کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سوال مهم مربوط به مدارک اسپانسر
با سلام دوستان عزیز ممکنه که این بحث کمی قدیمی شده باشه ولی بنا به در خواست دوستان مبنی بر اینکه من در ان زمان چی کار کردم جواب اینه که من چون زمان مصاحبم در نزدیکی های عید نوروز بود و مشکل بلیط رو که داشتم و مشکل اسپانسرم که تازه داشت می رفت امریکا تا فرم ها رو برام بفرسته و ممشکل اینکه ممکن نبود که این فرمها در روز مشخصی به دست من برسه
مجبور شدم زمان مصاحبم رو به عقب بندازم که بسیار هم موثر بود و اما برای انداختن زمان مصاحبم به عقب کلی دردسر کشیدم چون هر چی به سفارت فاکس زدم وتلفن زدم جواب درستی دریافت نمی کردم تا اینکه یک ایمیل اردس پیدا کردم و به اون ایمیل زدم (طبق قوانین که باید شماره تون و اسمتون وتاریخ تولد مشخص باشه) و از اونا این در خواست کردم متن نامه من به این شکل بود:
Case number:
Pa name:
Date of birth: mmm-ddd-yyy

We are living in iran our appointment date is on march 16/2009 in Ankara

Because of long holiday in iran it is not possible for us to get tickets from

Tehran to Ankara on that time we want to know if it is possible to change our appointment time for two or three weeks later or any time as you say

Thank you for helping us I am waiting for your answer
بعد از چند روز این جواب برای ما اومد که:
Dear payman;

Your interview date is rescheduled for 28-APR-2009 08:15 AM upon your request. You may use this e-mail in lieu of an appointment letter.

Sincerely,

Immigrant Visa Unit
و بعد تاریخ مصاحبه ما 5 هفته به عقب افتاد و با خیال راحت رفتیم و ویزا رو در یافت کردم
email که من استفاده کردم این بود:
CA-Ankara@state.gov
کیس نامبر: 2014AS39XX>سفارت: ابوظبی> دارای برگ آبی و انتظار از فروردین 93 تا امروز ||ابدیت اول 3 روز بعد از مصاحبه و ابدیت دوم 08-Jul-2014 و ابديت دوم ١١ اگوست نفر ٢ كيس // هر دو ١٨ اگوست ابديت// تعداد اعضای کیس: دو نفر
تشکر کنندگان: reza22 ، nastaran86
سلام بچه ها:

به اسپانسرم بم فرم 1040 رو از کجا تهیه کنه؟؟؟؟؟
تشکر کنندگان:
شما فقط بهش بگو برگه مالیتی 3 سال آخر و میخوام اون خودش میدونه چیه!!
کیس نامبر:2009AS27000
تاریخ مصاحبه:JUNE 2009
تاریخ دریافت ویزا : JUNE2009
تشکر کنندگان:
f.o نوشته: سلام بچه ها:

به اسپانسرم بم فرم 1040 رو از کجا تهیه کنه؟؟؟؟؟

خوب خیلی ساده هست! یک فرمی هست به نام (‏Form I-134 Affidavit of Support‎‏) ‏که اسپانسر شما باید اون را امضا کنه و بعد ببره به یک محضر تا گواهی امضا هم بگیره ‏که یک مهر میزنند روی فرم و خلاص ‏
به این عمل نوترایز کردن فرم گفته میشه و از سال 2009 فرم جدیدی ارائه شده که در اون اعلام کرده که نیازی به نوترایز شدن نداره. ولی در این مورد روایتها و برداشتها متفاوته و بعضی معتقدند که این فرم باید هر طور شده نوترایز بشه. برای اطلاعات بیشتر مراجعه کنید به:
http://mohajersara.com/showthread.php?tid=909
شرایط اسپانسر:‏
البته این فرد باید شرایطی داشته باشه اون هم اینه که باید اونقدر توان مالی داشته ‏باشه تا بتونه شما را ساپورت کنه چه جوری این هم ساده است به چند طریق‏
‏1-‏ این که گواهی مالیات سال قبل اون نشون بده که چقدر مالیات داده در واقع چقدر ‏درامد داشته تا اینکه چقدر مالیات دارده باشه خوب این گواهی که فرمهابی 1040 ‏و ‏W2 ‎‏ نامیده میشند هر کسی که مالیات داده باشه داره کپی را برای شما ‏میفرسته
‏2-‏ خوب حالا سال قبل مالیات نداده یا کم داده باز هم مشکلی نیست باید بتونه ‏ثابت کنه که درامد امسالش زیاد شده نسبت به سال قبل( دقت کنید نمیتونه بگه ‏من پارسال پیچوندم اداره مالیات رو) خوب چه جوری؟ گواهی از محل کارش ‏میگیره به صورت رسمی ‏
‏3-‏ ‏ خوب این فرد نه مالیات داده و نه گواهی داره خوب میتونه از بانک یک نامه بگیره ‏مبنی بر اینکه پول نقد کافی داره ‏
‏4-‏ خوب هیچ کدوم نشد شما باید به فکر یک اسپانسر دیگه باشید!!‏

موفق وپیروز باشید .
بزرگترین شجاعت صبر است .
پول خورده درشت.
تشکر کنندگان:
persia نوشته: سلام به همگی دوستان

من کسی که قرار بود اسپانسرمون بشه جا زد ولی یه نفر دیگه رو پیدا کردیم. فقط اون میخواد فرمهای مالیاتی سالهای 2005و 2006و 2007 رو برام بفرسته چون انگار هنوز 2008 رو نگرفته و از طرفی 2008 مالیات کم داده چون کارشو از دست داده به خاطر وضع بد اقتصادی.

1. میخواستم بدونم که اگه 2008 رو نده همون سه سال 2005 تا 2007 کافیه؟ آیا بیکار شدنش میتونه بد باشه برامون؟
2. بعدش فتوکپی این فرمهای مالیاتی رو قبول میکنن یا اصلش باید باشه؟

ممنون اگه جواب بدین

حمید

برای اطلاعات بیشتر مراجعه کنید به:
http://mohajersara.com/showthread.php?tid=909
شرایط اسپانسر:‏
البته این فرد باید شرایطی داشته باشه اون هم اینه که باید اونقدر توان مالی داشته ‏باشه تا بتونه شما را ساپورت کنه چه جوری این هم ساده است به چند طریق‏
‏1-‏ این که گواهی مالیات سال قبل اون نشون بده که چقدر مالیات داده در واقع چقدر ‏درامد داشته تا اینکه چقدر مالیات دارده باشه خوب این گواهی که فرمهابی 1040 ‏و ‏W2 ‎‏ نامیده میشند هر کسی که مالیات داده باشه داره کپی را برای شما ‏میفرسته
‏2-‏ خوب حالا سال قبل مالیات نداده یا کم داده باز هم مشکلی نیست باید بتونه ‏ثابت کنه که درامد امسالش زیاد شده نسبت به سال قبل( دقت کنید نمیتونه بگه ‏من پارسال پیچوندم اداره مالیات رو) خوب چه جوری؟ گواهی از محل کارش ‏میگیره به صورت رسمی ‏
‏3-‏ ‏ خوب این فرد نه مالیات داده و نه گواهی داره خوب میتونه از بانک یک نامه بگیره ‏مبنی بر اینکه پول نقد کافی داره ‏
‏4-‏ خوب هیچ کدوم نشد شما باید به فکر یک اسپانسر دیگه باشید!!‏

سلام دوست عزیز این ارسالی رو که الان بهش پاسخ دادید مال 16مارچ یعنی 4 ماه قبله و PERSIA الان ویزاش رو هم گرفته ...
بزرگترین شجاعت صبر است .
پول خورده درشت.
تشکر کنندگان:
سلام بر همه دوستان من لیسانس پرستاری هستم . برنده لاتاری 2010 امریکا . ساکن ایران مشهد . برای رفتن به امریکا چه کسی اسپانسر من می شود . مرا راهنمایی کنید
تشکر کنندگان:
به من تماس بگیر تلفن خودم را برات فرستادم
تشکر کنندگان:
AzamS نوشته: سلام بر همه دوستان من لیسانس پرستاری هستم . برنده لاتاری 2010 امریکا . ساکن ایران مشهد . برای رفتن به امریکا چه کسی اسپانسر من می شود . مرا راهنمایی کنید

دوست عزیز
این روزا با این اوضاع اقتصادی خراب در امریکا فامیلت اسپانسرت نمیشه چه برسه به غریبه!!!!
ما ها جونمون دراومد تا اسپانسر پیدا کردیم Big Grin
بهتره که اگر اسپانسر ندارید به فکر جمع کردن مدارکی باشید که تمکن مالی شما رو ثابت کنه... مثل حساب بانکی بالا
تشکر کنندگان: drkamrani1
سلام
منم اسپانسرنداشتم
راستشو بخواین خیلی مهمه که آفیشر به این برسهکهشما میتونین رو پای خودتون وایسین
روزی که رفتم سفارتخونه مدارک اسپانسرو ازم خواستن گفتم ندارم
بد که نوبتم شد یه حانم ترک زبان منو صدا مرد گفت که باید اشپانسر داشته باشی من گفتم ندارم جاش مدارک مالی آوردم
اونا گفتن که مدارک مالی ایران رو اصلا قبول نداریم و برو اشپانسر پیدا کن من فتم اونجا فامیل دارم ولی به دلایل اقتصادی اینکارو برام نکردن ولی گفتن کمکممیکنن
گفت که اسپانسر یه چیز صوریه و خیلی براشون تعهد آور نیست منم گفت که امکانش برام نیستو من جوونمو مطمئنم مشکلی برام پیش نمیادو
خودمونی یه کمی از خود تعریف کردمو این جور چیزا .....
بعد گفت که صبرکن تا با سر کنسولگرصحبت کنی ولی اسپانیر قانونه و احتماش کمه بهت ویزا بدن
من 2 ساعته تموم تو سفارتخونه با هزار بیموامید نشستم تا با سر کنسول صحبت کنم بعد ازینکه با اون خانم صحبت کردم
بدن اینکه ازم بپرسه چقدر پول داری و چرا اسپانسر نداری به من و حانومم ویزا داد.......
خلاصه خلاصه مهمه که چطوریباهاشون صحبت کنی
نه اسپانسر لازمه و نه مدارک مالی.........
تشکر کنندگان: reza22 ، merdax ، behroozm ، drkamrani1 ، mahdi j
واقعا این سرگیجه لعنتی که ما 2010 ای ها داریم مال همینه ها! بعد میگن چند میلیون بار میپرسین یه سوالو!
خوب وقتی به کامیار خان اینو گفتن:
اونا گفتن که مدارک مالی ایران رو اصلا قبول نداریم و برو اشپانسر پیدا کن
خوب شاید ما سر و زبونمون به ایشون نرسه،یا اینقدر شانس نداشته باشیم که نصف یه سفارت به حرفای ما گوش بدن و بعدشم حرفامونو باور کنن!
خوب این که اصلا ما اینجا مدارک مالی ایرانو قبول نداریم و این صحبتا،یعنی چی؟ این همه با بدبختی پول جور کن بزار به حساب ازش گواهی بگیر ببر بده ترجمه کنن،وکالت تام بگیر باز ببر ترجمه،بعد بری اونجا نامردا برگردن بگن ما اصلا اینا رو قبول نداریم و برو اسپانسر بیار؟
خوب بیجا کردن وقتی قبول ندارن،توی نامه ها ذکر نمیکنن! وقتی خودشون برای همه برنده ها مینویسن " یا اسپانسر یا مدارک مالی " باید پاش وایسن!
وگرنه ما اینجا خودمون و اعصابمونو پاره کنیم که اونجا آخر سر برگردن بگن ما قبول نداریم؟
عجب بابا!
[font=Verdana]
یا به ما یار نشو یا چو شدی چون ما شو+++ما چو رسوای جهانیم تو هم رسوا شو
عاشق و رند و غزل خوان و فرنگی مشرب+++رند و لاقید و ملامت کش و بی پروا شو
[/font]

تشکر کنندگان: sniffer
واسه همینه که میگن ابو ظبی بهتره ..چون افسراش مدارک مالی رو از ایران قبول میکنن
تشکر کنندگان: merdax
یعنی هیشکی تا حالا بدون اسپانسر نتونسته از آنکارا ویزاشو بگیره؟!!!!
خوب اگه اینجوریه الهام خانم،شما توصیه میکنین از آنکارا منتقل کنیم به ابوظبی؟
[font=Verdana]
[/font]

تشکر کنندگان:
به نظر من اگر اسپانسر ندارید محل مصاحبه رو از آنکارا به ابوظبی تغییر بدید
چون لازم نیست که منت افسر و بکشید وقتی بهتون گفتن مدارک ساپورت ..پرینت حساب بانکی و نشون میدید
حداقل میدونیم 2-3 تا از دوستان 2009 با این مدارک از ابوظبی ویزا گرفتند
تشکر کنندگان:
چقدر نا امید کننده!
تشکر کنندگان:
من پیشنهاد میکنم یه ایمیل کوتاه و گویا با کمک همدیگه تنظیم کنیم و بنویسیم و کسایی که مثل خود من بی اسپانسر هستن و با آنکارا طرفن،بیان با هم بفرستیم به kcc که ببینیم جوابشون چیه
توی اون ایمیل متذکر بشیم که موارد اینطوری رومشاهده کردیم که در آنکارا بر خلاف خود محتویات پاکتهایی که به دست ما رسیده مدارک مالی و بانکی ما رو قبول ندارند
فقط کافیه جوابی که میگیرم توش مفهوم این رو برسونن بهمون که بله،قانون اینه که باید قبول کنن و مثلا احتمالا ایراد دیگه ای در کار افرادی که شما ذکر کردین وجود داشته
اون وقت قشنگ ورمیداریم ایمیلو پرینت میگیریم میبریم با خودمون،همچین که طرف دهنشو باز کرد بگه قبول نداریم ! نامه رو پرچم میکنیم جلو صورتش!
اون وقت ببینم کی میتونه دستور kcc ررو زمین بزنه و بگه نه!
[font=Verdana]
[/font]

تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان