کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
توضیح قسمت های مختلف فرم ثبت نام اینترنتی
سلام دوستان. من در شناسنامه‌ام و همچنین در گذرنامه‌ام محل تولد شمیران نوشته شده. با توجه به اینکه در بخش ثبت‌نام گفته فقط نام شهر رو بنویسید من باید تهران بنویسم یا شمیران؟
America did not invent human rights. In a very real sense... human rights invented America
تشکر کنندگان: عمو سام
(2015-10-18 ساعت 15:48)ary نوشته:  سلام دوستان. من در شناسنامه‌ام و همچنین در گذرنامه‌ام محل تولد شمیران نوشته شده. با توجه به اینکه در بخش ثبت‌نام گفته فقط نام شهر رو بنویسید من باید تهران بنویسم یا شمیران؟

اگه توی شناسنامتون و پاسپورتتون محل تولد نوشته شمیران، موقع ثبت نام 100 درصد باید بنویسید شمیران
In GOD We Trust
تشکر کنندگان: ary
سلام.دوستان.دو تا سؤال دارم:
1:من عينكي هستم و از كودكي عينك ميزنم توي عكسي كه كرفتم بايد با عينك باشم يا بدون اون؟
2:من ديبلم 11 ساله دارم و بيش دانشكاهي نرفتم.أما از سال 90 در صنعت كشور به صورت كارمند رسمي مشغول به كارم.سوالم اينه كه داخل أين فرم كه جايي واسه نوشتن سابقه كاري نداره يعني من هيج كدوم از كزينه هاي تحصيلي رو هم تيك نزنم؟
تشکر کنندگان:
در ضمن ميخواستم بدونم فقط دو سأل سابقه كار ملاكه يا نوع كار هم مهمه؟مثلا كار ما در رابطه با توليد كاز اكسيزن و نيتروزن و ايناست من كجا ببينم كه با أين سابقه ميشه ثبت نام كرد يا نه؟
تشکر کنندگان:
(2015-10-18 ساعت 21:38)saeed1370 نوشته:  سلام.دوستان.دو تا سؤال دارم:
۱:من عينكي هستم و از كودكي عينك ميزنم توي عكسي كه كرفتم بايد با عينك باشم يا بدون اون؟
۲:من ديبلم 11 ساله دارم و بيش دانشكاهي نرفتم.أما از سال 90 در صنعت كشور به صورت كارمند رسمي مشغول به كارم.سوالم اينه كه داخل أين فرم كه جايي واسه نوشتن سابقه كاري نداره يعني من هيج كدوم از كزينه هاي تحصيلي رو هم تيك نزنم؟

(2015-10-18 ساعت 21:42)saeed1370 نوشته:  در ضمن ميخواستم بدونم فقط دو سأل سابقه كار ملاكه يا نوع كار هم مهمه؟مثلا كار ما در رابطه با توليد كاز اكسيزن و نيتروزن و ايناست من كجا ببينم كه با أين سابقه ميشه ثبت نام كرد يا نه؟

سلام
کسانی که مدرک دیپلم فنی و حرفه ای یا کارودانش که به تحصیلات 11ساله ختم می شود را دارند باید بدانند که واجد شرایط دریافت ویزا نخواهند بود و بخاطر عدم داشتن دیپلم و پیش دانشگاهی که معادل 12 سال تحصیلات در ایالات متحده آمریکا می باشد در زمان مصاحبه نقص مدرک می خورند یا پروندشون ریجکت خواهد شد.

*اما راه حل:
۱-دریک شاخه نظری تحصیل کنید و در آخر هم پیش دانشگاهی بگیرید (آموزش های از راه دور مورد قبول سفارت نخواهند بود).
۲- راه حل بعدی پذیرفته شدن در مقطع فوق دیپلم می باشد که تا قبل از مصاحبه باید حداقل یکسال در دوره فوق دیپلم تحصیل کرده باشید و باید ریزنمرات این دوره تا قبل از مصاحبه را ترجمه کنید و همراه با ترجمه مدرک دیپلم و ریزنمرات این دوره به سفارت ارائه کنید.
۳-دانشجو بشید و مقطع فوق دیپلم را به پایان برسانید و موفق به کسب دانشنامه این مقطع گردید.
۴-در پنج سال گذشته حداقل ۲سال سابقه کاری داشته باشید که آن کار نیاز به دوسال آموزش یا تجربه نیاز داشته باشد.
اگر حداقل ۲سال سابقه کار در ۵سال گذشته دارید باید ببینید که آیا عدد SVP شغل شما برابر یا بزرگتر از عدد ۷ است یا خیر.

برای اینکه مشاغل مورد تایید برنامه قرعه کشی گرین کارت لاتاری را مشاهده کنید باید وارد پایگاه اطلاعاتی O*Net OnLine ( http://www.onetonline.org/ ) وزارت کار آمریکا بشوید
زمانی که شما در O*Net OnLine وارد شدید، این مراحل را طی کنید تا ببینید که آیا شغل شما واجد شرایط دریافت ویزا می باشد یا خیر:

١-به قسمت مشاغل (Find Occupations) بروید و از لیست کشویی موجود گزینه گروه شغلی(Job Family) را انتخاب کنید.

٢-در گروه شغلی جستجو کنید و شغل مورد نظر خود را انتخاب کنید و بر روی دکمه "Go" کلیک کنید.

۳-بر روی پیوند مربوط به شغل مورد نظرتان کلیک کنید.

۴-در صفحه باز شده به قسمت "گروه شغلی"(Job Zone) بروید و عدد SVP گروه شغلی معین شده خود را در این قسمت می توانید مشاهده کنید.

امیدوارم که این توضیحات به شما دوستان عزیز در ثبت نام در لاتاری کمک بکنه و قضیه این دیپلم 11ساله هنرستانی ها برای همیشه تکلیفش برای بچه ها معلوم شده باشه.

در ضمن در فرم ثبت نام، سوابق کاری قید نمیشه و در صورت برنده شدن در فرم DS260 باید اطلاعات کاملی رو وارد کنید. در خصوص عینک هم ضرورتی نیست که توی عکس با عینک باشید و اگر عینک نزنید بهتر هستش.
در خصوص سوالتون در خصوص مدرک تحصیلی،

ابتدایی
Primary school only

دبیرستان بدون مدرک یا دیپلم 11 ساله
High school, no degree

دیپلم 12 ساله یا مدرک پیش دانشگاهی
High school degree

فنی و حرفه ای
Vocational school

دانشجوی کاردانی یا کارشناسی
Some university courses

مدرک کاردانی یا مدرک کارشناسی
University degree

دانشجوی کارشناسی ارشد
Some graduate level courses

مدرک کارشناسی ارشد
Master’s degree

دانشجوی دکترا
Some doctorate level courses

مدرک دکترا
Doctorate degree

موفق باشید
CN: AS64XX >>> FIRST LETTER: MAY 10 >>> DS-260: JUNE 14 >>> PERSON: 1 >>> EMBASSY: YEREVAN >>> CURRENT: MARCH 09 >>> INTERVIEW: MAY 10 >>> VISA ISSUANCE: MAY 13
تشکر کنندگان: Junk ، ehsan TT ، نسل سوخته
با سلام به دوستان عزیز
من دوستم میخواد ثبت نام کنه متاسفانه در مرحله جدایی از خانمش هست ولی الان مراحل دادگاهو میگذرونن به نظرتون تو فرم چی بزنه وضعیت تاهلشو متاهل یا جدا شده؟ به نظر من که فعلا متاهل بزنه تا بعدن اگه قبول شد ترجمه شناسنامش نشون میده حقیقتو و خواستم ببینم درست راهنماییش میکنم یا نه منونم.
**CN: AS2013000073
تعداد نفرات کیس:2
شهر : تبریز
رویت قبولی:Sep 1 , 2012
ارسال فرمهای اولیه:Sep 5 , 2012 - پست DHL
مصاحبه w2 may - سفارت ابوظبی - کلیرنس 42 روز

تشکر کنندگان:
سلام من می خواهم خواهرم را ثبت نام کنم که متاهل هستند ولی متاسفانه شوهرشان در زندان است و تا اتمام مهلت قرعه کشی آزاد نمی شوند.چیکار باید کرد؟(یعنی دسترسی به عکس ندارم)
تشکر کنندگان:
(2015-10-19 ساعت 05:52)yousef_eidi نوشته:  با سلام به دوستان عزیز
من دوستم میخواد ثبت نام کنه متاسفانه در مرحله جدایی از خانمش هست ولی الان مراحل دادگاهو میگذرونن به نظرتون تو فرم چی بزنه وضعیت تاهلشو متاهل یا جدا شده؟ به نظر من که فعلا متاهل بزنه تا بعدن اگه قبول شد ترجمه شناسنامش نشون میده حقیقتو و خواستم ببینم درست راهنماییش میکنم یا نه منونم.

درود؛ بله بهترین کار پیشنهاد شماست. بعداً میشه وضعیت تاهل رو تغییر داد.
DV-Lottery'13: FAILED
DV-Lottery'14: FAILED
DV-Lottery'15: FAILED
DV-Lottery'16: FAILED
DV-Lottery'17: FAILED
DV-Lottery'18: FAILED
DV-Lottery'19: FAILED
DV-Lottery'20: FAILED
تشکر کنندگان: Nightsky007
نقل قول: ۱-دریک شاخه نظری تحصیل کنید و در آخر هم پیش دانشگاهی بگیرید (آموزش های از راه دور مورد قبول سفارت نخواهند بود).

یکی این بخش رو به من توضیح بده . برای پیش ثبت نام کردم و چند واحدمم پاس شد فقط امتحانارو میرفتیم یعنی سرکلاس نمیریم. یعنی پیش دانشگاهی ما مورد قبول نیس؟ (دیپلم کامپیوتر دارم) پیش علوم انسانی زدم
تشکر کنندگان:
(2015-10-19 ساعت 11:33)azarang نوشته:  سلام من می خواهم خواهرم را ثبت نام کنم که متاهل هستند ولی متاسفانه شوهرشان در زندان است و تا اتمام مهلت قرعه کشی آزاد نمی شوند.چیکار باید کرد؟(یعنی دسترسی به عکس ندارم)

سلام
اگر تغییر خاصی در چهرشون ایجاد نشده میتونید از عکس های قدیمی تر ایشون استفاده کنید و مشکلی ایجاد نمیکنه. در هر صورت شما باید یک عکس از ایشون داشته باشید و راه دیگه ای نداره.
موفق باشید
CN: AS64XX >>> FIRST LETTER: MAY 10 >>> DS-260: JUNE 14 >>> PERSON: 1 >>> EMBASSY: YEREVAN >>> CURRENT: MARCH 09 >>> INTERVIEW: MAY 10 >>> VISA ISSUANCE: MAY 13
تشکر کنندگان: victor2016 ، ehsan TT
(2015-10-19 ساعت 11:49)farh@d نوشته:  
نقل قول: ۱-دریک شاخه نظری تحصیل کنید و در آخر هم پیش دانشگاهی بگیرید (آموزش های از راه دور مورد قبول سفارت نخواهند بود).

یکی این بخش رو به من توضیح بده . برای پیش ثبت نام کردم و چند واحدمم پاس شد فقط امتحانارو میرفتیم یعنی سرکلاس نمیریم. یعنی پیش دانشگاهی ما مورد قبول نیس؟ (دیپلم کامپیوتر دارم) پیش علوم انسانی زدم

یعنی مراکزی که آموزش از راه دور هستند و یا زیر نظر آموزش پروش نیستند و صرفا با پول به شما مدرک میدهند مورد قبول نیستند. در این خصوص میتونید با آموزش پرورش محل سکونتتون مشورت کنید و در خصوص اعتبار مدرکی که قراره بگیرید تحقیق کنید و ببینید آیا این مدرک به تاییدشون خواهد رسید یا خیر. شاخه های نظری شامل ریاضی، تجربی و انسانی هستند که میتونید مدرک پیش دانشگاهی مرتبط با یکی از این شاخه ها رو بگیرید.
موفق باشید
تشکر کنندگان: farh@d ، ehsan TT ، نسل سوخته
یکی لطف کنه ببینه آدرسو من درست نوشتم :
[عکس: 1uvdW.png]

طبقرو ننوشتم جون جا نمیشد! مشکلی نداره؟
البته اول باید باشه منطقه صفاییه
کلا قسمت آدرسا خیلی مهمه به نظرتون ؟ که مثلا spell نام ها درست باشه؟

درضمن در قسمتی که county میخواد باید همون اسم استانو نوشت؟
باتشکر
تشکر کنندگان:
(2015-10-20 ساعت 05:07)HadiMSC نوشته:  یکی لطف کنه ببینه آدرسو من درست نوشتم :

طبقرو ننوشتم جون جا نمیشد! مشکلی نداره؟
البته اول باید باشه منطقه صفاییه
کلا قسمت آدرسا خیلی مهمه به نظرتون ؟ که مثلا spell نام ها درست باشه؟

درضمن در قسمتی که county میخواد باید همون اسم استانو نوشت؟
باتشکر

سلام
Unit 3 و Timsar falahi St. رو اصلاح کنید و بینش فاصله بذارید. بین عدالت و فلاحی، اگر یکی خیابان اصلی و یکی فرعی هستند، فرعی رو بنویسید Avenue و اصلی Street . چون آدرس های طولانی توی فیلد جا نمیشه، پس دقیق نوشتن آدرس زیاد هم الزامی نیست. اما حتی الامکان سعی کنید نام خیابان ها رو درست بنویسید. در قسمت 8d نام شهر، 8e استان و 8g کشور رو بنویسید. در ضمن اگر از آدرس پستی شخص دیگری استفاده می‌کنید در قسمت In Care of اسمش را بنویسید. اگر از آدرس پستی خودتان استفاده می‌کنید نیاز به نوشتن نام خود در این قسمت ندارید.
موفق باشید
تشکر کنندگان: nahal_64 ، HadiMSC ، ehsan TT
(2015-10-19 ساعت 15:57)amirabas93 نوشته:  
(2015-10-19 ساعت 11:33)azarang نوشته:  سلام من می خواهم خواهرم را ثبت نام کنم که متاهل هستند ولی متاسفانه شوهرشان در زندان است و تا اتمام مهلت قرعه کشی آزاد نمی شوند.چیکار باید کرد؟(یعنی دسترسی به عکس ندارم)

سلام
اگر تغییر خاصی در چهرشون ایجاد نشده میتونید از عکس های قدیمی تر ایشون استفاده کنید و مشکلی ایجاد نمیکنه. در هر صورت شما باید یک عکس از ایشون داشته باشید و راه دیگه ای نداره.
موفق باشید

مرسی از راهنماییتون ولی متاسفانه عکسی که پشت زمینه سفید باشه ندارند.
تشکر کنندگان: Amir.AA
(2015-10-20 ساعت 14:33)azarang نوشته:  
(2015-10-19 ساعت 15:57)amirabas93 نوشته:  

سلام
موفق باشید

مرسی از راهنماییتون ولی متاسفانه عکسی که پشت زمینه سفید باشه ندارند.

سلام دوست عزیز داش گلم من علم پیشرفت کردش با فتوشاپ نمیتونی کار کنی ببر عکاسی
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان