation schools or equivalency degrees are not acceptable رو ديدم كه متوجه شدم مدرك ديپلم هنرستان مورد قبول نيست .
آيا اين مورد ممكن است كه باعث جلوگيري از شركت ايشون در قرعه كشي بشه ؟
و يا اينكه در صورتي كه كسي برنده بشه امكان ارائه معادل پيش دانشگاهي با گذراندن واحد هاي كارداني وجود دارد ؟
* سابقه كار امكان جايگزيني با مدرك تحصيلي رو در چه شرايطي دارد ؟
تشکر کنندگان:
سلام مجدد . عذرخواهي ميكنم كه پستم رو كه شامل سئوال تكراري بود گذاشته بودم
در مورد
۴-در پنج سال گذشته حداقل ۲سال سابقه کاری داشته باشید که آن کار نیاز به دوسال آموزش یا تجربه نیاز داشته باشد.
آيا اين سابقه نياز به بيمه هم مي باشد ؟
آيا در صورتي كه در يك مركز خصوصي فعاليت كرده باشيم و سابقه كار ارائه شده معتبر مي باشد ؟
با تشكر
تشکر کنندگان:
(2015-10-21 ساعت 19:43).:Amin_GL:. نوشته:  سلام مجدد . عذرخواهي ميكنم كه پستم رو كه شامل سئوال تكراري بود گذاشته بودم
در مورد
آيا اين سابقه نياز به بيمه هم مي باشد ؟
آيا در صورتي كه در يك مركز خصوصي فعاليت كرده باشيم و سابقه كار ارائه شده معتبر مي باشد ؟
با تشكر

درود
دوست عزیز سوالتون توی همین پست قبل شما پاسخ داده شده. خیر نیاز به سابقه بیمه نیست ولی از بعضی دوستان خواسته شده. در نظر داشته باشید که جبران دیپلم 11 ساله با سابقه کار به همین سادگی نیست و خیلی سخت میگیرند. بهترین و راحت ترین و مطمئن ترین کار اینه که در مقطع کاردانی دانشجو بشید و حداقل یک سال از درستون بگذره.
موفق باشید
تشکر کنندگان: Neda Gh ، Caspian_Wave ، ehsan TT
(2015-10-21 ساعت 19:03).:Amin_GL:. نوشته:  با سلام و درود
ضمن آرزوي قبولي تمامي دوستواني كه واقعا برنامه مهاجرت دارن يك سئوال در مورد تحصيلات فرم ثبت نام دارم
بنده براي همسرم كه حدود ۷ واحد از مدرك كارداني رو نگذرانده گزينه Vocational School رو انتخاب كردم
ولي حالا كه متن پايين رو مطالعه كردم پيام vocation schools or equivalency degrees are not acceptable رو ديدم كه متوجه شدم مدرك ديپلم هنرستان مورد قبول نيست .
آيا اين مورد ممكن است كه باعث جلوگيري از شركت ايشون در قرعه كشي بشه ؟
و يا اينكه در صورتي كه كسي برنده بشه امكان ارائه معادل پيش دانشگاهي با گذراندن واحد هاي كارداني وجود دارد ؟
* سابقه كار امكان جايگزيني با مدرك تحصيلي رو در چه شرايطي دارد ؟

برای همسرتون اگر دانشجوی کاردانی هستند باید گزینه ی Some university courses رو انتخاب میکردید. با گذراندن یک سال در مقطع کاردانی ایشون واجد شرایط خواهند بود. امکان تصحیح این خطا بعد از قبول شدن در فرم DS260 وجود داره.
تشکر کنندگان: Neda Gh ، Caspian_Wave ، ehsan TT
سلام به همگی
من باسم چند تا سوال پیش اومده که هیج جا دقیق بهش اشاره نشده بود.ممنون میشم اونایی که تجربه این کارو داشتن پاسخ بدن.
1-می خواستم بدونم مثل کسایی که می خوان باسه دانشگاه اپلای کنند ماهم باید اصل مدرک با ریزنمرات دانشگاه رو ببریم یا همون گواهی موقت فارق التحصیلی کفایت میکنه.چون گرفتن اصل مدرک یا اصل ریزنمرات تا جایی که می دونم دنگ و فنگ زیادی داره و باید مدرکتو اگه روزانه بودی بخری یا با روش های دیگه ازاد کنی که اونا هم زیاد طول میکشه و وقتشو ندارم.
در این مورد باسه کسایی که فوق دیپلم رو به جای پیش ارائه میدن قضیه فرق میکنه یا فرقی نداره.
2-گواهی اشتغال به تحصیل ترجمش دنگ و فنگ خاصی داره یا سریع انجام میشه؟
3-ظاهرا معادلسازی کاردانی به پیش رو دوستان محض احتیاط توصیه کردن و انجام دادن و قانون حتمی و کلی نداره.درسته؟حالا باسه معادلسازیش اونم اصل مدرک لازم هست یا نه؟
با تشکر از همگی
تشکر کنندگان:
(2015-10-30 ساعت 01:27)r-g نوشته:  سلام به همگی
من باسم چند تا سوال پیش اومده که هیج جا دقیق بهش اشاره نشده بود.ممنون میشم اونایی که تجربه این کارو داشتن پاسخ بدن.
۱-می خواستم بدونم مثل کسایی که می خوان باسه دانشگاه اپلای کنند ماهم باید اصل مدرک با ریزنمرات دانشگاه رو ببریم یا همون گواهی موقت فارق التحصیلی کفایت میکنه.چون گرفتن اصل مدرک یا اصل ریزنمرات تا جایی که می دونم دنگ و فنگ زیادی داره و باید مدرکتو اگه روزانه بودی بخری یا با روش های دیگه ازاد کنی که اونا هم زیاد طول میکشه و وقتشو ندارم.
در این مورد باسه کسایی که فوق دیپلم رو به جای پیش ارائه میدن قضیه فرق میکنه یا فرقی نداره.
۲-گواهی اشتغال به تحصیل ترجمش دنگ و فنگ خاصی داره یا سریع انجام میشه؟
۳-ظاهرا معادلسازی کاردانی به پیش رو دوستان محض احتیاط توصیه کردن و انجام دادن و قانون حتمی و کلی نداره.درسته؟حالا باسه معادلسازیش اونم اصل مدرک لازم هست یا نه؟
با تشکر از همگی

1- همون موقت کافیه واسه سفارت
2- نه سریع انجام میشه احتیاجی به تایید دادگستری هم نداره
3- معادلسازی فقط واسه احتیاطه اما لازم نیست و اگر قرار به ویزا گرفتن باشه با همون کاردانی میگیرید اصولاً معادلسازی واسه جاهایی بیشتر کاربرد داره که با مدارک ایرانیا آشنایی ندارن، ابوظبی، ایروان و آنکارا سفارتایی هستن که به خوبی با مدارک تحصیلی ایرانیا آشنایی دارن اما نمیدونم برای معادلسازی اصلش لازمه یا نه اما فکر نکنم اصل لازم باشه
In GOD We Trust
تشکر کنندگان: faaezeh ، r-g
دوست عزیز r-g همه این دغدغه ها رو بذارید انشالا بعد از برنده شدن. اونموقع وقت کافی برای همه این موارد هست و از حالا ذهن خودتون رو درگیر این موارد نکنید.
تنها دو روز در سال هست که نمیتونی هیچ کاری بکنی‌! یکی‌ دیروز و یکی‌ فردا . . .
تشکر کنندگان: عمو سام ، r-g ، delikanle
(2015-10-08 ساعت 15:18)Un4given نوشته:  
(2015-10-08 ساعت 12:39)panizrm نوشته:  دوستان گرامی
در خصوص دیپلم فنی گفته شده که پیش دانشگاهی یک رشته دیگه رو بگیرن تا 12 سال کامل بشه .اما یک سئوال دارم در خصوص اینکه فقط پیش دانشگاهی رو بگیرن کافیه یا اینکه سالهای قبل رو هم باید بگذرونن ؟و اینکه اگر در مدرسه بزرگسالان پیش دانشگاهی رو و آن هم به صورت غیر حضوری شرکت کنند امکان پذیره ؟ممنون میشم از عزیزانی که جواب رو میدونن پاسخ بدن

شما دیپلم هنرستان + پیش رو داشته باشی حله. شبونه که خوبه اگه بتونی با پول بگیری نیم ساعته اونم قبوله .

سلام دوستان میبخشید منم همین سوال رو دارم دیپلم فنی دارم وپیش ندارم اگه پیش دانشگاهی تو یه رشته دیگه بگیرم حله ؟ قبول میکنن از مدارس بزرگ سالان که پیش میدن ؟ بعد تو فرم ثبت نامی کدوم گزینه رو بزنیم؟ ممنون
لذتی که در فراغ هست در وصال نیست چون در فراق شوق وصال هست و در وصال بیم فراغRolleyes
تشکر کنندگان:
توجه! مدرک پیش دانشگاهی کافی نیست!
من از برندگان ۲۰۱۶ هستم و دارای مدرک پیش دانشگاهی رشته ریاضی فیزیک، ولی چون واحدهام را در مدرسه بزرگسالان تمام کردم هر چند حضوری! طبق سفر نامه بعضی دوستان هم شرایط من به دلیل اینکه مدرسه روزانه فارغ‌التحصیل نشده اند پروندشون زمان مصاحبه رد شده است!

تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان