کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
(2016-01-16 ساعت 19:39)Interuniversal نوشته:  
(2016-01-16 ساعت 16:48)omid2014 نوشته:  سلام دوستان محترم   من گرین کارت دارم ایران هستم میخواهم برم آمریکاه  طبق این لایحه جدید باید بروم سفارت یا مثل دفعات قبل مستیم برم آمریکاه لطفا اگر اطلاعی در این مورد دارید مرا راهنمایی کنید بیشتر از شش ماه هم خارج از آمریکاه نبودم
واااااات؟
كدوم لايحه،چه قانوني،چه ...
اميد جان سرتو با افتخار بگير بالا،گرين كارت دست راستت،بليط و بوردينگ كارت دست چپ برو به امون خدا و از گيت رد شو برادر
اين چه حرفيه ميزني هنوز هيچ اتفاقي نيوفتاده
البته دوس داري بري از اول پروسه رو انجام بدي و هيجانات رو تجربه كني من نظري ندارم

با سلام مجدد خدمت شما دوست عزیز و با احساس ممنون از راهنمایی انشاالا در امریکا در خدمت باشیم و ببینیم شما را من دو ماه دیگه عازم هستم در دالاس و دیترویت در خدمتم   ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: sahar2016
(2016-01-16 ساعت 16:48)omid2014 نوشته:  سلام دوستان محترم   من گرین کارت دارم ایران هستم میخواهم برم آمریکاه  طبق این لایحه جدید باید بروم سفارت یا مثل دفعات قبل مستیم برم آمریکاه لطفا اگر اطلاعی در این مورد دارید مرا راهنمایی کنید بیشتر از شش ماه هم خارج از آمریکاه نبودم

سلام دوستان
مدتی پیش آقای ایکس در مورد این قانون جدید منع روادید که تصویب شد کامل توضیح داد. متن لایحه رو پرینت گرفته بود و کامل توضیح داد. این قانون در واقع برای ما ایرانی ها که قبلا هم برای ورود به امریکا باید ویزا میگرفتیم هیچ فرقی نداره و الانم باید ویزا بگیریم و در ضمن برای ویزاهای توریستی هستش. (البته مسلما برای سایر کتگوری ها حساسیت ها و سخت گیری ها یکم بیشتر میشه). این قانون برای افراد گرین کارتی و یا سیتیزن های امریکا هم حتی اگر به ایران سفر داشته باشند هیچ کاری نداره و نیاز به ویزا گرفتن ندارن. دکتر تاکید کرد که این افراد در واقع میخوان به کشور خودشون برگردند و طبق قانون اساسی امریکا، هیچ فرد گرین کارتی و یا سیتیزن برای ورود به کشور خودش یعنی امریکا، نباید ازش ویزا بخوان و گفت مطمئن باشید همچین قانونی هیچوقت هم تصویب نخواهد شد چون مقایر با قانونه و همچنین خیلی مسخره ست.
پس این قانون فقط برای 38 کشوری هستش که تا الان برای ورود به امریکا نیاز به ویزا نداشتند (عمدتا کشورهای اروپایی) ولی الان باید ویزا بگیرند. همین و بس.
شاد و پیروز باشید
CN: AS64XX >>> FIRST LETTER: MAY 10 >>> DS-260: JUNE 14 >>> PERSON: 1 >>> EMBASSY: YEREVAN >>> CURRENT: MARCH 09 >>> INTERVIEW: MAY 10 >>> VISA ISSUANCE: MAY 13
پاسخ
تشکر کنندگان: lighthouse ، matin86 ، omid40 ، belivand ، شباهنگ100 ، Danoosh ، Hana2015 ، m_vaziran ، ehsan TT
Heart 
(2016-01-07 ساعت 18:22)alirezasadrearhami نوشته:  سلام دوستان با پرواز اتحاد که در ابوظبی کارهای مهاجرتی انجام میشه چه مدت زمان نیاز هست آخه پروازهاش حدود 2:30ساعت توقف در ابوظبی داره

سلام دوست عزیز اصلا نگران نباش هیچ کار خواستی نداره مراحل بشرح زیر   یک = پاکت را از شما میگیرند خوش امد میگه  / دو =تاریخ ویزا را میبیند از شش ماه بیشتر نباشه / سه= راهنمایی میکنه به اتاق دیگر برای انگشت نگاری و گرفتن امضا که همان امضا و انگشت روی گرین کارت اسکن میشه / چهار= گرفتن ادرس اگر عوض شده باشه و میپرسه پیش چه کسی میروی /            وسلام نامه تمام برو بامید خدا البته بعضی ایالت ها هم گیت گرین کارت با توریستی جدا هست شما ورودتان کدام ایالته              در خدمتم    اراتمند امید
پاسخ
تشکر کنندگان: Danoosh ، پرسپولیس6 ، Siamak ، matin.sh ، matin86 ، Hana2015 ، golia ، belivand ، m_kh ، maral-map
ببخشید راجع به ایتم دو توضیح بیشتری بفرمایید
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-01-17 ساعت 22:52)DDDDD نوشته:  ببخشید راجع به ایتم دو توضیح بیشتری بفرمایید

دوست گرامی

اعتبار ویزا معتبر باشد .(از شش ماه نگذشته باشد)

موفق باشید
F4 Category‎
PD ‎2008
‎Case ‎No. ABD2010 ******
با نام کاربری sepidar

کیس لاتاری با کیس نامبر 2016xxx
تعداد نفرات 4/رویت قبولی هفته ی آخر می/ارسال فرم هفته ی اول جولای/ (دلیل تاخیر درمصاحبه)تغییر سفارت از آنکارا به ابوظبی توسط خودم/مصاحبه اوایل نوامبر/هردو دارای شغل دولتی و لیسانس غیرحساس/ برنده اصلی س ارتش/ آپدیت سفارت فردای مصاحبه/ آپدیت سیس 9 دسامبر 25 ژانویه 17 مارچ 22 مارچ/کلیرنس 22 مارچ/ ورود به نیویورک 28 اپریل/تاریخ رسیدن ssn یک هفته بعد/
تازه اول راهشه بقیه شم با خودشه/ فکرنکن هرچی از این دست بدی همونو از اون دست میگیری  حتما" صدبرابرشو میگیری
پاسخ
تشکر کنندگان: matin86 ، DDDDD ، Hana2015
با سلام به دوستان عزیز، من لازم دیدم تجربه و توصیه خودم را راجع به بیمه درمانی براساس اقداماتی که خودم کردم را باهتون در میان میگذارم.چون واقعا مهم بنظر میرسد من نزدیک دوماهه که وارد آمریکا شدم .و تقریبا همه کارهای اولیه لازم را انجام دادم تا رسیدم به مسیله بیمه درمانی. بنده تا حالا براساس اعتقادم به توانایی شخصی و واقع بینی اجتماعی تقریبا نکته منفی از زندگی در آمریکا نگفته بودم اما باید اعتراف کنم که سیستم بیمه و دارو ودرمان آمریکابسیار سخت و بی رحم است.لطفا انهاییکه با خانواده عازم هستند حتما توجه داشته باشند که هزینه دارو ودرمان اینجا خیلی بالا هست .مثلا شما برای یک سرما خوردگی و تب اگر به دکتر مراجعه کنید از صد تا صدو چهل دلار هزینه ویزیت و بستگی به دارو تا صد دلار هم هزینه دارو ساده میشود.واگر خدای نخواسته به جراحی ساده و بستری نیاز باشد که مثلا یک شکستگی دست حداقل بالای سی هزار دلار هزینه شارژ میکنند.<br />
واما داستان بیمه وخصوصا بیمه اباما کر! هزینه هرنوع بیمه درمانی بغیر از دندانپزشکی و چشم پزشکی برای یکنفر حداقل ماهانه سیصد دلار می افتد و طبعا خانواده براساس نفرات خیلی بیشتر<br />
وتازه باپرداخت این حق بیمه های ماهانه نیز هنوز تا سقف مشخصی که در قرارداد شما نوشته باید درصدی از هزینه های درمان را خودتان بپردازید!که توضیح جزئیاتش ساده نیست.<br />
واما بیمه اباما کر فقط در صورتی شامل میشود که تقریبا بیکار باشید و یا مثلا درامد خانوادگی تان بیشتر از حدودبیست هزار دلار نباشد وتازه اگر هم شامل بشوید اگر دراخر سال موقعه اعلام درامد و پر کردن فرم تکس یا همون مالیات اگر درامدتان از حدی بیشتر شده باشدباید مبالغ بیمه را برگردانید.<br />
تا انجاییکه من میدانم بیمه مدیکال یا مدیکر یا اکسس فقط شامل سن بالا و یا افراد به نوعی معلول میشود .
یک نکتهرا هم توضیح بدهم که خیلی از مشاغل نسبتا جدی کارفرما قسمت عمده ای از حق بیمه را مبپردازد. <br />
نکات : اطلاعات بنده از بیمه و خدمات درمانی خانم های حامله و شرایط انها نیست.ولی ظاهرا یک شرایط خاصی برایشان درنظر میگیرند.<br />
بیمه اباما کر فقط یکبار در سال پذیرش میکند که مثلا همین پانزده ژانویه پایان ثبت نام ان بود.<br />
در صورتیکه بیکار باشید بعنوان یک مهاجر تازه وارد اگر مسیر درست را طی کنید تمام حق بیمه را اباما کر میپردازد البته باز هم میگم در واقع پیش پرداخت میکند وشما به نوعی به دولت بدهکار میشوید.<br />
متاسفانه بیشتر دوستان خصوصا خانواده ها در اوایل ورود واقعا کار با درامد خوب بندرت گیر میاورند . پس حتما مواظب هزینه های احتمالی درمان باشند که یکی از بی رحم ترین جنبه زندگی در آمریکا است.<br />
انشاله همیشه سالم و تندرست و موفق باشید<br />
<br />

کیس نامبر: 2015AS6XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 27 می> کارنت:10می> مصاحبه : july> کلیر: نیمه اول سپتامبر| تعداد اعضای کیس: 3 نفر || مقصد : تگزاس
پاسخ
سلام به همه عزیزان مهاجرت کرده و در انتظار مهاجرت.من و همسرم به همراه دختر ۴ ساله برای اردیبهشت داریم میریم بوستون.با توجه به نوع هواپیماها و فرودگاهها و سایر مسافرین دوستان کدوم ایرلاین رو پیشنهاد میکنن؟به هر حال سفر اوله و با بچه کوچیک و ... هزارتا داستان دیگه که سفرکرده ها بهتر میدونن. با توجه به اینکه ترکیش و قطری و اتحاد توی ۱ رنج قیمتی حدود ۲۷۰۰ بلیط یکطرفشونه و هر ۳ حدود ۱۸ تا ۲۰ ساعت طول پروازشونه.ممنون
شماره کیس  2016as16xx
تاریخ رویت قبولی: 14 جولای 2015
کنسولگری: ابوظبی
تعداد افراد منظور در کیس :۳
ارسال فرمهای سری اول: ۱۷ جولای
کارنت شدن کیس:اکتبر
مصاحبه:  ژانویه ۲۰۱۶
دریافت ویزا: یکضرب
ورود به آمریکا: می ۲۰۱۶ بوستون
دریافت گرین کارت: 
جمع تقریبی هزینه‌ها: تا حالا ۳۰ میلیون ناقابل
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
جمع تقریبی شما که گفتین 20 میلیون، با بلیت هستش؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-01-18 ساعت 14:57)hamiham007 نوشته:  سلام به همه عزیزان مهاجرت کرده و در انتظار مهاجرت.من و همسرم به همراه دختر ۴ ساله برای اردیبهشت داریم میریم بوستون.با توجه به نوع هواپیماها و فرودگاهها و سایر مسافرین دوستان کدوم ایرلاین رو پیشنهاد میکنن؟به هر حال سفر اوله و با بچه کوچیک و ... هزارتا داستان دیگه که سفرکرده ها بهتر میدونن. با توجه به اینکه ترکیش و قطری و اتحاد توی ۱ رنج قیمتی حدود ۲۷۰۰ بلیط یکطرفشونه و هر ۳ حدود ۱۸ تا ۲۰ ساعت طول پروازشونه.ممنون

سلام
از نظر تخصصی .. چون هواپیما در ارتفاع بالا پرواز میکنه  و فشار داخل کابین به سختی میتونه فشار روی زمین رو شبیه سازی کنه  (در غیر اینصورت انسان نمیتونه تنفس طبیعی داشته باشه)   ...  هرچقدر کمتر داخل هواپیما باشید بهتره    (همین مورد باعث خستگی بعد از پرواز میشه)
با توجه به داشتن فرزند خردسال... شک نکنید بهترین مسیر ترکیش هست

موفق باشید
------------------------------   
اگر پرسش رو در تاپیک بهترین ارلاین برای سفرهای خارجی مطرح میکردید هم خیلی بهتر میشد Smile
stock-FEx-bond
Market

و دیگر هیچCool
پاسخ
تشکر کنندگان: matin86 ، lighthouse ، hamiham007 ، Amir.AA ، Hana2015 ، matin.sh ، tajhizgaran
(2016-01-18 ساعت 15:18)mojtaba01 نوشته:  سلام
جمع تقریبی شما که گفتین 20 میلیون، با بلیت هستش؟
سلام با ترجمه ها هزینه مدیکال و مصاحبه و ۱۰ روز دبی و نفری ۱۶۵ دلار بعد مصاحبه.فکر کنم ۷ میلیونی هم بلیط رو باید دید
شماره کیس  2016as16xx
دریافت گرین کارت: 
پاسخ
تشکر کنندگان: nimashariat ، golia
سلام مجدد.دوستان تازه سفر کرده اگر لطف کنن فهرست وار کارهایی که قبل از رفتن رو باید انجام داد بگن ممنون میشم.مثلا برای دخترم باید نوبت ۲ واکسن رو بزنیم که اصلا توی ایران آبله مرغان رو نمیزنن.چه کار باید کرد و یا پروسه دیگه ای رو باید قبل از رفتن انجام بدیم غیر از واریز ۱۶۵ دلار و یا.... ممنون میشم
شماره کیس  2016as16xx
دریافت گرین کارت: 
پاسخ
تشکر کنندگان: j.modarres
(2016-01-18 ساعت 14:57)hamiham007 نوشته:  سلام به همه عزیزان مهاجرت کرده و در انتظار مهاجرت.من و همسرم به همراه دختر ۴ ساله برای اردیبهشت داریم میریم بوستون.با توجه به نوع هواپیماها و فرودگاهها و سایر مسافرین دوستان کدوم ایرلاین رو پیشنهاد میکنن؟به هر حال سفر اوله و با بچه کوچیک و ... هزارتا داستان دیگه که سفرکرده ها بهتر میدونن. با توجه به اینکه ترکیش و قطری و اتحاد توی ۱ رنج قیمتی حدود ۲۷۰۰ بلیط یکطرفشونه و هر ۳ حدود ۱۸ تا ۲۰ ساعت طول پروازشونه.ممنون

دوست عزیز ما وقتی اومدیم، پسرم یک سال نیمش بود و با پرواز قطری اومدیم.
توصیه ها:
1- پرواز ترکیش و اتحاد رو نمیدونم ولی برای ما پرواز قطری بسیار افتضاح بود( هواپیماهاش وضعیت تمیزی نداشت، فرودگاه دوحه بسیار مزخرف و شلوغ بود که درست راهنمایی نمیکردن و مهمتر از همه محترمانه برخورد نمیکردن به طوری که توی گیت ورود کوله پشتی هامون رو که با کلی نظم وترتیب وسایلمون رو چیده بودیم توشون، وحشی گونه درمیاوردن و میریختن توی سبد که ببینن چی توشون هست و حتی بهشون گفتم که بزارین خودم وسایلو در بیارم و اینطوری همه چیو به هم نریز که اعتنایی نکردن و تا قرون آخرشو درآوردن و ریختن توی سبد ها و سبدها رو هم گزاشتن توی نوار نقاله که وقتی رفتیم اونو کلی گشتیم تا وسایلمون رو پیدا کردیم و با یه بدبختی، با یه بچه یک سال و نیمه تو بغل، دوباره گذاشتیم توی کوله پشتی ها)
2_ چون بچه کوچیک دارید سعی کنید ایرلاینی رو انتخاب کنید که طول پرواز کمتری داره چون اگه تنها باشید و یا بچه نداشته باشید، میتونید توی هواپیما حتی با قرص های خواب آور هم که شده، خیلی از وقتتونو بخوابید یا اینکه فیلم نگاه کنید و سرگرم بشید ولی وقتی بچه باهاتونه دیگه خوابیدن درست وحسابی ندارید چون باید حواستون به بچه هم باشه، هرچند که بچه شما دیگه خیلی کوچیک نیست که مثل ما بخواهید همش تو بغلتون بگیرید(ما که بیچاره شدیم)
3- سعی کنید اسباب بازی یا کتاب و غیره که تا اون موقع ندیده باشه برای بچتون تهیه کنید و توی هواپیما بهش بدید که براش جذابیت داشته باشه وسرگرم بشه
4- و اما در مورد سایر مسافرین، پرواز قطری پر بود از هندی ها که در مورد خوب و بدش من نظری نمیدم
موفق باشید
5- تنها مزیتی که من از پرواز قطری دیدم این بود که پروازهاش به موقع انجام شد و البته قیمت پایینش
کیس نامبر:***2015as1 / تعداد افراد کیس: 3 نفر / مصاحبه : دسامبر-آنکارا / وضعیت: خانم و پسرم کلیر در 3 آپریل / آپدیت ها: 8 آپریل نفر دوم کیس و دوباره 8 آپریل آپدیت همه اعضا که اینبار ساعت 9 شب و آخرین آپدیت که خودم هم کلیر شدم 14 آپریل(بعد از 129 روز) دریافت ویزای هر سه نفر 6 میSmile
پاسخ
(2016-01-24 ساعت 08:00)habibhabib نوشته:  

توصیه ها:
1- پرواز ترکیش و اتحاد رو نمیدونم ولی برای ما پرواز قطری بسیار افتضاح بود( هواپیماهاش وضعیت تمیزی نداشت، فرودگاه دوحه بسیار مزخرف و شلوغ بود که درست راهنمایی نمیکردن و مهمتر از همه محترمانه برخورد نمیکردن به طوری که توی گیت ورود کوله پشتی هامون رو که با کلی نظم وترتیب وسایلمون رو چیده بودیم توشون، وحشی گونه درمیاوردن و میریختن توی سبد که ببینن چی توشون هست و حتی بهشون گفتم که بزارین خودم وسایلو در بیارم و اینطوری همه چیو به هم نریز که اعتنایی نکردن و تا قرون آخرشو درآوردن و ریختن توی سبد ها و سبدها رو هم گزاشتن توی نوار نقاله که وقتی رفتیم اونو کلی گشتیم تا وسایلمون رو پیدا کردیم و با یه بدبختی، با یه بچه یک سال و نیمه تو بغل، دوباره گذاشتیم توی کوله پشتی ها)
2_ چون بچه کوچیک دارید سعی کنید ایرلاینی رو انتخاب کنید که طول پرواز کمتری داره چون اگه تنها باشید و یا بچه نداشته باشید، میتونید توی هواپیما حتی با قرص های خواب آور هم که شده، خیلی از وقتتونو بخوابید یا اینکه فیلم نگاه کنید و سرگرم بشید ولی وقتی بچه باهاتونه دیگه خوابیدن درست وحسابی ندارید چون باید حواستون به بچه هم باشه، هرچند که بچه شما دیگه خیلی کوچیک نیست که مثل ما بخواهید همش تو بغلتون بگیرید(ما که بیچاره شدیم)
3- سعی کنید اسباب بازی یا کتاب و غیره که تا اون موقع ندیده باشه برای بچتون تهیه کنید و توی هواپیما بهش بدید که براش جذابیت داشته باشه وسرگرم بشه
4- و اما در مورد سایر مسافرین، پرواز قطری پر بود از هندی ها که در مورد خوب و بدش من نظری نمیدم
موفق باشید
5- تنها مزیتی که من از پرواز قطری دیدم این بود که پروازهاش به موقع انجام شد و البته قیمت پایینش
سلام و ممنون که با حوصله تجربیاتتون رو در اختیار همه میگذارید
شماره کیس  2016as16xx
دریافت گرین کارت: 
پاسخ
تشکر کنندگان: habibhabib
(2016-01-24 ساعت 15:44)hamiham007 نوشته:  
(2016-01-24 ساعت 08:00)habibhabib نوشته:  

توصیه ها:
موفق باشید
سلام و ممنون که با حوصله تجربیاتتون رو در اختیار همه میگذارید

سلام 
 همه حرف های دوستمون راجع به پرواز قطری کم و بیش در مورد امارات و ترکیش هم هست اما با یک تفائت های کم:
1. ترکیش
   - همونقدر همسفر هندی و بنگالی و .. دارید که نمیدونم چرا حداقل یک دوش نمیگیرن !!!!
   - وعده های غذا و خوراکی و نوشیدنی نسبت به امارات افتضاحه
   - مهماندارها کلا ترکی حرف میزنن گاهی انگلیسی
   - فاصله بین صندلی افتضاح  حتی در بخش بیزنس
   - سرگزمی تو پرواز === صفر
   - تنها مزیت فاصله کوتاه مسیر پروازی 
2. امارات
  -  همونقدر همسفر هندی و بنگالی و .. دارید که نمیدونم چرا حداقل یک دوش نمیگیرن !!!!
  - فاصله پروازی طولانی 

اما توصیه اکید من اینه سعی کنید شرکتی رو انتخاب کنید که شما رو به شهر مورد نظر در امریکا برسونه از شرکت هایی که یک مسیرشون رو تو امریکا یک شرکت دیگه انجام میده حتی المقدرو دوری کنید که فقط سردرد و استرس بیخودی میگیرید
Interview: October ---- Embassy: Ankara -----Status: Issued (After 7 month)
پاسخ
تشکر کنندگان: پرسپولیس6 ، omid40 ، behjan ، j.modarres ، hamiham007 ، matin86 ، mohajerat5536 ، Amir.AA ، mrlzdh
(2016-01-16 ساعت 01:18)Maryam_Am نوشته:  دوستان اگه این چند روز کسی‌ از ایران میاد LA یا اطرافِ لوس آنجلس لطفا خبر بده قبل از اومدن به‌‌‌ من خیلی‌ ضروریه. جبران می‌کنم حتما

سلام ، اگه کسی‌ هست لطفا خبر بده؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان