کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
(2015-12-22 ساعت 17:52)vistac نوشته:  بالاخره من نفهمیدم من که ۲۰۱۴ گرین کارت گرفتم و اومدم ایران الان برای برگشت به آمریکا دوباره باید ویزا بگیرم؟

چون نوشته شده:
اوباما رئیس جمهور آمریکا در یک روند عادی کاری لایحه محدودیت مسافرتی به آمریکا را امضا کرد که هیچ ارتباط مستقیمی با ایران نداشت، اما بر اساس این لایحه از این به بعد تقریباً هر ایرانی در هر کجای جهان اگر قصد سفر به آمریکا را داشته باشد باید ویزا دریافت کند. ایرانیان حتی اگر تابعیت دوگانه ۳۸ کشورهای معاف از ویزای آمریکا مثلاً استرالیا یا انگلیس را هم داشته باشند از این به بعد برای سفر به آمریکا باید ویزا دریافت کنند که هزینه و دردسر دارد
متن قانون تا جایی که من خوندم این رو نمیگه ولی حتی اگر این هم باشه برای کسانی که در اون ۳۸ کشور هستن گرفتن ویزا بسیار راحته امروز وقت میگیرن فردا میرن سفارت و در حالت نرمال دو هفته ای ویزا میگیرن

ولی باز هم تاکید میکنم این ربطی به کسانی که گرین کارت دارن و مقیم امریکا هستن نداره
خوشتر ز عشق و صحبت و باد بهار چیست........................ساقی کجاست گو سبب انتظار چیست
.زاهد شراب کوثر و حافظ پیاله خواست..............................تا در میانه خواسته کردگار چیست
پاسخ
تشکر کنندگان: matin86 ، قصه گو ، victor2016 ، sheinos
دوستان
در مورد هتل و علی الخصوص در مورد خانواده ها نکاتی رو بگم:
۱- اگه خانواده و بچه هاتون تجربه سفرهایی مانند دبی و ترکیه و انتالیا و ... داشته باشن گرفت متل به شدت توی ذوقتون میزنه بنابراین توصیه میکنم هتل بگیرید. متلهایی مثل متل ۶ و سوپر ۸ معمولا(‌تاکید میکنم معمولا) در جاهای خوب شهر نیستند و با فرهنگ امریکایی برای یه شب و دو شب اقامت برنامه ریزی شدن.
۲- برای کسانی که یه ماهه میان و میخوان برگردن توصیه میکنم از هتلهایی مانند extended stay استفاده کنن که اشپزخانه داره و توی هزینه خیلی صرفه جویی میشه
۳- سعی کنید که گواهینامه بین المللی داشته باشین و اینکه بتونی ماشین کرایه کنین. در غیر اینصورت وقت زیادی صرف رفت و امد و انجام کارها خواهد شد که باعث میشه کاراتون طولانی بشه که خودش ضرر داره(‌مثلا شما در بهترین حالت باید شبی ۱۰۰ دلار بدید و با کم کردن مدت زمان کارهای اداریتان میتوانید به طور قابل توجهی هزینه کنید)
۴- کسانی که به قصد اقامت میان بهتره یک ساپورت کننده برای خودشون جور کننن خیلی جاها حتی با کرایه سه ماه یا ۶ ماه از قبل بهتون خونه نمیدن ( قصدمان ترساندن نیست)‌و بنابراین بهتره که شما در این خصوص کسی رو داشته باشید که به اصطلاح cosigner تون باشه و در این مورد مشکل نداشته باشید
۵- به نظر من (‌البته بستگی به توقع هر کس هم داره)‌ هزینه اقامت و خورد خوراک و رفت و امد برای یه خانواده ۴ نفره برای ماه اول رو شبی ۲۰۰ دلار در نظر بگیرید
خوشتر ز عشق و صحبت و باد بهار چیست........................ساقی کجاست گو سبب انتظار چیست
.زاهد شراب کوثر و حافظ پیاله خواست..............................تا در میانه خواسته کردگار چیست
پاسخ
دوستان خوبم ما الان یک ماهه که لوس آنجلس خانه یکی از آشنایان هستیم و دو روز دیگه برای ایران پرواز داریم.
میخواستم از تجربیاتم براتون بگم:
ما هنوز کارت ssnنگرفتیم ولی رفتیم اداره سوشیال شماره رو گرفتیم و برای ID اقدام کردیم که شماره اون رو هم گرفتیم ولی هنوز کارتها برامون با پست نیامده ولی جالب اینجاست که گرین کارتمون 3 هفتا ای اومده.
اینجا برای ما با ایرانیها با ریال به نظر من گرونه.دوستانی که ایران تشریف دارید و هنوز نیامدید حتما رو زبانتون کار کنید که خیلی مهمه چون اولین قدم برای کار گرفتن.
راجع به خونه استرس نداشته باشید گه توقعتون کم باشه خونه پیدا میشه.من چند جا دنبال خونه رفتم تو منطقه woodland hills گفتند با سوشیال و Id یا با دریافت سه ماه اجاره خونه میدن.البته من دنبال خونه تک خوابه رفتم.
در ضمن یک مجتمع تو منطقه resedaپیدا کردم که فقط استودیو داره و برای یک ماه حاکثر اجاره اش ماهی 990 دلاره .برای یک ماه هم اجاره میده بیعنی هر خانواده ای که بخواد میتونه قبل از آمدن چک کنه اگه واحد خالی داشته باشه مستقیم از فرودگاه به اون مجتمع بره وهزینه ای برای متل پرداخت نکنه.البته من راجع به امنیتش اطلاعاتی ندارم.
مطالب بالا فقط اطلاعات من در مدت یک ماه زندگی در لوس آنجلس است.
کیس 71xx/رویت قبولی22 می/سفارت:آنکارا/ ارسال فرمها:13june/
تعداد نفرات کیس: 3 نفر/برنده اصلی:همسر(سرباز نیروی هوایی)/تاریخ رویت کارنتی:10 june
تاریخ مصاحبه 11Agu,سفارت آنکارا
آپدیتها:11 Agu12 ,Agu(کیس اصلی)،2Sep (کیس اصلی-شبانه)،3 sep(کیس اصلی or و بقیه ready). دریافت ایمیل کلیری:8 Sep.
پاسخ
(2015-12-26 ساعت 12:36)nimanoush نوشته:  دوستان خوبم ما الان یک ماهه که لوس آنجلس خانه یکی از آشنایان هستیم و دو روز دیگه برای ایران پرواز داریم.
میخواستم از تجربیاتم براتون بگم:
ما هنوز کارت ssnنگرفتیم ولی رفتیم اداره سوشیال شماره رو گرفتیم و برای ID اقدام کردیم که شماره اون رو هم گرفتیم ولی هنوز کارتها برامون با پست نیامده ولی جالب اینجاست که گرین کارتمون ۳ هفتا ای اومده.
اینجا برای ما با ایرانیها با ریال به نظر من گرونه.دوستانی که ایران تشریف دارید و هنوز نیامدید حتما رو زبانتون کار کنید که خیلی مهمه چون اولین قدم برای کار گرفتن.
راجع به خونه استرس نداشته باشید گه توقعتون کم باشه خونه پیدا میشه.من چند جا دنبال خونه رفتم تو منطقه woodland hills گفتند با سوشیال و Id یا با دریافت سه ماه اجاره خونه میدن.البته من دنبال خونه تک خوابه رفتم.
در ضمن یک مجتمع تو منطقه resedaپیدا کردم که فقط استودیو داره و برای یک ماه حاکثر اجاره اش ماهی 990 دلاره .برای یک ماه هم اجاره میده بیعنی هر خانواده ای که بخواد میتونه قبل از آمدن چک کنه اگه واحد خالی داشته باشه مستقیم از فرودگاه به اون مجتمع بره وهزینه ای برای متل پرداخت نکنه.البته من راجع به امنیتش اطلاعاتی ندارم.
مطالب بالا فقط اطلاعات من در مدت یک ماه زندگی در لوس آنجلس است.

سلام
سپاس از اشتراک اطلاعاتتون
اگر ممکنه وبسایت مجتمع مورد نظر و یا اسمش رو بفرمایید تا برای افرادی که قصد اومدن به همون منطقه رو دارن, کار راحتتر بشه

موفق باشید
stock-FEx-bond
Market

و دیگر هیچCool
پاسخ
تشکر کنندگان: POWER21
سلام ببخشید یه سؤال داشتم
توی سایت راهنمایی که دادید برای پرداخت هزینه 165 دلار یه قسمتی داره به اسم USCIS Immigrant Fee Handout و نوشته که باید این فرم داشته باشید و اگه از کنسول نگرفتید تماس بگیرید باهاشون. کسی میدونه این چه فرمیه چون ما نداریم؟
ممنون
كيس نامبر: 2016as2xxx / تاريخ رؤيت قبولي : 5may / تاريخ ارسال فرم٢٦٠ :28may
زمان مصاحبه: هفته اول نوامبر/ محل مصاحبه: ابوظبي/ ويزا: شكر خدا يك ضرب
آرزوي ويزاي يك ضرب براي همگي
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-12-23 ساعت 23:59)amir2016 نوشته:  
(2015-12-22 ساعت 13:55)amir2016 نوشته:  سلام دوستان
کسی که تو آمریکا آشنایی نداره چطور میتونه خونه اجاره کنه؟شنیدم در بدو ورود بهش خونه اجاره نمیدن؟میشه کمی مارو راهنمایی کنید؟دو نفر هستیم.

از دوستان کسی مطلع هست به این سوال من جوابی بده.ممنونمWink

سلام دوست عزیز، شما میتونید برای یکماه از همان ایران از طریق سایت airbnbیا سایت cregslist برای هر شهری ، اتاق ،رزرو کنید بعد که اومدید اینجا ، اگر شانس هم با شما یاری کنه ممکنه با هموطن های خوبی آشنا بشید که خونه یا اتاق خوبی سراغ داشته باشند، ما یکهفته اتاق اجاره کرده بودیم که دوروز اولش به علت تاخیر پرواز از دستمون رفت و تا آمدیم ساکن شیم گفت وقتتون تمام شده بلند شید ما هم با سختی، دوباره دخترم یک اتاق دیگه یکهفته ای از همین سایت پیدا کرد که جابجا شدنمون خودش یک داستان جا داره، البته بعد از یکهفته صاحبخونه آمریکاییمون قبول کرد تا یکماه دیگه هم همونجا بمونیم، بعداز اونهم این اتاقی که هستیم یک دوست ایرانی بهمون معرفی کرد که فعلا همینجا هستیم ،ولی بهترین کار اجاره یکماهه اتاق از ایرانه تا کم کم راه و چاه رو پیدا کنید
کیس نامبر-دوهزاروششصدو...تعداد نفرات 2نفر-تاریخ رویت قبولی 1 می-فرستادن فرمها 22 جولای تاریخ کارنت سپتامبر-نامه دوم ۱۲ دسامبر محل مصاحبه ایروان-تاریخ مصاحبه هفته دوم فوریه خودم یکضرب همسرم ap و بالاخره شوهرم بعد از ۸۰ روز کلیر شد.مقصد لس آنجلس،من از چیزی نمیترسم برای هر تغییری آماده ام
پاسخ
تشکر کنندگان: Rira_1982 ، behjan ، غنچه ، chakavakl ، Interuniversal ، j.modarres ، matin86 ، sahar2016 ، barfi1 ، maral-map ، mrlzdh
(2015-12-24 ساعت 02:40)Hopeman نوشته:  
(2015-12-23 ساعت 23:59)amir2016 نوشته:  
(2015-12-22 ساعت 13:55)amir2016 نوشته:  سلام دوستان
کسی که تو آمریکا آشنایی نداره چطور میتونه خونه اجاره کنه؟شنیدم در بدو ورود بهش خونه اجاره نمیدن؟میشه کمی مارو راهنمایی کنید؟دو نفر هستیم.

از دوستان کسی مطلع هست به این سوال من جوابی بده.ممنونمWink

متاسفانه يه خورده سخته بهتره اگه يه آشنا تو اينجا دارين ميتونه كو ساينرتون بشه يا بايد از خونه هاي ايروني ها اجاره كنيد يا خونه هاي غير كاميونيتي اجاره كنيد كه اونم يه خورده ريسكيه

خیلی به ایالت و شهر مقصد و همینطور قانونمندی مسئولین مجتمع ربط داره و نمیشه نسخه کلی پیچید ولی اکثر مجتمع‌ها با دیدن یک گواهی حساب که اجاره حداقل یکسالتون توش باشه یا گرفتن چند ماه اجاره در زمان عقد قرارداد راضی میشن
زیاد فکرتون رو درگیر این موضوع نکنید خیلی مشکل جدی‌ای نیست Wink
3نفر -- آنكارا -- تکمیل فرم DS260 در ۱۳جون ۲۰۱۴ -- مصاحبه ژانویه -- 2یکضرب 1کلیرنس -- کلیر 99 روز -- ورود به هیوستون در 28 جون ۲۰۱۵ -- دریافت SSN بعد از 15 و G.C بعد از 50 روز Cool
سفرنامه اول آنکارا
پاسخ
تشکر کنندگان: behjan ، matin86 ، sahar2016 ، barfi1 ، maral-map
(2015-12-24 ساعت 12:12)ariana80 نوشته:  دوستان
۱- اگه خانواده و بچه هاتون تجربه سفرهایی مانند دبی و ترکیه و انتالیا و ... داشته باشن گرفت متل به شدت توی ذوقتون میزنه بنابراین توصیه میکنم هتل بگیرید. متلهایی مثل متل ۶ و سوپر ۸ معمولا(‌تاکید میکنم معمولا) در جاهای خوب شهر نیستند و با فرهنگ آمریکایی برای یه شب و دو شب اقامت برنامه ریزی شدن.
۲- برای کسانی که یه ماهه میان و میخوان برگردن توصیه میکنم از هتلهایی مانند extended stay استفاده کنن که اشپزخانه داره و توی هزینه خیلی صرفه جویی میشه
۳- سعی کنید که گواهینامه بین المللی داشته باشین و اینکه بتونی ماشین کرایه کنین. در غیر اینصورت وقت زیادی صرف رفت و امد و انجام کارها خواهد شد که باعث میشه کاراتون طولانی بشه که خودش ضرر داره(‌مثلا شما در بهترین حالت باید شبی ۱۰۰ دلار بدید و با کم کردن مدت زمان کارهای اداریتان میتوانید به طور قابل توجهی هزینه کنید)
۴- کسانی که به قصد اقامت میان بهتره یک ساپورت کننده برای خودشون جور کننن خیلی جاها حتی با کرایه سه ماه یا ۶ ماه از قبل بهتون خونه نمیدن ( قصدمان ترساندن نیست)‌و بنابراین بهتره که شما در این خصوص کسی رو داشته باشید که به اصطلاح cosigner تون باشه و در این مورد مشکل نداشته باشید
۵- به نظر من (‌البته بستگی به توقع هرWord Filteredهم داره)‌ هزینه اقامت و خورد خوراک و رفت و امد برای یه خانواده ۴ نفره برای ماه اول رو شبی ۲۰۰ دلار در نظر بگیرید

باسلام و تشكر بابت راهنماييهاى خوبتون
درمورد گواهىنامه بين المللى كه نوشتين ميخواستم بدونم اونجا قبول ميكنن ؟آخه يكى از دوستان تو همين تاپيك نوشتن كه قابل استفاده نيست .
كيس نامبر:2016AS00004xxx  >>> رؤيت قبولى:12may>>>ارسال فرم:15may >>> تعداد افراد كيس:٤نفر>>> سفارت:ايروان >>>كارنت:9november>>>  نامه دوم:17november >>>  تاريخ مصاحبه:هفته سوم ژانويه>>>نتيجه:كليرنس>>آپديت ها Sad 19,20,21,22ژانويه) ،(2,19,25,26آگوست)
كليرى 26آگوست بعد از 220روز انتظار دريافت ويزاى برنده اصلى و بچه ها:٣١آگوست
شغل برنده اصلى خصوصى و سربازى س
كيس دوم خانه دار و همچنان كليرنس چون زمان تحويل پاسپورتها ويزا بهم داده نشد بااينكه تو سايت ستاره دار اعلام نشده بود كيس نامبرمون
پاسخ
تشکر کنندگان: Mahboy ، sahar2016
(2015-12-28 ساعت 02:53)matin86 نوشته:  
(2015-12-24 ساعت 12:12)ariana80 نوشته:  دوستان
۱- اگه خانواده و بچه هاتون تجربه سفرهایی مانند دبی و ترکیه و انتالیا و ... داشته باشن گرفت متل به شدت توی ذوقتون میزنه بنابراین توصیه میکنم هتل بگیرید. متلهایی مثل متل ۶ و سوپر ۸ معمولا(‌تاکید میکنم معمولا) در جاهای خوب شهر نیستند و با فرهنگ آمریکایی برای یه شب و دو شب اقامت برنامه ریزی شدن.
۵- به نظر من (‌البته بستگی به توقع هرWord Filteredهم داره)‌ هزینه اقامت و خورد خوراک و رفت و امد برای یه خانواده ۴ نفره برای ماه اول رو شبی ۲۰۰ دلار در نظر بگیرید

باسلام و تشكر بابت راهنماييهاى خوبتون
درمورد گواهىنامه بين المللى كه نوشتين ميخواستم بدونم اونجا قبول ميكنن ؟آخه يكى از دوستان تو همين تاپيك نوشتن كه قابل استفاده نيست .
قوانین ایالتها فرق میکنه؛ من تگزاس هستم و میدونم که اینجا تا سه ماه با گواهی‌نامه بین‌الملل می‌تونید ماشین بیمه کنید، بخرید یا اجاره کنید
3نفر -- آنكارا -- تکمیل فرم DS260 در ۱۳جون ۲۰۱۴ -- مصاحبه ژانویه -- 2یکضرب 1کلیرنس -- کلیر 99 روز -- ورود به هیوستون در 28 جون ۲۰۱۵ -- دریافت SSN بعد از 15 و G.C بعد از 50 روز Cool
سفرنامه اول آنکارا
پاسخ
تشکر کنندگان: sahar2016 ، j.modarres ، matin86 ، barfi1 ، maral-map
فرودگاه بهترين جاي دنياست، به شرط آنکه مسافر باشي و نه مهاجر. مسافر مي‌داند که برمي‌گردد، دلش به ريشه‌هايش خوش است، به دوستان و آشنايان، به خانه گرم و نرمش، به آرامشي که بعد از بازگشت در انتظار اوست و بابت همين آرامش حتمي هم خطر مي‌کند، تجربه مي‌کند و ته جيب‌هايش را درمي‌آورد. مسافر مي‌تواند ساعت‌هاي طولاني ترانزيت را در فرودگاه‌هاي جهان بنشيند به تماشاي آدم‌هايي از مليت‌هاي مختلف. مسافر نه اضطرابي دارد و نه دل‌نگراني خاصي. چمدانش نيامد هم نيامد. چمدان مسافر حامل چند تکه لباس سفري است و وسايل دم‌دستي. نيامد، مي‌شود همه را از اول خريد و گذاشت سرجايش. اما وضعيت مهاجر فرق مي‌کند. فرودگاه جهنم مهاجر است. مي‌داند قرار نيست برگردد. مي‌داند ريشه‌هايش را جا گذاشته. نه به زبانش اطمينان دارد، نه به ظاهرش، نه به داشته‌هايش. فرودگاه مکان ‌اضطراب و ترديد است براي مهاجر. دلش مي‌خواهد زودتر از اين جهنم بيرون بيايد و زودتر برود به جايي که بايد. چمدان مهاجر همه زندگي اوست. چمدانش هم حامل چيزهايي است که آورده و هم حامل چيز‌هايي که نياورده. محتويات چمدان‌ مهاجر، تنها دلگرمي اوست. انتظار مهاجر براي آمدن چمدانش سخت دراماتيک‌تر از انتظارمسافر است
Case Number: 2014AS1xxx/Interview20 NOV/Embassy:Ankara/AP
کلیرJun 9/دریافت ویزا Jul 7
ورود به امریکا بار اول 2 SEP- بار دوم 8 APR
CLAERANCE 201 Days
دریافت گرین کارت 32 روز بعد از ورود به امریکا
دریافت SSN هشت روز بعد از ورود
San Jose-CA

پاسخ
(2015-12-28 ساعت 10:16)ali3875 نوشته:  فرودگاه بهترين جاي دنياست، به شرط آنکه مسافر باشي و نه مهاجر. مسافر مي‌داند که برمي‌گردد، دلش به ريشه‌هايش خوش است، به دوستان و آشنايان، به خانه گرم و نرمش، به آرامشي که بعد از بازگشت در انتظار اوست و بابت همين آرامش حتمي هم خطر مي‌کند، تجربه مي‌کند و ته جيب‌هايش را درمي‌آورد. مسافر مي‌تواند ساعت‌هاي طولاني ترانزيت را در فرودگاه‌هاي جهان بنشيند به تماشاي آدم‌هايي از مليت‌هاي مختلف. مسافر نه اضطرابي دارد و نه دل‌نگراني خاصي. چمدانش نيامد هم نيامد. چمدان مسافر حامل چند تکه لباس سفري است و وسايل دم‌دستي. نيامد، مي‌شود همه را از اول خريد و گذاشت سرجايش. اما وضعيت مهاجر فرق مي‌کند. فرودگاه جهنم مهاجر است. مي‌داند قرار نيست برگردد. مي‌داند ريشه‌هايش را جا گذاشته. نه به زبانش اطمينان دارد، نه به ظاهرش، نه به داشته‌هايش. فرودگاه مکان ‌اضطراب و ترديد است براي مهاجر. دلش مي‌خواهد زودتر از اين جهنم بيرون بيايد و زودتر برود به جايي که بايد. چمدان مهاجر همه زندگي اوست. چمدانش هم حامل چيزهايي است که آورده و هم حامل چيز‌هايي که نياورده. محتويات چمدان‌ مهاجر، تنها دلگرمي اوست. انتظار مهاجر براي آمدن چمدانش سخت دراماتيک‌تر از انتظارمسافر است
بسیار زیبا بود .
ممنون از بیان شیواتون در وصف نمودن
یک واقعیت تلخ ......
F4 Category‎
PD ‎2008
‎Case ‎No. ABD2010 ******
با نام کاربری sepidar

کیس لاتاری با کیس نامبر 2016xxx
تعداد نفرات 4/رویت قبولی هفته ی آخر می/ارسال فرم هفته ی اول جولای/ (دلیل تاخیر درمصاحبه)تغییر سفارت از آنکارا به ابوظبی توسط خودم/مصاحبه اوایل نوامبر/هردو دارای شغل دولتی و لیسانس غیرحساس/ برنده اصلی س ارتش/ آپدیت سفارت فردای مصاحبه/ آپدیت سیس 9 دسامبر 25 ژانویه 17 مارچ 22 مارچ/کلیرنس 22 مارچ/ ورود به نیویورک 28 اپریل/تاریخ رسیدن ssn یک هفته بعد/
تازه اول راهشه بقیه شم با خودشه/ فکرنکن هرچی از این دست بدی همونو از اون دست میگیری  حتما" صدبرابرشو میگیری
پاسخ
تشکر کنندگان:
منزل یکخوابه از ۴ ژانویه فول امکانات در غرب لس آنجلس و جنوب شرقی بورلی هیلز به قیمت عالی اجاره داده می شود. برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره تلفن هاي 85315315-021 يا 0013104300060 تماس بگیرید.
سیدعلی سپهر
مدیر ارشد مهاجرسرا و مدیرعامل شرکت پاریز تراول
۰۹۱۲۱۲۵۳۵۵۷

هر آنچه در مورد لاتاری بايد بدانيد.
https://telegram.me/pariztravel
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان سلام ،چند تا نکته از تجربه خودم که هنوز یکماه نیست که وارد آمریکا شدم براتون مینویسم.اول اینکه ادرس محل زندگی خیلی مهم است مثلا شما برای درخواست کواهینامه یا ای دی کارت دو تا پروف ادرس یا همون مدرکی که ادرس تون را تایید کند نیاز دارید . مثلا اجاره نامه و حساب بانکی . همین جا توضیح بدهم که گواهینامه رانندگی در آمریکا پیش از اینکه برای رانندگی بدرد بخورد مثل کارت ملی خودمون کارایی دارد.و خیلی مهم هست.و کسانی که به هر دلیل گواهینامه نمیخواهند باید بجاش از همون اداره گواهینامه ای دی کارت بگیرند.<br />
من که علی الحساب منزل یکی از بستگان هستم برای شروع هیچ کدوم را نداشتم لذا با یک کاغذ عادی دست نویس یک اتاق از بستگان اجاره کردم و رفتم بانک حساب باز کردم هرچند در واقع بانک به ادرس نوشته شده روی اس اس ان یا همون سوشال نامبر اتکا کرد و حساب را باز کرد .و لی مدیر بانک لطف کرد و یک نامه تایید حساب با ادرس قولنامه کاغذی بهم داد که با اون رفتم و گواهینامه را گرفتم.هر چند دو سه روز بعد از بانک تماس گرفتند و گفتند پروف ادرس کافی نیست و حساب را میبندیم !!؟و من که دیگه گواهینامه را داشتم با ارایه ان مشکل برطرف شد.<br />
پس داشتن گواهینامه ایالت مربوطه بسیار مهم هست.هر چند هر ایالتی گواهینامه خودش را دارد و اگر برای اقامت تغییر ایالت بدهید بایدبعد از مدت کوتاهی بروید انرا تغییر دهید.<br />
یک تجربه مفید دیگر: دوستان معمولا بانک ها در اول کار کردیت کارت نمیدهند که طبیعی هم هست .اما یک بانک اینترنتی هست بنام دیسکاور که قطعا در همان ماه اول ورود حتی اگر کار هم نداشته باشید میتونید از پانصد تا هزار دلار ازش کردیت بگیرید. به سادگی به وب سایتش برید و اپلای کنید <br />
Www://discover.com<br />
هر چند اطلاعات کار و حقوق سالانه شما را میپرسد . شما بنویسید سلف امپلوید و مثلا پنجاه هزار دلار در سال درامد دارید. هیچ اشکالی هم ندارد چون بهرحال کار در این حدود پیدا خواهید کرد.<br />
به تجربه من لطفا اگاه باشید که چون شما با گرین کارت امدید خیلی از کارها برای گرین کارتی ها اسانتر است اینرا وقتی بهتر متوجه میشید که با افراد مختلف اعم از ویزاهای تحصیلی وحتی انواع ویزاهای کار که برخورد میکنید میفهمید که هنوز بعد از سالها گرین کارت ندارند. مثلا مدت اعتبار گواهینامه برای انواع ویزاهای دیگر از یک تا پنج سال است اما گرین کارتی ها از همان اول ده ساله صادر میشود.<br />
و مورد مهم دیگه حتما اصل گواهینامه ایران را با خودتون داشته باشید و اگر نه یاید یک دوره اموزشی با ۱۸۰ دلار هزینه را بگذرونید.و مورد بعدی اینکه هر جا مراجعه میکنید علاوه بر چک ویزا معمولا از شما یک فرم پر شده و تایید شده میخواهند مبنی بر مدت اقامت مجاز شما در آمریکا .که این مورد در ویزاهای لاتاری اتوماتیک تو خط پایین نوشته شده. و اون خط را به کارمندهای مربوطه نشان دهید..<br />
موفق و شاد باشید<br /> در ضمن ایالت من فلوریدا هست.
<br />

کیس نامبر: 2015AS6XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 27 می> کارنت:10می> مصاحبه : july> کلیر: نیمه اول سپتامبر| تعداد اعضای کیس: 3 نفر || مقصد : تگزاس
پاسخ
از دوستان کسی اطلاع داره که چقدر زمان برای انجام کارهای مهاجرت درفرودگاه برای بار اول لازم است .
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-01-01 ساعت 20:00)DDDDD نوشته:  از دوستان کسی اطلاع داره که چقدر زمان برای انجام کارهای مهاجرت درفرودگاه برای بار اول لازم است .

بین 2تا 3 ساعت رو در نظر بگیرید ..
.زندگی کوتاه است و راه دراز و فرصت ها زود از دست می روند
پاسخ
تشکر کنندگان: victor2016

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان